Mihai Gadea cheama sustinatorii Antenei 3 sa iasa vineri in Piata Constitutiei

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 17 februarie 2016, 21:48 Revista Presei | Radio TV

Mihai Gadea
Foto: Captura Antena 3
Directorul Antena 3 Mihai Gadea a anuntat miercuri seara, in emisiunea sa "Sinteza Zilei", ca ii invita pe telespectatorii postului sa iasa vineri in Piata Constitutiei din Capitala, incepand cu ora 15.00, sa ii sustina.

"Vineri, ora 15.00, Antena 3 intalnire cu telespectatorii in Piata Constitutiei", a fost mesajul difuzat pe burtiera, in timp ce Mihai Gadea a afirmat ca evenimentul reprezinta "o ocazie minunata de a ne vedea multi, de a vorbi, de a auzi cat de sfanta e libertatea pentru noi".

Gadea a mai spus ca se asteapta ca manifestatia de vineri sa fie "o gura de oxigen, de speranta ca tara noastra e chiar a noastra. Astazi chiar am avut acest sentiment".

De asemenea, realizatorul Antena 3 a afirmat ca "presedintele Iohannis a vorbit azi intr-o maniera convingatoare. Salut declaratia sa".

Amintim ca Antena 3 a laudat miercuri rezultatul sedintei de urgenta a Senatului in care a fost invitat premierul Dacian Ciolos, pentru a da explicatii in cazul notificarii ANAF privind televiziunile trustului Intact, si mai ales pozitia presedintelui Klaus Iohannis, care a criticat deschis actiunea Fiscului si a luat apararea televiziunii de stiri.

"De la Cotroceni vine ploaia", a afirmat Dana Grecu, care a apreciat ca "a fost prost informat premierul Ciolos cand a prezentat azi situatia de la Antena in Parlament".

Pe burtiera erau publicate titluri de genul: "A inviat Senatul", "Premierul se dezice de practicile ANAF" sau "Iohannis acuza abuzul ANAF impotriva Antena 3".

Si principalele vedete ale postului au salutat declaratia lui Klaus Iohannis:

"A spus lucruri de bun simt, corecte", a afirmat Mircea Badea, citat pe site-ul televiziunii de stiri.

"Dezbaterea de astazi a fost necesara, este un urias pas inainte. Sper sa mai vedem asa ceva si pentru alte subiecte foarte dureroase pentru romani. Salut reactia presedintelui Klaus Iohannis", a declarat si Radu Tudor, potrivit aceleiasi surse.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Expozitie la Muzeul National de Istorie: obiecte vechi de sute de ani au fost replicate cu ajutorul capacelor de plastic

Mii de capace de plastic care in mod normal ajung la gunoi au fost transformate in exponate la Muzeul National de Istorie. Dupa topire, prin intermediul tehnologiei 3D, plasticul a copiat piese vechi de mii de ani.
4420 vizualizari
  • +15 (15 voturi)    
    la. (Miercuri, 17 februarie 2016, 21:52)

    ak33 [utilizator]

    la plimbare bineinteles, rugam pensionarii sa vina cu mancarea de acasa , domn profesor e stramtorat si nu are bani de dat pomeni
  • +11 (13 voturi)    
    poate iesim si noi cu batele (Miercuri, 17 februarie 2016, 21:52)

    rov [utilizator]

    sa-i sustinem...
  • +18 (18 voturi)    
    Hai sa ii ajutam! (Miercuri, 17 februarie 2016, 21:53)

    Dl Capsuna [utilizator]

    Deci se muta, in final? Asa repede? Ce trebuie sa ne luam cu noi ca sa ii ajutam sa se mute? O vidanja e utila?
  • +13 (13 voturi)    
    Ce bine! (Miercuri, 17 februarie 2016, 21:54)

    mitg [utilizator]

    Vine si Klaus?
  • +16 (16 voturi)    
    Sa vina! (Miercuri, 17 februarie 2016, 21:56)

    Spirt [utilizator]

    Si sa-i sustina cu bani sa cumpere si ei saracii sediile furate de Varan.
  • +17 (17 voturi)    
    Pastorul cheama oamenii sa il ajute sa incalce (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:02)

    Parzivall [utilizator]

    JUSTITIA. Grozav, is chiar curios cati or sa fie, in fctie de nr se poate aprecia daca mai e vreo speranta, pt Romania, nu pt Latrina 3.
    • +7 (7 voturi)    
      Fost (Joi, 18 februarie 2016, 9:12)

      unMoldovean [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

      Din ce știu nu mai deține această funcție (dacă chiar a deținut-o vreodată). Eu auzisem că a fost exclus de adventiști.
  • +13 (13 voturi)    
    evident (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:05)

    axismundi [utilizator]

    Sustinatorii lui sunt liberi la ora 15.00...
  • +10 (10 voturi)    
    ce sa faca?? (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:07)

    AliKimiku [utilizator]

    Dupa ce boul de Johannis le-a dat cu mir in frunte acum ziarisdii ies la atac. Imi pare sincer rau ca nu am emigrat cand trebuia!
    • +5 (5 voturi)    
      hmm (Joi, 18 februarie 2016, 10:29)

      verdeata [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      emigrația este o soluție personală, dar numai uneori. Prima generație nu se integrează complet decât în cazuri rare. Sentimentul de dezrădăcinre este mare
    • +1 (3 voturi)    
      Nu e timpul pierdut... (Joi, 18 februarie 2016, 13:25)

      edvro [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Si eu iau in calcul aceasta varianta din ce in ce mai des, desi sunt inginer IT si salariul este mult peste medie.
  • +15 (15 voturi)    
    Ies si eu ... cu o sticla de benzen (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:12)

    NameInFlame [utilizator]

    Ne vedem acolo!
  • +11 (11 voturi)    
    bravo! (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:13)

    Codruta N [utilizator]

    Cu ocazia asta o sa poata lumea sa si numere, cati hotzomani sunt in Capitala! :P
    • +4 (4 voturi)    
      ba nu! :) (Joi, 18 februarie 2016, 12:36)

      dan.c [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Ca la plimbarea asta se intalnesc hotii cu prostii. :)
  • +10 (10 voturi)    
    Gadea a mai spus (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:19)

    anonimicus [utilizator]

    ca se asteapta ca manifestatia de vineri sa fie "o gura de oxigen, de speranta ca tara noastra e chiar a noastra. Astazi chiar am avut acest sentiment".

    Adica "a noastră, a hoţilor".
  • +11 (11 voturi)    
    Gadele manipulator pe esafodul spectacolelor.. (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:42)

    Plagarus [utilizator]

    ...aceleași spectacole penibile ce par a fi copiate la indigo.
    Pentru a dezbina şi a câştiga opinia publică, trebuie să o buimăcim, răspândind din diferite părţi şi vreme îndelungată atâtea păreri care se bat cap în cap,
    Definiția nebuniei ar putea fi: să faci același lucru din nou și din nou și iarăși din nou, și de fiecare dată să te aștepți la un rezultat diferit.
    Industria media a înregimentat o pleiadă de țârcovnici năimiți cu larghețe, ce par a fi întorși cu cheia".(yogaesoteric)
  • +16 (16 voturi)    
    Cand badea iti zice (Joi, 18 februarie 2016, 0:03)

    CristiC. [utilizator]

    ca esti de bun simt, poti sa pleci linistit acasa.

    Pa-pa Iohanis! Du-te si lasa locul liber. Ne cam incurci.
  • +8 (10 voturi)    
    Cheama popa pe cine vrei. (Joi, 18 februarie 2016, 0:18)

    ouyang [utilizator]

    Fara bani nu misca nimeni nimic pentru voi. Nu existati si nu contati decat pentru imbecili ca iohanis din cate se pare, premierul grivco nu? De ce nu-l chemi pe neamt in piata sa va sustina. hai sa-l vedem inconjurat si de retardatii mental antenisti si de pensionarii fara dinti in gura cumparati pe un kil de ulei. O sa va puna pe facebook. Poate iei si o medalie popa corcit.
  • +10 (10 voturi)    
    ole, ole, olaru nu mai e ! (Joi, 18 februarie 2016, 0:24)

    nash pandelica [utilizator]

    ma intreb in ce baza suna mobilizarea.
    o avea vreo aprobare de la primarie ?!
    sau va fi spontan, cu pensionarii colonelului, burebista cu drapelul si toti cei ce se plimbau prin fata palatului cotrocesti ?! :)
    or participa si dnii tariceanu, dragnea, iohannis ?!
  • +10 (10 voturi)    
    vineri de la ora 15:00 ?! (Joi, 18 februarie 2016, 1:40)

    paranoid_android [utilizator]

    astia nu pot fi decat someri sau pensionari
  • +12 (12 voturi)    
    Foarte prost aleasa ora. Sau bine aleasa? (Joi, 18 februarie 2016, 2:33)

    natbl73 [utilizator]

    La ora 15 pensionarii isi dorm somnul de frumusete.

    Noi, astia pulimea, care nu contam, suntem la munca.

    Deci o sa va sustina cameramanul ala care "trage" in cadru restrans.

    BTW, vedeti ca a explicat unul pe aici ca nu aveti voie sa mutati unica camera de luat vederi de pe trepied, ca pierdeti licenta de emisie. Eu va urez succes ::))
  • +6 (6 voturi)    
    Au si aprobare de la Primarie? (Joi, 18 februarie 2016, 11:34)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Sau legile nu se aplica in cazul a3