Dragnea, la Antena 3: Vom analiza 'foarte serios' eventualitatea depunerii unei motiuni de cenzura daca Guvernul 'inchide cinci televiziuni intr-un stat democratic'

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 17 februarie 2016, 22:47 Revista Presei | Radio TV

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat miercuri seara, la postul de televiziune Antena 3, ca va analiza 'foarte serios' eventualitatea depunerii unei motiuni de cenzura daca Guvernul Romaniei 'inchide cinci televiziuni intr-un stat democratic', citeaza Agerpres.

'Vreau sa mai spun ceva, am discutat azi ceva in partid, am spus foarte simplu ca prin aceasta institutie din subordine (n.r.ANAF) daca se intampla o evacuare, practic Guvernul Romaniei inchide cinci televiziuni intr-un stat democratic. Daca se intampla acest lucru si Guvernul Romaniei tehnocrat, care a spus mereu ca protejeaza libertatea presei sau sustine, atunci cred ca acest Guvern nu mai poate ramane in functie. Daca se intampla lucrul acesta, noi analizam foarte serios eventualitatea depunerii unei motiuni de cenzura', a afirmat Dragnea.

El a adaugat ca daca Guvernul Romaniei, 'nu ca baga pumnul in gura presei, o desfiinteaza, acest Guvern nu mai poate ramane pentru ca devine extrem de periculos pentru democratie, pentru libertatea noastra si inseamna ca se da liber la orice fel de abuz'.

In context, Dragnea s-a referit si la pozitia presedintelui Klaus Iohannis pe aceasta problema.

'Am vazut si pozitia presedintelui Iohannis. Recunosc, m-as fi asteptat sa fie mai ferma si putin mai clar. Eu nu cred ca aici se pune problema de 'hai sa fie o impaciuire'. Eu merg mai departe, eu cred ca exista totusi institutii ale statului abilitate in aceasta tara, care ar trebui sa verifice legalitatea actiunii ANAF. Nu cred ca strica acest demers. Daca lucrurile au fost legale, e foarte bine, dar daca nu au fost legale, nu trebuie verificat, pentru ca, totusi, s-a involburat o tara intreaga?', a mai afirmat Dragnea.












Citeste pe Stirile Pro Tv

O femeie cu cetatenie romana, amendata in Austria cu 38.000 de euro dupa ce a cersit cu copilul pe strazi. Reactia tinerei

O femeie cu cetatenie romana care cersea in Austria a fost amendata cu 38.000 de euro pentru ca a cersit in mod repetat impreuna cu un copil, informeaza luni cotidianul austriac The Local, preluat de Agerpres.
8755 vizualizari
  • +20 (24 voturi)    
    Mustacila (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:55)

    mitg [utilizator]

    Si tu te bagi?
    • +10 (12 voturi)    
      Miting impotriva lui Dragnea! (Joi, 18 februarie 2016, 9:42)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Condamnatul Dragnea a inceput sa foloseasca majoritatea parlamentara, pentru a santaja politic Statul, prin aruncarea in criza a tarii dupa o eventuala demitere a Guvernului Tehnocrat!

      Se aproprie termenul de zabrele, si a inceput sa dea foc tarii!

      O dezorganizare a tarii in aproprierea alegerilor este in interesul fraudarii si alterarii starii de stabilitate politica si implicit a celor ce vor sa castige prin furt!

      Un miting impotriva lui Dragnea - si a PSD trebuie
      facut urgent puternic!
  • +34 (38 voturi)    
    Se pare ca orice am face... (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:57)

    math_2 [utilizator]

    ... in aceasta tara PSD+Izmene+Antene vor ramane stapani. Va atingeti de latrine dam jos guvernul, destabilizam tara, devalorizam leul, va ia naiba pe toti.
  • +24 (28 voturi)    
    Corb la corb... (Miercuri, 17 februarie 2016, 22:57)

    LiviuX [utilizator]

    Un condamnat penal! Doar nu va asteptati sa fie de partea legii...
  • +19 (23 voturi)    
    da, da (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:00)

    The Great Cornholio [utilizator]

    Excelent, pentru ca a doua zi avem anticipate ei pentru guvern si m-am saturat de psd ca de mere padurete.
  • +18 (22 voturi)    
    59 de milioane euro dati inapoi (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:01)

    ana-pat [utilizator]

    Si nu ii mai da nimeni afara ! De ce o fi greu de inteles? Pe de alta parte tot dictatorul BASESCU e de vina !
    • +14 (18 voturi)    
      Peste un (Joi, 18 februarie 2016, 3:04)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui ana-pat

      secol nemernicii tot cu Basescu se vor lupta, si el saracu un pensionar amarat , cu nepotei prin parcuri .
  • +21 (25 voturi)    
    Dragnea-i tusea si junghiul democratiei romanesti (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:01)

    Plagarus [utilizator]

    A imbracat camesea mortii,viitorul puscarias Dragnea Liviu ?
  • +11 (21 voturi)    
    Romania impartita de tradatori (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:03)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Avem de-a face cu 2 gasti fiecare cu sustinerea corespunzatoare : Est si Vest
  • +22 (26 voturi)    
    ...si continuarea (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:05)

    bancheru83 [utilizator]

    daca va trebui sa iesim inca o data in strada va promitem domnilor parlamentari,deputati,senatori,si ce functii mai aveti voi ca va fi pentru ultima data!gata cu aceasta clasa politica.
  • +8 (12 voturi)    
    TVR CULTURAL (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:06)

    Harold [utilizator]

    USL versus USL

    Dragnea sa nu se agite prea tare. Guvernul asta nu v-a aplica legea in privinta antenelor. USL-ul a inchis TVR Cultural, nu-si va repara greseala prin 'sa-i dea ANAF-ului ce-i al ANAF-ului'.
  • +24 (28 voturi)    
    S-A SERVIT MENIUL COMPLET ! (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:06)

    Susufler0 [utilizator]

    Tarfe politice pe centura politicii, la Haznaua TV ! Atat !
  • +16 (18 voturi)    
    Mai Necromancer (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:07)

    NameInFlame [utilizator]

    ANAF comite zeci de mii de abuzuri impotriva contribuabililor onesti, doar prin ampla birocratie la care sunt supusi. Am o poveste personala de spus in legatura cu baietii astia care il face invidios si pe Kafka.
    Tu esti seful PZD sau ce esti? Cat ai vostri au fost la guvernare nu mai demult de 3 luni va durut in dos si acum brusc v-ati iritat ca niste infractori executati legal au parte de acelasi tratament ca si sarmanul de rand?
    Mai saritit sa le si luati apararea ca dati un Guvern jos pentru a apara niste borfasi?
    Propun consult psihiatric amanuntit pentru orcine ajunge intr-o pozitie politica importanta, in comisie votata de alegatori.
  • +14 (16 voturi)    
    daca nu se intampla ca intervii mata... (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:13)

    ouyang [utilizator]

    atunci fii sigur ca nu ramane nimic din parlamentul actual. va luam pe toti pe rand in privat. nu, nu va dam job.
  • +17 (21 voturi)    
    Umbra lui Voiculescu (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:19)

    charlie [utilizator]

    ...conduce țara.
    Din păcate...
  • +17 (21 voturi)    
    COHONES ! (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:24)

    uzu [utilizator]

    pai guvernul nu inchide nici o televiziune. guvernul intra in posesia unei cladiri cu o intarziere de doi ani.
    Hai sa vedem daca domnul Ciolos are coaie sau e de paie ca si altii inainte alui.

    Hai Monica, vremea ta se apropie.
  • +16 (20 voturi)    
    .... (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:27)

    ak33 [utilizator]

    Si sa revina ponta inpoi in fubctie ,nu ma penalule?
  • +27 (31 voturi)    
    Foarte ciudat (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:28)

    _CK_ [utilizator]

    Incredibil ceea ce se întâmplă. Cred că au plănuit asta din timp. Și se folosesc de prostia privitorilor de Antena 3 și de cârdășia de politicieni ca sa discrediteze Guvernul și să-și bată efectiv joc de restul oamenilor normali la cap. Cei câțiva, care au mai rămas. Trist. Aș ieși în stradă. Apropo de ieșit în stradă .... Gâdea și pensionarii vor face protest vineri, în Piața Constituției pentru a susține Antena 3 & co.
  • +27 (31 voturi)    
    Gunoi. (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:31)

    HP [utilizator]

    Gunoi. Ai merita sa fii impuscat pentru tradare, gunoiule. Intr-o tara normala, ai fi luat pe sus direct din studio si executat.
  • +28 (32 voturi)    
    clar... (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:37)

    monterosa [utilizator]

    PSD-ul n-are nicio sansa sa se reformeze. Sper ca devine din ce in ce mai clar pentru toti ce fel de partid e si sper sa se vada la vada la vot rezultatele.
    Desi sustin guvernul Ciolos, sper sa nu cedeze acestui santaj. Daca Parlamentul decide sa il dea jos drept consecinta a aplicarii legii, atunci sa o faca si sa isi asume lucrul asta. Urmarile sa vor vedea probabil in toamna.
    Ce se intampla acum este de-a dreptul revoltator. Parlamentul lucreaza acum pentru un business privat, in conflict deschis cu celelalte puteri din stat. Parerea mea este ca incalca in mod flagrant Constitutia.
  • +29 (33 voturi)    
    Indrazneste! (Miercuri, 17 februarie 2016, 23:39)

    mfilip91 [utilizator]

    Indrazneste numai! Ca si noi sintem deja pregatiti sa iesim sa va dam jos!
  • +22 (26 voturi)    
    Votati in continuare PSD si Dracnea (Joi, 18 februarie 2016, 0:04)

    Locke Lamora [utilizator]

    Il auziti cat de impertinent e? Nu inchide Guvernul nimic, e doar o evacuare, actiune fireasca a unei decizii judecatoresti definitive. Mergeti ma mamaia lui Badia acasa si emiteti, in padure, la Mama Omida, ca nu va opreste nimeni, plosnitelor.
  • +23 (27 voturi)    
    Libertatea defaimarii (Joi, 18 februarie 2016, 0:08)

    TrueBlue [utilizator]

    Domnul Dragnea este foarte preocupat de libertatea presei sau de libertatea fostului coleg alianta posesor de televiziune?! Avand in vedere propunerea sa legislativa, inexistenta in programul cu care a candidat in alegeri, as spune ca mai degraba a doua... In plus, dl. Tariceanu care se lupta cu justitia l-a chemat la apel pe dl. Ciolos ca sa-i explice acesta cum ca cele 5 zile sunt inscrise chiar in ordonanta facuta de dl. Calin Popescu pe vremea cand era PM. Si, apropo, nu mi-ar placea sa traiesc intr-o societate facuta dupa chipul si asemanarea d-nei senator Cristiana Anghel care habar n-am cum a reusit sa ajunga intr-o institutie ce ar trebui sa fie una de prestigiu!
  • +23 (27 voturi)    
    ca şi la alegeri (Joi, 18 februarie 2016, 0:12)

    anonimicus [utilizator]

    Dragnea se simte foarte bine între morţi.
  • +24 (28 voturi)    
    Ai cam organiza alegerile, infractorule , nu ? (Joi, 18 februarie 2016, 0:13)

    deval [utilizator]

    Nu pot ramane in aceasta tara decat talharii , sa se talhareasca intre ei ! Nu mi-am crescut si educat copiii in ideea de a parasi tara dar mi-e clar ca trebuie sa-i gonesc , cat se mai poate !
    In acest razboi suntem absolut singuri, fara presedinte, fara parlament, fara csm, fara parchet,fara avocatul poporului, doar cu DNA !
    Nu ma intereseaza daca iohannis a fost santajat sau nu are cu ce sa aprecieze situatia,cert este ca si el si pnl lucreaza mai bine in favoarea psd decat ei insisi !!
  • +22 (26 voturi)    
    Se pare că direcția nu-i a bună (Joi, 18 februarie 2016, 0:28)

    mr_mojo [utilizator]

    E nevoie de oameni în stradă până se rezolvă definitiv treburile. Dacă ne lăsăm pe lupii paznici la oi nu ajungem nicăieri; fiecare mutare a lor invalidează ani de progrese și va dura mult (dacă va fi posibilă) întoarcerea la normalitate. Sunt încolțiți, înarmați și periculoși.
    Cu un președinte absent avem o oază de normalitate într-un prim-ministru din ce în ce mai izolat care va începe din ce în ce mai mult să se întrebe de ce are nevoie de toate astea și care va începe să cocheteze cu ideea că fiecare zi în fruntea Guvernului îi lezează imaginea de profesionist imparțial.
    Vremea ne-o permite, deci e momentul să dăm un semnal.
  • +13 (15 voturi)    
    Hai ca-i bine... (Joi, 18 februarie 2016, 0:48)

    talos [utilizator]

    Avem pe unu' care urmareste cu mare atentie si pe altu' care analizeaza foarte serios.. Ce e mai haios e ca isi inchipuie amandoi ca ii luam in serios.
  • +14 (16 voturi)    
    Am obosit (Joi, 18 februarie 2016, 1:01)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    tot spunand ca haita de la A3 stapaneste Romania, dicteaza toate deciziile politice. Toti politicienii tremura de frica in fata lor si nu stiu cum sa le mai intre in voie.
    Trebuie sa fim realisti, sa acceptam aceasta realitate, sa ne obisnuim cu ea. Astept cu emotie sa vad daca vineri, cand si-au chemat toata armata de sustinatori neconditionati, vor darama guvernul. Am inteles ca asaltul va fi dat de oamenii lui Dogaru.
    • +10 (10 voturi)    
      Filmati, pozati, postati....... (Joi, 18 februarie 2016, 7:34)

      8736 [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      ......pe facebook, imaginile capturate la aceasta manifestatie programata vineri si organizata de dogarul cu mai multe doage lipsa. Asa vor fi vazuti de toata tara care sunt utilizatorii de haznale, altfel spus kkciosii neamului. Le propun celor care nu sunt de acord cu aceasta sustinere sa vina la locul manifestatiei cu suluri de hartie igienica.
    • +2 (4 voturi)    
      Da' sa-l darame ... (Joi, 18 februarie 2016, 7:40)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Ce mare smecherie de guvern e asta? Oricum guvernul face tot ce vor uslamistii si mai sta si cu nadragii pe vine de frica.
      • +1 (1 vot)    
        Totuși (Joi, 18 februarie 2016, 22:07)

        mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Trecând peste (sper) scăparea de ieri a lui Cioloș, sunt multe acțiuni de normalitate ale Guvernului.
        Simplul fapt că trece pe liber directori de instituții corupți și prăfuiți și tot e ceva.
        Nu poți avea miracole într-o zi și viața acestui Guvern atârnă de un fir fin; o moțiune de cenzură și s-a terminat. E nevoie și de fandări laterale de genul frăției cu ăl negru pentru a trece puntea...
        Sper totuși că există un plan în spate.
  • +15 (17 voturi)    
    Ai gresit Dragneo! (Joi, 18 februarie 2016, 1:04)

    SantaK [utilizator]

    Cred ca ai vrut sa zici 5 haznale! Nicio pierdere!
  • +17 (19 voturi)    
    care "stat democratic"... (Joi, 18 februarie 2016, 1:39)

    exilatul [utilizator]

    romania e un stat plin de escroci, hoti, asistati si "revolutionari" in proportie de 70-80%...toti cu aceeasi grija : cum si ce sa mai fure ca sa le fie lor bine...atunci e greu sa gasesti oameni cinstiti care sa intre in politica pt a conduce aceasta tara..
  • +7 (9 voturi)    
    Santaj pe fata in favoarea latrinelor (Joi, 18 februarie 2016, 7:55)

    ala_bala_banana [utilizator]

    Art. 207 Noul Cod Penal:
    (1) Constrângerea unei persoane să dea, să facă, să nu facă sau să sufere ceva,
    în scopul de a dobândi în mod injust un folos nepatrimonial, pentru sine ori pentru altul,
    se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.
    (3) Dacă faptele prevăzute în alin. (1) şi alin. (2) au fost comise în scopul de a dobândi
    în mod injust un folos patrimonial, pentru sine sau pentru altul, pedeapsa este închisoarea de la 2 la 7 ani.
    • +5 (5 voturi)    
      Dragnea, se aude? Puscaria! (Joi, 18 februarie 2016, 10:14)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui ala_bala_banana

      Ai amenintat Guvernul ca daca va lua masuri care vor avea ca urmare incetarea emisiei A3 (deci daca va pune in aplicare sentinta justitiei), vei darama Guvernul. Avantajul tau e ca astfel vei fi platit de haita de la A3 prin sustinere mediatica. Te inscrii, deci, in articolul 207 Cod Penal.
  • +3 (9 voturi)    
    Dragnea... (Joi, 18 februarie 2016, 8:02)

    rochiri [utilizator]

    Asa vei castiga alegerile! Bravo!
  • +8 (10 voturi)    
    ALOOO, DLE DRAGNEA!!! (Joi, 18 februarie 2016, 8:26)

    trilulilu [utilizator]

    Pai ce are sula cu prefectura?

    Anaful doar i-a rugat pe verisorii de la antene sa sa mute.

    Nu sa inchida posturile.
    Ce-i cu manipularea asta grosolana?

    Mai terminati vrajeala cu motiunea, ca iesim in strada.

    si-i ajutam noi sa se mute.
    Punct.
  • +7 (9 voturi)    
    fiecare ora (Joi, 18 februarie 2016, 8:32)

    zigot [utilizator]

    si fiecare cuvant spus public te indeparteaza de viata publica, dle dragnea.
    romanii nu mai vor hoti, banditi, corupti si tradatori, deci nu mai vor oameni compromisi mai ales din psd, dar si pe prafacutii cu aceleasi origini, din unpr si alde si nici compromisii, ezitantii, incompetentii din pnl;
    sunt alaturi de acest guvern care arata ca stie ce vor romanii, ca stiu ce au de facut iar aceste lucruri ii cutremura pe incompetentii vizati anterior si care incearca acum cu disperare sa scape de acest guvern ptr a nu le compromite definitiv viitorul lor politic.
    sustineti actualul guvern, oameni buni, deoarece cred ca este din ce in ce mai singur printre politicienii actuali
  • +6 (8 voturi)    
    Ce bine ar fi (Joi, 18 februarie 2016, 8:53)

    Je__ [utilizator]

    Daca Dragnea ar face aceasta analiza serioasa de la beciul domnesc.

    Foarte condamnabil gestul lui KJW, Ciolos, Dragnea si Tariceanu.

    O mai mare mizerie de mesaj de incalcare a legii nu a fost niciodata transmisa atat de puternic, si de catre varful esicherului politic la unison. Presedinte (inclusiv lider din umbra PNL), premier, presedinte senat (aka posibil presedinte interimar), liderul celui mai mare partid politic PSD. Nici nu ma mai gandesc la celelate scursuri de pardide UNPR, PC care gandesc si traiesc coruptie.
  • +6 (6 voturi)    
    Antenele tocmai au capatat statut TVR !!! (Joi, 18 februarie 2016, 9:10)

    Je__ [utilizator]

    Emit pe banii romanilor!

    Da, noi le platim chiria.

    Statul roman nu poate recupera un leu cat timp chiriasul sta in sediu. Nu exista statut legal prin care o poate face. Deci pur si simplu Antenele au devenit un TVR pe banii nostri.
    • +4 (4 voturi)    
      Cred ca totusi exista o solutie (Joi, 18 februarie 2016, 10:34)

      bigbrother [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Ma gandesc la buna credinta si momentul in care au fost incheiate acele contracte precum si la faptul ca un contract de inchiriere nu mai poate avea ca obiect un lucru care nu mai apartine proprietarului, odata cu confiscarea acelor imobile lipseste exact motivul incheierii contractului.

      Este ca si cum banca ar executa in baza unei hotarari definitive pe un proprietar pentru neplata ratelor, dar proprietarul inca mai inchiriaza sau pastreaza chiriasii actuali pentru acea casa care nu-i mai apartine, deci n-ar mai avea ce sa inchirieze.

      Cred ca acele contracte ar trebui sa devina nule iar chiriasii sa se indrepte impotriva lui Voiculescu daca se considera nedreptatiti sau au facut plati in avans.
  • +6 (6 voturi)    
    incurca-le Dracneo... (Joi, 18 februarie 2016, 9:19)

    astronaut [utilizator]

    si mai tare , ca sa va faceti de lucru sa le descurcati , da tot voi ! Dlor JURNALISTI , nu vad , nu aud nici o intrebare in legatura cu faptul cum vede tovarasul Dracnea si compania recuperarea PREJUDICIULUI cauzat STATULUI , sau legea e o gluma cand e vorba de VOICULESCU - varanul si nu numai , nu va sesizati ca toata vina va cadea cat de curand asupra Guvernului pentru ca incearca sa respecte LEGEA !! bai oameni buni sunteti impresurati de GIO si nu va dati seama ??
  • +1 (3 voturi)    
    CARE ESTE INTERESUL ? (Joi, 18 februarie 2016, 9:46)

    dezamagitul [utilizator]

    Nu stiu de ce toti va omarati de dragul unor TV.private ? Aveti actiuni toti la voiculescu ?
    In loc ca voi parlamentarii sa va ocupati de administrarea tarii voi sariti sa aparati niste televiziuni pseudoprivate care nu au nicio legatura cu subiectul , dar Tv Romana nu ?
    Subiectul este ca un infractor voiculescu a inselat statul iar institutiile de stat in primul rand parlamentul au obligatia de a aplica legea , iar voi parlamentarii sariti cu totii pe ANAF pentru a-i fota sa nu respecte legea si sa apararati un infractor dovedit de justititie cu hotarare defintiva de aproape doi ani.Sa intelegem ca parlamentarii trebuie sa submineze activitatea celor care sant corecti.
    Ce este mai grav ca si presedintele iohannis sare in apararea infractorului nu cere institutiilor de stat sa respecte legea . Dar nu ma mir cand a facut o multime de escrocherii in a obtine case , desi exista o hotarare definitiva a justitiei nici pana azi nu a cedat imobilul respectiv si incaseaza chirii nemeritate invocand tot felul de chichite avocatesti pentru nerespecarea legii. Va aduceti aminte cand spuneam ca la pomul laudat sa nu te duci cu sacul , si am avut dreptate balonul s-a dezumflat repede. Ce imi pare rau este ca am votat cu acest individ fara nici o demnitate dar mai rau era cu plagiatorul hot ,mincinos si incompetent ponta. Dar faptele confirma ca nu este o mare deosebire intre cei doi singura deosebire este ca ioahanis tace si face mai mult pentru el personal vizitand toata lumea pe banii statului.Si mai vorbim ca justitia este independenta , da este indepententa fata de noi prostii care i-i tinem cu salarii si pensii nesimtite si nemeritate, Si justitia cea mult laudata a tot lungit-o cu incopatibilitatea lui iohannis pana a ajuns presedinte si dupa aceia a aranjat-o in favoarea lui.
    Vazand ca noi care contribuim cu taxe peste taxe , nu avem nici un cuvant . Singurul nostru protest este sa nu mai platim nimic la acesti infractori ,incompetenti care nu fac nimic pentru noi.
  • +5 (5 voturi)    
    Unde putea sa declare prostii decat la A3? (Joi, 18 februarie 2016, 10:16)

    bigbrother [utilizator]

    Ca tot vorbim de declaratii tampite (pare sa bantuie in ultimele zile o doza mai mare de prostie ca de obicei printre politicieni): poate Dragnea explica aceasta declaratie: " ...eu cred ca exista totusi institutii ale statului abilitate in aceasta tara, care ar trebui sa verifice legalitatea actiunii ANAF. Nu cred ca strica acest demers. Daca lucrurile au fost legale, e foarte bine....".

    Ok, sa spunem ca se va face aceasta verificare (facuta de MF conform legilor in vigoare), macar pentru a se vedea odata pentru totdeauna cum au actionat. Si cine a gresit sa plateasca, este normal, nici ANAF nu este mai presus de lege.

    Intrebarea este daca ANAF a actionat corect, atunci A3 & Co trebuie sa se mute in termenul stabilit de lege? Sau in acceptiunea lui, daca e vorba de Latrina 3 legea nu se aplica (lege semnata de Tariceanu)?

    Incep sa-mi doresc sa treaca legea defaimarii in varianta originala cu amenzi pe masura, a.i toti cei care au facut spume la gura si declaratii tampite sa fie amendati corespunzator. Si sunt convins ca in topul celor amendati ar fi A3, care ar trebui amendata la fiecare ora dupa care inchisa permanent, pentru cate porcarii spun pe minut si CNA nu reactioneaza.
  • +4 (4 voturi)    
    Parerea mea este . . . (Joi, 18 februarie 2016, 13:48)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . ca toate aceste actiuni de forta ale acestui Dragnea au scopul de ai timora pe judecatorii care trebuie sa ii judece recursul in dosarul referendumului. El vrea sa le induca acestora ideea atotputerniciei sale si sa ii timoreze in acest fel. Poate ca judecatorii nu se vor lasa inselati de aceasta pozitie belicoasa, dar si ei sunt oameni si cine stie . . . . Parerea mea este ca acest individ este cel mai periculos inamic al subredei noastre democratii, de la Ceausescu incoace si ca ar trebui sa i se puna piedica!
  • +3 (3 voturi)    
    apararea statul de drept...de Dragnea (Joi, 18 februarie 2016, 16:27)

    neurino [utilizator]

    daca si Dragnea a ajuns sa "apere statul de drept" democratic de mileasca aplicare a legii e grav.

    io nu pricep de ce nu s-a dus pe la Bruxelles sa le explice...e chiar culmea, te duci la Antena 3 si sutinii, daca va scoate afara, il dam jos si apoi tot tu tipi ca aperi statul democratic?


    pai mai Dragneo, tu nici macar nu cunosti notiunea de stat democratic, asa ca, cum naiba l-ai puteea apara?