Marian Munteanu, la Antena 3: Am fost abordat mereu de oameni ai serviciilor secrete, dar neoficial/ Basescu a fost cel mai rau primar al Bucurestiului/ Nu exista antisemitism in Romania

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 13 aprilie 2016, 22:27 Revista Presei | Radio TV

M. Munteanu la Sinteza zilei
Foto: captura Antena 3
Marian Munteanu, candidatul PNL la primaria Capitalei, a declarat, miercuri seara, la Antena 3, ca a fost abordat mereu de oameni ai serviciilor secrete, dar "nu pe vreun canal oficial". Intrebat cand i-a propus PNL sa candideze, Munteanu s-a balbait minute intregi: "aaa acum doua zile, imediat dupa ce Orban a anuntat ca se retrage, stati ca nu mai stiu, vad exact si va dau un mail....". Candidatul PNL sustine construirea Catedralei Mantuirii Neamului, nu crede ca exista antisemitism in Romania, il considera pe T. Basescu cel mai rau primar pe care l-a avut Bucurestiul, pe Emil Constantinescu cel mai bun presedinte, iar pe Ciolos cel mai bine pregatit premier.

 Munteanu respinge acuzatiile de colaborare cu fostul sef al SRI, Virgil Magureanu, reiterand explicatia ca nu a mai ajuns sa candideze si ca Magureanu nu l-a sprijinit atunci ci isi dorea doar sprijinul unei aliante politice.

"Eu nu am fost sprijinit de Virgil Magureanu ci am avut atunci o discutie cu mai multe partide. El nu m-a sprijinit si minte ca asa e in fisa postului lui. De 7-8 ani de zile nu am mai vorbit deloc cu Magureanu", spune Munteanu.

Raspunzand intrebarii puse de Radu Soviani daca a fost abordat de vreun serviciu secret, Marian Munteanu spune ca a fost abordat mereu de tot felul de oameni "care se pretindeau mereu altceva si care faceau parte probabil din servicii, dar nu pe vreun canal oficial". Candidatul PNL spune ca nici macar nu s-a gandit vreodata ca ar putea colabora vreodata cu astfel de servicii.

Intrebat cand i-a propus PNL sa candideze, Munteanu s-a balbait minute intregi: "aaa acum doua zile, imediat dupa ce Orban a anuntat ca se retrage, stati ca nu mai stiu, vad exact si va dau un mail...."

Prioritatile lui Marian Munteanu la primaria Capitalei:
1. Sa opreasca furturile din Primariei.
2. Infiintarea unui corp de control al Primariei
3. Consiliile civice

Declaratii:
  • Eu nu fur si asta e o garantie. Promisiuni de pasaje, poduri etc. se tot fac...
  • Invit Antena 3 sa aiba un om permanent la primarie ca sa vada ca vom fi transparenti
  • Eu nu am facut niciodata afaceri cu statul
  • Am facut parte din Partidul Comunist ca sa raman in facultate. Nu regret. Era ceva formal
  • I-am iertat pe mineri fiindca au fost dezinformati. Eu nu vorbesc de cei care i-au condus si coordonat fiindca se stia bine cine au fost acestia
  • Nu am depus macar plangere impotriva minerului care m-a batut cu maciuca si care a fost condamnat pentru tentativa de omor asupra.
  • Basescu a fost cel mai rau primar al Bucurestiului
  • Cel mai putin rau presedinte al Romaniei a fost Emil Constantinescu
  • Ca premier, l-am apreciat pe domnul Ciolos, dar acum nu-mi mai place cum decurg lucrurile acolo.
  • Am fata de evrei aceleasi sentimente cum le am fata de fiecare om
  • Legea "aia cu legionarii" e o lege care instiga de fapt la antisemitism
  • Nu exista antisemitism in Romania, ci doar niste cazuri izolate
  • Catedrala Mantuirii Neamului este un monument inchinat tuturor eroilor romani cazuti in lupte de-a lungul timpului
  • Asa cum microbistii au voie sa aiba un stadion care a costat de trei ori mai mult decat Catedrala, asa cum iubitorii de teatru au dreptul la un Teatru National, a carui renovare doar a costat sute de milioane, asa si crestinii ortodocsi, cei mai numerosi contribuabili, au dreptul la un astfel de lacas.
  • Sustin proiectul acelui spital mare
  • Am fost propus PNL de catre domnul Atanasiu. M-a sunat dupa demisia lui Orban
























15805 vizualizari

  • +34 (56 voturi)    
    munteanu, magureanu, voiculescu, ilici, e clar (Miercuri, 13 aprilie 2016, 22:35)

    rov [utilizator]

    dar ce face iohanel?
    de ce da cu bata-n balta ? e imposibil ca pnl-ul sa nu fi avut girul lui...
    trist!
    • +13 (29 voturi)    
      Munteanu, vicepresedinte UGIR (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:02)

      FFF T [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Cautati pe net si aflati lucruri interesante:
      Marian Munteanu a fost prim-vicepresedinte al Confederatiei Nationale a Patronatului Roman si vicepresedinte al Uniunii Generale a Industriasilor Romani (UGIR). Pana nu demult...
      Presedintele UGIR este miliardarul George Constantin Paunescu (Bancorex), tatal lui Bobby Paunescu, mogulul bun al lui Basescu, nu? Incalcite itele politichiei romanesti...
      Sa explice fostul revolutionar cum a fost cu viata lui de afacerist.
      • +3 (3 voturi)    
        marian munteanu este pentru pnl (Joi, 14 aprilie 2016, 10:24)

        alin [anonim] i-a raspuns lui FFF T

        ce a fost cristian diaconescu pt psd atunci cand a candidat la primaria Bucurestiului.
        PNL-isti stiu ca oricare dintre ei ar incerca sa candideze nu va castiga si atunci l-au luat pe asta de pe razor, chipurile sa nu se face ei de ras, ca sa nu piarda vreunul dintre ei.
    • +29 (39 voturi)    
      MDA (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:20)

      hopshio [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Si are carisma unui bocanc de iarna.
    • +8 (18 voturi)    
      Cert (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:21)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui rov

      A avut, a avut girul... o stim
    • +12 (20 voturi)    
      Neoficial se mai numeste... (Joi, 14 aprilie 2016, 3:09)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui rov

      ...sub acoperire. Cum se dau unii de gol fara sa vrea - ori nu au incotro...

      "Eu nu fur si asta e o garantie"... la momentul asta, Ponta zicea ceva de genul "cel mai curat guvern". Dar asta probabil va tine dar doua zile, ca se pare ca omul are o memorie foarte scurta.
    • +9 (21 voturi)    
      Nici nu s-a vazut primar - Munteanu (Joi, 14 aprilie 2016, 8:20)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Si a inceput sa arunce cu fecale in stinga si-n dreapta
      De fapt, daca debutul ca candidat (!) l-a facut la Haznaua 3 nu mai e nimic de comentat...
    • -4 (10 voturi)    
      e clar ca PSD+PNL+A3=love (Joi, 14 aprilie 2016, 8:46)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui rov

      incepe sa realizez de ce a plecat Antonescu... probabil el chiar ar fi vrut sa rupa USL-ul.
      • -1 (5 voturi)    
        ii sustin si pe firea si pe munteanu? :)) (Joi, 14 aprilie 2016, 10:37)

        miss sloane [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

        eu zic sa te hotarasti
  • +35 (51 voturi)    
    un primar ca asta ... si latrina 3 cu sediul in (Miercuri, 13 aprilie 2016, 22:44)

    artistul000 [utilizator]

    primarie....

    se spune ca nu e bine sa judeci oamenii dupa aparente si atunci ne uitam in cv-ul lui... nu vad sa fi avut vreun job cu mari responsabilitati ... doar 2 srl-uri destul de dubioase ... si se mai lauda cu monumentala lucrare ... despre privarea de libertate ...

    nu arata nimic
    nu spune nimic
    nu a facut nimic

    in schimb....

    stie nimic despre tot

    dragi bucuresteni, nu ratati ocazia si puneti stampila pe el... exemplar ca asta nu veti mai gasi.
  • +37 (47 voturi)    
    Gadea +PNL =love (Miercuri, 13 aprilie 2016, 22:48)

    xanti [utilizator]

    Dupa excursia in USA unde a participat si Marian Munteanu,apar efectele
    Oricum KJ s-a razbunat ,a fost dat afara Mihalache a fost adus la schimb Marian Munteanu ca sa vada "strada" ca nu ramane cum vrea ea.
    Romania e pierduta definitiv ,e condusa de securisti ,partidele sunt dirijate de securisti,presedintele e marioneta lor.
    Hotnews,B1tv,Digi24, la fel ca pe vremea lui Ceausescu, sunt supape pentru cei de dreapta ca sa nu se spuna ca nu e democratie,numai ca de data asta lumea e blocata in spatele tastaturii.
    • +1 (17 voturi)    
      Munteanu va fi Mantuit la Balconul (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:01)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Universitatii, din barba lui tzesem un shtreang
    • +4 (12 voturi)    
      acu te-ai prins? :)) (Joi, 14 aprilie 2016, 0:26)

      miss sloane [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      busoi cred ca avea acolo dulapul de haine si tu ne spui acum ca gadea+pnl=love? :)))))
      stiu ca pana acum era ordin pe unitate ca antena 3 e sluga psd si a rusilor
      acu te-ai prins tu sau s-a schimbat ordinul de zi pe unitate?
    • +1 (3 voturi)    
      corect (Joi, 14 aprilie 2016, 8:31)

      george paunescu [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Total de acord cu comentariul dvs. indeosebi partea cu media supapa reprezenta printre altele de B1 al carui stapan este gica paunescu n'asa? vb. lui brucan.
  • +29 (37 voturi)    
    "Consilii civice" ? (Miercuri, 13 aprilie 2016, 22:50)

    Susufler0 [utilizator]

    Asta are in plan ca prioritate Primarul Munteanu ?
    M-am lamurit... inca o ratare monumentala a PNL, de data asta insa pe axa Dudu Ionescu- Helvig- Iohannis.
    • +7 (25 voturi)    
      strada TREBUIE sa fie pregatita (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:01)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Latrina s-a pus pe ventilator, ei vor da cu limba, noi vom da cu parul !
  • +29 (49 voturi)    
    am mai avut persoane care "nu furau" la conducere (Miercuri, 13 aprilie 2016, 22:50)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Va amintiti de Emil Constantinescu, Victor Ciorbea? la acel moment , in 96, cand CDR a venit la putere, erau curati si neprihaniti. Nici dupa, in 2000 nu imi aduc aminte sa fi avut ceva scandaluri cu imbogatiri, etc (Victor Corbea si-a facut creditul urias la care plateste acum rate dupa 2000).

    Si ce au facut in cei 4 ani? Fix marea reforma, constand din liberalizarea preturilor=inflatie galopanta si inchiderea multor intreprinderi cu multe salarii compensatorii. Cam atata, in rest au stat in infinite razboaie sterile interne.

    In plus, apropos de crestinism, va aduceti aminte replica finala in duelul televizat Constantinescu-Iliescu:"credeti in Dumnezeu, domnule Iliescu?". pam! pam! nu crede(a), asa ca l-am ales pe Milu si CDR. Sigur, i-am ales ca sa nu iasa PDSR,, cum tot votam de atunci, doar ca sa NU iasa ba Vadim, ba Iliescu, ba Ponta, samd.

    Una peste alta, cinstea/integritatea si credinta crestina sunt oare suficiente pentru a administra un oras precum Bucurestiul- care are mai mult de o zecime din populatia tarii? Eu zic ca NU.

    MM acum"afla" si el ce pb si prioritati au bucurestenii! De legislatie si proceduri administrative, nu mai zic, probabil ca va petrece tot mandatul invatand cum si ce sa semneze! A facut pana acum ceva pt Bucuresti-administrativ? Ca eu nu stiu.

    In schimb, Nicusor Dan de peste 10 ani studiaza si deja cunoaste in detaliu legislatia, regulamentele, tot ce tine de administrare, avand nevoie pt atatea zeci de procese in care a atacat decizii abuzive, autorizari ilegale samd. A fost singurul si primul candidat care pt moschee a indicat clar ca e o pb ce necesita modificarea PUZ si ca va necesita o consultare publica- deci a oferit solutia (dat fiind ca majoritatea sunt impotriva).

    Eu asta astept de la un viitor primar/candidat- sa vina cu solutii concrete, realizabile, pe baza legilor, nu cu promisiuni vagi, nu sa fie "un nume" si nu cu un "mare partid" in spate.
    In plus, si ND e cinstit- nu are cine stie ce averi!eu aleg competenta!
    • -23 (35 voturi)    
      ND este jolly jokker ul U$Lamului (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:03)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      nimic mai mult, M10 e speranta ! Ciprian Ciucu !
      • +23 (25 voturi)    
        ce argumente ai pt asta? (Joi, 14 aprilie 2016, 0:01)

        Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        In afara de aceasta fraza, alt argument ai, totusi?
      • +8 (10 voturi)    
        faceti-va singur (Joi, 14 aprilie 2016, 7:46)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        procentul de simpatizanti ai m10, raportandu-va doar la cei ce au postat aici, la acest articol, si veti vedea ce sanse are ciuciu sa iasa primar pe capitala. un zero tinzand asimptotic spre infinit. sper sa nu deranjeze exprimarea matematica.
        • +5 (7 voturi)    
          din pacata asa este (Joi, 14 aprilie 2016, 10:26)

          codo [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Eu sunt membru m10 si il sustin pe ND. Poate m10 vrea sa faca valuri sa ii mai creasca putin cota, nu zic nu, o fi bine pentru legislative. dar Ciucu nu cred ca strange nici semnaturile, sper sa dea un mesaj de sustinere pentru ND.
  • -23 (41 voturi)    
    bolsevicii se ingrozesc de Marian Munteanu (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:00)

    mihaitzateo [utilizator]

    Bolsevicii s-au speriat de candidatura lui Marian Munteanu.
    E vremea sa avem un primar,sub care sa fie daramate toate "monumentele" dedicate bolsevicilor,din Bucuresti,sa fie schimbate numele strazilor,care amintesc de bolsevism,in nume de strazi care arata apartenenta noastra la Europa,care arata alte chestii.
    E vremea sa ajunga si Bucurestiului o capitala cu adevarat europeana,nu sa fie Moscova-2 .
    E vremea sa fie ajutati investitori din SUA si din UE,sa vina sa investeasca in Bucuresti si langa Bucuresti,asa cum se intampla si in Cluj,in Sibiu,in Timisoara,in Brasov.
    Sa vada si cetatenii din Bucuresti cu adevarat ce inseamna sa traiesti in Europa.
    • +19 (29 voturi)    
      nene, du-te sa te culci, e tarziu! (Joi, 14 aprilie 2016, 0:00)

      Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui mihaitzateo

      o tot dai cu "e vremea sa"- cu cine, dom'le? cu MM care nu le are deloc cu administratia? asta ar sta 4 ani la Primarie doar ca sa invete legile si regulamentele si va semna 'ca primarul" orice ii baga sub nas functionarii corupti din Primarie. maxim in 2 ani va fi ridicat de DNA, ca a semnat cine stie ce, din nestiinta, cel putin!
      E un Funar nr 2. Clujul sub Funar era tricolor, nationalist, crestin-ortodox, dar oribiil-gri-cenusiu si fara nicio investitie straina notabila. A trebuit sa vina Boc sa 'deschida" orasul si sa schimbe totul- si Boc cunoaste legile (profesor de drept). Asa si ND, de peste 10 ani de cand tot se zbate pt Bucuresti, cunoaste deja legile si regulile!

      Noi votam un PRIMAR=Administrator de oras aici, nu unul care vine cu sloganuri si "inovatii"! Nu ne-am saturat de "experimentele" gen Oprescu cu "autostrada suspendata" pe care nu a vazut-o nimeni?
      • +9 (21 voturi)    
        Clujul e departe de Bucuresti (Joi, 14 aprilie 2016, 1:07)

        mihaitzateo [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

        Daca Clujul a avut pe Funar si acum are pe Boc,facem asa o statistica,cat e salariu mediu net in Cluj (scotand salariile parlamentarilor si ale celor din ministere,de la Bucuresti,din statistica) si salariu mediu in net in Bucuresti,raportat la costul vietii?
        Sau facem o diferenta la cate firme mari din SUA si UE au capacitati productive in Cluj si langa si cate in Bucuresti?
        Oamenii de afaceri nu vor primari bolsevici cum e Firea sau Oprescu.
        Apoi,Clujul e in primele 5 orase din Europa,ca toleranta,daca nu chiar primul.Nu exista rasism in Cluj. Ce oras prefera majoritatea etnicilor evrei,Clujul sau Bucurestiul? Clujul.
        • +9 (13 voturi)    
          solutie indirecta si amanata (Joi, 14 aprilie 2016, 2:23)

          IK [anonim] i-a raspuns lui mihaitzateo

          Clujul s-a dezvoltat enorm dupa inlaturarea lui Funar. In timpul lui Funar era depasit de Timisoara si Constanta, probabil si Iasi si Brasov. Funar a fost greutatea ce a tinut arcul dezvoltarii Clujului. Din acest punct de vedere, poate fi o solutie MM de dezvoltare a Bucurestiului dar abia din 2020 dupa ce va fi dat jos
        • +4 (8 voturi)    
          deci, (Joi, 14 aprilie 2016, 7:54)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui mihaitzateo

          daca Clujul l-a avut pe funar, e cazul ca Bucurestiul sa-l aiba primar general pe munteanu? sa te tii ce de banci vopsite 1/2 in tricolor si 1/2 cu steagul bor.
          • -1 (3 voturi)    
            s-a dezvoltat si pe vremea lui Funar si a lui Boc (Joi, 14 aprilie 2016, 9:44)

            mihaitzateo [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            Da e adevarat,Clujul s-a dezvoltat mult pe vremea lui Boc.
            Dar,Boc nu e nationalist,patriot si om foarte de dreapta ? E om de dreapta.

            Dar Clujul s-a dezvoltat mult si pe vremea lui Funar.
            Funar e casatorit cu o etnica maghiara.
            Sa vopsesti banci tricolore arata patriotism.
            Nu vad nimic rau in asta.
            In ce ar fi trebuit sa le vopseasca,in steagul rosu bolsevic?
            Sunt multe minciuni,despre Cluj si despre Funar,scornite de bolsevici .

            Referitor la dl Munteanu:
            Strabunicul dlui Marian Munteanu a fost exilat in Siberia,de bolsevici sovietici. Dl Marian Munteanu,aproape a fost omorat,fiind batut de oamenii lui Iliescu,omul KGBului/Moscovei.

            S-au speriat bolsevici,pentru ca dl Munteanu e omul unora,cu intentii bune,din SUA.
            S-au speriat ca vine dl Munteanu si se poate sa fie democratie si libertate si in Bucuresti,cum e deja in Sibiu,Timisoara,Cluj,Brasov de au primari liberali sau PDListi sau in general,oameni de dreapta.
        • -1 (3 voturi)    
          Chiar te rog (Joi, 14 aprilie 2016, 11:42)

          MikeVd [anonim] i-a raspuns lui mihaitzateo

          Sa ne pui si noua statisticile astea de care vorbesti. Poate asa macar ai curiozitatea sa te interesezi asupra subiectului, nu de alta. In Cluj, conform INS, salariul mediu e si sub Ilfov(unde intra in calculul la medie si localitati precum Sindirlita, Fierbinti sau Sinesti), deci destul de departe de Bucuresti. Pana gasesti statisticile alea poti arunca si un ochi pe site-urile cu locuri de munca sa vezi ce salarii se ofera intr-o parte si in alta. Poate afli si tu asa din intamplare ca in Bucuresti se produc de la biscuiti si bere la componente de avioane Boeing si software(si aici vorbim de software relevant, de la produse Microsoft si Oracle la software romanesc relevant la nivel global cum ar fi Bitdefenderul-nu la joculete de telefon. La capitolul entertainment software, din nou vorbim de colaborare la produse relevante in piata globala -vezi seria Assassin`s Creed-, Far Cry 3, Need for Speed, etc.)
          E foarte bine ca se produce si in Cluj in domeniul IT, si ca au aparut si acolo multinationale, dar fara suparare, cel mai vizibil "produs" din Cluj sunt postacii pe site-uri de stiri care la orice subiect intra sa ne povesteasca cat de tare e orasul si prezinta ceea ce vor ei sa creada drept adevar absolut. Asta cu "cel mai tolerant oras din Europa" este cea mai tare chestie pe care am citit-o de curand. Nu stiu daca sa rad sau sa plang.
      • +9 (17 voturi)    
        Chiar asa ! (Joi, 14 aprilie 2016, 1:30)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

        Marian Munteanu e un "habarnist" perfect si in plus, imi pare bine ca nu sunt singurul care intrevede asta, ca primar ar avea toate sansele sa ajunga in vizorul DNA.
        PS. Alt pericol ar fi acela ca Primaria sa fie "cucerita" de un grup nou de influenta, care l-ar alunga pe cel vechi venit odata cu Doctorul.
  • +12 (28 voturi)    
    Uite HN, nu trebuia sa va chinuiti atat! (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:02)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    M-au dezgustat tentativele isterice de a-l denigra fara argumente, cu ura piperata cu minciuni ale lui D. Tapalaga si C. Pantazi!
    Nu era mai usor sa-l lasati sa-si dea singur palme? Cum face acum?
    1. Ce cauti tu, om de dreapta in vizuina PSD-ului, televiziunea borfasului Voiculescu?
    2. Cum poti sa spui ca Basescu a fost cel mai rau primar al Bucurestiului? Basescu e dubios, e in legatura cu printul Paul, Finkestein, Steilberstein, si altii, dar Basescu a fost un primar bun al Bucurestiului! A desfiintat tarabele, a infiintat linia 41, a initial pasajul Basarab, cum aratau strazile inainte de Basescu, cum aratau dupa! Deci ce-i al lui, e-al lui! Mananca ce nu trebuie! E politicianist, vrea sa faca placere pitecantropilor de antena 3 latrand Basescu!
    3. Consilii civice? Corp de control al Primariei? Pai DNA ce pazeste? Macar borfasii ca Oprescu ne vindeau vise SF materiale, autostrazi suspendate, dumneavoastra ne vindeti consilii civice?

    Toata stradania oamenilor aia sa va denigreze, domnule MM, s-a dus pe apa Sambetei in fata prestatiei dumneavoastra excelenta in acest sens (al autodenigrarii). Poate mai trebuie o vizita la Voiculescu in inchisoare! Pe mine unul, daca nu spuneti ceva foarte inteligent si repede, m-ati pierdut!
  • +15 (33 voturi)    
    demult (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:04)

    xanti [utilizator]

    Nu am mai vazut asa nationalism gretos.
    Cum adica nu a existat antisemintism.
    Clara treaba ne transformam in tara nationalist extremista.
    • -9 (17 voturi)    
      Steinmetz &co (Joi, 14 aprilie 2016, 1:28)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Alimenteaza antisemitismul in Romania prin cozile lor de topor aferente (Alexandru Florian) ,cantece gen Taxi ca apoi sa va miorlaiti voi pe forumuri si presa occidentala sa spuna: uite ce antisemiti sunt romanii
      • +3 (5 voturi)    
        taxi alimenteaza antisemitismul? (Joi, 14 aprilie 2016, 11:05)

        ouyang [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        de ce? ca nu le place cheltuiala aberanta din bani publici pentru cladirea doctorului in inginerie daniel? de ce nu se face bai desteptule catedrala cu subscriptie? sa vedem atunci negru pe alb cati sunt ortodocsi si cati nu. e mai simplu sa bagi mana in jebul comun al tuturor decat sa muncesti pentru banii aia. esti complet pe langa.
        • -3 (5 voturi)    
          Dezinformezi (Joi, 14 aprilie 2016, 14:10)

          Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

          Daca Taxi ar fi scos melodia cu 4 luni inainte de constructia Catedralei i-as fi dat credit pentru intentie dar se suprapune prea bine cu intentiile unor infractori miliardari evrei de a alimenta antisemitismul in Romania
  • +14 (32 voturi)    
    Tapalaga avea dreptate (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:24)

    verdi [utilizator]

    asta-i parca iesit din pestera.
  • +22 (30 voturi)    
    Vad ca declara ceea ce ii place lui Gadea sa auda (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:26)

    Susufler0 [utilizator]

    Pai cine o sa te voteze Mariane ? Latrina 3 ? Dezamagitor !
    • +11 (15 voturi)    
      sunt curios (Joi, 14 aprilie 2016, 7:57)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      cum ar arata o dezbatere fierea-munteanu la a3. pe cine o sa pupe mai rapid in fund gadea et co.?
      • +4 (4 voturi)    
        Pai "dvs" in sus, "dvs" in jos, "stimata doamna", (Joi, 14 aprilie 2016, 9:50)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        "stimate domn", "cel mai bun sa castige", "voi colabora cu dvs in Consiliu", "sa reparam ce au stricat Basescu si Videanu" si tot asa. Bineinteles ca ar fi super gretos si de neurmarit !
  • +14 (20 voturi)    
    Virgil Magureanu si Marian Munteanu (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:41)

    cato [utilizator]

    "Eu nu am fost sprijinit de Virgil Magureanu ci am avut atunci o discutie cu mai multe partide. El nu m-a sprijinit si minte ca asa e in fisa postului lui. De 7-8 ani de zile nu am mai vorbit deloc cu Magureanu."
    Ma scuzati, dar ce avea "de vorbit" cu "mincinosul" Magureanu?
    Declaratia aceasta imi aduce aminte de zicala 'Cine se scuza se acuza'.
    • +5 (11 voturi)    
      adica... (Joi, 14 aprilie 2016, 2:16)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui cato

      El i-a cerut sa-l sprijine, Magureanu NU l-a sprijinit si, din cauza ASTA el n-a mai intrat in partidul lui Magureanu! >:)
  • +15 (25 voturi)    
    Mandru e manzul asta (Miercuri, 13 aprilie 2016, 23:50)

    Gelu007 [utilizator]

    Ce-mi place cum se da in spectacol ratatul asta, face circ mai rau ca cei de pana acuma, i se va intampla ca la mine in oras, a primit 3 voturi si erau 4 in familie, si se mira cine nu l-a votat :))) Buna alegere pentru un candidat, vb foarte mult pentru partidul vostru inexistent, auzi harnicuta? trebuia sa parasesti corabia de mult, cu persoane (nu oameni, ca nu merita) gen blaga & co nu poti face un curent liberal, ai ramas o toanta cu iluzie de putere, la fel ca oricare din asa zis pnl.... sunteti o gluma obosita, ma doare inima sa spun asta, dar voi sunteti mai jos de psd, care sunt un cancer. Romania chiar nu are nimic viabil acuma ca si candidati, pt bucale poate acel nicusor, dar nu as paria mult pe el, cine stie, poate, poate...dar voi, aveati alegirile in mana si ati dat-o in bara, felicitari. Dar na, asta e adevarata voastra (in)valoare. Sper sa va vad pe toti in puscarie, acolo unde va e locul, si sper ca Romania sa vina cu o noua clasa politica, tanara, si cu copii de valoare, nu numai mamuti hoti sau copii slugarnici lor.
  • +7 (11 voturi)    
    Ironia e ca Piramida Neamului e copiata (Joi, 14 aprilie 2016, 0:32)

    Lucian Ilea [utilizator]

    dupa Catedrala Catolica din Cluj:)
    pe care au construit-o Cavalerii Templieri pe la 1500-1600 cand Imperiul Saxon se intindea pana in actuala Rusie si Ucraina

    si ironia si mai mare e ca nu au avut bani si de aceea au taiat-o cu talent la mijloc
    de aceea se inalta falnic ca dupa o vreme sa vina tavanul plat cu cateva semicercuri cu cruci in varf

    desigur pe acei Cavaleri nu i-a costat 100 de milioane de dolari:)))
    daca ar fi fost asa toata civilizatia europeana actuala nu ar mai fi exista caci si-ar fi facur harakiri

    da avand in vedere ca intram in Euro in 2019 pot cei de la BNR sa-si faca harakiri sau sepuku de pe acuma
    pardon,sa se pregateasca de acuma sufleteste:)))
    • +1 (1 vot)    
      hahaha (Joi, 14 aprilie 2016, 9:41)

      tecumseh [utilizator] i-a raspuns lui Lucian Ilea

      ce facea "imperiul saxon" ? se intindea ? pai ce, ii era somn ?
  • +13 (21 voturi)    
    Minte (Joi, 14 aprilie 2016, 0:44)

    Rafaila [anonim]

    "Am facut parte din Partidul Comunist ca sa raman in facultate. Nu regret. Era ceva formal". Am facut facultatea pe vremea lui Ceausescu. Nu am fost membru de partid. Mi-am vazut de treaba si nu m-a dat nimeni afara. Minciuna lui Munteanu spune mult despre ce fel de om e. In plus, nu regreta... Penibil.
    • -5 (13 voturi)    
      Nu minte (Joi, 14 aprilie 2016, 8:02)

      dimu [anonim] i-a raspuns lui Rafaila

      MM a intrat in PCR ca sa sa poata ramane asistent la faultate caci asa era atunci ! Constat cu stupoare ca unora le plac hotii gen Marean si nu oamenii cinstiti si capabili.
  • -17 (31 voturi)    
    Ce tare! (Joi, 14 aprilie 2016, 0:46)

    Heruvim [utilizator]

    Toti bruxelejii poliically-correct-socialisti se zvarcolesc in agonie cu candidatura asta. Sincer nu m-am asteptat!

    Ma asteptam la apatie. Imi place omu deja. Sa le dea m la toti. si la moschee si la aroganta aerelor lor de mari bruxeleji si la toti. Power to the people!
  • +5 (11 voturi)    
    Pai... (Joi, 14 aprilie 2016, 1:50)

    eek [utilizator]

    ...decat sa pic in plasa lor si sa-l comentez frenetic pe acest individ mai bine raman la intrebarea: cine isi tot bate joc de noi cu marionetele astea?!
  • +11 (17 voturi)    
    Am facut parte din PCR ca sa raman in facultate (Joi, 14 aprilie 2016, 2:21)

    Codruta N [utilizator]

    Zau?
    Pe BUNE??
    Pai eu chiar am TERMINAT o facultate (si inca, cu medie buna - si NU era "Politehnica") cu TOATE ca am refuzat REPETAT sa intru in Partid!!

    Care e faza? ATAT de pe dinafara era, in privinta invatatului, incat NUMAI daca era in partid putea sa ia note de trecere? >:)
    • +3 (7 voturi)    
      CORECT (Joi, 14 aprilie 2016, 7:03)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      ce spune MM nici un copil de 10 ani nu ia in seama..de admiratorii Latrina 3....nu putem vorbi ca au discernamant
  • +8 (8 voturi)    
    marioneta (Joi, 14 aprilie 2016, 5:38)

    trecator [anonim]

    Parole , parole, si altii trag sforile ,la o tara in deriva...!
  • +5 (5 voturi)    
    "nu exista antisemitism in romania" (Joi, 14 aprilie 2016, 6:50)

    Francisc 1 [utilizator]

    ca sa luam doar un exemplu din dejectiile pe care le scoate nea asta , va convingeti usor citind ( cat mai repede ca poate sterge ) pagina fundatiei lui de pe facebook : grupul pentru romania , rasfoiti oleaca si va lamuriti cine e individul ( poate de la batele in cap ii se trage da e dus rau )
  • +3 (3 voturi)    
    CV (Joi, 14 aprilie 2016, 6:51)

    Cetateanu [utilizator]

    CV clar de vagabond care nu prea le-a avut cu invatatul, dar a devenit colaborator perfect al SECU si a ramas pe mana cu baietii. Partidul l-a luat de suflet ca era cadru de nadejde.
  • 0 (4 voturi)    
    ai cu sunt cei cu latrina-n gat ? (Joi, 14 aprilie 2016, 7:02)

    TRABI [utilizator]

    Nu se vrea schimbare .......Nu vreti nationalist , nu vreti patriot , nu vreti fost membru de PCR .
    Nu se vede bine ca toti care au activat in politica pana acum au dosare ? --- nu-s date publicitatii dar
    urmeaza . Asa ar trebui ?
    Toti care mai candideaza , in afara de cativa independenti si noi partide cu mult tineret , sunt marionetele structurilor care au pus jos Romania pana in prezent . Ce analize sofisticate mai trebuie facute ?
    La Antena s-a dus clar pentru publicitate , nu pentru c-ar fi in cardasie cu voiculescu si Gadea . Va merge la toate televiziunile -> nu are nimic de ascuns in comparatie cu alte cozi de topor.
    Hai cu minusurile , c-o sa aveti o tzacla rautacioasa si veninoasa in primarie .
  • +8 (10 voturi)    
    Antena 3 in mare dilema! (Joi, 14 aprilie 2016, 8:00)

    lili [anonim]

    Pe cine sa sustina, pe Gabriela Firea sau pe Marian Munteanu?!
    Ca vad ca si asta ii pupa-n bot pe alde Gadea...
    PNListii s-au facut de ras, in tot PNLul ala maret nu au un candidat care sa aiba potentialul si curajul de a candida la Primaria Bucuretsiului si asta din cauza fricii de un esec rasunator de care sunt convinsi si ei!
    Madam Gorghiu, Blaga, Predoiu &company fug ca dracu' de tamaie de alegeri directe, de votul direct al alegatorului, prefera sa se ascunda mereu pe listele de partid(pe primele pozitii, evident!) si uite asa sa intre mereu in Parlamentul unde dorm cu totii cand nu fac legi in interesul lor!
    Rusine PNL, o adunatura de fosti, care nu mai pacaleste pe nimeni... chiar ma mir ca Munteanu se lasa folosit, probabil ca nu-l baga nimeni in seama si vrea sa intre in politica mare..
    Nu cred ca va castiga, desi nu inteleg de ce-o sustin majoritatea bucurestenior pe mahalagioaica Gabriela Firea..
  • +10 (14 voturi)    
    auzi argument schiop (Joi, 14 aprilie 2016, 8:17)

    moka [utilizator]

    cica sunt cei mai numerosi contribuabili si merita o catedrala. Pai intreb si eu: de ce doar una daca-s cei mai numerosi? Sa faca cate una in fiecare judet unde sunt majoritari. Care-i problema?
    Chiar ca nationalism gretos.
    Ma rog, ideea e ca n-am nimic impotriva niciunei catedrale atata timp cat nu se finanteaza de la buget.
    Iar ceea ce mi-e frica este ca nu doar finantarea constructiei este problema ci sa vezi intretinerea. Caci dupa ce va fi gata de unde credeti ca o sa ceara bani pentru intretinere?
    Ei o sa ia incasarile (taxa de intrare, lumanrai, etc.) iar bani de intretinere o sa ceara de la buget.
  • -10 (22 voturi)    
    nam (Joi, 14 aprilie 2016, 8:20)

    idealogul [anonim]

    Acum ar fi corect ca basisto-macovisto-udristii care tipau pe aici ca Marian Munteanu e omul lui Magureanu sa aduca si ceva dovezi deoarece totul pare o alta minciuna ordinara a tinerilor jegosi si fraieri luptatori pe facebuci. Pentru un om normal la cap o singura poza de acum 10 ani nu prea e o dovada ca Marian Munteanu este mercenarul lui Magureanu.
  • +2 (2 voturi)    
    stadionul national (Joi, 14 aprilie 2016, 9:30)

    andrei1245 [utilizator]

    exista si inainte. el a fost complet refacut.biserici sunt cu duiumul in bucuresti, nu mai era nevoie inca de una.

    stadionul incaseaza bani din activitatile desfasurate acolo pe cand aceasta biserica imensa va cere bani tot de la stat pentru intretinere.
  • +2 (2 voturi)    
    marian munteanu (Joi, 14 aprilie 2016, 10:08)

    bercea [anonim]

    Cand a fost adevarat acest Munteanu?In perioada pietei universitatii,a colaborarii cu Magureanu,a colaborarii cu ordinara Antena 3?PNL A AJUNS LA NIVELUL LUI TARICEANU SI ALDE!
  • +3 (5 voturi)    
    De unde a mai aparut si asta (Joi, 14 aprilie 2016, 11:11)

    EXEs [utilizator]

    Dupa ce a frecat menta de la revolutie incoace acum vrea sa apara ca mare salvator a ce? Bucurestiul are nevoie de un administrator nu de un revolutionar. Traditional primaria e rampa de lansare la prezidentiale pentru indivizii cu calitati de lider. Individul asta este expirat ca lider, iar calitati de administrare a aratat zero pana acum.
    Constantinescu presedinte mai bun decat Basescu poate in visele lui erotice. In realitate Basescu a facut reforma in justitie, pe care o continua acum Ciolos in administratia locala, si a fost per total cel mai reformator lider politic din ultimii 50 de ani. Constantinescu a fost absolut mediocru avand norocul de a fi primul presedinte de dreapta dupa o lunga serie de guvernari comunistoide. Sunt convins ca de exemplu dupa Obama absolut orice presedinte va veni, pana si Hillary, vor fi mai buni raportat la dezastrul actual. Iar cu Ciolos banuiesc ca i-a placut pana a ajuns premier, iar acum i s-a acrit pentru ca a inceput sa deranjeze mezalianta uslista. FU! Ciolos este un premier exemplar si a fentat inteligent toata mafia pesedista, realizand in cateva luni cea ce altii se screm cu anii.
    Go back to your cave and leave us alone you dumb caveman. Fragmentarea asta a voturilor de dreapta pe cine crezi ca ajuta, pe marea reformista antenistoida sau pe comunistoidul matematician frantuz?
    Aaa si minerii au fost baietzi buni? Ala a vrut sa-ti taie capul, iar tu il ierti ca poate data viitoare taie capetele inamicilor tai. Urasc pe lumea asta leprele si imbecilii. Leprele gandesc mizeriile, iar imbecilii le pun in aplicare. Marean asta este ori o lepra, ori un imbecil, iar din punct de vedere intelectual nu pare sa aiba loc in prima categorie.
  • +3 (5 voturi)    
    asa (Joi, 14 aprilie 2016, 11:16)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ...bine ca l-a expus A3... asa am vazut ce tip de om este Munteanu....

    ...nesarat...palavragiu....inchipuit....mitoman ...

    PNL sa-l poarte sanatos.... sper ca bucurestenii sa-l voteze pe Nicusor Dan ...care stie despre cce este vorba in capitala..
  • +5 (5 voturi)    
    un Vadim mai mic (Joi, 14 aprilie 2016, 12:06)

    CRMS [utilizator]

    LA fel ca si Vdim Tudor nu are curajul sa-si arate cu barbatie convingerile national-socialiste.
    Un om slab care prefera sa stranga mana Garzii de Fier pe la spatele cetatenilor.
    Iar sa afirmi ca Basescu a fost cel mai rau primar este o imbecilitate de-a dreptul dar nu putea sa para altfel la A3 fara sa spuna macar o lozinca impotriva lui Basescu.
    Daca mai avem vreun dubiu cu privire la acet om, mi-am lamurit totul in privinta lui.
    Sa-l voteze aia de vor Catedrala Mantuirii Neamului (e drept ca fara ajutor de la Cel de Sus poporul asta nu se mai poate mantui de prostie) in loc de scoli si spitale.
  • +1 (1 vot)    
    De unde credeti ca si-a luat Caragiale eroii sai? (Joi, 14 aprilie 2016, 14:35)

    quietguy58 [utilizator]

    De unde credeti ca si-a luat Caragiale eroii scrierilor sale?
    Din viata de zi cu zi. Ce a fost acum 100-200 de ani este perfect valabil si in ziua de azi.

    PNL, PSD, PNT, PDL, etc sint toti un nimic, sint pi..lea p..lii.
    De 26 de ani, in permanenta Romania se face furata si Bucurestiul in special are parte numai de primari unul mai penal ca altul.

    Cam asta este in acest moment nivelul elitei (sarcasm) romanesti.

    Fara scandal, dat cu mucii in fasole, manele si pus fustele in cap romanul nu este destul de roman.

    O sa zic sa luati un mic si o bere ca nu are rost sa va enervati.