Dragnea, la Romania TV: Sufleteste si pragmatic mi-as dori ca Ponta sa devina presedintele Camerei Deputatilor

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 2 mai 2016, 23:40 Revista Presei | Radio TV

Liderul PSD Liviu Dragnea a declarat, luni seara, ca "sufleteste si pragmatic" si-ar dori ca Victor Ponta sa devina presedintele Camerei Deputatilor si sa mearga impreuna in campanie, precizand ca se va intalni cu fostul premier pentru a discuta "si asta si alte lucruri", potrivit Mediafax.

"Eu, sufleteste si pragmatic, mi-as dori ca Victor Ponta sa devina presedintele Camerei Deputatilor si sa mergem impreuna in campania electorala, cum am fost atatia ani de zile. (...) Am stabilit cu Victor, zilele trecute, ca dupa Paste sa ne vedem sa discutam si asta si alte lucruri, pentru ca functia de la Camera nu e importanta in sine, avem de discutat mai multe lucruri, despre reimplicarea lui in partid, pentru ca avem nevoie de el, el are nevoie de noi si Romania are nevoie de refacerea echipei dintre noi doi. O sa ma vad cu Victor si o sa discutam", a declarat Liviu Dragnea, la Romania TV.  

Presedintele PSD a mai spus ca este vorba de o discutie mai larga, ce vizeaza maximizarea sanselor la scrutinul local si parlamentar. "PSD are prima sansa, de-aia se intampla si unele lucruri si vom face impreuna un plan corect, cinstit pentru ca PSD sa nu-si piarda sansele in aceste alegeri", a mai spus Liviu Dragnea.  

PSD nu a convocat inca Biroul Permanent National, insa deputatii PSD se vor reuni marti in sedinta saptamanala a grupului parlamentar.
























1432 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    are dreptate..romania are nevoie.. (Marţi, 3 mai 2016, 0:06)

    exilatul [utilizator]

    de ei doi...dar nu in libertate, ci dupa gratii...si sper ca sa ajunga acolo cit mai repede...
    • +1 (1 vot)    
      sufleteste cred (Marţi, 3 mai 2016, 12:16)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      ca Ponta te are cu ceva la mana.. altfel nu prea imi explic de ce l-ai pune iar la varf in partid de unde eventual te va putea debarca in viitor
  • +1 (3 voturi)    
    Jos halatul " doctore " Ponta Viorel (Marţi, 3 mai 2016, 5:21)

    Plagarus [utilizator]

    Dupa malpraxisul la guvernare,se vrea uns sef la Camera ?
    • +2 (4 voturi)    
      Absolut normal (Marţi, 3 mai 2016, 9:39)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Urmeaza exemplul lui Motocicleanu...
  • +1 (3 voturi)    
    Pentru ca in functiile de raspundere (Marţi, 3 mai 2016, 6:11)

    John M. [utilizator]

    a clacat, ar trebui sa revina in parlament ca garderobier.
  • +3 (5 voturi)    
    Brotherhood of Villains (Marţi, 3 mai 2016, 6:57)

    un domn [utilizator]

    $teppenwolf de Teleroman si Dottore di Catania, acesti germeni pe care nici un dezinfectant nu ii rezolva, poate, doar Mania Poporului !
  • +3 (5 voturi)    
    un pres al Camerei Dep. !! (Marţi, 3 mai 2016, 9:20)

    astronaut [utilizator]

    ''reesapat ''de atelierul unui condamant penal pe nume
    Dragnea ! asta este ''marea'' stire si noutate cu care ne surprinde condamantul ! Ei se propun unul pe altul ca si cum soarele s-ar invartii in jurul buricului lor ! am mai spus si repet cred ca , ''parul ar rezolva , reeducarea , celor doi penali '' !!
  • +2 (4 voturi)    
    Interlopi in libertate (Marţi, 3 mai 2016, 10:55)

    Trojan.H [utilizator]

    Ne miram?