Traian Basescu, despre Kovesi: Mie, cu provocatori, falsuri, inscenari mi-a distrus aproape toata familia aceasta doamna, pe care am inventat-o, dar nu am stiut ca e si sluga

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 22 septembrie 2016, 17:26 Revista Presei | Radio TV

Traian Basescu, declaratie pentru Romania TV
Foto: Captura RomaniaTV
Traian Basescu a dezvaluit, intr-o declaratie acordata Romania TV, care sunt acuzatiile pe care procurorii anticoruptie i le aduc fiicei sale Ioana si a acuzat DNA ca vrea "sa-i distruga familia". "Au distrus fratele, nepotul, ginerele...", a spus fostul presedinte. El o face responsabila pentru aceste anchete pe sefa DNA, Laura Codruta Kovesi.

Traian Basescu a declarat pentru Romania TV ca fiica sa cea mare, Ioana, a fost tinuta patru ore pe holurile DNA inainte de a i se aduce la cunostinta invinuirile. "Ioana a fost chemata la ora 08.00 la DNA, a stat 10 minute in biroul procurorului, a cerut sa consulte dosarul, dar a fost refuzata. Apoi a stat patru ore pe holuri, dupa care a fost invitata din nou inauntru, unde i s-au adus la cunostinta invinuirile: instigarea unui director la abuz in serviciu si instigare la spalare de bani. Nu i s-a permis accesul la dosar, in schimb a fost pusa sub invinuire", a declarat Basescu.

"Este clar ca dna Kovesi si cateva slugi inteleg sa isi apare imaginea prin aceasta pseudo-ancheta. Oricati sustinatori ar avea, din mine - care am vrut sa fac institutii puternice in slujba cetatenilor - din mine Kovesi are un adversar. A mers prea departe in slugarnicia ei, sa arate ca `m-a pus Basescu, dar eu sunt credinciasa tie, Iohannis`. Si nu uit declaratia pe care a facut-o Kovesi si care o defineste: `I-am arestat si pe cei care ne-au propus si pe cei care ne-au numit`", a mai sustinut Basescu.

Intrebat daca si-a implicat fiica intr-o chestiune financiara in vreo campanie, Traian Basescu a raspuns: "Niciodata. Este un fals de proportii, valabil si pentru Udrea".

"Dosarul fost total nepregatit, le-au convocat telefonic, pentru ca aveau nevoie astazi sa-si spele imaginea (...) Mie cu provocatori, cu falsuri, inscenari mi-a distrus aproape toata familia aceasta doamna, pe care am inventat-o, dar nu am stiut ca e si sluga (Laura Codruta Kovesi - n.r.). Pacat, a fost om tanar, in care mi-am pus sperantele ca va continua modul de a ancheta al lui Daniel Morar, institutie sobra, care pe vremea lui Morar nu a facut circ. Nu ai caracter cand sacrifici oameni ca sa fii renumita pe functie sau sa-ti curga lacrimile sa te decoreze cate un ambasador strain", a continuat el.

"Ioana nu a avut bona, Raducu (nepotul lui Traian Basescu - n.r.) a crescut in bratele ei, daca nu o vede o ora plange. Era umflat de plans dupa patru ore, asa l-a gasit acasa... Probabil domnului procuror i-a facut placere si lui Kovesi. (...) Ioana nu e speriata, e un om rece. A venit cu sufletul la gura pentru Raducu, ii spusese deja sotul dupa o ora ca plange ca nu o vede, e copil de 1 an si 10 luni... pe care Kovesi l-a batjocorit... nu stiu cat pentru Ioana, e om mare si tare Ioana... Pentru copilas o sa tin minte si pentru declaratia publica `I-am arestat si pe cei care m-au propus si pe cei care m-au numit`", a mentionat Basescu, potrivit romaniatv.net.

Intrebat de asemenea daca presedintele Klaus Iohannis este cel care vrea sa il "distruga", Traian Basescu a spus: "Nu cred si nu cred ca un presedinte ar da instructiuni subordonatilor sa faca asta, dar actiunile slugilor depasesc si imaginatia presedintilor".


Citeste mai multe despre   






















8925 vizualizari

  • -19 (65 voturi)    
    Despre slugi (Joi, 22 septembrie 2016, 17:41)

    Un cititor [utilizator]

    nu e cazul să vorbească dl. TB. Domnia sa a pus la dispoziție Romania multinaționalelor și a transformat cetățenii ăn sclavi pe plantație. Președinte jucător. Portar-înaintaș. Râsul lumii.

    .P.S. Nu prea se grăbește Cărtărescu, Patapievici , Pleșu & comp să-l apere pe magnat.
  • +19 (59 voturi)    
    universul mental al lui T.B: manelism... (Joi, 22 septembrie 2016, 17:43)

    demaGOGU [utilizator]

    ..."dusmanii" vor sa ii "distruga" "familia".
    iar "prietenii" l-au "tradat".

    lume vai. lume vai.
    • -10 (22 voturi)    
      Bati campii! (Joi, 22 septembrie 2016, 19:42)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      "Basescu la puscarie!" strigat pe stadioane pline de ratutiti platiti cu 50 de roni nu e instigare? Sunt si filmulete...
      Chestia cu instigarea e penibila. Daca eu te instig sa te autoproclami prost, sunt vinovat daca o faci sau tu esti vinovat?
      Basescu e cel mai bun lucru care i s-a intamplat acestei tari dupa ultimul razboi incoace. Cu bune si rele, fara el eram la rusi, vanduti de Nastase, Ponta, Dragnea, Voiculescu, Vantu, Ghita si ceilalti praduitori ai tarii. Eram o dictatura cu fata umana. Nici vorba de NATO, UE sau DNA.
      • -1 (5 voturi)    
        alo, baitatu... (Vineri, 23 septembrie 2016, 12:34)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        dar pe tine cu cat te plateste Basescu sa afirmi ca ,,e cel mai bun lucru care i s-a intamplat acestei tari dupa revolutie''?
        Afla ca negocierile de aderare la UE au inceput in 1996, sub presedentia lui Emil Constantinescu Tapul, iar in anul 2004, cand a castigat Baescu, acestea erau 95% finalizate (ramasesera cateva capitole nefinalizate, mai ales pe agricultura).
        Nu ai cum sa stii ca ajungeam pe mana rusilor, in anul 2004 eram deja in NATO, si in 2007 urma sa intram in UE. Oricine era presedinte, de la D.A. sau PSD, tot intram in UE>
        Mai mult, Basescu a efectuat cele mai mari sacrificii sociale din 1932 incoace: a taiat salarile cu 25% si a marit TVA la 24% (ca in vreme de razboi)
      • -1 (1 vot)    
        Ai dreptate... (Vineri, 23 septembrie 2016, 17:00)

        adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Dar parca ex presidentu se poza cu interlopii la dansuri... iar fratsu' lua spaga pentru influentarea justitiei... parca tot sub presedentia lui...

        De asemenea, marile smenuri nu s-au facut tot sub cele doua mandate ale lui TB? Iar pixelu' albastru... lovitura de geniu... inclusiv prin pupaturile anale de pe Hotnews (vezi arhiva)
    • +5 (23 voturi)    
      Bătrân nebun (Joi, 22 septembrie 2016, 21:56)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      A ajuns marinarul de râsul geamandurilor. Penibil și demn de milă.
      Păcat, putea fi un reper în gloata de hoți și oportuniști, acum putem spune că toți politicienii de după '90 sunt tot o apă și-un pământ.
    • +2 (8 voturi)    
      da, din pacate (Joi, 22 septembrie 2016, 22:55)

      alex323 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      s-au inventat intre ei toti astia, iar acum sufera
  • +5 (39 voturi)    
    doar o lacrima (Joi, 22 septembrie 2016, 17:55)

    gigicel [utilizator]

    Imi vine sa vars o lacrima pentru basescu...saracul.
  • +16 (48 voturi)    
    Băse să tacă (Joi, 22 septembrie 2016, 17:57)

    war4peace [utilizator]

    Deci de-aia era el împotriva DNA, simţea cum se apropie furtuna.
    Să tacă, dacă vrea să-şi păstreze ultimele fărâme de respect pe care i le mai acordă lumea.
    • -6 (30 voturi)    
      Cine il respecta? (Joi, 22 septembrie 2016, 18:11)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

      Si de ce? Ca a contiunat opera inceputa de criminalul Iliescu si puscariasul Nastase, precedind era Dragnea, condamnatul penal si seful Ciumei rosii? INTREGUL REGIM ASA-ZIS PARLAMENTAR de dupa 89 a fosr la fel de rciminal ca si cel comunist. Au murit mii in spitale, securitatea sub alte denumiri a continuat sa fie organ de represiune, tara a fost jefuita, justitia a actionat la comanda politica etc etc etc.
      • -6 (16 voturi)    
        Nu ai tu idee... (Joi, 22 septembrie 2016, 21:03)

        purplehaze [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        ..postacule, CATI oameni il respecta !! La scara modesta se vede si dupa numarul de voturi anti texte postaci JosBase, ha !
        A fost si va ramane cel mai bun presedinte, oricat s-au straduit antenutzele, Ghita,Tapalaga si gashka din spatele lui. Ha, ha, ca la un Semn, inainte de alegeri, TOTI se straduiesc sa il reduca la tacere...
        • +4 (12 voturi)    
          a fost (Vineri, 23 septembrie 2016, 0:21)

          stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui purplehaze

          dar nu mai e... si la ce om este acum, am mari indoieli cu privire la motivatia pentru care a sustinut DNA cand era presedinte.
          • +2 (10 voturi)    
            asta se si doreste... (Vineri, 23 septembrie 2016, 9:48)

            purplehaze [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

            Inducerea fix a acestei Idei, prin compromiterea totala a celui caruia ii datoram, totusi, schimbarea regimului PSD.
            • -1 (1 vot)    
              pai o induce chiar el (Duminică, 25 septembrie 2016, 0:03)

              stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui purplehaze

              nimeni altcineva
        • -4 (4 voturi)    
          ha, ha, ha (Vineri, 23 septembrie 2016, 12:36)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui purplehaze

          uite ca eu nu il respect, ba mai mult nu cunosc personal pe nimeni care sa il (mai) respecte pe Basescu. Oriunde ma duc: la piata, scoala, banca, autobuz, toti oamenii il injura copios pe Basescu.
          Singurul, dar absolut singurul loc unde inca are adepti, este site-ul HotNews....de ce? nu stiu...
          • +3 (3 voturi)    
            Uite asa o Barba avea... (Vineri, 23 septembrie 2016, 15:00)

            purplehaze [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            cam asa e, "banchere", lumea ta (a lui gadea, ghita, tariceanu, ponta si a consumatorilor TV), din pacate, e mica, mica, toti injurati uitand CUI datorati mizeria in care traiti. Singurul care a pus botnita PSD-lui, vi l-a aratat pe Tariceanu in toata "splendoarea" lui, care a schimbat radical justitia, proprietatea PSD-lui pe atunci, a fost Basescu.
            Vom trai si vom vedea, "banchere"...Base "e greu de ucis", ha !
  • +6 (38 voturi)    
    o familie de ingeri! (Joi, 22 septembrie 2016, 17:58)

    king david hotel [utilizator]

    Totusi, imaginea aceea a lui Bercea Mondial punand kg de aur la gatul doamnei Base, imbratisarile, incuscrirea etc ma cam pun pe ganduri!
    • -4 (36 voturi)    
      Seful Mafiei Portocalii (Joi, 22 septembrie 2016, 18:08)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      E vremea ca turnatorul de la Anvers, seful mafiei portocalii (cameleoni, de fapt sunt tot ciumatii rosii) sa plateasca pentru regimul CRIMINAL pe care l-a instaurat.
      • 0 (4 voturi)    
        suntem idioti! (Vineri, 23 septembrie 2016, 10:52)

        tba [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        daca tu trebuie sa platesti pentru ceva, in opinia avansata aici, e in regula daca incepem prin a-ti ataca si sicana familia, copiii.
    • +4 (4 voturi)    
      Orice inginer, (Vineri, 23 septembrie 2016, 13:45)

      Viceversa [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      oricât de nepriceput și indiferent de domeniul său de activitate, știe că un galben nu cântărește un kg, iar un om onest nu se face că ignoră faptul că acest galben a rămas în inventarul de la Cotroceni.
  • -9 (33 voturi)    
    Asta e buna! (Joi, 22 septembrie 2016, 17:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Oare PDL (=PL=FSN) cîte familii nu a distrus? A distrus o tara intreaga! CA orice partid, a fost un grup de crima organizata pus pe jaf si hotie. Iar Base era seful mafiei portocalii. Acum o face pe fata mare. Oare de ce nu isi vede omul asta de ale lui.
  • +11 (35 voturi)    
    Traducere libera (Joi, 22 septembrie 2016, 18:01)

    titirica [utilizator]

    "Au distrus fratele, nepotul, ginerele..." = i-au prins. Pfuuu
  • +1 (29 voturi)    
    ca orice animal (Joi, 22 septembrie 2016, 18:08)

    Mazeta [utilizator]

    Băsescu va încerca să-și salveze puii, fie luptând, fie prefăcându-se rănit. Dar e greu de crezut că o va păcăli pe vulpea cea hoață.
  • -3 (23 voturi)    
    Greu. (Joi, 22 septembrie 2016, 18:11)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    E greu sa fii presedinte in tara careia i-ai ras in nas! E si mai geru sa-i spui nepotului adevarul TAU! Trage aer in piept, si da-ti masca jos!
  • +14 (38 voturi)    
    Asta e, Traiain (Joi, 22 septembrie 2016, 18:14)

    mitg [utilizator]

    Doar nu crezi ca lumea te iubeste neconditionat. Ai fost iubit pentru ca si tu la vremea ta sustineai cursul justitiei.

    Acum ca te-au prins si pe tine, degeaba o dai la intors.
  • -9 (27 voturi)    
    Eh nu ai stiut... (Joi, 22 septembrie 2016, 18:18)

    Gigi Kent [utilizator]

    De asta ai si pus-o, pentru ca e o sluga. Sperai insa sa-ti ramana credincioasa si dupa ce ti s-a terminat mandatul. Acum sluga nu prea mai are stapan (Iohannis? pe bune?) si isi face de cap (adica PR).
  • +13 (37 voturi)    
    base, (Joi, 22 septembrie 2016, 18:22)

    nahir [utilizator]

    ai imbatranit urat.
    n-ai zis si tu ca nimeni nu e mai presus de lege?
    vrei sa spui ca frati-tu a fost indemnat de kovesi sa ia bani de la tigani?
    vrei sa spui ca fata ta cea mare a fost impinsa de la spate de kovesi sa ia 100000 lei spaga?
    maine-poimaine parca aud si de cea mica, ca intre doua implanturi in buze, a manarit si ea ceva banuti pt. zile negre.
  • +2 (36 voturi)    
    Un infractor ordinar... (Joi, 22 septembrie 2016, 18:32)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    ...cu mult tupeu, asta e basescu...Auzi ca el a inventat-o...parca a dat examen in locul ei la magistratura...Pai daca el a numit-o se astepta ca DNA-ul sa-i ocoleasca famiglia???Ce tupeu au ordinarii astia...Du-te frate in parc, joaca table, sah, ocupa-te de nepoti, lasa vrajeala cu politica, ne-am convins cine esti...
    • -3 (3 voturi)    
      stai ca nu au iesit la iveala (Vineri, 23 septembrie 2016, 12:38)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

      matrapazlacurile facute cand era primar....atunci sa te tii DNA>
  • -1 (31 voturi)    
    i se apropie latul de grumaz,nenorocitului... (Joi, 22 septembrie 2016, 18:43)

    samariteanul [utilizator]

    Asta a mintit de cum a facut Fundatia MP,pe care spunea ca nu o face partid si a facut-o ,apoi spunea ca nu baga in partid vechi politicieni ca vrea un partid de oameni noi si tineri si a pus-o pe stoarfa blonda chiar sefa,apoi a bagat-o in Parlamentul European pe agramata si analfabeta de fiica-sa ,care ne-a facut de ras de tuta ce este,Pe Elena, blondina, de cand a luat-o DNA-ul a innebunit,marinarul.Injura,porcaie institutiile statului,se ia de cei pe care i-a pus sefi de institutii si ii face "cocina de porci".Pentru nevasta-sa nenorocitul asta chiar nu are nici un respect.dar ce s aceri de la un nenorocit de mariner,care dupa cum se stie are fufe in toate porturile lumii,ca asa e traditia la astia?Pacat de Maria Basescu,ca este o femeie deosebita,dar...il ia dracu si pe nenorocitul asta si poate il incalta Justitia pentru vreo 10 ani de zile si sa-l bage cu Voiculescu in celula.
    • -2 (6 voturi)    
      Well ... se apropie de nivelul lui Ion Iliescu (Vineri, 23 septembrie 2016, 8:53)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui samariteanul

      Well ... se apropie de nivelul lui Ion Iliescu, in cele ce priveste minciuna.

      Mosierul de la NANA evident ca are un plus politic la frauda si spaga, unde este campion national la furtisag.

      La multi ani ... pentru el legea este prea blanda.

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
  • +1 (9 voturi)    
    Orgoliul, mai puternic decât dorința de victorie (Joi, 22 septembrie 2016, 19:04)

    Nyk1 [utilizator]

    Un Băse reconvertit și invitat cvasi-permanent al lui Gâdea la Sinteza Zilei ar fi tot ce este necesar pentru ca forțele roșii din politica românească să câștige alegerile cu majoritate absolută.

    Dar ce să te aștepți de la Voiculescu sau Năstase sau chiar Ponta și Dragnea, pe care orgoliile nu-i lasă să aleagă strategia câștigătoare de cooptare a lui Băse în cadrul forțelor poziționate împotriva abuzurilor justiției.
  • +2 (12 voturi)    
    Basescu vulpoi batran (Joi, 22 septembrie 2016, 19:09)

    meandmyfriends [utilizator]

    Pai daca fratele se face nas la ciori... cum poti spune ca procurorul sef ti-a distrus familia ??? Rusine !!!
    Mai nou, in legea lui Basescu, procurorul sef face copiii sa planga. De rasul curcilor !
  • +5 (9 voturi)    
    Nimeni (Joi, 22 septembrie 2016, 19:18)

    xolv [utilizator]

    nu e mai presus de lege.
  • -2 (12 voturi)    
    Ho (Joi, 22 septembrie 2016, 19:55)

    cu5clase [utilizator]

    bre, ca l-ati re-re-reales in lacrimi, v-a palit depresia cand a fost suspendat. V-a dat mega show, era bun, rupea in bataia declaratiilor bugetarii, justitia... Adicatelea aveati cancan, asa mai evoluat pentru ntelectuali ca voi, s-acuma il porcaiti. Plugarilor !.
  • -2 (6 voturi)    
    "In sfarsit, iustitia e indiepiendienta"... ; (Joi, 22 septembrie 2016, 20:51)

    Miky113 [utilizator]

    citeaza TBasescu undeva pe un tonomat.

    Yngdependenta intr-un sistem , seamana a non-pleonasm notoriu.

    Teorema reducerii la absurd:
    De independenta ce e, se leaga de oricine
    Printre altele de Elenele lui...
    Si din moment ce se leaga, nu mai are cum sa ramana independenta !!! (Murphy; versetul 144)

    Parca nu-i zambetul lui !?!
  • -4 (6 voturi)    
    autor, (Joi, 22 septembrie 2016, 21:46)

    victor L [utilizator]

    ne minti: Basescu a spus ceva despre slugile lui Kovesi, ca sint slugi, nu a zis ca Kovesi e o sluga.
    Nu stiu la ce iti folosesc dezinformarile, V. M.
  • -1 (9 voturi)    
    hah hah hah (Vineri, 23 septembrie 2016, 0:18)

    stefan2008 [utilizator]

    si cine-i de vina ca ai o familie de mafioti, cumetre?
  • +3 (15 voturi)    
    Base (Vineri, 23 septembrie 2016, 0:26)

    batmanss [utilizator]

    Poate tu ți-ai distrus familia cu mana ta din prea multa lăcomie. Nu încerca sa ne manipulezi ca esti jalnic si ne jignesti inteligenta. Am avut cat de cat încredere in tine cat timp ai fost presedinte , acum am pierdut-o total.
    • 0 (6 voturi)    
      Well .. ce conteaza .. babele il iubesc ! (Vineri, 23 septembrie 2016, 8:55)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui batmanss

      Well .. ce conteaza .. babele il iubesc !

      Base este pentru ele frumos, destept si capabil de orice.

      Este pirat, ceva gen Capitanul Blood jucat de Errol Flynn, cu "doamna" Udrea interpretand pe Olivia de Havilland in culori.

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
  • -2 (6 voturi)    
    EX Marinarul isi baga Familia la PENINTEMCIARE ! (Vineri, 23 septembrie 2016, 6:25)

    JohnDreptate [anonim]

    EX Marinarul din Constanta si fostul ... isi baga Familia la Penintenciare !

    Basescu si Logica - DNA i devina ca eu am fost corupt si mam folosit de membri familiei ca sa spal bani murdari !
  • -1 (5 voturi)    
    Pacat don' capitan (Vineri, 23 septembrie 2016, 8:05)

    persuasiv [utilizator]

    Da' de,nimeni nu e mai presus de lege,nu ai auzit.Iti pierzi respectul,don capitan.L-ai pierdut deja.Pacat.Cine se amesteca in tarate,il mananca porcii.
  • +3 (3 voturi)    
    putin (Vineri, 23 septembrie 2016, 8:38)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ....minte putina la romani...
  • -1 (5 voturi)    
    . (Vineri, 23 septembrie 2016, 9:47)

    clam [utilizator]

    Adica cine a propus-o si cine a numit-o ar trebui sa fie intangibil, deasupra legii, altfel dna. Kovesi e o "ingrata".doamne, ce personaj detestabil acest basescu. Lumea nu-i mai ridica osanale pe aici? au amutit toti adoratorii?
  • +5 (7 voturi)    
    Băsescu a căzut în capcana borfașilor. (Vineri, 23 septembrie 2016, 9:53)

    asavreau [utilizator]

    Gură slobodă și mare,Băsescu a intrat în corul celor care critică DNA.Dacă te știi nevinovat,lasă justiția să judece.Dacă te știi vinovat taci.Ce, dacă nu mai ești președinte legea nu-i aceiași?Da,or fi unii care îi vor răul,dar el ca prostu' își face mai mult rău.Clasa politică trebuie resetată,înlocuită și este și vina lui că nu sunt înlocuitori printre actualii politicieni.Sunt simpatici șmecherii,dar au sufocat politicienii onești și clasa politică a ajuns săracă,stearpă.Las-o să se regenereze cum vrem noi,doar sunteți reprezentații noștri.Nu-i așa!
    • +7 (9 voturi)    
      E tata . . . (Vineri, 23 septembrie 2016, 10:46)

      Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      . . .si e normal sa aiba mai multa incredere in copilul lui decat in altii. Isi apara copilulu si asta nu e de condamnat. Procurorul acuza, si prin acuzele sale poate duce un om la puscarie sau cel mult poate sicana acel om. Baza e judecatorul. Si daca judecatorul are o intelegere cu procurorul atunci strigatele lui Basescu sunt indreptatite. Daca insa judecatorul este impartial intre cei doi avocati si Ioana nu are nici o vina atunci actiunile procurorului devin nule. Daca insa judecatorul constata ca Ioana minte si este vinovata atunci in mod sigur si Basescu va tacea. Eu inca il cred pe Basescu pentru ca imi amintesc de declaratia fostei sefe ICCJ care a declarat in fata camerelor de luat vederi ca judecatorii sunt aliatii procurorilor. Pentru acea declaratie doamna respectiva nu numai ca nu a fost demisa pe loc, a fost pensionata ( in mod sigur are peste 20000 lei pensie) si promovata la CCR pentru alti noua ani de paine calda. Ceva e putred in Danemarca flacai din moment ce Basescu care dat fiind calitatea pe care a avut-o si deci cunoscatorul a multor secrete si cancan-uri, a inceput sa nu mai suporte! Nu aruncati cu pietre inca!
  • +3 (7 voturi)    
    Basescule, ciocu mic! (Vineri, 23 septembrie 2016, 10:42)

    Trojan.H [utilizator]

    Hai sa vedem ce spun procurorii si judecatorii si dupa aceea comentam. Pina atunci, ciocu mic!
  • 0 (4 voturi)    
    Un singur lucru mi-a placut (Vineri, 23 septembrie 2016, 11:14)

    TheLionKing [anonim]

    "dar actiunile slugilor depasesc si imaginatia presedintilor". Probabil ca e adevarata, si el s-a folosit din plin de acest lucru
  • +2 (2 voturi)    
    Staornicie in principii (Vineri, 23 septembrie 2016, 15:33)

    dinica [utilizator]

    Interesant cum scuipa unii unde au pupat, iar altii pupa unde au scuipat.