Liviu Dragnea, intrebat de ce PSD nu are o propunere de prim ministru: De ce sa ne foim noi care e mai bun de prim ministru? Poate castiga USR-ul alegerile, am inteles ca PNL strange semnaturi pentru USR

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 9 octombrie 2016, 20:22 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea la Antena 3
Foto: Captura Antena 3
Presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat, duminica seara, la Antena 3, intrebat de ce partidul sau nu are o propunere de prim ministru, ca "De ce sa ne foim noi care e mai bun de prim ministru?Poate castiga USR-ul alegerile, cu 40%." "Am inteles ca PNL strange semnaturi pentru USR", a adaugat Dragnea. Intrebat si daca este deranjat de faptul ca Partidul Romania Unita "defileaza" in campanie cu propunerea ca Victor Ponta sa fie premier, Dragnea a raspuns ca "PRU s-a inspirat de la PNL. PNL nu are nimic, spune doar <Nu avem program, il vrem pe Ciolos prim ministru.>"

Liviu Dragnea a subliniat ca "Victor Ponta e membru PSD si va candida la Gorj, la Camera Deputatilor, primul pe lista".

"Votul din 11 decembrie va decide premierul. Presedintele desemneaza, dar votul decide", a mai spus Dragnea.
























2240 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    ce prostie... (Duminică, 9 octombrie 2016, 20:34)

    rockdani [utilizator]

    ...ca partid serios, ce candideaza in alegeri, sa nu ai propunere clara de prim-ministru, cu doua luni inainte de alegeri!. Pe principiul "surpriza" si, "daca-l scoatem prea repede, il toaca opozitie si presa"!
    • -7 (9 voturi)    
      Lasa vere, lasa (Duminică, 9 octombrie 2016, 21:20)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui rockdani

      "...ca partid serios, ce candideaza in alegeri, sa nu ai propunere clara de prim-ministru...."

      =================

      E foarte bine asa. Oricum n-ai fi votat PSD-ul, asa ca n-ai pierdut nimic.
      • +2 (2 voturi)    
        Tinand cont de ultimi prim ministri pesedisti (Duminică, 9 octombrie 2016, 22:34)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        unul condamnat altul urmarit penal si plagiator este foarte greu pentru pesdisti sa desemneze pe cineva.
        • -6 (6 voturi)    
          Ei, poate gasesc prin exterior, ca PNL-ul (Luni, 10 octombrie 2016, 0:50)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui ty

          "Tinand cont de ultimi prim ministri pesedisti ....
          unul condamnat altul urmarit penal si plagiator este foarte greu pentru pesdisti sa desemneze pe cineva."
          =====================
          Ei, poate gasesc prin exterior, ca PNL-ul.
          Sau poate castiga alegerile Niiiiiiiiicusor Daaaan ! (daca nu-i vreun concert!)

          Totusi, cred ca pesedoii lacrimeaza cand te vad lovit asa tare de grija lor.
      • +2 (2 voturi)    
        O să votezi tu PSD (Duminică, 9 octombrie 2016, 23:26)

        grigoreagape [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Să-ți ajute Ăl de sus după cum veri și tu să ajuți altora
        • -6 (6 voturi)    
          Sincer, (Luni, 10 octombrie 2016, 0:57)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui grigoreagape

          Sincer, consecvent cu principiul de a nu vota cat sunt in diaspora, nu votez nici cu aia nici cu aia, indiferent de opiniile pozitive sau negative pe care le-as avea fata de ei.
          Multumesc pentru urare, desi sunt convins de inutilitatea ei: "Ăl de sus" nu cred ca ia in seama delirul mistico-religios.
          • 0 (0 voturi)    
            Noroc ca nu-s multi cu principii sanatoase ca tine (Luni, 10 octombrie 2016, 19:33)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            prin diaspora.
          • +1 (1 vot)    
            :)))))) (Luni, 10 octombrie 2016, 22:10)

            grigoreagape [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            1. Dacă tu crezi că un delirant mistico-religios se adresează cu "Ăl" ...

            2. Urarea e după om, are dublă valență, dar revin la cele trei puncte de suspensie de mai sus: ...

            3. Diaspora, hmmmmmm, asta însemnă că o să-ți meargă bine indiferent cine ar ieși câștigător; hmmmmmm, interesant, abstract ...

            4. Și o întrebare personală, la care sper că ai să răspunzi cu aceeași sinceritate ca anterior: Ce te-ar face pe tine mulțumit?
  • +7 (9 voturi)    
    Shova e excelent pt psd (Duminică, 9 octombrie 2016, 20:44)

    Wanheda [utilizator]

    un excelent urmas al lui Juana, ajuns sus pe pile, prost ca noaptea, sluga de baroni de 5 stele.
  • +8 (10 voturi)    
    Dragnea. (Duminică, 9 octombrie 2016, 20:52)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Lord ot Teleormnan, nu-si face griji, ca pana la alegeri, e aproape arestat!
  • +7 (7 voturi)    
    Dragnea. (Duminică, 9 octombrie 2016, 20:52)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Lord ot Teleormnan, nu-si face griji, ca pana la alegeri, e aproape arestat!
  • +6 (8 voturi)    
    condamnatul penal mustacios (Duminică, 9 octombrie 2016, 20:56)

    gica pantalon [utilizator]

    a descoperit ironia. hihihi hahaha
  • +8 (10 voturi)    
    Ironi de celula(patru puncte pe manutza lui Dragne (Duminică, 9 octombrie 2016, 21:04)

    Plagarus [utilizator]

    Va veni si ziua cand USR sau alta forta prospata va inlocui hoitul politic majoritar !
  • +5 (7 voturi)    
    Gura...prostului adevar graieste ! (Duminică, 9 octombrie 2016, 21:08)

    gigiN [utilizator]

    Asa sa dea Dumnezeu,viitorule puscarias !!!
  • -3 (7 voturi)    
    mda (Duminică, 9 octombrie 2016, 21:10)

    Xorciser [utilizator]

    Dinafara vopsit gardul...
  • +7 (7 voturi)    
    5000 ron salariu minim (Duminică, 9 octombrie 2016, 21:30)

    paham [utilizator]

    mai bine 5000 ron salariu minim.

    si in 2020, 10000 ron salariu minim

    si bere la pet cu 1 Leu 2 litri

    fara numar, fara numar
  • 0 (0 voturi)    
    Propunere (Luni, 10 octombrie 2016, 9:09)

    gigiciobanul [utilizator]

    FIrea Prim Ministru