Liviu Dragnea spune ca o sustine "cu toata taria" pe Maia Sandu la alegerile din Republica Moldova

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 6 noiembrie 2016, 22:02 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea
Foto: Captura Realitatea TV
Presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat duminica seara, la emisiunea "Jocuri de putere" realizata de Rares Bogdan la Realitatea Tv, ca "o sustine cu toata taria" pe Maia Sandu in alegerile prezidentiale din Republica Moldova, "pentru a da posibilitatea Republicii Moldova de a-si urma parcursul european".

"L-am sustinut initial pe Marian Lupu, candidatul social-democrat", a explicat Dragnea, adaugand ca, dupa retragerea acestuia din cursa, o sustine pe candidata pro-europeana Maia Sandu.












Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
1152 vizualizari
  • +1 (1 vot)    
    Dodon? (Duminică, 6 noiembrie 2016, 22:49)

    Kindred [utilizator]

    Probabil pe Dodon vor sa-l aduca in PSD, eventual sa-l puna prim ministru in Romania.
    • +1 (1 vot)    
      Presedintele Moldovei (Luni, 7 noiembrie 2016, 10:03)

      StefanRotaru [anonim] i-a raspuns lui Kindred

      Lupta de la Chisinau intre Dodon si Maia nu este atat o lupta geopolitica cat o lupta intre adevar si minciuna, intre coruptie si dreptate, intre trecut si viitor. Poporul va alege!
  • -1 (3 voturi)    
    Si... (Duminică, 6 noiembrie 2016, 23:04)

    mcv [utilizator]

    Iohannis o sustine "cu toata tacerea".
  • 0 (0 voturi)    
    Depinde de ce fel de..... (Luni, 7 noiembrie 2016, 6:14)

    gigiN [utilizator]

    ...."tarie"ii place tele-baronului-de cea de caracter neputand fi vorba.
  • 0 (0 voturi)    
    veronica savcenco (Luni, 7 noiembrie 2016, 9:25)

    RomanLesan [anonim]

    PSD cu PDM sunt colegi buni, dupa negocierile lor, e logic PSD sa sustie pe Maia Sandu candidat pro-european.
  • -1 (3 voturi)    
    Mai stati in pana mea acasa! (Luni, 7 noiembrie 2016, 9:30)

    VeaceslavChiron [anonim]

    Nu va pare ca prea multi (si mereu) se baga in politica noastra. Mai stati acolo tacand si lasati sa aleaga oamenii. Ca nu mai ai unde te intoarce in Moldova de atata propagandoni!!!
  • -4 (4 voturi)    
    Maia (Luni, 7 noiembrie 2016, 9:40)

    Vadimpisarenco [utilizator]

    Dovada clara ca Lupu si Partidul Democrat o sustin pe Maia, deci Maia ii a lui Plahotniuc si Dodon a avut dreptate cind a spus asta. Romanii ii vor aduce multe voturi acestei domnisoare.
    • +1 (1 vot)    
      Vadime (Luni, 7 noiembrie 2016, 12:33)

      Keni [utilizator] i-a raspuns lui Vadimpisarenco

      Mai inchide tembelizorul si pune mana pe o carte. Face bine la intelect.
  • -1 (1 vot)    
    Plaha (Luni, 7 noiembrie 2016, 10:18)

    VictorGrigoriu [anonim]

    Si vlad Plahotniuc a declarat deschis ca o sustine cu toata puterea pe Maia Sandu
  • +2 (2 voturi)    
    Imposibil ! (Luni, 7 noiembrie 2016, 11:45)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Intelectual si politic e 100 % dodon