AUDIO Sebastian Ghita, inregistrarea nr.8: Coldea si Kovesi sunt ofiteri ai unui serviciu secret strain

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 16 ianuarie 2017, 21:06 Revista Presei | Radio TV

Sebastian Ghita, intr-o inregistrare difuzata de RTV
Foto: Captura Romaniatv.net
Sefa DNA Laura Codruta Kovesi si generalul SRI Florian Coldea sunt "amandoi de fapt ofiteri ai unui serviciu secret strain", serviciu dintr-o tara partenera Romaniei, sustine Sebastian Ghita intr-o noua inregistrare difuzata luni seara de Romania TV. Aceasta a opta inregistrare difuzata de postul de televiziune controlat de fostul deputat este doar audio, iar vocea lui Ghita este ragusita, spre deosebire de precedentele sapte episoade, toate inregistrare video.

"Puterea lui Coldea asupra colegilor si asupra celorlalte institutii vine din relatia sa de exlusivitate cu Kovesi. Amandoi sunt, de fapt, ofiteri ai unui serviciu secret strain. Un serviciu secret al unei tari partenere Romaniei, dar totusi ai unui serviciu secret strain. Acesta este motivul pentru care Coldea obliga SRI si pe colegii din SRI sa o ajute pe Kovesi tot timpul, cu plagiatul, cu comisiile, cu orice, astfel incat Kovesi sa ramana acolo in functie", afirma Ghita.

Fostul deputat mai sustine ca, in cazul tezei de doctorat a Codrutei Kovesi, atat Parchetul General, cat si comisia de specialitate din Ministerul Educatiei care a verificat lucrarea "au mintit".


"Sunt convins ca deja multe din dezvaluirile facute despre Coldea si Kovesi au putut fi verificate de dvs. Ati vazut toti documente, facturi, imagini, dar nu pe toate. Sunt convins insa ca atat Kovesi cat si Coldea incearca sa minta si sa musamalizeze totul", spune Ghita la inceputul inregistrarii.

"In cazul plagiatului dnei Kovesi, Parchetul General a spus ca nu a putut verifica zborul de la Cluj, cu avion privat, pentru ca n-au gasit firma. Pentru ca firma este in insolventa si Parchetul n-a reusit sa recupereze niste documente. Eu cred ca a mintit. Iata factura din 27 iulie 2012, cea care dovedeste ca impreuna cu Mihnea Costoiu am fost la Cluj pentru a o acoperi pe Kovesi.

Ati vazut toti cum acea comisie a Ministerului a pacalit legea, a mintit si a incercat sa demonstreze ca Kovesi a plagiat doar putin si nu in partile esentiale, dar in realitate ei au verificat doar 100 de pagini din 400 si nu au folosit un software deloc. Am vazut ca dl Ciuvica a facut o contestatie la acea decizie si vom vedea ce va raspunde Ministerul si acea comisie de verficare a plagiatelor de data asta. Dar nu este in regula ca o institutie sa minta", a continuat Ghita.




"De aceea m-am hotarat si eu sa vorbesc despre ce s-a intamplat in acesti zece ani. Cum - vedem toti - in Romania se minte, se ameninta si se falsifica pentru a o proteja pe aceasta femeie in functie. E prea mult", mai spune Sebastian Ghita, care promite si alte episoade cu dezvaluiri, in care "am sa va spun motivul adevarat pentru care aceasta doamna Kovesi este tinuta in functie. Ce lucruri a facut pana acum in aceasta tara si ce se mai doreste de la dansa in continuare".

"Ca sa va convingeti ca Kovesi minte, iar DNA falsifica probe, am sa va prezint si inregistrarile reale, fata de cele falsificate, din dosarul Realitatea. Si o sa auziti cu urechile dvs", mai spune Ghita, care promite totodata ca va difuza si filmuletul cu "petrecerea de la Sinaia".

"Este foarte simplu sa se verifice si petrecerea de la Sinaia. A fost la vila SRI din Sinaia. Au vazut si sunt martori soferii, ospatarii, lautarii si in episoadele viitoare veti vedea si filmuletul. Dna Kovesi tot nu raspunde intrebarii publice: a fost sau nu la acea petrecere? (...) Iar SRI trebuie sa spuna adevarul despre sutele de prezente ale lui Kovesi la SRI", afirma el.

Despre generalul Florian Coldea, Ghita sustine ca, in urma cu doi ani, acesta a mai fost vizat de o ancheta in cadrul Serviciului de Informatii si ca i-a cerut atunci sa-l ajute cu "documente despre vacantele petrecute impreuna". Potrivit lui Ghita, facturile si chitantele pe care le-a procurat pentru Coldea si cu care acesta din urma s-a prezentat la comisia SRI sunt false.

"Am sa vorbesc despre cazul dlui Florian Coldea. Acum doi ani, dupa ce dna Udrea l-a acuzat public de diverse intamplari auzite in biroul dlui Basescu, Coldea a fost chemat la o alta comisie interna a SRI. M-a rugat sa-l ajut si sa-i dau documente despre vacantele petrecute impreuna cu mine. A mai fost audiat dl Coldea. Sigur ca eu l-am ajutat cu banii pentru vacante si nu am vazut acest lucru ca pe ceva rau sau anormal. In mod evident, eu platind multe din acele cheltuieli, documentele erau la mine. L-am rugat pe un prieten de-al meu, pentru documentele care ii erau necesare lui Florian Coldea, sa ma ajute cu facturi si chitante de la o agentie de turism.

Coldea s-a dus la comisia SRI si se duce si acum cu acele documente. Vestea proasta insa este ca n-am putut sa-i fac rost de documente lui Coldea de acum doi ani, sau de acum patru ani s.a.m.d. Si atunci, din pacate, este foarte usor de dovedit, prin verificarea in contabilitate a acelor firme, ca documentele pe care le prezinta si le-a prezentat Coldea sunt false, pentru ca numerele acelea de facturi nu au fost niciodata inregistrate. I-am spus lui Florian Coldea ca nu se mai pot face toate documentele cu 4-6 ani in urma si mi-a spus sa i le dau asa, ca se descurca dansul", a relatat Ghita.


























34153 vizualizari

  • +35 (59 voturi)    
    ghitza, breh (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:14)

    un domn [utilizator]

    ce software ai facut la CAS ? dar in alta parte ? turkish ponthish delight ? iordanian delight ? ...pai tu esti softist sau mincinos soft..ist ?
    • -12 (24 voturi)    
      HP (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:18)

      Nicu_Junior [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Eu am inteles ca HP a facut software-ul de la CAS..
      • +1 (3 voturi)    
        HP, alti destepti (Marţi, 17 ianuarie 2017, 8:52)

        Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui Nicu_Junior

        A fost integral subcontractat catre Ghita & Co
    • +37 (59 voturi)    
      Ghita nu merge cu 'dovezile' in INSTANTA ! (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:19)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      De ce nu merge Ghita cu asa zisele 'dovezi' in instanta, la PARCHET, la ministrul PSD al Justitiei ?

      Pt ca dovezile lui Ghita sunt falsuri, minciuni, aberatii...incercari PSD-iste de a scapa de oamenii care pot intereveni cand PSD face abuzuri !

      Daca PSD va reusi sa darmae SRi si DNA, inseamna ca Dragnea pregateste abuzuri mari
      • -15 (21 voturi)    
        eu (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:04)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        cred ca deja sunt unde trebuie!
        • +20 (26 voturi)    
          Acuzatiile trebuie dovedite in instanta, nu la TV (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:31)

          Boham [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

          indiferent ce zice Ghita si cat latra slugoii PSD de la Antena 3, orice acuzatie trebuie dovedita in INSTANTA DE JUDECATA, nu la tv!

          degeaba se face comisie de asa zisa ancheta (politica) la Parlament, cu majoritate PSD, daca orice rezultat - va trebui inaintat ....PARCHETULUI, adica JUSTITIEI !
        • +6 (10 voturi)    
          o parte din branza Rucar (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:59)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

          e cu aracet..fuji d acilea breh cu prostiile tali...
      • -13 (29 voturi)    
        Tu crezi că SRI suspendă ditai generalul (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:07)

        Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        pe niște „falsuri”? Hai să fim serioși. Nu fii copil. SRI știe ce e în documentele alea, știe ce poate apărea, de asta Coldea a fost suspendat.
        • +13 (19 voturi)    
          L-au suspendat pt a verifica acuzatiile! (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:28)

          Boham [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

          asta nu inseamna ca acuzatiile sunt REALE
          • -2 (10 voturi)    
            OK (Marţi, 17 ianuarie 2017, 6:57)

            Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Boham

            Cand va fi Coldea din nou general in SRI sa ma anunti si pe mine
            • +1 (3 voturi)    
              Pai nu poate fi, l-ati denigrat prea mult (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:09)

              Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

              a fost imediat ce ancheta SRI a dovedit ca Ghita MINTE !

              dar Coldea si-a dat demisia, a considerat ca asa e mai bine pt SRI, pt ca PSD sa nu mai continue cu denigrarea serviciului
              • +1 (1 vot)    
                si-a dat (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:42)

                nahir [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

                demisia pentru niste chestii de care chiar daca are habar ce inseamna, psd le pretuieste fix zero taiat in 4.
                e vorba de onoarea si demnitatea de militar.
                ce stiu hotii dragnea si ghita ce inseamna demnitate si onoare?
        • +3 (13 voturi)    
          visezi cu Greta Garbo (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:59)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

          vei sa nu aiba barba...
      • -6 (22 voturi)    
        Taci (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:29)

        AlexandruKovacs [anonim] i-a raspuns lui Boham

        Cum sa mearga in instanta cu dovezile ? Daca se va arata, automat intra la parnaie si nu va mai putea sa faca rost de dovezi... tu esti retar d a t de spui de ce nu merge la parchet...doamneee
        • +16 (22 voturi)    
          asa zisele dovezi le poate preda avocatul (Marţi, 17 ianuarie 2017, 3:04)

          Kivek [utilizator] i-a raspuns lui AlexandruKovacs

          de fapt tu esti retardat, nu trebuie sa mearga el, poate trimite avocatul, poate trimite pe altcineva cu 'dovezile'

          putea sa le dea inainte sa fuga etc etc
      • -3 (7 voturi)    
        Vrei sa spui... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 10:18)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        De ce nu merge Ghita cu dovezile in "campul tactic"? :)

        Atunci cand nu intelegi nimic din nimic te intrebi de ce nu se duce unul care acuza un sistem ca e mafiot si corupt direct la sistem sa-si rezolve problemele.
        • +1 (3 voturi)    
          daca aveai cap, (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:45)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          il foloseai.
          are avocati. putea sa-i foloseasca, da tot ii e frica martirului cinstei si corectitudinii sa nu fie ars pe rug de inchizitie.
      • -1 (1 vot)    
        securisme de dambovita (Marţi, 17 ianuarie 2017, 21:40)

        MihaiGeorge2 [anonim] i-a raspuns lui Boham

        ...'asa zisele' dovezi pe care si basescu insusi le recunoaste, acolo unde spunea ca traim intr-un stat mafiot si ca stia inainte cu cateva zile de condamnarea lui voiculescu. O fi si basescu pesedist, cine stie... :)) Insa teoria pixelului albastru merge in continuare la prostime, pe sistemul "da-i-nainte cu tupeu". Aberatiile securiste gen "daramarea sri si dna" pe alocuri sunt amuzante, insa de cele mai multe ori sunt penibile... Ai uitat sa bagi pe teava antena 3, nasol. Nu te-au pregatit bine la sedinta securista...:))
    • -22 (44 voturi)    
      20 ianuarie (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:38)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Kovesi nu prinde inaugurarea lui Trump in post. Se face curățenie, se șterg urme.
      • +6 (18 voturi)    
        daca Nu e asa te fac Eunuc Sef (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:00)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        la cancan punct ro
      • +1 (3 voturi)    
        ai vise (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:48)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        prea umede.
        vezi sa nu te ineci si nu mai uita sa-ti iei pastilele, ca le ieftineste acusica nen-tu dragnea. cu 35%.
    • -3 (29 voturi)    
      HN-model de deontologie (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:18)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Unde este stirea despre scrisoarea CSAT catre UNJR?
      Pica prost?
    • +13 (21 voturi)    
      Mincinos , insa HARD ! (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:27)

      ana-pat [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      La doua adevaruri cunoscute de mai toata lumea el arunca 1000 de gogosi fumeginde .
      Daca are singe in instalatie si documente sa insire toti politicienii care au pus botul : vacante, campanii electorale ,etc . De exemplu , cind cu Dubaiul dupa prezidentiale sau mai recent masa cu Basescu s-a mers nemteste, pe din doua ,sau......
      • +13 (27 voturi)    
        El ataca doar 2 institutii DNA si SRI (Marţi, 17 ianuarie 2017, 3:09)

        Kivek [utilizator] i-a raspuns lui ana-pat

        aicin nu e vorba ca Ghita s-a suparat pe asa zisii prieteni Coldea si Kovesi, asta zice el ca ei erau prieteni pt a masca adevarul dar evident (si Kovesi a spus clar): GHITA NU ERA PRIETEN NICI CU KOVESI NICI CU COLDEA

        de fapt acest circ marca Romania TV (Ghita PSD) e un atac al PSD la SRI si DNA pt ca vor sa puna mana pe aceste institutii si cel mai simplu e o decredibilizare prin murdarirea liderilor acestor institutii.

        se ia un infractopr si el se declara 'prieten' cu Merkel...si hop o televiziune care intreaba: daca Merkel e prietena cu ala mai poate conduce Germania ? Cam asta e metodologia Antena 3
    • +2 (4 voturi)    
      Cine poate inghite asemenea minciuni ??? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 10:09)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Seful SRI sa fie agent strain ????? Asta se intampla numai pe vremea lui Stalin si era un lucru stiut de toti. Credeti ca ceilalti din SRI nu ar fi remarcat asta? Si ar fi avut si mijloacele sa-si demaste seful, caci lupta pentru functie este peste tot la fel. Chiar si pe Pacepa l-au dibuit in final de a trebuit sa fuga. Iar Pacepa a fost introdus de kgb, la momentul cand controla serviciile romane de informatii si faceau ce doreau muschii lor. In vremuri normale Pacepa nu exista.
      • +2 (4 voturi)    
        Cine a lucrat pt SRI? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 12:20)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Vezi ca e o stire un pic mai recenta pe HotNews, in care tocmai ce zice Lavrov ca serviciile americane au incercat recrutarea numarului doi din ambasada Rusiei.
        Nu-l cred nici eu pe Ghita, pe Kovesi o suspectez ca ar fi fost subalterna lui Coldea si atat. Dar stiu ca in ramura asta a servicilor de foarte multe ori realitatea bate imaginatia noastra de telespectatori.
      • +1 (3 voturi)    
        o parte din votantii PSD, telespectatorii Antena (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:12)

        Kivek [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        exista romani care voteaza cu PSD, care cred orice le spune partidul prin Antena 3 indiferent cat de aberant suna
  • +17 (27 voturi)    
    Agenturili,cum zicea Ceausescu! (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:15)

    BEDE [utilizator]

    Si Ghita ca si Ceausescu si ca si Stalin si Hitler: de vina sunt neaparat strainii. Si daca un roman face ceea ce nu-i convine lui trebuie ca e agent strain, imperialist, care saboteaza economia nationala...
    • +17 (23 voturi)    
      Strainii sint de vina, da' Dragnea ... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:11)

      za-k [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      se umfla in pipota ca merge la inaugurarea lu' Trump :)
      Cit de ipocriti pot fi oamenii astia?
  • -15 (33 voturi)    
    hmm (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:16)

    Mazeta [utilizator]

    Oare despre Ce serviciu straIn e vorbA?
    • +9 (19 voturi)    
      (Intelligence)² (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:35)

      Quintus [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Hmm... păi, atunCIA cum devine treaba cu băieții de la Black Cube (קוביית שחור - מוסד) care, nu-i așa, o spionau la greu pe Lulutza mai acu' vreo 2-3 luni..
      • +1 (1 vot)    
        Quintus, te-ai apropiat .... (Joi, 19 ianuarie 2017, 10:46)

        bubaru [utilizator] i-a raspuns lui Quintus

        .... prea tare de ,,oala cu ciorba,,.
        Este bine sa nu dai raspunsuri directe in spatiul virtual, chiar daca acesta este adevarul.
        Ar fi bine sa ai protectie ......
        In continuare iti dau un subiect de film: ,,Treaba cu baietii israelieni este ca s-au lasat prinsi exact pentru a inlatura zvonurile cu privire la faptul ca cel putin 2 persoane cu functii inalte in institutiile statului sunt racolate de serviciile israeliene. Sa stii ca celelalte servicii straine nu au stat cu mainile in san.
        Afirmatia ca Romania este un camp tactic al altor servicii pare ridicola si vei vedea ca unii imediat vor posta ceva in acest sens. Il vor invoca si pe Ceausescu cu ,,agenturilii,, lui, dar care a stiut pana la un moment dat de miscarile acestora pe teritoriul nostru.,,
        Orice asemanare cu realitatea si cu personaje in viata este pur intamplatoare!
    • +7 (11 voturi)    
      pai, a spus (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:56)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      dintr'o tara prietena.
      deci, colaborare. :-))
    • +9 (23 voturi)    
      Tu crezi aberatiile unuia ca ghita ? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:00)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Poate invers, Ghita o fi agent FSB !


      SRI sper sa vad cine le-a distrus imaginea publica: PSD
      • +4 (4 voturi)    
        PSD e o subdivize a SRI, la fel cum au si in presa (Marţi, 17 ianuarie 2017, 12:23)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        SRI si-a distrus singur imaginea publica care era oricum negativa.
        Intai prin calitatea recrutilor, care e mereu de cea mai joasa speta.
        In al doilea rand prin esecul de a-l localiza si aduce pe Ghita in fata justitiei. Toate autoritatile par a colabora pt a-l face "scapat" si asta spune chiar mai multe decat serialul lui Ghita.
    • +5 (21 voturi)    
      al naiba fesebe (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:01)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      iar v ati trezit din betzia de pufaica ?
    • 0 (2 voturi)    
      vocea (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:55)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      rusiei
  • +25 (35 voturi)    
    Cutremuratoare guitzaturile penalului fugar (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:17)

    Plagarus [utilizator]

    Viitoarea asomarea legala il face din ce in ce mai penibil.
  • +23 (27 voturi)    
    Dobitocule (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:22)

    mitg [utilizator]

    Daca ne iubesc serviciile secrete straine, sper ca-i fac cadou lui Ghita niste extractii dentare gratuite.
  • +32 (64 voturi)    
    E clar! (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:32)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Acum nu mai am niciun dubiu ca Ghita e un tanar KGB-ist venit pe filiera PSD, partid mare iubitor de tari nedemocratice...
    • +15 (35 voturi)    
      Clar (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:28)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      PSD=PCR=KGB. Ciocoii rosii bolsevici pun la cale ceva, in frunte cu Marele Conducator, hotul condamnat penal Dracnea, Totusi SUA poate vor intelege farsa valaha, românii fiind recunoscut din istorie ca tradatori si jucatori la doua capete,
  • +37 (63 voturi)    
    Clovnul asta (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:35)

    MoemBius [utilizator]

    are voie sa si bata joc la nesfarsit in tara asta?
    • +12 (16 voturi)    
      se pare ca da (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:02)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

      altfel, era de mult in colivie.
      culmea, a plecat direct de la sindrofia de adio la sri...
      asta spune multe..dar nedeslusit.:-)
      cineva, puternic, adora serialul...
      altfel...
      • 0 (0 voturi)    
        guita (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:58)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

        o fi ca una din poeziile eminsciene.
        azi il vedem si, nu e...
        sa nu fie mai mult coliva decat colivie.
    • -4 (10 voturi)    
      exact (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:22)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

      iar din nefericire, Ghita, Ponta, Iliescu, Nastase si mai nou Dragnea sunt romani sadea care nu si-au tradat niciodata tara.
      • 0 (4 voturi)    
        Prin activitatea lor au adus mai mult rau (Marţi, 17 ianuarie 2017, 8:33)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui levierul

        tarii decat orice tradator din istoria Romaniei. Toti cei mentionati sunt cu adevarat tradatori de tara pentru ca au afectat grav, negativ, prin activitatea lor, in functii platite de noi, viata Romanilor. Nu trebuie sa fii platit de straini pentru a fi tradator. E suficient sa faci rau Romaniei.
        PS. Iliescu e cu siguranta agent sovietic. Cine a studiat istoria KGB stie ca toti studentii straini din URSS erau racolati ca spioni sau agenti de influenta sovietici. Fara exceptie !
  • +13 (35 voturi)    
    Hau Hau (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:35)

    Dodel540 [utilizator]

    Da , cei doi sunt reptilieni !!
    Aoleu ne papa binomul reptilian!
  • +20 (34 voturi)    
    saracu' (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:37)

    mihai.mihaita [utilizator]

    asa facea si Vantu dupa ce a iesit din puscarie..
    Acum dai vina pe SRI.. poate ai uitat ca SRI te-a scos din tara... Dar nah, nimeni nu e perfect.
  • +14 (40 voturi)    
    pai si?!..mai bine.. (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:40)

    exilatul [utilizator]

    "agent strain" si sa bage la racoare toti escrocii din rom, decit "agentii escrocilor de la putere"...ori se pare ca kovesi , plagiatoare sau nu, a inceput sa i cam deranjeze pe puscariabili..inclusiv pe marinar, "marele justitiar"
    • +16 (24 voturi)    
      Ghita a uitat sa prezinte...dovezi (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:20)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      si Kovesi poate sa spuna ca Ghita e agent FSB (KGB)
    • -2 (2 voturi)    
      MULT mai bine (Marţi, 17 ianuarie 2017, 9:32)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Bravo mah, in sfarsit ceva pertinent. Subscriu si eu: CARE ESTE PROBLEMA? daca noi, de 23 de ani nu suntem in stare sa dam cu mopul in tarisoara asta ce e rau ca vin altii sa ne faca curat sa putem trai si noi ca fiinte bipede, demne si cu un gram de prestanta in civilizatia occidentala?

      Durerea infractorului este ca spre deosebire de el si cocina lui, acest "agenti" sunt de pe alt meridian, putin mai spre vest si nu gustam kremlinisme (uupss!! scuze) astea nationaliste ca romanii sunt fruncea si ca stratinii sunt bau-bau.
      Ca ar fi romanii fruncea s-a vazut: un kkt ca tine a ajuns cineva in tara asta "de romani", bagat in seama prea mult si scapat din lesa. Nu mai bine ramaneai tu la nivelul de vizitator de curve in Emirate impreuna cu prietenul Viktoras Ponta si lasai jocurile de putere in mana unora cu o figura mai prezentabila ? Nu era toata lumea (inclusiv tu) mai fericita?
  • +27 (31 voturi)    
    parerea mea (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:41)

    uzu [utilizator]

    eu cred ca pe la episodul 50 Gitza o sa dea informatii clare si despre Elodia.
    iar romanii se vor bucura. ca asa sunt ei, usor bucurabili ...
    • +1 (1 vot)    
      a inceput (Marţi, 17 ianuarie 2017, 15:01)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      bine.
      a ajuns la episodul 8.
      cine stie? poate depaseste "young & the restless"
  • -6 (20 voturi)    
    when the sht hits the fan (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:45)

    demaGOCU [utilizator]

    Cucuveaua nu stie o regula elementara: corb la corb nu-si scoate ochii. Marsh la Poarta Alba si asteapta-l pe Ghita!
    • +7 (17 voturi)    
      Un email anonim nu dovedeste nimic (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:32)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      si tu poti sa-ti faci la oprice ora 10 adrese email cu ce nume vrei si sa trimiti niste email-uri catre SRI si DNA/.... asta nu dovedeste nimic, poate doar ca esti abonat PSD la bani publici si ai prea mult timp liber
  • +9 (25 voturi)    
    Asta (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:54)

    Sorin.Borodi [utilizator]

    Asta a durut rau.
    • -3 (7 voturi)    
      da de usturime, (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:38)

      demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui Sorin.Borodi

      ce spui?
    • +10 (18 voturi)    
      daaaa (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:49)

      0rms [utilizator] i-a raspuns lui Sorin.Borodi

      a durut rau in dos. Nu stiu cine sunt fanii acestei operete obosite si cum este ea lasata sa continue, dar aratati-ne imagini despre cum isi prezinta imbecilul asta slinos memoriile in boxa. Sau un titlu care sa inceapa cu "ADIO seblalalal...." Atat.
  • +12 (18 voturi)    
    ! (Luni, 16 ianuarie 2017, 21:59)

    tudorr [utilizator]

    Agenturile straini taie si spanzura, intre timp tot rromanasii alesi de "noi" sunt cu mana in buzunarul nostru!
  • +12 (20 voturi)    
    Ghita, un kaghebist de moda noua (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:04)

    Locke Lamora [utilizator]

    Poate ne explica si cum s-au imbogatit ei, egentii kaghebisti, jefuind tara.
  • +10 (14 voturi)    
    acest ghita poate cu ocazia asta (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:08)

    unuldincei14milioane [utilizator]

    scoate din servieta si celelalte facturi false, inregistrate la fisc..si de ce vorbeste in soapte? ii doare gatul? ii e frica ca-l va auzi cineva in beci ?
  • +7 (15 voturi)    
    Hai cu PRM-ul vadimist, hai cu veninul (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:15)

    Maniu [utilizator]

    conspirationist. Guitza ridica penalilor mingea la fileu, ca poate scapa.
  • +13 (17 voturi)    
    D-le Ghitza (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:21)

    ac [utilizator]

    Cum zicea Cocosila?
    - Oameni dastepti, baa, nu prosti ca voi, ca venisera cu cabrioleta... Da mincau cacat.
  • +14 (24 voturi)    
    Mai rau (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:25)

    ipolitic [utilizator]

    cu riscul de a fi teleportat intr-o inchisoare-colonie de pe langa Antares, va voi dezvalui adevarul-adevarat despre cei doi: sunt agenti klingonieni infiltrati pe Pamant avand ca misiune rapirea Mamei Omida, pentru a afla secretul magiunului de Topoloveni. Cei doi isi camufleaza solzii cu un camp telepatic, dar pot fi depistati prin pulverizare de Aurolac in jurul lor. Pot prezenta si inscrisuri in sprijinul afirmatiilor mele; un bon fiscal pentru un borcan de magiun si o inregistrare in care Codruta priveste incruntata exact in directia constelatiei Orion, asteptand probabil (sigur!) instructiuni.
    Ghita stie toate acestea, e un erou, dar unu mai mic (micut-micut) si nu indrazneste asa direct, o spune mai pe ocolite, ocoleste casa, ocoleste masa....
    • +7 (13 voturi)    
      radio erevan (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:18)

      corbul109 [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      ai dreptate dar nu sunt klingonieni ci congolezi dati cu faina si nu vor reteta magiunului ci a carnatilor de plescoi!!! si ca sa-l afle au torturat-o emotional cu niste anchete pe regina din plescoi...
      lasand gluma la o parte... mersi hotnews pentru serialul Ghita... de mult nu am mai ras atat!!! Omul e dus rau :)
  • +15 (21 voturi)    
    Deja tot ce era filmat in tara a rulat pe ecrane ! (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:28)

    Susufler0 [utilizator]

    De-acum incep materialele din pribegie.

    PS. Cuvantul de ordine : austeritate !

    PPS. Prima consecinta : a disparut imaginea iar sunetul este "alb-negru"!
    • +21 (25 voturi)    
      Explicatia pentru vocea ragusita: (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:42)

      motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      In clasa a saptea, profesorul de fizica ne-a explicat ca sunetele emise de un obiect care se indeparteaza tind sa aiba o tonalitate mai scazuta (datorita lungimii de unda mai mari).
      Putem constata asta de exemplu atunci cand pe langa noi trece un tren, sau un autovehicul care claxoneaza.

      De aici si explicatia raguselii lui Ghita: fara indoiala, ea se datoreaza vitezei cu care acesta fuge de Justitia din tara sa natala.
      • +8 (10 voturi)    
        Explicatia ta este savuroasa ! (Marţi, 17 ianuarie 2017, 1:12)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

        Ma astept acum ca datorita vitezei de deplasare ragusala sa-i puna capac vocii, astfel incat episodul noua al serialului "Grohaieli si guitari" realizat de sebi fugarul sa fie prezentat sub forma unui mesaj transmis in alfabetul Morse.

        PS. Sper insa intr-o grabnica punere pe picioare a lui Ghuitza, precum si intr-o rapida punere de catuse la maini.
      • +2 (2 voturi)    
        Ai grija ce-ti doresti (Marţi, 17 ianuarie 2017, 12:32)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

        In ceea ce priveste sunteul, ca in ceea ce priveste imaginea departarea poate sa insemne ca vom vedea din ce in ce mai adanc in trecutul lui Ghita, pe masura ce se departeaza de noi.
  • +12 (12 voturi)    
    LOL (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:38)

    KostasP [utilizator]

    No comment. LOL.
  • +8 (16 voturi)    
    Sper sa ingropi puscaria (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:43)

    utilizator1221 [utilizator]

    In afara de santajat oameni nu ai facut nimic. cea mai joasa speta umana se poate vedea la individual asta
  • +5 (9 voturi)    
    ofiteri (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:58)

    nimrod [utilizator]

    Evident, afirmatia lui Ghita, cum ca... e din categoria dealurile Moldovei.
    Pe de alta parte insa, nu trebuie scapat din vedere ca, urmare a filmuletelor, binomul nu mai exista.
  • +5 (11 voturi)    
    Intra in scena "agenturili straine " !!! (Luni, 16 ianuarie 2017, 22:59)

    Ochiana [utilizator]

    ...dupa cum spunea si "marele sef", Ghita e pe undeva prin tara si rade si cu urechile in acest moment de cei care stau gura casca la circul lui !
    Dupa cum spunea un alt mare "comentator" in viata, Sfortza fie cu voi !
  • +4 (10 voturi)    
    ? (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:01)

    xox [utilizator]

    Pe cand la brutarie?
  • +24 (30 voturi)    
    Romania a incetat sa mai fie un stat (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:05)

    CezarN [utilizator]

    De drept, de ne-drept, oricum am lua-o, Romania nu este un stat. A incetat sa fiemai demult, insa acest scandal "Ghita" nu face decat sa dea culoare hartiei de turnesol.
    In orice stat serios, de la Rusia la UK sau USA, asa ceva nu ar fi fost posibil. Chiar daca Ghita are partial dreptate, lucrurile s-ar fi rezolvat in surdina, fara a afecta mortal increderea cetatenilor in institutiile statului.
    Serviciile sunt corupte si incapabile sa-si rezolve intern problemele. Dupa zeci de ani de "reforme" mult trambitate, iata ce a ajuns SRI-ul, mai ceva ca circul Globus. Parlamentul este penal(cum este si poporul, de altfel), Guvernul este al Parlamentului, politicienii si ziaristii sunt agenti acoperiti ai serviciilor(cei care conteaza si sunt popularizati), biserica este corupta si sluga a politicienilor si a propriilor interese, Revolutia a fost o lovitura de stat, justitia este camp tactic al SRI.

    Ce mai ramane? Ce-ar mai putea ramane care sa constituie nucleul unui viitor stat romanesc? Nici macar nu avem norocul sa fie cineva atat de interesat de noi incat sa puna la cale o lovitura de stat, caci, ce te faci?, nu exista stat. O lovitura de stat in Romania ar fi ca si cum ai boxa cu aerul.

    Politica interna nu avem; politica noastra interna nu este decat farame din politicile externe ale altor state interesate de tara asta. Asta este, tara noastra a ajuns camp tactic pentru serviciile de informatii ale arabilor, rusilor, occidentalilor, ungurilor, a tuturor celor care se pregatesc sa inhate o halca din bogatiile sau din teritoriul poporului celui bolnav al Europei. Al poporului care din 1989-1990 nu a mai iesit in strada pentru a-si apara drepturile, ci doar pentru bani sau manipulat grosolan.Singura lui vitejie a fost FUGA din calea hotilor si famenilor care s-au catarat pe cadavrul acestei tari lovita mortal de zambetul ca o potcoava pe copita unui cal de pe fata lui Ion Iliescu.
    Sangele celor morti in 1989 si in 1990 a curs pentru cine nu merita si acum se razbuna!
    • +6 (8 voturi)    
      nu stiu pe unde... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 1:09)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      te afli, dar mi ar fi placut sa stam putin "la taclale" ...poate e unul dintre cele mai bune comentarii ce am citit pe acest site...din pacate comentariile cu bun simt nu pot vindeca mizeria umana a unui popor...
    • +5 (7 voturi)    
      Asta este... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 1:52)

      mikef [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Din pacate, astia suntem, asta putem.

      Eu nu cred ca Romania, asa cum o stim astazi, va supravietui in urmatorii 50-100 de ani.
    • -5 (7 voturi)    
      Ce spui tu straine? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 10:52)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      "In orice stat serios, de la Rusia la UK sau USA, asa ceva nu ar fi fost posibil".

      De Snowden ai auzit? De Wikileaks / Assange ai auzit? Sau ai fost putin plecat de pe planeta?
      • +3 (3 voturi)    
        Nu-mi amintesc (Marţi, 17 ianuarie 2017, 11:20)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Nu-mi amintesc ca vreunul sa fi fost la chiolhanuri cu seful CIA, sa se fi imbogatit de pe urma cintractelor cu statul si apoi, fara safi fost verificat indeajums, sa dea pe goarna, selectiv, informatii.

        In plus, ambii au fost localizati, unul se afla sub protectia rusilor (Snowden) iar celalalt, Assange ,intr-o ambasada(Ecuador) la Londra, sunt proceduri judiciare impotriva ambilor pentru ce au facut gresit (din punctul de vedere al statului). deci statul democratic american a functionat.
        Pe de alta parte, moartea lui Litvinov la Londra ne spune ca si statul totalitar rus a functionat.
        Doar "statul" roman se uita neputincios cum o hahalera ca Ghita, facut mare chiar de slabiciunle statul roman, ii rade in nas cu insolenta. "Justitia noastra" incepe noi si noi anchete dupa fiecare inregistrare pe care starul Ghita binevoieste sa o trimita, anchete care, daca s-ar fi facut la timpul lor(caci nu Ghita este primul care semnalizeaza anumite nereguli), ar fi facut imposibila aparitia lui Ghita.
  • +21 (27 voturi)    
    Ca tot veni vorba de servicii secrete ... (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:06)

    motanul_gri [utilizator]

    Exista un stat ale carui servicii secrete s-au specializat in ultima vreme pe imprastierea de stiri false, inregistrari trucate si asa-zise "dezvaluiri" in retelele de comunicare si in mass-media tarilor din NATO considerate adversare.

    Toate aceaste operatiuni (denumite "razboi asimetric") sunt destinate subminarii increderii populatiei din tarile-tinta in institutiile democratice si aducerii la putere a unor politicieni prietenosi fata de statul caruia ii apartin serviciile secrete agresoare.

    Despre cine e vorba?
    • -4 (10 voturi)    
      păi... (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:39)

      Quintus [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

      Mossadul, așa-i?
    • +5 (5 voturi)    
      stiu eu.... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:05)

      vinowatt [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

      despre Senegal
    • +5 (9 voturi)    
      Patronii lui "guita" nu-i asa? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 8:35)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

      Cei de la est care cred ca la ei rasare soarele
  • +2 (18 voturi)    
    agenturili straine... (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:09)

    yellowdog [utilizator]

    vinovatii impuscatului...

    iar acum un alt jeg cuprins de frica
  • +11 (25 voturi)    
    Ghiță,mesaje trucate prin ...Forwarded Message ... (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:09)

    Davidias [utilizator]

    Dragii mei, ați observat că (aproape) toate e-mailurile arătate de Ghiță sunt la antet cu textul ----- Forwarded Message ----- ?
    De fapt aceste mesaje sunt niște falsuri sau, cel puțin, trucate. Pentru că aplicând ...Forward ... la un mesaj poți să faci orice modificări în textul inițial.
    Eu nu știu de ce nimeni nu a înțeles și nu spune acest lucru pe un post național tv ??!!
    Poate vede Dan Tapalagă și scrie ceva ...
    Și nu înțeleg de ce nu ia nimeni nici o măsură cu manipularea făcută de postul România TV (în cârdășie cu Antena 3 și cu destule eforturi și de B1 Tv.).
    Pentru că ceea ce face acest post este o atingere a siguranței naționale din direcția Moscova.
    Eu înțeleg că a fost o colaborare în trecut a SRI și a DNA cu Ghiță (s-au păcălit cu mafiotul acesta, dar acum un delator este liber și trebuie găsit și tras la răspundere.
    În privința lui T.B. ... s-a făcut de rahat în ultimul hal !
  • +8 (24 voturi)    
    Deci omul e dus rău (Luni, 16 ianuarie 2017, 23:10)

    JoshuaTree [utilizator]

    A cedat lamentabil stresului și cade in penibil. Sper sa îl prindă mai repede sa se termine cu circul asta.
  • +3 (17 voturi)    
    Gata (Marţi, 17 ianuarie 2017, 0:05)

    yuppie [utilizator]

    Ne-am saturat de ghitza si comentariile lui de puscariabil. De ce nu il prind ca sa ajunga mai repede unde apartine - adica dupa gratii.
  • +3 (11 voturi)    
    68 de comentatori (Marţi, 17 ianuarie 2017, 7:31)

    hamangiu [utilizator]

    Nimeni nu si-a pus problema ca Ghita poate e sub breazda si cineva se foloseste de aceasta diversiune..Cartea de capatai a PSD nu este statutul partidului ci Il Principe....calomniaza,calomniaza ca tot ramane ceva...prosti da multi maria ta...
  • +6 (12 voturi)    
    Amintiri din copilarie (Marţi, 17 ianuarie 2017, 7:36)

    hamangiu [utilizator]

    Despre spionii Kovesi si Coldea....imi aduc aminte de jocurile copilariei...va mai amintiti...CINE SPUNE ALA E.
  • +3 (7 voturi)    
    S. Ghita si minciunile lui. (Marţi, 17 ianuarie 2017, 10:00)

    DorelDorel2 [anonim]

    Daca D. Diaconescu e la puscarie si televiziunea lui e bloc a incetat sa mai emita a aparut un nou Dan Diaconescu doar ca pe asta il cheama S. Ghita si la fel ca D. Diaconescu incearca sa faca rating dar nu cu telenovela Elodia D. ci cu telenovela "Laura Codruţa Kovesi şi Florian Coldea" acum ruleaza episodul "Laura Codruţa Kovesi şi Florian Coldea, ofiţeri ai unui serviciu secret străin"un episod cam prost realizat pentru ca scenariu e mult prea fantezist ca sa fie adevarat.
    S. Ghita se pricepe sa dezinformeze si sa manipuleze sau cel putin incearca pentru ca asa se fac manipularile, spui cateva adevaruri neimportante dar verificabile impreuna cu minciuni greu de verificat si cei care vor citi, vor recunoaste adevarurile si vor crede ca si minciunile sunt tot adevaruri. m-as bucura daca CNA-ul s-ar sesiza la prostiile care le difuzeaza Romania TV pe post si le-ar inchide postul chiar si temporar dar sunt convins ca asta nu o sa se intample pentru ca Romania nu este un stat de drept functional ci doar pe hartie.
  • +3 (7 voturi)    
    Bla bla bla... Nu stiu cum sa se mai scoata... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 10:13)

    LauraBalaura [utilizator]

    La puscarie!
    Cu Ghita la puscarie!
    La puscaariiiieeeee,
    Cu Ghita la puscariiiieeeee!
  • -4 (8 voturi)    
    Intrebare (Marţi, 17 ianuarie 2017, 10:47)

    Valyyy [utilizator]

    O singura intrebare din partea mea... daca Ghita ii asa rau, cum vi se pare faptul ca idolul vostru in viata ( doamna Kovesi) a umblat in cercuri de genu Ghita si Coldea? zic si eu asa .. femeie de principii, care nu a plagiat (:)))) ) si care reprezinta o institutia apolitica si echidistanta bazata pe inculparea nenorocitilor...just asking...dedicatie pt toti .. La Chilia-n port!
  • -4 (6 voturi)    
    Bucurie (Marţi, 17 ianuarie 2017, 10:48)

    Gigi Kent [utilizator]

    Citesc comentariile de pe aici si constat ca e deranj mare cu Ghita (fost SRI). De la cei care cer arestarea urgenta (pentru a i se inchide gura [sic!]), la cei care il acuza ca ar fi KGB-ist (sau alte bazaconii) sau la cei care spun ca ataca Statul de Drepti (bahahaha!!!) pana la naivii exersati care ii cer sa prezinte dovezile in justitie, toata suflarea postacilor binomisti, platiti sau neplatiti ("lingaii voluntari" conform lui T Basescu) este enervata de serialul "Ghita cel tanar si nelinistit".

    Ei chiar nu s-au intrebat niciodata cum de a ajuns Ghita asa de bogat din contracte (preponderent) cu serviciile secrete.
    • +1 (3 voturi)    
      Contractele au fost cu Statul (Marţi, 17 ianuarie 2017, 11:02)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      preponderent cu administratia locala, CNASS, alte institutii centrale, etc. De la amicii sova, ponta, etc. Ne-am intrebat am gasit raspuns.
      • -1 (1 vot)    
        Nicidecum (Marţi, 17 ianuarie 2017, 16:04)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Nu te-ai intrebat nimic si nu ai gasit nici un raspuns. Ai primit insa un rapsuns in plic pe care l-ai transcris repede aici. Ia vezi din ce an e dosarul Tracia-Asesoft. Din 2002. Ghita a facut milioane in ultimii 15 ani, timp in care s-au perindat cam toate partidele pe la putere. Stii cand a facut smecheria cu Vantu - Realitatea? In 2011. In plin regim Basescu-Boc. O asemenea eficienta in afaceri iti da doar relatia cu o putere care e deasupra guvernarii legitime (locale sau centrale). Ghici ciuperca in ce institutie nu exista rotatia la putere prin alegeri.
  • +1 (1 vot)    
    Uite, vezi .... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 11:05)

    Eu the first [utilizator]

    ... ce se intampla daca nu-ti iei pastilele? Nici macar sa aberezi coerent nu mai esti in stare.

    Orice om cu cat de cat habar de cum functioneaza serviciile secrete de peste tot din lume stie ca niciodata un serviciu secret face ofiteri din persoane racolate din alte state, nici nu-si implanteaza propriii ofiteri in pozitii importante in strainatate. Cei care actioneaza in strainatate sunt doar platiti, fara a avea nici un fel de functie oficiala sau grad.

    Motivul e unul foarte simplu. Pentru orice persoana pentru care exista forme legale - acte de angajare, evidente de personal, state oficiale de plata - exista riscul ca adversarul sa obtina respectiva informatie. Aia deconspira automat orice ofiter cu acte-n regula. Pe cand un informator sau colaborator a carui identitate e cunoscuta doar de catre ofiterul sau de legatura e mult mai greu de deconspirat.
  • +1 (1 vot)    
    zxzxzxz (Marţi, 17 ianuarie 2017, 22:58)

    solar [utilizator]

    Acest personaj trebuie scos din barlogul unde sta ascuns, cu orice pret! CINE ÎL ASCUNDE DE ATATA AMAR DE VREME TREBUIE SA AIBA RESPONSABILITATEA IESIRII LA LUMINA !
  • 0 (0 voturi)    
    Ghita (Marţi, 17 ianuarie 2017, 23:39)

    adrian88000 [utilizator]

    si-a pus val si s-a deghizat in Seherezada. Urmeaza 1001 povesti. Suntem abia la a 8-a.
  • +1 (1 vot)    
    Doamne, sa il prinda Coreea de Nord (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 8:31)

    ComentNews [utilizator]

    Si sa il bage in lagar, sa il tina acolo si sa il puna la munca pentru o zeama de varza si o zdreanta de haine!

    Jigodia acoperita, oare chiar nu poate fi gasit? chiar asa putred e totul in tara in care traim? nu ne fac americanii sau Mossad-ul vreun serviciu sa il gaseasca si sa il livreze?

    Si sa ii mai adauge si "tainuire" la acuzatiile pe care le are! si sa stea muuult si bine la puscarie ca deh, e tanar si poate sa reziste!

    da Doamne sa il gaseasca si sa il infunde!
  • 0 (0 voturi)    
    demo (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:42)

    TeoMer [utilizator]

    Ghita zapciul, Ghita haiducul

    Ce mai zice poporul

    Indiferent ce ne spun unele autoritati, sau anumite posturi TV ostile actualei majoritati (apropo unele prin insistenta par sprijinite de sistem - SRI in special) Ghita e vazut de cei mai multi ca un haidcuc care se lupta cu un sistem care vrea sa-l lege si sa-i puna calus la gura. Ne place acest suspans, vedem cum mai cade un aga, si ne asteptam ca "domnul" sa mazileaca altii.
    Vedem cum sistemul isi scoate mardeiasii, foarte bine organizati de altfel, pentru a se apara. A-l numi inculpat pe Ghita si a spune ca nu poti sa-i dai replica, pentru ca e inculpat, nu suna prea bine, pentru ca tot tu l-ai inculpat. Si parca nu mai sunteti credibili in inversunarea asta a voastra. Parca nu mai vreti dreptate, ci numai pedeapsa cu orice pert. Adica baga-l la ocna, la gherla ca merita, a fost zapciu. De aceea îl urmarim pe Ghita, daca ar fi depistat si urmarit, fugarit pun pariu ca s-ar oprii toata activitatea in tara, si cei mai multi ar sarii sa-l ajute.
    T Mer