Dragnea, la Antena 3: Va dati seama unde am ajuns daca s-a protestat si impotriva Curtii Constitutionale?!

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 7 martie 2017, 22:32 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea a vorbit marti seara, la Antena 3, despre protestele din Piata Victoriei sugerand ca s-a mers prea departe daca s-a ajuns sa se protesteze si impotriva Curtii Constitutionale. "Asa ceva nu s-a mai intamplat niciodata", a spus Dragnea sustinut de Mihai Gadea.

In realitate, in Piata Victoriei s-a cerut doar depolitizarea CCR.

Se pare ca cei doi au uitat episodul cu protestele din ziua invalidarii referendumului de demitere a presedintelui Basescu cand 200 de oameni strigau, fluierau, huiduiau si cereau demiterea presedintelui Basescu in fata Casei Poporului in timp ce timp ce cei noua judecatori ai CCR intrau in sedinta.

Un scurt rememeber cu atmosfera din 21 august 2012 atunci: "Gata, hai, la Universitate. Sa fie omor. Sa facem o noua Revolutie!".

"Orele trec, temperatura de afara creste, iar o parte din lume isi cauta loc la umbra. In spatele protestatarilor, departe de ochii camerelor tv, apare si colonelul Mircea Dogaru, seful sindicatului cadrelor militare disponibilizate, cel care a organizat protestul. Citeste aici Cine este colonelul Mircea Dogaru.

Scandarile continua: "Ne vom uni romanii toti / Si vom scapa tara de hoti". Multimea incepe sa strige "Antena 3, Antena 3", iar o doamna agita o icoana si poarta un dialog imaginar cu judecatorii CCR: "Sa va pedepseasca Dumnezeu daca judecati gresit".

Ora 12:45. Soseste decizia. CCR invalideaza referendumul. Multimea incepe sa se agite si apoi se dezlantuie. Huiduieli, lacrimi de la cateva femei, injuraturi si blesteme. Unii nu cred si cer "sa se dea telefon acasa, intrebati acasa si vedeti daca e asa".

O doamna arata ingrozita, in timp ce un domn agita pumnii si cere o noua revolutie: "Gata, hai, la Universitate. Sa fie omor. Sa facem o noua Revolutie!"."
























Dosare Juridice - Energie

Un milion de euro pentru promovarea productiei de energie electrica din surse regenerabile mai putin exploatate

La data de 14 aprilie 2017 a fost publicata in Monitorul oficial al Romaniei Hotararea de Guvern nr. 216/2017 privind aprobarea schemei de ajutor de stat avand ca obiectiv sprijinirea investitiilor destinate promovarii productiei de energie din surse regenerabile mai putin exploatate, respectiv biomasa, biogaz, energie geotermala ("HG 216/2017").

2531 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Depolitizare CCR (Marţi, 7 martie 2017, 22:43)

    falcoind [utilizator]

    puși acolo pe criterii politice și făcând ce dictează "marele conducător" , c-am ce ai vrea sa facă plebeul de rand? Continuați în același stil și până la urma o sa apară și furcile și topoarele ca în 1907. Exista un punct critic, când chiar nimic nu mai contează, vedeți ca va apropiați de el cu pași repezi.
  • +15 (15 voturi)    
    DISPERARE!!! (Marţi, 7 martie 2017, 22:49)

    Geo7 [utilizator]

    Sunt disperati baietii! Arunca ultimele minciuni si manipulari. CCR este format in principal de oameni (fosti dar in fapt actuali) de casa PSD. Curtea Constitutionala trebuie depolitizata, in speta de-mafiozata, daca pot folosi acest termen. Sa sustii ca DNA nu a lasat Guv. Grindeanu sa isi faca treaba... Gata, nu se mai poate la fel! Sa plece si baietii destepti de la CCR daca continua sa fie partiali si sa sustina mafia politica. Nu am iesit suficient in strada pentru ca astfel de caractere precum Dragnea, Tariceanu si Dorneanu sa nu ne mai fure si complice viata!
    • -12 (14 voturi)    
      pentru disperati (Marţi, 7 martie 2017, 23:37)

      P_S_D [utilizator] i-a raspuns lui Geo7

      eu cred "asa cum TREBUIE sa credem" ca PSD este de vina. tot timpul PSD. peste tot este bagat PSD. bai da ia mai duceti-va undeva de papagali. numai imbecili pe toate site-urile.
      • +2 (2 voturi)    
        Ca sa vezi, (Miercuri, 8 martie 2017, 8:33)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui P_S_D

        pe toate site-urile numai inamici ai psd, nu ti-ai gasit si tu un aliat!
        Toti sunt impotriva voastra nu?
        Ce ghinion aveti!
    • +1 (1 vot)    
      Cum adică? (Miercuri, 8 martie 2017, 15:49)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Geo7

      CCR nu este glasul lui Dumnezeu pe pământ? Parcă așa ar crede Dragnea, cu memoria scurtă în ce privește evenimentele din 2012...
  • +3 (5 voturi)    
    va dati seama (Marţi, 7 martie 2017, 23:04)

    arthur_l [utilizator]

    va dati seama unde s-a ajuns. va dati seama ca eu cand vreau vorbesc in nume personal si cand vreau in numele psd si cand vreau in locul primului ministru.
  • +2 (4 voturi)    
    Va dati seama? (Marţi, 7 martie 2017, 23:11)

    mitg [utilizator]

    Nu mai musca lumea momeala PSD-ista, tovarasi, e grav.
  • +5 (7 voturi)    
    mustash (Marţi, 7 martie 2017, 23:19)

    titiacs [utilizator]

    NU impotriva Curtii Constitutionale s-a demonstrat, ci impotriva numirilor politice ! De la ce partid era ala de a fost chiar "arestat" in timp ce era la C.C. ? Cine este si ce a fost la viata lui acest valerica dormeanu ? Ah , am uitat, tocmai te adresezi " intelectilor " de la Atrina3. Si celalalt istetz ( calinas a lu' popescu si a lu' tariceanu ) al tarii e la romanikaTV ! Intr-adevar sunteti amindoi APROAPE cit pacalici-din-carti, ca ala isi facea selfiuri la 3 televiziuni pe seara dupa o partida de baschet cu jitza da nu ciobanu, ci ala mult prea cautatul de astazi !
  • +6 (6 voturi)    
    Half lies, half truths (Marţi, 7 martie 2017, 23:22)

    Locke Lamora [utilizator]

    Dar dracna impinge in fata minciunile. N-am crezut sa vad mincinos mai mare decat pontalaul. Se pare ca in psd ala e shaf, care minte mai tare la momentul oportun. Cat dedpre demonstrantii psd, care, aia adusi cu autobuzul, dansatoarea Floricica si auralacii pishati pe ei???
  • +5 (7 voturi)    
    Imi permit sa continui (Marţi, 7 martie 2017, 23:28)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Cum stiu ca singurul neuron din mintea Prea Inaltei Mustati incerca sa lege 2 fraze, ii termin eu paragraful. Cu permisiunea Tov Dragnev, desigur.

    "Va dati seama unde am ajuns daca niste penali fac legi?"
  • +5 (7 voturi)    
    CCR egal clica PSD (Marţi, 7 martie 2017, 23:30)

    QfeastQuizzes [anonim]

    Normal ca sunt huiduiti, atunci can o lege e interpretata
    de 5 PSD-isti la CCR, si nu sunt deloc impartiali.


    Si au mai scos o gogonata cei de la CCR: cica 13 nu a produs efecte, si ca nu o vor analiza pe fond. FALS, 13 a avut efecte concrete pe unele articole.
  • +3 (5 voturi)    
    CCR de culoare rosie (Miercuri, 8 martie 2017, 1:50)

    andm [utilizator]

    "Va dati seama unde am ajuns" de fapt. Cam in anul 2000 cand CCR compusa in majoritate din personagii de aceeasi colaratura ca si cei de astazi ii acordau lui Ion Iliescu dreptul de a candida pentru al treilea mandat de Presedinte.
  • +1 (3 voturi)    
    MUNGIU PIPIDI (Miercuri, 8 martie 2017, 8:01)

    sun [utilizator]

    Am vazut aceeasi atitudine in paralel la Mungiu si am inchis televizorul. De cateva zile toti argatii apara CSM cand si din avion se vede ca acolo nu se face justitie ci doar se dau decizii pe placul unor politicieni ! Pai uite eu nu sunt de acord cu aceste aranjamente in numele statului de drept ! Jos iobagia ca ne-am saturat sa fugim de pe plantatia numita Romania pe care un grup de bugetari o conduc numai in folosul lor! Bai parvenitilor sunt 3,5 milioane de pensionari care primesc sub 10 mil pe luna! Bai nesimtitilor din ce sa traiasca acesti oameni dupa 35 de ani de munca cinstita! Bai voi ajunsilor ce sugeti la greu din vlaga acestui popor si pe care vret sa-l transformati in urmatoarea VENEZUELA!
  • +1 (1 vot)    
    Chiar asa ! (Miercuri, 8 martie 2017, 8:42)

    stcris [utilizator]

    Adica nu mai utem sa ne facem "meandrele" ca sare poporu' pe noi si pe slugile noastre ,sa muste...
    Pai de unde au ei dreptul asta ?Ne-au cerut ei voie ?
    Ce daca au murit ca prostii in '89 ,ce i-am pus eu ?Mai au tupeu dupa ce le tot dau pomeni de doua luni incoace ?
    Indrazneste cineva in Romania sa ne mai conteste dupa ce avem in spate 3 mil de alegatori ? (e drept sunt doar cam 30%din totalul alegatorilor dar cel mai important este ca avem aproape 100% intreg APARATUL DE STAT prin care biciuim si controlam tot).
    Acum revenind la cei care mai au credinta ca se poate face ceva cu tara asta ,intelegeti odata ca televiziunile (cu tot cu personajele sinistre) care manipuleaza si sunt parte a aparatului propagandisc al fostei nomenclaturi TREBUIESC RASE caci societatea nu poate se pare ,de 27 ani, prin instrumentele democratice (adica cu vb buna si cu reguli normale ,precum cele din occident).Bunul simt nu exista asa ca nu ne ramane decat sa actionam si noi ca ei...