Gabriela Firea, despre o posibila candidatura la Presedintie: Ar fi o inabilitate din partea mea sa ii parasesc pe bucuresteni

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 martie 2017, 21:20 Revista Presei | Radio TV

Gabriela Firea la RTV
Foto: Captura Romaniatv.net
Primarul general Gabriela Firea a respins sambata, in cadrul unei emisiuni la Romania TV, ideea unei posibile candidaturi la Presedintia Romaniei, declarand ca isi doreste un nou mandat la Primaria Capitalei pentru a continua proiectele pe care le va lansa in curand, ea punctand ca nu vrea sa ii paraseasca pe bucuresteni.

"Din tot sufletul imi doresc sa imi inchei cu bine acest mandat la Primaria Capitalei si, daca bucurestenii vor considera ca rezultatele mele sunt deosebite, poate, daca suntem sanatosi si liberi, sa mai preiau un mandat pentru ca unele dintre proiectele pe care le voi lansa in partea a doua a acestui mandat vor trebui finalizate in urmatorul. Va spun foarte sincer, sunt atat de recunoscatoare celor care au considerat ca eu sunt omul cel mai potrivit pentru inalta functie de primar general incat cred ca ar fi o inabilitate din partea mea ca cetatean, fost senator, fost jurnalist, ca primar acum, sa ii parasesc pe bucuresteni si sa consider ca aceasta pozitie a mea este doar o trambulina pentru o alta functie", a declarat Gabriela Firea la RTV, potrivit Agerpres.

In context, ea a multumit celor care o considera potrivita pentru functia de presedinte al Romaniei.

"Le multumesc domnilor Adrian Nastase si Liviu Dragnea (...), dar poate a glumit domnul presedinte Liviu Dragnea ca are simtul umorului foarte dezvoltat si poate a fost o gluma. Domnul presedinte Liviu Dragnea stie cat de mult imi doresc sa duc la bun sfarsit mandatul de la PMB si motivul pentru care m-a ales, mi l-a spus, si va dezvalui un secret, a fost acela ca si-a dat seama dintr-o analiza (...) ca sunt un om serios, un om de echipa si care se tine de cuvant. Cred ca ar fi o mare dezamagire pentru bucuresteni ca omul in care ei si-au pus sperantele sa schimbam fata Capitalei sa plece catre o alta functie", a completat primarul general.


Citeste mai multe despre   























Citeste pe Stirile ProTV

Un indian a cunoscut o romanca pe net, s-a indragostit de ea si a cerut-o de sotie. Ce facut tanara dupa ce a primit inelul

Dragostea n-a fost doar oarba, ci si paguboasa pentru un barbat stabilit in Dubai, caruia i-a furat inima o tanara olteanca. Credul, omul a cerut-o de nevasta si i-a facut daruri scumpe, dar ea era interesata numai de portofelul barbatului.

1780 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    RoHotia TV (Sâmbătă, 18 martie 2017, 21:32)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sunt foarte talentati la ridicarea mingii la fileu...

    E halucinant cate mizerii ies din gurile lor. Probabil de la faptul ca mananca atata ...

    Las imaginatia voastra sa completeze fraza. Am si eu o limita :-)
  • +13 (15 voturi)    
    presedinte? (Sâmbătă, 18 martie 2017, 21:34)

    OnePiece [utilizator]

    wtf ? ce realizari are cucoana asta pentru a pretinde asa ceva ?
    • +6 (6 voturi)    
      Ce itnrebare stupida (Duminică, 19 martie 2017, 12:14)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui OnePiece

      Tu nu stii ca in conducerea Romaniei cresti cu cat ai mai putine realizari si mai multe dosare penale? Ea d-aia zice ca nu poate inca. Stai sa vezi cand va incepe sifonarea cu aspiratorul, sa vezi ce mofturi scoate pe gura aia de crainic TV si prin care a sustinut mult lucruri oral.
  • +13 (15 voturi)    
    Procente (Sâmbătă, 18 martie 2017, 21:39)

    AngryDan [utilizator]

    Tare te vor mai regreta cei vreo 14% dintre bucuresteni care te-au votat... (43% din participare de 33% => ~14% voturi)
    • +3 (5 voturi)    
      pai... (Duminică, 19 martie 2017, 10:52)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui AngryDan

      aici e problema...matematica asta n-o inteleg acesti alesi "votati de milioane de romani"...
    • 0 (0 voturi)    
      Problema (Duminică, 19 martie 2017, 22:56)

      red.herring [utilizator] i-a raspuns lui AngryDan

      nu, problema e cu restul de 67% care nu au participat la vot...
  • +11 (13 voturi)    
    Jilavista (Sâmbătă, 18 martie 2017, 21:42)

    MarianCristescu [anonim]

    Du-te de candideaza la primaria Jilava, otreapa!
  • +18 (22 voturi)    
    Nuuu! (Sâmbătă, 18 martie 2017, 22:09)

    robert.b [utilizator]

    Te rog, paraseste-ne, dar nu la presedintie, ca daca iti mai vedem figura, vomitam!
    • -1 (1 vot)    
      Eu m-as bucura sa iasa presedinte (Duminică, 19 martie 2017, 15:48)

      MasP [anonim] i-a raspuns lui robert.b

      Poate apoi, dupa atatea incercari, reusim sa gasim un primar care sa stea macar 8 ani si sa ramana ceva in urma lui.
  • +11 (13 voturi)    
    numai faptul ca cineva.. (Sâmbătă, 18 martie 2017, 22:37)

    exilatul [utilizator]

    s a gindit la asa ceva arata ce popor de imb-cili sunt romanii...dar ce mai conteaza..
  • +11 (13 voturi)    
    Citez: (Sâmbătă, 18 martie 2017, 23:11)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    "dar poate a glumit domnul presedinte Liviu Dragnea ca are simtul umorului foarte dezvoltat si poate a fost o gluma"

    Pun aici semn de carte pentru o tema pe care o vom dezvolta in viitorul apropiat. Prietenii stiu de ce. ;)
  • +7 (11 voturi)    
    Hai ca se poate! (Sâmbătă, 18 martie 2017, 23:14)

    DrStrange [utilizator]

    Varanul lucreaza intens pentru asta. Dar Klaus, Klaus ce face?!
    • -8 (10 voturi)    
      Klaus (Duminică, 19 martie 2017, 7:21)

      Sorin Constantin [anonim] i-a raspuns lui DrStrange

      Klaus e la ski,sau se weekend-izează la Sibiu,că treburile președintelui le fac alții.
  • +8 (10 voturi)    
    sa nu uiti la urmatoarele alegeri: (Sâmbătă, 18 martie 2017, 23:38)

    strelka [utilizator]

    "ca sunt un om serios, un om de echipa si care se tine de cuvant. "
    Sa ne zici punct cu punct cum te-ai tinut de cuvant peste 3 ani cind o sa candidezi. De la o muncitoare cu gura, nu ma astept sa vorbeasca serios niciodata.
  • +12 (14 voturi)    
    RTV??? (Duminică, 19 martie 2017, 1:19)

    DrN [utilizator]

    Auzi, dar pe la Digi 24 de ce nu dai declaratii? Nu esti primarul tuturor bucurestenilor?

    Oare cum este sa stii ca te-au votat doar prostii? .....
    Dupa ce ca esti fufa politica, te mai bazezi si pe voturile unei populatii de-a dreptul proaste ( ignoranta e putin spus ).
  • +6 (6 voturi)    
    ....posibilă candidatură... (Duminică, 19 martie 2017, 7:17)

    Sorin Constantin [anonim]

    Madam Firea respinge o eventuală candidatură la președenție...dar dacă partidul i-o va cere?Cum va proceda,,membra"disciplinată din PSD.Va dovedi că e responsabilă și va răspunde chemării partidului.
    Și cea care aspira și ea spre funcții înalte,după prestațiile și discursurile penibile,,ingleza și franțuzeasca"s-a cam făcut de rîs.
    Din funcția de primar general,au mai dezertat doi,unul a fost Ciorbea,partidul l-a vrut prim ministru,și al doilea a fost dom Băse,care proaspăt reales primar,a roit-o la președenție,că așa i-a cerut partidul...
  • +6 (8 voturi)    
    cata incredere (Duminică, 19 martie 2017, 8:29)

    zigot [utilizator]

    poti avea in vorbele presedintei comisiei de la nan?
    sau in cea care posta poze de la plaja din primul ei concediu cu actualul?
  • +7 (9 voturi)    
    Dar noi va sustinem! (Duminică, 19 martie 2017, 8:53)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Doamna Firea, dar chiar va rugam sa candidati.
    Stim sigur ca nu veti castiga si stim sigur ca asa va veti pierde mandatul de primar deci scapam de dvoastra.
    Va rugam, nu ne dezamagiti!
  • +7 (7 voturi)    
    Părăsește-ne (Duminică, 19 martie 2017, 9:18)

    Celbland [utilizator]

    Te rugăm, dă dovadă de multă inabilitate și părăsește-ne, pentru binele și prosperitatea bucureștenilor.
  • +4 (6 voturi)    
    gabi firea (Duminică, 19 martie 2017, 11:28)

    fonciierea [utilizator]

    pai,gabi,draga,paraseste-neacum,si-asa ai introdus atata mahalagism tip psd,incat am deveni si noi ceva mai civilizati fara tine,si fara vorbitoarea de frangleza,
    de ce nu stati voi la cratita,dragele mele?
  • +1 (1 vot)    
    Dar noi te vrem, te vrem, te vrem .... (Duminică, 19 martie 2017, 13:20)

    KTerinca [utilizator]

    Daca tu nu (ne) vrei, noi te vrem !

    Alaturi de fostul tau sef, Voiculescu.
  • +2 (2 voturi)    
    Firea stapaneste limba romana precum (Duminică, 19 martie 2017, 15:49)

    __alex__ [utilizator]

    Olguta franceza.
    Dar alfel, mandri nevoie mare ca sunt romani!
  • +1 (1 vot)    
    Paraseste-ne, inabilitato! (Duminică, 19 martie 2017, 16:06)

    skanda7 [utilizator]

    Ar fi cea mai buna dovada ca-ti iubesti tara si poporul. Dispari!
  • +1 (1 vot)    
    curat inabilitate, dar lasa-ne! (Duminică, 19 martie 2017, 22:40)

    revo [utilizator]

    "Va spun foarte sincer, sunt atat de recunoscatoare celor care au considerat ca eu sunt omul cel mai potrivit pentru inalta functie de primar general..."
    Da, te credem: nici in visele tale cele mai umede nu ti-ai putut inchipui ca o sa ai pe mana bugetul celui mai mare oras din tara. Dintr-o biata fata urata si saraca, ajunsa nu se stie cum in Bucuresti, dupa ce ai tras din greu pentru Varan, dupa ce ai ingropat cativa barbati, te-ai ajuns! In ruptul capului nu dai vrabia din mana, indiferent cat te-ar costa, cate limbi in cur ar trebui sa-i tragi lui Dragnea, cate miliarde vei asigura PSD-ului si sefilor PSD - tot o sa-ti ramana si tie ceva.