Liviu Dragnea povesteste de ce a izbucnit in ras la Palatul Cotroceni: Sevil Shhaideh e un om foarte hatru. I-a spus primului ministru ca va fi incadrat de doua femei vicepremier

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 3 aprilie 2017, 20:15 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea la Antena 3
Foto: Captura Antena 3
Liviu Dragnea a povestit luni seara, la Antena 3, de ce a ras luni dupa-amiaza la Palatul Cotroceni, la ceremonia de depunere a juramantului de catre noii ministri Gratiela Gavrilescu (ministru al Mediului si vicepremier) si Viorel Ilie (ministru pentru Relatia cu Parlamentul). "Sevil Shhaideh, pe care o cunoasteti, pe langa ca este un om foarte cinstit si foarte muncitor, este un om foarte hatru. Si ii spunea premierului, cand doamna Gratiela Gavrilescu astepta sa depuna juramantul: Cum o sa fiti dumneavoastra, domnule prim ministru, incadrat de doua femei vice-prim ministru?"

"Suntem oameni, mai radem, mai glumim", a adaugat liderul PSD.

Cei doi ministri au depus juramantul luni, la Cotroceni. Ceremonia a fost una foarte scurta, presedintele Klaus Iohannis alegand sa nu tina niciun discurs.
























2574 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    distractia e maxima (Luni, 3 aprilie 2017, 20:24)

    rov [utilizator]

    cand ai devenit milionar din politica si esti inca votat...
  • +4 (4 voturi)    
    Bai, ce gluma buunaa! (Luni, 3 aprilie 2017, 20:33)

    dexpropriat [utilizator]

    Era sa rad...
  • +1 (3 voturi)    
    Femei de valoare nu asa.... (Luni, 3 aprilie 2017, 21:03)

    basescula [utilizator]

    Si mandre si frumoase si pe deasupra cu un simt fin al umorului. Ce somitati ne prezinta cu atata ardoare marele si preaiubitul boier de Teleorman. Pentru preamarirea patriei, Sieg Heil, herr Liviu!
    • +2 (2 voturi)    
      Ei, știți cum se spune... (Marţi, 4 aprilie 2017, 14:36)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui basescula

      ... între două nu te plouă, dar nici bine nu îți este.... Aceste sodomități PSD-iste sunt neîntrecute în Shervilism și Găvăreală goală (aka propagandă) la comanda șăfului.
  • +4 (4 voturi)    
    pai da (Luni, 3 aprilie 2017, 21:06)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    de oameni hatri avem nevoie la guvern, sa vina Bendeac si Luis de Funes
  • +3 (5 voturi)    
    am ras cu lacrimi! Hatra tare! (Luni, 3 aprilie 2017, 21:15)

    __alex__ [utilizator]

    De asta o tinea Constantinescu la CJ, ii descretea soricul cu glumele ei!

    Ce sa mai spuna Johannis? Eventual sa cheme DNA-ul, singurii care ar trebui sa vorbeasca cu penalii astia.
  • +5 (7 voturi)    
    la asemenea 'gluma' rade singur (Luni, 3 aprilie 2017, 21:16)

    Kivek [utilizator]

    Dragnea asta ma enerveaza de fiecare data cand vorbeste, are un vocabular de adolescent cu 8 clase.


    Pe lanaga ca e penal cu acte mai are si deficiente de exprimare. si totusi 3 milioane l-au ales sa conduca ce-a mai rams din romania
  • +3 (3 voturi)    
    Deocamdată două (Luni, 3 aprilie 2017, 21:53)

    un-buburuz [utilizator]

    Deodcamdată, decat 2 femei e nevoie să-l supravegheze pe ăla micu să nu facă prostii.Dacă o să-și ia nasul la purtare, Dragnea cunoaște multe tinere talentate care pot fi oricând vice-prim-ministru.