Carmen Dan, la Antena 3: Ne confruntam cu o veritabila incercare de lovitura de stat

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 21:13 Revista Presei | Radio TV

Carmen Daniela Dan
Foto: Facebook
Ministrul demisionar de Interne, Carmen Dan, a declarat vineri seara, invitata la Antena 3, ca "ne confruntam cu o veritabila incercare de lovitura de stat" si l-a acuzat pe premierul Sorin Grindeanu ca gandeste cu "creierul" lui Victor Ponta.

Acesta a afirmat ca stie ca "a fost un desant" la Monitorul Oficial s-a incercat sa se "puna presiune" asupra celor de la aceasta institutie pentru ca Ponta sa fie numit secretar general al Guvernului.

"Acum cred ca e foarte clar cu al cui creier gandeste dl Grindeanu", a comentat Carmen Dan, care a precizat ca, daca presedintele Klaus Iohannis va semna decretul de demitere a sa, va "respecta legea".

In acest caz "am sa ii cedez dl Grindeanu locul de ministru de Interne. Presupun ca va face tot ce ii spune secretarul general", Victor Ponta, care "cred ca si-a dorit foarte mult sa fie iarasi premier si isi imagineaza ca a si reusit".

"Incercarea disperata de a face cabinet punand presiune continua si negociind inseamna ca ti-ai propus sa creezi o structura care nu e constitutionala. Este o incercare disperata de a impune un guvern eludand constitutia", a sustinut Carmen Dan.

La Antenta 3 a intervenit telefonic si celalalt ministru pentru care s-a trimis demisia la Palatul Cotroceni, Sevil Shhaideh, care a spus ca se astepta ca Sorin Grindeanu sa preia interimatul la ministerul Dezvoltarii, dar acesta a "ca de obicei" a preferat sa fuga "de munca si de raspundere".

Sevil Shhaideh, unul dintre cei mai fideli aliati ai lui Dragnea, l-a mai acuzat pe Grindeanu ca are "complexe" din cauza ca nu a fost prima optiune pentru postul de prim ministru.

De asemenea, aceasta a afirmat ca Sorin Grindeanu "minte" atunci cand vorbeste despre un "blocaj" la PNDL 2.

"S-a vazut cine e in spatele dl Sorin Grindeanu. Se va intampla ce s-a intamplat si in 2015, o sa vedeti act de guvernare pe Facebook", a mai spus ea.


Vom reveni cu amanunte























15623 vizualizari

  • +30 (34 voturi)    
    Exact! (Vineri, 16 iunie 2017, 21:17)

    mitg [utilizator]

    De cand a castigat PSD-ul alegerile si tu ai ajuns in functie, exact asta se intampla.
    • +20 (24 voturi)    
      ... (Vineri, 16 iunie 2017, 23:04)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      sper pentru doamna de la boli Interne ca a reusit sa agoniseasca ceva pana acum, altfel din salariul de secretara de scoala comunala ii va fi tare greu sa se descurce de acum incolo.
      • +1 (3 voturi)    
        eroare (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 11:30)

        ic.ram1945 [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

        In mare, ati scris corect,dar aveti comis o mare eroare:doamna nu este de la boli interne ci CU boli interne... Multumesc!
    • +11 (15 voturi)    
      E vorba de o lovitura la lovitura de stat (Vineri, 16 iunie 2017, 23:23)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Deoarece guvernul GrinDRAGNEAnu a fost o lovitura de stat in sine.
      Ramane de vazut daca o dubla negatie inseamna o afirmatie sau o negatie si mai mare. Prezenta lui Monta nu ma bucura, toti stim de ce e in stare si mi se pare ca am schimbat tusea cu junghiul.
    • +11 (17 voturi)    
      Asta e cea mai tare declarație (Vineri, 16 iunie 2017, 23:39)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Hoțul strigă "hoții".
      Lovitură de stat a cui de fapt? A PSD-ului?
      Deci trebuie scoși în afara legii?
      • +4 (8 voturi)    
        Lovitura de stat PSD contra PSD! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 10:44)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        Penalul Zdragnea lovește în propria marionetă care și-a cam tăiat sforile!
        Lovitură de stat parlamentară, că penalii din PSD nu pot guverna nici când sunt la putere, așa sunt de impotenți politic.Singura lor putere este cea de aburire a votacilor proști, săraci și bine spălați pe creier de Hoțmania lui Ghiță și Latrina 3 a varanului!
    • +3 (3 voturi)    
      saraca de ea !!!! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 18:29)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Ce naiba aveti cu amarata asta !!!??? Asta nu s-a trezit inca din minunea de a ajunge ministru .Vorba aceea ...da Doamne ce nu am avut ,sa ma mir ce ma gasit !!! O prapadita !!!!
  • +30 (38 voturi)    
    serios? (Vineri, 16 iunie 2017, 21:18)

    The Great Cornholio [utilizator]

    dar legile cu impact electoral pe care le-ati dat ce sunt? dar OUG13?
  • +30 (38 voturi)    
    Absolut (Vineri, 16 iunie 2017, 21:18)

    CezarN [utilizator]

    Cei are stateau degeaba prin ministere fara sa inteleaga ce se intapla acolo(ex.ministerul de interne) sunt demisi, adica li se aproba demisia. Nu tu ti-ai dat demisia? Aum de ceplangi?

    Sa plangem noi, cei care ne alegem cu puie monta inca odata, de data asta pe usa din dos pe care l-ati bagat voi, inconstientii din PSD.

    Ce-ar fi fost daca nu va dadeati niciunul demisia, ramaneati pe posturi, introduceati motiunea de cenzura(a tot acolo ati ajuns) si se rezolva problema fara circul asta cu trei ministri in guvern.

    Sunteti niste amatori, niste nenorociti care ati dat foc Romaniei. Spe sa ardeti doar voi, pesedistii in acest incendiu.
  • +27 (35 voturi)    
    Doamna bibliotecare/secretara, (Vineri, 16 iunie 2017, 21:22)

    yellowdog [utilizator]

    doar v-ati dat demisia nu?

    Mai degraba prosteala de stat decat lovitura...
    • +12 (18 voturi)    
      de obicei (Vineri, 16 iunie 2017, 22:33)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui yellowdog

      pro-tituatele sunt cinstite ( in ciuda meseriei pe care o fac )...pa-asutele astea doua, niste parvenite, nu numai ca se pro-titueaza dar mai sunt si niste escroca de rah-t...hai sictir!!!
    • +7 (13 voturi)    
      gura prostului (Vineri, 16 iunie 2017, 23:28)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui yellowdog

      adevarul graieste. taman asta facura ei, o lovitura de stat, data impotriva propriului guvern.:-)

      cica ce face olteanu' cand n'are ce face: arunca caciula in curtea vecinului si se duce s'o fure....
      nicu dracnea e teleoltean. satu' lui natal este la doi pasi de olt.

      apropos de conducerea psd, de haita care a atacat gurvernul, sunt parveniti in psd. dracnea si menistra dan fosti pedelei, cosmin stefanescu, culturalul echipei vine de la vadim, ca si olgutza, draagutza.
      firutza vine de la varan, nush' daca a fost membra a partidului de conserve al varanului, dar a facut politica varanului.
      niciunul n'a lipit afise pe vremea lui ilici sau a lui bombo. normal ca dottore sa fie suparat, dupa ce i'a carat servieta lui bombo si i'a lustruit pantofii lui ilici...
    • +1 (1 vot)    
      Asta-i cadana? (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 18:47)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui yellowdog

      Credeam ca Daddy are doar o sultana favorite in guvern. Vad c-au mai aparut si cadanele Carmen si Olguta, ca sa nu mai vorbim de blonda Hurrem de la capitala. Aferim, Daddy sultane!
  • +15 (21 voturi)    
    . (Vineri, 16 iunie 2017, 21:24)

    Evq [utilizator]

    Bietul PSD, numai din lovitură de stat în lovitură de stat o ține. A câta e asta în ultimii doi ani și jumătate? A treia parcă?
  • +16 (24 voturi)    
    Hopa! (Vineri, 16 iunie 2017, 21:26)

    Barosanu_nr1 [utilizator]

    Latrina3 rămâne cu mustăciosul? Sau mai așteaptă până când întorc armele?
  • +24 (30 voturi)    
    Carmen Dan , o veche ibovnica a lui Dragnea ! (Vineri, 16 iunie 2017, 21:26)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    PSD a fost acaparat de traseisti din alte partide : Dragnea , Carmen Dan , Olguta Vasilescu ,Valcov etc .....
    Halal partid , halal membrii.
  • +13 (19 voturi)    
    Saracii (Vineri, 16 iunie 2017, 21:30)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Numa' in lovituri de stat o duc. Avea dreptate Nea Mustata, e pesedeu' e sub asediu :))
  • +19 (25 voturi)    
    PSD trebuie bagat la puscarie (Vineri, 16 iunie 2017, 21:31)

    Boham [utilizator]

    nu se poate ca o gasca de mafioti in frunte cu Dragnea si secretara lui Carmen Dan sa isi bata joc de Romania
  • +18 (24 voturi)    
    ia te uita... (Vineri, 16 iunie 2017, 21:32)

    pardalian [utilizator]

    gainile astea au inceput sa cotcodaceasca. Ba chiar si sa zgarie. S-au tot invartit cateva zile cautand pe cine sa dea vina. Cu Soros nu mai merge, cu multinationalele nici atat, Ciolos a plecat, strada s-a mai calmat... ah da, am gasit. Acelasi vinovat etern: Johannis. Inainte era Basescu.
    Apropos, pe madam Sevil nu cred ca am auzit-o vorbind pana acum vreodata.
    • +7 (13 voturi)    
      nu stiam bre vorbeam romaneste... (Vineri, 16 iunie 2017, 22:18)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      stiam doar para ciordeam.
  • +20 (26 voturi)    
    Titlul corect (Vineri, 16 iunie 2017, 21:32)

    Zummm [utilizator]

    Fosta secretara de scoala a declarat....
  • +12 (20 voturi)    
    faa... (Vineri, 16 iunie 2017, 21:35)

    XaNmedias [anonim]

    dute in teleorman analfabeto
  • +22 (28 voturi)    
    tatele (Vineri, 16 iunie 2017, 21:35)

    zigot [utilizator]

    tata Carmen si tata olguta au priceput: sunt in aer impreuna cu seful lor, lordul de Teleorman;
    si ca orice tata, ce fac: isi pun poalele in cap.
    • +3 (5 voturi)    
      Fetitzele vesele de la pesede (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:21)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Canta si ele ce le zice "Nenea" ca el le imbraca, el le da o paine, el le aduce musterii...
      Ele cred ca lovitura de stat este atunci cand cineva incearca sa mentina cu forta starea de fapt .
      Pana una alta, guvernul cu grindeanu in frunte, ca ne place sau nu ne place, este constitutional si poate fi destituit in mod constitutional cu motinuea de cenzura.
      Daca fortati motiunea de cenzura, da face ca lovitura de stat, cum ati mai facut (vezi trecerea MOf in subordinea guvernului ca sa-l destituie pe base.
      Mai sunt confuzati pesedeii si cu alte soparle : ca PM nu mai este membru de partid ... sanchi! nu poate sa-l excluda decat organizatia locala de la Timis, iar aia nu prea...
      La fel si Chirica de la Iasi...
      Face spume dragnea
  • +17 (23 voturi)    
    arata din ce in ce mai ofilita, (Vineri, 16 iunie 2017, 21:38)

    __alex__ [utilizator]

    asemeni sefului ei, taranusul penal de Teleorman.
  • +17 (23 voturi)    
    trimbita noua la PSD? (Vineri, 16 iunie 2017, 21:40)

    Walking_dead [utilizator]

    Ma intreb unde sunt olguta si firea? Pina acum erau nelipsite, acum nu-i mai vezi nicaieri!
  • +19 (25 voturi)    
    bolnava de scenarita (Vineri, 16 iunie 2017, 21:41)

    IancuJianu [utilizator]

    Toate demiterile s-au facut legal. Dimpotriva, Dragnea si famiglia au pus de o tentativa de puci.
  • +5 (13 voturi)    
    "Doamna" (Vineri, 16 iunie 2017, 21:41)

    alex20201 [utilizator]

    "Doamna"
    • +14 (20 voturi)    
      Se alinta si ea, ca-i la oras acum (Vineri, 16 iunie 2017, 22:00)

      un-buburuz [utilizator] i-a raspuns lui alex20201

      De la aia din Videle n-auzea decat papushea si fa.
      • +2 (2 voturi)    
        ,,,cuvinte... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 6:55)

        Sorin Constantin [anonim] i-a raspuns lui un-buburuz

        Nu cred că sunt mulți cei ce stiu ce înseamnă,,a păpuși"...fă și fa,astea da.
        Pentru cei tineri,,păpușirea" era o parte din procesul de prelucrare a frunzelor de tutun înainte de trimiterea acestora la fabricilor de țigarete.Frunzele erau netezite,așezate una peste alta cam 10-15,funcție de mărimi și de culoare și erau legate cu pănușe de porumb...
        Scuze pentru completare.
  • +22 (28 voturi)    
    Da' ce le stie (Vineri, 16 iunie 2017, 21:43)

    Bazil [utilizator]

    secretara asta de scoala generala. Probabil ca un soc similar a trait cand, printr-un puci al inspectoratului scolar judetean, i-a fost schimbat directorul scolii. De asta le stie tipa.
  • +15 (21 voturi)    
    ce haios! draguta d-na secretara, ajunsa rau (Vineri, 16 iunie 2017, 21:47)

    Maniu [utilizator]

    de tot, ajunsa mult prea sus - inca de pe vremea anului 1948 numai era nevoie decat sa fii plebeu get beget ca sa ocupi inalte functii in stat, nimic in plus nu se cerea si nu se cere ; dimpotriva - zice ca numai ei au voie sa dea lovituri de stat.
  • +26 (32 voturi)    
    Total de acord! (Vineri, 16 iunie 2017, 21:49)

    a-politic [utilizator]

    Stie bine Doamna Dan, pai asta se vede de pe Luna. De cand a ajuns PSD la putere se tot tin scai loviturile de stat impotriva lor.

    O mana nevazuta care nu suporta nici laptele nici mierea tot incearca sa distruga maretele realizari ale Partidului Unic si a preaiubitului lui conducator, care traseaza liniile de dezvoltare multilaterala a statului national roman si le pune in pratica cu aceeasi mana cu care isi ridica vilele si hotelurile din salariul de modest bugetar.

    Doamna Dan, pai ce facem cu minerii aia, ca acest individ Grindeanu mai are putin si rastoarna ordinea constitutionala. Acest element reactionar si huliganic care-l supara pe Unicul Conducator... Unde este Ministerul de Interne? Unde este MApN? Sa ne fie aproape si la bine, dar mai ales la rau.
  • +22 (28 voturi)    
    Gura pacatosului adevar graieste (Vineri, 16 iunie 2017, 21:49)

    un-buburuz [utilizator]

    Lovitura de stat urmareste rasturnarea unui guvern (sau presedinte). In cazul asta, coana are dreptate. De vreo 2 zile se incearca rasturnarea guvernului Grindeanu. Guvernul rezista. La fel rezista coafura ei de nașă din Videle.
  • +16 (22 voturi)    
    Am aflat ca,in scurtul timp cat a fost ministreasa (Vineri, 16 iunie 2017, 22:04)

    Susufler0 [utilizator]

    la Interne d-na Cretinica Dan abia, de s-a dezobisnuit sa mai faca dimineata cafele la birou.

    PS. Si-atunci, ce pretentii sa avem de la dansa ?
    • +5 (11 voturi)    
      las ca freaca nessu' la partid (Vineri, 16 iunie 2017, 22:29)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ....

      non ti preocupare.
      • +2 (8 voturi)    
        Pt sefu' , oricand ! (Vineri, 16 iunie 2017, 22:51)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        Chiar si un mic masaj pt relaxare in zona cervicala !
  • -14 (26 voturi)    
    Desteptilor un partid are dreptul (Vineri, 16 iunie 2017, 22:08)

    Magdalena ValentinaFeru [anonim]

    Sa isi retraga sprijinul politic si sa depuna motiune de cenzura.
    Confundati Constitutia cu "Procedurile" lui Grindeanu.
    Va deranjeaza alegerile , Parlamentul si democratia, dar va deranjeaza si logica?
    • +10 (18 voturi)    
      Nu.. (Vineri, 16 iunie 2017, 22:34)

      blablavertical [utilizator] i-a raspuns lui Magdalena ValentinaFeru

      doar postacii platiti ne deranjeaza..
      • -1 (3 voturi)    
        va deranjeaza concurenta bag de seama (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:07)

        demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui blablavertical

        Ca voi nu aveti cum fi altceva decat postaci platiti la ce debitati acolo.
    • +6 (12 voturi)    
      Firea, tu esti, mama ? (Vineri, 16 iunie 2017, 22:40)

      Canadian13 [utilizator] i-a raspuns lui Magdalena ValentinaFeru

      Du-te la Pandelica si spune-i sa nu mai puna mana sa te caute prin pat la nopate ( sic!(), ca te duci la Lovilutzie, te cheama Shefu' ca-i belea , a imbulinat-o Draknea, sa pusera Banatzenii si cu Gorjenii pah' iel, mama lor ai dreak'!
    • +4 (6 voturi)    
      Desteapto! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 7:10)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Magdalena ValentinaFeru

      Care este lovitura de stat? Care este legea incalcata de hotii lui Grindeanu?

      "Un partid are dreptul sa isi retraga sprijinul politic si sa depuna motiune de cenzura." Si un ministru are dreptul sa nu-si dea demisia. E simplu nu? Te deranjeaza logica si Constitutia? Se pare ca tu confunzi Constitutia cu mosia lui dracnea si ceilalti hoti ai lui (ca restul hotilor s-au mutat la Grindeanu).
  • +7 (13 voturi)    
    Era ok cat gandea cu creierul lui Livache ! (Vineri, 16 iunie 2017, 22:11)

    Susufler0 [utilizator]

    In loc sa fie multumita ca rupandu-se de Dragnea Grindeanu i-a eliberat ei o bucata de creier de la Livache numai pt uzul ei personal, d-na Dan viseaza "desanturi" la M.Of care fac presiuni pe cei de-acolo pt ca Ponta sa il inlocuiasca pe alde Busuioc !

    PS. Exact asa "gandeste" fosta ministreasa de cand are materie cenusie in plus, doar pt ea !
  • +7 (13 voturi)    
    Grila de salarizare (Vineri, 16 iunie 2017, 22:14)

    iulian73cta [utilizator]

    Sunt curios cum va arata statul de plată aferent lunii iunie pentru tot guvernul...
  • +12 (16 voturi)    
    :))) (Vineri, 16 iunie 2017, 22:15)

    fanegr1ja [utilizator]

    Pai in urma cu cateva luni la e electoratul PSD au fost stranse 1 milion si 400 de mii de semnaturi care sustineau Guvernul Grindeanu!!! Nu pe Dragnea sau pe Olguta, sau pe secretara de scoala comunala in Teleorman ajunsa ministru pe post de papusa cu sfori. Ce mai inteleg oamenii aia? Dragnea chiar a reusit sa dinamiteze PSD-ul. Iliescu o sa ajunga in puscarie pana la urma. Roman, si toata clica. Gata. Apune epoca de tranzitie in Romania.
  • +5 (11 voturi)    
    Carmencito, (Vineri, 16 iunie 2017, 22:19)

    anca_ssc [utilizator]

    asta e mesjul primit de la tobosarul-penal ?

    de limitele constitutiei ai auzit ?
  • +7 (15 voturi)    
    ! (Vineri, 16 iunie 2017, 22:37)

    tudorr [utilizator]

    Circarilor! Va bateti pe rublele rusesti si pe portofelul romanilor! Bravo voua ca aveti cu cine!
  • +6 (14 voturi)    
    Confuzie (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 0:09)

    tudorl [utilizator]

    voita a domnei.sau incompetenta.E jenant ca ministrul de interne ,care a jurat pe Constitutie ca va sluji tara,sa execute ordinele unui presedinte de partid.Incultura politica este vizibila la aproape toti membri Guvernului ,care au abandonat tara,pentru a carei administrare au fost investiti si s-au aliniat in fata unui presedinte de partid,care le comunica ce au de facut.
  • -10 (14 voturi)    
    postacii sa schimbe tabara (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 3:54)

    demaGOCU [utilizator]

    Dupa Chiorul si Mutul il sustineti pe Ponta si Grindeanu. Acum 2-3 luni rezistati impotriva guvernului Grindeanu. Maine o sa il pupati in c.r pe Dragnea. Si tot voi aveti pretentii sa mearga tara bine, adica sa se traiasca in Romania mai bine ca in SUA, tefeleilor!
    • +2 (4 voturi)    
      diverse... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 7:03)

      Sorin Constantin [anonim] i-a raspuns lui demaGOCU

      Uite unul pe care scrie bugetar și care își închipuie că el este,,țara".
      • -1 (3 voturi)    
        ce are SUA cu prefectura? (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:08)

        demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui Sorin Constantin

        Eu sunt un om inteligent care discuta idei, nu persoane. Discuta ideea daca nu vrei sa intri la atac la persoana.
    • +5 (7 voturi)    
      Adevarat graiesti! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 7:29)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      Postacii, cei ca tine, sa schimbe tabara: pana mai acum ii ridicau in slavi pe alesii lui dracnea (ca doar el, dracnea, s-a laudat cum i-a ales singur cu manuta lui) din guvern, ca ce destepti si frumosi sunt, ce ordonante de urgenta mistoace depun in interesul tarii (tarii lui dracnea, adica mosiile pe care le detine), iar acum hop, ca omul binomului ca etc etc.. Si tot voi, postacii, l-ati ridicat in slavi pe tonta al vostru cat a fost PM si cat timp il injura pe Basescu (asta e tot ce s-a priceput sa faca si el in viata), ca ce oameni rai vor sa-i ia doctoratul etc.. Acum nu mai e bun tonta, nu?

      Eeeeeee, pai daca asta nu-i postaceala, atunci e debilitate mintala. Tocmai pe cel mai bun PM (recte tonta) pe care l-a avut Romania (dupa parerea voastra umila) acum nu-l mai vreti.

      Poate ca faci pe prostul sau poate chiar pur si simplu esti mai incet, dar hai sa-ti explic eu ce se petrece "aici": nimeni nu-l apara pe Grindeanu, cu atat mai putin pe tonta al vostru. Doar ne bucuram si noi ca hotii au inceput sa se certe intre ei si sa-si dea capete in gura. Cu cat rezista mai mult Grindeanu la guvern, cu atat mai mari sunt sansele sa se ajunga la tot felul de dezvaluiri despre hotiile facute de catre hotii din ambele tabere. Si astfel, speram noi, sa ajunga si hotii (in frunte cu cei mai mari dintre hoti, tonta si dracnea) acolo unde le este locul: la parnaie.

      Percepusi?
      • 0 (2 voturi)    
        eu sunt cu Monta (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:10)

        demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Ca a fost cel mai performant premier, dupa cum declara Moise Guran: http://www.biziday.ro/2015/11/19/biziday-care-a-fost-cel-mai-bun-prim-ministru/
        Deci nu vorbi inainte sa intrebi, ca altfel mai bine taceai.
        Deci strigam amandoi: Sus Monta? Sau esti postac si dai inapoi?
    • +7 (7 voturi)    
      Si sa nu uit: (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 8:00)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      ... "maine" daca tonta castiga iarasi puterea in PSD si redevine hot sef, o sa-i ridicati iarasi osanale si o sa spuneti ca dracnea era omul binomului. Astia sunteti voi, atat puteti.
      • 0 (2 voturi)    
        exact, ai un plus de la mine (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:10)

        demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Ai pus punctul pe i.
    • +2 (2 voturi)    
      CORECT, (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 9:48)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      Schimb-o!
      • -1 (1 vot)    
        "sa fie schimbare dar nu la mine" (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:14)

        demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui Cezy

        De-asta merge tara prost. Nimeni nu i-si recunoaste vina si greselile. Toti cer schimbare de la altii. Eu l-am preferat pe Monta din momentul in care a castigat PSD alegerile. Baiatul a avut rezultate si promite. Nu am strigat impotriva guvernului Grindeanu ca sa ma schimba ca semaforul in 2 zile. Tu in schimb, scoate-ti paiul din ochi. Pana atunci taci din gura, tefeleule!
    • 0 (2 voturi)    
      esti platit direct de la Moskva... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 12:08)

      USMarines [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      sau faci schimb valutar la ambasada rusiei?
      • +1 (1 vot)    
        Ii obliga ca sa le ia comision ! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 12:35)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui USMarines

        Dar pt cauza ce nu faci !
      • -1 (1 vot)    
        atata poate capul tau (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:11)

        demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui USMarines

        Nu ai inteles mare lucru din silabisirea comentariului meu si ai dat un copy-paste a la Monta.
        • +1 (1 vot)    
          "Pleaca bre, ca-i iei vopseaua !" (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 14:58)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

          Gocule, zau daca te inteleg ! Iti pierzi timpul pe-aici cand aia de la contributors.ro te-asteapta cu bratele deschise.
      • 0 (2 voturi)    
        poftim cultura (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:15)

        demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui USMarines

        Daca un rus spune ca 1+1=2 e propaganda? Hai sa renuntam la imbecilitati si sa discutam idei. Cer prea mult?
        • +1 (1 vot)    
          "Gocule, probleme ma ?" (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 14:51)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

          Zi-mi care te-a suparat ca ti-l aranjez !

          PS. Care nu vrea sa discute idei cu Gogu, ca va sparg !
        • +1 (1 vot)    
          idei putiniste nu ma injosesc sa discut (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 17:26)

          USMarines [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

          Pentru ca aceste "idei" incerci sa le propagi.
          Sub masca nationalista, cu sloganuri " vai tarisoara noastra in ce hal a ajuns", sprijini propaganda pro-rusa, adica anti-liberala si anti-democratica.
          Ca aceasta propaganda are uneori trasee comune cu sustinerea PSD, sau Dragnea sau xsulescu, e mai putin relevant.
          Pentru tine ce conteaza este ca idea de liberalism si democratie sa fie pusa la zid cu orice mjloace. Ca asa e ordin de la Dughin!!!
          De aceea, nu e atac la persoana cand spun ca freci prea mult clanta ambasadei rusiei....
          E un fapt si o explicatie a ideilor propagate de tine aici... Daca Moscova te plateste pentru ele, esti un mercenar fara constiinta, daca o faci gratuit inseamna ca esti un propagandist de teapa celor din anii '50 la noi, sau anii '20 in Rusia.
  • +3 (3 voturi)    
    ...amărăciune... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 6:37)

    Sorin Constantin [anonim]

    Aseară în mod excepțional m-am uitat la a3,știind că va veni Carmen Dan,ministereasă la urmașii milițienilor&alte arme.
    Povești cu avionul SMURD că ar cam fi așa,dar care nu e chiar așa,că a fost folosit și în,,interes național"al lui Oprea desigur,nu numai pentru transportul de bolnavi,că avionul a generat o datorie restantă de 1,2 milioane euro...bla bla.Pentru acel avion donat de Țiriac se plătesc degeaba echipaje de piloți,taxe de parcare...degeaba,cum face și armata cu submarinul Delfinul,submarin care nu a mai făcut o imersiune de cînd era Eva fată.
    Dar cînd a dat-o madama cu,,lovitura de stat"am rămas mască,mai trebuia să zică ceva și de fasciști,că așa e la ăștia cu educație neosovietică.
    Dar una peste alta pe fața femeii se citea tristețea și resemnarea,resemnarea este ce mi-a atras atenția cel mai mult,oare știe că jocurile sunt deja făcute și Dragnea&parte din PSD au pierdut?
    Cine știe,vom vedea.
  • +6 (8 voturi)    
    Penibila! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 6:40)

    Pac-pac [utilizator]

    Aceasta sluga este o vulnerabilitate majora pentru tara. Sa afirmi astfel de idiotenii, inseamna deja ca ori esti proasta facuta gramana, ori este o mega-jigodie, ori este anti-Romania.

    Bai tanti, unde ai mai vazut tu lovituri de stat date cu Monitorul Oficial?!?
  • +1 (1 vot)    
    Ministru de interne (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 9:00)

    Marius_23 [utilizator]

    Ce facem in tara asta ? Nu dam afara polistitii care ridica mana la femei fara aparare ? Sau asa este procedura ?
  • +7 (9 voturi)    
    o secretara din Videle (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 9:26)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Cam asa gandeste o secretara din Videle ajunsa prin supunere, lingusire , obedienta , ministru.
    PSD a fost , este si va fi o rusine pentru tara asta ca si multii cetateni care ii sustin. Cum se vede tara prin prisma PSD? O tara fara cultura, agramata, lipsita de curaj si ticalosita.
  • +3 (5 voturi)    
    ce faceti baieti? (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 9:59)

    Tinam [utilizator]

    nu v-ati lasat voi singuri sa guvernati?
    nu va mai da nimeni bani imprumut sa mai prostiti poporu pesedist si ati dat-o iar in fumureala!?
    unde-i laptele si mierea?
    ati gasit doar fierea!?
    bagati altceva in afarfa muierilor isterice !?
    alea sunt bune in alta parte nu in politica!?
  • +3 (5 voturi)    
    Deci blonda asta va fi viitoare Prim ministra (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 10:19)

    Ochiana [utilizator]

    am ajuns din rau in mai rau.Si va fi si mai rau
    Dragnea isi vrea un prim ministru preş...
    "Unde esti tu Tepes , Doamne ??"
  • +5 (7 voturi)    
    ce-ati jurat cu mina pe biblie ma slugoilor?? (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 10:24)

    Tinam [utilizator]

    ca veti apara tara si poporul roman in fata problemelor externe si interne, sau veti apara hotii si Primul Penal in lupta lor pentru salvarea averilor si a libertatii lor??
    Asa sa va ajute Dumnezeu pe voi si pe toto neamul vostru!
    Sau voi nu credeti in Dumnezeu?1
    Cumva in Tarul Rosu?!
  • +3 (5 voturi)    
    In logica lor... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 12:09)

    USMarines [utilizator]

    toapa asta are dreptate. De vreme ce Dragnea gandeste "statul sunt eu", orice incercare de a-l indeparta de putere este o lovitura de stat.
  • +2 (4 voturi)    
    carmen dan (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 12:17)

    masai [utilizator]

    Cred ca, cucoana asta, nici nu stie si nici nu are suficienta cultura sa isi dea seama ca vorbeste prostii. Sa citeasca unde o vrea muschii ei si sa vada ce inseamna LOVITURA DE STAT !
  • -5 (5 voturi)    
    cautati definitia loviturii de stat prostilor (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 13:18)

    demaGOCU [utilizator]

    De la propagandistii care au bagat-o in politica ca sa il sustina pe penalul de Basescu pana la cei care au preluat-o acum. O tara de prosti. Cum a plecat Ceausescu cum nu mai merg romanii la scoala. Te miri de unde atata incultura. Tefelei de 2 bani.
    • +3 (3 voturi)    
      "Gocule, probleme ma ?" (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 14:55)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      Nu vrea astia sa te-asculte ?
  • 0 (0 voturi)    
    Tuta asta, o știi (Duminică, 18 iunie 2017, 9:03)

    R.Stoian [utilizator]

    Ce privire goală are?