Gabriela Firea: Dupa motiune, va fi organizat un CEx in care dl Dragnea ne va face 2-3 propuneri de premier. Nu stiu daca vor face parte si ministrii care au mai fost

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 19 iunie 2017, 20:46 Revista Presei | Radio TV

Gabriela Firea
Foto: Captura Antena 3
Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, vicepresedinte al PSD, a declarat luni, intr-o emisiune la Antena 3, ca, dupa votul la motiunea de cenzura depusa impotriva premierului Sorin Grindeanu, va fi organizat un Comitet Executiv al partidului, in care seful PSD Liviu Dragnea va face doua-trei propuneri de prim-ministru. Firea a sustinut totodata ca se doreste "o noua echipa" la Palatul Victoria. "Nu stiu daca vor face parte si ministrii care au mai fost", a mai spus ea.

Dupa votul de miercuri... impotriva nu a unui guvern PSD, ministrii PSD si-au dat demisia, la Palatul Victoria sunt doua persoane care nu mai fac parte din partidul care a castigat alegerile. Dorim sa dinamizam activitatea de la Palatul Victoria cu o noua echipa. Dupa votul la motiunea de cenzura, va fi organizat un Comitet Executiv in care domnul Dragnea ne va face doua-trei propuneri. Nu stiu daca vor face parte si ministrii care au mai fost", a declarat Firea, potrivit antena3.ro.

In ceea ce ii priveste pe sustinatorii lui Sorin Grindeanu si ai lui Victor Ponta, Gabriela Firea a tinut sa precizeze ca nu se vor lua masuri drastice impotriva lor.

"Nu au nicio vina oamenii, au totala dreptate sa fie suparati. Ii rog sa astepte pana miercuri, au fost dusi in eroare", a mai spus edilul Capitalei, potrivit antena3.ro.























1871 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Bun ,prea de la Voluntari, ar putea fi Pandele (Luni, 19 iunie 2017, 20:55)

    Plagarus [utilizator]

    De ce nu sotzul poetesei ?
  • +3 (5 voturi)    
    cat timp poti prosti oamenii cu rahat? (Luni, 19 iunie 2017, 20:58)

    rov [utilizator]

    hai sa vedem...bucuresteni, TREZIREA !
  • +2 (6 voturi)    
    Olguța, Carmen, Sevil (Luni, 19 iunie 2017, 21:03)

    Nyk1 [utilizator]

    Voilà!
  • +4 (6 voturi)    
    A prins glas... (Luni, 19 iunie 2017, 21:14)

    Andradda [utilizator]

    ..codobatura puitoare.
  • +3 (5 voturi)    
    Deci si Nebuna asta sustine furtul Transilvaniei (Luni, 19 iunie 2017, 21:16)

    rogvaiv [utilizator]

    Acum se leaga tot: blocajul constructiei catedralei, incercarea de delapidare a fondurilor de dezvoltare, distrugerea infrastructurii in Bucuresti ca si in Teleorman, atacurile impotriva protestatarilor, promisiunile patriotului parlamentar PSD Cristian Radulescu ca va impusca manifestantii cu mana lui ca la revolutie ca sa dea tara jumate la rusi si jumate la unguri - fara sa fi inteles ceva din ce se intampla prin vecini.
  • +3 (5 voturi)    
    Bruneta (Luni, 19 iunie 2017, 21:38)

    CricCricus [anonim]

    vopsita!
  • +6 (8 voturi)    
    De trei ori, (Luni, 19 iunie 2017, 21:47)

    gmb72 [utilizator]

    Ia zi madam Fireo, de trei ori,
    Büszke vagyok arra, hogy a román!
    Nu nu te-am înjurat, e noul vostru slogan electoral, la feminin: sunt mândra ca sunt româncă!
    Hai, de trei ori, din toți plămânii!!!
    ... În toată lumea, politica e o curva. Numai la noi, sunt și politicienii, curve!
    (sa ma ierte aparatele care-și câștiga existenta din sex, ca le-am asemuit cu jigodiile alea din sParlament!)
  • +9 (11 voturi)    
    fa mahalagioaica mincinoasa (Luni, 19 iunie 2017, 22:35)

    gwolf [utilizator]

    ai croncanit pe subiectul luptei pentru ciolan mai mult decat pentru traficul si mizeria din orasul care dintr-o eroare monumentala te-a pus primarita. Treci in mm la treaba ta de primar nu mai ventila rahatul pe la toate televiziunile de juma' de ban
  • +1 (3 voturi)    
    masuri darastice contra sustinatorilor (Luni, 19 iunie 2017, 23:54)

    starchaser [utilizator]

    eu zic sa ii scoata in piata, dezbracati si, sa ii biciuiasca de 100 de ori; poate se vor lecui din a sustine un guvern nelegitim! Sustinatori ce sunteti, sustinatori nesimtiti, nesimtitilor!
  • +3 (5 voturi)    
    totusi dna Firea (Marţi, 20 iunie 2017, 8:20)

    eu sunt [utilizator]

    pe la Bucuresti ceva nou? nu de alta dar parca erati primar acolo... se darama sandramaua tanti si matale o arzi prost pe la TV....

    Apropo, a trecut 1 an deja nu ?
  • +1 (1 vot)    
    D-na PRIMAR, iar se arde pacura in CET-uri (Marţi, 20 iunie 2017, 11:27)

    D-or [utilizator]

    O problema mai "arzatoare" decit guvernul, care, parafrazindu-l pe Mark Twain, ar putea fi la fel de bine inlocuit cu o familie de pisici.
    Ar fi mai ieftin, la fel de eficient, dar nu ar mai tine ocupata atentia opiniei publice astfel incit sa ecraneze orice alt subiect.

    Si un subiect grav este ca din nou Bucurestiul e inecat in fum de pacura noaptea. Chiar azi, fumul de la Grozavesti a durat pina dupa ora 8.00.

    Trimiteti noaptea Politia Locala sa verifice. E a Primariei si e singura care se ocupa de mediu.
  • 0 (0 voturi)    
    am zis (Marţi, 20 iunie 2017, 11:56)

    sile1 [utilizator]

    Corect ar fi ca toti ministri sa fie schimbati in cazul in care motiunea trece.

    Ma indoiesc ca se va intampla asa ,vor pleca vreo trei,cred ca nu mai e cazul sa va spun care,iar restul se vor intoarce in noul guvern pentru ca ,nu-i asa ,au "performat" la luarea pozitiei de ghiocel !