Radu Tudor, la Antena 3: Sunt foarte revoltat de povestea cu stadionul din Teleorman / Tara se scufunda, noi ridicam stadioane. Emisiunea nu este impotriva lui Liviu Dragnea sau a PSD-ului, ci impotriva celor care isi bat joc de banul public

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 14 iulie 2017, 20:00 Revista Presei | Radio TV

Realizatorul Antena 3 Radu Tudor s-a declarat vineri seara "revoltat" de ideea alocarii a 12 milioane de euro pentru construirea unui stadion in Alexandria, in judetul Teleorman, fieful lui Liviu Dragnea. Ulterior, acesta a comentat ca sunt cladiri de patrimoniu care stau in paragina, precum Cazinoul din Constanta, si care trebuie salvate, declarand ca emisiunea nu este impotrival ui Liviu Dragnea sau impotriva PSD-ului, ci "impotriva celor care isi bat joc de banul public".

"Sunt foarte revoltat de povestea cu stadionul din Teleorman", a spus acesta, la Antena 3, acuzand faptul ca astfel de investitii vin in contextul in care in Romania "nu avem autostrazi" si "ni se prabusesc in mare monumentele istorice".

"Tara se scufunda, noi ridicam stadioane (...) Daca asta o sa ajunga Romania, o echipa de fotbal in liga a treia, eu ma opun ferm. Asta ii trebuie Romaniei, stadion la Teleorman?", s-a intrebat moderatorul Antenei 3, aratand ca acesti bani ar putea fi folositi mai degraba pentru construirea unui spital pediatric de oncologie sau pentru repararea autostrazii "care s-a prabusit a treia oara sub ochii nostri" (Lugoj - Deva, n.r.).

Fostul ministru de Finante din Guvernul Ponta, Eugen Teodorovici, spusese si el, in urma cu o zi, ca nu se justifica alocarea a 12 milioane de euro pentru construirea unui stadion de fotbal in Alexandria.

El a adaugat ca inca nu a discutat cu premierul Mihai Tudose despre acest subiect, pentru ca "decizia a fost luata de ministrul Dezvoltarii".

Intre timp, acesta a fost demis.

Intrebat vineri cum comenteaza declaratiile legate de viitorul stadion din Alexandria, Liviu Dragnea a comentat ironic, inainte de anuntul demiterii lui Teodorovici: "In Teleorman nu mai e voie sa se faca nicio investitie. Le spun celor din Teleorman ca nu au dreptul la nicio investitie".


Pe de alta parte, jurnalistul Antenei i-a luat apararea lui Liviu Dragnea, spunand ca "in momentul in care ii faci lui Liviu Dragnea niste dosare cu uriase semne de intrebare nu ai cum sa nu il vezi victima. Ceea ce vad eu acum este o noua ofensiva, exact ca cea din cazul lui Victor Ponta. L-au calcat in picioare, l-au facut victima, l-au dus la 60% in sondaje, a dus PSD la 45% in alegeri pe genul asta de campanii si pe dosare mizerabile facute la comanda, o spun si adversarii politici". 

El si-a incheiat emisiunea pledand pentru salvarea Cazinoului din Constanta si subliniind ca emisiunea  nu este impotriva lui Liviu Dragnea sau impotriva PSD-ului, ci "impotriva celor care isi bat joc de banul public si care nu inteleg ca tara asta are niste prioritati, niste repere, in primul rand aceste investitii trebuie facute, cand terimam ce e de facut urgent in tara asta, le vom face si pe celelalte".























7399 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    Tipic (Vineri, 14 iulie 2017, 20:13)

    Jar [utilizator]

    pentru mercenari si ,mai ales pentru hoitari...
  • +7 (13 voturi)    
    Radone, pana mai ieri ii ridicai osanale... (Vineri, 14 iulie 2017, 20:30)

    anca_ssc [utilizator]

    s-a intamplat ceva peste noapte?!
  • +7 (11 voturi)    
    Latrina 3 continua sa se ia de Dragnea ! (Vineri, 14 iulie 2017, 20:34)

    Susufler0 [utilizator]

    Banuiesc ca dupa ce iese Varanul de la Bulau si dupa ce se relaxeaza cu familia vreo doua saptamani prin Baleare, Voiculescu o sa aiba discutia decisiva cu Dragnea privind viitorul sustinerii PSD-ului si a sefului sau de catre institutiile de media apartinand trustul Intact.
  • +6 (10 voturi)    
    Cum adica se scufunda, bre? (Vineri, 14 iulie 2017, 20:57)

    un-buburuz [utilizator]

    Stii ceva si nu ne spui?
  • +10 (18 voturi)    
    da. (Vineri, 14 iulie 2017, 21:03)

    Non [utilizator]

    un comentariu absolut corect, radu tudor. dar eu tot iti zic fmmig de troglodit pentru aportul substantial si constant pe care l-ati avut si il aveti tu, stapanul tau si celelalte slugi, la toate mizeriile care se intampla si azi in tara asta
    • -6 (14 voturi)    
      fmmig de postac ce esti! (Vineri, 14 iulie 2017, 22:27)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Non

      de asta ce zici? E un comentariu corect sau nu? Este, nu?
    • -6 (8 voturi)    
      un comentariu "corect" (Vineri, 14 iulie 2017, 23:34)

      Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui Non

      de ce sa facem stadion la Teleorman cand putem repara cazinoul din Constanta (?!?!?!?!)
  • +4 (10 voturi)    
    Rog reformulare (Vineri, 14 iulie 2017, 21:05)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    In loc de "acesti bani ar putea fi folositi mai degraba pentru construirea unui spital pediatric de oncologie", ar trebui spus "un spital modern cu aparutra scumpa ultimul racnet ce va fi lasat in paragina dupa ce va fi inaugurat. Iar la 4 ani DNA (daca va mai exista si nu va fi politizata) va descoperi nereguli, iar dosarul va fi clasat pentru ca judecatorii sunt la mana lui Dracnev datorita SIPA si superimunitatii CCR.

    Dar da... in afara de asta, inteleg si sunt de acord cu punctul de vedere. Vroiam doar sa subliniez ca atata vreme cat PSD este la putere, nu conteaza unde se duc banii, rezultatul este acelasi.
  • +5 (13 voturi)    
    Se sfasie hienele intre ele (Vineri, 14 iulie 2017, 21:23)

    cartofil [utilizator]

    Le doresc o infruntare cat mai lunga, si cu cat mai multe succese de ambele parti......
    • -1 (1 vot)    
      Iti dadui cu minus (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 23:53)

      Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Simplu: o infruntare lunga intre ticalosi, va distruge tara! Asta vrei? Trebuie distrusi ei inainte. Iesiti din nepasare si dati in ticalosi pe unde sunt si gasiti solutii . Pe de alta parte incercati sa faceti diferente intre oamenii simpli si jigodiile droglodite. Si nu uitati ca de fapt nu sunt numai PSDei. PNLu ALDe UDMReu (si alte jivine reincalzite) sunt toti de-o mama...Mama jigodiilor ciorditoare!
  • +5 (11 voturi)    
    il critica putin... (Vineri, 14 iulie 2017, 21:25)

    liviu_ [utilizator]

    ca sa nu fie acuzati ca sunt muuuuult prea partinitor, dar la final trebuie sa iasa pe plus... adica trebuie sa manance tot rahatu cu care au aruncat in el si inca ceva din productia proprie a sefului psd
  • +4 (8 voturi)    
    Radu Tudor si-a facut in secret (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 7:00)

    John M. [utilizator]

    transplant de creier si acum vorbeste alta limba. Si Gaina Zapacita da semne de indreptare. Numai Tembelul e stationar.
  • +3 (5 voturi)    
    Antena 3 schimba tabara si va fi laudata aici (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 12:08)

    andipetre [utilizator]

    Deja tendinta A3 de a schimba tabara si a deveni un fel de Digi e evidenta pentru orice observator independent. Deja au inceput sa foloseasca cliseele specifice celeialte "factiuni", au devenit le fel de "toleranti" si "inclusivi", critica traditiile la fel de mult ca Digi, se plaseaza acum pe partea cealalta a conflictului globalism-traditionalism.

    In curand, ii vom vedea laudati si citati tot mai mult de presa de pe aici.

    Toti sunt mercenari, jurnalismul real a disparut din Romania de multa vreme.
  • 0 (2 voturi)    
    Da banii rapinoriti de Varanul tau,unde-s ?! (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 20:33)

    Plagarus [utilizator]

    Cine isi mai bate joc de banul public,ramas neatins in ograda Voiculestilor ?