Tudorel Toader: Din cate am inteles eu, va fi sesizata CCR, care se va pronunta daca cineva, indiferent de demnitate, poate sa refuze o comisie parlamentara

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 4 septembrie 2017, 22:11 Revista Presei | Radio TV

Tudorel Toader
Foto: Agerpres
Ministrul Justitiei, Tudorel Toader, a afirmat, luni seara, la Antena 3, cu referire la refuzul procurorului general si al procurorului sef al DNA a se prezenta la comisia parlamentara privind alegerile din 2009, ca "In spatiul public a aparut informatia ca Parlamentul, care a infiintat acea comisie, va sesiza CCR pentru a constata daca nu cumva exista un conflict constitutional intre Parlament si procurorul general. Din cate am inteles eu, va fi sesizata CCR, care se va pronunta daca cineva, indiferent de demnitate, poate sa refuze o comisie parlamentara."

Tudorel Toader a adaugat ca "Sa nu uitam ca, in state cu democratie consolidata, se prezinta in fata unor astfel de comisii si sefii de stat, sub juramant."
























952 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Exact (Luni, 4 septembrie 2017, 22:25)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Consolidată.
    • +4 (6 voturi)    
      Slugarel Toader miroase a PSD-ist (Marţi, 5 septembrie 2017, 0:01)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      slugarel toader a primit ordin de la Dragnea sa scape PSD-ul de Kovesi si acum nu stie cum sa mai faca sa gaseasca motiv sa o dea fara.
  • +7 (9 voturi)    
    Dudorele, e si nu e OK (Luni, 4 septembrie 2017, 22:31)

    moka [utilizator]

    Aveti grija, caci peste 3 ani comissile vor fi de la o alta majoritate.
    Nu e ok daca transformam parlamentul in procuratura, asa cum se vede de la o posta ca e intentia.
    • +1 (1 vot)    
      Pusăși punctul pe nIhihi...cum să zâce... (Marţi, 5 septembrie 2017, 18:46)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui moka

      ... pi la ni pin Tiliorman.O legendă locală spune că în teorie, într-o democratură tre să iegzâste o țâră di brumă di săparare a puterilor în stat. Da dă ce? Nu-i mai bine una singură, Parlustiția? Adică simplu, justiția este prea complicată și să unește cu ȘmenuȘparlamentul. Nu-i mai simplu și mai eficient, dă ce să să chinuie toarșu domnu Dragnea, că tot e șăful șparlustiței, prin intermediarul lui, Toderică fără frică, dar și fără rușinică?!
  • +5 (7 voturi)    
    s-a enervat melanomul epidermic (Luni, 4 septembrie 2017, 22:34)

    torna_fratre [utilizator]

    vezi mai tudorel ca-ti creste buba aia de pe obraz si o faci geloasa pe Marlyn Monroe.
    keep calm and think smart.
    ca ai inceput sa rascolesti jeleul ...si s-ar putea sa te stropesti urat de tot.
  • +4 (6 voturi)    
    bine bai rampampam... (Luni, 4 septembrie 2017, 22:40)

    mnicku [utilizator]

    in state democratice, da .........in care hotii nu fac legi, bai acesta

    purtator de propozitii .......
  • +7 (9 voturi)    
    Sa se prezinte in fata (Luni, 4 septembrie 2017, 22:51)

    MoemBius [utilizator]

    UNOR HOTI?
    Ati merita sa se re introduca pedeapsa cu datu de piftii in 6 saptamani
    RAHATI in parlament
  • +4 (6 voturi)    
    CCR (Luni, 4 septembrie 2017, 23:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Adica mafiotii vostri condusi de un ticalos, discipolul CRIMINALULUI Iliescu. Sictir!
  • +4 (6 voturi)    
    Comisia penalilor (Luni, 4 septembrie 2017, 23:41)

    tiberius_p [utilizator]

    In alte state comisiile sunt formate din oameni integri care respecta interesul cetateanului nu din politruci dornici de linsaj public.
  • -1 (1 vot)    
    ccr al psd (Marţi, 5 septembrie 2017, 0:01)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    Dictatura lui erdogan e nimic pe langa ce va fi in Romania...Justitia e ultima reduta iar penalii in frunte cu tudorel o ataca din toate directiile...Romanii trebuie sa dea dovada de verticalitate, civism si, de ce nu, patriotism, poate ar fi necesara o noua revolutie...in 89 nu a fost inlaturata nomenclatura...care s-a perpetuat prin retele de nepotism....