Mihai Tudose, la Antena 3: Exploatarea de la Rosia Montana nu trebuie inchisa pe vecie. Poate copiii nostri vor vrea sa exploateze/ Gadea vorbeste de "forte straine" si tradare nationala"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 6 septembrie 2017, 22:29 Revista Presei | Radio TV

Protest Rosia Montana la Guvern, 1 septembrie
Foto: Captura Privesc.eu
Premierul Mihai Tudose a declarat miercuri seara la Antena 3 ca actualul guvern lupta ca posbilitatea exploatarii minierii la Rosia Montana sa ramana deschisa pentru viitor si "sa nu fie inchisa pe vecie".

"Poate o sa putem exploata noi in viitorul apropiat, poate copiii nostri vor avea tehnologia necesara unei exploatari corecte, dar optiunea trebuie sa ramana deschisa", a declarat premierul.

Moderatorul Mihai Gadea 'l-a completat" pe premierul Tudose afirmand ca blocarea exploatarii se face de catre forte interesate din exteriorul tarii si se intreaba daca nu cumva blocarea exploatarii la Rosia Montana este "o tradare nationala".
























1316 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    deci pe bune... (Miercuri, 6 septembrie 2017, 22:47)

    liviu_ [utilizator]

    cand era base urla gadea impotriva rosiei mondana...
    ca o exploata pnl... acu ca e psd... brusc e bine...
    frate da cahir aia care urmaresc antena 2 nu au nici un neuron functional sa se prinda ca nu conteaza actiunea, conteaza numai cine o face?!
  • +10 (10 voturi)    
    Tradare... (Miercuri, 6 septembrie 2017, 22:58)

    Porcurorul General [utilizator]

    Deci tradare nationala e procesul prin care o firma straina este blocata sa exploateze aurul din Romania. Curata tradare.

    In cazul cu rezervele de petrol date pe nimic aia nu a fost tradare ci din contra a fost cooperare perfecta...
  • +5 (7 voturi)    
    O noua dovada ca PSD vrea CIANURA (Miercuri, 6 septembrie 2017, 23:06)

    Boham [utilizator]

    PSD a secat resursele Romaniei prin vanzarea PETROm si a altora, acum vrea sa fure si aurul
  • +8 (8 voturi)    
    Bah ce ma enervez (Miercuri, 6 septembrie 2017, 23:06)

    DT34 [utilizator]

    ...de fiecare data can citesc stirile astea.
    Cum naiba poate sa zica astia la TV asa ceva? in ce secol ne aflam? Cum poate CNA sa ii lase pe idiotii astia sa debiteze asemenea prostii? Cum naiba avem un prim-ministru asa de mincinos si cretin? Noi chiar nu mai avem opozitie? Eu nu mai aud pe nimeni in opozitie. Chiar in halul asta a ajuns Romania? Ce naiba sintem, ca nici in Venezuela nu mint aia si prostesc in halul asta, ce naiba facem in parlament, isi bat astia joc de noi, am ajuns gunoiul prostimii?
    Si noi dormim in pantaloni si nu mai iese nimeni in strada?
    M-am enervat de tot.
  • +5 (7 voturi)    
    Ce idiot! (Miercuri, 6 septembrie 2017, 23:08)

    neagoe [utilizator]

    Ce am exploata NOI? Aur?
    Aurul nostru s-ar duce direct in Canada! Noua ne raman cianurile si niste redevente microscopice rezultate ale coruptiei.
  • +7 (7 voturi)    
    Hahahahah, nu, nu (Miercuri, 6 septembrie 2017, 23:30)

    OmulNou [utilizator]

    Cineva din interiorul tarii vrea sa ia aurul fiindca e un mare prost, care nu stie sa gestioneze bugetul statului si il cheama Dragnea.
  • +9 (9 voturi)    
    intraba ala - cine din afara ne vrea aurul (Miercuri, 6 septembrie 2017, 23:35)

    arthur_l [utilizator]

    bai fratzica nimeni din afara nu vrea nimic

    minele de marmura a lu unu din senat - nu pot da nume - le capuseaza cat poate, statul incaseaza zero

    minele de sare din ardeal, sarea stiti voi unde este data gratis la export, si apoi se importa material antiderapant

    apa minerala, statul roman incaseaza 0,00000001 bani pe litru de apa, iar cel care pune flaconul, dopul si eticheta incaseaza 1 leu la litru

    petrolul din marea neagra

    portul de la marea neagra

    celelalte mine de minerale

    etc.

    deci stati ba fratilor ca nimeni nu va vrea aurul. o sa il dati voi gratis asa cum ati vrut sa il dati la stiti voi ce companie de unde aia aveau 98 % din profit si romania avea 2 % si ramaneam ca bonus si cu lacul de decantare
  • +2 (2 voturi)    
    Gâdea sa autocaracterizat. (Joi, 7 septembrie 2017, 10:17)

    asavreau [utilizator]

    Ddeci Gâdea este trădător de țară dacă luăm în considerare emisiunile furibunde împotriva exploatării aurului la Roșia Montana.Uite cum bagă Gâdea oamenii în bucluc,pentru-că,pe cale de consecință,și cei care belesc ochii la emisiunea lui pot fi acuzați ca trădători de țară.Adevărul este că Gâdea se dovedește debil,pupând fără probleme,orice cur,dacă i se cere..