Dragnea: Coldea ma certa ca sufar de amnezie; incepe deja sa imi revina memoria. Un grup de oameni conduc niste institutii din sistemul public prin metode de politie politica. Exista obsesia lichidarii mele

de RM     HotNews.ro
Marţi, 19 septembrie 2017, 20:18 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea
Foto: Captura Privesc.eu
"Un grup de oameni care conduc niste institutii din sistemul public prin metode de politie politica", a spus Liviu Dragnea marti seara la Romania TV. Dragnea l-a amenintat pe fostul sef operativ SRI, Florian Coldea, ca "Eu nu sufar de amnezie. O sa caut zilele urmatoare niste medicamente ca sa inceapa sa imi revina memoria. Incepe deja sa imi revina".

Dragnea s-a referit la interviul dat de Coldea azi in Ziare.com, spunand ca "ii apreciez inteligenta, pregatirea, foarte bun profesionist. Am inteles ca s-a referit la mine, era putin suparat sau ma certa ca sufar de amnezie".

"Se ameninta, se santajeaza. Vorbeati de obsesia lichidarii mele. Este o obsesie, nu e niciun dubiu", a mai spus Dragnea.

Intrebat de moderatorul Victor Ciutacu cine da ordinele in aceste cazuri si daca e vorba de "politia stelara", Dragnea a replicat: "Politia stelara s-ar putea sa fie implicata. Vorbim de mai multe stele", fara a preciza insa concret la ce se refera.

Dragnea a sustinut ca stie cazuri de oameni cu care nu a vorbit in viata lui si care "au fost citati ca martori sau suspecti si invariabil erau intrebati spune si despre Dragnea ceva". El a citat-o ca exemplu pe Ana Maria Patru, care a fost arestat "exact in acea perioada in urma unei verificari ANAF cand s-a descoperit o finantare ilegala la USR".

"La toti le promit invariabil un singur lucru, te duci acasa sau scapi de niste dosare. Despre ce sistem vorbim? Despre ce grupare de oameni in conducerea  unei institutii care folosesc metode de politie politica?", s-a intrebat el.

Care este tinta acestei campanii, in viziunea lui Dragnea:

  • Tinta e PSD
  • M-am vazut cu Vali Zgonea mai demult, incerc sa il ajut cat opot, daca pot
  • Au fost multi membri PSD carora li se inoculase ideea ca nu se accepta un PSD mai mare de 20%, e un partid prea putenric, tara devine instabila
  • Nu e agreata aceasta situatie
  • Zgonea regreta ca s-a lasat pacalit
  • Am senzatia ca se doreste sa fie pedepsit pentru ca nu a reusit planul atunci
  • Cand nu poti sa bati PSD cu arme politice, constitutionale este foarte greu de batut, iti ramane un singur lucru, sa-l distrugi
  • Cum? Eliminand liderul cu instrumente judiciare si cu instrumente de politie politica vizibile
Intrebat daca Sevil Shhaideh ar putea sa plece la conducerea Curtii de Conturi
  • Sa plece in vizita poate
  • Nu, din partea partidului nu
  • Eu in parlament nu as vota dintr-un motiv f simplu, trebuie sa ramana in guvern
  • Nu are acest gand
Despre posibilitatea reducerii salariului la privat, in cazul trecerii CAS si CASS la angajati:
  • Daca patronul face asa ceva e un hot si un mincinos
  • Vor fi niste prevederi in lege sa citeasca de la stanga la dreapta, nu de la dreapta la stanga
























5744 vizualizari

  • +19 (23 voturi)    
    Ce-s mai bat astia joc de noi (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:21)

    LiviuV [utilizator]

    Ei se cearta, ei se ameninta mai pe fata mai voalat, ei se impaca si in final tot noi ramanem prosti.
    • +19 (21 voturi)    
      suna a declaratie mafiota... (Marţi, 19 septembrie 2017, 21:55)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      credeam ca drac_nea e doar un agent hot sovietic, dar vad ca are si accent sicilian...
      • +3 (3 voturi)    
        e mai mult (Miercuri, 20 septembrie 2017, 12:39)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui rov

        paranoic.
        vede conspiratii peste tot in ceea ce-l priveste. imitatia de mic ceausescu pozeaza in viitorul martir al tarii, in timp ce noi vrem sa scapam de el ca-i hot si inca cu diploma. 2 ani definitiv, ce-i drept doar cu suspendare, deocamdata.
  • +23 (27 voturi)    
    Dragnea va intra la puscarie! (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:22)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Ca si Nastase, Vantu si Voiculescu, care s-au crezut stapanii Romaniei, Dragnea o va sfarsi intr-o celula mica de la Jilava...
    • +20 (22 voturi)    
      de ce nu la Tirgoviste (Marţi, 19 septembrie 2017, 22:01)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      in fata unui pluton, ce crezi ca-i lipseste ?
      • 0 (0 voturi)    
        Sa reziste zidul,sunt multi Candidati (Miercuri, 20 septembrie 2017, 18:18)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui rov

        Motocicleanu, Nicolichea Landrace Nicolae,etc..vine tare Sica Orbanrpe lista si actionarii de la Gaterszag Kerestoy srl
    • +9 (11 voturi)    
      S-ar putea să-şi bage unghia-n gât, (Miercuri, 20 septembrie 2017, 8:11)

      indrea [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      la cât este de fudul. Îl îngrozeşte gândul că ar putea fi umilit în vreun fel, altfel, la cât este el de simpluţ, nu se explică înverşunarea de a-şi pune atâta lume în cap. Ori la bal, ori la spital - asta-i deviza ălora de teapa lui.
  • +23 (27 voturi)    
    Draqnea (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:30)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Aceasta creatură incultă și orgolioasă e mai periculor decât cizmarul Ceasca. Un păduche care trebuie strivit
    • -15 (19 voturi)    
      Spui că un om trebuie strivit, (Marţi, 19 septembrie 2017, 23:16)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      dar el este periculos, nu tu...Bine, măi, „periculosule”, pari inteligent. Doar să nu doară....
      • +13 (17 voturi)    
        Nu un om, (Miercuri, 20 septembrie 2017, 0:07)

        moima [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        un paduche anacronic. Si nu numai el. Romania are paduchi! Paduchii trasmit ciuma. Stii deja ca si tu ai luat.
      • +6 (8 voturi)    
        ce ai vrut sa spui!? (Miercuri, 20 septembrie 2017, 9:42)

        Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        nici tu nu stii.... esti intr-o deruta totala. nu te mai uita la Antene ca tampesti.
  • +18 (18 voturi)    
    Exista obsesia (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:30)

    tiberius_p [utilizator]

    ...lichidarii coruptiei si incompetentei din institutiile statului, si e o obsesie justificata.
  • -4 (12 voturi)    
    pai (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:33)

    nesuferitu [utilizator]

    cam are dreptate in privinta obsesiei de care vorbeste. si eu o cam incerc.
  • +18 (20 voturi)    
    Obsesie? Nu, doar simpla igiena (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:39)

    grunespferd [utilizator]

    Si sper ca nu vei fi singurul care va trebui sa evacueze spatiul politic romanesc.
  • +15 (17 voturi)    
    bai nene (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:47)

    gogu_milogu [utilizator]

    dar importanet te mai crezi tu..... oi fi si tu vreun tudor vladimirescu
  • +24 (26 voturi)    
    Deja e grav (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:47)

    torna_frate [utilizator]

    Hamsterul a inceput sa aiba halucinatii. De obicei asta se intampla cand sobolanii incep sa simta ceva miros putred de puscarie.
  • +17 (19 voturi)    
    e bine (Marţi, 19 septembrie 2017, 20:51)

    gogu_milogu [utilizator]

    poate nu uiti de unde ai venit si unde ti-ai ascuns ciorapii flausati rosii.... si sandalele
  • +13 (17 voturi)    
    White guy who try to fk entire country' (Marţi, 19 septembrie 2017, 21:06)

    un domn [utilizator]

    Will be fk by Street #Rezist!
  • +18 (20 voturi)    
    Obsesia lichidării tale, vierme (Marţi, 19 septembrie 2017, 21:44)

    mr_mojo [utilizator]

    O am și eu.
    O simți?
  • +17 (19 voturi)    
    Un lucru e cert : (Marţi, 19 septembrie 2017, 23:46)

    Susufler0 [utilizator]

    Dragnea e un sparculet care are pretentia de a fi ditamai balega ce poate sa acopere si sa sufoce tot !

    Altfel, e de-a dreptul ridicola amenintarea adresata de el lui Coldea cum ca incepe sa-i revina memoria. In fapt un bluf jalnic ce nu arata decat disperare !


    Livache, mai degraba roaga-te tu, sa nu inceapa sa-si aminteasca Florian, despre tine, ca ala are si acte cu care sa-si documenteze amintirile.

    PS. Cum spuneam, un sparc cu pretentia de a fi un mumte de rahat !
  • +12 (14 voturi)    
    toti pesedistii... (Miercuri, 20 septembrie 2017, 0:26)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    sunt debili ca tantalaul asta de la Teleorman? Adica prostii sunt la putere din 2012 incoace, au parlamentul, au banul public, au CCR, practic nu exista entitate in Romania care sa nu fie infestata cu PSD si totusi....ei in capatanele lor bolnave vad numai amenintari. Probabil a zis bine Ciutacu de data asta: Cine dracu bre, Politia stelara?
  • +7 (9 voturi)    
    bai diliu bombache (Miercuri, 20 septembrie 2017, 7:51)

    Stapanu [utilizator]

    daca ala face politie politica (apropo, ce-i asta?) tu in schimb esti un nesecat izvor de pretioase indicatii / m
  • +7 (9 voturi)    
    Ia mai lasa-neeeee!!!!! (Miercuri, 20 septembrie 2017, 9:09)

    lasa [utilizator]

    Du-te undeva , intr-un loc cat mai indepartat, vreo pestera, scorbura, pentru ca sincer , la cat ati distrus, cata saracie este si se va adanci, cu cat mor oamenii prin spitale sau in case, ca n-au medici si medicamente, copiii sunt bataia voastra de joc, toate astea imi dau si mie ca solutie logica taierea raului de la radacina. Nu se poate ca intr-un partid, chiar PSD, sa nu mai fie si oameni onesti, cu constiinta, carora sa le pese de tara lor. Si , din pacate, asta se poate face din interior (sau ne invata Coldea).
  • +6 (10 voturi)    
    Coruptii se bat contra Statului de DREPT (Miercuri, 20 septembrie 2017, 10:02)

    SRA [utilizator]

    Sa te exprimi ca in Romania, cum spunea Condamnatul dragnea, functioneaza Politia Politica trebuie sa fii bolnav sau Corupt (HOT) !

    ROMANIA este BOLNAVA ! Cartelul ANTI DNA -SRI - Serviciul Român de Informații a iesit la ATAC la STATUL de DREPT !

    Câteva televiziuni s-au asociat Condamnatului sef la parlament dragnea si Inculpatului tariceanu sef la senat impotriva JUSTITIE!

    Un moldovean Tudorel Toader a muscat din OTRAVA promisiunilor mincinoase al guvernului in aceasta lupta contra STATULUI DE DREPT !
  • +7 (7 voturi)    
    Soros, Coldea... (Miercuri, 20 septembrie 2017, 11:16)

    revo [utilizator]

    Dilica, eu zic ca ai un noroc chior ca doar astia vor sa te lichideze! De ce? Nu stie nimeni, doar tu stii cu precizie, ca toti urmaritii de OZN-uri de la Balaceanca. Dar, cum ziceam, ai noroc, ca astia sunt oameni simtiti, finuti, umbla cu manusi, ba chiar te lasa sa fierbi singurel, in suc propriu.
    Pai, daca i se punea pata pe tine aluia din Coreea de Nord? Asa ca vezi ce faci, nu-l supara, ca ala nu mai lucreaza cu ONG-uri, nici cu declaratii si dosare, ala iti gaureste curu' cu tunu'!