Mircea Geoana: PD-L ne face curte (VIDEO)

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 11 februarie 2008, 21:34 Revista Presei | Radio TV

Geoana la "Stirea zilei"
Foto: Antena 3
Mircea Geaoana a incercat sa explice in cadrul emisiunii "Stirea zilei" (Antena3) de ce PSD doreste tocmai acum demisia de onoare a guvernului si organizarea de alegeri spunand ca romanii au dreptul la o noua sansa si lucrurile trebuie sa se limpezeasca.

Geoana a facut referire si la actiunea PD-L-ului de a scoate din statut interdictia de colaborare cu PSD. Presedintele social-democratilor spune ca astfel PD-L curteaza PSD-ul fiindca se teme ca va ramane izolat pe scena politica, dar ca este neinteresat de aceasta apropiere fiindca i se pare nefireasca colaborarea cu un partid care a atacat in permanenta partidul sau.

Presedintele PSD l-a acuzat pe Traian Basescu pentru atacurile la adresa lui Ion Iliescu afirmand ca fostii presedinti sunt niste institutii in Romania si nu trebuie uitat "ca toti vom fi niste fosti". Geoana mai crede ca popularitatea lui Traian Basescu este doar o chestie de moment asa cum a fost si cu Gigi Becali.

PSD va castiga cu siguranta alegerile iar Traian Basescu nu va mai prinde sub nicio forma un nou mandat de presedinte in 2009, crede Mircea Geoana care a refuzat insa sa spuna daca vede vreun partid cu care ar putea face o alianta dupa alegeri.























814 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Joana (Luni, 11 februarie 2008, 21:49)

    Joana [anonim]

    Pai cum vine asta; "fostii presedinti sunt niste institutii in Romania", dart presedintele in functie ce dracului este daca nu TOT O INSTITUTIE care ar trebui respectata si nu suspendata (macar pentru cei pe care ii reprezinta). Dar la mintea unui ca mirciulica ORICE este posibil.

    Fara nici o stima!
  • +2 (2 voturi)    
    Joana (Luni, 11 februarie 2008, 21:52)

    Joana [anonim]

    Da mirciulica si eu am aflat ca va fac curte: una metalica, inalta de 2-3 metrii, ca sa nu mai iesti de acolo si sa muscati pe cineva. Esti JAAAAAALNIIIIIICCC!
  • +1 (1 vot)    
    SALVATINE (Luni, 11 februarie 2008, 22:14)

    Florin [anonim]

    ca PD-L ne face cur te si noi nu vrem,,, noi vrem sa ramanem dupa usa, si mai degraba sa tragem sforile la PNL, ca PNL fara noi sant si asa perduti.
    Da cine spune ca PSD va mai avea atata putere electorala? eu zic ca la atatea hoti si oameni corupti poate acest partid ca PSD numai sa piarda.
  • 0 (0 voturi)    
    mircica fara frica (Luni, 11 februarie 2008, 22:18)

    seba [anonim]

    asta-i mai 'prostanac' decat prevede legea.
  • 0 (0 voturi)    
    vorbeste gura fara el .... (Luni, 11 februarie 2008, 22:31)

    Zisu [anonim]

    succesul la alegerile viitoare .... sa vedem ! Presedintele Basescu nu va mai fi reales ? iar sa vedem. Un lucru se vede inca de pe acuèm : increderea oamanilor in PSD si in colaboratorii lor executanti de la PNL e in cadere libera. Cat despre sansele prezidentiale ale dlui Geoana .... vise, vise !
  • +1 (1 vot)    
    mircea omida (Luni, 11 februarie 2008, 23:58)

    chris9992 [anonim]

    basescu nu va mai fi ales, psd`ul va castiga alegerile-in alianta cu PC, PNL si UDMR desigur- tara va prospera sub comanda lui mircea voda, strainii ne vor trece hotarele in cautare de locuri de munca iar rusii vor cumpara gaze prin conducta Nabucco.

    iar romanii vor face curte...vilei de la RAPPS
    tara tuturor posibilitatilor
  • 0 (0 voturi)    
    relatii contra naturii (Marţi, 12 februarie 2008, 5:14)

    cristian [anonim]

    Mircea Geoana spune ca o relatie PSD-PD_L ar fi conra naturii. Pai in acest caz sa-i cedeze locul domnului Nastase.
  • 0 (0 voturi)    
    Da Domnule Geoana! (Marţi, 12 februarie 2008, 8:17)

    Vali Cel Batran [anonim]

    Domnul Iliescu este un fost Presedinte si o institutie de stat cum spuneti dar in acelasi timp este si presedinte onorific de partid politic. In aceasta calitate poate fi atacat si de mine si de oricare altul din aceasta tara. De ce nu se ocupa Domnul Iliescu in calitatea sa de fost Presedinte de alte activitati cu caracter umanitar sau in slujba pacii mondiale, cum fac si alti fosti presedinti. De ce nu se implica in activitatea ONU sau CEE. De ce! Oricum a avut cea mai inalta functie in stat si cea de senator pe care o are acum este neonoranta pentru un fost Presedinte. De aia are o pensie echivalenta cu salariul integral ca sa stea in alte banci decat in cele ale politicii romanesti. Mai precis in banca lui. Daca se amesteca cu politicienii poate fi balacarit ca oricare altul dintre ei!
    • 0 (0 voturi)    
      Prostanel (Marţi, 12 februarie 2008, 10:15)

      ina eyre [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Un trandafir-2lei, doi trandafiri-4 lei. Sa realizezi ca lui Gioana i se potriveste stampila lui Papasa-DE NEPRETUIT!