Traian Basescu e toxic si nociv pentru Ciutacu si Ciuvica

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Luni, 17 martie 2008, 21:35 Revista Presei | Radio TV

Victor Ciutacu la "Stirea Zilei"
Foto: Hotnews
Invitat la emisiunea "Stirea Zilei" (Antena 3), redactorul sef la Jurnalul National, Victor Ciutacu a declarat ca nu are nevoie de scuzele presedintelui Basescu pentru ca eticheta de "tonomat in euro" a fost pusa si va ramane mult timp asa. "Ma simt penibil ca trebuie sa ma dezvinovatesc. Cand l-am taxat si l-am criticat pe Tariceanu eram o "constiinta", acum am ajuns un tonomat... Oricum, disputa dintre presedinte si presa nu se va incheia curand, iar pe masura ce ne vom apropia de campania electorala aceasta se va radicaliza", a adaugat jurnalistul.

Referitor la atitudinea sa anti-presedinte, Victor Ciutacu a declarat transant: "Il consider pe Basescu nociv pentru democratie". Prezent si el in studio, presedintele Grupului de Investigaţii Politice,  Mugur Ciuvica a adaugat: "Eu sunt convins ca cei din presa care il lauda pe Basescu il vad ca pe un semi-zeu, dar trebuie sa inteleaga ca presedintele a devenit un personaj toxic pentru societatea romaneasca".

Invitat si el la emisiune, presedintele Asociatiei Jurnalistilor din Romania (AJR), Cezar Ion a declarat: "Prin comunicatul emis de AJR am cerut ca presedintele sa faca o delimitare clara intre ce dansul a numit "tonomate de presa" si ceilalti jurnalisti care isi practica in mod onest profesia". Cezar Ion a tinut sa precizeze ca in comunicat se mentioneaza si partea goala a paharului si anume ca AJR "nu sustine ca presa este imaculata, dar generalizarile vor fi intotdeauna disctructive".

Contactat telefonic, directorul fondator al ziarului Ziua, Sorin Rosca Stanescu a declarat: "Mi se pare firesc comunicatul AJR pentru ca numarul ziaristilor atacati este ingrijorator de mare. Basescu face gesturi disperate in cautarea unei credibilitati pierdute. Nu am cum sa nu-l suspectez si sa nu-l acuz pe Basescu de o intrare in forta in campania electorala. Este o smecherie cu care m-am obisnuit in ultimii ani".























3320 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Ciuta Cu (Luni, 17 martie 2008, 21:45)

    tasta [utilizator]

    Acuma, daca ma uit mai atent, parca d-nu Ciutancu seamana cu un tonomat cu euro. Cand il tragi de urechi intinde mana automat. Automatismele astea domne', cred ca l-ar face invidios si pe Pavlov. Pa.
    • 0 (6 voturi)    
      presedintele a gresit grav (Marţi, 18 martie 2008, 0:09)

      iyoip [anonim] i-a raspuns lui tasta

      Romania nu e coreea de nord sa-i interzici presei sa te critice. Forumul asta e plin de aplaudaci. Cine indrazneste sa-l critice pe conducatorul iubit e atacat imediat.
      • +1 (3 voturi)    
        replica = interzicere ?! (Marţi, 18 martie 2008, 8:35)

        DigitalScribe [anonim] i-a raspuns lui iyoip

        Daca dai replica la o tampenie din presa inseamna ca interzici ?
  • +4 (8 voturi)    
    Cenzura mogulilor aplicata comentariilor pertinent (Luni, 17 martie 2008, 21:46)

    Iulian [anonim]

    La antena trei orice comentariu pertinent probase este sters, sunt pastrate doar cele mitocanesti pentru a demonstra ca aceia care sunt probase sunt niste ordinari. La stirea zilei, sterse cele cu nr. 2 si 4 . probabil ca le vor renumerota. La Realitatea la fel, asa ca m-am lamurit, daca era cazul, despre moralitatea si echidistanta acestora. Tonomatele sunt doar partea vizibila a aizbergului acesta unic in istorie, pentru ca daca aizbergul pluteste pe mare acestia plutesc pe fecalele istoriei, topindu-se incet in acestea.....
    • +1 (1 vot)    
      bai portocaliule! (Marţi, 18 martie 2008, 18:28)

      Alex Neagu [anonim] i-a raspuns lui Iulian

      Bai portocaliule mai lasa-ne. Au avut ocazia astia ai tai sa arate ce pot. Acum... hai valea. Apropo, corect este "aisberg" nu "aizberg".
      • -1 (1 vot)    
        re: (Joi, 20 martie 2008, 8:43)

        boogeyman [anonim] i-a raspuns lui Alex Neagu

        Ba corect e "iceberg", asa ca "hai valea"...
  • +4 (8 voturi)    
    Perfect adevarat (Luni, 17 martie 2008, 22:03)

    Mike [anonim]

    Da D-le ai dreptate. Democratia e Patriciu, Felix, Vantu, etc. Basescu nu ca e nociv, e chiar cianura pt democratia vazuta de acest individ.
    Numai bine
  • -1 (7 voturi)    
    baseii (Luni, 17 martie 2008, 22:09)

    cetatean [anonim]

    Observ pe forumuri atitudini rigide pro presedinte.Vreti sa spuneti ca Basescu e sfantu' gheorghe calare pe un cal alb, care demoleaza tonomaturile euro sau dolari?Basescu nu e un luceafar aparut acum 4 ani. Are "vechime" in fauna politicienilor romani.Cu ce este mai bun acum decat in perioada ministeriatului perioadei CDR -iste?Sau, mai recent, ca primar al bucurestilor? Cand il aparati, cu frenezie, veniti fratilor cu argumente!
    A ridicat cu bratelelui vajnice nivelul de trai sau ce?
    Frustrarile voastre va face sa sustineti oameni la fel de frustrati...pt ca atitudinea lui,recenta,e manifestarea tipica acestora.
    • +2 (6 voturi)    
      Cetatene, de ce vorbesti prostii? (Luni, 17 martie 2008, 22:44)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui cetatean

      Ca esti sustinator al PSD si PNL se vede dupa IQ-ul tau! De cand a venit Basescu ati intrat toti in vrie de frica puscariei, Romania e pe primele locuri din Europa la vanzari auto, magazinele sunt pline de clienti iar eu pot sa vad si sa citesc ce vreau, fara mari cenzuri ca pe vremea lui Nastase. Comunismul a fost infierat oficial, dosarele baietilor destepti sunt la CNSAS! Ce mai vrei?
    • +2 (6 voturi)    
      nu (Luni, 17 martie 2008, 22:45)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui cetatean

      auzi bine, nu vezi bine. Daca vedeai bine, luai aminte ce a scris Iulian si te duceai fugutza la antene sau la realitatea. De citiva ani se tot aduc argumente in favoarea presedintelui Basescu. Daca n-ai inteles pina acum, e deja obositor sa o tot luam de la capat.
      Dar vorba ceea: cine-i pnlsdist, e ori prost, ori securist.
    • +3 (7 voturi)    
      re: baseii (Luni, 17 martie 2008, 23:06)

      sadwank [anonim] i-a raspuns lui cetatean

      Prefer atitudini rigide pro-presedinte decit atitudini de consistenta rahatului pe Antena 3.
      Nu, Basescu NU este sf. Gheorghe pe calul alb, dar Voiculescu, Patriciu, Tariceanu, Nastase, Iliescu sint intr-adevar capetele balaurului care tine Romania in mizerie.
      Si de ce ar ridica Basescu nivelul de trai? Ca nu e treaba presedintelui, e treaba premierului, adica FIX acel om care impune taxe si mareste pensii pe care n-are cum sa le plateasca.
    • +1 (3 voturi)    
      Ai aterizat de partea gresita a liniei rosii (Marţi, 18 martie 2008, 0:53)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui cetatean

      Bai, cetatene. Nu spune nimeni ca Base este perfect sau bun. Cu atat mai mult nu este sf. Gheorghe. Dar are momente cand are dreptate. Nu s-a referit la toata presa, ci numai la cei care au parvenit si acuma isi simt privilegiile atinse.
      Sunt destui care au ramas de dinainte de '89 in presa si acuma sunt mari magnati, si se simt datori sa ne traga de urechi si sa ne moralizeze in lumina celor invatate la Stefan Gheorghiu, Scanteia, Scanteia tineretului, s.a.. Altii au ajuns in presa ca ne-avand nimic in comun cu ea, ci numai de a influenta din umbra, si aici ma simt obligat sa numesc cativa: Gl. Dan Voiculescu (Felix), ex petrolistul Dinu Paturica (Patriciu), S.O.Vantu (parca miroase ceva pe aici). si inca vreo cativa care mai dau din clanta. Ar fi multe de spus despre multi, dar mai este timp.
  • +3 (7 voturi)    
    Ce manipulare ordinara (Luni, 17 martie 2008, 22:09)

    Razvan007 [utilizator]

    Ce manipulare ordinara este televiziunea asta.

    Intrebarea corecta era: "Are pentru ce sa isi ceara scuze Basescu ?"
  • +2 (6 voturi)    
    Acest individ ne arata cum arata o taratura! (Luni, 17 martie 2008, 22:48)

    Marian [anonim]

    Tot ce spune acest individ nu este decat o insiruire de vorbe platite in fise cotidiene. Nici un articol al dansului nu are dovezi sau probe, ci doar infierari comandate! O rusine a jurnalisticii romanesti, o taratura ajuns la condei.
  • +2 (6 voturi)    
    Ciutacu (Luni, 17 martie 2008, 22:56)

    Eu [anonim]

    Dupa nume iti dai seama cam ce poate specimenul asta... ciu-ta-cu.... hmmm, nush de unde l=a scos felix motanu insa se vede de la o posta ca scrie la comanda
  • +3 (7 voturi)    
    nu va suparati (Luni, 17 martie 2008, 22:57)

    inlocsadorm [anonim]

    cine sunt maimutzele astea si de unde au scapat ele ? circul de stat are cunostinta despre aceste specimene ?
  • +3 (7 voturi)    
    TONOMEII (Luni, 17 martie 2008, 23:03)

    Anti-tonomat [anonim]

    Ce scarba mi-e de Ciutacu & gasca.

    Pot sa se dea cu fundu' de pamant de 1000 de ori.
    Tot Base iese invingator.
    Are un avantaj extraordinar fata de toti sponsorii TONOMEILOR.
    Priza la public.
  • +3 (7 voturi)    
    Democratie versus MILIARDE (Luni, 17 martie 2008, 23:44)

    PSD=Polu-Stanga-Dreapta [anonim]

    Adica ne-au pus capac. daca pana acum RAUL ABSOLUT era PSD-ul, cu MILIARDELE lui Patriciu si Voiculescu nu poti sa te bati.
    Sunt o entitate impersonala, fara morala, fara persoana, care nu poate fi trasa la raspundere, care nu poate fi acuzata de nimic, care cumpara oameni si care distruge oameni.

    Va fi o PUTERE PSDPNL care va face orice, scuzata si ajutata de o PRESA PSDPNL care va acoperi orice.

    Se va mai putea trai in Romania, oameni buni ?

    Unde mai emigram de data asta ?
    • +5 (5 voturi)    
      se va putea (Marţi, 18 martie 2008, 0:02)

      ddd [anonim] i-a raspuns lui PSD=Polu-Stanga-Dreapta

      majoritatea suntem oameni cu constiinta si cu bun simt care castigam un ban muncit<br>pana acum a fost vremea javrelor<br>incet incet se schimba si vremea noastra vine<br>numai sa nu uitam cine a fost javra, sa nu uitam ciutacii, cristoii, ctepeii, gazii si alte...
      • 0 (0 voturi)    
        "vremea lor" e vegheata de unu ca (Marţi, 18 martie 2008, 0:41)

        PSD=Polu-Stanga-Dreapta [anonim] i-a raspuns lui ddd

        Finkelstein - moartea Viitorului romanilor.
      • +1 (1 vot)    
        ai dreptate (Marţi, 18 martie 2008, 1:41)

        Andrei-de-la-Orhei [utilizator] i-a raspuns lui ddd

        intradevar sosietatea nu mai este chiar asa de usor de manipulat,sa vazut la votarea inpotriva demiterii pr.T.Basescu.Si atunci toti aruncau cu noroi in el ,darnu lea esit jocul.Ciutacu se lauda cu articole contra Tariceau si Basescu dar de ce nu scrie si contra Nastase ca tot e pe val sau a devenit onest si salvator de natie dupa ce a stat la fund pe burta in perioada scandalului matusa Tamara.
  • -3 (3 voturi)    
    baseii (Luni, 17 martie 2008, 23:59)

    worker [anonim]

    "Romania e pe primele locuri din Europa la vanzari auto, magazinele sunt pline de clienti iar eu pot sa vad si sa citesc ce vreau, fara mari cenzuri ca pe vremea lui Nastase. "

    - vinzarile auto au legatura cu economia lui Tariceanu nu cu Basescu
    - magazinele sunt pline de clienti - asemenea
    - inteleg ca pe vremea lui Nastase erai orb si Europa Libera emitea in ilegalitate?!

    Si sigur ca da: Basescu si echipa de campanie nu platesc nici un articol pro si nici un cor de pseudo-facatori ce opinie. Asteptem raspunsul marmotei!
    • 0 (0 voturi)    
      pai poate-ti amintesti domnu de cota unica (Marţi, 18 martie 2008, 0:39)

      Guvernarea PSDPNL [anonim] i-a raspuns lui worker

      creata de Adriean Videanubr>cota asta a adus venituri la buget si astfel au crescut salariile, si oamenii au inceput sa cumpere si pe credit numai ca "Neantul Absolut" al Prostiei cum i se mai spune lui tariceanu si-a batut joc si de ea cu legea pensiilor fara sustenabilitate si a facut inflatia sa ajunga la 8%<br><br>asa ca acum datorita lui tariceanu isi vor plati masinile alea de o sa-i usture, caci creditul se scumpeste - sa te duci sa-i multumesti lui tariceanu, PSD-ului si PNL-ului pt. asta, si pt. ca au exclus PDL-ul de la guvernare ca sa se joace si ei un pic cu economia asa ca si cu masinutele prin nisip.<br><br>vai de capul lor !
  • +2 (2 voturi)    
    Ciutacu jurnalist? (Marţi, 18 martie 2008, 0:22)

    Victor [anonim]

    Cine-i Ciutacu?Unul cu gura mare si capul gol,care incurca ingineria cu jurnalismul sau viceversal!
    Cum se poate ca cineva care studiaza politehnica si la urma ajunge "mare jurnalist si analist"al sistemului politic din Ro.?
    Este un purtator de valiza de la Voiculescu pana la Seres,care i-au umplut conturile cu dolari manjiti.
    Asta-i clasa quasi jurnalistilori din Ro.
    Si daca isi pun cravate si ochelari, totusi raman mai departe niste agramati si la un moment un gunoi al societatii.
    • +1 (1 vot)    
      asa e astia, jurnalistii nostri (Marţi, 18 martie 2008, 7:22)

      un anonim [anonim] i-a raspuns lui Victor

      Ai fi uluit sa afli cit de multi "jurnalisti" de la noi sint absolventi de politehnica si alte bazaconii. Dar mai ales politehnica.
  • +2 (2 voturi)    
    copilaria nefericita a lu' Ciutacu (Marţi, 18 martie 2008, 0:23)

    misu [anonim]

    Ciutacu asta trebuie sa fi avut o copilarie extrem de nefericita si cred ca nici ma-sa nu l-a prea iubit....>N-ai ce sa-i faci.
    • +2 (2 voturi)    
      sa stii c-ar fi posibil (Marţi, 18 martie 2008, 2:13)

      Andrei-de-la-Orhei [utilizator] i-a raspuns lui misu

      si eu am impresia c-ai fooarte frustrat poate a luat bataie in copilarie sau probleme cu femeile de areasa atitudine ciudata de a se afirma murdarind pe altii.
  • +2 (2 voturi)    
    SI DUPA ALEGERI PRE MULTI II VOI POPII!!!! (Marţi, 18 martie 2008, 0:29)

    gabriel anastasescu [anonim]

    Nu va e frica, kgb-istilor ceausizati si felixati de mamaliga care va exploda de alegeri? Ma refer la otreapele Cucuvica si Cioroiplane!!!
  • +2 (2 voturi)    
    pe ei basei, pe ciutaci si ciuvici (Marţi, 18 martie 2008, 0:54)

    laoase [anonim]

    ciutacii si ciuvicii sint din rezerva aflata pe fund de ratati care se preteaza la orice a oligarhiei rosii, din ce in ce mai amenintata de Basescu.
  • +2 (2 voturi)    
    adevarat graesti (Marţi, 18 martie 2008, 0:59)

    suedezul [anonim]

    victor ciutacu are dreptate cand spune ca basescu este toxic ptr.democratie (democratia lui voiculescu,patriciu,nastase sau tariceanu) in aceasi masura in care si sobolani considera nociva otrava care atenteaza la viata lor.
  • +2 (2 voturi)    
    Ciupica (Marţi, 18 martie 2008, 1:01)

    liviu [anonim]

    Ca sa mai ciupeasca si el un ban nu neaparat nemuncit, mai scormoneste si el prin kkt si mai scoate cate un miros pitigaiat. Ma da cum i-a adunat pe astia doi, Tzapu (fost secretar PCR) si Ciupica, amandoi cu voci pitigaiate ca cele dintr-un film de prost gust. La care se mai adauga si Leptopurica Val Stanica.
  • +2 (2 voturi)    
    mizerie si rusine (Marţi, 18 martie 2008, 1:11)

    gabi [anonim]

    in scandalul mailat,imaginea romaniei a fost facuta varza tocmai de acesti ziaristi,ciutacu,cristoiu,securistul de rosca stanescu,cuibul de securisti de la catavencu...etc!sunteti lingai,fara a tine cont ca traiti in aceasta tara,si va faceti de ras natia...frumoasa si adevarata caracterizare din partea lui base pentru voi!
  • +1 (1 vot)    
    Grupul Ciu-Ciu (Marţi, 18 martie 2008, 3:27)

    ce-i cu astia? [anonim]

    Voua nu va pare ciudat ca astia doi apar doar impreuna? De cate ori i-am vazut pe la Antena 3 sunt de nedespartit.
    • 0 (0 voturi)    
      foarte buna observatia (Marţi, 18 martie 2008, 10:07)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui ce-i cu astia?

      si intr-adevar e ciudat; s-ar putea ca personajele astea nici sa nu existe cu adevarat si sa fie doar o plasmuire a oligarhilor.
  • +2 (2 voturi)    
    ce mai cuplu ?! (Marţi, 18 martie 2008, 7:10)

    judex [anonim]

    Recomand acestor indivizi platiti de Voiculescu sa nu-si mai dea cu parerea despre democratie, ca m-am lamurit ce democratie apara ei. Adica cea a lui Voiculescu si Musetescu (daca va amintiti, ala de la PSD care a facut cele mai oneroase privatizari). Acesti indivizi, dintre care unul se pretinde ziarist iar celalalt vanator de fantome, imput viata noastra de zi cu zi si ascund problemele grave cu care ne confruntam in aceasta tara condusa de un guvern PSD-Iliescu/PNL care ne duce vizibil de rapa. Ii anunt pe Ciutacu si Ciuvica ca eu vreau sa traiesc in democratie, nu in democratia lor ?
  • +2 (2 voturi)    
    Antena 0 (Marţi, 18 martie 2008, 8:07)

    DRG [anonim]

    Pai in fiecare seara cand ma uit la stirile de pe Antena 1 si 3 vad stiri care aclama Partidul Conservator...ce intalniri a mai facut presedintele partidului, ce propuneri s-au facut pt binele tarii...de parca suntem pe vremea lui Ceausescu si ni se aratau intalnirile lui, cat de bine o duce tara si cat de iubit este... Sigur ca nici Basescu nu este vreun sfant si nu intruneste toate conditiile unui bun presedinte, dar nici o tara condusa de mari miliardari si lingusitoriilor: Patriciu, Dan Voiculescu, Tariceanu = Cei 3 Muschetari , plus altii...
  • +2 (2 voturi)    
    Daca nici restauratia comunist-fesenista in (Marţi, 18 martie 2008, 8:26)

    ALEGATORUL [anonim]

    frunte cu Ilici si gasca lui de nastasi si hrebenciuci , nu trezeste opinia publica si majoritatea alegatorilor, inseamna ca ne intoarcem la anii de glorie murdara ai iliescului din perioada anilor 90.Adevaratii liberali, nu se pot unii cu un psdeu revenit la stadiul de fsn.Oare numarul mare de colaboratori cu securitatea demascati de CNSAS este cauza pretenii pnl-psd?Basescu, nu este un sfant dar a condamnat comunismul si cand a fost acuzat de coruptie, a renuntat la imunitate si a cerut sa fie judecat .Alo! Taranisti! Nu intrati in alianta cu FESENIST-PESEDISTII !In politica, a spus Coposu, se pot face si unele compromisuri dar nu trebuie niciodata sa se renunte la principii !
  • +2 (2 voturi)    
    "onorabilul" Ciutacu (Marţi, 18 martie 2008, 8:52)

    sorin [anonim]

    Fratilor, ce parere aveti in legatura cu faptul ca "distinsul" Ciutacu era mare consilier la AVAS in perioada in care Musetescu i-a dat PESEDISTULUI Omar Hayssam IPRS si altele ??? Ce ziceti de asta ???
  • +2 (2 voturi)    
    Democratie la Antene? (Marţi, 18 martie 2008, 9:20)

    Bula [anonim]

    Daca as fi auzit comentat la Antene sau in ziarele lui Felix tot circul de la ultimele alegeri din PC, nu as fi fost de acord cu afirmatiile lui Basescu in legatura cu tonomatele.
  • 0 (0 voturi)    
    Intrebare. (Marţi, 18 martie 2008, 9:24)

    gaga [anonim]

    Este cineva dintre comentatorii de mai sus inginer?
    Poate raspundeti...
  • +1 (1 vot)    
    CIUTAcu (Marţi, 18 martie 2008, 10:16)

    zack [anonim]

    Fara sa-l jignesc pe Ciutacu vreau sa spun ca e ata de previzibil.
    Inainte de a deschide gura isi ia aceeasi mimica plictisita,zeflemista si...stiu sigur ce o sa spuna.
    Nu poti sa-l numesti tonomat dar el poata sa faca mishtouri peste mishtouri.
    Revenind la subiect,cea mai buna dovada este aceea ca atunci cand PC si Voiculescu adunau firmituri de pe urma aliantei DA Antenele vorbeau asa de frumos despre Basescu si cand s-a stricat prietenia au intrat in priza tonomatele Ciutacu,Cristoiu,omu' cu laptopul,etc. si au inceput atacul.
  • -1 (1 vot)    
    nici un comentariu (Marţi, 18 martie 2008, 10:51)

    moni [anonim]

    oare cei care posteaza pe site sunt cumva platiti? pentru ca observ ca 99% au aceeasi orientare politica....
    si asta la toate ziarele.nu numai la mediafax.si al antena 3, si la evz...
    • +2 (2 voturi)    
      Conspiratie (Marţi, 18 martie 2008, 12:03)

      sinoda [anonim] i-a raspuns lui moni

      Deci pe toate forumurile sunt oameni care au acelas tip de parere.......ciudat. Oare e o conspiratie basesciana sau acelas tip de parere se vede si in sondajele de opinie. Foarte ciudat!!!
      Oare nu este evident ca ciumpalacii astia a lui Voiculescu, Patriciiu &company sunt niste saracuti cu mintea care nu sunt in stare decat sa injure ca niste ordinari si cand e vorba sa aduca in discutie niste probleme serioase se dau la fund ca nu-i ajuta creierele aplatizate?
      Uita-te pe forumul realitatea cu asa zisul lor sondaj
      Cel putin 70 % sunt impotriva politicii editoriale a postului si daca citesti atent comentariile celorlalti iti dai seama de saracia lor mentala
    • 0 (0 voturi)    
      nu suntem platiti (Marţi, 18 martie 2008, 13:50)

      suciu [anonim] i-a raspuns lui moni

      nu suntem platiti, nu poti plati 99% dintre forumisti... pur si simplu asta este starea de spirit in popor...

      Romanii nu mai sunt influentabili, vad si singuri adevarul. S-a terminat perioada cu sticla de ulei, mici si bere...

      Basescu a urcat sus de tot in preferintele romanilor, si asta pentru ca a respectat promisiunile facute in campania din 2004.

      Succes domnule Presedinte!
  • -1 (1 vot)    
    ma asteptam... (Marţi, 18 martie 2008, 10:53)

    moni [anonim]

    sa nu publicati mesajul meu. pe acest site trebuie ca toata lumea sa aiba aceeasi opinie. de altfel nu numai la mediafax si la antena 3 si la evz
  • +1 (1 vot)    
    evenimente antene (Marţi, 18 martie 2008, 11:10)

    fratia [anonim]

    Dragii mei va sfatuiesc sa priviti cu atentie si echidistanta toate stirile si emisiunile cu legaturi politice de pe antene si poate ve-ti intelege clar legaturile existente sau nu cu .... cine oare? ...... oare cine?..... nimeni altul decat ...... da ati ghicit FELIX MOTANUL! DECI UTATI-VA IN CONTINUARE LA ANTENE!
  • +2 (2 voturi)    
    toxici&nocivi (Marţi, 18 martie 2008, 11:22)

    ilinca [anonim]

    apropo sunteti frati (Ciutacu-Ciuvica) aveti acelasi motto:BASESCU cred ca nici nu stiti sa mai spuneti si altceva.Daca sunteti rude.......inteleg.Tonomatul cred ca functioneaza f bine in acea zona.(Voiculescu)
  • +1 (1 vot)    
    OFTICA (Marţi, 18 martie 2008, 11:41)

    CIUSH,VITA ! [anonim]

    OFTICATUL DE CIUVICA trebuie sa inteleaga EL ca Basescu are mai multi sustinatori decat contestatari. Sigur ca este nociv ca un insecticid pentru viermi de teapa lui, a lui Felix sau a lui Fl.Calinescu, Cr. T. Popescu si alti frustrati care cred ca insultandu-l pe Basescu sunt la inaltimea lui (sau,de ce nu?-mai presus). Voi, viermi orbi, aveti o sansa sa scapati de oftica ce va roade: FACETI-VA HARAKIRI!
  • +2 (2 voturi)    
    Blogul lui Ciutacu (Marţi, 18 martie 2008, 14:36)

    zack [anonim]

    Am spus ieri ca Ciutacu blocheaza toate mesajele care nu sunt pro-Ciutacu de pe blogul lui.
    Acum am comfirmarea.
    Am incercat sa mai scriu ceva si iata ce mesaj apare pe blogul lui:

    'Actiune imposibila deoarece Dvs. (ip range 86.106.59.xx) sunteti exclus. Mesajul era: 'am o placere sadica sa blochez imbecili ca tine'

    Hahahha.Ce faza tare.
    Imi dau cuvantul ca nu am folosit expresii triviale ci doar am vrut sa-l contrazic.Incercati si voi!
    Asa vede Ciutacu democratia....deontologia...libertatea de exprimare....etc.
    E clar ca omul e disperat.
    • 0 (0 voturi)    
      e veche asta (Marţi, 18 martie 2008, 17:22)

      sadwank [anonim] i-a raspuns lui zack

      Si eu am incercat sa postez pe blogul lu' Ciutacu, fara sa jignesc, fara sa insult; ultima data a fost anul trecut cind, la faza accidentului lui Orban i-am atras atentia ca are o poza pe blog in care se imbratiseaza cu acesta. Mesajul nu a aparut dar nici nu l-am mai citit de atunci. La urma urmei omul (sau ce o fi) are dreptate, e site-ul lui, "imparatia" lui, face ce vrea acolo, vita sint eu ca ma amestec in taritze.
  • +1 (1 vot)    
    tonomatii (Marţi, 18 martie 2008, 14:55)

    xyz [anonim]

    vorbitii de ciutacu, ciuvica, cristoiu , gidea................ tonomatii antenelor, dar uitati de nistorescu .............( indiferent ce se dezbate in emisiunea la care e invitat el vorbeste )de basescu
  • -1 (1 vot)    
    mda (Marţi, 18 martie 2008, 15:39)

    zuzu [anonim]

    Vad ca toata lumea il iubeste pe El'Bese care isi apara fica... pardon acel "burduf de silicon timid si fara experienta".
    Si io o sa il apar de cind citii pe Wikipedia ca siliconul nu are memorie!
    O sa ii zrobim im alegeri! Succes maxim!
  • 0 (0 voturi)    
    uuuff (Marţi, 18 martie 2008, 16:58)

    chrism [anonim]

    uuff. rasuflu usurat citind comentariile, aveam impresia ca sunt singurul care crede ca astia de la a3 (ciutacu, ciuvica, cristoiu) sunt niste panarame platite sa vorbeasca in emisiuni impotriva lu' basescu.
  • -1 (1 vot)    
    ....?! (Miercuri, 19 martie 2008, 7:45)

    hm vs. hn [anonim]

    "Avem in fruntea noastra un fiu al tarii, cel mai iubit si cel mai devotat....". Lucrurile sunt grave, iar opiniile exprimate...sincer..ma sperie.....regasesc cu tristente constatarea realizata cu multa vreme in urma de un personaj istorico-literar....cu privire la poporul nostru..."Multi, dar prosti". Din nefericire, ignoranta se dovedeste incaodata a fi o caracteristica a celor multi ce scriu pe acest forum ...sper ca cel mai bun, cel mai frumos, cel mai destept s.a.m.d. sa nu va dezamageasca...pe voi cei care il idolatrizati...si nu uitati dragilor ca "somnul natiunii naste monstrii".....
  • +1 (1 vot)    
    AFARA! (Miercuri, 19 martie 2008, 7:56)

    mihai [anonim]

    Ciutacu si Ciuvica sunt niste tonomate foarte bine unse... Acum ei nu recunosc, dar peste un timp banii luati vor fi investiti.... si .... daca om trai pana atunci veti spune: a avut dreptate Base....
    Ce ma mira pe mine e ca toate tonomatele se fac ca "lucreaza corect", dar nu spun nimic de afacerile celor care ii platesc... Asta cum se cheama? Ce a facut Basescu? A spus clar in fata ceia ce stiam cu totii .... angajatul e platit de patron. Ii deranjeaza pe Ciutacu si Ciuvica acest adevar? Atunci sa plece din tara asta .... sa ne lase.....
  • 0 (0 voturi)    
    Plantatia lui Felix (Miercuri, 19 martie 2008, 8:45)

    rusu leonard [anonim]

    As vrea din toata inima ca Plantatia lui Felix sa ia foc dracului odata! Mi s-a luat de Ciutacu, Firea, Gadea ,Stan sau Cristoiu.Ciuvica nu mai vorbesc.Idea e ca toti sunt o pa si-un pamant!
  • +1 (1 vot)    
    tontomatii de pe 1-2-3 (Miercuri, 19 martie 2008, 9:25)

    tre sa [anonim]

    IL sti ...ala ce-si zburlea coama cind se infierbinta pe bietu base ; ala dom*le ce mi-a stricat ecranul la teveu cu acidul din saliva ...stan si bran...sa-ti imaginezi ca-si epuizasera contu* ... Hai sa...
  • 0 (0 voturi)    
    Ciutacu si Ciuvica (Duminică, 1 iunie 2008, 19:30)

    Nelu DRAGNEA-Tulcea [anonim]

    Ziaristul nu are dreptul să prezinte opiniile sale drept fapte. Ştirea de presă trebuie să fie exactă, obiectivă şi să nu conţină păreri personale. Va regasiti ca ziaristi? Sf.Augustin spunea despre om, ca indiferent cat de decazut si de imoral, cat de rau ar fi, nu poate sa coboare la nivelul unui animal. V.C. si M.C. au discernamant si ratiune, dar ei le folosesc in sens invers in care le-ar folosi un om normal si moral. Ei sunt oamenii de tip nou pe care au dorit comunistii sa-i produca. In fond nu e mare diferenta intre o clona si cei ca ei. Comunismul este o randuiala DIABOLICA. Observati harta precomunismului si focarele in care a inceput.
  • 0 (0 voturi)    
    jenant (Marţi, 8 decembrie 2009, 11:21)

    mitu daiana [anonim]

    dle ciutacu ,daca iesea geoana presedinte ajutat de diaspora tot asa spuneati?sa plece sa fie presedinte acolo? sa nu uitati ca cei din afara trimit bani in tara astfel familiile lor putand sa-si plateasca taxele,da? si nu mai uitati un lucru:majoritatea oamenilor plecatI au plecat pe vremea psd-ului ptr ca au vandut fabricile in care lucrau si au ramas fara servici.oricuM sa va fie rusine>ORICUM ATI INCEPUT O CAMPANIE JOSNICA SI TOT ASA O INCHEIATI.ASTA ESTE CARACTERUL PSD-ULUI SI AL TELEVIZIUNILOR VOASTRE.IN LOC SA SE MOBILIZEZE SI SA FACA CU TOTII CEVA BUN PTR TARA ASTA ASA CUM PROMITEA DL GEOANA S-AU APUCAT DE TIGANIILE LOR STIUTE DEJA. INVATATI SA ACCEPTATI INFRANGEREA CU CAPUL SUS.