Mihai Gadea: Am spus noi ca e fiica presedintelui? Oana Stancu: Am spus doar Elena Basescu. Problema a fost pusa corect in Jurnalul National

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 19 martie 2008, 23:27 Revista Presei | Radio TV

Sinteza zilei
Foto: Antena 3
Adriean Videanu a intervenit telefonic, miercuri seara, in cadrul emisiunii "Sinteza zilei" (Antena 3) acuzandu-l pe moderatorul Mihai Gadea ca a dezinformat in emisiunea precedenta atunci cand a lasat sa se inteleaga ca Elena Basescu (persoana care a primit locuinta de la primarie) ar fi aceeasi cu fiica presedintelui Basescu, desi i-a pus la dispozitie toate actele care dovedeau contrariul. Videanu spune ca si Ludovic Orban a facut acelasi joc in emisiune desi stia si el care este realitatea. Mihai Gadea s-a aparat spunand ca a vorbit despre Elena Basescu dar ca nu a sustinut ca este fiica presedintelui Romaniei.

Mihai Gadea a replicat spunand ca a vorbit despre Elena Basescu dar ca nu a  sustinut ca aceasta este fiica presedintelui Romaniei. El a redifuzat un fragment din emisiunea "Sinteza zilei" de marti in care cerea presedintelui Basescu sa clarifice daca respectiva persoana este sau nu fiica sa. Si in acea emisiune a intervenit telefonic Adriean Videanu care a spus ca e vorba d eo coincidenta de nume, Elena Basescu invocata de jurnalistii de la Jurnalul fiind o batranica.

"Ce a fost neclar in emisiunea de ieri dle presedinte? Poate ati fost obosit sau v-ati uitat la emisiunile favorite de pe alte posturi sau la kiki riki miky de spuneti ceea ces puneti in comunicat" si-a inceput emisiunea Mihai Gadea.

Oana Stancu, jurnalist la Jurnalul National, spune ca articolul din ziarul la care lucreaza nu este unul manipulator deoarece a vorbit despre o Elena Basescu fara insa a spune insa ca este fiica presedintelui, dovedindu-se ulterior ca era doar o coincidenta de nume.

Stancu spune ca aveau motive care sa conduca si la concluzia ca este vorba despre fiica presedintelui Basescu din cauza coincidentei de nume si a faptului ca la momentul repartitiei (2001) ambele persoane erau necasatorite.

"Cand cineva pronunta Elena Basescu fara sa faca alte precizari este clar ca 99% dintre oameni se gandesc ca este vorba de fiica presedintelui... Cred ca era corect ca Jurnalul National sa fi intrebat mai intai autoritatile inainte sa publice acele informatii", a mai adaugat Videanu.

Scandalul a plecat de la articolul publicat ieri de Jurnalul National , "Traian Basescu-repartitie pentru Elena Basescu", in care se sustine ca fostul primar general Traian Basescu a semnat o repartitie de locuinta pentru Elena Basescu, fara a preciza daca persoana este fiica actualului sef al statului. Subiectul a fost abordat, marti seara, in emisiunea "Sinteza Zilei" a postului Antena 3 , confuzia prelungindu-se. Jurnalistii de la Jurnalul si Antena 3 au explicat ca ei doar s-au intrebat daca nu e chiar fiica presedintelui acea Elena Basescu care a primit locuinta de la Primarie si nu au afirmat ca e chiar ea.
























19408 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Pe ziarista asta de unde au mai scos-o ? (Miercuri, 19 martie 2008, 23:38)

    andrei [anonim]

    Si atunci care ii problema ca Basescu a facut o repartitie la Elena Basescu ? Care a fost scopul articolului ... de la Jurnalul Felix ?
    • -7 (11 voturi)    
      ...de ce nu taci? (Joi, 20 martie 2008, 0:00)

      Alexandru [anonim] i-a raspuns lui andrei

      Tu nici macar nu sti ce vorbesti.<br>Nu a acuzat nimeni ca e fica lui, doar s-a intrebat cine e.<br>N... de aceea tara noastra se afla ..unde se afla.
      • +4 (6 voturi)    
        taci tu! (Joi, 20 martie 2008, 1:18)

        Anonim [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

        Stiu pe cineva care scrie niste replici idioate pe un forum, ceea ce ma face sa cred ca si el e un mare idiot. Ma intreb: tu esti? ...
        Conform rationamentului tau de mai sus, n-ar trebui sa te simti ofensat... dar te simti, asa-i???
      • +1 (3 voturi)    
        lui Alexandru (Joi, 20 martie 2008, 9:23)

        irina [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

        Dar de ce crezi tu ca nu i-au luat la rind pe toti cei de pe lista de repartitii? Nu aveau numele care trebuie?
      • +1 (1 vot)    
        Ori te faci ori esti (Joi, 20 martie 2008, 10:39)

        GOGU [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

        Ori te faci ori esti, ma refer evident la titlul de doctor docent in stiinte abstracte...
    • -1 (1 vot)    
      Exact (Joi, 20 martie 2008, 14:12)

      Claudiu [anonim] i-a raspuns lui andrei

      Corect....Nota 10 pentru observatie....Ce sa le faci....Duhnesc toti de deontologie...
  • 0 (6 voturi)    
    antenele voiculescu (Miercuri, 19 martie 2008, 23:47)

    cetateanul turmentat [anonim]

    Cum o fi reusit Felix sa adune asemenea jurnalisti?
    Sa mai ai incredere in presa....
    Oricum Gadea e o nulitate in domeniu si se chinuie sa o demonstreze in fiecare seara.... ...
    Ti se face greata daca stai o seara intrega pe antenele felix....
    • 0 (2 voturi)    
      de ce va uitati?... (Joi, 20 martie 2008, 7:13)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui cetateanul turmentat

      Si totusi de ce va uitati la asa ceva?!.. 90% din timp, poate chiar mai mult, posturile romanesti de televiziune promoveaza subcultura si dezinformarea..
      Ore intregi pierdute!
      Solutia pt aceste gunoaie este sa mai puneti mana pe o carte si sa le spuneti si rudelor/prietenilor sa faca la fel.. Sa ramana televiziuni de partid si gata..
      • 0 (0 voturi)    
        Carti (Joi, 20 martie 2008, 14:58)

        kELOO [anonim] i-a raspuns lui pehash

        Subscriu si eu la ce spui tu. Mai puneti mana pe carte baieti. Decat sa va lasati prostiti de niste mercenari mai bine profitati de acest timp in alte moduri mai utile, sau mai placute.

        PS: CA SA POTI FACE LUMINA / CAND E PENTRU TINE NOAPTE / EDUCA-TE SINGUR FRATE / CITESTE-O CARTE!
  • +2 (4 voturi)    
    Aiurea (Miercuri, 19 martie 2008, 23:50)

    Radu [anonim]

    Si marmota invelea ciocolata in staniol...<br>Daca tinea, tinea daca nu lasa ca oricum cauta alte calomnii.<br>Astia sunt gunoiul Romaniei.
  • +3 (9 voturi)    
    jurnalisti cu pretentii... (Miercuri, 19 martie 2008, 23:52)

    Vali [anonim]

    Voi nu sunteti jurnalisti, sunteti doar niste slugoi ! Vanduti lui Voiculescu si lui Patriciu.<br>Rusine !
  • +1 (7 voturi)    
    ANTENA3? NISTE FRUSTRATI (Miercuri, 19 martie 2008, 23:55)

    www [anonim]

    ANTENA3? NISTE FRUSTRATI !!! Irest cred ca nu mai e nimic de zis, eventual de reamintit ca primesc ordine de la felix motanu si stau drepti in fata lui :-)). Li se poate spune si slugi :-))
  • +1 (7 voturi)    
    hahahahha (Joi, 20 martie 2008, 0:02)

    geo [anonim]

    cum sa nu i acuzi ca sunt tonomate? ??logic ca 99% din populatia romaniei se gandeste la fata presedintelui cand aude Elena Basescu! ce penibili sunt!
  • +3 (9 voturi)    
    Jurnalista Oana Stancu (Joi, 20 martie 2008, 0:03)

    Dante [anonim]

    Cariera de jurnalist tonomat pe euro anume Oana Stancu Jurnalul National. Cateva titluri din prodigioasa cariera jurnalistei Oana Stancu:

    Preacinstitul Băsescu, colţ cu Mihăileanu
    Dinastia Băsescu
    Elena Băsescu l-a ras pe Bogdan Boza în cursa pentru funcţia de secretar general
    Băsescu a incurcat morţii din Italia
    Cumetriile preşedintelui
    Piata Universitaţii - Băsescu o dă cotită
    Gabriel Liiceanu & co, ""amicii"" preşedintelui
    Boicot şi plăngere penală contra lui Traian Băsescu
    Globetrotter Băsescu
    Conventie: PD - o cetate in umbra lui Basescu
    ... si lista obsesiilor platite a dnei jurnaliste continua.
    Platita pentru a scrie la comanda. Astia ne sunt jurnalistii, ce dovezi, ce probe, aiurea ei scriu ce le cer patronii.
    • -3 (5 voturi)    
      Buna demonstratie (Joi, 20 martie 2008, 0:31)

      Corect [anonim] i-a raspuns lui Dante

      a tonomatului
    • +2 (4 voturi)    
      m-am uitat aseara la Antena3... (Joi, 20 martie 2008, 6:49)

      judex [anonim] i-a raspuns lui Dante

      erau jalnici. Dadusera in balbaiala ! Am vazut si glumele carcotasilor, se vede ca sunt profesionisti si talentati; sunt convins ca si presedintele si fiica sa s-au amuzat , fara sa se supere. Una este gluma si alta veninul. Si, daca ne gandim maibine, este indreptatit Voiculescu sa arunce murdarii asupra presedintelui? Poate el ridica piatra? A uitat cum vindea energie electrica la suprapret amaratilor de pensionari pe care ii mai si caina cu cinism? Si probabil ca le mai vinde si acum. Cristoiu nu stie de unde vin banii cu care il plateste Voiculescu?
  • +3 (7 voturi)    
    tonomatul-trompeta (Joi, 20 martie 2008, 0:06)

    veninusrl [anonim]

    99% din romani cand citesc elena basescu se gandesc la odrasla prezidentiala. evident tot de aceea voi, care stiati despre cine este vorba (daca nu stiati sunteti, si ma refer la cel care a scis art si cel/cei care a/au fost de acord cu bublicarera art, mai rau decat incompetenti), ati si intitulat articolul: "traian basescu-repartitie pt elena basescu".

    titlu neprofesional jurnalistic, in schimb titlu specific tonomatului trompeta!

    traisca servitorii lui felix!
  • +4 (8 voturi)    
    Asta ne crede prosti (Joi, 20 martie 2008, 0:07)

    Danu Barosanu [anonim]

    Un ziarist adevarat mentiona ca NU este vorba de fiica presedintelui. E clar care a fost scopul respectivului articol (mai ales ca cititorii nu stau sa rastalmaceasca fiecare fraza dintr-un articol).
    Ce-ar fi sa scriu si eu un articol "Nastase a zzz zzzz" si la cateva saptamani sa spun ca articolul era despre vecinul meu, pe care-l cheama tot asa?
    • -5 (7 voturi)    
      MARELE CARMACI - (Joi, 20 martie 2008, 9:08)

      x [anonim] i-a raspuns lui Danu Barosanu

      Tanti, la momentul scrierii articolului NU SE STIA daca E sau NU fata presedintelui. IAR basescu ARE ANTECEDENTE - VEZI MIHAILEANU.
      Ai citit articolul din Jurnal? Si cati de pe forumul asta l-au citit? Dar in schimb, toti, flashnete prezidentiale- tonomate in sus si in jos, ca asa a zis MARELE CARMACI.
      • +2 (4 voturi)    
        Serios? (Joi, 20 martie 2008, 10:06)

        bla bla bla [utilizator] i-a raspuns lui x

        Un ziarist nu trebuie sa scrie ce nu stie, fiindca nu e Tanti Floarea de la etaju' 3 care vorbeste despre vecina de la 2! El trebuie sa se informeze INAINTE de a publica un articol.
      • +2 (4 voturi)    
        marele adevar (Joi, 20 martie 2008, 10:25)

        Clau [anonim] i-a raspuns lui x

        Cat de neprofesionist sau de vandut trebuie sa fii ca ziarist sa nu verifici ce scrii? Si cat de prost ca cititor sa-i mai si tii partea unui asa ziarist?
        Cat despre marele carmaci incepe sa-mi fie mila de el. E asa mare carmaci si asa de bine trage sforile ca 60% din presa il vorbeste doar de rau. Nonsens! Sau poate ca sintagma 'mare carmaci' e dintr-o epoca regretata de acea 60% din presa. Slava domnului ca nu si de 60% din populatie
      • +1 (1 vot)    
        tu chiar esti (Joi, 20 martie 2008, 10:44)

        GOGU [anonim] i-a raspuns lui x

        TU CHIAR ESTI, evident din nou ma refer la acelasi titlu de doctor docent in stiinte abstracte
      • +1 (1 vot)    
        "nu se stia" (Joi, 20 martie 2008, 15:36)

        Victor [anonim] i-a raspuns lui x

        Daca "nu se stia" EXACT cine era Elena Basescu atunci articolul nu trebuia sa apara.

        Si da, eu am citit articolul, mult zgomot pentru nimic, ca deobicei.

        Cand se cearta marlanii intre ei (Voiculescu si Basescu) o gramada de fraieri cad la mijloc.
  • +1 (5 voturi)    
    o turma de jigodii (Joi, 20 martie 2008, 0:11)

    stefan [anonim]

    Imi este scarba de ce se intampla in Romania!!!<br>...astia de la Antena 3 nu fac altceva decat sa debiteze prostii toata seara.<br>Cum este posibil ca niste .. sa jigneasca seara de seara institutia presedentieit, presedintele Romaniei si familia acestuia si nimeni sa nu faca nimic?<br>Dar chiar trebuie sa lasam acesti urangutani sa ne jigneasca pe toti?<br>Eu l-am votat pe Basescu si i-am acordat un mandat. Daca isi face sau nu treaba, voi decide asta la urmatoarele alegeri.<br>Dar nu pot fi de acord cu acest joc murdar practicat de Antenele dlui Voiculescu.<br>Romania seamana tot mai mult cu o tara bananiera.
  • +2 (4 voturi)    
    Mai pasarica,jumulita de motan.... (Joi, 20 martie 2008, 0:32)

    suedezul [anonim]

    Daca un ziarist scrie ca Basescu se inchina la ,,marele licurici,, crezi mata ca se gandeste cineva la vechea religie egipteana ptr.care licuriciul era un sfant ?Mare tupeu poti avea crezandu-ne atat de tampiti.Gasiti metode mai rafinate de manipulare ,cu toate ca ma indoiesc ca veti mai putea sa mai manipulati pe cineva din Romania.
  • +2 (4 voturi)    
    noua ne trebuie (Joi, 20 martie 2008, 0:42)

    revu [anonim]

    inca o revolutie frate dar de data asta stim si ce sa le facem astora, ca nimeni nu ne scapa de ei
  • -5 (7 voturi)    
    Razboinici (Joi, 20 martie 2008, 2:34)

    Geo [anonim]

    E plin de razboinici portocalii pe aici. De ce zic asta ? Fiindca sunteti f. violenti cand comentati. Un om normal , pro sau contra isi exprima un punct de vedere, si...dupa caz, SCHIMBA CANALUL! Nu va obliga nimeni sa va uitati la "nulitati". Deci este destul de clar ca la fel cum ziceti ca sunt slugi la Felix , si voi , care ripostati imediat contra, sunteti slugi in alta parte, stiti voi mai bine unde. Va sta bine in spatele unui calculator sa injurati. Oamenii aia stau in fata camerei de filmat. Mergeti si voi si injurati ca la usa cortului si acolo, sa vada lumea ce tara plina de TIGANI este Romania.
    • +1 (1 vot)    
      razboinici vs 'victime' (Joi, 20 martie 2008, 7:43)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Geo

      geo ,poate dumneata stai in 'spatele calculatorului' dar marea majoritate prefera 'fata' lui
    • 0 (0 voturi)    
      Corect (Joi, 20 martie 2008, 10:05)

      ApH [utilizator] i-a raspuns lui Geo

      Eu asa am facut aseara, nu am suportat mai mult de 5 minute din emisiune si am schimbat canalul, am preferat sa ma uit la patinaj.
      Nici pe tine nu te obliga nimeni sa te chinui in acest mediu infestat de portocalii razboinici. Daca te-ai uita insa mai atent ai observa ca din stirile de pe acest site cam lipsesc atacurile, asa ca pace tie!
  • +5 (5 voturi)    
    Presa cu picioarele (Joi, 20 martie 2008, 2:40)

    Delict [anonim]

    Iata ce mai scrie presa, despre doi cetateni din Bucuresti. Desi articolul nu specifica, nu avem nici un motiv sa nu consideram ca cei doi sunt nume cunoscute in mass-media romaneasca.

    "Recent, cetatenii Mihai Gadea si Mircea Badea au fost pusi sub urmarire penala datorita acuzatiei de viol pedofil semnalata de parintii minorului Ionel Voiculescu. Nu este primul caz de acest fel, cei doi avand deja un dosar din 1996 de pe cand homosexualitatea era incriminata de legislatia in vigoare. Contactati telefonic de catre ziarul nostru Mihai Gadea a negat orice implicatie pedofila, iar Mircea Badea a subliniat faptul ca homosexualitatea nu mai constituie un delict. Cat priveste varsta minorului Ionel Voiculescu, inculpatii aduc in atentie consimtamantul victimei, chiar daca aceasta are numai 14 ani.

    Pana la o analiza detaliata, cetatenii Mihai Gadea si Mircea Badea, domiciliati in Bucuresti, vor fi anchetati in continuare pentru viol pedofil. Trebuie spus ca Mihai Gadea si Mircea Badea refuza sa dea orice interviu pana la stabilirea verdictului."
  • -1 (1 vot)    
    Flasneta tonomata (Joi, 20 martie 2008, 6:08)

    REVOLTATU [anonim]

    Si cei daca se prostitueaza ? Prostu pana nu-i fudul
    ,cica nu e prost destul.
    • -4 (4 voturi)    
      Antena3 - the best (Joi, 20 martie 2008, 8:50)

      Calin [anonim] i-a raspuns lui REVOLTATU

      Mie mi se pare ca Oana Stancu are prea mult bun simt in artiolelele ei referitoare la presedinte.
      ....iar emisiunea lui Gadea este nr.1.
      Basescu nu are comportament si limbaj de presedinte, degeaba il sustineti pe acest forum.
      • +1 (1 vot)    
        Limbaj de presedinte (Joi, 20 martie 2008, 10:09)

        bla bla bla [utilizator] i-a raspuns lui Calin

        Eu sunt satul de 16 ani de vorbe. Ar fi timpul sa vad niste fapte!
        • 0 (0 voturi)    
          fapte... (Joi, 20 martie 2008, 11:41)

          Doru [anonim] i-a raspuns lui bla bla bla

          Si eu astept fapte de la dl. presedinte. De trei ani ne tot ameninta ca face ordine in lumea corupta si nu iese nimic. A fost si a ramas un mare scandalagiu. Pe unde a umblat nu a facut nimic care sa-i confirme valoarea. Ba in ultima perioada a devenit si suparacios. Astept alegerile.
      • +2 (2 voturi)    
        MARE ZIARISTA (Joi, 20 martie 2008, 10:52)

        GOGU [anonim] i-a raspuns lui Calin

        mare ziarista, daca singurele ei subiecte bomba se refera la aceeasi persoana, fie ea si presedintele...
        Cat despre Gadea... mare realizator... acelasi subiect seara de seara cu acelasi vinovat. De la antene merita vazuti si ascultati doar Mircea Badea (aproape impartial, ca doar tre' sa castige si el un ban) si Moise Guran (un analist economic cu rare iesiri nepotrivite, dar fara politica)
  • +1 (1 vot)    
    Iar are dreptate Presedintele (Joi, 20 martie 2008, 7:24)

    Mihai [anonim]

    Cu asemenea oameni ca tonomatul Gadea si ceilalti de la Jurnalul National ar trebui luate masuri drastice; Domnule Patron, concediatii ! Nu merita sa mai fie jurnalisti sau ce-or mai fi.... Va mananca banii de pomana.... Chiar trebuie sa-i suportam pe Gadea, Ciutacu, Cristoiu, CTPopescu si ceilalti lingai la infinit ? Chiar trebuie sa ajungem ca in fostele state sovietice.....
    AFARA din tara, lumea s-a saturat de voi !
  • +2 (2 voturi)    
    Daca problema a fost pusa corect (Joi, 20 martie 2008, 7:39)

    claude [anonim]

    JN = Libertatea = Infractoarea Mov = Cancan....jalal jurnalismu Felixe!<br>Cit despre duduita, s-a trezit dintr-o data jurnalista.
  • +1 (1 vot)    
    jalnic (Joi, 20 martie 2008, 7:52)

    ovidiu [anonim]

    Nu-mi place Basescu in nici o ipostaza a lui dar ceea ce au facut "ziaristii" respectivi este o mizerie care confirma acuzele Presedintelui. Cu un simplu telefon, de altfel obligatoriu dpdv deontologic toata "ancheta" ar fi fost demontata.
    Culmea nesimtirii, "jurnalista" respectiva - Stanciu parca - ne spunea la Sinteza Zilei cate Elene Basescu traiesc in Bucuresti si in tara, conform datelor obtinute de la evidenta populatiei unde au "sapat" ei pentru a fi "acoperiti". Acoperiti pe .... pentru ca exact acolo unde trebuia nu au telefonat, la primarie. Cica au trimis scrisoare oficiala la primarie ca parca toate reactiile solicitate de ei le obtin prin adrese oficiale si nu prin telefon.
    Ma lasati... si cu Basescu si cu "presa" asta de mucava.
  • +1 (1 vot)    
    A a avut dreptate Presedintele (Joi, 20 martie 2008, 7:57)

    Mihai [anonim]

    Daca pe strada intrebi o persoana, azi, cine e Elena Basescu ti se va raspunde : fica presedintelui.
    Deci, rau voit s-a scris pe prima pagina a jurnalului National informatia....
    Deci cine are dreptate? Tot Presedintele.... Tonomatele exista si ...chiar functioneaza... Cine e aceast penibil personaj Oana Stancu? Un NIMENI, o lichea care pentru un euro s-ar vinde si la colt de strada....
    AFARA din tara, lumea s-a saturat de tine !
  • 0 (0 voturi)    
    ...toti acesti zisi ziaristi... (Joi, 20 martie 2008, 8:33)

    Bula [anonim]

    ...toti acesti zisi ziaristi se comporta ca cei ce au fost pe centurile dela secu a lui ceasca - unii nici nu scriau la ziare nici pe sticla nu apareau...in schimb inventau bancuri si zvonuri...apoi le difuzau prin raspandaci...erau organizati pe judete si intreprinderi...ca sa fie eficienti...si erau...unii ajungeau si in strainatate...

    ...acum au evoluat...din 89 incoace sant la ziare si pe sticla si mai nou pe bloguri...altceva decat au invatat pe vremea lui cesca nu stiu sa faca...mediocritati notorii campioni ai grosolaniei si primitivismului...

    ...ei habar nu au ce este si cum se poarta in lumea libera si civilizata...ca ziaristica este o profesie onorabila care cere iscusinta si standarde etico-morale...

    ...ei traiesc in lumea lor surzi si orbi la tot ce este in afara primitivismului si grosolaniei...

    ...in loc sa documenteze contrariul - asa cum orice om civilizat ar face - se complica in noroiul tipic de ziarist din romanica ...

    ...impreuna cu ceilalti din varful romanicai au reusit ca multor romani sa le fie rusine ca sant romani si sa se fereasca sa spuna ca sant romani...

    ...una peste alta este solutia sigura la falimentul total si ireversibil al romanicai si pigmeilor romanici...
  • +1 (1 vot)    
    (...) (Joi, 20 martie 2008, 8:44)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Redactori si Siteri Hotnews.ro ... <br><br>De ce puneti un astfel de articol ? <br>De ce amintiti de zoaele INTACT ?<br>Nu credeti ca suntem satului sa auzim peste tot de Felix si lacheii lui ?
  • +1 (1 vot)    
    Presa la romani! (Joi, 20 martie 2008, 8:49)

    H2SO4 [anonim]

    Nu sunt pro-Basescu (de fapt mi-e total indiferent!), dar "gazetaria" practicata de Gadea a devenit ultrajenanta. Chiar daca il detesta pe TB, nu te poti adresa public, ca moderator de emisiune care se doreste un prime al A3, cu "ce a fost neclar in emisiunea de ieri dle presedinte? Poate ati fost obosit sau v-ati uitat la emisiunile favorite de pe alte posturi sau la kiki riki miky de spuneti ceea ces puneti in comunicat". Este sub orice standard, mahalagesc, degradant pentru tagma ziaristilor insasi. De acord ca si TB e cam rau de gura (e doar valah!), dar este in primul rand presedintele Ro. dupa care T Basescu, tata de Elena etc.
  • -3 (5 voturi)    
    Flaşnetele Băsescului (Joi, 20 martie 2008, 9:17)

    Prof.Gh.C.Dinulescu - Campina [anonim]

    Dimensiunea prostiei în România este demonstrată de numărul flaşnetarilor: A fost suficient ca "preşul jucător" să inventeze sintagma nebrevetabilă (cred că este ideea slugarnică a "iavrapredei"), "tonomat în euro", pentru ca flaşnetele, unele implicate, altele slugarnice, să se pornească...
    Videanu speră ca Băsescu să nu-l desemneze drept sacrificat al partidului, dar nu cred că mai are vre-un viitor.
    Pentru ţară, este mai grav că exista atâţia lingăi voluntari de cea mai joasă speţă, dintre aceia care jignesc oameni fără vină şi le pun în cârcă delicte monstruoase numai pentru că respiră...(e drept împotriva băsescului).
    Numai un om anormal o poate învinui pe Oana Stancu de partizanat, altul decât pro P.D., dar decent.
    Cum poţi categorisi atitudinea, poate exagerată şi artificială, consecvent anti-putere a lui Ion Cristoiu, drept slugărnicie în faţa cuiva? Omul ăsta şi-a spus părerea, cu riscuri concrete, chiar şi în legătură cu impostori "intelectuali", plătind, nu profitând. El a demonstrat concret că nu poate fi "tonomat".
    Chiar dacă Mihai Gâdea a început să aibă ceva fixuri (numai să nu ajungă gen Dumitrescu) şi îl poţi invinui de vehemenţă, nu-i poţi inventa un comportament sexual pervers din moment ce un
    coleg al său afirmă că aparţine unui cult creştin care
    respectă mai strict, decât alte culte, cele zece porunci divine, adică veritabila morală naturală?
    Nici macar cu vehementul Valentin Stan nu poţi fi în dezacord din moment ce probează oricare din afirmaţiile sale adesea "neruşinate", dar deosebit de competente.
    Nestimaţi epigoni gratuiţi ai lui Băsescu, eu nu sunt echidistant, eu sunt clar împotriva incompetenţei, neruşinării, delictului constituţional şi hăhăielii prezidenţiale, dar motanul Felix nu vrea să mă plătească.
    • +1 (1 vot)    
      domnu' profesor (Joi, 20 martie 2008, 10:23)

      Cristinel [anonim] i-a raspuns lui Prof.Gh.C.Dinulescu - Campina

      Domnule profesor, nimeni nu va impiedica sa nu tineti cu TB si nici sa criticati pe cei care tin cu TB. O nemultumire as avea despre apelativul "flasnetar". Dar despre domnii de la Sinteza Zilei, ii stim de 3 ani ca seara de seara au doar acelasi subiect. Emisiunea se cheama pompos sinteza zilei, deci ar trebui sa vorbeasca despre ce s-a intamplat mai serios in politica in ziua repsectiva. Dar ei vorbesc nuai despre TB. Oare numai un subiect politic important este de 3 ani de zile incoace? Ei vorbesc de tendintele dictatoriale ale lui TB, dar ei promoveaza acest subiect de 3 ani. Pe langa faptul ca este absolut impartial ceea ce fac ei, este si obsesie (am cautat in DEX ptr Dv def cuvantului: "Tulburare a voinţei care se manifestă prin idei fixe, prin dorinţa irezistibilă de a face un act determinat, bolnavul fiind conştient de caracterul anormal al acţiunilor sale") Sa traiti bine acolo la Campina
      • 0 (0 voturi)    
        cine se uita la gadea (Marţi, 25 martie 2008, 11:57)

        cartea de gramatica [anonim] i-a raspuns lui Cristinel

        ce profesor mai estii si D-ta, care nu stii scrie romaneste? ca lumea target are Felix, profesori ce scriu "vre-un" in loc de "vreun"
    • -2 (2 voturi)    
      bine zis (Joi, 20 martie 2008, 10:56)

      xilviu [utilizator] i-a raspuns lui Prof.Gh.C.Dinulescu - Campina

      Foarte bine zis si explicat. Nici eu nu inteleg incrancenarea cu care "victima" Basescu este sustinuta de catre majoritatea forumistilor de pe hotnews. Chiar trebuie sa ne intoarcem in trecut si sa-l aplaudam toti pe iubitul conducator?
      • +1 (1 vot)    
        Voiculescu face din Basescu victima (Joi, 20 martie 2008, 14:24)

        GOGU [anonim] i-a raspuns lui xilviu

        Voiculescu face din Basescu victima. Felix este atat de disperat sa discrediteze un nume, intamplarea face sa fie presedinte, incat a ajuns sa obtina contrariul, victimizarea.
    • +1 (1 vot)    
      Rau zis (Joi, 20 martie 2008, 13:19)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Prof.Gh.C.Dinulescu - Campina

      Dle profesor, matale poti tine cu cine vrei nu asta e problema. Problema este cum vorbeste un profesor despre cei pe a caror parere o contrazice: "dimensiunea prostiei in Romania", "flasnetari", "slugarnici", "lingai voluntari de cea mia joasa speta", "oameni anormali", "impostori intelectuali"... etc, etc.
      La Campina la matale in clasa asa inveti elevii sa vorbeasca cu cei care au o alta parere. Halal profesor .
      • 0 (0 voturi)    
        Catre Dan, (Sâmbătă, 19 iulie 2008, 13:11)

        Prof.Gh.C.Dinulescu-Campina [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Sunt curios daca si in fata mi-ai spune tot "matale".
        Daca îmi dai exemple de persoane care nu ar merita sa le adresez epitetele cu care i-am "înzestrat", dintre cei din preajma lui Basescu, sunt dispus sa imi justific limbajui sau să-mi cer scuze. Până una alta nu am de ce.
        De regulă foştii mei elevi ţi studenti nu au fost din categoria celor pe care nu îi respect; am ştiut să-i educ prin instruire de calitate.
  • +1 (3 voturi)    
    Gadea (Joi, 20 martie 2008, 9:30)

    ofensat [anonim]

    Gadea e un vant odios provocat de mancarea stricata ingurgitata de felix.
  • +2 (2 voturi)    
    Sinteza penibilului (Joi, 20 martie 2008, 9:31)

    BrigateRossonere [anonim]

    ...Oana Stancu minte cu o nerusinare care ma uimeste si ma dezgusta in aceleasi timp. Pe online, in articolul de ieri, sub poza articolului (in care e Basescu la birou) scrie clar "BASESCU i-a dat familiei o locuinta sociala "...sau ceva de genul "familia BASESCU beneficiaza de o locuinta, ajutati fiind de tata" . Nu imi aduc aminte exact, dar tendentiozitatea e clara. E absolut halucinant sa ii auzi in fiecare seara cum mint si cum spun ca ei au fost impartiali. Cristoiu a fost de-a dreptul penibil aseara, iar de Gadea nu mai are rost sa vorbesc.
  • 0 (0 voturi)    
    Jurnalisti tonomat pe euro (Joi, 20 martie 2008, 9:39)

    Dante [anonim]

    Din articolele lui Andrei Badin (Jurnalul national) autorul articolului prin care pres. Basescu a repartizat o casa Elenei Basescu:

    Preacinstitul Traian Băsescu
    Băsescu şi-a şters datoriile la bănci
    "Ţigancă împuţită", în raportul SUA
    Protest faţã de nepotismul de la Palatul Cotroceni
    A incendiat 37 de nave
    Băsescu nu vrea un muzeu al comunismului
    Uninominalul ii aduce lui Băsescu puterea absolută

    Apropo de jurnalitii tonomat pe euro.
  • +1 (1 vot)    
    manipulatorii! (Joi, 20 martie 2008, 9:40)

    dani [anonim]

    1) e a x -oara cand sinteza zile primeste amenda de la CNA ! stiti la ce ora au prezentat decizia cna???la ora 7 cand nimeni nu se uita la tv(sau cel putin nu cei care se uita la sinteza) -acuzatiile: impartiali,nu au acordat dreptul la replica(de asta in emisiunea de marti au tot solicitat sa se intervina ..pt ca deja si-o luasera),injurii (si de cand stan are voie sa zica "aveti grija doamnelor ce votati"???pt cine face campanie?????)
    2) la ce ora au scris articolul in ziua de 17-3 ??l-au scris noaptea???nu! deci se putea suna la primarie ..si ca jurnalisti acreditati pe langa institutiile statului ar fi aflat in max o ora. adevarulUn jurnalist corect ar fi facut investigatia pana la capat si nu ar fi publicat stirea pe baza unor prezumtii!!! cati din cei care au citit marti stirea s-au gandit ca este fiica presedintelui si cati s-au gandit ca este altcineva????? ===>>MANIPULARE sa ne lase cu cacaturi gen: "nu am facut referire la domnisoara elena basescu fiica presedintelui" pt ca pe nimeni nu interesa aceeasta coincidenta!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    bebelushe (Joi, 20 martie 2008, 9:52)

    parelnicu [anonim]

    Singurele jurnaliste oneste din România sunt bebeluşele
  • +1 (1 vot)    
    Noi subiecte pentru Jurnalul (Joi, 20 martie 2008, 9:55)

    zack [anonim]

    Sa va dau eu noi subiecte 'gen Jurnalul':

    'Felix e atat de flexibil incat poate sa se miroasa la dos'
    'Oana obisnuia sa faca baloane la gura cand vorbea'
    'Gadea a facut parte din elita comunismului'
    'Ciutacu e un prost,un nerod'.

    In editia de maine o sa spun ca:
    1.Ma refeream la Felix,motanul din desenele animate.
    2.Ma refeream la Oana,fosta colega de banca.
    3.Ma refeream la Suzana Gadea.
    4.Am citat Dictionarul Explicativ al Limbii Romane.
    • 0 (0 voturi)    
      Bravo, ma Zack! (Joi, 20 martie 2008, 10:41)

      Florin C [anonim] i-a raspuns lui zack

      Am ris vreo 5 minute!
  • -2 (2 voturi)    
    LoL (Joi, 20 martie 2008, 10:17)

    Bogdan [anonim]

    devine extrem de amuzant subiectul iar toata lumea da in hilar. pai scumpii mei, cei care spuneti ca Base nu are comportament de presedinte, care dintre voi are macar cea mai vaga idee despre ce anume presupune comportamentul unui presedinte si vreau un exemplu de presedinte "By the book" daca sunteti cu totii atat de cultivati in arta diplomatica. Hai ca din atatea state unul gasiti...se poate?

    In alta ordine de idei este mai mult decat evidenta campania anti-prezidentiala, unii de pe alte meleaguri stiu sa faca acest lucru intr-un mod civilizat, noi stim sa facem scandal, la fel ca si presa noastra, presa de scandal fara absolut nici o exceptie, prima data facem scandal dupa aceea rostogolim noi ghinda dupa veverita. Jenant. Pai mama ei de treaba, in "Sinteza Zilei" din data de 17.03.2008 inclusiv domnul Cristoiu era scarbit de emisiunea respectiva si subiect, facand cunoscut lucrul asta in cateva ocazii.

    In alta ordine de idei Base este pur si simplu absurd in privinta "fetitei" lui care, datorita emotiilor, a nepregatirii, prostiei, chiar nu mai conteaza dar pe langa speech-ul respectiv extrem de jenant nu are ce cauta in politica, ii sta mai bine prin alte parti. Daca a vrut sa isi asume o viata politica trebuie sa o duca in spate cum fac toti, cu frumusetile si murdariile ei. Pentru ca majoritatea nu au un tatica presedinte sa porneasca o cruciada cand cineva arunca cu oua dupa ei. Domnul presedinte, ati pus-o acolo, atunci sa se descurce pentru a dovedi ca poate face ceea ce si-a propus daca nu sa mearga inapoi la prezentari de moda. Nu e nici o jena.
  • +2 (2 voturi)    
    Era si timpul! (Joi, 20 martie 2008, 10:19)

    Luk [anonim]

    Nu poti sa-ti inchipui ca injurand acelasi om trei ani de zile ai sa treci drept un model de constiinta si un jurnalist independent. Singura scuza e prostia (nu banii) si scuza asta poate fi folosita cand spui "noi n-am spus ca-i fata presedintelui". Cel mai prostesc lucru e sa-i crezi pe toti ceilalti prosti. Atunci esti prost cu adevarat. Eu nu cred ca toti cei care sunt nemultumiti de presedinte sunt prosti. Din pacate, Voiculescu, Patriciu, Vantu, Becali (care au cumparat Romania cand era de vanzare) incearca acuma sa ia ce nu-i de vanzare: libertatea presei, democratia, respectul nostru pentru noi insine. Au reusit in mare masura. Sa va ganditi ca emisiunile de acest gen nu au drept scop numai discreditarea unui presedinte. Sarcina lor (e o convingere a mea) este sa aduca in viata politica un munte de lehamite pe care sa nu-l mai escaladeze nimeni la alegeri. Orice procent de absenteism la vot LE FOLOSESTE NUMAI LOR!!! E o tampenie sa fac apel la voi, pentru ca (de ambele parti) sunteti din ceei care-si pierd timpul sa scrie comentarii si sa le posteze. Sa va ganditi la ce spun: convingeti oamenii sa mearga la vot! Politicientii trebuie sa aiba in spate cat mai multi oameni, cat mai multi votanti. Altfel o sa ramana in spatele lor numai banii, numai cei despre care am vorbit. Altfel o sa avem un parlament unicameral compus din Patriciu, Voiculescu, Vantu, Becali si inca 2-3 oameni foarte bogati si foarte puternici. Revenind on-topic: eu n-am auzit de nici unul dintre cei pomeniti in articol. Nu ma uit pe Antena 3 ca n-am ce vedea (ca-i un fel de reluare zilnica in direct) si nu citesc Jurnalul National. M-au dezamagit Cristoiu, Nistorescu si CT Popescu. De la ei ma asteptam la mai mult, avand in vedere ca Basescu n-o sa fie presedinte la nesfarsit iar ei isi castiga painea ca ziaristi. Abunda viata politica de tampenii din toate partile si partidele si ei il vad exclusiv pe Basescu.
  • +1 (1 vot)    
    adunatura (Joi, 20 martie 2008, 10:28)

    cirstociu [anonim]

    Astia,ai lui Felix ,nici nu ar trebui sa vorbeasca...e suficient sa te uiti la mutrele lor si iti imaginezi ce vor sa spuna! Adevarata colectie!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Smecherie de neamuri proaste (Joi, 20 martie 2008, 10:30)

    radu [anonim]

    Modul in care atat Jurnalul cat si Sinteza zilei au prezentat subiectul este unul ieftin, smecheresc, inventat pe vremea lui Ion Cristoiu la Evenimentul Zilei pentru a atrage cititori.
    In cazul de fata, mi se pare o atitudine lipsita de profesionalism si de deontologie profesionala ale unor neamuri proaste, care nici macar nu au curajul sa recunoasca faptul ca au incercat in mod intentionat sa induca in eroare cititorii si/sau telespectatorii pentru a-si creste tirajul/audienta si pentru a le face pe plac sefilor.
  • +1 (1 vot)    
    Ceata de penibili (Joi, 20 martie 2008, 10:43)

    Licuriciul Suparat [anonim]

    Gasca de la Antena 3 devine pe zi ce trece tot mai simpatica. Sint atit de timpitzei ca nici nu realizeaza ca cu fiecare emisiune ii aduc lu Basescu tot mai multi sustinatori.
    Nu stiu ce le-a dat Felix sa manince, dar ei sint convinsi ca ideile care le vin sint ale lor. Imi place ca se agita foarte mult pentru maxim 10% din tara asta care ar putea crede ceva din ce spun ei.
    Cu "coincidenta" asta tocmai s-au facut de cacat complet, daca mai era nevoie de inca o dovada ...

    PS Zack, foarte bune titlurile, mai ales primul :))
  • 0 (0 voturi)    
    scuze din nou (Joi, 20 martie 2008, 11:24)

    x [anonim]

    imi cer scuze pentru confuzia creata, eu sunt un imbecil, nu voi :)
  • 0 (0 voturi)    
    ce penal (Joi, 20 martie 2008, 11:26)

    Calin [anonim]

    Am spus mai sus dintr-o eroare de tastatura ca antena 3 e the best. Evident ca-mi pun cenusa in cap. Sper ca nu m-ati luat in serios, nu? :)
  • 0 (0 voturi)    
    si uite asa dispare PC (Joi, 20 martie 2008, 11:27)

    Florin [anonim]

    multumita destoinicilor `jurnalisti` care se inghesuie care mai de care sa pupe cat mai bine curul motanului vom scapa de un partid plin de corupti si securisti.
    de fapt toate antenele si tot grupul GRIVCO au in `top management` numai securisti sau beizadele de securisti.
    poate nu veti crede, dar am convingerea ca pamapalaii astia care tot fac sinteze nu primesc niciun ban. Varanul ii manipuleaza, le vinde vise de marire, spera ca intr-o zi pozitia de slugoi va da roade si vor primii functii respectabile in cadrul INTACT.
    important este ca macar cei care au mintea ascutita si care pot sa interpreteze corect miscarile celor ce tintesc puterea, sa voteze asa cum trebuie. sper ca urmatoarele alegeri, locale, parlamentare si prezidentiale sa ii asigure lui Base o majoritate cu care sa poata sa faca ceea ce este impiedicat sa faca acum de jigodiile astea neocomuniste.
    Nici Base nu este sfant, insa este singurul care a demonstrat ca vrea sa duca tara asta in directia buna.
  • 0 (0 voturi)    
    Jurnalisti slabi (Joi, 20 martie 2008, 12:16)

    sergiu [anonim]

    Deci nu pot sa cred cat de slab pregatiti sunt jurnalistii in Romania . Mai ales acum cand in fiecare domeniu se incearca perfectionarea si atingerea unor standarde inalte de profesionalism , voi cei care ar trebui sa fiti exemplu prin ceea ce faceti si scrieti , va transformati in sclavii unor oameni fara mama si tara . Eu daca as fi jurnalist mi ar fi jena sa scriu asemenea simulacru de articol . Mi as jigni propria inteligenta si bunul simt. Voi dovediti ca nu aveti niciuna din ele . Ce se intampla de ceva vreme in presa romaneasca ( scrisa , video , audio ) jigneste o natiune. Noroc ca romanii au invatat lectia si fiecare articol in care denaturati faptele si concepute la comanda se intorc impotriva voastra . In rest numai de bine va doresc . Si da i romanului mintea de pe urma
  • +1 (1 vot)    
    Emisiune (Joi, 20 martie 2008, 12:23)

    b09d4n [utilizator]

    Am urmarit doar o mica parte din emisiune inainte de a schimba pe alt post. Ce am prins insa a fost un moment in care Cristoiu le tot spunea celor din platou sa nu se infierbante ca trebuie sa fie la mijloc o capcana... ceea ce a si fost.

    Scenariul pare unul destul de simplu. Basescu ataca presa tonomat (aici are in mare parte dreptate) si pentru a sustine acest lucru lanseaza pe surse informatia conform careia Basescu pe vremea cand era primar a dat locuinta sociala Elenei Basescu.

    Gadea si gasca cad in plasa, asa ca acuzatia lui Basescu vis-a-vis de presa tonomat are un exemplu graitor.

    Eh, acum incipuitiva ca Felix descopera in rahatul de campanie o informatie veridica... cine o sa-i mai creada ?! Nimeni. Baietii astia de la Antena 3 cred ca servesc mai degraba intereselor lui Basescu decat lui Felix.

    Singura emisiune care merita cu adevarat sa fie urmarita este emisiunea lui Moise Guran... Si uneori doamna Firea, in functie de invitati.
  • 0 (0 voturi)    
    Base este singurul care se mai poate lupta cu tagm (Joi, 20 martie 2008, 12:32)

    scapino [anonim]

    Basescu nu este un sfant si are si el in spate niste cercuri de interese numai ca acestea nu se compara cu cele aflate in spatele lui Tariceanu, Voiculescu, Patriciu etc. Incercati sa faceti o readucere aminte in ccea ce priveste privatizarile dubioase, devalizarile de banci si fonduri, capusarea producatorilor de energie de catre "baietii destepti". Poate ca Basescu isi doreste puterea, dar gastile celelalte care l-au sustinut 3 ani pe Tariceanu nu doresc decat sa puna mana integral pe economia tarii. Daca sunt ascultat la telefon ma intereseaza mai putin decat faptul ca luna de luna cresc facturile la gaze, electricitate. Ca basescu isi doreste controlul serviciilor secrete ma intereseaza mai putin decat faptul ca cresc mereu preturile la carburanti, paine, utilitati si la tot ce ne trebuie pe masa si in casa.
    Asa ca, dintre cele 2 rele am de ales raul cel mai mic. iar aici cred de departe ca tagma lui Tariceanu, Voiculescu, nastase, Iliescu, vanghelie, Vadim este mult mai periculoasa decat cea a lui Basescu. Ganditi-va si voi! Vedeti cine va mintit mai mult in acesti 4 ani. Ganditi-va cine are puterea executiva in stat, cine este omul care detine cheia de la bugetul statului, finantele: premierul sau presedintele. Normal ca Tariceanu!
  • 0 (2 voturi)    
    NAP-OFTIM (Joi, 20 martie 2008, 12:55)

    miki spaga [anonim]

    Poftim cultura si la Oana Stancu,,,amindoua erau necasatorite in 2001,,Una sau ambele puteau sa aiba 100 ani si tot,,fete mari,,.Pai,daca azi fica presedintelui are 22 de ani in 2001 citi avea;mai mult, putea sa solicite o repartitie de casa,frumosilor si desteptilor,si tu si Gadea(nu ala cu satirul).Deci,faptul ca a-ti fost tendentiosi,se vede de la capul locului,o simpla scadere daca a-ti fi facut va dumireati.Dar ,cine mai cinta melodia la tonomat ca lipsea partitura(pent ce mai ardeati gazul o ora la Antena 3).GREA ,,ARIMETICA,,PENTRU TOLOMACI....PARDON TONOMATI.
  • 0 (0 voturi)    
    'ziaristi' jenanti (Joi, 20 martie 2008, 12:58)

    ardi [anonim]

    "Am spus noi ca e fica presedintelui?"...Handicapatilor, in frunte cu Mihai Gadea, pe site-ul Jegului National inca mai exista articolul respectiv cu poza lui Basescu cu titlul "NOROCOASĂ. În 2002, familia Băsescu a fost fericita beneficiară a unei locuinţe – ieftină, dar de lux – de la primarul Băsescu". Care mai e dubiul aici?
  • -1 (1 vot)    
    ,,Gauzarilor,, (Joi, 20 martie 2008, 13:10)

    miki [anonim]

    Bai tonomatilor,Basescu ar trebui,in cele din urma,sa va multumeasca pentru publicitatea gratuita pe care i-o face Voiculescu ,de 3 ani incoace,prin Sinteza zilei de pe Antena 3.Atit a-ti vorbit de el incit,pina la urma ,este cel mai tare.Ii face dosar lui Orban,i-l cauta la CV pe Tariceanu,aranjeaza rapirea din serai a ziaristilor,conduce SRI in timp ce-si raface diploma de
    navigator,i-si apara familia,vinde flota,regele asfatului,imparatul inghetatei ,i-si tine ziua de nastere,merge cu scuterul.Chiar ati inebunit,omul asta-i superman.Pai cum nu,cind toata pleiada de
    ,,imbuibati ai nemului,, nu sunt in stare sa-i contabilizeze faptele,greselile si iesirile necontrolate fata de fel de fel de ,,indiscreti,,.
    TARE BARBAT.
  • 0 (0 voturi)    
    Publicati cartile de telefon !!! (Joi, 20 martie 2008, 13:30)

    MIRCEA DINU [anonim]

    Stimati sub-jurnalisti de Bucuresti ,credeti ca suntem atit de fraieri sa credem ca va canalizati energiile creatoare ca sa scrieti despre un nonsubiect si sa si il si comentati pe deasupra in emisiunea de latrat seara de la Antena 3?!!?Mergand pe firul justificarilor puerile pe care le-ati enuntat, ne asteptam ca in curand sa citim in Jurnalul National editoriale consacrate cartii de telefon(acum ca avem peste 24 milioane de abonati numai la telefoane mobile ce de subiecte ...)
  • 0 (0 voturi)    
    Nu înteleg de unde scoate Felix (Joi, 20 martie 2008, 13:32)

    Gore [anonim]

    Atâtea pasarici ca O. Stancu si alte organe ca M. Gâdea, ?
  • 0 (0 voturi)    
    ihihihi (Joi, 20 martie 2008, 13:53)

    elam [anonim]

    astia sunt ziaristi?
    iubitii mei, cand un batran libidinos iti ofera 100 de euro sa te culci cu el se numeste prostitutie. nicidecum jurnalism.
    • 0 (0 voturi)    
      punct ochit punct lovit (Joi, 20 martie 2008, 14:37)

      GOGU [anonim] i-a raspuns lui elam

      punct ochit punct lovit. Ai dreptate si eu stiu ca prostitutie se numeste.
      Jurnalism de mare clasa, nu am ce spune.
      Cristoiu, mai ca starneste compasiune, avand in vedere ca de la pui nascuti vii a trebuit sa treaca la probleme de natura politica, dar nea Gadea, baiat tanar, chiar nu gaseste alt post TV unde sa poata sa se debaraseze de interesele meschine ale patronului (poate ca nu gaseste). Cat despre Stan... cascadorii rasului, pana si realizatorul si ceilalti invitati sunt jenati de alaturarea pe sticla. Altfel, haiosi toti trei... dar trebuie sa ai un simt al umorului extrem de bine dezvoltat.
    • 0 (0 voturi)    
      De acord (Joi, 20 martie 2008, 14:43)

      Gelu [anonim] i-a raspuns lui elam

      Dragul meu marele Hurezeanu zice ca nu este asa. Pentru el banii sunt bani. Banii nu au miros. El zice ca in occident si in America asa fac jurnalistii. Eu cred ca lor li s-a atrofiat simtul mirosului. In fond orice prostituata zice ca indeplineste un rol social. Relaxeaza pe cei ce sunt prea tensionati de problemele zilnice, Credeti ca Voiculescu, Patriciu, SOV si altii ca ei nu sunt puternic tensionati cand Basescu le zice ca sunt mafioti. Atunci apare marele Hurezeanu si cu medode specifice cele mai vechi meserii din lume ii relaxeaza. Ce vrei sa le pocneasca ceva pe creier de tensiunea la care-i supune nemilosul Basescu.
  • 0 (0 voturi)    
    Presa de rahat (Joi, 20 martie 2008, 14:39)

    Ovidiu [anonim]

    Daca eu spun ca Mihai Gadea este un cretin, 99% dintre cei carora ma aud/citesc vor zice ce ai omule cu bietu' prezentator, iar 1% ma vor intreba mai intii daca ma refer la prezentatorul de la Antena 3 sau la altcineva...Prezentarea unei stiri ar trebuie sa fie un act responsabil. Este inacceptabil sa se bata apropouri in tot felu de emisiuni si titluri in ziar, ca apoi sa bata toti in retragere "da ce domnle am zis eu ca e fata lui?" ... E jenant. Este la mintea cocosului ca atunci este utilizat numele unei personalitati publice, se cere verificarea INAINTE a identitatii acestuia, pentru ca numele va sari in ochi si concluziile pripite vor curge...Oamenii astia chiar ne cred idioti!
  • 0 (2 voturi)    
    Din USA (Joi, 20 martie 2008, 14:41)

    Lucian Devian [anonim]

    Nu va scriu cu anonime , urmaresc si eu
    Antena3 dar asa ceva nici ca poti sa crezi
    cita manipulare si rautate. Mai fratilor distrugeti tara ,nu aveti pic de patriotism in voi in frunte cu acest Cristoiu si ceilanti din aceasta emisiune.Faceti ceva constructiv si folositor,nu fiti niste certareti ca la mahala .Aratati cultura ,fiti
    demni de voi nu ne faceti tara de ris,schimbati atitudinea,creati ceva frumos si demn de nivelul pregatiri voastre.
  • +1 (1 vot)    
    canalistul stan (Joi, 20 martie 2008, 14:57)

    suliman [anonim]

    Mai este si "analistul" Stan in legatura cu care personal sunt tare ingrijorat in ceea ce priveste sanatatea sa mintala care se degradeaza pe zi ce trece-vezi rasetele isterice,ochii bulbucati care i se rotesc in gavane,gestica si pierderea tot mai deasa a autocontrolului cand iti spui ca mai are putin si va musca din laptop.Nu este vina lor este vina noastra!Haideti sa trecem de pe acest CANAL pe oricare post de tv.
  • -1 (1 vot)    
    foarte ciudat (Joi, 20 martie 2008, 15:55)

    miratu [anonim]

    la cat nu va place emisiunea cam multi va uitati la ea.miki spaga gandesti precum ti-e numele,iar cu aritmetica ce sa vb stai rau de tot.mezina are 28 de ani nicidecum 22.Voi astialalti bagati in continuare cu mania proletara ca doar va mai amintiti, nu a trecut chiar atat de mult timp inca mai aveti cicatrici pe limba.
  • 0 (0 voturi)    
    Tipic comunist (Joi, 20 martie 2008, 18:01)

    ion [anonim]

    Ei sunt desteptii, iar restul prostii.
    Ei ne manipuleaza pe fata, iar noi trebuie sa ne lasam mani-pulati .
    Bine spune cine spune " Fiecare pasare pe limba ei piere"
  • +1 (1 vot)    
    Campionii imoralitatii (Joi, 20 martie 2008, 19:40)

    isreddog [anonim]

    Mihai Gadea, Oana Stancu, cata ticalosie la acesti mercenari. Pe bani multi, de la Voiculescu, si-ar ataca si mamele. Moralmente, acestia sunt deja pregatiti , putrezi ce copti.. Au invatat de la magistrul lor, Cristoiu Ion, sa jure ca au vazut gaina care a nascut pui vii. Bani sa iasa !
    Cu siguranta ca cei doi le spun copiilor lor sa invete carte si sa faca o meserie, alta decit cea care, asa slabi de inger cum au fost ei, i-a impins in cea mai intunecata imoralitate, ca angajati la moduli de presa venali, cu dosare la DNA si CNSAS., plini de ura impotriva Presedintelui Basescu,cel ce si-a permis sa-i infrunte, condamnind public comunismului si trimitind doua milioane de dosare la securitate.
    • 0 (0 voturi)    
      submediocrii (Joi, 20 martie 2008, 23:39)

      noroc [anonim] i-a raspuns lui isreddog

      Din nefericire, nici unul din cei mentionati nu are alura de profesionist. Gadea..popa care acum "lucreaza" pe un pumn de arginti. Badea, care n-a facut nimic in viata..citeva cursuri si apoi s-a dus la pupat voiculesti. Stan, exmatriculat de la externe ca e incapabil si, asta e, trebuie sa recunoastem..prost. Doar nu o sa te lasi reprezentat de un cimpanzeu ca asta. Iar cristoiu, ce mai e de zis..cred ca asta are secera si ciocanul desenate pe burta. Ce credit moral poti sa dai adunaturii asteia? Stau toata ziua si balacaresc tot ce vrea voiculescu. Iar cind vorbesc de romani, ii numesc "amariti". Trebuie ignorati paramecii astia..sint prosti si total neprofesionisti. Jignesc, vorbesc urit, n-au pic de bun simt..intr-un cuvint: idioti! Iar teoriile lor nu se ridica dincolo de nivelul unei bodegi cu clientela mica.
  • 0 (0 voturi)    
    portocalii (Joi, 20 martie 2008, 22:56)

    rectionarul [anonim]

    e adevarat ca astia au boala pe basescu da uitati-va si in curtea portocalie pentru ca oamenii astia condusi de marinarul cel chel sunt mai rai decat au fost psd`ul si cdr`ul la un loc. va ia mintile basescu cu spoiala lui ca lupta impotriva mafiei. de puiu popoviciu de ce nu spune nimeni nimic? de ce nu deschideti dracu ochii odata sa va dati seama ca mafioti sunt si intr-o parte si in cealalta. fiecare ii blameaza pe mafiotii adversari. cum spune cineva ca 'aia' sunt rai cum injurati si voi. numai ca, vezi doamne, e mai aproape de oameni, e glumet, nu ca aia 322. sunt 322+guvern+presedinte+cel mai important, consiliile judetene care fac ce vor asa ca nu mai cascati gura ca fraierii la cum se injura astia si nu mai tineti partea saracului basel care e inconjurat, mititelul, de marea hoarda de mafioti.
  • 0 (0 voturi)    
    Dreptul la intrebare (Vineri, 21 martie 2008, 20:44)

    cititor [anonim]

    Am si eu intrebare pentru Jurnalul National.
    Am auzit de una Oana Stancu care face centura cu toti tiristi turci, e aceasi cu colaboratoarea Dvs.?
    Intreb si eu sa nu se creeze confuzii.
    Gresesc cumva daca intreb? Eu cred ca nu, caci nu acuz pe nimeni numai intreb.