Dumitru Dragomir: "E posibil ca un om nevinovat, care a facut numai lucruri bune, sa fie acuzat de luare de mita? Fotbalul este cel mai curat dintre toate hotiile care se fac in tara asta"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Marţi, 6 mai 2008, 22:32 Revista Presei | Radio TV

Dumitru Dragomir spune "Vorbe Grele"
Foto: Antena 2
Invitat la emisiunea "Vorbe Grele" (Antena2), seful Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Dumitru Dragomir, a discutat despre proaspata sa punere sub acuzare de catre DNA pentru luare de mita si a comentat finalul de campionat la fotbal.

Dumitru Dragomir a declarat ca acuzatiile procurorilor impotriva sa "constau in cateva taieturi din ziare despre ce spunea Iacov (n.r. Constantin Iacov, fost presedinte CA al FC National Bucuresti) despre mine".

Seful de la Liga a mai adaugat ca tot ce a facut dumnealui a facut cu aprobarea Adunarii Generale a LPF si ca: "Daca s-ar adeveri aceste acuzatii ar trebui sa fiu internat la Balaceanca. M-a sunat Vadim Tudor si mi-a spus ca stie ca sunt nevinovat si ca ma sustine, de altfel daca eram vinovat el era primul care sarea sa ma acuze"

"Am intrebat juristii cei mai destepti din parlament: Cum e posibil ca un om nevinovat, care a facut numai lucruri bune, sa fie acuzat de luare de mita? ... Toti au ras...", a mai precizat Corleone.

"Ii vine randul si lui Becali sa fie trimis in instanta. Ii iau pe toti din fotbal la rand", a completat Dragomir

Referitor la finalul incins de campionat, Oracolul din Balcesti a declarat ca nu mai exista blaturi in fotbalul romanesc si ca "presa mananca rahat in chestiunea asta. Fotbalul e cel mai curat dintre toate hotiile care se fac in tara asta".

Intrebat ce parere are despre oferta Stelei de a-l cumpara pe atacantul celor de la "U" Cluj, Dorin Goga, pe suma de 3 milioane de euro, Dragomir a declarat: "Goga e de 8 milioane de euro, nu 3. In Romania sunt jucatori mult mai valorosi decat strainii care se aduc pe bani multi. Mai degraba dai 3 milioane pe un jucator ca Goga decat sa aduci jucatori slabi de afara pe bani la fel de multi".

Seful de la Liga a confirmat ca Ladislau Boloni va veni antrenor la Rapid din sezonul urmator si ca va avea un contract de peste 3 milioane de euro pe sezon. Dumitru Dragomir a incheiat cu parerea sa despre valoarea echipelor si despre evolutiile lor in cupele europene: "Nu avem echipe nici sa trecem de grupele Uefa, poate la Steaua sa fie ceva potential de grupele CL, dar doar in aparare".
























7723 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    da carnatule (Marţi, 6 mai 2008, 22:52)

    V [anonim]

    Este foarte posibil, carnatule, ca un nevinovat sa fie acuzat si pedepsit pe nedrept. In timp ce o jigodie nenorocita cum esti tu, e imposibil sa fie pedepsit de justitie. Insa iti vine si tie vremea, nu iti fa probleme.
  • +2 (2 voturi)    
    penalul (Marţi, 6 mai 2008, 23:36)

    ws [anonim]

    cand zice ca "fotbalul e cel mai curat dintre toate hotiile care se fac in tara asta" (gramatica e a lui, nu a mea) dragomir isi dezvaluie de fapt filozofia de viata: in romania nu se (poate) face nimic cinstit. asa ca hai sa furam cat putem.

    cat despre blaturi samd: ne lasi?

    regards,
    ws
  • +1 (1 vot)    
    Da tovarashe,dar... (Marţi, 6 mai 2008, 23:37)

    Traficantu' de influentza [anonim]

    Dupa cum bine spui tu acolo,e si fotbalul asta o hotie in sine.Catalogandu-l asa nu poti sa spui ca e curat nici macar cu cea mai mica fractiune dintr-un procent...In alta ordine de idei daca recunosti asa nonsalat ca e hotie,de ce nu esti tu un demisionar in secunda doi? :)) FAIL => PENIBIL
  • +2 (2 voturi)    
    un om care a facut numai fapte bune? (Miercuri, 7 mai 2008, 0:17)

    un om care a facut numai lucruri bune? [anonim]

    Dupa ce standard judeca dl. Dragomir cand pretinde ca are numai fapte bune? Cred ca dupa standardul propriu.

    Altfel, daca spui o singura minciuna, esti un mincinos, daca furi un singur obiect, indiferent de valoare si de moment, esti un hot (caci daca bag mana in buzunarul cuiva si fur 1 leu sunt la fel de hot ca si cand as fura 1000 de lei).

    Am gasit un test de bunatate excelent pe net poate fi consultat la www.wdjd.ro

    Dl. Dragomir, da-ti pe acolo, dimpreuna cu domnul Vadim, si apoi mai vorbim despre "numai lucruri bune".

    Cred ca daca s-ar putea inregistra doar o saptamana din ce gandeste, vorbeste si face cineva si dupa aceea s-ar strange toti prietenii, familia, colegii acelei persoane si ar putea vizualiza...ar fi tragedie...
  • -1 (1 vot)    
    Subiect (Miercuri, 7 mai 2008, 0:39)

    Robin [anonim]

    Cu toate ca e bagat pana in gat in "mizerie" are un ppct de vedere bun. E o diversiune de la veritabilii corupti si mafioti care acum se pregatesc sa fie viitorii primari si presedinti
  • 0 (0 voturi)    
    Reparat: (Miercuri, 7 mai 2008, 7:09)

    Opposite [anonim]

    Fraza "Fotbalul este cel mai curat dintre toate hotiile care se fac in tara asta" ar trebui sa fie...

    "Fotbalul este cea mai curata hotie dintre toate hotiile care se fac in tara asta"
  • +2 (2 voturi)    
    numai lucruri bune (Miercuri, 7 mai 2008, 9:14)

    george [anonim]

    Dle. Mitica,va scrie unul din "tampitii" ,numiti asa de dvs. ,care si-au permis sa creada ca s-a facut ceva dreptate la Dinamo -Steaua.Va cam grabiti sa spuneti ca ati facut numai lucruri bune. Singurul lucru bun care l-ati putea face este ca,impreuna cu Sandu si Lupescu,sa parasiti conducerea si destinele fotbalului romanesc..ca povestea cu terenul si hotiile curate (cu manusi adica) "nu conteaza" fiind probabil pentru dvs asa."un mizilic "pe langa hotiile din tara asta petrecute la nivel de diriguitori si guvernanti.
  • +1 (1 vot)    
    Lucruri foarte bune! (Miercuri, 7 mai 2008, 13:07)

    gabifm [utilizator]

    Cel mai bun lucru dintre cele extraordinare pe care le-ati facut pana acum ar fi sa lasati fotbalul in pace.
    Sunteti ca Iliescu, va tineti scai.
    De Iliescu am scapat dar de dv. doar DNA-ul ne poate scapa pentru ca nici cu forcepsul nu va veti da dus.
  • 0 (0 voturi)    
    incredibil..... (Miercuri, 7 mai 2008, 13:22)

    ioana [anonim]

    "Fotbalul este cel mai curat dintre toate hotiile care se fac in tara asta" .... parca m-as fi intors in timp, cam pe cand nenea Iancu ne definea ca natie... Replica asta pare a fi desprinsa din Caragiale...