VIDEO / Piedone transformat in porc de catre concurenta

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 iunie 2008, 7:14 Revista Presei | Radio TV

"Piedone la "Eu cu cine votez?"
Foto: Antena 3
Invitatul Gabrielei Vranceanu Firea la emisiunea "Eu cu cine votez?" (Antena 3), Cristian Popescu Piedone a tinut sa dezminta unele dintre zvonurile care circula in sectorul 4 si sa condamne "lupta de gherila" dusa de contracandidatul sau, care i-a copiat fluturasele si i-a modificat poza, transformandu-l in porc.


"Pste tot la ADP, la Politia Comunitara, in Piata Berceni, se spune ca: vine Piedone si va da pe toti afara! Le-am spus-o si o repet ca nu vom demola Piata Berceni, ci o vom renova, o vom moderniza. Cat priveste celelalte zvonuri, pot sa le garantez bucurestenilor ca nu voi desfiinta ADP-ul si nici Politia Comunitara, ci dimpotriva, le vom eficientiza", a declarat candidatul Partidului Conservator.
























5190 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    PROTECTIA CETATENILOR (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 7:50)

    ALEGATOR [anonim]

    Acest Popescu care chiar se crede Piedone,nu e transformat de concurenta in PORC,el ESTE PORC CRESCUT IN OGRADA LUI VOICULESCU.E un maldar de carne imputita de porc,imbuibat din controalele "pentru protectia cetateanului". Dar pentru adevarata protectie a cetatenilor sectorului 4 el trebuie dat cu detergent si aruncat in WC-ul numit PC.
  • -6 (6 voturi)    
    Daca ar fi candidat din partea PD-L (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 8:04)

    Stoewer [anonim]

    Daca ar fi candidat din partea PD-L probabil l-ai fi ridicat in slavi.

    Aceasta inseamna "gandire de clasa". Apartenenta la un partid te om sau neom. Gandeste ca PD-L este format mai mult din pricolici traseisti. Transformare miraculoasa a respectivilor???
  • -4 (6 voturi)    
    piedone (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 9:28)

    nicku [anonim]

    FORTZA PIEDONE!!!!!!
  • -2 (4 voturi)    
    silaghi (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 9:45)

    florescu [anonim]

    Si celalalt candidat, Silaghi parca se numeste, ce a facut? I-am vazut cortul unde locuiesc si e plin de tigani acolo, care stau la barfa toata ziua si te trateaza cu sictir daca vrei sa intrebi ceva.
  • +3 (5 voturi)    
    Nu inteleg cum a ajuns hahalera asta in turul2 (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:25)

    Jules [anonim]

    Nu cred ca s-a vazut in Bucuresti un excroc mai mare decat acest "Piedone" care impreuna cu familia sa de fosti securisti si gestionari tine toate fostele frizerii din Capitala transformate in consignatii, circula cu sofer personal ,isi permite la volumul lui -si este membru la partidul securistilor de pripas ,a fiilor si a nepotilor acestora ! sa terminam odata cu PC -nu are ce cauta partidul televiziunilor PuPuPu in viata politica a Romaniei !
  • +4 (6 voturi)    
    Piedone e pe faras! (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:29)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Omul lui Voiculescu nu are ce cauta la conducerea
    Bucurestiului! Este un demagog de o speta joasa, fara personalitate si faptul ca este membru al partidului lui Felix spune totul despre ce ar face la sectorul 4. Ar fura ca la balamuc!!!
  • -3 (5 voturi)    
    campanie (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:29)

    gogu [anonim]

    Campania de anul asta a fost una agresiva, plina de surprize, nu ma mai mira nimic. Oricum, s-a vazut clar ca orice ar fi facut cei din PDL, cetatenii au vrut o schimbare. Cel mai bun va castiga!
    • +3 (3 voturi)    
      Cel mai bun la ce ? (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 12:10)

      Un tanar de stanga [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      Sa il vezi pe nulitatea de popescu dupa 4 ani de mandat ! Si vanghelie e mai bun ca el, desi dupa 8 ani nu se vede nimic in sectorul lui
      • 0 (0 voturi)    
        pericol (Duminică, 8 iunie 2008, 2:04)

        taviman [anonim] i-a raspuns lui Un tanar de stanga

        Va dati seama in ce hal o sa arate dupa 4 ani?
        Vor trebui darame pereti, sa inlocuiasca usile si toate astea vor afecta structura de rezistenta a cladirii. Daca-i cade-n cap?
        Nu trebuie ales pentru binele sau!
  • -4 (4 voturi)    
    Unde sunt porcii de fapt? (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:51)

    Georgimus [utilizator]

    Acei ce nu pot sa se abtina sa arunce cu noroi in alti oameni, cred eu ca sunt adevaratii porci si nu Piedone. El nu a facut decat sa arate marele jaf la banul public si infinita nesimtire a celor ce incearca sa-l denigreze. Si se vede treaba ca sunt extraordinar de suparati ca au fost demascati de vreme ce incearca si astfel de strategii murdare.
    • +3 (3 voturi)    
      De la jules citire >.. (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 12:11)

      Un tanar de stanga [utilizator] i-a raspuns lui Georgimus

      Nu cred ca s-a vazut in Bucuresti un excroc mai mare decat acest "Piedone" care impreuna cu familia sa de fosti securisti si gestionari tine toate fostele frizerii din Capitala transformate in consignatii, circula cu sofer personal ,isi permite la volumul lui -si este membru la partidul securistilor de pripas ,a fiilor si a nepotilor acestora ! sa terminam odata cu PC -nu are ce cauta partidul televiziunilor PuPuPu in viata politica a Romaniei !
  • -3 (3 voturi)    
    ce tampiti (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 11:14)

    veronik [anonim]

    :))) Ce ma rad, si-au dat seama ca nu-l pot invinge pe Piedone la voturi si au zis sa faca misto de el. Tare de tot :)))
  • -3 (3 voturi)    
    Poza (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 11:35)

    MezonY [anonim]

    Penibil, s-au pozat pedeleii intre ei iar cea mai reusita poza au pus-o peste cea a lui Piedone? Ca alta explicatie nu gasesc.
  • +3 (3 voturi)    
    Chiar este un pork (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 12:06)

    Un tanar de stanga [utilizator]

    Pentru ca e traseist : vine de la PSD si se aseaza la PC partidul de buzunar al secureilor.
    Pentru ca singurul lucru pe care l-a facut a fost sa mearga in piete cu televiziunea si sa arunce zarzavatul de pe tarabe - si pentru vitejia asta si pentru faptul ca e gras si puhav s-a autonumit piedone.
    votati-l voi cei din 4 ca asta meritati ! Eu oricum nu trec pe acolo !
    Votati-l si pe Oprescu ca sa va dati seama peste 4 aNI CA cel mai bun primar general dupa 1945 a fost Bordura- Videanu.
    Voi ce postati aici din sarcina e treaba voastra. Poate v-a promis o taraba de ciungam mai in fata in piata,
  • +3 (3 voturi)    
    Protectia (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 12:19)

    MG [anonim]

    Nu stiu daca va mai amintiti acum cativa ani cand acest Piedone lucra la protectia consumatorului ce facea cu taranii prin piete? Se duce in piete si facea circ cu ei, le zdrobea branza si ouale de ciment. Se zvonea pe timpul ala ca lua spaga 500E de chiosc. De vina sint tot locuitorii sect 4 ca vin la vot neinformati. E incredibil ce se intimpla in Bucuresti acum cu alegerile astea. Un semianalfabet ca Piedone sau un plagiator comunist ca Oprescu sa intre in turul 2 cu sanse mari sa iasa primari. E groasa rau cu bucurestiul in urm 4 ani.
  • -1 (3 voturi)    
    Berceni (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 12:23)

    Valeriu [anonim]

    Piedone chiar a facut treaba in piete, sunt convins ca o sa faca si in Berceni. Eu stau langa Berceni si mi-e sila sa merg sa cumpar de acolo alimente. Tin minte ca au fost magazine inchise aici ca n-aveau autorizatie. Acum patronii au deschis din nou, si iar vand numai alimente stricate. Sa vina sa-i dea pe toti afara si sa faca spatii special amenajate pentru tarani, ca aia vin cu marfa buna si nu pot vinde de tiganii de aici.
  • -3 (3 voturi)    
    Circoteca (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 13:13)

    Axxell [anonim]

    Cretinitate venita din partea oamenilor lui Basescu, care e ahtiat dupa putere si nu mai stie cum sa castige. Din cate stiu eu campania nu e facuta ca sa fie transformata in circ, ci ca sa atraga oamenii la vot. In America cum se poate o campanie decenta? Numai la noi o sa vezi asemenea idiotenii.
  • +3 (3 voturi)    
    imi dati senzatia ca sectorul 4... (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 13:46)

    judex [anonim]

    este blestemat sa nu aibe un primar bun. Nu vreau sa fiu insinuant, dar acest Piedone este un farseur, nu am vazut nimic serios realizat de el, in afara de rasturnarea cosurilor cu verdeata ale unor babe neputinciase. Nu l-am vazut sa distruga mafia pietelor ! Oricum, faptul ca este al lui Voiculescu mie imi spune foarte mult. Sper ca si locuitorii sectorului 4 sa dea dovada de intelepciune.
    • -3 (3 voturi)    
      tine de dovezi, nu de intelepciune (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 14:23)

      alegator [anonim] i-a raspuns lui judex

      Cu siguranta voi fi intelept, doar n-o sa-l votez pe vicele prostului de Inimaroiu, care a lancezit 4 ani de zile si a furat din buzunarele noastre. A avut ce invata Silaghi de la Inimaroiu =))
  • +2 (2 voturi)    
    Alti invitati? (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 14:13)

    Mihai C. [anonim]

    Sunt tare curios daca doamna Firea o sa-l invite pe Vanghelie in emisiune. Sa ne dea explicatii pentru telefoanele ale pe care le-a impartit in campanie.
  • 0 (0 voturi)    
    Silaghi e in sens invers (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 14:33)

    Royality [anonim]

    Silaghi si-a cam depasit atributiile, mereu a fost pe dos la primarie si se visa deja primar, ii convoca pe politisti sa le dea el indicatii, cand n-avea aceasta autoritate si mereu a incalcat legea.
  • +1 (1 vot)    
    Pacat (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 15:36)

    Weather [anonim]

    Era baiat bun....dar simpla asociere cu Voiculescu ne face sa plecam de la premisa de coruptie...
    • -1 (1 vot)    
      Supozitii vs. realitate (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 16:38)

      Cornelius [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Pai da, spre deosebire de Silaghi la Piedone e doar premisa nu-i asa?? Ca dovezi nu sunt.
      La Silaghi sunt: ea fostsi de sabotarea aprobarii unui credit pentru asfaltarea strazilor din sector, retele de apa si canalizari si locuri de joaca pentru copii si de numirea ilegala in functia de loctiitor al directorului executiv adjunct pentru Ordine Publica pe Dumitru Dinca si in functia de director al Directiei de Taxe si Impozite Locale pe Florin Preda. Frumos nu?? Duceti-va sa-l votati!!
  • -1 (1 vot)    
    Piedone si politica (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 16:38)

    sarian [anonim]

    Piedone nu va fi niciodata un om politic.
    Degeaba il asociati cu partidul conservator.
  • -1 (1 vot)    
    HAI PIEDONE (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 17:30)

    Octavian [anonim]

    Nu am ce sa votez la Silaghi, nu am auzit niciodata de el, nu l-am vazut in aceasta campanie vorbind la TV sau in vreun spot electoral... probabil ca nu stie "sa vorbeste bine romaneste"...
    Oricum are o campanie desantata Silaghi, PREA MULTE bannere scumpe pe toti stalpii, PREA multe afise, umbla pe bulevarde chiar si un car alegoric incropit dintr-un TIR pe a carui platforma dansau mai multe fete-animatoare si un DJ-gurist zbiera votati Raduuuu Silaghiii aaaa aaaa aaaa si alte de genul... DIN CE BANI BAI ?!?!?! De la partid??? hahaha ma faceti sa rad...
    Cine are campania "mai grasa" , mai "de porc" ala va trebui sa fure din greu ca sa isi recupereze cheltuielile...
    Da, Piedone este obez, e cat un munte , treaba lui, o sa crape de inima pana sa apuce pensia, nu stie sa se abtina de la a baga haleala in el cu lopata, DAR NU E MORAL SA TE AGATI DE ASPECTUL FIZIC AL CUIVA...
  • 0 (2 voturi)    
    nu mai votez (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 18:35)

    vio64 [utilizator]

    Venim spre voi din periferiile orasului
    Cu bata ce vi se-ndreapta spre moalele capului
    Satui sa stam ca pe ace, de parca calcam pe becuri
    Ne-ati bagat in cap de mici ideea ca nu avem drepturi
    Lasati sarmanii sa-si creasca copii fara o casa
    Luati-ne tot ma, ca stam si-n p**a goala in fata voastra
    Cu p**a-n sus, va rasfatati cu creme
    Iar cei ce v-au ales se scalda intr-un ocean de probleme
    Omul de rand, sta-n vant, rozand la oase
    Iar promisiunile voastre-s, diamante false
    Cereti s-avem rabdare, avem, dar stiti ceva?
    Pentru tot ce faceti nu va iertam,sa va ierte altcineva!
    Pe banii nostri stati, tolaniti la soare
    Ati uitat ca multi, v-au votat lihniti de foame
    Si doare.. Precum hidoasele hiene
    De-o vreme va hraniti din deceptiile noastre cu placere
    Cerem din cer dreptate, dar cine sa ne-o dea?
    Daca existi, te rog, da-i Doamne, iarta-ma, in p**a mea