VIDEO La ultima sa emisiune, Mihai Morar a primit laptopul lui Valentin Stan si i s-a cantat "Balada despartirii de Morar"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Joi, 10 iulie 2008, 21:28 Revista Presei | Radio TV

Mihai Gadea, laptopul lui Valentin Stan si Mihai Morar
Foto: Antena 2
Emisiunea "Rai da buni" (Antena2) si-a consumat ultima editie. Sau poate nu. Nu se stie.... Mihai Morar a moderat o editie speciala in care i-a avut invitati pe Mihai Gadea si Ion Cristoiu, doi invitati care au avut menirea de a-l convinge pe Morar sa nu renunte la emisiune. Pentru a-l convinge pe Mihai Morar sa revina de la "devierea sa" Gadea i-a daruit Laptopul (de rezerva) al lui Valentin Stan si i-a facut dedicatie speciala "Balada lui Morar".

Desi au aparut zvonuri in ultimul timp ca Mihai Morar va migra spre Pro TV, iar in locul sau la carma emisiunii "Rai, da' buni" va veni Cristina Cioran, cei din trustul antenelor nu s-au impacat cu aceasta idee si i-au trimis pe Mihai Gadea si pe Ion Cristoiu in ultima editie a emisiunii sa-l faca pe Morar sa se razgandeasca.

Pentru a mai reflecta asupra deciziei sale, Mihai Morar l-a santajat pe Mihai Gadea sa-i dea laptopul lui Valentin Stan, implinindu-si astfel o veche dorinta, aceea de a vedea wallpaperul de pe desktop si de a rasfoi deja celebrele file-uri prezentate la "Sinteza Zilei".






Pentru a mai deturna atentia de la plecarea sa, Morar le-a propus invitatilor sai sa comenteze imaginile cu Becali dansand la nunta lui Chivu.



Ca un ultim act de convingere, Mihai Gadea i-a dedicat moderatorului emisiunii "Rai, da' buni", "Balada despartirii de Morar", cantata de compozitoarea "Baladei Elodiei".



In final, cei din studio au ajuns la un compromis: Mihai Gadea va difuza luni, marti si miercuri "Best of Rai, da' buni", iar, joi, Mihai Morar va reveni in emisiune sa-si anunte publicul ce decizie finala a luat.




















10623 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    Buna seara domnu Voiculescu! (Joi, 10 iulie 2008, 23:37)

    relu [anonim]

    Buna seara domnu Voiculescu!
  • +3 (3 voturi)    
    PRAF SI PULBERE (Joi, 10 iulie 2008, 23:47)

    don [anonim]

    Da, sa plangem dupa el ... E bun de presedinte ...

    ...la nivelul antropologic la care am ajuns!

    Rusine!
  • +1 (3 voturi)    
    Who is Mr. Morar? (Joi, 10 iulie 2008, 23:57)

    frate [anonim]

    O scursura care distreaza oamenii ca sa mai uite de credite, de preturi, de prostie, ....

    Un clown nereusit, vocabular si gandire de kko

    Un tonomat

    Un serv al Mr. Voiculescu (Who is Mr. Voiculescu?)
  • +1 (1 vot)    
    sa dea Domnu' (Vineri, 11 iulie 2008, 1:43)

    satisitul [anonim]

    sa dea domnu' sa vi se implineasca dorinta ca atunci o sa ramaneti si fara obiectul muncii dar si fara munca
  • +1 (1 vot)    
    Laptop (Vineri, 11 iulie 2008, 10:43)

    anonim [anonim]

    Astazi laptopul, maine periuta de dinti.... jenibil. Ca si "stirea" de altfel.
  • +1 (1 vot)    
    prea tare :))) (Vineri, 11 iulie 2008, 10:48)

    Marcel [anonim]

    :))))) vreau si eu desktopul lui Stan.... 2 mari prosti: Gadea si Stan :)

    Iar doamna aia cu balada... jenant :))))
  • +1 (1 vot)    
    cum au putut... (Vineri, 11 iulie 2008, 11:00)

    zakilla [anonim]

    ... sa o aduca pe tipa aia pe post sa cante?... ma simteam de parca ma uitam la OTV

    Oricum... Drum Bun Morar!
  • 0 (0 voturi)    
    Morar (Vineri, 11 iulie 2008, 12:22)

    Arad [anonim]

    Ce ar fi daca si d-nii Gadea, Stan si, evident, MAESTRUL Cristoiu ar pleca si ei ?! Eventual la OTV...!!!
  • +1 (1 vot)    
    penibil (Vineri, 11 iulie 2008, 12:30)

    gogu [anonim]

    ia vezi morare, a bagat voiculescu banii pa card???
  • +1 (1 vot)    
    Nu poluati site-ul cu numele astora! (Vineri, 11 iulie 2008, 18:35)

    Alin [anonim]

    Cine vrea sa asculte pipincuristi de securisti ii asculta pe alde Badea Stan si Gadea la TV.
    Dar acum si aici?
  • -1 (1 vot)    
    Ce-i cu voi, ma???!!! (Vineri, 11 iulie 2008, 23:11)

    Maria [anonim]

    Eu ce-i drept mi-as dori mult ca Morar sa ramana la Antena 2, dar orice ar fi eu sunt de parere ca toti cei care l-au urmarit prezentand emisiunea Rai da' Buni il vor urmari si de acum incolo, fara sa mai tina cont de postul de televiziunea la care este angajat.Imi pare sincer rau de "Dimineata dementa".Erau super tari baietii!!
  • +1 (1 vot)    
    MORALA si PROSTITUTIA (Sâmbătă, 12 iulie 2008, 17:35)

    NONY [anonim]

    Dumnezeu a pus în sufletul nostru un judecător neobosit şi priveghetor necontenit - conştiinţa. Intr-adevăr printre oameni nu este nici un judecător care să fie aşa de treaz, precum conştiinţa noastră.Adrian Nastase declara: “Folosind tehnologii orale, cred că putem ajunge la rezultate politice foarte bune”; “Ne tot plimbăm cu coruptia în gura, o scoatem afara, o întoarcem inauntru, coruptia, vreau sa spun”; “Cineva vroia să vina, la un moment dat, să îmi numere gainile. Eu i-am sugerat mai bine sa vina sa-mi numere ouale”. “Ceea ce este dramatic pentru un om ca mine este ca semneaza mai mult decât gandeste”. De acord cu ultimul citat. Îmi rămîne doar speranţa discretă că „adepţii“, analiştii „fără prejudecăţi“, campionii discernămîntului nu vor reuşi iarăşi să „pună în practică“ ideologia marxista pe care ei o analizează la rece, dar care pe alţii i-a costat VIATA. Dar mult mai important este că a indus în eroare o mulţime de oameni inteligenţi… Licheaua care a facut cu putinta comunismul are desigur o multime din trasaturile lichelei eterne. Cu toate acestea, ceva o distinge de toate lichelele lumii: puterea ei de a se organiza si de a transforma lichelismul in regula a lumii si sistem. Codul deontologic al ziaristului, adoptat de clubul roman de presa prevede ca: "ziaristul nu are dreptul sa prezinte opiniile sale drept fapte. Stirea de presa trebuie sa fie exacta , obiectiva si sa nu contina pareri personale. Credeti ca: ciutacu, cristoiu, gadea, valentin stan, mircea badea, s.a.m.d. respecta aceste principii?
  • 0 (0 voturi)    
    NO COMENT! (Duminică, 13 iulie 2008, 17:09)

    Popa Tatu [anonim]

    Fara comentarii!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Morar - Dl. Penibil (Luni, 14 iulie 2008, 15:29)

    DJ [anonim]

    Emisiunea e de 2 lei ca si Morar care e increzut si infatuat. Toata atitudinea lui, limbajul trupului si comentariile de kkao denota o penibilitate acerba la fiecare emisiune. Are pe alocuri noroc de invitati, unii mai penibili ca altii.
    Dar nu putea sa fie altfel in conditiile in care intreg postul Antena 2 e de o calitate execrabila, oameni frustrati, lachei conservatori, jenibili la fel ca: perciunii, buzele lui Gadea, dintii urati si excesul de saliva care atarna la colturile gurii lui Stan. In toata zarva asta galagioasa numita Antena 2, doar saracu Cristoiu sta cu mana intinsa la cersit in ban de la Felix. PENIBIL!
  • 0 (0 voturi)    
    mai rari baieti mi rari!!! (Luni, 14 iulie 2008, 19:07)

    circotas [anonim]