Stelian Dutu: Emil Boc mi-a spus "Stelica, stai deoparte sau da-ti demisia! Basescu a fost informat ca Onaca este singurul care se poate bate cu Mazare. CJ Constanta nu ne intereseaza"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Luni, 4 august 2008, 22:44 Revista Presei | Radio TV

Stelian Dutu la "Vorbe Grele"
Foto: Antena 2
Invitat la emisiunea "Vorbe Grele"(Antena2), deputatul PD-L Stelian Dutu a raspuns acuzatiilor lui Emil Boc si Theodor Stolojan, cum ca ar fi artizanul legaturilor cu PSD si Radu Mazare si principalul vinovat de tensiunile din cadrul filialei din Constanta. "Mi se pare hazlie declaratia domnului Stolojan. Eu sunt inca membru al PD-L, dar nu voi mai candida vreodata din partea acestui partid, iar deocamdata nu mi-am anuntat oficial nicio candidatura din postura de independent", a declarat Dutu.

Deputatul PD-L a precizat ca la inceputul acestui an a fost "somat si amenintat" sa plece din partid: "Pe data de 7 aprilie, Emil Boc, impreuna cu Gheorghe Flutur si Adrian Videanu in birou, mi-a spus: "da-ti demisia din partid, Stelica!". Pe 14 aprilie, domnul Boc a declarat ca nu il intereseaza rezultatul de la Consiliul Judetean Constanta, ci rezultatul pentru Primarie, m-a rugat sa raman sa conduc campania si mi-a mai spus: "Stelica, stai deoparte, asta e intelegerea. Presedintelui i s-au prezentat mai multe informari din care reiese ca Dumitru Onaca este singurul care se poate bate cu Radu Mazare. Probabil dupa aceasta emisiune voi fi dat afara din partid".

Stelian Dutu a tinut sa deziminta zvonurile cum ca ar fi artizanul unui "blat" cu PSD Constanta si a declarat: "De orice as putea fi acuzat, dar de blaturi cu PSD-ul nu. Daca domnul Emil Boc e barbat, sa vina sa probeze celor afirmate. Ce face domnul Boc acum este nedemn si josnic".

Contactat telefonic, Primarul PSDist al municipiului Constanta, Radu Mazare a declarat, referitor la schimbarile din PD-L Constanta: "O apreciez pe doamna Elena Udrea, cred ca reprezinta noul val de politicieni si cred ca face mutari bune"


Citeste in Radio-TV si: Mircea Lucescu: Eu l-am adus pe Boloni la Steaua. Nu e adevarat ca am fost ajutati vreodata de cei din ministerul de Interne




















2719 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    Ha! (Luni, 4 august 2008, 23:42)

    666 [utilizator]

    Ironic dnul Mazăre ;)
  • -4 (6 voturi)    
    Distractie mare (Luni, 4 august 2008, 23:48)

    Alex [anonim]

    Baieti fini la PDL.
    Doua vorbe, trei minciuni.

    Despre faptul ca basescu nu este implicat, nu se poate comenta. De obicei, tot ce atinge el, murdareste.

    Dau exemplu votul uninominal.
    • 0 (2 voturi)    
      Esti insarcinat de partid,Alex?in cate luni ? (Marţi, 5 august 2008, 6:38)

      Alexxxx [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Stelian Dutu asta este cea mai murdara figura politica in Romania -a fost mare si tare in Constanta dar s-a dovedit a fi o nulitatea-in afara de apartenenta la fosta securitatea -nu cred sa aiba in CV alte reusite ion viata inutila pe care o duce
      Oricum Constanta e la nivelul lui Mazare deci nu trebuie sa ne miram de nimic
      • 0 (0 voturi)    
        Corect (Marţi, 5 august 2008, 14:53)

        666 [utilizator] i-a raspuns lui Alexxxx

        Şi ghici unde-şi avea culcuşul această "cea mai murdară figură politică din România"?

        Da, PDL.
        Mă întreb oare, nu cumva toţi pedelaşii sunt "cele mai murdare figuri politice din România", numai că li se revelează adevărata faţă atunci când se pun rău cu Elena Udrea?
    • 0 (2 voturi)    
      dai exemplu propria-ti prostie. (Marţi, 5 august 2008, 9:21)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      votul uninominal l-au minjit amicii tai din alianta pidosnica psd-pnl. dar, de unde sa duci mai mult cu mintiuca cind tu te adapi de pe antenele securistului felix voiculescu si toate ideile (?) iti sint infundate in capul de asistat mintal cu laptopul lui stan? bleah!
  • +3 (5 voturi)    
    Antenna-X (Marţi, 5 august 2008, 0:11)

    telenovelistu' [anonim]

    Toate Antenele sunt niste tonomate publice al caror scop principal este: dezinformarea si manelizarea stirilor mass-media din Romania.
  • 0 (2 voturi)    
    Stelica (Marţi, 5 august 2008, 9:11)

    avram [anonim]

    Stelica, daca mai stai in gasca asta, in care unul comanda mahmur (dupa ce s-a dres cu o oala cu zeama de varza!) si ceilalti isi indoaie din coloana vertebrala, inseamna ca esti mai boc decat domnul Boc
  • 0 (2 voturi)    
    Mazare (Marţi, 5 august 2008, 9:19)

    avram [anonim]

    Nu am o simpatie pentru acest PSD, dar Mazare merita un Oscar in politica romaneasca. Mafia politico-juridica a lui Base sta cu botul pe labe. DNA-ul si-a implantat birou stabil in primarie si nu-i gaseste decat baloane de sapun, ba mai mult trebuie sa-i plateasca si o amenda. Sulfinei Barbu i-a zis ca e o proasta. L-a dat in judecata si Mazare a castigat. Ca sa mai zica Sulfina in fata unei hotarari judecatoresti definitive si irevocabile?