Trica: "Cine sunt suporterii Stelei sa injure pe cine vor ei? Mi-am pus deja o gheata in cui, iar daca mai continui sa joc asa o pun si pe a doua"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Luni, 18 august 2008, 23:13 Revista Presei | Radio TV

Eugen Trica la "Fanatik"
Foto: Telesport
Invitat la emisiunea "Fanatik" (Telesport), mijlocasul celor de la CFR Cluj, Eugen Trica, a vorbit despre semi-esecul cu Craiova si i-a atacat pe fanii Stelei despre care a zis ca sunt nerecunoscatori si ca si "ei ar merita sa fie injurati".

"De ce sa ma injure galeria Stelei in Ghencea? Am jucat acolo si, zic eu, am facut lucruri bune. Am luat un campionat, o cupa. Supercupa am castigat-o singur... Se scria in ziare: <<Supercupa lui Trica>>. Am jucat cu Lacatus si sunt mandru de asta. Nu accept sa fiu injurat de altcineva. Fanii l-au tot injurat ba pe Dica, ba pe Neaga... suporterii nu merita sa fie si ei injurati? Cine sunt suporterii Stelei sa injure pe cine vor?", a declarat Trica.

Mijlocasul clujean a mai declarat ca lui i se par "perversi" acei jucatori "care pupa stema clubului si steagurile galeriilor. Eu nu sunt pervers. Eu imi fac treaba unde sunt platit".

Mijlocasul a mai continuat cu un atac la adresa jucatorilor straini si a staffurilor venite din alte campionate la noi in tara: "Spre deosebire de alti jucatori straini care vin la noi sa munceasca, eu am respectat jucatorii si poporul bulgar cand am jucat acolo... Ma refer la secundul lui Peseiro... Ai vazut?.. Vine la tine in tara si te mai impinge sa-ti ia mingea.. Daca a venit la noi sa manance o paine, sa ne respecte!".

Referitor la remiza obtinuta de CFR in fata Craiovei Trica a acuzat lipsa de concentrare si automultumirea care s-a instalat in sanul echipei si a avertizat ca CFR-ul risca sa iasa din lupta pentru titlu.

Eugen Trica a tinut sa laude echipa din Banie si a declarat ca: "In doi ani Craiova se va bate la titlu. E o echipa de copii care zburda pe teren. M-a alergat fundasul Dananaie de am dormit neintors azi noapte. Am scapat ieftin doar cu 1-1".

"Dupa meciul cu Craiova mi-am pus o gheata in cui, iar daca mai continui asa doua-trei meciuri o pun si pe a doua", a mai declarat Trica, precizand ca sunt si jucatori tineri care asteapta sa joace si ca nu s-ar mira daca va fi trecut pe banca in meciul urmator.




















5508 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    iar se supara vedeta (Luni, 18 august 2008, 23:25)

    wicked [anonim]

    Iar se supara asta si se retrage si de la CFR cum s-a retras si de la nationala.

    Daca matale joci unde esti platit, pai tu crezi ca asa o sa faci performante? Nu pui putin suflet, nu ai o pasiune, nu joci pentru suporteri, joci ca esti platit? Te vor injura oriunde te vei duce, dar e ok...Esti cu un picior in mal, pardon...o gheata in cui.
    • 0 (0 voturi)    
      Joci pentru suporteri ?!?!?! (Marţi, 19 august 2008, 9:56)

      kid [anonim] i-a raspuns lui wicked

      HA !!!

      E profesionist.
      Joaca pentru cel care il plateste sa joace. In nici un caz nu ar trebui sa joace pentru suporteri, mai ales ca acesti suporteri sint cei care il injura pe teren de cite ori il vad.

      Sa fim seriosi. Performanta se poate face si daca o faci doar fiindca esti platit pentru asta.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Eugen Trica (Luni, 18 august 2008, 23:43)

    Superman [anonim]

    Apreciez discursul lui Trica, sincer, fara ascunzisuri. Daca vei fipus din nou pe postul tau - mijlocas central in spatele varfurilor - vei da din nou randament. Il asteptam pe Andone sa se trezeasca si sa nu mai improvizeze inutil.
  • +2 (2 voturi)    
    Idiot (Luni, 18 august 2008, 23:45)

    Alex [anonim]

    Tocmai de aia a ajuns fotbalul romanesc la gunoi. Fiindca ratati ca tine cu figuri in cap "si-a facut treaba unde a fost platit" si atat. Candva se juca de dragul jocului si a competitiei,fair play-ul era la el acasa si nu existau polemicile stupide de dupa meciuri. Meriti sa fii injurat nu numai de galeria stelei, ci de toti romanii. Tu si inca multi fotbalisti dupa tine! Si pana la urma, tot ce ai demonstrat in interviul asta e ca esti un fitos si jumatate, inventand motive de 3 parale ca sa nu joci. Daca esti asa bun si adevarat, ai sa joci si in injuraturi, si cu brichete in cap si pana la urma ai sa iti castigi respectul. Da esti prea...!
  • +3 (3 voturi)    
    iar asta... pffff (Marţi, 19 august 2008, 0:46)

    cristi [anonim]

    Daca se retrage am pus-o pentru ca atunci DOAR va vorbi, nu o sa mai taca macar in timpul meciurilor ca acum. Si iar o sa-l dea hotnews,,,
  • -3 (3 voturi)    
    tupeu... (Marţi, 19 august 2008, 2:05)

    Cristi [anonim]

    Doar n-or juca el doar ca vreti voi, suporterii. Cine dracu va credeti voi, suporterii infocati, patronii echipelor? Bagati-va dracu mintile-n cap si lasati jocul si comentariile pe seama antrenorilor. Totusi, cred ca sunt putin mai avizati decat voi sa comenteze...
  • 0 (0 voturi)    
    trica (Marţi, 19 august 2008, 9:16)

    denilson [anonim]

    Un penibil. Ai grija, poa` sa te aresteze, ai depasit limita legala de incultura!!! Nu cred ca ai pus o gheta in cui, cred ca ai pus un cui in gheata :)
  • 0 (0 voturi)    
    BRAVO ! (Marţi, 19 august 2008, 11:14)

    kyjuan [anonim]

    mereu l-am admirat pe trica tocmai pentru ca e sincer, imi aduc aminte cum la meciul cu craiova de anul trecut mai avea putin si se lua la bataie cu un suporter al craiovei, tocmai pentru ca are mandrie si isi merita locul acolo unde e. ar trebui respectat mai ales ca se gandeste la viitorul fotbalului romanesc si e in stare sa se lase el de fotbal pentru a lasa locul unor jucatori in ideea de a fi promovati! bravo trica!
  • +1 (1 vot)    
    suporterii au mereu dreptate.. (Marţi, 19 august 2008, 15:22)

    gonzo [anonim]

    ..pentru ca-s multi si prosti si se imping de la spate unul pe altul. doar in galerie reusesc ei sa se exprime, acolo au curaj, ca sunt in grup mare. nu are sens sa te certi cu ei, au mereu pregatite cele maxim 3 fraze de raspuns stupid-acid si eventual cu injurii pe care le stiu.
    suporterilor li se cuvine tot, pentru simplul fapt ca vin ca niste gaini meci de meci si se bucura isteric si violent de niste blaturi nenorocite. ei sunt victimele propriei lor imbecilitati, a incapacitatii lor de integrare in societate decat sub forma de grup violent cu mentalitate de unitate neinstruita de jandarmi.

    ma rog, pe scurt - suporterii nu exista, ei sunt in proportie covarsitoare niste rebuturi pe care nu le-a invitat nimeni sa-si dea cu parerea dar care reusesc invariabil sa emita cel mai ridicat nivel de decibeli.

    succes trica !
  • -1 (1 vot)    
    Respect (Marţi, 19 august 2008, 17:15)

    Tricicleta [anonim]

    Mai Trica, baiatule, pai cum ai vrea sa te primeasca galeria Stelei, cu paine si sare ? Ai uitat ce '' bezele '' ai transmis galeriei Stelei in meciul direct ? Sau faptul ca tu esti o '' vedeta '' iti da dreptul sa injuri pe cine vrei ?
    Respecta si vei fii respectat !!
  • 0 (0 voturi)    
    suporterii adevarati (Marţi, 19 august 2008, 17:47)

    Liviu Bucuresti [anonim]

    Suporterii adevarati nu injura pe nimeni. Bafta multa Trica...suporterii adevarati nu te-au uitat.
  • 0 (0 voturi)    
    Ai jucat.. (Marţi, 2 septembrie 2008, 19:30)

    Symon@ [anonim]

    'Am jucat acolo si, zic eu..." Bine punctat Domnule Trica,ai jucat la Steaua,acum esti unul dintre dusmani si esti tratat ca atare.Daca ai castigat campionate,cupe l-ai castigat cu echipa,nu de unul singur.Te-am apreciat atunci,"te apreciem si acum",dar ne exprimam diferit.Distractie placuta in noul campionat!