VIDEO C.T. Popescu: Traian Ungureanu e un propagandist. Ar trebui sa zic ca e un imbecil... PSD-ul e ca un taur batran ce doar intarata vaca, dar nu o mai penetreaza

de Ionut Baias     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 3:03 Revista Presei | Radio TV

Hurezeanu si C.T. Popescu
Foto: Realitatea TV
Cristian Tudor Popescu l-a atacat pe Traian Ungureanu in cadrul emisiunii "Cap si Pajura" (Realitatea TV) despre care spune ca este doar un propagandist care a iesit de mult din sfera jurnalismului.

Obiectul criticilor facute de CT Popescu a fost editorialul lui Traian Ungureanu "Vedere de pe bloc" care spune ca daca PDL va face alainata cu PSD se va arunca "de pe bloc, pe cuplul Patriciu-Tariceanu, regizorii eventualei apropieri PSD-PD-L."

"Traian Ungureanu scrie bine jurnalism sportiv, dar jurnalismul sau politic e sub orice critica. Trebuie sa iau atitudine fiindca ceea ce face el ne afecteaza pe toti ca ziaristi. La ziarele la care am lucrat eu nu am dat voie nici unui ziarist sa faca parte din vreun partid politic", spune cunoscutul om de presa.

C.T. Popescu crede ca "amenintarile cu aruncatul de pe bloc" arata ca Traian Ungureanu nu este interesat de gasirea celei mai bune solutii pentru Romania ci doreste doar sa se realizeze idealul sau, "acela legat de el si de Traian Basescu".

"Ar trebui sa procedez cum procedeaza el de multe ori si sa-l desfiintez acum: sa zic ca e un imbecil, un psihopat. Dar nu e. Sunt gazetar si ma consider afectat fiindca el se joaca cu astfel de lucruri...", si-a explicat atacul Cristian Tudor Popescu.

"PSD, un taur batran care doar intarata vaca"

Intrebat daca PSD-ul va mai intra in cartile negocierii pentru formarea guvernului, CT Popescu a comparat situatia partidului cu una din zootehnie cand "se foloseste un taur batran doar ca sa intarate vaca pentru acuplare. El nu mai poate, nu mai e suficient de potent ca sa o penetreze, dar o intarata si atunci, cand ea este pregatita, este adus taurul tanar ca imperecherea sa fie reusita"
























4732 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    zootehnia (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 6:22)

    aurel [anonim]

    da o comparatie buna asta cu zootehnia asta e clasa noastra politica o adunatura de vaci boi magari si alte animale care ar fi jignite de comparatie
  • +2 (6 voturi)    
    Acum, ca d-alde Bolcas, Pavelescu.... (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 6:24)

    judex [anonim]

    ,,,si alte "constiinte civice" au fost eliminati, locul lor trebuie ocupat in mas media de personaje similare: CTP, Parvulescu, Vanghelie, etc...
  • +1 (11 voturi)    
    tonomatul da cu barda (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 9:25)

    Dr Marutza [anonim]

    EL vorbeste? EL, "marele" CTP?? Mare cu adevarat ar fi daca s-ar putea ridica la nivelul scrisului lui Traian Ungureanu!! In tot ceea ce scrie si debiteaza verbal, CTP se dovedeste a fi un inacrit, un vesnic cartitor de tot ce nu-i ridica osanale LUI, "crucisatorului presei romanesti"!!
    Cum se face ca nu trage cu aceeasi incarcatura veninoasa si impotriva celor care pe drept ar trebui pusi la zid pentru matrapazlacurile pe care le comit, pentru ineficienta (ba chiar idiotia) de care au dat si dau dovada? S-a simtit calcat pe coada de un jurnalist de talent, care nu confunda condeiul cu ciomagul si uite-l cum incepe sa latre csi sa scuipe invective!!
  • +3 (11 voturi)    
    CTP (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 9:53)

    pop [anonim]

    Noroc ca exista CRISTIAN TUDOR POPESCU> Asa mai suntem si noi luminati. Cata inteligenta domnule intrun singur cap? Asta este bolnav rau de tot. D-le Hurezeanu nu te mai face de ras cu un asemenea partener de dicutii. Iti pierzi credibilitatea. Omul ala a imbatranit urat. Nu-i mai tineti isonul.
  • +3 (9 voturi)    
    ii da drumul in weekend din sanatoriu ,pt economie (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 10:14)

    Eneas [anonim]

    Avem un trist exemplu de analist politic prostit de autosatisfactie :creierul nu mai judeca , dexul nu il mai serveste ,are vocalize intermitente si scurgeri de detergent pe la flanse
    Intrun cuvant cu prea plinul vesnic deschis nu se mai poate aduna !
    Pacat de Hurezeanu ,daca era o femeie frumoasa ,risca sa fie doar intaratata de taurul batran dar cu baier rosu ,pentru penetrarea utiliza cameramanul
  • +2 (10 voturi)    
    va rog sa il opriti (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 11:01)

    ulneag [anonim]

    domnule Hurezeanu va rog sa il opriti, ratingul e pentru circ
  • -2 (10 voturi)    
    informati-va mai bine ... mai intai (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 12:38)

    nufarul alb [anonim]

    cititi va rog cateva editoriale / articole scrise de distinsul Ungureanu Traian

    ati ... citit ? ? ? ... BUN ! ! !

    acum cauta-ti pe net sa vedeti cum aratau ziarele si revistele inainte de 1989 !
    tonul articolelor scrise de pupincuristii de pe vremea impuscatului seamana cu cel al lui T. U. ?
    doar cel lins este ZEUS acum dar ... diferenta ioc!!!

    atunci de ce va luati de cel care a remarcat asta ??
  • +1 (3 voturi)    
    "inot mai bine decat scrieti dumneavoastra" (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 16:13)

    Razvan_M [utilizator]

    Din pacate, orice asemanare intre CTP si un bun jurnalist se opreste la numele meseriei.

    Mi s-au parut de mare angajament patriotic apelurile "tanarului" CTP la lupta contra "legionarilor" din Piata Universitatii care atacau Romania si pe Iliescu (v. mineriadele) si slabiciunea acestui mare om pentru PCR-FSN-FDSN-PDSR-PSD... Mineriadele se pare ca au fost pt. acest sprijinitor al democratiei cu idei un produs democratic autentic! Normal ca pt. un asemenea individ cine nu-i cu tine inseamna ca-i dusmanul poporului.
  • +1 (3 voturi)    
    cine vorbeste! (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 17:00)

    victor L [anonim]

    CTP este lipsit total de umor, iar imbecil si psihopat nu este TRU, ci el; ar trebui sa se priveasca in oglinda.
  • +2 (2 voturi)    
    pregàtitii cosciugu (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 17:47)

    mikael [anonim]

    ciob de oalà spartà ,cine vorbeste iaràsi,
  • +2 (2 voturi)    
    Cei doi (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 17:53)

    englezu [anonim]

    CTP si TRU, ciomagul si floreta.
    • +1 (1 vot)    
      Adevar. Extrema concizie (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 21:29)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui englezu

      Englezule, poate n-ar trebui sa fii anonim.
  • -1 (3 voturi)    
    Taur in floarea varstei (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 21:41)

    Leon [anonim]

    Asa imi plac jurnalistii. Penetranti. Si pe deasupra impartiali, nu ca alde Ungureanu.
  • 0 (0 voturi)    
    "e un imbecil un psihopat" (Duminică, 7 decembrie 2008, 4:07)

    Luca [anonim]

    C.T.P, cu figura lui malefica, (daca il vezi, fie si numai din gresala) i-ti strica toata ziua. El pozeaza permanent cu goma de "oracol" si nu face altceva decit sa otraveasca atmosfera, de multe ori grobian si intotdeauna plin de artag revolutionar el da sfaturi, judeca, condamna si i-si varsa bila (nu ma refer la cap desi arata la fel) precum o sepia furioasa. Incapabil sa se detaseze de ura, afirma ineptial acuzatii fara acoperire sau daca exista un motiv real atunci este exacerbat si distorsionat pina la golirea totala de continut.
    PS; Dece esti sadic domule Hurezeanu si ne chinuiesti cu asemenea invitati de cosmar.
  • 0 (2 voturi)    
    titlul! (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:54)

    gramaticu [anonim]

    Vedetzi, va rog, titlul: cu totzii suntem de acord ca penibilul Traian Ungureanu este un IMBECIL şi nu un IMECIL. Bagatzi litera ce lipseshte & totul va fi bine & corect!
  • 0 (0 voturi)    
    2 ziaristi.Da! 2 imbecili? Nu! (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:58)

    martin [anonim]

    Domnului CTP ii displace evident scena politica. De aceea a sustinut cu fervoare imbecilitatea denumita vot alb. Ulterior si-a schimbat mesajul si eu nu inteleg, care e de fapt parerea sa reala. Asta nu inseamna ,ca e un imbecil,ci ca e un cameleon.
    Domnul Traian Ungureanu are un disconfort vadit fata de ideea unei aliante pentru guvernare PD-L + PSD (fost PDSR), care ar putea deveni necesara Romaniei. Dar nelinistile lui nu il fac deloc un imbecil.
    Normal ca la aceasta ora, nu stiu care va fi solutia guvernarii,dar cred ca te poti intelege cu un adversar si mult mai greu cu un tradator.
    Mie imi face placere orice solutie care displace unor domni de tip Patriciu+ Iliescu. Sper ca ati inteles!
  • +1 (1 vot)    
    TRU,Voinescu,Tapalaga,Turturica (Duminică, 7 decembrie 2008, 17:37)

    Oschy [anonim]

    CTP are dreptate aici. TRU si cei din titlu sunt continuatorii lui Vadim si Paunescu in varianta 2008 si pe multi bani sau functii.
    Odele,osanalele si imnurile sunt mai versatile mai sofisticate dar tot ode si osanale raman de la greci si romani
    Pt TRU este greu sa stai la LONDRA fara 5000 lire sterline pe luna.
  • 0 (0 voturi)    
    incorect (Luni, 8 decembrie 2008, 13:35)

    TomaN [anonim]

    Domnule redactor,
    Citatul
    "se foloseste un taur batran doar ca sa intarate vaca pentru acuplare. El nu mai poate, nu mai e suficient de potent ca sa o penetreze, dar o intarata si atunci, cand ea este pregatita, este adus taurul tanar ca imperecherea sa fie reusita"
    este absolut inexat. Ati transcris gresit (nu inteleg, in acest caz, folosirea ghilimelelor) cea mai interesanta afirmatie a intregii seri.
    Dl. CTP a spus "este adus armasarul tanar..." iar raspunsul d-lui Hurezeanu a fost demn de talia lui Toma Caragiu:
    Armasarul cu vaca?
    a intrebat domnia sa.
    Acesta a fost punctul culminant al emisiunii si exprima destul de clar starea de spirit a d-lui CTP.