Elena Udrea: Am trimis toate actele la Comisie, dar acestia urmaresc un alt obiectiv

de Dan Gorun     HotNews.ro
Luni, 17 august 2009, 23:13 Revista Presei | Radio TV

Elena Udrea
Foto: Bety Blagu / HotNews.ro
Elena Udrea a declarat, intr-o interventie telefonica la Realitatea TV, ca ministerul Turismului a trimis toate actele la "Comisia Udrea" dar ca "pe acestia nu-i intereseaza daca lucrurile stau asa ci au ca obiectiv doar ca sa gaseasca ceva penal in legatura cu Elena Udrea".

Ministrul Turismului sustine ca si contractul de publicitate pentru Eurosport a fost trimis la Comisie inca de saptamana trecuta, "dar probabil ca d-na Adriana Saftoiu nu s-a uitat peste ele".

"Daca mai vor si acte sa spuna de ce au nevoie si sa nu spuna doar ca lipsesc acte. Am publicat toate actele chiar si pe siteul ministerului desi suntem singurii care am facut asa ceva si nici nu eram obligati sa o facem", spune Udrea.

Aceasta a reafirmat ca nu va merge la audierile din Comisie fiindca legea nu o obliga sa faca asta.

Udrea a vorbit si despre creditul de BRD despre care spune ca nu a fost reesalonat ci doar rescadentat in ianuarie 2009, iar parteneriatul cu BRD, prin care "acestia ne-au pus la dispozitie un clip gratuit, a avut loc mai tarziu".


Citeste mai multe despre   






















682 vizualizari

  • +2 (14 voturi)    
    obiectivul (Luni, 17 august 2009, 23:42)

    anonim [anonim]

    bineinteles ca nu intereseaza pe nimeni din comisie ca actele sunt trimise. de fapt nu intereseaza pe nimeni din comisie nici macar actele. pe comisie o intereseaza sa-si atinga obiectivul - adica sa declare penale faptele lui Udrea. pe principiul scopul scuza mijloacele si Comisia Penala
    • +3 (3 voturi)    
      a vazut cineva actele alea? (Marţi, 18 august 2009, 0:17)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Cocoasa sutine ca a trimis toate actele, comisia spune ca nu le-a primit. Fiecare crede pe cine vrea desi s-ar putea ca ambele parti sa aiba dreptate: curierul a intrat sa bea o cafea! Lasand gluma la o parte, plescoianca, daca doreste neaparat sa demonstreze ca actele ajung pe masa comisiei, are o solutie infailibila: sa le duca ea personal! Insa in cazul ei o astfel de solutie este de neimaginat din doua motive: in primul rand, nu poate sa le arunce pe masa si sa plece fara a raspunde la vreo intrebare; in al doilea rand, nu e de demnitatea Herei sa dea socoteala unor zeitati insignifiante!
      • 0 (0 voturi)    
        actele sunt publice (Marţi, 18 august 2009, 14:00)

        claudiopolis [utilizator] i-a raspuns lui johnny

        si tu le poti vedea pentru ca au fost postate inca de saptamana trecuta pe site-ul ministerului:
        http://www.turism.gov.ro/ro/informatii-utile/
  • +3 (5 voturi)    
    Logic (Luni, 17 august 2009, 23:44)

    liv [anonim]

    Legea,decenta si bunul simt sunt pentru fraieri.De ce oare incepem sa simtim presiunea unor vremuri pe care le credeam apuse si sa regretam ca nu am plecat din Rou nu pentru a trai mai bine ci pentru a fi mai deblocati psihic?
    • +1 (7 voturi)    
      2Logic (Marţi, 18 august 2009, 0:05)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui liv

      @Logic. NOrmal ca simti presiunea specifica comunismului. eu eram un copil atunci, dar nu am uitat si nu voi uita niciodata cat de simplu era sa fii acuzat de ceva. De orice si de orcine. Asta pare sa fie drumul spre care ne indreptam: o tara far aparlament - o jungla comunista. Comisiile fac noua lege
  • +1 (5 voturi)    
    Mare e gradina ta, Doamne! (Marţi, 18 august 2009, 0:01)

    hotnewsfil [utilizator]

    Din cele publicate de Gardianul rezulta ca Udrea este "tocata" politic, golaneste, de o adunatura de lichele. O fi stiind ziarul cum stau lucrurile?
    O fi vorba de reaua-vointa a ziarului? La prima vedere, am remarcat si oameni seriosi printre cei implicati in acest caz (ziaristi, politicieni, Min. Turismului).
    • +1 (1 vot)    
      ... (Marţi, 18 august 2009, 2:01)

      ApH [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Sa fim seriosi (sau mai degraba lucizi), cei de la Gardianul au dat inregistrarile pentru ca intra la pagina de "senzational". Cu putina concentrare, orice om cu iq mai mare de 100 si-a dat seama ce se intampla.

      In continuare eu sunt fascinat de insistenta cu care Realitatea TV (nu stiu de Antena 3, din fericire nu urmaresc) continua ca la orice stire legata de Udrea sa ne arate imaginile cu ea incalecand pe cal, pe bicicleta, cu traista bucovineana (care in orice alta tara ar fi facut furori), etc etc si ma gandesc: chiar nu aveau alte imagini in arhiva? E ca si cum, la orice stire cu Tariceanu ni s-ar arata poze de pe vremea cand era manechin. Sau, mai rau, cand apare Iliescu revedem mineri batand studenti sau plantand flori...

      E foame mare de bani, asta ar fi concluzia... Niste tristi!
  • -2 (4 voturi)    
    Sustragere! (Marţi, 18 august 2009, 0:50)

    Mihai [anonim]

    Tovarasa Udrea a cauta sa se sustraga din fata comisiei respective. Este adevarat ca acea comisie e o rusine, dar e comisia pe care ei au instituit-o, tot pentru ca stimata doamna sa nu fie pusa sub urmarire penala. Intr-o vreme cand noi stam stresati ca vine sau nu leafa, ca mai ramanem la serviciu sau ajungem in strada, stimabili nostrii alesi se harjonesc pe bani multi, pe banii nostrii. Eu as pleca, in cazul politicienilor nostrii, intotdeauna de la prezumtia de vinovatie. cate nu stim noi, Doamne. Astia isi bat joc de noi, ne sfideaza pe avutul si pe munca noastra!
  • +1 (1 vot)    
    evidenta, numele tau e inregistrare (Marţi, 18 august 2009, 13:21)

    Marius [anonim]

    pai e clar ca nu-i intereseaza documentele! aseara, la realitatea, cand udrea a zis ca a trimis contractul cu eurosport, saftoiu se uita la banicioiu si il intreba din priviri daca e la comisie sau nu...ar mai fi ceva de spus??
  • 0 (0 voturi)    
    astia,de prosti ce sunt, isi dau cap in cap! (Miercuri, 19 august 2009, 10:16)

    ada [anonim]

    asta e consecinta faptului ca s-au numit in posturile cheie, la toate nivelele, oameni incompetenti (pe criterii clientelare) care, la randul lor, prin concurs si-au angajat personal fara experienta dar cu CV beton (tineri si iresponsabili).
    Intre timp, cei experimentati si competenti (de 40-50) bat la portile oficiilor de munca sau, neavand incotro, se pensioneaza anticipat.
    De fapt, e logic, un prost nu va angaja niciodata un destept!