Surpriza pentru Becali in timpul emisiunii: "Vinde Steaua"

de Dan Gorun     HotNews.ro
Luni, 21 septembrie 2009, 23:39 Revista Presei | Radio TV

'Vinde Steaua'
Foto: captura B1 TV
Gigi Becali a avut parte de o surpriza neplacuta in timpul emisiunii "Nasul" (B 1TV). Pe cand ii explica cu patos lui Radu Moraru ce succes o sa aiba el in cursa prezidentiala, mai multi suporteri stelisti au reusit sa afiseze la geamul studioului un banner pe care scria mare "Vinde Steaua".

Patronul Stelei a ramas surprins de gest, a schitat un zambet si a cerut moderatorului sa-i dea un pix sa puna si el un afis pe geam ca vinde Steaua suporterilor dar sa-i dea 40 de milioane de euro.


Citeste mai multe despre   





















8909 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    Pai sa puna afis... (Luni, 21 septembrie 2009, 23:46)

    Claude [anonim]

    .... ca pe Calea Victoriei are vad....
  • +9 (11 voturi)    
    Nu-i gata? (Marţi, 22 septembrie 2009, 0:07)

    spanac [utilizator]

    Hai sa incercam totusi sa nu-l mai bagam in seama pe omul acesta.
    • -4 (4 voturi)    
      totusi (Marţi, 22 septembrie 2009, 0:50)

      ion [anonim] i-a raspuns lui spanac

      nu ar fi foarte greu sa o vanda suporterilor. 40 mil de euro nu sunt chiar asa multi bani. sunt convins ca se gasesc in Ro 10mii de investitori cu 4000 de euro in buzunar. Nu ar fi imposibil de realizat
      • +3 (3 voturi)    
        te-ai gandit mult ? (Marţi, 22 septembrie 2009, 10:54)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui ion

        sau ti-a venit pe loc ?
  • +3 (5 voturi)    
    40mil euro? (Marţi, 22 septembrie 2009, 3:02)

    helium [anonim]

    Sa vezi si sa nu crezi. Nu e prost ciobanul. Spune un pret destul de mare pentru situatia actuala si pune niste clauze nefavorabile unor noi investitori dorind sa ramana cu cativa jucatori importanti.

    So, nefiind vreun darnic care sa scoata din buzunar 40mil euro si multe alte milioane pentru a investi apoi tot ciobanul ramane.

    Steaua e mina de aur pentru el, daca pleaca de la Steaua ajunge un anonim, un om nebagat in seama de nimeni. Sa nu uitam un alt lucru, cati bani a scos de pe carca Stelei ;).

    In caz de vinde clubul se va orienta catre un altul, cel mai probabil fiind Universitatea Craiova acolo unde exista un becali mai mic, capul cu ochelari. Inainte de a prelua Steaua in 2003 si-a manifestat intentia de a cumpara Craiova dar in cele din urma a luat Steaua.

    E o paine de mancat si acolo pentru ca ar putea demonstra ceea ce n`au facut`o mult, sa redea sperantele unui public patimasi ce saliveaza dupa performantele anilor 80.

    Cert e ca ciobanul si-a complicat viitorul la Steaua.
    • 0 (0 voturi)    
      Be-he-he! (Marţi, 22 septembrie 2009, 14:37)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui helium

      Atata importanta pentru un......nimic!
      Mass-media de fapt l-a facut important, pentru ca afacerile pe care le are le fac oameni care vor sa manance o paine nu Be(cali)....he, he!
  • +4 (4 voturi)    
    Bile albe si multe negre (Marţi, 22 septembrie 2009, 10:23)

    sandu [anonim]

    Becali are riscul major ca in fiecare aparitie sa obtine atat bile albe cat si bile negre cu o nonsalanta nebuna. Dar ieri a punctat mai multe bile negre: a spus ca va negocia in turul II cu cel care ii promite sa-i inchida dosarele !!!! (deci va fi Geoana sau Oprescu), ca o admira pe Pivniceru si Barbulescu caci asa simte el (deci are dosare grele pe care vrea sa si le spele), a spus ca in justitie fiecare magistrat ar trebui sa primeasca gratis o vila si un salariu de 10.000 euro/luna (in acest caz ar trebui sa-i plateasca el caci nu se poate ca profesorul care i-a invatat in facultate sa aiba de 15 ori mai putin) si ca ar trebui ca statul sa plateasca studiile copiilor oriunde in lume. O demagogie pe care o are numai omul caruia i-a ajuns cutitul la os. Cat despre TVA se vede ca face pe prostul si nu vrea sa-l plateasca. In rezumat din ce in ce mai penibil, demagog si vede dreptatea numai prin interesul sau personal.
  • +3 (3 voturi)    
    becali (Marţi, 22 septembrie 2009, 10:58)

    valery [anonim]

    un analfabet europarlamentar
  • +1 (1 vot)    
    Audienta cu orice pret (Marţi, 22 septembrie 2009, 13:27)

    Nelu [anonim]

    Nasul e cam parsav daca il invita pe infectul asta in emisiune.
    Ciutacu devine un monument de verticalitate dupa emisiunea asta.