Roberta Anastase: PNL si PSD nu vor ca Romania sa aiba un Guvern pana pe 6 decembrie

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 19 octombrie 2009, 11:14 Revista Presei | Radio TV

Roberta Anastase
Foto: Agerpres
PNL si PSD nu vor ca Romania sa aiba un Guvern pana pe 6 decembrie, a declarat presedintele Camerei Deputatilor, Roberta Anastase (PD-L), intr-un interviu pentru RFI. Anastase sustine ca “responsabili cu scandalul” sunt Mircea Geoana si Crin Antonescu.

"Eu imi doresc ca domnul Croitoru impreuna cu Guvernul sau si programul de guvernare sa treaca de Parlament. Evident ca am rezervele mele in ceea ce priveste sansele acestui Guvern, pentru ca pe fond, substratul gestului politic al celor trei, doua partide in mod special, PNL si PSD este cu totul altul. Este pentru prima oara cand alegerile prezidentiale sunt decalate de cele parlamentare, cand in mod normal rolul partidelor politice ar trebui sa fie unul diminuat si in mod normal candidatii sa fie cei care sa fie in competitie", a afirmat Anastase.

"PNL si PSD nu isi doresc ca Romania sa aiba Guvern pana pe sase decembrie. Din punctul lor de vedere este doar o modalitate ca cele doua partide sa joace in aceasta campanie electorala, nu-i intereseaza daca medicamentele au cu ce sa se plateasca, daca sunt bani de salarii, de pensii, asta-i mai putin relevant pentru PNL si PSD. In momentul asta, dumnealor spun: mergem pana la capat, ne intereseaza doar un singur lucru, pozitia de presedinte", a precizat politicianul democrat-liberal.

Anastase a spus, de asemenea, ca PD-L a avut un candidat pentru postul de premier, contrazicand informatiile aparute in presa care sustineau ca nu a existat niciun candidat din partea democrat-liberalilor. "In momentul in care nici unul dintre colegii mei nu a dorit sa faca public numele omului, cel mai simplu e sa spui ca nu exista. Pe noi, ceea ce ne intereseaza in momentul acesta este ca Romania sa aiba un Guvern in toate puterile sale", a afirmat ea, adaugand ca PD-L a avut "chiar doi candidati. Pe unul l-am facut public imediat, e vorba de Emil Boc".


Citeste mai multe despre   






















1351 vizualizari

  • -7 (21 voturi)    
    Cine este acest Iohannis si ce vrea el? (Luni, 19 octombrie 2009, 11:21)

    Vladtepes [anonim]

    Lista de sustinatori a lui Iohanis : PNL -Dinu Patriciu -Petromidia ,CPTariceanu -Sterling ,
    PSD - Iliescu -adjectiv ,Nastase4 case,Vanghelie milionarul primar cinstit ,Voiculescu Crescent Antena 3 ,UDMR - Verestoi Atila ,Marko Bella- paduri fara numar.
    Toti sant oameni cinstiti ,nu au pus mana ,nu stiu nimic de furaciunile din ultimi 20 de ani ,nu sant emanati si nu au legatura cu fosta securitate si cu fostul pcr.
    • +2 (10 voturi)    
      nu e la fel de cunoscut ca Croitoru :P (Luni, 19 octombrie 2009, 11:51)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Vladtepes

      E unu' de care n-a auzit nimeni, unu' adunat de pe strada si care, descopar de la tine, e vinovat de tot raul din tara asta.
      • +4 (12 voturi)    
        cine este roberta anastase? (Luni, 19 octombrie 2009, 12:11)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

        gata, mi-am amintit. doamna aceea frumoasa din parlament. parca a fost si miss. eu nu mai stiu altceva despre ea. voi ce stiti despre ea?
        • 0 (4 voturi)    
          e doar frumoasa.. (Luni, 19 octombrie 2009, 12:50)

          black [anonim] i-a raspuns lui adrian

          e suficient, nu ?
        • 0 (2 voturi)    
          Eu eu eu... (Luni, 19 octombrie 2009, 13:55)

          Gigi [anonim] i-a raspuns lui adrian

          Mai stiu eu ceva .. se pricepe la interceptari ilegale de convorbiri ...
      • 0 (8 voturi)    
        .... (Luni, 19 octombrie 2009, 13:35)

        festinalente [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

        e nvoie de mai putin de 5 neuroni pentru a face o analiza scurta a celor spuse de miss Roberta Anastase. Cel care vrea ca romania sa nu aiba guv pana pe 6 decembrie este chiar Basescu. El acuza ca nu exista intelegere intre partidele parlamentare. De fapt ele, partidele, s-au inteles. Cel care nu se intelege cu nimeni este TRAIAN BASESCU. Roberta este doar o prelungire a ipocriziei si nebuniei lui Basescu. Dar observ ca exista acest gen de tepesi plini de intelepciune care au o placa pe care o pun tot timpul. Fara sa trag alte concluzii iau in considerare ultimii 5 ani de zile, ma gandesc doar la mine. Doamne cate s-au schimbat: avem scandal la tot pasul, avem un presedinte care plange fie din labilitate fie din traume inchipuite, avem un presedinte care isi sustine minciuile, avem o pitzipoanca impertinenta la turism, avem strigate de genul "acum noi suntem la putere, ciocu' mic" etc. Nu mai functioneaza nimic. Cat de mare este coincidenta Traian Basescu. Nu exista coincidente!
        • -1 (3 voturi)    
          Corect (Luni, 19 octombrie 2009, 14:00)

          defav [anonim] i-a raspuns lui festinalente

          si multumesc ca mi-ati luat vorbele din gura
        • 0 (0 voturi)    
          Cei 5 neuroni (Luni, 19 octombrie 2009, 16:11)

          Frobenius [anonim] i-a raspuns lui festinalente

          Neuronii mei (nu i-am numarat, probabil sint doar 4) spun ca toate guvernele de pina acum au actionat impotriva mea, cetatean roman. Nu chiar suta la suta dar valoarea ceamare a procentelor ma dezavantajeaza net.
          In aceasta situatie pot sa afirm ca nu vreau guvern pina pe 6 decembrie. Ba chiar ca nu mai vreau guvern de loc.
          Putin imi pasa ce spune Roberta Anastase (nici nu stiu exact ce motiv as avea sa o ascult), Basescu, Geoana, Antonescu sau x-ulescu. Neuronii mei asa au hotarit!
      • 0 (4 voturi)    
        Gresit (Luni, 19 octombrie 2009, 14:07)

        Vladtepes [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

        Nu el e vinovat .El e victima .Vinovati sant cei din spatele lui .Dece schimbi sensul .esti raspandac PSDist sau PNL ist . I intreabal tu pe Tariceanui cum sa facut de a vandul el 5000 de auto citroen la Romtelecom-de la om la om- chiar cu 1 zi inainte sa se privatizeze catre statul Grec care ,coincidenta .mai avea ceva mangle cu Iliescu -De-a lungul anilor, intre cei implicati in mod direct sau indirect s-au aflat si ministrii transporturilor, Teodoru si Novac, dar si prim-ministrul Vacaroiu si chiar Ion Iliescu, ambii aflati intr-o suspecta legatura cu fostul sef al Serviciilor Secrete din Grecia, Nikos Grylakis, din perioada in care, paradoxal, se aflau la putere adversarii doctrinari ai PSD-ului de atunci, partidul Nea Democrathia al lui Mitsotakis. Grilakis il sprijinea pe obscurul armator Stelios Katounis, banuit a fi fost agent KGB, aflat in legatura cu Fatih Taher. De altfel, seful Serviciilor din Grecia, din acea perioada, a primit o decoratie la Snagov din partea lui Ion Iliescu. Toate acestea au constituit Scandalul "Forum Maritime", prin care i se luau cu japca cunoscutului armator grec Alafousos navele ce fusesera primite in folosinta printr-un contract cu Petromin. Ulterior, avea sa se demonstreze de catre Justitia elena faptul ca si Alafousos comisese mai multe acte de coruptie, motiv pentru care a raspuns in fata legii.
        Si mai intreabal pe tariceanu ce treburi are el in Monte Carlo casa masa ,banii lui din munca cu a facut el trebusoara ,si gradul si functia . o sa primeasca si legiunea de onoare in scurt timp .
        • 0 (2 voturi)    
          Prezumtia de nevinovatie? (Luni, 19 octombrie 2009, 14:23)

          vio [anonim] i-a raspuns lui Vladtepes

          Daca stii atat de multe detalii ilegale despre Tariceanu, ce te impiedica sa sesiyeyi organele abilitate.?

          Sunt 2 posibilitati: ori esti complice, ori esti mincinos.

          Evident, acelasi reationament se aplica si lui Base si oricarui gurist PDL care nu e in stare sa se ridice de la nivelul de barfa.
          • 0 (2 voturi)    
            Citeste pe net (Luni, 19 octombrie 2009, 14:53)

            Vladtepes [anonim] i-a raspuns lui vio

            acolo scrie tot . laso pe asta cu complice sau mincinos .ia zi mai bine e bine ca a dat el tariceanu resursele de petrol si gaze din platoul continental al mari negre la firma sterling ?
      • +1 (1 vot)    
        IOHANNIS. (Luni, 19 octombrie 2009, 20:08)

        Cela [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

        Are incepand cu 1 octombrie dosar la DNA pt. abuz in serviciu . Nu e curios cum l-au gasit cei de la PNL si PSD sa-l promoveze ????? Si el sa accepte ????!!!! . Mai intrati si pe alte site-uri si o sa gasiti o multime de stiri (altfel adevarate ) despre acest sas- Iohannis. Succes /
    • +3 (13 voturi)    
      pdl-ul e mai breaz? (Luni, 19 octombrie 2009, 11:53)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Vladtepes

      Acuzatii din astea putem arunca foarte usor. Poftim:

      EBA = Luxten
      Udrea = Dalli
      Videanu + Pogea = Marmosim
      Basescu = Casuneanu, Umbrarescu

      La ce foloseste retorica asta?

      Uita-te in sondajul de pe Hotnews: Iohannis are 42% sustinere (si probabil ca ar avea chiar mai multa, acum dupa ce lumea l-a vazut pe Croitoru cat de gangav este si cata nadejde isi pune insusi Basescu in el. dar cei care au apucat sa voteze, nu isi mai pot schimba votul.).
      • +1 (3 voturi)    
        Rectificare (Luni, 19 octombrie 2009, 14:27)

        Bacau [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Dan, de ce dezinformezi lumea:

        Casuneanu, Umbrarescu = PSD, Adrian Nastase.

        Cei doi sunt acoliti ai PSD-ului inca din anii '90 cand se ocupau doar cu transportul international de marfa. Ca regi ai asfaltului i-a proclamat in 2000 Adrian Nastase, dandu-le contracte grase de miliarde de euro si permitandu-le sa se dezvolte in acest sector... astfel devenind cei mai mari in domeniu.
      • +1 (1 vot)    
        DIN PACATE !!!!! (Luni, 19 octombrie 2009, 20:14)

        Cela [utilizator] i-a raspuns lui Dan

        Confuzi persoanele. CEL gangav este Iohannis. Daca il bagi putin prin chestii economice se blocheza total . Primaria din Sibiu este falimentara - (credite luate fara acoperire )/ Probabil spera ca daca e PM o sa-si distribuie niste bani .
    • +2 (10 voturi)    
      sa-ti trag teapa (Luni, 19 octombrie 2009, 11:55)

      Ciprian [anonim] i-a raspuns lui Vladtepes

      TEPES unde esti tu oare...? ai uitat de meseriasii din PDL. Nu ii uita te rog. nu sunt cu nimic mai prejos decat cei enumerati de tine mai sus. in frunte cu nea Base' si flota lui.
      • +1 (5 voturi)    
        Ady Nastatse (Luni, 19 octombrie 2009, 12:23)

        Vladtepes [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

        Un singur exemplu .Sa zica cineva daca a fost bine ca Ady Nastase sa vanda Petrom cu tot cu rafinarii si cu tot cu campurile petroliere si de gaze si cu toate zacamintele de acolo pe 20 milioane de euro ? E bine ? daca zici tu ca e bine sa te trag in teapa pe tine .Eu zic ca nu a fost bine .Cine a cumparat Petromul ? OMV .Adica Statul Austriac .vasazica statul Roman prin persoana lu Ady vinde lu Statu Austriac . Acum statul austriac ne vrea binele of course nu-ia asa .Mor de grija noastra .
        Si una pentru Patriciu ,Tariceanu,Sorin Pantisi -toti liberali de frunte .Cu au vandut dragii de ei Romtelecomul Statului Grec . Cum a vandut Tariceanu 5000 de citroenuri la romtelecom chiar inainte de vanzare .cum Sorin Pantis nu stie nimic de 8 milioane de dolari comision si acuma il gasim lucrand la Patricu . Au facut bine ?
        • -1 (3 voturi)    
          esti copil (Luni, 19 octombrie 2009, 13:02)

          Ciprian [anonim] i-a raspuns lui Vladtepes

          acu ar trebui sa iti enumar eu tepele trase cetatenilor de gasca lui Base, dar nu voi face asta. iti voi pune o intrebare: cate nave comerciale avea Romania la revolutie? raspuns: 386. Cu cate a mai ramas dupa buna gestiune a baietilor buni ? Raspuns: 7. ce scrii tu mai sus sunt copilarii pe langa ce bani a insemnat flota sau traficul de armament supravegheat de familia prezidentiala.
          • +2 (4 voturi)    
            Iar vorbit de "flota" fara sa aveti dovezi? (Luni, 19 octombrie 2009, 13:39)

            Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

            Romania avea o flota de cca. 500 de nave, nu de 386. Basescu a dat societatii mixte cu Klavenel numai 6. Prin falimentul societatii, navele au fost pierdute. Dar, restul pana la 500 cine le-o fi vandut oare? Ia intrebati voi pe Nicu Vacaroiu si Miky Spaga, ca s-ar putea sa stie ei mai multe.
          • 0 (2 voturi)    
            Minciuni (Luni, 19 octombrie 2009, 13:54)

            vladtepes [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

            treaba e ca psdisti+pnlisti+udmeristi nu au nimic pe basescu .flota nu a tinut ca nare ce .cele 272 de nave din 1989 sant o legenda urbana .ca sa intelegi ar trebuii loate cate una .spre exemplu " De-a lungul anilor, intre cei implicati in mod direct sau indirect s-au aflat si ministrii transporturilor, Teodoru si Novac, dar si prim-ministrul Vacaroiu si chiar Ion Iliescu, ambii aflati intr-o suspecta legatura cu fostul sef al Serviciilor Secrete din Grecia, Nikos Grylakis, din perioada in care, paradoxal, se aflau la putere adversarii doctrinari ai PSD-ului de atunci, partidul Nea Democrathia al lui Mitsotakis. Grilakis il sprijinea pe obscurul armator Stelios Katounis, banuit a fi fost agent KGB, aflat in legatura cu Fatih Taher. De altfel, seful Serviciilor din Grecia, din acea perioada, a primit o decoratie la Snagov din partea lui Ion Iliescu. Toate acestea au constituit Scandalul "Forum Maritime", prin care i se luau cu japca cunoscutului armator grec Alafousos navele ce fusesera primite in folosinta printr-un contract cu Petromin. Ulterior, avea sa se demonstreze de catre Justitia elena faptul ca si Alafousos comisese mai multe acte de coruptie, motiv pentru care a raspuns in fata legii".
            Te-ai saturat ???? itzi mai dau
            • +1 (1 vot)    
              Imi aduc aminte (Luni, 19 octombrie 2009, 14:13)

              Bjon Borg [anonim] i-a raspuns lui vladtepes

              ca garantia de 25 milioane de dolari pentru aceasta tranzactie a fost depusa la banca Ion Tiriac . Ulterior Fatih Taher a scos banii cu complicitatea bancii Ion Tiriac si banii au disparut . Alafuzos a murit de inima rea. familia lui a castigat la curtea europeana si vin acuma sa ia banul inapoi . Intre timp il regasim pe Ion Tiriac in topul milionarilor .Saracul a muncit cinstit .
          • +1 (1 vot)    
            Ia citeste aici (Luni, 19 octombrie 2009, 14:22)

            Vladtepes [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

            Curtea Europeana de la Strasbourg a condamnat Romania, saptamana trecuta, pentru modul in care s-au desfasurat procesele deschise de compania Forum Maritime impotriva Bancii Comerciale Ion Tiriac (BCIT), firmei Petromin si cuplului Fahti Taher si Constantin Duna. Fahti Taher este un om de afaceri de origine araba, implicat in mai multe tranzactii in Romania, iar Constantin Duna este fostul presedinte al BCIT. Aceasta decizie a CEDO da posibilitatea redeschiderii dosarelor in care justitia romana a fost penalizata de Curtea Europeana.
            In dosarele nr. 63610/00 si 38692/05 deschise la CEDO, reclamanti au fost Forum Maritime SA - o companie inregistrata in Panama, cu sedii in Piraeus (Grecia) si Panama - si cetateanul grec Stelios Katounis, actionar al companiei Forum Maritime SA, care a decedat in ianuarie 2002.

            Milioane disparute de la Banca Tiriac
            Totul a inceput in urma cu 14 ani, cand Forum Maritime urma sa preia controlul asupra a 51% din capitalul social al Companiei Nationale Petromin SA, scoasa la privatizare, intr-o tranzactie de 351 milioane dolari, intermediata de Fahti Taher. Katounis, presedintele Consiliului de Administratie al Forum Maritime, a varsat suma de 25.000.000 dolari, o prima transa si dovada a bonitatii, intr-un cont deschis la Banca Comerciala Ion Tiriac. Totul s-a naruit in urma unei decizii a instantei prin care a fost anulata majorarea capitalului la noua societate „Forum-Petromin". Katounis a dorit sa-si retraga suma deja varsata la BCIT, dar a constatat ca, intre timp, contul se golise. In afara de Katounis, singura persoana care mai avea drept de semnatura in banca era Fahti Taher.
      • +2 (4 voturi)    
        Va mai amintiti (Luni, 19 octombrie 2009, 12:27)

        Decebal Traian Remes [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

        cum ministrul liberal al agriculturii lua spaga in direct la tv ? O fi bine ?o fi statutar la PNL ?
        Si cu Muresan al ministru de la taransiti .Cand te gandesti ca acesti oameni au guvernat aceasta tara .Te ia frica . Ce au mai facut da nu stim noi ? cineva tot stie .Deaia s-a dus si Musetescu si Timofte
    • -1 (1 vot)    
      dar Croitoru cine este? (Luni, 19 octombrie 2009, 13:37)

      elena [anonim] i-a raspuns lui Vladtepes

      cine il sustine: Presedintele ale carui fiice scot o gramada de bani din vanzari anterioare, Premierul Boc care isi aduce nepoata si soferul pe post de consilieri, dna Ministru Udrea care cumpara pixuri si perdele de sute de mii de euro.
      • +2 (2 voturi)    
        Slabute acuzatii (Luni, 19 octombrie 2009, 13:44)

        Vladtepes [anonim] i-a raspuns lui elena

        Numai petromul + toate zacamintele se petrol si gaz ale romaniei si Petromidia + sterling toate zacamintele de gaz si petrol din platoul continental al marii negre ce nu intelegi fato ?acolo sant sute de miliarde de euro si toata independenta energetica a tarii pentru todeauna .si vii cu pixuri . ai boala la pix?esti ridicola fata
        • 0 (0 voturi)    
          Eu nu am boala pe pix... (Luni, 19 octombrie 2009, 13:59)

          Gigi [anonim] i-a raspuns lui Vladtepes

          ...da ma gandesc la miscarea cu parlamentul unicameral care ar aduce beneficii (reducerea cheltuielilor) cu fix jumatate din bugetul de achizitii al Ministerului Turismului...
          • +2 (2 voturi)    
            Lasa pixurile (Luni, 19 octombrie 2009, 14:32)

            Vladtepes [anonim] i-a raspuns lui Gigi

            si spune tu daca e bine ce a facut Nastase cu Petromul si Petromidia si Tariceanu cu Sterling .Acolo sant sute de miliarde de euro .
    • +1 (1 vot)    
      INTERESANT !!! (Luni, 19 octombrie 2009, 20:04)

      Cela [utilizator] i-a raspuns lui Vladtepes

      Ai scris doar adevaruru (triste din pacate ) si ai luat multe minusuri . DE CE ??? Ar fi o tema pt. un articol. Toata lumea ,in principiu e de acord ca cei de mai sus au furat din greu ,dar totusi vor sa fie condusi de hoti. Normal era sa ai doar plusuri , Eu ti-am dat plus . Ca sa nu cumva sa schimbe cineva intentionat voturile.
  • -5 (13 voturi)    
    Iohannis marioneta (Luni, 19 octombrie 2009, 11:22)

    costi@yahoo.com [anonim]

    Iohannis este la greu .il trag de sfori si el joaca .sforile sant in mana la hrebe si patriciu .
    • +3 (7 voturi)    
      rade ciob de oala sparta (Luni, 19 octombrie 2009, 11:49)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui costi@yahoo.com

      Pai pe Johannis nu l-am vazut inca la treaba, poate ca asa o fi. Dar sa-l arati cu degetul in defavoarea lui Boc, papusa perfecta, mi se pare exagerat!!!
      Iar Croitoru clar este independent, la modul cum a fost aruncat de presedinte asa, de nicaieri :P Eu zic ca nu e o strategie buna de denigrare a lui Johannis, asa ca baietilor care il acuzati pe Johannis de slugarnnicie cadeti in ridicol si ii faceti lui Johannis un serviciu. Cineva chiar va plateste pentru asta??
  • +7 (9 voturi)    
    Toti (Luni, 19 octombrie 2009, 11:23)

    Constantin [anonim]

    vor un guvern legitim pentru Romania. Problema este care : Boc,Iahonnis sau Croitoru?
    Va fi in stare Basescu sa rezolve aceasta problema pana la alegeri?
    De ce e problema lui Basescu si numai a lui? Pentru ca el este singurul raspunzator pentru desemnarea premierul conform Constitutiei.
  • +6 (12 voturi)    
    nici base... (Luni, 19 octombrie 2009, 11:30)

    geo12 [utilizator]

    acelasi lucru s-ar putea zice si de base, nici el nu vrea guvern... pana una alta joaca asta de a arunca vina una pe altii e in defavoarea romanilor... cum sa nu emigrezi din tara asta de nebuni?!
  • +6 (10 voturi)    
    eu zic sa mergi sa te culci (Luni, 19 octombrie 2009, 11:35)

    samadau [anonim]

    Nu inteleg ce cauta cineva ca d-ta in Parlamentul Romaniei si mai ales in functia pe care o detii.
    Ritzi, Udrea , Anastase..sunt scoase din jobenul lui Base si puse in cele mai inalte functii in stat fara nici o jena.
    Rusine!
  • -3 (5 voturi)    
    este evident (Luni, 19 octombrie 2009, 11:40)

    dex [anonim]

    motivatia presedintelui de a-l numi pe johannis premier este evidenta. ar face un bine tarii pe termen scurs daca l-ar numi - dar daca iese presedinte va ramane tot cu johannis in fruntea guvernului. adica un tariceanu 2 care va face jocurile pnl si psd...
    pentru ca presedintele nu are cum sa revoce un prin ministru - acesta trebuie inlaturat de parlament prin motiune...

    asa singura lui sansa de a evita un guvern tariceanu 2 care sa faca fix pe invers fata de ce vrea basescu si sa conduca tara cu ordine de la psd si pnl este sa aiba control asupra primului ministru...

    adica sa il aiba pe croitoru. purin il intereseaza pe basescu acum cine este in guvernul croitoru - poa sa fie juma psd si juma pnl - dupa alegeri daca este ales face remaniere...
    • -1 (1 vot)    
      ... (Luni, 19 octombrie 2009, 13:37)

      festinalente [utilizator] i-a raspuns lui dex

      Esti exact cum ii spunea base lui Johannis: naiv!
  • +3 (7 voturi)    
    mai bine ramaneai pe podium (Luni, 19 octombrie 2009, 11:59)

    Bogdan [anonim]

    Sincer, preferam sa o vad pe domnisoara prezentand lenjerie pe podium, decat in politica. Politica asta damboviteana e penibila si fara ea, Udrea sau Ritzi. Dar cand le vad pe femeile astea, cu gentutza Vuiton pe umar, porcaindu-se mai rau decat barbatii ma apuca o scarba...
  • +3 (5 voturi)    
    Penibila... (Luni, 19 octombrie 2009, 12:08)

    defav [anonim]

    madam Roberta :"PNL si PSD nu vor ca Romania sa aiba un Guvern pana pe 6 decembrie".
    Ce spui , Frantz ?! Sigur ca da,numai PD-L vrea binele tarii , nu-i asa ?Declaratii de-astea poate face orice dobitoc, parca-ar fi in curtea scolii astia..
    Sila , sila si iar sila -de toti magari astia de politruci
  • 0 (4 voturi)    
    Pentru clonele vangheliste si papionare ! (Luni, 19 octombrie 2009, 12:19)

    martin [anonim]

    Stimati domni si doamne aveti desigur dreptate.
    Este stupida existenta unei persoane decente, frumoase si inteligente ca Roberta Alma Anastase, fiindca parlamentarii romani acceptati de distinsele clone dintre femei sunt din clasele Norica Nicolai ,Lia Olguta Vasilescu, Aura Vasile si remarcabila Ana Birchall . Sa le stapaniti sanatosi !
    • +1 (1 vot)    
      Astia nici nu indraznesc sa mentioneze... (Luni, 19 octombrie 2009, 13:41)

      Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui martin

      "doamnele" din partidele lor. Le este rusine!
  • +2 (2 voturi)    
    completare (Luni, 19 octombrie 2009, 12:21)

    cosmin [anonim]

    PNL si PSD nu vor ca Romania sa aiba un Guvern minoritar pana la alegeri; mi se pare normal
  • 0 (0 voturi)