Scandalul Stenogramelor continua. Bogdan Chireac: "Ba, ce ticalos, sa-mi..., ce ticalos. Iti spun ca are dreptate si Basescu cu ticalosia din presa

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 12 noiembrie 2009, 0:01 Revista Presei | Radio TV

"Nasul" Rosca Stanescu
Foto: captura B1 TV
Ziarul Curentul si emisiunea "Nasul" (B1 TV) au dat o noua parte a stenogramelor si inregistrarilor audio cu discutiile dintre Bogdan Chireac si Catalin Macovei, in care primul incerca sa-l conviga pe seful ANI ca ar fi bine sa se intalneasca cu Rosca Stanescu fiindca actele detinute de acesta i-ar putea afecta imaginea "desi nu contin nimic penal in ele".


Catalin Macovei: Cum esti, Bogdane?
Bogdan Chirieac: Am avut si perioade mai bune...
CM: Asa e, na... Cu balamucul de rigoare... Tu ce faci?
BC: Bani.
CM: E bine daca faci si niste bani. Inseamna ca faci si lucruri bune...
BC: Ai vazut tu vreodata presa sa faca lucruri bune in tara asta?
CM: Dac-o spui tu, inseamna ca e chiar nasol....

Bogdan Chireac se ofera chiar sa-l "protejeze" pe seful ANI dand el primul informatiile in presa astfel incat "dezvaluirile" lui Sorin Rosca Stanescu sa nu-si mai produca efectul daca vor fi publicate ulterior:

CM: Bogdane, dar asta vreau sa spun ca e o chestie de cand lucram in domeniul privat. Deci nu-i acuma. E din 2007. N-aveam nicio functie publica.
BC: Ma gandesc ca...
CM: Nici macar garant, ca daca e s-o luam pe... sunt martor ma, martor ca s-a incheiat contractul.
BC: Deci dac-o spargem o spargem. S-o spargem maine.
CM: Pai cum s-o spargem måine?
BC: S-o dam noi in presa. Necentrata pe tine.

"Presa ticalosita". Parerea lui Chireac despre presa dupa ce ieri spunea ca ceea ce a facut Sorin Rosca Stanescu nu se poate numi santaj. Intr-o emisiune de pe TVR 1, moderata de Bogdan Chireac, presedintele Basescu i-a spus acestuia ca face parte din "presa ticalosita".

BC: Ba, ce ticalos, sa-mi bag .. in..., ce ticalos. Iti spun ca are dreptate si Basescu cu ticalosia din presa. „Dracu’ Rosca si fra-su Vintu“: „O sa le publice sau o sa-i santajeze pe Videanu, Berceanu...“
BC: Stii cine il poate bloca pe Rosca?
CM: Mm?
BC: Dar scapi de dracu, dai de fra-su: Vintu!
CM: Si Vintu o sa vrea acelasi lucru.
BC: Vezi? ... mea! Ei nici de santaj nu poti sa-i acuzi. Nu ti-au cerut nimic. Ti-au cerut sa-ti faci datoria.
CM: Pai da, dar mi-a cerut sa-i dau lui cum ar veni.
BC: Ca ziarist, sa-i dai lui ca sa publice, ca neavånd raportul asta ti-a cerut sa-i dai informatii ca sa le publice. Acum, ca sa le publice sau sa-i santajeze pe Videanu, Berceanu...

sursa: stenograme integrale in Curentul


Citeste mai multe despre   






















10577 vizualizari

  • +27 (29 voturi)    
    bate vantul in scandal (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:13)

    buha [utilizator]

    sa inteleg ca intra si Vantu in scandal?
    • +16 (16 voturi)    
      Eu am inteles ca (Joi, 12 noiembrie 2009, 9:32)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui buha

      Vantu e seful lui SRS.
      • +16 (16 voturi)    
        . (Joi, 12 noiembrie 2009, 14:15)

        radukku [utilizator] i-a raspuns lui gabifm

        unde sunt acei dobitoci care se intrebau retoric acum ceva timp: "daca srs are dreptate?" ?Unde e prostimea care se uita la antene si irealitati si cred ce se spune acolo? Mie mi-ar fi rusine sa fac parte din acest grup...Nu m-am mai uitat la antena 3 de prin 5-7 aprilie de la protestele moldovenilor pt ca ei au relatat mai detaliat si la irealitatea nu m-am mai uitat nici macar la stiri de cateva luni. Prefer hotnews, mediafax si alte agentii de stiri pentru a stii clar ce se intampla in tara asta si in lume. srs si chireac sunt doar varful rahatbergului (iceberg din rahat inghetat - alimentul evident :) ), alcoolicul si mercenarul cu iz intelectual. De antena 3 mi-e pur si simplu SCARBA. In ziua cand a murit Gheorghe Dinica am butonat telecomanda si am dat din intamplare pe hantenuta 3. M-am oprit ca l-am vazut pe gadea trist. A zis doua cuvinte de Dinica, apoi s-a luminat la fata si a continuat cu rahatul aruncat spre Basescu, PDL, Hayssam, etc. Cum dracu sa pomenesti de Gheorghe Dinica si apoi sa continui prosteala? De fapt nu scarba e cuvantul corect, scarba e prea putin. Si cand ma gandesc ca mai sunt oameni care pun botul la ce zic ratatii aia! Am fost intotdeauna un patriot si nici in ruptul capului nu am vrut sa plec in strainatate desi am avut ocazia sa ma mut cu toata familia intr-o alta tara din occident. Dar vazand ce naparci sunt infiltrate in televiziuni, ce creiere slabe au romanii manipulati, cata prostie, cata tiganeala, cata coruptie, manelizare, becalizare, comunismul inca mai traieste, cata nedreptate, mai ca m-as gandi sa plec in strainatate definitiv. Poate gasesc o bursa, un doctorat, ceva, prin strainatate si adio! Sa traiti linistiti uitandu-va la antene, irealitati si sa va beti berea uitandu-va la ei satisfacuti . BLEAH!
    • +1 (1 vot)    
      bloguerilla (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:40)

      tulipa [utilizator] i-a raspuns lui buha

      http://www.guerilla.gugulanul.com/component/option,com_ponygallery/Itemid,63/func,detail/id,26/#ponyimg
  • +38 (40 voturi)    
    Prost show de mafioti (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:16)

    Observatorul [anonim]

    Bogdan Chireac, Sorin Rosca Stanescu, Cristian Tudor Popescu sunt mari mafioti. Oameni care fac bani din specula, trafic de influenta, coruptie de stat, delapidari.

    Astazi la un post de tv discutau toti trei si incercau sa joace un rol public cu replici dinainte invatate. Prost show. Foarte prost.
  • +35 (37 voturi)    
    ... (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:19)

    Aph [anonim]

    Sunt curios cum o intorc astia de la Realitatea si Antene, poate imi povesteste si mie cineva ca de azi am inchis televizorul...
    • +29 (31 voturi)    
      iti zic eu finalul: (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:29)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Aph

      Basescu e de vina! eventual si Udrea, Ridzi si, neaparat, perdelele!
  • +49 (51 voturi)    
    declaratia anului (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:25)

    suca [anonim]

    Bogdan Chireac: "Iti spun ca are dreptate si Basescu cu ticalosia din presa"

    in rest no comment. doar scarba...
    • +22 (22 voturi)    
      Ma bucur ca macar a starnit reactii publice ... (Joi, 12 noiembrie 2009, 8:52)

      SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui suca

      Vad ca serverul Curentul a super accesat

      "can’t open the page “http://www.curentul.ro/2009/index.php/2009111236807/Actualitate/Santajul-Chirieac-Rosca-la-seful-ANI-Episodul-2-Terorizarea-lui-Macovei.html” because the server unexpectedly dropped the connection. This sometimes occurs when the server is busy. Wait for a few minutes, and then try again."

      Cred ca acum este un moment decisiv pentru presa din Romania. Li s-a ridicat mingea la fileu pentru a dovedi ca spiritul justitziar si deontologia acestei bresle (pentru care publicul ar trebui sa aiba numai respect) sunt bine intelese si ca nu incalca regulile democratice .....

      Mi-as dori foarte mult ca presa din Romania sa fie acida, dar nu la modul marlanesc si mai ales, sa fie acida CU TOATA LUMEA!!!

      Altfel, totul se transforma intr-o gluma proasta .....
  • +15 (17 voturi)    
    nelamurire (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:32)

    raul [anonim]

    Daca cei doi ziaristi sunt demult milionari in euro, de ce nu renunta la meseria asta si sa-si vada de afaceri ???
    • +18 (18 voturi)    
      in Ro se vor chema afaceri (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:30)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui raul

      peste vreo 50 de ani... acum se cheama altfel! nu zic pe post ca il amendeaza iar pe nasul =))
    • +4 (4 voturi)    
      nelamurire lamurita (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:29)

      je [anonim] i-a raspuns lui raul

      Ce nu e clar? Isi pastreaza meseria asta ca sa fie in continuare cunoscuti. Iar ca sa-ti mearga bine afacerea, trebuie sa fii cunoscut! Vezi Becali, Borcea, Turcu, etc
    • +3 (3 voturi)    
      pai cum? (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:06)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui raul

      pai asta e afacerea. De aici si-au scos banii.
    • 0 (0 voturi)    
      pai (Vineri, 20 noiembrie 2009, 3:04)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui raul

      asa au facut banii, din santaje si relatii cu guvernul, nu poti renunta la obiectul muncii ca nu mai primesti contracte. scarba maxima....
  • +23 (23 voturi)    
    ce mai putem face ? (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:43)

    gabriel [anonim]

    ceva ce ne sta la indemana ! HAI LA VOT !
  • +33 (33 voturi)    
    ei vor respect (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:48)

    cipri_ [utilizator]

    De abia astept sa vina alegerile sa vada ei apoi ce respect primesc, daca tot zic la realitatea ca vor respect.

    Cei de la realitatea fain frumos i-au scos azi pe chireac si srs ca pe niste eroi care incercau sa-si fara meseria, si ca li s-a facut o nedreptate ca au fost inregistrati... cu scopul de a decredibiliza acesti onesti cetateni.

    de abia astept sa merg la vot, sa vada ei respect. Si sa-i vad apoi pe cei de la realitatea si antene ce fata vor face cand vor da pe post rezultatul alegerilor.

    Au dat 5 ani in basescu la rand, mai vor sa dea inca 5? Asta cred ca e telul vieti lor, sa dea in basescu. Ma mir ca inca n-au obosit, nu m-as mira ca in urmatorii ani sa ajunga cate unul dintre ei la psihiatrie de atata "latrat" impotriva lui basescu. Sa fii (sau sa joci ca esti ) atat de agitat impotriva lui basescu si asta in fiecare zi nu cred ca e sanatos pentru psihicul uman.

    vor primi respect , respectul pe care il merita.
    • +19 (19 voturi)    
      Sa vezi cum vor URLA ca s-au furat alegerile! (Joi, 12 noiembrie 2009, 9:43)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui cipri_

      Isi pregatesc exitpoll-ul mincinos cu sondajele din zilele astea.
      Ceea ce este ciudat este ca ne cred prosti, manipulati, membrii de partid. Asta doar in mintea lor; se imbata cu apa rece.
  • +24 (24 voturi)    
    Cine castiga?... (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:48)

    vlad tepes [anonim]

    ...e criza financiara in romania:vina lui base...criza politica:vina lui base...criza sociala:vina lui base...salarii mici:vina lui base...someri la greu:vina lui base...clanul rosca stanescu-hrebenciuc-geoana-vanghelie la putere in romania:vina lui base...patriciu si tariceanu muta ce-a mai ramas din averea romaniei in strainatate:vina lui base...cine pierde?...romanii si cred(sper sa nu) ca si base la alegeri...DAR DRAGI ROMANI,CINE CASTIGA DIN TOATE ASTEA?
    • -24 (24 voturi)    
      mai tepelus (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:26)

      grigore [anonim] i-a raspuns lui vlad tepes

      ce averi a instrainat tariceanu?da spune comcret ca poti fi dat in judecata.
      asteptam date concrete.si sper ca nu confunzi pe tariceanu cu berceanu, ideanu, basescu.
      • +28 (28 voturi)    
        Ce a instrainat Tariceanu (Joi, 12 noiembrie 2009, 2:16)

        Demetra [anonim] i-a raspuns lui grigore

        Vad ca ti-e tare drag Tariceanu, dar am sa-ti dau o veste proasta : este un hot. A instrainat platoul petrolifer din M.Neagra dandu-l firmei lui Patriciu. Si-a cumparat un apartament in M.Carlo unde se duce in fiecare vara. A participat la jaful de la Bursa unde a castigat in doua minute vreo 600000 euro, alaturi de camelia Voiculescu, Vosganian, SRS,Iorgulescu,SOV. A imprastiat un miliard de euro inainte de campania electorala ca sa-i multumeasca pe prietenii rosii psd. A dat lui SOV pe nimic cariere in Moldova. A vandut un teren de pe Cal.Victoriei care apartinea Postei , pe o suma ridicola si, in sfarsit a amanat la plata datoria lui Patriciu , veche de 3 ani.Ti se pare putin? Ca sa nu mai vorbim de contractul Ford, incheiat de nevasta-sa si pt care a primit aproape un milion de euro. I-au mers afacerile, nu?
        • +14 (14 voturi)    
          Nenicule ...... (Joi, 12 noiembrie 2009, 8:42)

          SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui Demetra

          Da' vad ca te-ai pregatit, nu gluma ....

          :)
  • -30 (32 voturi)    
    Mafia PSD + PDL = LOVE (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:53)

    alexu [anonim]

    Au venit reglarile de conturi intre mafiotii din PDL si PSD. Da-i cu dosare, da-i cu santaj, o nesimtire pe spatele romanilor. Singurul candidat cu bun-simt e Antonescu, e singura sansa sa scapam de toti nemernicii astia.
    • +1 (1 vot)    
      Patriciu nu e in PDL (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:34)

      arghire [anonim] i-a raspuns lui alexu

      Voteaza-l tu in turul 2 daca o sa ai de unde!
  • +32 (32 voturi)    
    SUPER-SHOW (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:53)

    Cortez [anonim]

    Emisiunea Nasul din seara asta a fost super tare frate !!! retin 2 fraze superbe : 1) Chireac: Ai vazut tu ca presa sa faca ceva bun in tara asta? 2) Iti spun ca are dreptate Basescu cu ticalosia din presa

    Amintesc si celelalte nume implicate Vantu Patriciu ....relatii exista clar intre acesti indivizi ....primesc comenzi de acolo de sus, daca unii nu erau convinsi de asta pana acum ....acum nu mai e nici un dubiu !!!
  • +30 (30 voturi)    
    vantu (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:57)

    adrian [anonim]

    intr-adevar bate Vantu ...

    felicitari Curentului si Nasului
    nu mai au cum sa o intoarca ca la Ploiesti ...
    • +15 (15 voturi)    
      vrei sa vezi ca au (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:33)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui adrian

      si o vor face?? sunt in stare de orice - doar ai vazut!
  • +21 (21 voturi)    
    mi-e scarba (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:00)

    simpaticul [anonim]

    prefer sa ascult stiriile din alte surse, insa problema e urmatoarea>> ce facem cu prostimea care este prostita de ANTEANA 1,3 si REALITATEA TV
  • +21 (23 voturi)    
    Basescu vinovat! (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:02)

    cipri_ [utilizator]

    ati vazut? iar a provocat basescu un scandal. Sunt sigur ca el l-a trimis pe SRS sa-l santajeze pe Macovei.

    Oare ce fac astia daca mai iese basescu 5 ani? dau in disperare? se vor declara invinsi? Ca faza cu suspendatul nu le mai tine.
    • +22 (22 voturi)    
      Sigur sunt mana in mana cu Basescu (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:54)

      zexe [anonim] i-a raspuns lui cipri_

      SRS si Chireac sunt mana in mana cu Basescu, Altfel nu pot pricepe cum ii servesc presedintelui careul de asi inca din prima mana. La naiba, ma vad silit sa recunosc ca Basescu este nu numai un presedinte jucator, dar si un jucator de "prima mana". Au facut breasla de rusine, asta este de neiertat. Daca ii mai vad pe "sticla" inchid televizorul, ca de citit am incetat sa ii mai citesc de o buna bucata de vreme.
  • +25 (25 voturi)    
    demisii (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:04)

    bogdanstyle [utilizator]

    Cum spuneau si ei catre politicieni: dati-va demisia, domnilor si doamnelor reporteri de emisiuni penibile si intoxicatoare. Mai aveti o sansa sa va salvati reputatia... Pana acum nu au fost atat de clare cazurile si de data asta ati cazut in plasa. Nu v-ati prins ca ai vostri au incasat-o rau de tot.
  • -9 (15 voturi)    
    doubtless, microfonul e pe macovei (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:11)

    mil [anonim]

    Astea sunt inregistrai din masina, din mers...nu mere cu scuza ambientalului...microfonul a fost fie pe Chireac...fie pe Macovei...si e pus bine, sus, exclus telefonul mobil hackerit.

    In prima inregistrare, facuta inainte de intalnire, in masina, se aude clar cum urca macovei in masina si se aseaza, fosnet de haine si tot tacamul se inchide portiera...Chireac e la volan si se aude foarte slab pe intervalul asta.

    Deci Macovei s-a inregistrat...probabil denuntandu-se la DNA. Nasol momentu cu scoaterea de inregistrari din arhiva institutiilor statului la pontul alegerilor. Aproape la fel de nasol ca si santaju'.
    • +25 (25 voturi)    
      inregistrea clar a lui Macovei (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:28)

      bogdanstyle [utilizator] i-a raspuns lui mil

      E clar ca dl Macovei s-a dus la intalnire pregatit. Cine nu ar proceda la fel in asa intalnire de gradul 3. Este cu funcite importanta, simte ca i se pregateste ceva, nu are nimic cu care sa se apere despre ce urmeaza, ca orice personaj din filmele noastre de pe tv isi ia reportofonul cu el... E inregistrarea lui personala.. nu e vorba de nici o scoatere de inregistrari din arhive.
      Si cum spunea cineva (Simona S).. nu e interzis sa inregistrezi..."NU EXISTA INREGISTRARI ILEGALE. Exista numai inregistrari care nu pot constitui probe in instanta daca nu au fost hotarate de un judecator. Asadar oricine poate inregistra pe oricine, dar nu se poate folosi de inregistrare in instanta. Daca o astfel de inregistrare ajunge la presa, ea constituie un INDICIU, iar PARCHETUL ESTE OBLIGAT SA DECLANSEZE cercetari si sa aduca PROBE VALIDE"
      Sper ca nu se supara ca am citat-o.
    • +3 (3 voturi)    
      microfonul a fost pe... (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:35)

      roiban [anonim] i-a raspuns lui mil

      ai telefon mobil poti fi ascultat oriunde nu numai cand vorbesti.cine poate sa imi garanteze ca fetele cinstite ale org spec nu folosesc java pt ati transf jucariile copiilor (webcam +micr) in instr de supraveghere "at home"?dar telefonul mobil care are si micr uneori si camera iar programele ,cod java ,pot veni fara ca posesorul sa aiba habar?
      numai naivii mai cred in inocenta sec 21.ceea ce nu inteleg eu este faptul ca acesti ultra sofisticati supraveghetori nu sunt interesati de infractori, delicventi. mai sa cred ca oamenii cinstiti sau cu simt de raspundere sunt intrusi in lumea delicventilor numita hai sa zicem romania.
  • +21 (21 voturi)    
    pe ei Base (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:12)

    nae [anonim]

    si eu am lucrat in presa. mai direct mai indirect, primeam sugestii despre ce sa scriu si cum. nici un articol nu apare daca nu bate in directia in care vor actionarii
    • -9 (11 voturi)    
      ai vrea sa reeduci stapanii?nu inteleg! (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:37)

      alex2 [anonim] i-a raspuns lui nae

      eu chem un gradinar sa-mi sape via, nu salcamii pe care ar vrea el.eu platesc pt lucrarea pe care o comand.
      • +6 (6 voturi)    
        mda.. (Joi, 12 noiembrie 2009, 10:44)

        eps [anonim] i-a raspuns lui alex2

        Gandire tipic comunista..
      • +4 (4 voturi)    
        mda (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:12)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui alex2

        de aici si diferenta (care nu exista) intre un gradinar si un ziarist.
  • +21 (21 voturi)    
    Basecu a avut dreptate (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:29)

    Corina [anonim]

    Deci pana la urma Basescu a avut dreptate, despre santajul si manipularea din presa noastra.
    Domnilor si doamnelor ziaristi si reporteri faceti ceva sa nu mai vedem astfel de specimene pentru ca va fac profesia de ras.
  • +14 (14 voturi)    
    eschiva (Joi, 12 noiembrie 2009, 1:40)

    bogdanstyle [utilizator]

    La asa lovitura directa si cu garda jos prinsi, reactia celor ce cu adevarat conteaza va fi una pe masura pentru a putea muta atentia publicului. Sa ne asteptam la evenimente din ce in ce mai grave?
    Nu mai e mult pana la alegeri.. si totusi atat de departe...Multe se pot intampla. In ultima vreme viata e mai agitata chiar daca o ducem greu.
  • +17 (17 voturi)    
    pe prima pagina (Joi, 12 noiembrie 2009, 7:48)

    adrian [anonim]

    De ce NU puneti stirea asta pe prima pagina la vedere ???

    Felicitari Curentului si Nasului pentru dezvaluirile facute in partea a II-a a santajului... va urma si partea a III-a vineri...
    iRealitatea si Antenelor sa va vad acum cum ii mai scoateti basma curata si din rahat pe cei doi ... bine-nteles veti incerca manipularea in continuare ...
    dar nu va merge
    • +14 (14 voturi)    
      antene (Joi, 12 noiembrie 2009, 9:27)

      Cristoiu [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Stai linistit ca se descurca ciuhapii de la antene si realitatea. Badea a inceput. O trec la caterinca si o sa-l scoata vinovat pe Macovei (care nu e deloc virgin) dupa care iar incep cu arabul ala si cu restul.
      Ciuhapii de la televiziuni o sa devina si mai penibili si inutili pe masura de netul o sa creasca. Lumea
      o sa renunte treptat la ciuhapi. Apoi o sa inceapa sa murdareasca si netul.
  • +2 (4 voturi)    
    inregistrarea e a DNA (Joi, 12 noiembrie 2009, 11:51)

    mil [anonim]

    Daca Macovei s-a inregistrat...inregistrarea nu poate fi facut decat de DNA...daca ar fi fost a lui MAcovei nu ar fi fost interesat sa o scoata pe piata, cel putin nu in forma asta, care il pune intr-o lumina destul de proasta si apare destul de penibil...imi e clar ca s-a dus la DNA s-a autodenuntat si a fost cablat pentru a dovedi santajul.

    Partea unsuroasa e ca s-a explodat dosarul prin presa in campanie si SRS sau BC nu vor putea fi condamnati si o sa scape ca si Remes...partea si mai proasta e ca arhivele statului sunt la indemana unor strategi de campanie care le scot la moment. Procurorul DNA care a traficat inregistratea e la fel de moral ca SRS sau BC.
  • +5 (5 voturi)    
    B.Chireac si presa. (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:33)

    mircea [anonim]

    B.Chireac s-a inbogatit prin practici dubioase si a devenit o jigodie.Calca totul in picioare,pentru o suma convenabila vinde tot:prieteni,rude,tara.Odata i-mi placea de el.Acum,cand apare la televizor,schimb canalul.Nu suport jigodiile.
  • 0 (0 voturi)    
    m-am saturat de scandalagii (Vineri, 13 noiembrie 2009, 1:36)

    un votant impozitat [anonim]

    Cine este Basel "sufletelul" vostru! In 2004 a intrat in turul 2 catarandu-se pe voturile PNL-ului (apropo el nu a pierdut acum voturile bucurestenilor ci PNL-ul a recastigat voturile furate ) dupa care l-a "rupt" in doua, l-a sabotat permanent pe Tariceanu a "fabricat" tot felul de bazaconii pe seama lui, acum se impauneaza cu ceea ce a realizat Tariceanu... Stiu, politica este un compromis sau "o curva" dar acest individ si-a inselat toti prietenii exact ca o curva dupa care care a incercat si uneori chiar a reusit sa-i "ucida" (vezi PNTCD)... Este un fel de "criminal in serie", va dati seama ce securist tare a fost pe vremea lu'Ceasca ? Este in mod sigur un sociopat dual si mincinos, dar apreciez ca isi joaca ff bine rolul de populist. Pe banii mei si ai vostri! Apropo: Presedintia in 2009, an de criza, a cheltuit mai mult decat tot Senatul! Va spune ceva? Dar mafiotii din sleahta lui nu va irita? L-am votat pe Base in 2004, l-am sustinut la referenumul de suspendare (m-a pacalit cu aerele lui de victima) , dar m-am trezit atunci cand m-am impiedicat de bordurile lui Videanu schimbat de TREI ori intr-un an pe strada mea!!! Atunci cand a inceput sa gafeze lamentabil in politica externa!!! ETC,ETC ETC!!! Sunt prea multe... Vreau sa scap de presedintia lui in speranta ca voi afla la lumina zilei toate matrapazlacurile balci pe care le-a facut, de la flota pana la Hayssam, EBA, etc...Va rog : treziti-va si voi... Credeti-ma, n-ati castigat nimic de pe urma lui, voi, sustinatorii lui sinceri, ci doar cei platiti gras sa-i faca propaganda ca Nasul, Macovei, Traian Ungureanu & alti boureni. Va multumesc! Cu multa simpatie si sinceritate, unul din cei multi!
    • +1 (1 vot)    
      Nu zau (Vineri, 13 noiembrie 2009, 13:17)

      etre [anonim] i-a raspuns lui un votant impozitat

      Sunt de acord cu scandalagii, dar sursa scandalului ceea mai mare emana dinspre PSD-PNL.

      Trusturile Vantu+Voiculescu nu mai inceteaza sa arunce cu rahat fara oprire, pana si Dobro+Craio la Guerrilla de dimineata sunt stransi de .... sa faca campanie anti Basescu.

      Nu il simpatizez pe Basescu, cu atat mai putin pe mafiotul (dovedit) de Videanu (toata lumea a auzit de bordurile lui), dar cand pun in balanta trioul de putere Patriciu-Vantu-Voiculescu, cu paravanul lor ofensiv de mameluci obedienti Geoana-Crin-Oprescu, versus Basescu ..... eu merg pe Basescu.

      Cine in toate mintile ar putea vota papusile lui Patriciu, zau acum, Patriciu , un arhitect care se lanseaza in afaceri cu petrol fara nici o finantare proprie si "convinge" bancile si fonduri de investitii sa ii deea bani pt cumpararea a doua rafinarii "falimentare". Unde in alta parte poti primi asemenea cadouri .... si apoi vine acest imbecil, ca altfel nu ii pot zice, sa ne deea nou lectii de economie ..... deci .... ce mai poti zice, dobitoc sa fii sa nu te descurci cand primesti gratis sute de milioane si cand cineva in spatele tau pompeaza contracte.
      Si asta este doar un varf al furtaciunilor .... sunt eu curios cum se termina cu platorul continental.

      Asadar , Basescu scandalagiul si bordurile lui Videanu versus furturi de miliarde de euro .... oare pe cine sa votez ?!!!
  • 0 (0 voturi)    
    tot basescu (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 13:05)

    doru* [anonim]

    cred ca voi vota tot basescu si asta pt ca nu am gasit deocamdata alt canditat care sa merite .... se vede de la o posta ca realitatea tv si antena 3 mint, pt ca nu au aratat si de ce as vrea sa-l schimb pe basescu cu unul din cei care candideaza.... mai este vadim care ar putea avea votul meu dar asta numai daca mai schimba si el cativa mincinosi din jurul sau