Sorin Oprescu: Si eu pot fi agatat cu inregistrari. Daca ajung presedinte desecretizez imediat "dosarul Hayssam"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 16 noiembrie 2009, 21:32 Revista Presei | Radio TV

Sorin Oprescu
Foto: Hotnews
Sorin Oprescu a declarat, in cadrul unei emisiuni electorale de pe TVR1, ca si el poate fi "agatat cu inregistrari" de la serviciile secrete "asa cum poate fi santajata intreaga tara".

Candidatul independent la prezidentiale spune ca i-ar schimba pe multi din serviciile secrete "ca sa revina profesionistii" si  anunta ca ar desecretiza in 24 de ore "dosarul Hayssam".

"Pe Oprescu nu l-au agatat ca nu au avut timp. Exista lucruri cu care poate fi agatat orice cetatean al Romaniei. Am de gand sa fac schimbari in serviciile secrete si sa fac sa revina profesionistii care nu stau sa-l asculte pe x si y toata seara ca sa poata sa foloseasca inregistrarea impotriva lui la momentul oportun", a declarat Oprescu.

Edilul sef al Capitalei a tinut s aintareasca faptul ca este independent si spune ca un argument imbatabil in acest sens este perioada petrecuta in fruntea Capitalei unde nu a fost influentat de niciun partid: "Intr-un an si jumatate a putut sa-mi impute mie cineva ca am negociat cu partidele politice. Mi-e al naibii de greu sa lucrez cu partidele, dar nu am cerut ca Basescu sa mi se dea un Consiliu. De fiecare parte a baricadei gasesti oameni rationali cu care poti sa lucrezi. Eu am prieteni in toate partidele si sunt de buna calitate."


Citeste mai multe despre   






















672 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    yupiii (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:36)

    b eno [anonim]

    doar pentru asta o sa ai sigur votul meu .....

    in turul doi desigur Ha! Ha! Ha!
  • +6 (6 voturi)    
    daca.... (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:42)

    Ion Bulion [anonim]

    Bine spus: DACA.
    Cum eu sunt APROAPE SIGUR ca aceast fanfaron nu o sa ajunga presedinte (Cum Dumnezeu de bucurestenii l-au ales primar??!!) imi iau gandul ca acel dosar va fi desecretizat vre-o data!!
    Da' pe urma vin si zic: mai stii daca n'ajunge dom'doctor presedinte?
    Romania s-a dovedit nu o data tara tuturor posibilitatilor...
  • +9 (9 voturi)    
    la fel ca si centrul istoric (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:47)

    angel [anonim]

    nu faci decit gargara, cu munca si realizari mai subtire
  • +9 (9 voturi)    
    Desigur (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:06)

    Cristi [anonim]

    Pai presupun ca o sa desecretizati imediat dupa taierea panglicii la autostrada suspendata, nu ? Dom' doctor, ramaneti la ce stiti mai bine... Gargara se poate face si cu ceai de musetel.
  • +4 (4 voturi)    
    Hai lasa vrajeala! (Luni, 16 noiembrie 2009, 23:08)

    Cristi [anonim]

    Cu o asemenea "promisiune" nu se castiga functia suprema in stat mai "suspendatule". Si inca ceva... Nu se poate sa desecretizezi orice. Oricum, esti un mare gargaragiu. Spui multe dar fapte si impliniri ZERO! Hai pa!
  • +4 (4 voturi)    
    A facut Capitala praf (Luni, 16 noiembrie 2009, 23:15)

    miticosul [anonim]

    La propriu. :) De'aia are prieteni multi prin toate partidele, si in consiliul Capitalei - ca sa i se aprobe proiectele. :) Drept urmare, iata cat de multe a facut de cand e primar. :) Le vedem zi de zi. Cand mergem pe inelul median suspendat al orasului.
  • +2 (2 voturi)    
    Da,desigur (Marţi, 17 noiembrie 2009, 0:39)

    HESS [anonim]

    Da cu autostrada la inaltime ce sa mai aude .
  • +3 (3 voturi)    
    operatii (Marţi, 17 noiembrie 2009, 1:11)

    ciomu [anonim]

    Un om care promite! La bucuresteni le-a promis ca le reda parcurile. Si asa a facut, le-a dat unor bucuresteni care au facut multe terase si un monument. Tot pentru acei romani fericiti o sa faca ce a mai promis intre timp. Indiferent de culoarea politica. Numai un independent ne poate vinde oricui.
  • 0 (0 voturi)    
    Un presedinte ideal pentru Romania: Oprescu (Marţi, 17 noiembrie 2009, 12:37)

    george safir [anonim]

    multe nereguli veti gasi, fie ca Dumnezeu sa va ajute sa ajungeti preseidnte, fie ca romanii sa deschida ochii si sa inteleaga plaga politica, care a aruncat tara in haos si traim aceste vremuri grele. Hai Romania
  • 0 (0 voturi)    
    JOSNIC (Marţi, 17 noiembrie 2009, 14:58)

    ioan [anonim]

    Priviti unde s-a ajuns in tara noastra. Priviti si cruciti-va. Pentru ca eu unul asa am facut. Exact ca pe vremea comunismului. Securisti care asculta orice. Ti-e teama sa iesi si pana la magazin sa-ti cumperi o paine. Imi amintesc de filmul THE LIFE OF THE OTHERS care trateaza exact acelasi subiect (ascultarea convorbirilor telefonice) pe care il recomand cu caldura.
    Sper ca Oprescu sa iasa presedinte si sa ia masuri in sensul asta!