Patriciu: Ma mai intalnesc la o cafea cu dl. Vantu pentru discutii amicale; SOV: Nu am discutat preluarea Postei

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:27 Revista Presei | Radio TV

Sorin Ovidiu Vantu si Dinu Patriciu
Foto: AGERPRES
Dinu Patriciu a incercat sa explice la "Ora de foc" (Realitatea TV) natura relatiilor sale cu Sorin Ovidiu Vantu si vizita facuta la sediul fundatiei sale de catre Adrian Nastase, SRS si Theodor Melescanu.

Patriciu spune ca l-a sunat pe SOV acum cativa ani ca sa obtina numarul producatorului unei emisiuni de pe Realitatea TV ca sa-i dea replica 'semiministrului care spunea numai prostii'. De atunci, spune Dinu Patriciu, se mai intalneste cu SOV la o cafea, dar nu discuta politica si nu pun la "cale tot felul de lucruri asa cum minte comunistul Basescu".

Despre vizita mult discutata in presa, omul de afaceri sustine ca a fost vizita unor prieteni unde nu s-a discutat politica. "Am discutat doar cu prietenul meu Melescanu despre situatia grava a Romaniei si despre imaginea dezastruoasa pe care o avem in strainatate din cauza acestui Basescu care starneste uimirea UE ca acest 'Lukasenko' se afla in fruntea unei tari UE. Am discutat si despre situatia economica", spune Patriciu.

Miliardarul a calificat PDL ca fiind un "partid de stanga condus de un comunist" despre care crede ca daca ar ajunge presedintele Romaniei "am trece prin cea mai neagra criza din istoria noastra".


SOV. Nu vreau Posta. Nastase a fost cel mai bun premier

In emisiune a intervenit si Sorin Ovidiu Vantu care a negat informatiile aparute pe HotNews.ro si a atacat cele declarate de Traian Basescu.

Nu am discutat nimic din cele declarate de Basescu... Felicitari domnului Basescu ca a reusit sa-si faca o sectie de informatii on-line. In ciuda acestor informatii voi continua sa ma intalnesc cu oameni de afaceri, politicieni etc... Recunosc si intalnirile avute cu Geoana", a declarat SOV.

Acesta a "felicitat" jurnalistii pentru informatiile obtinute si sustine ca el nu face presiuni asupra jurnalistilor din trustul lui de presa, "dovada ca in trust exista oameni care il indragesc pe Traian Basescu precum sunt si ziaristi care nu-l agreeaza".

SOV spune ca nu isi foloseste influenta fiindca nu are niciun favorit la prezidentiale "din moment ce favoritul sau" Crin Antonescu a iesit din cursa.

Acesta sustine ca nu a discutat despre preluarea Postei Romane fiindca el "nu cumpara cladiri, adunaturi de mortar si ciment".

Intrebat ce a vrut sa spuna prin sintagma "o conducere cretina", SOV i-a spus moderatoarei Oana Stancu: "tocmai vi s-a redus salariul cu 50%". Un moment de liniste in studio dupa care Vantu a risipit confuzia creata: "nu, nu acum ma refer ci cand am facut reducerile. Si asta s-a intamplat din cauza unei conduceri economice si politice iresponsabile". Acesta a apreciat ca cel mai bun premier pe care l-a avut Romania a fost Adrian Nastase.


Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vantu s-a intalnit la resedinta sa din strada Paris cu Dinu Patriciu, potrivit unor surse HotNews.ro. Contactat telefonic, Sorin Ovidiu Vantu a declarat ca s-a intalnit in aceasta dimineata cu Dinu Patriciu pentru a discuta "oportunitati de afaceri". Vantu a refuzat sa dea detalii, precizand insa ca n-a discutat despre o eventuala vanzare a trustului Realitatea catre Dinu Patriciu. Intalnirea Vantu-Patriciu are loc dupa ce politicieni ca Adrian Nastase si Theodor Melescanu s-au intalnit luni cu omul de afaceri liberal.


Citeste mai multe despre   






















15517 vizualizari

  • +63 (83 voturi)    
    Lasa-ne inpace (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:31)

    vlad [anonim]

    Mai bine ai tacea din gura hot ordinar ce esti impreuna cu clica ta de comunisti. cum iti permii sa vb de comunisti cand tu esti aliatul lor. baga-ti capul sub perna si ramai acolo. ne-am saturat de voi, de televiziunile voastre si de minciunile voastre.
    • +53 (57 voturi)    
      VANTU PUSCARIE (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:49)

      ecce [anonim] i-a raspuns lui vlad

      A facut si Vantu un spirit de gluma cu biata femeie..sinistru ca si persoana lui..acest infractor cu puscarie la activ a ajuns arbitru de moralitate in no man's land..Romani, va ordon..ignorati-i. Impuscandu-l pe ceausescu a fost o gresala, sa nu o repetam..lasati-i sa moara in sucul propriei uri, in ignoranta si nepasare. Viata si binele vor triumfa pana la urma. Doamne, ocroteste-i pe iubitii mei romani
      • +55 (61 voturi)    
        Ce circ e pe Realitatea (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:16)

        Johnny Orange [anonim] i-a raspuns lui ecce

        Cei doi moguli imbuibati sint la telefon pentru ca sint prea smecheri ca sa se deplaseze, ambii vorbesc pe un ton detinator de adevar absolut iar aia din studio ii pupa sub coada si rid servil la orice zic ei.... totul e de un penibil grotesc.
        Of, abia astept 6 decembrie.
        • +28 (28 voturi)    
          pai (Joi, 26 noiembrie 2009, 3:18)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Johnny Orange

          daca tot nu vor nimic, de ce atata interes si "risipa" de bani in actuala campanie?
          • -7 (7 voturi)    
            vantu l-a sustinut pe basescu in 2004 (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:17)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            de ce nu-l mai sustine acum? l-a bagata justitia la inchisoare in vremea singurului mandat (doamne ajuta) al lui basescu?
        • +24 (24 voturi)    
          4.000.000 (Joi, 26 noiembrie 2009, 7:45)

          popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Johnny Orange

          asta e nr celor care au dormit in pace cand a avut vantu grija de ei FNI.pacat ca se prescriu pedepsele in romania.de asta are grija justitia romana.in ameriac se dau pedepse mai mari ca petru crima la fapte ca ale lui vantu.
          • +9 (9 voturi)    
            SCENARIU (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:20)

            cris [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

            Indiferent cine iese predinte PNL va negocia in genuchi cu capul plecat. Asa se intampla daca te grabesti ca fata mare la maritat.
            Daca iese Geoana PSD il va fota pe Johanis sa-si depuna mandatul impunadu-i guvernul, va fi un premier marioneta. Ministri PNL var fi de asemenea marioneta pentru ca se tem de noi alegeri datorita faptului ca Antonesecu si-a TRDAT electoratul alinduse cu PSD-ul
            Daca iese BASESCU va intra la guvernare alaturi de PD-L pentru ca PNL va fi santajat cu alegerile anticipate ( a se vedea prima varianta -PNL si-a pierdut electyoratul)
            • +4 (4 voturi)    
              Toti sunt marionetele lui Patriciu (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:23)

              dragon [utilizator] i-a raspuns lui cris

              Asta se vede clar ca nici unul nu e stapan pe vointa proprie si toti depind de directivele "marelui economist". Ala sta deasupra tuturor si isi rade in barba. Nu-l mai intereseaza banii pe el, il distreaza manevrarea fraierilor de politicieni, e o distractie ca la o partida de sah cu nebuni, regi, regine, cai, pioni, tot tacamul. Iar noi tragem ponoasele si-i platim curentul cat se joaca el "online".
          • -7 (7 voturi)    
            sov si basescu nu apar in acte. asa ca taci. (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:12)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

            daca traian cica nu a semnat nimic legat de flota sa stii ca nici sov nu a semnat nimic la fni. mi se pare corecta comparatia. doar ca unul a fost in slujba statului
        • -16 (16 voturi)    
          dac "ziaristi" Pora fac afirmatii samavolnice (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:21)

          aa [anonim] i-a raspuns lui Johnny Orange

          nedemonstabile, nu pun intrebari nu au argumente ... etc ... normal ca e circ dupa chipul si asemanarea tatucii lor Basescu ...
        • -5 (5 voturi)    
          da' ce faci pe 6 dec, emigrezi? (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:17)

          Zgabeartza [anonim] i-a raspuns lui Johnny Orange

          doar asa poti scapa de circul INTREGII clase politice. da jos ochelarii de cal si ai sa vezi ca si idolul tau e la fel, aceeasi demagogie ieftina, minciuni si manipulare.
      • +27 (35 voturi)    
        Bai nenicule ..... (Joi, 26 noiembrie 2009, 7:56)

        SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui ecce

        Deci Vantu a avut dreptate, el nu a discutat preluarea Postei.

        Vantu si Patriciu se pregatesc sa faca o Posta cu Romania!

        Veti avea doua optiuni pe 6 Dec:

        1. 5 ani inainte (Basescu).

        2. 15 ani inapoi (Goana la Moscova)

        Mare grija sa nu va tremure mana, ca miza e uriasa.
        • -15 (21 voturi)    
          5 ani de furt PDL sau 5 ani de crestere econimica (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:22)

          aa [anonim] i-a raspuns lui SHEAPA

          cu mare grija trebuie ales...ghici ce voi alege ...
          • +16 (16 voturi)    
            o cafea cu un prieten ? hai sa fim seriosi .... (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:21)

            bilutz [utilizator] i-a raspuns lui aa

            aceiasi crestere economica care am avut-o din 1990 pana-n 2000 cat a fost PSD-ul la putere ? Ce nu intelegi tu este ca tot scandalul politic din ultima vrema s-a petrecut nu ca e scandalagiu Basescu, ci ca a indraznit sa "deranjeze musuroiul". Musuroiu - banii publici, furnicile - PSD & friends.
            Sincer nu stiu cum au tupeul sa mai apara pe sticla patriciu si vantu dupa cate ilegalitati au facut SUB NASUL NOSTRU, LA VEDERE. cred ca e destul de clar ptr toti .....
          • +9 (9 voturi)    
            si marmota... (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:50)

            andersen [anonim] i-a raspuns lui aa

            stii ceva si de cei 65 de ani in care au furat comunistii (rusii, nomenclaturistii, turnatorii etc.)? de cei 20+ceva ani de cand fura patriciu? de cele cateva milioane de romani furati de vantu ai auzit? sau poate crezi ca ilescu e sarac si nastase si-a facut casele carand sacii de ciment cu spatele?! sau johnana a strans meleonul de euro de casa din salariul de ambasador la casa alba (cum de altfel a strans si baseasca a' mare bani de vila din salariu de notar la tara)?! mergi mai bine si te spala pe ochi, mananca-ti tartina cu parizer si mergi la munca, ca ai de platit rata la banca la octavia aia, ca nu puteai sa iti iei tot logan ca vecinu' nae! si uita de cresterea economica, ca ala nu e subiect sa-l discute plebea la colt de strada! doar godfather-ii dinu si sov pot sa faca asta! asa sa-ti ajute dupa ce pui stampila!
        • +10 (10 voturi)    
          Cum ii cunosc eu pe romani (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:46)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui SHEAPA

          cred ca vor alege Posta cu Romania. Nu de alta dar majoritatea romanilor se simte mai bine in prezenta inselaciunii, indiferent daca inseala sau sunt inselati.

          Mai sunt si romani care nu suporta sa fie inselati dar astia sunt in minoritate, asa ceva in jur de 30%.
          • -7 (7 voturi)    
            tu nu te simti inselat? (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:14)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui Constantin

            eu am vrut un presedinte responsabil dar 'tiganca imputita" si "gaozarule" m-a inselat
            • +7 (7 voturi)    
              na.... (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:38)

              bilutz [utilizator] i-a raspuns lui adrian

              preferi sa-i numeri ouale lu nastase ?
              hai sa nu ne luam de chestii minore .... Iliescu a fost mereu protocolar, politicos si respectuos ...cu ce te-a ajutat asta ?
            • -1 (1 vot)    
              Nu te zgarie la ureche? (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:32)

              Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui adrian

              Pana una, alta, pune mana si fa acordul corect intre subiect si predicat, @adrian... Este doi subiecti in propozitia ta, coane: o "ea' si un "el" care te-au inselat!
    • +48 (50 voturi)    
      Sloganul FNI readaptat (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:20)

      vali.d [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      'Dormi linistit Vintu,Voiculescu si Patriciu lucreaza ptr tine"cam asa s-ar trqduce amisiunea asta.Ce va rezulta de aici?Cam ce a rezultat si de pe urma fni-ului,o hotie in care niste smecheri au lasat fara bani citeva milioane de oameni,mare parte pensionari.Ironia face ca tocmai pensionarii sint cei care trag tare sa-l aduca pe Vintu inca o data in postura de a le baga mina in buzunar.
      • +16 (16 voturi)    
        pensionarii, serviti cu informatii alese (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:14)

        alexandru [anonim] i-a raspuns lui vali.d

        adevarul pe care il enunti in ultima propozitie este o absurditate trista. trista si empatic deprimanta; deprimanta si, manipulat malefica. faptul ca pensionarii sunt intr-o continua conditie mizera si fatal in afara multora din informatii vehiculate prin media inaccesibile lor ii mentine intr-o ipostaza de usor si meschin manipulabili iar cei care le servesc tot ce vad si ce aud le controleaza mintile si sufletele nenorocite. vina nu este a lor, a lor este slabiciunea, cum cea din urma apartine si celor care, amnezic, vor ca in tineretea lor sa fie liniste cat mai curand. ca o culme a paradoxului, unii vad in aceasta liniste... raul cel mai mic.
        • -2 (4 voturi)    
          gen Basescu care ii ameninta ca nu le da pensiile (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:01)

          aa [anonim] i-a raspuns lui alexandru

          in direct la TV sau prin telefoane...aparent pensionarii sunt anuntati sa voteze cu Basescu pentru ca altfel nu isi vor primi pensiile
        • +2 (2 voturi)    
          pensionarii... (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:50)

          shadow [anonim] i-a raspuns lui alexandru

          Da , multi dintre ei o duc rau , este un adevar , dar la famiile care traiesc din salarii de sub 1000 RON fiecare , deci sub 2000 RON pe familie si mai au si 2 -3 copii se gandeste cineva ? Si oamenii astia lucreaza , au nevoi mai mari cred decat un pensionar , iar de copii ce sa mai spun . Nu sunt contra pensionari , sa nu fiu gresit inteles ( si parintii mei sunt pensionari ) dar nu se plang toata ziua , lucreaza si acum la tara si incearca sa-si ajute copiii cum pot , dar categoric nu isi doresc cresteri de pensii care sa fie platite din impozite mai mari pe copiii lor .Toate categoriile bugetare sunt/vor fi in situatia de a se intinde cat e plapuma indiferent de nevoile pe care le au , singura solutie de a ajunge la un liman este cresterea unei economii sanatoase + reformarea zonelor bugetare ( concedieri unde se impune , angajari unde este nevoie - vezi sistemul sanitar ) , insa cucoana care roade unghiile pe bani multi intr-o agentie nu o vad de buna voie sa se faca asistenta medicala , va face scandal , dar , daca nu va avea incotr-o se va califica .
    • +21 (21 voturi)    
      Iata ca se poate... (Joi, 26 noiembrie 2009, 7:51)

      Petre [anonim] i-a raspuns lui vlad

      Un hot oficial pe spatele credulilor FNI decide soarta Romaniei. Chiar nu-ti pasa badie Vantu ca trebuie sa raspunzi ptr hotia si marsaviile facute?
    • +13 (13 voturi)    
      Hotul striga hotul (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:05)

      RA [anonim] i-a raspuns lui vlad

      Stiu de ce ii place de Nastase ca premier pentru ca pe vremea aceea facea in tara asta ce il taia capul. Atunci si-a rotunjit averea mistretul. Nu am ceva cu oamenii bogati sunt impotriva celor din Romania care in marea majoritate si-au facut averile punand mana pe cate o fabrica comunista si vanzand-o la fier vechi, nu transforrmand-o intr-una competitiva sau au pus mana pe "minele de aur" in mod fraudulos si prin ilegalitati acoperiti de talharii politici care se multumeau si cu firmituri sau coji si apoi le-au vandut la adevarata valoare si vin acum in fata si se cred mari oameni de afaceri. Asa vad eu cele petrecute in ultimii ani.
      Nu-mi place basescu, mai ales dupa perioada de scandal care s-a suprapus cu ultimul mandat dar "gunoaiele" precum Vandu, Patriciul si altii care nu si-au aratat moacele care fac parte din categoriile de mai sus sunt stresati pentru ca in acesta perioada de mandat a lui basescu nu si-au putut face de cap asa cum au vrut ei, ca pe vremea lui Nastase.
      Suntem in acelasi cerc vicios al ultimilor zeci de ani in care alegem intre ceva imputit sau urat mirositor.
    • +13 (13 voturi)    
      Nu SOV e nanaul de la FNI? (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:08)

      Close [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      Ce cauta la TV sustinandu-l pe nastase-7-case-0-oo in loc sa infunde puscaria?
      • +2 (4 voturi)    
        chiar asa, (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:03)

        Zgabeartza [anonim] i-a raspuns lui Close

        daca 5 ani de zile regimul politienesc construit de Basescu nu a reusit sa-l aduca in fata justitiei pe odiosul mogul, oare va reusi in urmatorul cincinal?
        • +8 (8 voturi)    
          Daca era asa cum zici (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:26)

          Johnny [anonim] i-a raspuns lui Zgabeartza

          Era la puscarie acum. Dar din pacate a fost protejat de prietenul lui, Tariceanu.
          • -1 (1 vot)    
            e tare Tariceanu asta (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:36)

            Zgabeartza [anonim] i-a raspuns lui Johnny

            daca a reusit si in 2009 sa-l "preotejeze", in timp ce se afla in opozitie...
          • -2 (4 voturi)    
            SOV si Haissam "scapati" de Basescu (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:02)

            aa [anonim] i-a raspuns lui Johnny

            Felicitari Dom' Profesor ... sa fi fost plata pentru campania electorala din 2004 ?
        • +4 (4 voturi)    
          Unii sunt intangibili (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:37)

          Close [utilizator] i-a raspuns lui Zgabeartza

          indiferent cat de mult ai vrea. La cati comunisti inca sunt la putere la noi, un singur om (fie base sau geaoana - minuscule cu intentie) nu are ce sa faca.

          ...mai ales daca acel om e geoana. Ala nu numai ca nu poate, nici nu vrea.
          • -1 (1 vot)    
            asadar mogulii sunt o tema falsa de campanie (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:15)

            Zgabeartza [anonim] i-a raspuns lui Close

            si apropos, "lupta de clasa" comunistii au inventat-o.....
    • +9 (9 voturi)    
      Chiar nu li se pare ciudat (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:40)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      celor ce vor sa voteze tandemul Geoana / Antonescu ca TOTI cei care, indiferent de guvern, erau considerati hoti si-au dat mana impotriva lui Basescu?
    • +10 (10 voturi)    
      JOS CU EI (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:01)

      Dan.m [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      Numai sa ne uitam la fetzele lor sa ne dam seama ce figuri de interlopi au aceste personaje.Si mai au tupeul sa apara si in presa. Doamne in ce tara de hoti traim. JOS PSD , JOS VINTU , PATRICIU , HREBENCIUC , VOICULESCU !!!
    • -3 (3 voturi)    
      info (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:59)

      info [anonim] i-a raspuns lui vlad

      te-ai fi saturat u.....da nici un politician mai ales marinaru care se lauda in 2004 ca se va lupta cu coruptii nu a facut nimic, si nici nu vor face nimic, toti au interese comune intre ei, se injura la tv, si in spate isi vad de treburile lor
      • 0 (0 voturi)    
        a-ncercat (Joi, 26 noiembrie 2009, 16:39)

        cleopatra [anonim] i-a raspuns lui info

        sa faca ceva sprijinind-o pe Monica Macovei. dar nici tanti evropa n-a reusit s-o ajute sa ramana acolo. doar nu putea sa se impuna in fata dlui prim-ministru tariceanu, care nu o dorea in echipa domniei sale...
    • +1 (3 voturi)    
      Aici gasiti raspunsurile incertitudinilor (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:00)

      cris [anonim] i-a raspuns lui vlad

      http://badeadan.blogspot.com/2009/11/voiculescu-catre-patriciu-tot-ceea-ce.html
  • +50 (68 voturi)    
    Minti caine (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:33)

    momomiro [anonim]

    Daca iese Geoana ne-am ars cu totii.hai la vot.
    • -8 (16 voturi)    
      Daca amesteci Rosu si Galben (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:07)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui momomiro

      Daca amesteci Rosu si Galben iese Portocaliu.


      Numai ca aceasta coalitie / amestec nu sa realizat in aceste zile ci de ceva timp ...
    • +23 (23 voturi)    
      asa e ...chiar ca ne ducem naibi.... (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:13)

      elena [anonim] i-a raspuns lui momomiro

      Nu mai scapam odata de comunistii astia care ne-au vandut tara, ideea este ca inca sunt multi care sunt intoxicati...si care vor vota geoana cu ochii inchisi...si in 5 ani chiar ca se duce naibi tot....

      Eu cred ca saracii astia de pe la antene si realitatea ar pleca daca ar avea unde...s-or fi saturat si ei sa tot primeasca sfaturi... si cred ca vor vota basescu...ca multi altii de altfel.

      eu votez basescu, si mi-ar placea sa ma contacteze cineva vreodata sa ma intrebe de ce!!
      • 0 (0 voturi)    
        SA TE CONTACTEZE? (Joi, 26 noiembrie 2009, 13:11)

        nuca [anonim] i-a raspuns lui elena

        Stai linistit, nu te contacteaza nimeni....
  • +43 (53 voturi)    
    Vai, lasati... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:35)

    profesoras [anonim]

    Dar nu trebuie sa dati explicatii. Stim ca va preocupa binele tarii. Noi o sa dormim linistiti in timp ce tu si sov o sa lucrati pentru noi...
  • +32 (36 voturi)    
    Sigur ca da ... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:35)

    bigradu [anonim]

    Si Mos Craciun ne aduce daruri de Craciun.
    • -4 (6 voturi)    
      PATRICIU si VANTU - fac rău campaniei lui Geoana (Joi, 26 noiembrie 2009, 7:37)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui bigradu

      Am spus asta si ieri.
      Noroc ca aseara cei doi au fost combatuti
      de Andrea Pora.
      Fata asta aduce voturi la greu taberei
      Geoana-Antonescu.
      Ţopaie intr-o frenezie de la o televiziune la alta
      sunand mobilizarea pentru Basescu.
      Este bine ca nu o impiedica nimeni.
      *
      Cei din echipa de campanie portocalie
      nu s-au prins care sunt efectele neprevazute ale aparitiilor Andreei.
      Pe Pipidi au ascuns-o,
      pe Udrea au ascuns-o ,
      pe Pora o lasa in continuare sa ne facrmece cu zambetul sau inconfundabil. OK !

      PS. La Ursu in emisiune mogulul Vantu a intrat
      numai "audio" ....a vorbit prudent....e inca verde omul si joaca cu farmec la doua capete...ca daca nu era asa il chema si pe el Morar macar o data in astia 5 ani pe la DNA. Sau macar acum in 2009 de cand a devenit cica Realitatea TV anti basesciana. In schimb Dinu Patriciu mi s-a parut ca il va intrece cat de curand pe Iliescu in cursa fara intoarcere a senilităţii.
      • 0 (0 voturi)    
        corect, un comentariu excelent (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:42)

        Zgabeartza [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

        care bineinteles e taxat cu minusuri...
  • +22 (30 voturi)    
    right... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:36)

    Andrei [anonim]

    Sunt curios cine crede textele astea vadimiste.
    • +11 (17 voturi)    
      Totusi (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:12)

      Creator [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

      nu il poti compara pe Vadim cu niste hoti... Doar la neadevarurile spuse....
  • +29 (33 voturi)    
    Mafiotii dracului.... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:36)

    Namelss [anonim]

    No comment
  • +37 (41 voturi)    
    mai discuta (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:39)

    Ghita [anonim]

    despre FNI, Petromidia, Platforma continentala, elvila, traficul cu armament prodigo sa actionari Norica Nicolai si Nicolaescu, Crescent, de niste conturi, asa chestii minore. Mai adaugi Petromul si Licitatia Bechtel si s-a dus juma din PIB-ul anual al Romaniei. Ei nu au facut nimic sunt sfinti, de vina e udrea cu parcarile si basescu cu inghetata. hai sictir
    • +24 (24 voturi)    
      am uitati de Rafo si tigarete si traficul (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:33)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      de petrol cu ex iugoslavia fiefuri psd. vreau sa vad liberalii golani ca voteaza cu iliescu si intelectualii ce au sustinut pnl-ul ca vor vota cu vanghelie.
      • +8 (8 voturi)    
        Nu ai auzit ce a zis (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:47)

        gabifm [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

        Antonescu cum ca Geoana a fost in Piata Universitatii? Nu prea am inteles cand. Este incredibil, cata mistificare, cata disperare!
    • 0 (0 voturi)    
      pt ghita (Joi, 26 noiembrie 2009, 2:53)

      houston [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      ghita.mai rasfoieste tata despre crescento si s.c.p ghbh din germania anilor 1989-1991.respect
    • -5 (7 voturi)    
      Petrom scos la vanzare de Basescu; RAFO ALRO (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:24)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      doar cateva din beneficiile canceruului portocaliu din PDL
      • +8 (8 voturi)    
        Nastase - PSD a vandut Petrom! (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:50)

        gabifm [utilizator] i-a raspuns lui vlad

        Asta o stiu pana si copiii de gradinita. Si a vandut nu numai logistica ci si subsolul: titi + gaze naturale.
        • -4 (4 voturi)    
          BASESCU a angajat vanzarea PETROM (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:05)

          aa [anonim] i-a raspuns lui gabifm

          Nastase a respectat un angajament facut de Basescu pe vremea cand era negociator sef cu UE !.
          ba mai mult PD a votat pentru vanzarea PETROM.
          • +2 (2 voturi)    
            bravo aa, meriti banii (Joi, 26 noiembrie 2009, 13:27)

            bombo [anonim] i-a raspuns lui aa

            iubitel, asa, imi place, umple forumul de comentarii aiurea... si ca sa nu se prinda astia, as zice sa mai alegi si alte litere de la inceputul alfabetului... si ai grija cu dezinformarea, toate relele sunt din vina dictatorului basescu... el ne-a fortat pe mine, dip si musetescu sa vindem petromu' ... el m-a fortat sa imi fac atatea case... el a limitat indemnizatia la mame... el a zis romanilor sa joace la fni... el l-a bagat pe haisam in avionu' bunicutei...base e vinovat ca a scazut productia de oua la cornu... dictatoru'!!
            • -1 (1 vot)    
              esti penibil mai securistule portocaliu (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:41)

              aa [anonim] i-a raspuns lui bombo

              adevarul istoric va deranjeaza mai PDL-istilor. urmeaza sa ardeti cartile actele lol...
              pana una alta eu am adus argumente iar prntr-un efort de bun simt gasi pe google informatii legate de aceste aspecte e mai simplu sa ataci persoanele si nu ideile celor care nu-l sustin pe Basescu ... atat puteti atat faceti.
      • +10 (10 voturi)    
        huh? (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:54)

        Ghita [anonim] i-a raspuns lui vlad

        petrom l-a vandut nastase in ultimele luni de mandat, rafo privatizat in 2001, alro in 2002, petromidia tot in mandatul nastase iar patriciu nu a respectat obligatia de plata a datoriilor istorice catre stat desi pretul de vanzare pentru acest lucru a fost infim, sidex in 2001.

        sunt informatii mai mult decat publice mi se pare jenant sa postezi ca boul "din auzite"
        • -3 (3 voturi)    
          Petrom s-a vandut cu votul Parlamentului (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:07)

          aa [anonim] i-a raspuns lui Ghita

          Pe vremea guvernarii Nastase ca urmare a angajamentului luat de Traian Basescu in fata UE in calitate de negociator sef la UE din cate stiu eu INAINTEA guvernarii Nastase.
          Ba mai mult PD a votat PENTRU aceasta vanzare care a fost trecuta prin Parlament.
        • -4 (4 voturi)    
          tipic PDL-ist nu stim dar jignim citez: "ca boul" (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:11)

          vlad [anonim] i-a raspuns lui Ghita

          Traian Basescu a incheiat inaintea guvernarii Nastase un tratat prin care Romania se angaja la privatizarea Petrom.

          PSD-ul a privatizat Petrom,si a respectat tratatul incheiat de Basescu, dupa ce a primit
          votul Parlamentului iar PD a votat pentru .
          RAFO , ALRO au fost ambele negociate si angajate inainte de 2000 de catre CDR.
          Sidex habar nu am cine l-a privatizat ...
          Iar Petromidia din cate stiu eu a fost recent cumparata pentru performantele economice extraordinare de care a dat dovada...
      • +5 (5 voturi)    
        gresit (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:11)

        rochiri [utilizator] i-a raspuns lui vlad

        alea au fost vandute pe vremea lui Nastase!
  • +26 (28 voturi)    
    mizerabilii, dar nu de Hugo ci de Romania (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:40)

    ion [anonim]

    Si oare i-o fi crezut cineva ? Cit de mult ne desconsidera aceti parveniti sugatori la tita tarii si implicit la banii nostri.
  • +27 (27 voturi)    
    Iata... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:44)

    ddd [anonim]

    Iata o monstra de ce ne asteapta. Domnul Vantu e puternic. E discretionar. "Tocmai vi s-a redus salariul." Hm
    • +15 (15 voturi)    
      Ca o tembela (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:03)

      aida [anonim] i-a raspuns lui ddd

      S-s strambat si atat cand i-a zis Vantu ca i se reduce salariul. Dupa care 10 minute nu am mai auzit-o vorbind. Probabil, l-a perceput ca pe un avertisment. Vai mama ei ce patroni a avut si are: Vantu si Voiculescu. Acum isi imagineaza ca e o mare jurnalista. Jurnalism de rahat, asta faceti voi la Realitatea Tv iar singurul post pe care ma uit e Euronews. Incerc si stirile TVR 2 si da, vad Romania altfel.
      Gretosi si plini de ura cei 2 hoti, nu-i mai satura Dumnezeu. Romani, mobilizati-va!
    • +16 (16 voturi)    
      patron vs salariat...in tv (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:26)

      emo [anonim] i-a raspuns lui ddd

      Am observat omul Oana Stancu in momentul in care sov a zis de salariu. Ii era foarte greu sa inteleaga pozitia patronului. Era, in acelasi timp, speriata. Nu-i venea sa creada ca, dupa cate a facut primeste o asemenea ,,recompensa''. Nici pe departe nu a gustat gluma patronului. Incercam sa imi dau seama ce este in sufletul ei cand a primit aceasta replica. Cred ca am reusit sa inteleg multe din trairile interioare ce au foat in acel moment si, mai ales, dupa acel moment la Oana Stancu. Oricum, aseara, in acea emisiune am vazut o altfel de Oana Stancu. Chiar daca a fost altceva, un inceput firav de schimbare a abordarilor categorice a reusit sa se inderpte catre un fel de echidistanta fapt ce a deranjat chiar daca ,,sub forma de gluma''. De asemnea, am vazut si un altfel de Ursu. Asemenea Oanei, pasind catre echidistanta. Sper sa inteleaga ca, odata echitatati ca realizatori de emisiuni oricine va privi/asculta la ei va avea acea eticheta si va filtra orice mod de prezentare a acestora.
      Sper sa aiba prieteni adevarati care sa le spuna si astfel de vorbe. Oricum eu am facut asta, aici pentru ei. Am spus opinia mea si nimic mai mult.
      • -8 (8 voturi)    
        viteazule (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:31)

        titi [anonim] i-a raspuns lui emo

        tu ce ai face daca ti-ar zice patronul ca iti reduce salariul cu jumate? vitejii pedelisti de dupa calculatoare, tremura izmenele pe voi.
      • +1 (3 voturi)    
        ECHIDISTANTA (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:07)

        EccE [utilizator] i-a raspuns lui emo

        Intr-adevar, am remarcat si aseara si de cateva seri o abordare mai echilibrata a prezentatorilor Stancu si Ursu. Suprinzatoare si greu de explicat. Oare simt ei rezultatul alegerilor, si se reorienteaza? Chiar au inceput sa imi devina simpatici, desi greu credeam sa spun asta vreodata de Ursu. Domnilor, in orice caz va sat mult mai bine si profesional ca si echidistanti..si nu uitati, ce e Vant, ca Vantu' trece..iar noi ramanem
    • -7 (9 voturi)    
      acum 6 luni salariile de la Realitatea s-au redus (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:26)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui ddd

      din cauza politicii de 5 ani a monstrului de la Cotroceni.
      • +3 (5 voturi)    
        bai gigi (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:52)

        srg1 [anonim] i-a raspuns lui gigi

        Si acu un an si ceva cand s-au dublat salariile la rtv si peste tot in tara tot "monstrul" a fost de vina, nu-i asa?
        Ptiu, a naibii echidistanta aveti voi "dizidentii" de astazi. Nu mai dati din maini ca vi se vad sforicelele.
        • 0 (0 voturi)    
          acum 4 ani ... si nu 1 (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:43)

          gigi [anonim] i-a raspuns lui srg1

          atunci s-a facut ultima marire majora la RTV.
          si asta datorita situatiei economice de dupa 2004... nu comentez mai mult casa nu sara catelusii securisti in sus...
      • +9 (9 voturi)    
        Nu a mai putut fura Vantu? (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:58)

        gabifm [utilizator] i-a raspuns lui gigi

        De aceea pentru multi Basecu este "monstrul de la Cotroceni" asa cum il etichetezi si tu.
        Oricum toti angajatii Realitatea - Catavencu au inteles ca de la Base li se trage de aceea il fac pulbere zi de zi. Unde sunt vremurile cand seful lor Vantu eran capo del tutti capi?
        • -1 (1 vot)    
          1996-2000 ; 2004-2009 (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:44)

          aa [anonim] i-a raspuns lui gabifm

          cam atunci a fost Vantu asa cum zici ...
        • -1 (1 vot)    
          asteptam cu interes (Joi, 26 noiembrie 2009, 16:15)

          008 [anonim] i-a raspuns lui gabifm

          Asa e! Nu a mai putut fura. A aparut pecinginea portocalie , lacuste care au devalizat intr-un an cat toti mogulii in ceilalti 19.
          Sa vezi dupa 6 Decembrie cum dispar ca sobolanii la Monaco, Malaga, etc, fiecare pe unde si-a tras casa.
          Sa vezi atunci subiecte ce vor fi postate: Vantu contra Videanu, Patriciu contra Berceanu, Voiculescu contra Udrea si Cocos.
          Asteptam cu interes....
      • +6 (6 voturi)    
        hehe (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:31)

        bilutz [utilizator] i-a raspuns lui gigi

        nu l-au descridetat destul pe Base ? deaia au scazut salariile ? :)))
    • +2 (2 voturi)    
      mostra... (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:44)

      ddd [anonim] i-a raspuns lui ddd

      Da dimineata am revazut comentariul. Se zice "mostra" scuze...
      In alta ordine de idei am cautat pe youtube un film ceva de cand il ameninta Patriciu pa Base din arest in 2006. Ce va de genul "O sa-ti arat eu tie!". N-am gasit nimic... Isi aduce aminte cineva? Are cineva filmul ala? A fost pe stiri la vremea aia.
    • +3 (3 voturi)    
      Cred ca iti dai seama ca a fost o gluma. (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:53)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui ddd

      Atatea limbi in ... i-a dat tipa pana aseara si ii va da si in continuare incat nu cred ca a fost decat o incercare de "albire" a individei.
  • +41 (41 voturi)    
    Se aduna corbii (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:45)

    urania [utilizator]

    In ceea ce ne priveste, multi dintre noi s-au convins, daca mai era cazul, ca cei trei 'crai de la rasarit' - Patriciu, Vantu si Voiculescu, trag sforile in tara asta. E foame mare daca Vantu si Patriciu sunt prieteni, se mai intalnesc la o cafea! Nici macar nu au rabdare pana la turul al doilea al alegerilor, il si vad pe Geaona presedinte si formeaza guverne, pun tara la cale de pe-acum! Noi, electoratul nu insemnam nimic! Dar pt ei 5 ani de pauza de la furat e mult, mai ales ca mai e 'cascaval' neadjudecat - RomGaz, TransGaz, Posta Romana, Salrom! Pt. ei, Romania este o afacere. Se aduna corbii, nu-si scot ochii, vor sa ne hotarasca soarta noasra si a copiilor nostri!
  • +38 (38 voturi)    
    fara comentarii (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:46)

    emigrant 50% [anonim]

    aceasta emisiune a reprezentat SINTEZA ANULUI ......... noapte buna Romania !
  • +30 (30 voturi)    
    S-au unit ! (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:46)

    Marcel [anonim]

    Probabil au stabilit ultimele detalii, planul in mare fiind pus de accord de mult ... sunt doar garantii acordului PNL - PSD.
  • +23 (23 voturi)    
    corbii (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:47)

    HESS [anonim]

    Hot cu hot la veselie.
    Ce se aseamana se aduna.
    CEAUSESCU ar fi bun pt voi.Ce a-ti mai sapa la canal bibiciilor.Si zau ca meritati.
  • +19 (21 voturi)    
    fumati amindoi (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:48)

    Lucianmotzul [anonim]

    Darar cancerul de plamini in voi HOTI ordinari acoperiti de comunisti.
    • +7 (7 voturi)    
      Mai usor cu blestemele (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:58)

      Padurean [utilizator] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      Si tu dai cu blestemele? Ai un minus de la mine pe tema asta

      E observabil ca Patriciu gafaie chiar si stand pe scaun...abia ia aer de emotionat ce era.
      Era observabil ca ataca la Basescu numidul comunist si cel mai mare rau, sau zicand Doamne fereste sa mai iasa presedinte. Se plangea ca i-a mers mai rau pe timpul lui Basescu decat putea sa ii mearga.
      Psihologic vorbind obezitatea reprezinta un usor masochism, neavand suficienta grija de modul de hranire sau de boala de care sufera.
      Asadar Patriciu are singur "grija" de el insusi, deci blestemele sunt nenecesare.
      Mai degraba un vot clar al tau si al cunoscutilor pentru cel care l-a suparat mai tare, ar fi mult mai de ajutor si Romaniei si poate si lui. Poate invata si el pana la urma ca romanii nu sunt chiar asa de prosti precum crede unul si altul.
  • +29 (29 voturi)    
    :)) (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:48)

    eueu [anonim]

    daca astia fac atata caterinca gen ,,va mai punem la cale una mica romani fraieri da va mai indulcim cu un pic de realitate difuzata pe antena''pe FATA si lumea inca ii voteaza....nu am decat o singura concluzie:o meritam!da....il sustin URGENT pe Basescu!!!!!!!!!
    • +14 (14 voturi)    
      :)) :(( Rasuplansu (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:11)

      ozi [utilizator] i-a raspuns lui eueu

      Pai, o tot meritam de vreo 20 de ani incoace.
      Cizma ruseasca murdara de noroiul comunist, n-a fost vina noastra, dar, se vede treaba ca ne-a priit, ne-a placut rau....mai vrem. Ne-a apucat pofta.
      Numai Dzeu ne poate scapa, dandu-ne gandul cel bun.
      Nu sunt de acuzat nici cei care nu vad pericolul asta. Or fi mai tineri, or fi interesati de tot felul de mismasuri. Ei vad pericolul in alta parte, acolo unde le arata mogulii care.......evident, VOR BINELE POPORULUI SUVERAN :)))) (Nici la scoala nu dadeam atatea citate din Caragiale, nici nu stiam cat de bine l-am invatat :)))))
      Daca suntem cuminti, o sa ne numeasca poporul mogulilor :)))))
      Dar daca niciunii nu vedem pericolul real? Dzeu stie. Ne aparam fiecare de ceea ce credem ca ne ataca. E o problema de perceptie, de informare, de dezimformare....
      Mi-ar placea foarte mult sa nu ne mai batem si sa ne jignim noi ptr ei. Dupa cum se vede, cu ochiul liber ei sunt prieteni si se distreaza ca noi punem atata suflet. Rad de noi. Ei sunt cinici, nu sufletisti. Afacerile si politica nu se fac cu sufletul. Iata, mi-am dat sufletul in 90 prin Piata Universitatii ca sa-i vad astazi pe Iliescu si pe Constantinescu la bratzeta. Au uitat cum se jigneau? Ei voiau puterea iar noi eram masa de manevra. Mai sunt multe exemple.
      • +7 (7 voturi)    
        ma gandesc ... (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:09)

        Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui ozi

        ...ca ar fi nevoie de inca o revolutie care sa zdruncine din temelii actuala clasa politica si actuala mentalitate romaneasca de perdant. oamenii s-au obisnuit sa fie manipulati, umiliti si sa piarda. asta ni s-a inoculat in 25 + 20 de ani si am ajuns niste caractere perdante. Sloganul "yes, we can" ar fi fost 0 barat in Romania pt. ca toti, in adancul sufletului simtim ca "No, we can't!" si ne comportam ca atare. ca niste lasi si fricosi. Englezii si americanii se strang cate 30.000 pt. a protesta pt. chestii mult mai intangibile gen protectia animalelor iar noi nu putem sa strangem o mana de oameni pt. a apara monumentele care dispar, istoria care ni se fura sau a da un avertisment clasei politice ca noi nu dormim si ca noi avem puterea.
        intr-un fel ne meritam soarta! sunt slabi.
  • +21 (21 voturi)    
    ce penali sunt astea (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:49)

    sergiu londra [anonim]

    CORIFEII astea doi au atitea bani din furat acuma ce mai vor sa fure unu are in conturile din olanda 2 miliarde ,o banca mare din georgia a cumparat acuma ce vrea ssa mai cumpere spurcatul asta de PATRICIU SI VINTU
  • +26 (28 voturi)    
    Bleah... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:51)

    shuker [anonim]

    O bascalie ordinara! Frizeaza bunul simt scenariul lor de 2 lei. Te miri cum dreq au ajuns asa de "shmecheri".
    Daca iese Geoana chiar ne-am ars....
    asha ca hai la vot .. ca altfel ne meritam soarta..
  • -19 (23 voturi)    
    incetati talibanilor (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:53)

    silvius [anonim]

    este incredibil cum este nevoie pentru poporul asta prost de dusmani, inamici si tradatori. toate astea pentru a0si motiva impotenta de a se dezvolta prin fortele proprii( "prin noi insine" ) . de asta e nevoie de justificare si pentru raportare fata de ceva si cineva.
    sictir romanica protv.
    • +8 (8 voturi)    
      cred ca ai lipsit (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:02)

      srg1 [anonim] i-a raspuns lui silvius

      din romania in ultimii 15 ani. Daca Patriciu si Vantu sunt curati ca lacrima atunci a inghetat iadul. Iar daca acesti doi grofi imbuibati sustin pe cineva, atunci acel cineva este vandut si nu poate avea sustinerea mea.
      Tin sa-ti amintesc ca sloganul pomenit de tine este liberal si nu li se potriveste celor doi. Mai degraba"prin voi insiva pentru noi insine".
      Nu e cazul pentru cineva care se imbogateste prin munca si inteligenta.
      L-am auzit pe Vantu aseara spunand ca el face speculatii financiare si ca "intamplator" are un trust de presa in Romania. Sunt de acord cu el: daca nu erau intamplarile cu FNI si cu BIR astazi era un jalnic vanzator de consignatie in orasul de bastina Roman.
      Ergo: sictir Vantu, sictir Patriciu - plecati naibii in Georgia si investiti acolo.
  • +23 (25 voturi)    
    Coffeeeeee Club (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:53)

    goagalitz [anonim]

    Patriciu si Vantu la o cafea. Nechezol,Alvorada??? Scuze, avem petrol, ne permitem un troc petrol-cafea. Ca la Crin cu Geoana: vot-Johannis. Ce de troace prin Romanica asta!!!! Auzi,dar si intoarceti cafeaua???? Cine va ghiceste????fata lu fata lu nepoata lu fiu lu nora lu mama Omida?????
  • +27 (27 voturi)    
    e bine... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:54)

    Talex [anonim]

    E bine ca ies in fata toti hotii astia, abia vad romanii ca Basescu are dreptate, ca acesti hoti invart politica si mass-media, ca astia il vor pe prostanac presedinte, ca Johannis e un simplu pion, ca, Crinu a dansat cum i-au zis ei si ca il vor jos pe Basescu fiindca le incurca treburile, au nevoie de linistea epocii Iliescu cand au furat pe rupte si au facut milioane. Ii doare-n cur de tara si romani, dar prostanacii aia doi, Geoana si Crin ii dau inainte cu grija pentru popor, bunastarea, patria, cum le cer stapanii. La puscarie cu voi, sa va fereasca Dumnezeu de mania poporului. Sfidati romanii.
  • +23 (23 voturi)    
    PNL infiintat la SIE, de KGB-istul Caraman (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:55)

    sandu [anonim]

    am citit un articol si mi s-a facut frica! PNL infiintat de generalul caraman, care era mandru ca avea grad si de la KGB

    http://www.jurnalul.ro/stire-editorial/infiltrarea-partidelor-de-serviciile-secrete-528351.html
    • -4 (4 voturi)    
      da de ce ti-e frica? (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:35)

      titi [anonim] i-a raspuns lui sandu

      basescu conduce toate serviciile, prin urmare si toti infiltratii.
  • +20 (20 voturi)    
    filmul (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:56)

    alio [anonim]

    Tare , am vazut ca nu au pus inca emisiunea de azi pe site ,cred ca nici nu va aparea.
    Miroase a razmelnita la realitatea , si trebuiau pusi la punct.
    • +4 (4 voturi)    
      Visezi! (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:04)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui alio

      Daca ar fi profesionisti altfel s-ar comporta. Dar nu. Snt doar simbriasi. Eu le-am mai spus: exista viata si dupa 06.12.2009. Daca isi doresc ca ai lor copii sa traiasca intr-o lume Vantu / Voiculescu / Patriciu, sa continue in acelasi mod.
  • +24 (24 voturi)    
    daca ies astia doi presedinte (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:58)

    Ovidiu [anonim]

    noapte buna, Romania
  • +30 (30 voturi)    
    Iesiti afara din birlog! (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:58)

    Sarsaila [anonim]

    Ala e! Iliescu si-a scos basca la mogulizor, Patriciu si Vintu ies spate in spate la bataie!
    Noi decidem cine e mai tare! hehehehe....

    Am spus-o si o repet:
    Marele merit al lui Basescu este ca a reusit sa scoata toata mizeria la suprafatza!!!!!!! Acum mingea e la noi, sper sa va dati seama! Referendumul este esenta! Toti sint rezultatul nostru, inclusiv Basescu! Nu mai putem sa ne ascundem, sa negam realitatea!
    Hai la vot!
    • +4 (4 voturi)    
      Realitatea (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:39)

      tyla [utilizator] i-a raspuns lui Sarsaila

      Ba, chiar dimpotriva, sa negam Realitatea, si Antena
      • -3 (3 voturi)    
        si democratia la ce ne trebuie (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:50)

        aa [anonim] i-a raspuns lui tyla

        ...
        • 0 (0 voturi)    
          Era o gluma... (Joi, 26 noiembrie 2009, 12:28)

          Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui aa

          ....
          • 0 (0 voturi)    
            pai din gluma nu se formeaza guvern (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:45)

            aa [anonim] i-a raspuns lui Sarsaila

            desi exista o majoritate Parlamentara.
    • -4 (4 voturi)    
      cea mai mare mizerie fiind ... Basescu (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:51)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Sarsaila

      chiar el , dupa umila mea parere
  • +26 (26 voturi)    
    O cafea deja era necesara (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:58)

    grunespferd [utilizator]

    "Dormi liniştit, FNI veghează pentru tine!"
    • +8 (8 voturi)    
      Cum le vine tot peste bot!.... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:57)

      Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui grunespferd

      ha ha ha ha ha....

      Si
      "Adevarul, un ziar care nu face politica!"
      Pai nici n-are nevoie, ca face mogulu!

      Si
      "Antena unu, mereu aproape!"
      ... dar niciodata inauntru...

      :)))
    • -3 (3 voturi)    
      pana una alta Vantu a scapat pe vremea lui Basescu (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:28)

      aa [anonim] i-a raspuns lui grunespferd

      fix acum 2 sau 3 ani de treaba cu FNI-ul ... posibil la schimb cu serviciile aduse lui Basescu in 2004.
    • +3 (3 voturi)    
      "Dormi liniştit, FNI veghează pentru tine!" (Joi, 26 noiembrie 2009, 12:12)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui grunespferd

      http://turnofftheglory.wordpress.com/2009/11/25/pentru-tine/
  • +19 (19 voturi)    
    glumite de salon (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 22:59)

    Alexandru [anonim]

    Comunisti se cheama cei care castiga sub un milion pe an. Ca o glumita elevata, asa, de salon. Plesu era "bietu Andrei", baiat bun dar fara ambitz. Da, Ritzi m-a enervat cumplit, Videanu la fel, dar n-am simtul umorului fin asa a la Nastase, Vantu si Patriciu.
  • +25 (25 voturi)    
    haideti la vot! (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:00)

    sandoval [anonim]

    in primul tur,recunosc,am mers la vot,dar nu am folosit stampila..dar dupa ce i-am am auzit pe patriciu si vantu,in seara asta la tv,sunt decis sa ies la vot si sa nu ii aleg pe ei.
  • +26 (26 voturi)    
    Asa incearca ei? (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:01)

    Toronto.weblog.ro [anonim]

    Asa incearca ei sa convinga lumea ce suflet bun si nobil au? Cu texte cum ca se intilnesc la o cafea sau SOV nu are nici un preferat la prezidentiale?
    Asa raspund ei unor acuze grave, atunci cind in final deschid gura nu doar vorbesc prin interpusi si angajati platiti?

    Oamenii astia chiar ne iau de prosti?

    Sper ca Base sa reuseasca ceva si sa fie reales, desi teama mea e ca dupa 6 dec. vor sta frumos la cutie inca 5 ani dupa acre sa te tii ... nimic nu-i mai opreste.
    Inca ma mir cu s-au putut toti aduna impotriva lui Base ce le ameninta planurile secrete ...
  • +29 (29 voturi)    
    PUTEREA (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:02)

    willow [anonim]

    Oamenii astia s-au obisnuit sa aiba puterea, sa faca si sa desfaca guverne, sa schimbe si sa dea legi, sa puna etichete pe cei incomozi si sa manipuleze o intreaga societate. Daca nu au PUTEREA lucrul acesta ii innebuneste. S-a vazut cat de tulburati sunt ca nu pot sa-si impuna regulile.

    Ma uitam numai la sarmanu Orban, tot timpul cat a fost Patriciu in direct s-a uitat numai in jos. Sa mor eu, nici la Dalai Lama nu se sta asa smerit. Bah tata bah! slugi in adevartatul sens al cuvantului.

    Despre Vantu ce sa mai zicem, nu are staful lui Patriciu, e genul de "valutist" fara scrupule. N-are mama, n-are tata.

    Vai si amar de c.u.r.u. nostru.
    • +12 (12 voturi)    
      MSONERIE (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:05)

      BLACKVIRUS [anonim] i-a raspuns lui willow

      asta se numeste masonerie. patriciu si tariceanu fc parte din ea.
      • -1 (1 vot)    
        asa si ? mari personalitati au fost ... (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:33)

        vali [anonim] i-a raspuns lui BLACKVIRUS

        Iata cateva nume la intamplare ...
        Chrysler, Walter P.
        Churchill, Winston
        Citroen, Andre
        Gable, Clark
        MacArthur, General Douglas
        MacDonald, Sir John A.
        Lindbergh, Charles

        sursa:
        http://www.masonicinfo.com/
      • 0 (0 voturi)    
        pai ia niste romani ... masoni ... (Joi, 26 noiembrie 2009, 15:18)

        aa [anonim] i-a raspuns lui BLACKVIRUS

        Dimitrie Cantemir si Constantin Mavrocordat, reformatorul; angajata, alaturi de "revolutionarii" Horea, Tudor Vladimirescu si Alexandru Ipsilanti; discreta, in spatele domnitorilor Mihail Sutu sau Alexandru Sutu; temerara, brat la brat cu "carvunarii" si "confederativii", cu Ion Campineanu, Ionica Tautu, Mitropolitul Leon Gheuca, Episcopul Gherasim Clipa Barnovschi, Iordake Darie Darmanescu, Mitita Filipescu, sau "farmazonul" dovedit Iordake Catargiul, cel dus in surghiun la rusi. O aflam fluturand tricolorul, si insufletind spiritul si fapta generatiei pasoptiste, prin flacara Balcescului, a lui C. A. Rosetti, a lui Heliade Radulescu si a fratilor Golesti si Bratieni. O aducem martora a infaptuirii Templului nostru national, in 1859 si 1918, apoi insotindu-i in truda ridicarii unei natiuni moderne, pe ministrii M. Kogalniceanu, Ion Ghika, Ion Strat, Ion Balaceanu sau pe vlastarele Filipestilor, Cantacuzinilor, Kretzulestilor,
        Sturzestilor, Filittilor sau Rosettestilor.

        http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/55154/Masoneria-in-istoria-romanilor.html
  • +32 (32 voturi)    
    E groasa (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:03)

    Spartakus [anonim]

    Fratilor, e groasa! Basescu o fi el chior, betiv, curvar, rasist, nesimtit, dar pe langa rechinii astia mi se pare Hercule luptand cu hidrele si mistretii. Daca vin astia la putere, dictatura lui Ceausescu e nimic. Va fi liniste in tara, o liniste sub care Vantu, Patriciu si Felix vor imparti halcile ramase iar Nastase si Hrebe vor devora, ca niste hiene cumsecade, resturile. Nu vreau ca viitorul copilului meu sa fie hotarat de acesti banditi care ar merita sa stea nu o zi, ci o viata dupa gratii. Sa nu ne imbatam cu apa rece, ei vor conduce tara, nu papusarul Crin, nici marioneta Geoana sau marioneta marionetei, Johanis. Lingaii din presa, gen Ciutacu, Nistorescu, Ursu, Gadea, Badea, au tot interesul sa se gudure pe langa ei, o vor face pe salarii grase in timp ce milioane de oameni vor suferi in saracie, ca intr-o dictatura tipica, sud-americana, cu o mana de imbogatiti si o multime de paria.
    N-avem alta solutie: pe 6 decembrie, base or bust!
    • -3 (3 voturi)    
      un Hercule cu vanzari anterioare Udrea etc ... (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:54)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Spartakus

      nu merci ! Geoana all the way!
      • +5 (5 voturi)    
        da.... (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:36)

        bilutz [utilizator] i-a raspuns lui aa

        Iliescu all the way! ...pardon .....
        Nastase all the way! ...pardon .....
        Vantu all the way! ...pardon .....
        Voiculescu all the way! ...pardon .....
        Vanghelie all the way! ...pardon .....
        Vadim all the way! ...pardon .....
        Stai ma!!! cum il chema ? parca era ceva cu g....
  • +22 (22 voturi)    
    Posta (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:03)

    goagalitz [anonim]

    Mai Vantule, prin Posta Romana nu ti se oferea o adunatura de mortar si ciment, ci o adunatura de scrisorele si informatii. of of of, ca nu percutasi deloc.
    • +19 (19 voturi)    
      haideti (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:15)

      base [anonim] i-a raspuns lui goagalitz

      Treziti-va, iesiti la vot, si atat va rog Votati pe Basescu, ca altfel ne-am ars
  • +23 (23 voturi)    
    Mogulii sunt proprietari pe tot? (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:03)

    Paul [anonim]

    Normal ca cel mai bun a fost Nastase. In timpul lui a scapat de puscarie dupa ce a nenorocit milioane de romani care si-au pierdut banii la FNI. Ce convenabil e sa faci ce vrei, ce iti convine si sa nu fii tras la raspundere de nici un fel, iar daca e cineva nemultumit sa arati cu degetul spre "conducerea cretina a tarii".....Vaaaaii ! Sper ca romanii vad limpede toate astea, sper ca nu se lasa prostiti in halul asta. Atata tupeu si nesimtire compacta nu am mai vazut.
    • -2 (2 voturi)    
      pe vremea lui Basescu a scapat de puscarie (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:19)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Paul

      dupa ce l-a lasat pe Basescu sa face ce vrea pe postul Realitatea ... pe atunci nu era mogul ca deh servea interesului comunistilor din PD...
      mai precis a vertictul a fost dat acum 3 ani ...
  • +20 (20 voturi)    
    vantu (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:05)

    Adriana [anonim]

    Vai de mine ce lichele, cum si-au dat arama pe fatza acesti nenorociti. I-au facut o favoare lui Base ca au aparut, sa/i vada toata lumea
    • -2 (2 voturi)    
      eu as zice ca au facut-o intentionat (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:44)

      Zgabeartza [anonim] i-a raspuns lui Adriana

      nu-i asa? alo, secu, esti pe fir?
  • +22 (22 voturi)    
    Buuuuu...! (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:09)

    romanul [anonim]

    Cel mai bun premier la furat a fost Adrian Nastase si daca fura doar el am fi fost fericiti, dar mai avea si o gasca numeroasa din PSD la Bucuresti si in teritoriu vro 10 mii cred, care vroiau si ei sa prinda o bucatica din buget. Erau un fel de chinezi in versiune romaneasca, fosti comunisti care imbratiseaza capitalismul mai rau decat camatarii, chiar am putea spune ca tranzitia cel mai bine s-a produs in structurile partidului comunist, de fapt s-a incheiat de mult, sunt chiaburi cu acte in regula, dar ca si in cazul chinezilor le-a mai ramas discursul comunist, sunt foarte indurerati de pensionari, someri si oameni necajiti, probabil sunt ingrijorati sa nu dispara aceasta clasa, ca nu mai are cine sa-i voteze.
  • +14 (14 voturi)    
    ah ce-mi place (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:10)

    bila [anonim]

    daca i-ati di bagat la puscarie atunci cind trebuia acum nu mai stateau pe capul vostru, nici al nostru..dar cine e "di vina"?
    tiriac isi baga picioarele in romania, uitind ca aici a facut banii...si sint multi...iar justitia..uitati-va la madam barbulescu si vedeti cine conduce tara...
    sa se rupa romania, in 3 si gata.....o sa vedeti ca urmeaza...fiecare cu cine vrea....
  • +22 (22 voturi)    
    ne confuzati, d-le Patriciu (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:14)

    goe [anonim]

    Pai nu s-au discutat masuri anti-criza, asa cum spunea dl. Melescanu? Ori dl Patriciu minte, ori dl. Melescanu, ori amandoi. Aproape sigur amandoi mint.
  • +21 (21 voturi)    
    ... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:18)

    Porumbelul pacii [anonim]

    cu geoană preşedinte, românia va fi condusă de conducătorii lui geoană: iliescu, vanghelie, hrebenciuc, voiculescu, vintu....
    • +10 (10 voturi)    
      intrebare (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:28)

      ozi [utilizator] i-a raspuns lui Porumbelul pacii

      Vanghelie? Joaca si juniorii? :))) Asta mai trebuie sa se antreneze putin.... ca sa ajunga la echipa mare, a greilor
  • +27 (27 voturi)    
    Nu-mi vine sa cred!... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:19)

    Sarsaila [anonim]

    ce-am vazut azi la mogulizor! Genial! Genial! Genial!

    cine ar fi crezut?....

    Si mai urmeaza una: confruntarea directa!
    Oricit de multi s-au adunat in spatele lui, Geoana va fi SINGUR in fatza monstrului!
    L-as intreba un singur lucru pe Geoana:
    Domnule Geoana, dumneavoastra vreti sa fiti presedinte?.... Presedintele cui, domnule Geoana?
    • +10 (10 voturi)    
      geniala intrebare!!! (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:01)

      Kpax [utilizator] i-a raspuns lui Sarsaila

      totul sintetizat in putine cuvinte ...si raspunsul inevitabil acelasi :D
      al lui sov , patriciu , srs ,felix ,srs , ctp ....etc
      • +10 (10 voturi)    
        Propunere pt glontul de argint (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:11)

        Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui Kpax

        ;) punem intrebarea de pe acum ca sa nu fim acuzati de lipsa de fair play...

        si mai am unu: Domnule Geoana, de ce n-ai basca? (basca lui Iliescu....)

        dar la asta trebuie creat putin contextul ca sa inteleaga poporul la ce se refera.... hehehehehe....
      • +3 (3 voturi)    
        Am uitat sa zic... (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:17)

        Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui Kpax

        Multumesc!:)
  • +18 (18 voturi)    
    twi pe terrati tutti (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:21)

    twi pe terrati tutti [anonim]

    Ideea este ca Base e un foarte bun presedinte si pentru o parte din PSD...Prea e vazut partidu asta ca un monolit....Dar ce, acolo nu mai exista oameni care gandesc?Le-a spalat creierul un Mazare, Oprisan, Hrebenciuc si alti baroni locali?Sa fim seriosi...Bagati mare pe twitter...N-ARE DE CE SA LE FIE FRICA...
    • +13 (13 voturi)    
      interesanta ideea (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:43)

      numiefrica [anonim] i-a raspuns lui twi pe terrati tutti

      si sunt convins ca PSD-ul se va sparge daca pierde prezidentialele.
      • -2 (2 voturi)    
        lol asa cum a disparut PNL cum s-a rupt PSD... (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:19)

        aa [anonim] i-a raspuns lui numiefrica

        evident ca nu se va intampla asa ceva in schimb PDL fara BAsescu nu exista si va ajunge la 2 % :)
  • +18 (18 voturi)    
    Acum inteleg un lucru. (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:26)

    helium [anonim]

    Am 23 de ani si realizez ca viitorul sta in mainile noastre acum. Avem cartile pe fata si nu trebuie decat sa ne miscam fundu si sa punem 5-10 minute o stampila pe o foaie. Nu se cer calcule, nu trebuie robie ci trebuie perspectiva, bun simt si stabilitate pentru noi tinerii!

    Admit ca si Basescu are prin PD-L banditi si poate ca trecutul lui nu e asa roz dar il vad ca pe un rau mai mic, ca pe un om care parca ar vrea sa-si spele greselile din trecut. A fost primar in Bucuresti si a miscat ceva, a fost un ministru ok si acum in 5 ani a miscat ceva si ne da perspective mult mai ok decat opozitia care nu se rezuma la vorbe. Nu ne permitem din nou vorbe si o intoarcere a PSD-istilor care in 15 ani nu au facut decat sa rada tot de pe fata pamantului.

    Daca nici acum, cand avem un cerc vicios format din mari tepuitori ai tari nu avem negru pe alb inseamna ca ne meritam soarta.

    Cum poate escrocul de Vantu sa-si bage coatele prin politica cand el a tepuit zeci de mii de romani si nu a platit pentru asta?
    Daca oamenii astia indoielnici triumfa inseamna ca suntem orbi, tampiti, idioti si ne meritam soarta.
  • +18 (18 voturi)    
    hai la vot! (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:26)

    Magda [anonim]

    Asa de tare e Base ca le tzatzaie chilotii la toti mogulii astia? Prin Base suntem noi cu totii impotriva capuselor Romaniei!
  • +19 (19 voturi)    
    Domnisoara, tocmai ti s-a diminuat salariu (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:27)

    Dema-gogu [anonim]

    Excretabil.
    Nu ma mai uitasem de mult la acest post.
    Cei care nu au urmarit emisiunea au pierdut ocazia de a vedea cu adevarat realitatea.
    In aceasta seara am vazut in direct, cu ochii nostrii, comportamentul unor adevarati moguli.
    Si, pentru ca mogulii sunt obisnuiti ca orice individ cu care discuta sa se faca pres in fata lor, nu sunt in stare sa dialogheze. Si-au pierdut cumpatul.
    Porcilor misogini daca o femeie, cu calm v-a spus ca nu crede in mojiciile voastre, ati jignit-o.
    Buturuga mica a rasturnat carul mare.
    V-am vazut fata hidoasa.
    Ati confirmat cu varf si indesat ceea ce tot spune Basescu.
    Iar pe doamna Pora o admir pentru calmul si eleganta cu care se exprima.
    Nu ati reusit sa o intimidati, sacalilor.
    • +6 (6 voturi)    
      Cand Dumnezeu... (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:14)

      mar [anonim] i-a raspuns lui Dema-gogu

      Loveste, da cu parul.
      Nu este bine sa te bucuri, dar dna moderator este sinistra, cati oameni a umilit. Cum a urlat la Dna. Pora in urma cu ceva timp!!! Asa de bine a invatat rolul ca nu a putut sa se desprinda, poate acum intelege cum este sa fii umilit.
  • +11 (11 voturi)    
    :) (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:28)

    radu [anonim]

    "dar nu discuta politca si nu pun la "cale tot felul de lucruri asa cum minte comunistul Basescu". "

    Ceva nu se potriveste in fraza asta.
  • +16 (16 voturi)    
    articol in evenimentul (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:29)

    mar [anonim]

    Patriciu si Vantu fac programul de guvernare. Merita citit. Daca resusesc cocalarii sa puna in opera nenorocirea, putem sa stingem lumina.
    Doamne parca sunt hiene, si din pacate Romania rurala este masa de manevra. Unde sunt ONG-rile lui peste care urlau in urma cu dou saptamani, ca se manipuleaza poporul. Alo Pro Democratia & Co. suntem in pericol si voi ce faceti?
  • +13 (13 voturi)    
    nica.dan nica. (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:40)

    sandoval [anonim]

    nu stiu cum poate trai dan nica cu el insusi..
    • +7 (7 voturi)    
      Simplu (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:53)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui sandoval

      El e un Dan Ni(mi)ca.
  • +20 (22 voturi)    
    Dinu dixit: (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:41)

    numiefrica [anonim]

    "daca ar ajunge Basescu presedintele Romaniei am trece prin cea mai neagra criza din istoria noastra". Ceea ce va si dorim, dragi tovarasi milionari :-))
  • +21 (21 voturi)    
    din cauza lui Basescu i s-a redus salariul??? (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:45)

    Anonymous [anonim]

    Pai Basescu a adus criza economica GLOBALA? mai sa fie ... il credeam pe Vantu un hot mai cerebral dar pare ca e doar un hot obisnuit care nu a fost prins (sau a platit destul incat sa nu fie prins) ... oricum aduce argumente jenante haha

    de fapt, ma gandeam, eu consider greselile lui Basescu ca fiind faptul ca si-a bagat fata in parlamentul european, ca nu a suspendat-o mai repede pe Ritzi dar in nici un caz ca ar fi facut scandal sau ca ar fi dus tara in criza economica ... astea sunt povesti scornite ... cum sa nu faci scandal cand Tariceanu iti spune sa intervii la parchet, cum sa te protejezi de o criza globala ... acum sunt mai convins ca oricand de la inceputul campaniei sa il votez pe Basescu
    • -2 (2 voturi)    
      Basescu a blocat reformele necesare (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:21)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Anonymous

      pentru a iesi / evita diminua efectele crizei ... ba a mers pana acolo incat sa spuna ca pe romani nu-i va afecta ...
      • 0 (0 voturi)    
        Nu banul este masura tuturor lucrurilor (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:05)

        Dema-gogu [anonim] i-a raspuns lui aa

        Esti cu norma intreaga sau part time?
        N-ai urmarit emisunea cu noi aseara pentru ca azi trebuia sa postezi pentru patron.
        Ai vazut ce patesc cei care nu au demnitate?
        Li se taie salariul, in direct, la o ora de maxima audienta.
        De ce sustii neadevaruri in care nici macar nu crezi? Nici pe tine nu te doare gura, ca si pe mogulii tai dealtfel.
        In acesti 5 ani Basescu nu a fost PRIM MINISTRU.
        Tara a fost guvernata de un GUVERN si legile au fost aprobate de PARLAMENT.
        Aceasta prostie o tot repetati la nesfarsit, in cor.
        Iar acum, votam un presedinte, nu un prim ministru care sa faca reguli fiscale.
        Nimeni nu discuta despre PRESEDENTIE. Posteaza pe la antenute, nivelul nostru e altul. Ai fi putut vedea cat de greu ii venea si lui orban sa sustina o cauza care nu este a lui.
        In schimb crinu, baleteaza cu nonsalanta. Cred ca ai avut si tu jucarii din acelea cu cheita: intorci.....si ii dai drumul!
  • +19 (19 voturi)    
    Fratilor... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:52)

    miculgigant [anonim]

    ... e groasa! Lasati, dracu', mofturile, si iesiti la vot! Va dati seama cum o sa arate Romania cu Geoana presedinte si astia toti, Vintu, Voiculescu, Patriciu etc. tragind sforile? Vorbiti si cu prietenii, cu rudele, convingeti-i... O fi asta cretin, betiv, curvar, scandalagiu, dar in astia cinci ani am mai respirat, n-a mai fost coruptia de pe vremea lui Nastase, a furat Videanu, asa cum a furat de cind se stie el, sub orice regim... Ginditi-va la ce o sa ne uitam la televizor cu PSD si PNL la putere. Or sa fure in liniste...
  • +20 (20 voturi)    
    Hai la vot (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:53)

    Lucius [utilizator]

    In nici un caz nu il consider pe Basescu perfect. Dar culmea e ca e singurul presedinte care a facut ceva ce pot sa imi amintesc, si chiar mai mult de un lucru: a dat drumul procurorilor, a dat drumul dosarelor (este irelevant daca el a fost securist sau nu, dosarele astea sunt), a condamnat comunismul, a semnat intrarea in UE (evident nu e meritul lui decat in mica masura dar totusi a avut meritul lui), a ajutat republica moldova, a avut initiative de securitate pentru marea neagra ... pe cand pe partea cealalta ii avem pe Vantu si Voiculescu (doamne fereste, mai bine mort ii votez pe astia) .... asa ca hai la vot, poate reusim minunea
    • +18 (18 voturi)    
      "Intariti-va statul!" (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:32)

      Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui Lucius

      Va amintiti cind spunea Vintu asta?
      V-am ascultat si ne-am intarit statul... la mogulizor, domnule Vintu! Si am vazut ...
  • +11 (11 voturi)    
    nu am disctuat preluarea postei...inca (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 23:59)

    radu [anonim]

    dupa 6 decembrie am sa va dau detalii
  • +13 (13 voturi)    
    HAI LA VOT!!! (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:05)

    barosso [anonim]

    hai cu toti la vot ca,doamne fereste sa iasa geoana,ne-am fript..mergem inapoi spre epoca de aur fals..mergem in evul mediu sau emigram in congo............nu lasati comunistii sa va darame viitorul!!!
  • +12 (12 voturi)    
    justitie (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:09)

    tudor [anonim]

    la puscarie cu acesti doi mafioti tigani.
  • +7 (7 voturi)    
    DL ECOLOGIST CANDIDAT LA PRESEDINTIE (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:09)

    NIDU TRIPACIU NITRI [anonim]

    d-le patriciu...sa va dau un pont...investiti in tehnologie ecologica , asta daca vreti sa faceti un bine romanicii...si mai ales daca vreti sa fiti bine vazuti la alegeri...si mai vreti sa si conduceti tara, sa o scoateti din criza...a, a-propos...cati bani ati investit in ecologie, domnilor moguli...chiar sa, dl, cernea, candidat la presedintie, nu l-a intrebat pe d-nii moguli cati bani au dat la mediu?intrebati asa, fara nici o rusine...ca n-are de ce...
    • 0 (0 voturi)    
      Moguli pe banii nostrii (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:20)

      Dema-gogu [anonim] i-a raspuns lui NIDU TRIPACIU NITRI

      Daca ar plati impozite n-ar mai fi moguli.
      Mai mult, se reped si la impozitele pe care le-am platit noi.
      Smecherii, paturica si-a inregistrat societatiile in alte paradisuri, deci din marea afacere=0 pentru amaratii de noi iar crivat a primit rambursari tva.
      Am auzit ca realitatea chiar are mari datorii ( nu am verificat).
      Astept raspuns referitor la politica fiscala de la primul ministru care este "geoana presedinte doi intrunul".
      Ca de vot, se ocupa fiecare!
  • +14 (14 voturi)    
    Tanase ar fi murit cu Patriciu si SOV de "gat" (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:09)

    Pharaoo [anonim]

    E inspaimantator ca e atat de valabil si azi, dupa 70 de ani !!!

    Ne-am trezit din hibernare
    Şi-am strigat cât am putut:
    Sus Cutare! Jos Cutare!?
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Am dorit, cu mic, cu mare,
    Şi-am luptat, cum am ştiut,
    S-avem nouă guvernare?
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Ca mai bine să ne fie,
    Ne-a crescut salariul brut,
    Dar trăim în săracie?
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Ia corupţia amploare,
    Cum nicicând nu s-a văzut,
    Scoatem totul la vânzare?
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Pentru-a câştiga o pâine,
    Mulţi o iau de la-nceput,
    Rătăcesc prin ţări străine?
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Traversam ani grei cu crize,
    Leul iar a decăzut,
    Cresc întruna taxe-accize?
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Totul este ca-nainte,
    De belele n-am trecut,
    Se trag sforile, se minte,
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Se urzesc pe-ascuns vendete,
    Cum nicicând nu s-a văzut,
    Ţara-i plină de vedete,
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Pleacă-ai noştri, vin ai noştri!
    E sloganul cunoscut;
    Iarăşi am votat ca proştii,
    Şi cu asta ce-am făcut?

    Există zvonuri potrivit cărora ar fi fost ucis de Armata Roşie invadatoare, deşi surse mai credibile indică faptul că moartea sa s-a datorat unui blocaj renal.
    Constantin Tănase încă mai juca în Bucureşti, la un an de la invazia sovietică, şi se spune că ar fi fost ucis din cauza satirei la adresa soldaţilor ruşi, care aveau obiceiul să rechiziţioneze mai ales ceasuri, folosind expresia: "Davai Ceas" (davai = dă-mi)

    Rău era cu "der, die, das"
    Da-i mai rău cu "davai ceas"
    De la Nistru pân' la Don
    Davai ceas, davai palton
    Davai ceas, davai moşie
    Haraşo tovărăşie !

    După mai multe reprezentaţii a fost arestat.
    În următorul spectacol a apărut pe scenă într-un pardesiu imens, cu mânecile pardesiului căptuşite de sus până jos cu ceasuri de mână.
    Spectatorii l-au aplaudat frenetic, deşi actorul nu a scos niciun cuvânt. Apoi şi-a descheiat pardesiul, scoţând la iveală un ceas cu pendulă !
    A spus doar: "El tic, eu tac, el tic eu tac!
    • 0 (2 voturi)    
      Frumoasa evocare. Si abuziva. (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:07)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Pharaoo

      Constantin Tanase devine membru PDL.
      Dar Caragiu ?
      Dar Birlic ?
      Dar Giugaru ?
      E calr ca toti ar fi fost de partea lui Basescu. Mircea Diaconu e un tradator.
      *
      Nu vad insa de ce sa ne limitam la actori.
      Obiceiul ramas de la stramosi,
      in speta de la primul Presedinte - Nicolae Ceausescu care isi facuse si el un sceptru ca un buzdugan ...nu si sabie...obiceiul instituit de Ceasca deci este acela al asocierii cu marii lideri zonali precum Cuza, Mihai Viteazu, Vlad Tepes, Ştefan cel Mare , Mircea cel Batran, Decebal si Burebista.
      Pe Gerula e bine sa-l eviti ca vine golanii si face bancuri urate.
    • +3 (3 voturi)    
      A fost... (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:40)

      oh [utilizator] i-a raspuns lui Pharaoo

      ..GENIAL! In cuvinte putine si cu intelesuri profunde.
  • +10 (10 voturi)    
    Gata! Ma fac postac particular! (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:12)

    Sarsaila [anonim]

    Si scriu intruna:

    Genial! Genial! Genial! Genial! Genial! Genial! Genial! Genial! Genial!....

    Care e raul cel mai mare din tzara?
    Oricite miliarde ati avea, bai mogulilor, tot niste calici da doi bani sinteti! V-ati aratat, vorba lu Antonescu!
    Cine a vazut filmul Frost-Nixon va intelege ce spun.
    • +1 (1 vot)    
      geniala (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:13)

      ego sum [utilizator] i-a raspuns lui Sarsaila

      de-a dreptul asta cu "postac particular" ... pot s-o folosesc si eu?
      • +1 (1 vot)    
        Of course! (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:09)

        Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui ego sum

        Facem o echipa!

        .. si le luam banii si ajungem si noi moguli!!! .. Moguli particulari... :)))))
    • +1 (1 vot)    
      Ticalosii (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:33)

      tyla [utilizator] i-a raspuns lui Sarsaila

      a lui Serban Marinescu l-ai vazut ? Cauta pe torente, btjunkie.com . Vaaai, ce actual este.
  • +13 (13 voturi)    
    Glumele lui Dinu (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:14)

    Ion [anonim]

    Tocmai vi s-a redus salariul cu 50 %! A fost o gluma, oameni buni ! Miliardarul face glume spumoase...Nastase cel mai bun prim-ministru...Basescu cretin...sa vina Johannis sa-mi faca pantofii...glume, glume...nu cumpar Posta romana ca n-are zacaminte de petrol...glume ale lui ...ale noastre. Tara vesela Romania
  • +11 (13 voturi)    
    Au iesit mogulii la atac (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:22)

    Rntmpx [utilizator]

    Antologica emisiunea de la Realitatea TV din seara asta! Sincer ma cam saturasem de placa lui Basescu cu mogulii in sus, mogulii in jos. Dar astazi am vazut cu ochii mei cum se manifesta hidoasele personaje din spatele oamenilor de paie Geoana si Antonescu. Patriciu si Vantu au dat un "spectacol" care m-a convins inca o data ca Basescu are, totusi, dreptate. Mogulii exista, si se manifesta exact asa cum sunt descrisi.
  • 0 (0 voturi)    
    NIDU TRIPACIU (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:23)

    TOVAROSU INTU [anonim]

    d-le patriciu...sa va dau un pont...investiti in tehnologie ecologica , asta daca vreti sa faceti un bine romanicii...si mai ales daca vreti sa fiti bine vazuti la alegeri...si daca vreti sa conduceti tara, sa o scoateti din criza...a, a-propos...cati bani ati investit in ecologie, domnilor moguli...chiar asa, dl, cernea, candidat la presedintie, nu i-a intrebat pe d-nii moguli cati bani au dat la mediu?intrebati asa... fara nici o rusine...ca n-are de ce...
  • +13 (17 voturi)    
    Ne-am scos (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:25)

    ozi [utilizator]

    Romanul are o varba: Pui boii inaintea carutei!
    Numesti prim ministru inainte sa devii presedinte. Si ptr ca nu ne aude si nu ne citeste nimeni.....facura ei si guvernul inainte, din timp :)) ptr binele tarii :))
    Ei, dar spunand vorba asta romaneasca, as vrea sa va intreb, astia doi sunt boii? :))
  • +15 (17 voturi)    
    In seara asta... (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:27)

    Mogulul aspirant [anonim]

    ...Realitatea tv si-a pus definitiv polalele-n cap, ocazie cu care i s-au vazut clar Vintu si Patriciu!

    (citatul original din Academia Catzavencu era:
    "Cu ocazia evenimentelor din 13-15 iunie, Televiziunea Romana si-a pus definitiv poalele-n cap, ocazie cu care i s-a vazut definitiv George Marinescu")
  • +15 (15 voturi)    
    MARE PERICOL (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:27)

    gabriel [anonim]

    Acum puterea este la noi. Daca o pierdem, vor castiga EI . Pe 6 toata lumea la vot.
  • +16 (16 voturi)    
    RO (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:28)

    alc [anonim]

    imi place ce vad aici ... iesiti la vot ... a doua revolutie se va face cu stampila ... comunismul trebuie extirpat ... Dumnezeu sa ne ajute !
  • +3 (9 voturi)    
    Oare...? (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:29)

    Razvan [anonim]

    Cati oare au acces la informatie corecta ?
    Cati vor vota viitorul, si cati, trecutul ?
    E trist ce se intampla, e trist ca pana la urma muntii de bani se intorc de unde au plecat, si ca balanta nu se inclina decat in favoarea tupeistilor, incultilor, mancatorilor de rahat ( "turcesc" ).
    Sanatatea e pentru cei cu bani, la fel si justitia.
    Noi, votam, investim sperante, ganduri bune iar ei...indiferent cine sunt ei, isi bat joc...incep sa-mi pierd speranta intr-o lume mai buna.
    M-am saturat sa vad in fiecare zi oameni incapabili sa zambeasca.
    Un vot sau 22 de milioane, nu va schimba fata acestei Romanii. Noi am adus-o in acest hal, fiecare a luat pentru el, sa-i fie lui bine.
    O duceti mai bine !? sunt convins ca da, insa noi nu !
    • +2 (4 voturi)    
      totul e posibil (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:06)

      marius [anonim] i-a raspuns lui Razvan

      Speranta este esenta noastra.NIMIC si NIMENI nu o poate face sa dispara.Restul sunt doar incercari si atat.
  • +5 (5 voturi)    
    Geoana has left the building! (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:37)

    Sarsaila [anonim]

    sau cum ar veni, Aliantza anti a luat-o la .. Goana!
  • 0 (2 voturi)    
    este ca nu l-a pus el pe Johannis premier (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:38)

    vina lu basescu [anonim]

    dar mai are timp sa-l coopteze
  • +2 (2 voturi)    
    scuzati (Joi, 26 noiembrie 2009, 0:38)

    ozi [utilizator]

    Pardon: Pui Caruta inaintea boilor. Am gresit, m-am grabit :(
  • +12 (14 voturi)    
    Foarte tare (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:00)

    nano2k [utilizator]

    Cu cat ies mai mult la suprafata, cu atat se scufunda mai tare mogulii cu toate trusturile lor.

    Ce am vazut in seara asta la Realitatea TV a fost pur campanie electorala pentru Basescu!!!

    In seara asta am prins din nou speranta ca mogulii nu vor mai dicta in tara asta. Primul episod incepe anul asta din 7 decembrie.

    Romani, cu marinarul mai avem o sansa sa dam de uscat. Cu mogulii stam iar o decada sub nivelul marii.
  • +12 (14 voturi)    
    Dormi linistit... (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:07)

    Spectator [anonim]

    Fratilor, am pus-o rau !!!
    Patriciu "sta pe un munte" (de bani, probabil - sic!!) si priveste la o Romanie libera si prospera (huh!!! )
    O Romanie in care va bate Vantu' pentru noi!
    Mi-era lehamite, dar m-am hotarat acum: Basescu, daca ai un loc in partid, vin si eu cu tine in turul 2 !!!
    Am de gand sa plec din tara asta a lui Patriciu, a lui Vantu, a prostanacilor... Ne intrebam cine are nevoie de un PROSTANAC... Am vazut in seara asta cine are nevoie!...
    ALARM!!!!! Suntem cam inconjurati ca la Stalingrad, fratilor, daca nu tinem uniti, kaput cu noi!! cum ar zice Johannis! Damn!!!...
  • +13 (15 voturi)    
    De necrezut! (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:07)

    iulia [anonim]

    In seara asta, Patriciu a recunoscut faptul ca in urma cu putin timp, cand l-a catalogat pe Geoana la RTV ca fiind de fapt un liberal, a facut-o cu SCOPUL de a-i IMBLANZI IMAGINEA in fata electoratului liberal, in vederea aliantei dintre PSD si PNL, care era deja trasata!
    Acest tip de aroganta nu se poate regasi decat la capii mafiei, care, nu sunt nasi, daca nu sunt convinsi ca le sunt cunoscute puterile!
    Si, in aceste conditii, vine fuguta Crinolinul sa ne spuna ca a pus de-o alianta cu PSD-ul pentru ca el este un politician"altfel". Adica, i-a tras Patriciu un sut in ... ma rog si l-a expediat la cununie, pana nu i-o iau altii inainte. Si ce sa vezi: devine Crin exemplu de moralitate! Ma, da' prosti mai suntem!
  • +5 (7 voturi)    
    Rosu+Galben=PORTOCALIU! (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:19)

    Sarsaila [anonim]

    (credits go to "marian" user....)
  • +11 (15 voturi)    
    Hai la vot (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:22)

    Jon [anonim]

    Hai la vot fratilor ca nu e de gluma. Sa nu lasam tara pe mana astora
    • -6 (6 voturi)    
      6 decembrie (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:56)

      alegator_Timisoara [anonim] i-a raspuns lui Jon

      chit ca PSDul are multi corupti in partid, votez cu Geoana; a dus o politica diplomata buna, si cand avea acele functii nimeni nu i-a reprosat nimic; basescu e o marioneta, a demonstrat-o in ultimii 5 ani + ca la guvernare au fost niste bufoni pusi de el berceanu, videanu, udrea, ridtzi, blaga...etc., la boc ma asteptam altceva ca e si el profesor de drept constitutional, dar s-a dovedit ca e si el o marioneta ;;
      si in PSD, PNL si PD-L sunt la fel de multi oameni corupti; daca ar fi sa ma iau dupa asta nu m-as mai duce la vot; votez cu Geoana pentru faptul ca e un diplomat bun si sper sa mai spele cat se mai poate din imaginea romaniei; vreau sa vad si o guvernare condusa de un prim-ministru strain;
      de furat cred ca o sa se fure indiferent ce conducatori am avea, problema e sa mai faca si treaba.... parca berlusconi nu fura;
      in occident nu prea se vede ca fura pt. ca au un nivel de trai mai ridicat.
      Oricum, campania dusa de cei 3 candidati a fost penibila.
      De schimbat nu cred ca o sa se schimbe nimic in Romania in urmatorii 5 ani si tocmai de aceea cand o sa termin facultatea probabil ca o sa plec in occident sa imi fac master si eventual sa ma angajez.
      Cu bine. Si mergeti la vot indiferent cu cine ati vota!!
      • +2 (2 voturi)    
        felicitari (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:23)

        ego sum [utilizator] i-a raspuns lui alegator_Timisoara

        pentru ca aveti o opinie, pentru ca o sustineti cu argumente si pentru ca mergeti la vot.
        nu sunt de acord cu dv. dar asta nu inseamna ca nu va respect pentru ce am scris mai sus.
      • +4 (4 voturi)    
        Tu timisorean, mah? (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:47)

        Laur006 [anonim] i-a raspuns lui alegator_Timisoara

        Tara asta risca sa ramana fara nici o resursa fiindca o mana de straini si tradatori fac ce vor cu noi, si tu te gandesti la imaginea ei in afara?
        Iar imaginea Romaniei o poate spala omul lui Iliescu? Nu se poate sa fii timisorean!
  • +8 (8 voturi)    
    A fost o seara de pomina! (Joi, 26 noiembrie 2009, 1:49)

    din ardeal [anonim]

    In seara am ras cu pofta vazand "inteligenta" mogulilor iesiti din barlog. Daca au iesit inseamna ca se simt in pericol.
    N-am ras cand Patriciu i-a spus jurnalistei Pora ca ar trebui sa le fie rusine tuturor intelectualilor care-l voteaza pe Basescu. E o jignire adusa multor oameni.
    N-am ras nici cand Patriciu a zis ca din 5 bugetari, 4 ar trebui dati afara.
  • +9 (9 voturi)    
    Vai si amar de voi (Joi, 26 noiembrie 2009, 2:18)

    ION [anonim]

    Ma frati romani, nu va lasati calcati in picioare de lichelele comuniste... eu sint basarabean si stiu pe propria piele ce inseamna acest blestem : sa traiesti si sa gindesti intr-un regim criminal... nu va puteti permite asa ceva e inadmisibil... noi am luptat si am iesit de sub comunism, va indemn si pe voi sa faceti acelasi lucru... succese mari si va iubesc dragi ROMANI!!!
  • +7 (9 voturi)    
    a fost dur (Joi, 26 noiembrie 2009, 2:34)

    ciprian [anonim]

    nu mi-a venit sa cred urechilor cand am auzit ca ii taie salariul 50%. Fata a ramas socata neputand sa mai vorbeasca mult timp. Vantu era suparat rau ca i-a cerut sa explice de ce declarase ca conducerea e cretina. Si-a reparat destul de abil declaratia.

    Daca si-ar fi dat demisia, la celelalte posturi TV da tot peste prieteni de-ai lui vantu alde voiculescu ori nu-i intereseaza oameni ca ea si nu isi mai gaseste job. Nu poti sa vii acum si sa zici "am manipulat ca m-au fortat".

    A fost dur, m-a cam socat, m-a socat si ca nu voiau macar sa isi ascunda aroganta.. Eu unul nu as vrea sa am niciodata tangenta cu indivizi de genul si talia lor. La cate miliarde au, baietii astia taie si spanzura.
  • +7 (9 voturi)    
    Nastase cel mai bun premier (Joi, 26 noiembrie 2009, 2:34)

    hv [anonim]

    Nastase cel mai bun prim-ministru? :))) Asta-i motivul pt care avem acea autostrada dintr-o parte in alta a tarii, pt ca Nastase le-a facut un contract beton celor de la Bechtel, asta-i motivul pt care autostada Romaniei va fi cea mai scumpa autostrada din Europa. Asta-i motivul pt care Nastase a castigat alegerile acum 5 ani, pt ca a fost cel mai bun prim-ministru post '89
  • +8 (10 voturi)    
    Are drepate... (Joi, 26 noiembrie 2009, 2:50)

    Dan D. [utilizator]

    Si dl Patriciu poate sa confirme ca Adrian Nastase a fost cel mai bun premier, atunci a facut banii "marele afacerist". Nu putem decit sa-i uram la mai mare! mare om, mare caracter...

    Iar adevarat, SOV nu cumpara cladiri, sau cel putin nu pe banii lui, poate terenuri, depinde ce i se ofera posibilitatea...
  • 0 (4 voturi)    
    Vorbiti fratilor pe net, nu va mai intalniti! (Joi, 26 noiembrie 2009, 4:32)

    vlllad [anonim]

    Eu nu-i inteleg pe oamenii astia. Daca stiu ca au o problema de imagine, si ca Traian Basescu are o obsesie legata de moguli, afaceristi, jurnalisti si clica PSD, de ce naiba nu vorbesc pe net in loc sa compromita sansele candidatului pe care il sustin prin intalniri usor de remarcat de presa?
    Sau or fi technologically impaired?
    • +6 (6 voturi)    
      Baga sfaturi, ca e nevoie (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:45)

      Padurean [utilizator] i-a raspuns lui vlllad

      Asa prietene, da-le sfaturi ca au nevoie!
      Dar nu te supara daca nu le urmeaza. Unde e multa emotie e putina ratiune.

      Obsesia nu e a lui Basescu cu mogulii si afaceristii, ci a clasei politice cu Basescu.
      Pana acum am auzit ca Basescu ar fi devina de orice in tara asta...si romanii au muscat-o atat de tare ca il vad pe Basescu responsabil pentru criza economica.
      Interesant cum unii oameni proiecteaza asupra lui Basescu scandalul, obsesiile, coruptia care le macina constiintele!

      Bine a spus Sarsaila ca Basescu are meritul de a scoate mizeria la lumina. Azi e mult mai usor de ales si mult mai in cunostinta de cauza.
      Abia astazi pot romanii sa aleaga constienti ce parte doresc sa sprijine.

      Iliescu cerea liniste si in '90 atunci avand instrumentul minerilor pentru a o si infaptui. Azi cere liniste incercand sa il darame pe Basescu. Crede ca daca Basescu nu va mai fi presedinte va mai avea el liniste. Ei bine nu va mai avea.
      Romania nu se va mai intoarce niciodata la linistea aia...viespile si-au parasit cuibul si se pare ca e usor sa fie tinute afara, la vedere.
  • +6 (8 voturi)    
    Viitorul romaniei (Joi, 26 noiembrie 2009, 5:25)

    florin [anonim]

    daca nu mergem la vot, acesti vermi ne vor conduce, la astea or sa ne mearga impozitele.
    Trebuie sa-i facem sa plece ei din tara, nu noi poporul.
    • -3 (3 voturi)    
      da da sa plece! sa ramana 20% + Basescu (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:58)

      aa [anonim] i-a raspuns lui florin

      restul de 80% sa dispara ... sa fie acceptati doar cei cu carnetele portocaliu ... care nu comenteaza deciziile tatucii Basescu ... eventual doar oligarhia de tip mafiot a PDL.
  • +6 (8 voturi)    
    Am vazut in direct... (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:12)

    mihnea [anonim]

    cat costa libertatea de exprimare a unui jurnalist.. Si aici era vorba doar de a cita, ca in rest nu era vorba de jurnalism in acea emisiune...Am vazut linguseala celuilalt moderator fata de cei doi moguli.
    Felicitari doamnei Pora!
  • +1 (5 voturi)    
    Dar de când (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:27)

    Gix [anonim]

    trebuie patricianul sa se justifice in fata prostalanilor?
  • +6 (8 voturi)    
    Si-a umilit angajatii (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:40)

    gabii [anonim]

    faza serii: a umilit-o pe Oana Stancu aseara:
    "tocmai vi s-a redus salariul cu 50% ..cu totii am inteles ce a vrut sa zica..degeaba a scaldat-o dupa aceea.
    Ar fi interesant daca aceasta jurnalista sa isi dea demisia de la Realitatea!
    • +3 (3 voturi)    
      Ti se pare ca ar fi jurnalista? (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:32)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui gabii

      Nu am urmarit emisiunea de aseara pentru ca nu ma mai uit la realitatea de veo 2-3 saptamani (deloc!). Cat m-am uitat pana acum, de cand a inceput sa emita mai precis, am constatat ca degeaba mi-a parut rau cand au plecat Prelipceanu la TVR sau Dumitrescu la Gardianul. S-au intors si alaturi de ceilalti si-au aratat "valoarea". Le-as recomanda sa se ridice in picioare sa nu stea numai in genunchi, le-as recomanda sa gandeasca cu capul lor nu sa citeasca prompter-ul (sau poate ca ei asa gandesc!), le-as recomanda sa se gandeasca ce Romanie vor pentru copiii lor. Si le-as mai spune ceva: Dumnezeu nu doarme. Deja sunt la "pachet" cu Vantu / Patriciu / Voiculescu in gandurile romanilor.
  • -4 (4 voturi)    
    Ai grija ce spui (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:55)

    George [anonim]

    Bai Ionut, baiatul mamii, daca nu esti in stare sa retii ce spune un om, atunci ar trebui sa te uiti la inregistrarea emisiunii inainte sa emiti neadevaruri sau doar pe jumatate.
    Ceea ce tu zici ca l-a sunat Patriciu pe SOV acum cativa ani pt a-i cere nr. de tel al unui producator de la Realitatea este complet eronat.
    Patriciu a zis ca acum cateva luni, mai putin de doua, dupa ce guvernul Boc fusese demis de Parlament, un semiministru din guvernul Boc aparuse la Realitatea intr-o emisiune si emitea neadevaruri despre Patriciu. Acesta l-a sunat pe SOV pt a afla nr. producatorului emisiunii si a interveni pt. a dezminti ce se spunea despre el.
    Atunci a fost pt. prima data dupa multi ani cand Patriciu a vorbit cu SOV. Si au stabilit sa se intalneasca la o cafea sa discute. Deci nicidecum
    cum zici tu ca se mai intalnesc, ceea ce inseamna ca se intalnesc frecvent.
    Si tema discutiilor a fost despre presa, SOV sustinand ideea de a se forma un patronat al presei in Romania.
    Patriciu chiar a zis aseara ca are pareri total diferite de SOV in acest domeniu.

    Asa ca fii mai atent pe viitor inainte de a emite erori ce pot influenta opinia publica!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Ipocrizie SOV (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:55)

    senator [utilizator]

    Cum poţi să spui că favoritul său era Antonescu, iar pe bannerele PSD-ului împânzite înaintea primului tur era alături de Geoană? Cine naiba crede minciunile acestei panarame?
    • -2 (2 voturi)    
      daca te referi la anumite bannere (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:56)

      vivi [anonim] i-a raspuns lui senator

      adica la alea in care erau Iliescu Nastase Vantu Voiculescu HRebenciuc cu niste fotografii hilare ... tu chiar crezi ca alea sunt afise facute de PSD? sau cum ?
  • -3 (7 voturi)    
    Apa rece ! (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:59)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Cu asta va imbatati.

    Patriciu, Vantu, Voiculescu (sa ca mentionez principalii "moguli") au mii de oamani salariati. De bine de rau isi iau salariile, au o siguranta a zilei de maine.

    "Ce-mi pasa ce politica face patronu' atat timp cat am bani de rate, bani de vacante, bani sa-i dau copilul ce vrea ? Sa fie sanatosi cu politica lor. De bine de rau merge inainte si am un confort mental ca merge treaba."

    Cu basescu si micul-Boc ce aveti ? Indolenta, diletantism, lipsa de viziune, lipsa de program, nesiguranta, incertitudine, si intr-un tarziu un MAAARE program de Disponibilizari. De ce ? Ca sunt incapabili sa conduca o tara.

    De ce nu accepti faptul ca guvernarea PDL este CEA MAI PROASTA din istoria recenta de 20 de ani ? Guvernarea Ciorbea (mult blamata) macar a scos tara din datorii. Ce a facut Basescu-Boc ? DEZASTRU ! Si doar in 11 luni !

    Doamne ajuta poporul asta nenorocit de un individ luat de marasmul totalitarismului !
    • +2 (2 voturi)    
      raspuns (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:53)

      nimeni [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      si cu restu' populatiei care nu e angajata la moguli? ce se intampla...aia poa' sa moara de foame, nu?! misto gandire; si astia de-s angajatii mogulior, daca nu au libertate de exprimare si de gandire...imi pare rau dar duc o viata searbada, nu totul in viata se reduce la bani....
  • +2 (4 voturi)    
    poze (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:05)

    ion voicu [anonim]

    uitati-va la poze ce sudeaza bajetzii, zici ca fac reclama la tigari...
    :)
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:09)

    io [anonim]

    Cand astia faceau bani eu eram ,,negrul pe plantatie in Spania" cu diploma de ing. Sa fiu oare bucuros ca mai am nr de tel a la lui Jose?
    P.S. L as ruga pe D-l Vantu sa-l ia de manuta pe Nastase si sa incerce sa stea 1/2 ora in centru Clujului.
  • +3 (5 voturi)    
    In care sa-ti bagi capul (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:10)

    eu [anonim]

    Guvernarea Boc a fost dezastru? Pai Boc a fost singur la guvernare, nu cu partidul lui Geoana??? Si inaintea lui Boc cine-a fost, nu Tariceanu, sprijinit de PSD? Da-ti cu niste apa rece pe fatza, sa-tzi revii!
  • +4 (6 voturi)    
    Felicitari d-nei Pora... (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:14)

    urbanie [utilizator]

    ...dar e un pic cam tarziu, raul e deja (aproape) facut, HYDRA tine deja coada sus de tot (desi securistul Dinu avea ceva...hiperventilatie aseara, ati observat ?... Sindrom ceausist, cand te crezi D-zeu si te enerveaza muritorii, viermii, pulimea)...
    Si o intrebare : de ce nu apare Tapalaga NICAIERI pe sticla ??... El a fost primul, si singurul care a scris clar despre "partidul ANTI"...
  • +3 (5 voturi)    
    apa calda (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:17)

    gogu [anonim]

    banii lor sint din contributiile noastre,patriciu are datorii de platit de 700 milioane de dolari, cine crezi ca le plateste daca gioana este presedinte.de ce noi cei de rind trebuie sa platim taxe iar ei nu?
  • +4 (8 voturi)    
    Observatie pe langa subiect (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:23)

    Padurean [utilizator]

    Mi se pare incredibil ca la acest articol aproape ca nu scrie nici un postac.
    Din peste 100 de mesaje doar 4-5 mesaje le-au luat apararea mogulilor.

    Sa fie asta punctul slab al acestei aliante??
    Daca nu isi mai apara "capitalistii" pe site-ul numit de Vantu ca fiind un serviciul secret online.
    Macar o intoxicare sa incerce, dar se pare ca nu o fac. De ce oare??

    Pe zi ce trece imi e mai clar ca "hidra" a obosit.
    Iata un punct slab, foarte slab: mogulii!

    Basescu nu are decat sa foloseasca la maxim, exact cum o face, acest punct extrem de vulnerabil al constructiei PNL - PSD.
  • +5 (5 voturi)    
    :)) (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:26)

    wolvie [utilizator]

    Dear God. So far this year you have taken away my favorite dancer Michael Jackson, my favorite actor Patrick Swayze and my favorite singer Stephen Gately and my favorite actress Farah Fawcett. Just so you know, my favorite politician is Mircea Geoana. Regards.
    • +3 (3 voturi)    
      Tareeeeee ! (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:01)

      Dan Tulceanu [anonim] i-a raspuns lui wolvie

      Ma raliez ideii , eu am si cativa preferati din mediul de afaceri (Vantu, Voiculescu, Patriciu).
    • +1 (1 vot)    
      My favorite ones (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:48)

      God + [anonim] i-a raspuns lui wolvie

      Dear Wolvie,

      I have acknowledged your favorite ones.
      Just for you … I already have my eyes on your next favorite one.
      As you know, I am a god of my word :o)
      Therefore, the tradition with the favorites will go … on, and on.
      I already prepared a very nice “loc cu muuulta verdeata … “ for the new one. Amen. Amen

      Best regards,
      GOD +

      PS … Would you be so kind and let me know in advance about your knew favorite one, please?
  • +3 (5 voturi)    
    uite ce face geoana (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:29)

    andy [anonim]

    nastase se intoarce: http://www.tolo.ro/2009/11/26/talpa-pe-tvr/
  • -3 (3 voturi)    
    sov si restul (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:39)

    cetateanu' turmentat [anonim]

    Se bate mult moneda pe ideea ca cei doi ( SOV si Patriciu) sunt in spatele aliantei PNL +PSD . Este posibil , intotdeauna in spatele politicienilor stau banii si , mai ales, detinatorii acestora ; si la PDL sunt in spate oameni cu bani , nu neaparat cinstiti ba dimpotriva . Din acest punct de vedere nu cred ca se poate face o distinctie neta intre interesele materiale ale celor trei partide .
    Am doua intrebari pentru cei care mai mult sau mai putin declarat sunt pro-Basescu:
    -alianta PSD +PDL care a guvernat tara cca 10 luni a fost mai morala decit cea actuala ?
    - sunt mai comunisti psd-isti decit pdli-stii ambele partide fiind decsendente din FSN ?
  • +2 (2 voturi)    
    Jurnalisti fara joburi (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:42)

    LSJ [anonim]

    Ma intreb daca jurnalistii de la cele doua celebre televiziuni programate anti Base isi dau seama ca nu ar trebui sa aiba nici un interes sa nu mai iasa Basescu presedinte. Vor ramane fara joburi. Despre ce vor mai face emisiuni cand va fi liniste in tara?
  • -3 (3 voturi)    
    Cu ochii larg inchisi (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:43)

    IronRaven [utilizator]

    ... cam asa se poate defini starea poprului roman in ultimii 20 de ani. Imbatati de iluzia libertatii, nu am fost capabili sa discermnem ce e bine si ce e rau pentru noi... Mass-Media, din nefericire, este 'scula' utilizata cu succes de cei 'putini' in incercarea de a-i controla pe cei 'multi'... NU conteaza cine iese presedinte, nu conteaza cine face guvernul ei sunt tot o gasca, care 'lucreaza' impreuna... Cred si sper ca in urmatorii 5 ani, sa mai avem parte de inc-o revolutie, dar de data asta o revolutie care nu porneasca de la un alt Iliescu ci de la noi, cei 'multi'... As fi dispus sa imi sacrific viata, doar sa stiu ca urmasii mei nu vor mai trece prin ce am trecut eu... Tatal meu spunea ca sansa noastra (a celor sub 30 ani) este ca toata generatia lui (celor pe 50) sa dispara, deoarece amprenta lasata de anii comunismului, in mintea lor, nu va putea disparea niciodata... Sper ca in cele din urma, romanul sa inteleaga ca nici un partid politic actual, nici un politicina din generatia actuala nu vrea/poate sa aduca vreo schimbare.... trebuie TOTI sa dispara si Basescu si Geona si Crin si Vanghelie si Iliescu si Videanu si Udrea si Voiculescu si Patriciu si Tariceanu si Boc si toata clica lor ... poate asa o sa avem si noi o sansa sa TRAIM BINE!
    • +6 (6 voturi)    
      Boc ? (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:28)

      tyla [utilizator] i-a raspuns lui IronRaven

      Domnul Boc are numa' 43 de ani, cu toate ca dupa un an de guvernare arata uneori peste 60. Incearca un exercitiu de imaginatie - sa guvernezi intr-o tara saracita, plina de o mafie financiara ce controleaza aproape tot, cu niste partide corupte, cu o media controlata. Sa te vad. Zici sa dispara toti peste 50 de ani - crezi ca exista tineri bine pregatiti, bogati, altruisti, curati, incoruptibili, care sa nu se sperie de mafioti, care sa-si asume o guvernare ? Dream on.
      • +1 (1 vot)    
        M-a surprins si pe mine (Joi, 26 noiembrie 2009, 12:38)

        gabifm [utilizator] i-a raspuns lui tyla

        faptul ca dl. Boc acum 1 an avea parul negru iar acum, l-am vazut chiar zilele trecute (la tv), are parul alb!
  • +6 (6 voturi)    
    si uite-asa (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:46)

    adi [anonim]

    ..putem astazi sa-i vedem pe d-l sov-presedinte si pe d-l patriciu-prim ministru ! nu-i asa ca asta isi doresc romanii?
  • +7 (7 voturi)    
    Sa dormiti bine! (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:57)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Mogulii lucreaza pentru dumneavoastra...!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    cum era? (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:57)

    mishu [anonim]

    "sa complotati bine!"?...sau "sa impartiti bine!"? Oh, da: "sa furati si mai bine!"
  • +8 (8 voturi)    
    Zece motive (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:10)

    Emanoil Tomescu (Tg-Jiu) [anonim]

    Zece motive, pentru care as vrea sa cîstige Basescu ! 1) Sa-i vad figura lui Felix Motanul, Vantu si Patriciu 2)..a lui G .Vranceanu Firea, Ciutacu, Stan, Gadea si M.Badea 3)...a lui I.Iliescu, Hrebenciuc, Nastase, Ponta si Vanghelie 4)..a lui C. Nistorescu, S. Rosca Stanescu si B.Chiriac 5)..a lui M.Dinescu 6)..a lui C.Dragotescu, Ursu si R.Dumitrescu 7)..a Norica Nicolai si C.Antonescu 8)..a lui M.Ciuvica si C.Guse 9)..a lui C.V.Tudor si G.Becali ...si al 10-lea.., sa vad bucuria romanilor...!
    • -3 (3 voturi)    
      da (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:19)

      otto [anonim] i-a raspuns lui Emanoil Tomescu (Tg-Jiu)

      numai ca numarul zece nu o sa il vezi niciodata...
      o sa vezi in schimb rinjetele lui videanu si berceanu.

      din fericire, asta e o situatie sf si nu o sa se intimple niciodata.
    • +3 (3 voturi)    
      Frumos spus (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:28)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui Emanoil Tomescu (Tg-Jiu)

      Lista ar fi putut fi mult mai lunga.... dar ai surprins esentialul. Mi-a placut si modul in care i-ai grupat pe membrii coalitiei odiosilor dupa interese si grad de ticalosie. Bravo!
  • +6 (6 voturi)    
    Sunt tari barosanii astia.. (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:14)

    ion [anonim]

    Sunt tari barosanii astia, au bani cu vagonul, au televiziuni, au ziare, au politicieni veniti repede sa pupe papucul.. Dar VOTUL MEU TOT NU IL AU. Macar atat.
  • +7 (7 voturi)    
    cea mai tare... (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:19)

    marcel [anonim]

    ... faza a fost cea cu taierea salariului lui Oana cu 50%. a ramas far aer fata, n-a mai zambit vreo 10 minute, n-a mai scos nici un cuvant, haha...

    nici nu-i mai ascultam pe ceilalti ma uitam numai la ea ce grimase chinuite facea...

    apropo, dupa parerea mea, asta inseamna dictatura, sa dispui de destinele oamanilor dupa toanele tale de moment. asta inseamna comportament dictatorial si ei sunt cei care vor dicta, exact pe acelasi model, dar la scara nationala, daca iese geoana.

    si puteti fi convinsi ca asa cum se poarta cu angajatii lor din trusturile media, asa se poarta si cu politicienii. pana la urma politicienii sunt tot un fel de angajati de-ai lor, din moment ce sunt platiti direct (probabil) si indirect (campania, sprijin mediatic, politic, etc).

    acesti dictatori din umbra se zbat pentru sansa de a ne conduce.
  • -4 (4 voturi)    
    Daca iese (Joi, 26 noiembrie 2009, 10:25)

    sabertooth [utilizator]

    Base pe 6 dec presedinte, PSD va guverna peste vreo 6 luni de criza politica.

    Daca iese Gioala presedinte, PSD va guverna incepand cu 7 dec.

    De ce?

    PSD + PNL + UDMR > 50%

    Ha ha ha.

    Hai la vot. Hai la lupta cea mare ca ei si-au dat deja mainile peste tara.
  • +2 (2 voturi)    
    cafea (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:05)

    samyra [anonim]

    Am impresia ca mogulii nostri, mai nou, s-au apucat sa faca reclama la cafea si tigari...
    Deci, s-au vazut la o cafea... ce e rau in asta? Cafea este un rau necesar...un viciu? Sau o platforma, pretext etc. in care se preseteaza viitoarele guverne, programe politice etc.
    Deci, nu faptul ca au baut o cafea e rau... ci ca au si fumat in acelasi timp, totusi fumatul este un viciu urat... ca si complotarea...
    Avem mogulii pe care-i meritam !!!
  • +6 (6 voturi)    
    De ce , domnule Patriciu.... (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:18)

    vag [anonim]

    e Basescu comunist?
    - ca in timpul lui e cea mai libera presa din toata epoca post decembrista?
    - ca e injurat pe toate posturile tv finantate de "marii oameni de afaceri" fara ca vreunui jurnalist sa i se miste vreun fir de par din cap?
    - ca nu a fost saltat nimeni dupa strada in urma unui email (cazul Ciuvica in perioada prietenului dvs. Nastase)?
    - ca nu a "percutat" la interventia colegului dvs, Tariceanu in cazul PETROMIDIA?
    - ca ati fost dvs nevoit sa petreceti o noapte in arest in acelasi caz Petromidia?
    - ca in timpul lui un presedinte "dictator" a fost supendat de parlament pentru opinii politice? ( ca incalcari ale constitutiei nu au fost);
    - ca, tot in perioada lui, a cazut primul guvern post decembrist, prin motiune parlamentara?
    - ca a declarat ca nu accepta privatizari "pe ochi frumosi" si in spatele usilor inchise, ci numai privatizari transparente, spre deosebire de prietenul dvs. Nastase?
    - ca adeclarat ca sunt sectoare strategice care trebuie sa ramana in mana statului pentru asigurarea independentie acestuia (cazul sectorului energetic)?
    - ca nu este de acord cu capitalismul clientelar, promovat in Romania de Iliescu si Nastase, oemenii politici cei mai apreciati de dvs?
    • -3 (3 voturi)    
      da Basescu e comunist.el a declarat asta! (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:35)

      aa [anonim] i-a raspuns lui vag

      A avut functii cu acordul PCR si al Securitatii inainte de 1989 a fost membru marcant al FSN
      si acum pare sa fi cotit spre dictatura!
      El a recunoscut ca a fost comunist in 2004.
      presa e libera din 1989 devada acuzatiile de frauda nedemonstrate facute de Basescu la Realitatea TV in 2004.
      • +2 (2 voturi)    
        "A fost" nu inseamna "e".. (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:59)

        vag [anonim] i-a raspuns lui aa

        Citeste mai atent. Patriciu il acuza ca e comunist., nu ca a fost. Nici nu putea ca si el a fost comunist inainte de 1989. Si Patriciu a lucrat mult timp in strainatate (Emirate) inainte de 1989, facand case-palate pentru seici, pe contracte individuale. Crezi ca putea fara acordul PCR si al Securitatii? Daca zici ca presa era libera, cu adevarat, pe vremea lui Bombonel, te inseli amarnic.. Mai cerceteaza..
        • -1 (1 vot)    
          aham si Geoana este ? (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:54)

          aa [anonim] i-a raspuns lui vag

          Basescu a detinut functii in afara tarii inainte de 1989 ... saracul de el nu e comunist ... e la fel de comunist ca Iliescu,poate mai rau pentru ca Iliescu a incercat sa se reformeze in timp ce Basescu are tendinte dictatoriale .

          Nu inteleg de ce trepadusii portocalii vor sa judece cu alta masura ... zi-mi o functie publica a lui Geoana de inainte de 1989 ... nu ai sa gasesti.
          lol
          • 0 (0 voturi)    
            Geoana a fost favorizat de sistem (Joi, 26 noiembrie 2009, 20:32)

            Dema-gogu [anonim] i-a raspuns lui aa

            Nu era nevoie sa detina functie politica pentru ca era beizadea de Primaverii.
  • +5 (5 voturi)    
    Si totusi trebuie sa ma duc la vot !! (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:29)

    Bogdan [anonim]

    Pasivitatea nu e buna deloc, trebuie sa ma duc la vot !

    Ma trezit o "cafea" nevinovata , hehehehe

    Nu va mai satura nimic, nu-i asa?

    Poate apare vreo minune ceva si o sa aveti sansa sa beti cafeaua zlnic intr-o camaruta 2 pe 2 !!!

    Asa sa va ajute Dumnezeu !
  • +4 (4 voturi)    
    "Nastase a fost cel mai bun premier" (Joi, 26 noiembrie 2009, 11:44)

    anonim [anonim]

    pentru cine?
  • -1 (3 voturi)    
    stepefactie la RTV (Joi, 26 noiembrie 2009, 12:16)

    gogu [anonim]

    nu mi-a venit sa cred ce aud: "tocmai vi s-a redus salariul cu 50%..." ...am scos un "WHAT????" si am ramas fara cuvinte! Dumnezeule, ati vazut fata moderatoarei? Era alba...cred ce vreo 10 minute nu a mai scos o vorba! Cit de cinic sa fi, ba nene, sa-i zici in direct ca i-ai taiat salariul, fiindca ti-a adresat o intrebare incomoda ?
    Bravo realitatea, bravo Vintu...daca continuati asa...(pauza de ris)...sa mor eu de nu o sa votez cu Geoana !!!
  • +4 (4 voturi)    
    jos mafiotii (Joi, 26 noiembrie 2009, 12:31)

    luci [anonim]

    securistii, privilegiatii!
    chiar daca provin din comunisti, acestia nu mai sunt comunisti, sunt mafioti, pur si simplu!
    daca erau comunisti, poate ca multa lume ii votau, dar de la comunisti la mafioti, este cale lunga!
    nu regert comunismul, dar nu a fost nici pe departe cum este prezentat acum de acesti mafioti si, vorba lui nicu, nci in 20 de ani nu s-a reusit sa se varuiasca ce a construit comunismul!
    ca a avut si partile lui rele, este adevarat, dar acum sunt cu mult mai multe rele, acum ne-au transformat in niste roboti, animale, etc., nici cu dreptatea si legea in mana nu mai gasesti dreptate! asta este democratia? cei care au ajuns puternici, prin orice fel de mijloace, sa exploateze un popor intreg, sa dispuna cum vor ei de bogatiile tarii, de justitie, de absolut orice? si pentru asta trebuie sa-i pupam in fund? ca ne dau de munca? pe ce salarii? sunt zeci de sectoare care s-au modernizat, a crescut productivitatea muncii, preturile produselor sunt comparabile sau mai mari decat in uniunea europeana, dar salariile pace, raman batute in cuie... oare de ce cresc numai conturile in top 300?pupatii oameni buni pe acesti oameni, ca daca nu erau ei sa va expoateze, cine stie cine va exploata!
  • +4 (4 voturi)    
    Grija de tara (Joi, 26 noiembrie 2009, 12:35)

    Anto [anonim]

    Pe domnu' Patriciu l-a apucat deodata grija de tara. Si domnu' Vantu nu se lasa mai prejos, toti au ajuns sa puna interesele tarii inaintea intereselor proprii. NOT! Sa fi cretin sa crezi ca s-au intalit amical la o cafea sa se intrebe ce mai face x si y. Sa fim seriosi vor ca pe vremurile PSD sa poata sa mai deschida un FNI si sa mai isi ia un loc in mare de unde sa traga titei.
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Joi, 26 noiembrie 2009, 13:50)

    Mowgli [utilizator]

    ...mai, dar poze in care nu trag din tigara ca mafiotii din filmele lui Coppola nu aveti cu ei?
  • 0 (0 voturi)    
    pai (Joi, 26 noiembrie 2009, 14:27)

    touretul [utilizator]

    parca se dispretuiau reciproc astia? gata, au cazut hotii la pace. de dragul consensului national, banuiesc.
  • +1 (1 vot)    
    s-au dat de gol (Joi, 26 noiembrie 2009, 15:30)

    sandu [anonim]

    Aseara s-a vazut clar cine trage sforile. Este clar pentru toata lumea ca planurile sunt urzite de mult timp, iar prostanacul si lipoveanul cu ochi de peste mort nu sunt decat niste marionete. Din partea celor doi mari mafioti nu mai exista nici un fel de retinere in a recunoste ca ei fac si desfac politica Romaniei. Ma miram cum naiba l-a lovit pe antonescu, chiulangiul venit in parlament de pe locul trei, patriotismul. Toata mascarada facuta de antonescu si prostanac nu a fost dect o piesa de tetru regizata din timp de mafiotii devoalati de basescu. S-a dovedit aseara, inca odata, din cele spuse de mafiotul patriciu si vantu ca ei sunt papusarii din spatele PSD si PNL si autorii a tot ce s-a intamplat in tara asta. Acesti indivizi murdari impreuna cu nastase, hrebenciuc, melescanu, voiculescu etc. sunt acum pe cale sa puna mana pe toata Romania. Desteptarea oameni! Votati contra hotilor si nu-i lasati sa ne ingenunche! Ne-au furat totul chiar si zaharul din ceai dupa cum spune un PSD-ist cu mult timp in urma.
  • 0 (0 voturi)    
    Mincinosi (Joi, 26 noiembrie 2009, 16:49)

    lili [anonim]

    Sunteti niste mincinosi, acum vezi Doamne nimeni nu a mai avut de-a face cu nimic, nu va e rusine, nu vi se pare ca sa cam umplut paharul ca e cazul sa mai luati o pauza....ne-ati furat cu toti , dar ne-ati promis de toate si ne-ati si zambit frumos....prosti cei care va mai vred acum...
  • 0 (0 voturi)    
    Vreti scenari ? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 23:39)

    Costel [anonim]

    Parerea mea . Daca iese Basescu acesta are tot interesul sa urgenteze modificarea constitutiei iar la referendul pentru validarea acesteia vor fi si alegeri antiipate ( este greu de crezut) ca , CEI 322 vor accepta ideia imputinari lor si lipsa ciolanului . PNL si PSD lovitI in aripa , vor fi in picaj , in urma clarificarilor din justitie a faimoaselor dosare : Nastase , Patriciu , Voiculescu ........ Basescu are interesul sa urce in mod corect PDL in ochii oamenilor prin el .
    Daca iese Geoana va fi modificata constitutia cu aplicabilitate 2019 , si nu va mai ramine de privatizat nimic , Au dat ei la mafia fierului vechi sute de intreprinderi vagoane de cale ferata , acum vor da si sinele de cale ferata si vor face in fiecare localitate un aerodrom sa mergem la cumparaturi cu avionul .