"Este o problema interna a PSD. Ei se filmeaza intre ei, apoi se vand"

Traian Basescu: Am primit o caseta compromitatoare cu Geoana dar am refuzat sa o dau presei. Ma voi lupta pentru un guvern PDL-PNL

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 4 decembrie 2009, 22:50 Revista Presei | Radio TV

Traian Basescu
Foto: OTV
Presedintele Traian Basescu a facut vineri un adevarat tur de forta in media fiind prezent la mai multe posturi radio si tv. Seful statului a fost pe rand la RRA, la Kiss FM, B1TV si OTV. Seful statului a declarat ca stia de mai multe zile ca Popa o sa fie arestat si sustine ca a primit o caseta video compromitatoare cu Mircea Geoana, dar nu o va publica si i-o va inmana luni candidatului PSD.

Presedintele spune chiar ca si-a avertizat staff-ul sa nu dea presei caseta fiindca isi va retrage candidatura: "Este o problema interna a PSD. Ei se filmeaza intre ei, apoi se vand", a declarat acesta.

Seful statului a facut referinte si la cicatricea de pe fata sa spunand ca aceasta apare dupa 1998 fiind urmarea unei operatii de extirpare a "unui bulgare de grasime". Raspunsul presedintelui vine ca urmare a acuzatiilor aduse de Vadim Tudor ca cicatricea este urmarea unui viol savarsit inainte de '89.

Traian Basescu mai spune ca, daca va fi reales in functie, va face tot posibil sa ajute la formarea unui guvern PDL-PNL.

"M-am intalnit cu Sorin Ovidiu Vantu o singura data in acest mandat in casa unui prieten. Intalnirea din parcarea de la Tancabesti la care se refera SOV a avut loc inainte si s-a petrecut cand eu veneam de la munte iar el pleca. Nu m-am intalnit insa niciodata cu acesta in casa sa", a explicat presedintele intalnirile avute cu SOV.

"Categoric voi ramane un presedinte implicat, deci putem sa-i spunem jucator. Implicat, pentru ca prin actiunile presedintelui el trebuie sa lucreze cu o buna parte a Guvernului. Presedintele este exponentul cel mai important al politicii externe, deci trebuie sa lucreze cu ministrul de Externe, presedintele este comandantul fortelor armate, deci trebuie sa lucreze cu Ministerul Apararii, cu Ministerul de Interne, presedintele este responsabil de starea de urgenta, la Guvern este tot sistemul de urgenta", a declarat Traian Basescu la RRA.

Presedintele Traian Basescu a declarat, vineri dimineata, la Kiss FM, ca Adrian Nastase este "mult mai bun" decat Mircea Geoana, deoarece, "spre deosebire de Geoana, Nastase are si oarecare inteligenta".

Intrebat cine este mai bun, Mircea Geoana sau Adrian Nastase, Traian Basescu a raspuns: "Mult mai bun Nastase. Bun, nu sunt un fan Nastase, Doamne fereste, dar, spre deosebire de Geoana, Nastase are si oarecare inteligenta.

"Toate actiunile mele publice indreptate catre Parlament, catre Guvern, in momente in care nu faceau ceea ce trebuie, au fost tratate ca scandaluri. Nu de tara, ci de catre televiziuni. Insa ura televiziunilor s-a transferat si la unii dintre romani, iar acest lucru m-a durut teribil. Voiculescu, Patriciu si Vantu au reusit sa transmita populatiei ura impotriva mea, folosind mijloacele media.", a declarat, vineri, presedintele Traian Basescu, la emisiunea "Nasul" (B1 Tv).


Citeste mai multe despre   























14707 vizualizari

  • -57 (81 voturi)    
    te straduiesti (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:54)

    King Crimson [utilizator]

    prea mult sa ne convingi, dupa ce 5 ani ai incercat sa desfiintezi un partid care a creat Romania moderna. Niciodata impreuna cu tine! Votez Geoana!
    • -30 (56 voturi)    
      Ma doare capu !!! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:37)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

      Deci omu asta...nu se mai poate...MINTE MINTE si iar MINTE. Dupa toata campania asta extrem de murdara ...s-a trezit el cu bun simt deodata asa. Ce mincinos ! Eu cred ca e bolnav...
      Ma uit in partea celalata...ce vad? P S D ! ! !
      Cum sa alegi dintre astia 2? Cum sa alegi cand stii ca oricare dintre ei e foarte rau pt tara?
      Cred ca o sa dau cu banu si ce-o fi o fi...eu sincer nu pot alege !
      • -9 (15 voturi)    
        >>>>>>>>>>>> (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 5:28)

        Invincible [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Trebuia sa alegi Vadim de la bun inceut. Acum s-a vazut ca, cu toate tarele ce i s-au pus in spate de moguli, e mic copil pe langa Geoana (si ai lui), Basescu si Antonescu.
      • +24 (30 voturi)    
        Daca il suna Putin, face infarct! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:54)

        eu [anonim] i-a raspuns lui bgd

        Dragul meu, tu iti dai seama ca daca il suna Putin pe Geoana la telefon, asta face infarct, sau in cel mai bun caz se teleporteaza la Moscova?
        Lasand gluma la o parte, daca Geoana este cel mai bun produs al spionajului rusesc contemporan, inteleg perfect de ce sunt in dezastrul in care se zbat. Intr-un fel, este evident ca lupta pentru controlul Romaniei se transaza in maniera maniheista: ori cu americanii, ori cu rusii. Si te rog sa nu-mi jignesti inteligenta cu comentarii de genul "neutralitatea Elvetiei" sau "tarile nealiniate". Acum, hai, da cu banul daca iti mai arde!

        P.S. Mi-e clar de ce a fost Ilici nemultumit de "prostanac". Si imi este si mai clar ca daca nici Ilici nu a putut sa-i impiedice ascensiunea lucrul asta se datoreaza "deplinei legendari" a acestei marionete. Dadea prea bine pozitia lui de ambasador la Washington. Totul se potrivea. Dar daca esti mai prost decat permite legea lucrul asta nu poate fi corectat nici cu Realitatea, nici cu Antenele in secolul XXI.
        • -1 (1 vot)    
          "Voronin" de la Bucuresti (Duminică, 6 decembrie 2009, 9:20)

          anti [anonim] i-a raspuns lui eu

          "Voronin" 2, cred ca sint indivizi de teapa asta cam in toate tarile "foste" apartinatoare lagarului sovietic, fiecare tara se va lupta cu ei si pretul platit va fi mare
      • -15 (17 voturi)    
        ... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:10)

        pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        subscriu...
      • +20 (28 voturi)    
        Distonocalm (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:27)

        moima [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Si pe Vadim il durea capu aseara, dupa Basescu, la OTV. Am auzit TOT ce se putea auzi despre Basescu: homosexual, violator, tata de familie abuziv, hot, securist. Si de la cine am auzit? de la Purtatorul de cuvant al lui Geoana. Halal coloana vertebrala, halal aliat. Dupa aia a aparut Geoana, inregistrat, programat, calculat, regizat, scenarizat, repetat, taiat, montat. Numai asa poate sa dea bine. In reluare. Hahaha. Ce imagine... acest Obama al unei tari de doi lei. Prietene... suntem latini.. la noi nu prinde, daca nu te-ai prins! La noi prinde Tepes, Che guevarra, Salazar. Antonescu, Burebista, Peron, Nu suntem si nu vrem sa fim americani.
        • +3 (3 voturi)    
          observatie de 100 de puncte (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:58)

          gigi [anonim] i-a raspuns lui moima

          ti-as da 100 de puncte daca as putea.
          mare prostie din partea psd ca l-au lasat pe evanghelie si compania sa desemneze candidatul si ei l-au ales pe momaia de geoana.
      • -10 (10 voturi)    
        Ai... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:41)

        Xulescu [anonim] i-a raspuns lui bgd

        ...dreptate.
      • +5 (5 voturi)    
        Hai sa vorbim mai aplicat putin (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:38)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Ce-a mintit acuma, in declaratia asta?

        Nu stiu la ce te uiti tu, dar mai rau decat Iliescu, in tara asta nu-i nimic!

        In alta ordine de idei, Antonescu zice ca-i mai grava turbulenta (au renuntat la discursul despre dictatura) lui Basescu, decat cele 3 vizite "neanuntate" la Moscova.

        Poate, daca Antonescu ajungea in turul II (chiar si sustinut de Iliescu), as fi avut niste dubii, poate ca ma incurcam in voturi.

        Pe Geoana si PSD nu-i voi vota cata vreme Iliescu e Presedinte de Onoare acolo!
    • +33 (51 voturi)    
      mda (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:55)

      st-an [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

      asa gandeste un telespectator fidel al irealitatii si antenelor, v-au hipnotizat rauu! Suna tot mai bine propunerea de test IQ inainte de vot!
      • +7 (17 voturi)    
        Nesimtirea romanului (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:07)

        Observatorul [anonim] i-a raspuns lui st-an

        "King Crimson", esti o rusine pentru folosirea numelui acestei formatii. Cum iti permiti sa vorbesti de Geoana si PSD, si sa mentionezi acest nume, nesimtitule!

        Nu poti daca nu spurci anumite simboluri artistice!?
      • -15 (21 voturi)    
        Top Securitati (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:26)

        Dacu [utilizator] i-a raspuns lui st-an

        Securitatea lui Basescu e mai tare ca securitatea PSD-ului.
        I-a facut KO pe final.

        Dar cu aceasta ocazie, s-a si devoalat.
        S-a vazut astfel cat de calculat a fost totul. Si ce retea, ce ramificatii are.

        Nu cred ca arestarea lui Nicolae Popa e intamplatoare !!!!
        Ei stiau de mult unde era dar au asteptat momentul de maxim efect pt. arestare (au furnizat adresa Interpolului probabil cu recomadarea sa-l aresteze la ora cutare).
        Si cred ca Vantu e calul troian al lui Base in tabara adversa.

        Mi-e scarba (si frica) si de Basescu acum. Basescu ia lasat pe toti sa se asocieze impotriva lui, ia lasat sa dea ce aveau mai bun din ei. Dinu Patriciu a crezut sincer ca filmuletul chiar o sa-l darame, e lovitura finala, mai ales cu vreo reactie necugetata a lui Base in direct. Si-a jucat ultima carte (sau oricum una mare de tot) si de acum este expus rau la uraganul Basescu, daca iesi el. Ca l-a enervat rau.
        Cred ca lui Base i-a convenit in general: i-au dat multi munitie, si in posibilul nou mandat, are de lucru, are adrenalina: sa-i lichideze pe toti. Ca lui nu-i place o dupa-amiaza linistita la coasa. El vrea actiune, vrea in ring.
        Acum are de lucru cativa ani.
        Are si scuze ca va umple peretii de sange.
        Base se transforma in lichidatorul sef al tarii.

        Repet: e bine ca a invis tabara adversa, dar felul cum a facut-o imi starneste frica!!! E vorba de o alta caracatita. De data asta a lui, nu a mogulilor.


        Repet: solutia e exilul lu' astia. Toti.

        PS: si oricum ca idee, Base s-ar plictisi daca ar scapa de inamici. Ca nevastuica din IceAge3. Oare de aia nu l'a terminat pe Nastase ? De ce dracu s-a luat de el, ne-a tinut atata timp cu sufletul la gura, doara, doara, si apoi fassss. Acum in campanie a incercat sa mai redeschida subiectul, dar deja nu mai crede nimeni ca va fi judecat macar, nu condamnat. Si atunci te intrebi care a fost scopul de fapt al lui Base. Doar praf in ochi ?
        • +24 (28 voturi)    
          Gandesti? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:17)

          moima [utilizator] i-a raspuns lui Dacu

          Departe de a fi naiv, nu-l consider pe Basescu vreun inger. Nu e si nici nu are cum sa fie. Dar sunt convins de un singur lucru: nu e santajabil. Daca era santajabil, nu ar mai fi fost nevoie de trucaje. In astia 5 ani in care a fost presedinte NU A FACUT NIMIC RAU. Fiecare initiativa i-a fost blocata, pe rand, de liberali, de parlament, de pesedei samd. Oricine poate vedea asta. Acum va castiga, iar la alegerile anticipate isi va lua si majoritatea cu care isi va putea pune planul anticoruptie in actiune. Nu-i va cruta nici pe pedelistii corupti. E un fel de SALAZAR adaptat la 2010. Mai democrat, mai liberal, mai luminat. Acum avem nevoie de el. Mai tarziu, mai vedem.
          • -11 (13 voturi)    
            mila (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:16)

            marian [anonim] i-a raspuns lui moima

            Mi-e mila de tine moima.Esti cu cipul Zeus implantat in creierul tau neted la modrogan via-cotroceni?Doar asa se explica aberatiile pe care le-ai postat. REPEDE la chirurg sa-ti faca extractia cipului ca sa redevii tu insuti.
            • +8 (8 voturi)    
              Mariane (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:11)

              bogdan [anonim] i-a raspuns lui marian

              Ai si vrun argument pt toate laturile de mai sus? Sau tu esti platit doar sa versi laturile, vin altii mai apoi cu argumentele? In general un forum e un loc de exprimat opinii, nu lozinci. daca vrei neaparat sa strigi "Jos Basescu, du-te la mitinguri sau pe stadioane.
            • 0 (0 voturi)    
              Poate el are un cip (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:17)

              maolina [utilizator] i-a raspuns lui marian

              de Modrogan, dar tu ce explicatie ai ce esti de partea unui prostanac-mincinos dovedit.Orice cip are nevoie de un creer ca sa fie implantat, si nici un om cu creer nu poate fi de partea lui Geoana
        • +8 (10 voturi)    
          nu fi prostanac! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:28)

          revoltat [anonim] i-a raspuns lui Dacu

          arestarea pe teritoriul Indoneziei o face politia indoneziana la solicitarea Interpol. Iar daca TB e asa de puternic ca sa domine Interpol si politia indoneziana, abia atunci ar trebui sa-l alegem presedinte (dupa ce punem deoparte prostanaci ca tine si ca ...)
          • -4 (4 voturi)    
            ??? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:15)

            Dacu [utilizator] i-a raspuns lui revoltat

            Altul care zice ca Base ar trebui sa domine Interpolul ca sa fie arestarea aranjata.

            Ganditi prea complicat.
            Poate fi simplu de tot: adresa lui Popa era cunoscuta de mult, iar acum a fost trimis un fax la Jakarta.Avem informatia x. Verificati si faceti-va treaba.

            Lucrurile pot fi foarte simple.
      • -6 (12 voturi)    
        bine ca esti tu destept (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:46)

        io [anonim] i-a raspuns lui st-an

        bine ca te uiti tu la otv si b1
        • +2 (2 voturi)    
          Pai asta e partea trista (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:15)

          bogdan [anonim] i-a raspuns lui io

          ... ca a ajuns OTV sa fie singura televiziune care arata si opinia cealalta. Cind cu evenimentele de la Timisoara, RTV si Antenele aratau doar violentele inimaginabile produse de fanii PDL (ca doar n-or fi fost oameni dezinteresati care sa fie impotriva lui Geoana !!!). Si aceste violente erau de fapt una, cu un tinar certindu-se cu un moshneag si cu un jandarm. Cei care au prins piata universitatii cunosc foarte bine tipul de manipulare. OK, si dupa evenimentele astea, B1TV era in revizie, asha ca doar OTV prezenta si alte imagini si opinii.
    • +18 (34 voturi)    
      PNL va participa la guvernare ... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 4:23)

      Stan [anonim] i-a raspuns lui King Crimson

      Chiar daca Patriciu este cel care a livrat facatura, conducerea PNL va fi de acord cu vointa exprimata prin vot si va participa la guvernare.

      Romanii nu vor rata sansa pe care istoria o pune la dispozitie pe 6 Decembrie, aceea de a face din COMUNISM istorie. : http://www.youtube.com/watch?v=pX73OhxaCWc

      Daca oamenii care voteaza vor decide singuri ce doresc, atunci SI conducerea PNL va decide participarea la guvernare alaturi de PD-L.

      Este timpul ca tranzactiile cu voturi ale celor cativa sub influenta lui Patriciu sa se termine iar oamenii, dupa dezbaterea de Joi, sa decida pentru ei insusi. Un Geoana atat de slab ca om si pregatire, incat pana si cei de la Realitatea si Antena 3 sau luat de el, nu merita votat.
      • -8 (12 voturi)    
        propaganda (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:25)

        serban [anonim] i-a raspuns lui Stan

        comunismul a fost facut istorie in 89 cand au murit aia cativa. acum mai sunt niste ramasite care sunt in toate partidilil. bai propagandule, unde era zeu tau de revolutie si de unde pana unde e el anticomunist? macar nea ilici era prin bucuresti. cu treburi, cu lovituri de stat, minciuni, da macar ne-a scapat de ceashca! domnu dumniezeu tau statea frumusel in strainataturi.

        marele zeu anticomunist, e o jignire pentru aia care si-au dat sufletul sau dintzii prin puscarii pentru credinta pura anticomunista.
      • -1 (1 vot)    
        hmmm (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 18:36)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui Stan

        "...Un Geoana atat de slab ca om si pregatire..."
        Cand replica asta vine de la unul ca tine care foloseste expresia "ei insusi" nu ma poate face decat sa rad amar. Constat ca e un adevarat trend ca personaje ca tine cu cunostiinte indoielnice de limba romana, cu politica insusita papagaliceste de la B1TV si cu o cltura generala cel putin bizara sa debiteze pareri impertinente incercand sa uziteze un limbaj de lemn care nu le este deloc specific in viata de zi cu zi. Serios acum. Tu si astia ca tine sunteti tot aia care postati si pe forumurile de fotbal, este?
    • +8 (14 voturi)    
      e alegerea ta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 7:59)

      ploiesteanu [anonim] i-a raspuns lui King Crimson

      si ti-o respect. Votezi pentru iliescu, pentru rusia si pentru tot ceea ce inseamna valorile morale comuniste. Sa-ti fie de bine. Totul este sa fi constient pentru cine votezi.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu ai nimic in cap (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:24)

        Gorgo [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

        Ca tot veni vorba esti tare de cap prietene, iar istorie dupa cum vaz nu prea servesti. Rusia nu inseamna numai comunism..... Cine se aseamana se aduna. Mai pune mana pe o carte sau nu prea servesti, asemeni lui Bashescu`.
    • -5 (15 voturi)    
      VOT (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 8:40)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

      Dupa 20 de ani nu am inca posibilitatea de a vota PENTRU cineva ci doar IMPOTRIVA .
      Voi alege raul cel mai mic !
      Intre un Bou si un Sacal aleg Boul,mai poate fi folosit si la munci agricole :))))
      Apropo de Craciun boii suflau sa-l incalzeasca pe Isus !
      • 0 (0 voturi)    
        Nu Bou, ci marioneta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:19)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui niculita30

        Daca ar fi bou ar fi ceva, dar e o papusa in miinile altora. Iar faptul ca s-a dus la 12 noaptea cu 3 zile inainte de alegeri la Vintu, spune multe despre servilismul lui. Boul e ala corect care trage la jug indiferent cit il pui sa care.... Iar marioneta e aia miscata de altii dupa cum au interesul...
        Da' se pare ca la unii creierul a fost afectat iremediabil de antene si RTV. Din pacate...
    • +11 (13 voturi)    
      argumente? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:03)

      Andrei Cosmovici [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

      Putem primi si noi niste argumente?
      1. Despre ce partid este vorba?
      2. Pe ce te bazezi cand spui ca Presedintele Basescu a incercat sa desfiinteze acel partid?

      Multumesc.
    • +21 (23 voturi)    
      Romania moderna?!?!? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:01)

      diazepam [anonim] i-a raspuns lui King Crimson

      Amice, tocmai ai debitat gluma deceniului!
      PSD, creatorul "Romaniei moderne" :-)))))
      • 0 (0 voturi)    
        nu era vb de psd (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 20:23)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui diazepam

        ci de pnl. problema este ca pnl 2009 n-are absolut nicio legatura cu ce a fost de fapt PNL. nu poti pretinde ca reprezinti valorile liberale cand il sustii pe geoana si comunistii din psd, asta este cert. antonescu este terminat ca om politic.
    • +5 (13 voturi)    
      HAHAHA (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:35)

      moima [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

      Nu vezi ca sunt DOUA partide ? PD-L si restul. Asta trebuia demonstrat si s-a intamplat. De ce votezi Geoana? Pentru ca simti ce urmeaza. Simti ca nu o sa mai fie loc in puscarii. Simti ca o sa-ti fie cald si colegul tau de pat o sa-ti sufle tandru-n ceafa. Atunci te inteleg. Voteaza-l.
    • +7 (7 voturi)    
      chiar rosu (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:25)

      naiv [anonim] i-a raspuns lui King Crimson

      rege rosu (king crimson).. daca vorbesti despre Bratianu, sper ca nu-l compari cu Crin. Pana si pe Tattarascu l-ar jigni o comparatie cu Crin. Valeriu Stoica a unificat liberalii si a fost EXCLUS din PNL (a fost pastrat Ghise!?!). Stolojan i-a adus la guvernare si a fost exclus din PNL. In afar de initiale ce e comun cu Bratienii?
    • +6 (6 voturi)    
      m-am prins la cacialmaua lui SOV (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:16)

      bubu [anonim] i-a raspuns lui King Crimson

      Nimeni nu înţelege de ce informaţiile despre întâlnirile lui Geoană cu SOV au fost date pe goarnă tocmai la tonomatele lui Vântu . Nu ştiu dacă SOV joacă poker, dar mi-l închipui la o masă cu Băsescu, Voiculescu şi Patriciu. Până acum cei trei moguli au jucat "pe o mână" împotriva lui Băse şi IMAS-urile lor îi anunţă că tocmai l-au lăsat lefter pe matroz. Acuma pe SOV nu-l mai interesează ce poate lua de la Băse şi râvneşte la partea de câştig a celorlalţi doi competitori. Pentru că nu prea e în cărţi, se gândeşte să le tragă o cacialma, care sună cam aşa: "Băgaţi de seamă, Geoană e numai şi numai al meu, aşa că puneţi-vă pofta-n cui după alegeri!". De aceea, când Geoană a declarat că nu s-a întâlnit niciodată cu SOV, ăsta a ieşit urgent pe post şi l-a contrazis, amintindu-i că l-a primit de mai multe ori pe domeniul lui din deltă. La fel, când "prezidenţiabilul" l-a numit "malefic", SOV l-a chemat în creierii nopţii în casa lui, s-a lăsat "surprins" de paparazzii de la "Caţavencu şi ulterior i-a făcut lui Geoană o declaraţie de iubire în direct la Realitatea!
      Toate astea ne arată că pe Vântu, in nemărginita lui trufie, nu-l mai interesează ce cred alegătorii. Pentru el este mult mai important să-şi tragă o bucată cât mai mare din prada ipotetică. La asta se adaugă şi semnalele transmise către procurorii şi judecătorii dosarelor lui, care aşteaptă cu înfrigurare rezultatele alegerilor.
      O fi bună cacialmaua, numai că s-ar putea să nu ţină. Partida asta de pocher este ceva mai specială. Înainte de ultima mână, mai avem şi noi, "chibiţii" un cuvânt de spus, atunci când ne băgăm votul în urnă!
      În ce mă priveşte, nu dau prea mare importanţă relaţiei de prietenie dintre Geoană şi Vântu, oricât de interesată ar fi aceasta. În schimb, nu îmi doresc un preşedinte atât de prostănac, încât să se lase păcălit de orice cacialma al unui joc la care nici nu se pricepe şi la care va fi cel mult "băiatul care aduce gustările şi băutura".
      • -2 (2 voturi)    
        Bravo, te-ai prins (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:22)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui bubu

        Importanta e concluzia. Desi Geoana e prost de da prin gropi, tot basescu e ala rau, asha ca nu trebuie votat. La unii din voi nici nu mai conteaza ce face unul sau altul, conteaza doar concluzia la care trebuie sa ajungeti. Si dupa aia cautati si vro 2 argumente care sa duca acolo, cit de cit macar.
      • 0 (0 voturi)    
        Cine este crupier si al cui e stabilimentul (Duminică, 6 decembrie 2009, 8:40)

        eu [anonim] i-a raspuns lui bubu

        Corecta observatie. Fina. Serios, te pricepi. Doar o marunta completare: la jocul asta conteaza mult cine face cartile. Daca anul asta le fac rusii iar crupier e Hrebenciuc am pus-o! Daca, in schimb le fac tot americanii, mai avem o sansa (sunt convins ca este ultima). Vorbim dupa.

        P.S. Franta si-a spus cuvantul (Ciolos - as al Base). Interesant este jocul Germaniei (Johannis - bluf). Anglia = US. Restul sunt marunti (Italia, Spania, restul UE. Miza e tot gazul.
    • +1 (1 vot)    
      autodesfiintare (Duminică, 6 decembrie 2009, 1:37)

      b74cbd [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

      PNL s-a autodesfiintat prin orgasmul pe care l-a avut in anii de coabitare cu PSD, 2005 - 2009.
  • +29 (43 voturi)    
    caseta (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:56)

    xxx [anonim]

    O fi caseta cu d-na Birchall? Macar s-o dea dupa, pacat de ea.
    • +24 (30 voturi)    
      nope (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:49)

      alex [anonim] i-a raspuns lui xxx

      E altceva, mai distractiv.

      O sa apara dupa alegeri, pe la DNA.
  • +35 (51 voturi)    
    base e funny (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:58)

    lipa [anonim]

    pierdeti daca nu va uitati la zero tv. e funny base. e de asteptat sa fie votat macar ptr asta daca nu ptr capacitate, ca in comparatie cu geoana a demonstrat-o.
  • -33 (51 voturi)    
    Mincinosul! (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:58)

    Bazil [anonim]

    Ce mincinos e Basescu asta!!! se retrage din campanie.. ha, ha, ha...Nici mort n-ar renunta la ciolan!
  • +21 (37 voturi)    
    pdl-pnl in ce conditii? (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:59)

    hm [anonim]

    pnl punand din nou bete in roate? cred ca un pnl la pachet cu patriciu nu e de acceptat. patriciu has to go down. si pnl sa redevina, din latrator in slujba lui patriciu, partid politic. sa tot visezi asa...
    • +7 (7 voturi)    
      Alternativele (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:30)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui hm

      Daca Basescu cistiga si daca conducerea PNL refuza intrarea la guvernare alaturi de PDL, aritmetic singurele optiuni ramin o noua "mare coalitie" anti-criza PDL-PSD - care are tot interesul sa introduca votul uninominal in doua tururi, fatal in acest moment pentru PNL si necesar pe termen lung pentru a crea majoritati stabile - sau alegeri anticipate la primavara.

      Ce va ramine din organizatiile teritoriale ale PNL in aceste situatii? Pe jumatate din principiu, pe trei sferturi din oportunism ele se vor "unifica" cu unul din partidele mai mari, capabile sa le reprezinte nevoile la nivel national.

      Acum, ca si cu Geoana presedinte situatia PNL are mari sanse de a nu va fi roza, e altceva. Din momentul in care Geoana este la Cotroceni utilitatea PNL pentru PSD va fi mai mica decit a PC si va fi tratat in consecinta. Asta este insa alta poveste.
      • +3 (3 voturi)    
        te aprob si te completez (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:31)

        logic [anonim] i-a raspuns lui bilbofil

        in prelabil vor incerca sa distruga PDL. Iar fara PDL si cu PNL diminuat, sa te tii partid-stat. Si pentru cel putin trei ani nu vom avea ce face si ni se va rade in nas!
    • 0 (0 voturi)    
      20 de negri mititei - pe plantatie la Patriciu (Duminică, 6 decembrie 2009, 8:53)

      eu [anonim] i-a raspuns lui hm

      Imi pare rau sa o spun: PNL egal 20 de gioarse cumparate. Demonstratia e atat de simpla: Patriciu si-a cumparat un partid exact cum si-ar fi cumparat un yaht mai pricopsit. Probabil un bulion pe cap de vita penelista. Iit dai seama cat de ieftin a fost la banii lui? In felul asta Patriciu are si pedigree la care sa-si asorteze papionul si motoras de dat prin politica (evident, si prin afaceri). Ia gandeste-te acum, cu cine sa te asezi la aceeasi masa? Cu Norica, Crin, Organ, Vosganian, Ghise, Fenechiu, Voicu, Melescanu, Busoi, Gorghiu, Olteanu, Tariceanu, David, Adomnitei, Hasdotti, Rusanu... si crede-ma imi vine greu sa mi-i amintesc pe restu' pana la 20. Asadaaar (cum ar spune Stoica), soluita este tot intr-o alianta PDL - UDMR + doua variabile interesante (minoritatile si "independentii" - vezi cum o sa joace Mitrea si gruparea care a tacut pana acum). Sulfuroasa e politica damboviteana.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu inteleg (Duminică, 6 decembrie 2009, 10:21)

        Augustus [anonim] i-a raspuns lui eu

        de ce, daca tot se implica, nu se implica pe fata, candidand, domnul Patriciu. Asta spune multe despre caracterul lui. Daca tot si-a cumparat partid, sa ne arate ca e in stare de mai mult decat un joc al exercitarii puterii meschine a banului.
  • +32 (46 voturi)    
    se observa si agresivitatea (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:00)

    rica [anonim]

    se vede ca vrea.....sa ramina presedinte. e o functie ptr cate te bati pina in ultima clipa. geoana venit din america ar fi trebuit sa stie. e cam prostanac. sorry geoana, dar acea caseta te-a scos definitiv sper din viata romaniei. ai curajul sa o dai pe post luni seara? marti?
    abia astept.....
    • +21 (27 voturi)    
      trebuie data (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:39)

      nick [anonim] i-a raspuns lui rica

      toata saptamana. Filmarea cu copilul a fost data de peste 1500 de ori, conform statisticilor CNA.
      Dar s-o dea dupa ora la care se culca cei mici :)
  • +24 (36 voturi)    
    tot respectul (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:06)

    eu [anonim]

    felicitari
  • +34 (48 voturi)    
    se incheie campania (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:06)

    vladlacisco [anonim]

    Basescu e un domn!foarte frumos din partea lui ca nu a prezentat caseta,nu merita sa se preteze la actiuniile caracteristice moguliilor.
    • +11 (13 voturi)    
      Dar la Parchet? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:35)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui vladlacisco

      Caseta nu ar trebui comunicata si Parchetului? Ar fi bine ca echipa lui Basescu sa precizeze daca acea caseta compromitatoare se refera la fapte pedepsite de lege sau doar de opinia publica.

      Pentru ca daca ea reflecta fapte penale, atunci necomunicarea ei catre institutiile competente ale statului constituie favorizarea infractorului - sau eventual santaj - iar d-l Basescu a spus in repetate rinduri ca nu este dispus sa obstructioneze mersul justitiei.
    • -11 (13 voturi)    
      vlad (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:16)

      Glad [utilizator] i-a raspuns lui vladlacisco

      n-ai inteles nimic. fie caseta e o chestiune "subtire", fie nu exista.

      daca era domn, nu pomenea de ea, fara dovezi.

      e manipulare grosonala, facuta de un om, care nu intelege ca suntem in 2009 si stilul acesta securisto- manipulant trebuie sa dispara.
    • -1 (5 voturi)    
      Nu sunt domni in politica. Doar monstrii. (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:33)

      Dacu [utilizator] i-a raspuns lui vladlacisco

      Tu inca mai crezi ca vreunul e corect ? Mai ales in campanie ?

      Cred ca mai degraba e o amenintare pe dupa alegeri, daca cumva nu iese el, el avertizeaza ca are o caseta.

      Santaj. Nu domnie.

      Tot ce declara astia, e calculat de o mie de ori. Se calculeaza efectele si in nishele de populatie, etc. Nici interventia lui Vantu la Realitatea nu a fost "spontana".

      Toti sunt monstrii. Daca n-ar fii, ar fii mancati de altii. Crezi ca e usor sa fii lider intre hienele din politica ? Tre sa-i tii cu botul pe laba, ca masculul alfa in haita lui. Altfel nu maninci ficatul. (delicatesa pt. lupi)
  • -18 (38 voturi)    
    SORIN OVIDIU VANTU îl susţine pe TRAIAN BASESCU (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:08)

    felix [anonim]

    E clar: SORIN OVIDIU VANTU îl susţine pe TRAIAN BASESCU. Cum anume? Păi e prea inteligent, SOV, ca să nu-şi dea seama că are o imagine publică atât de proastă încât orice om pe care îl atacă devine, automat, erou pozitiv.
    De ani de zile Vantu nu s-a mai exprimat public. Ce i-o fi venit să iasa în faţă, tocmai acum, pe ton anti-Basescu şi declarându-se prieten cu Geoană?!?
    Mai mult, avem toate motivele să credem că SOV i-a întins prietenului Geoană o capcană, când l-a chemat la el în miez de noapte. Faptul că vizita a fost surprinsă de un paparazzo de la Academia Caţavencu, adică supus lui Vantu, ne lămureşte aproape fără dubii.
    Rămâne întrebarea: de ce s-o fi dus Geoană la SOV? Bietul de el, chiar se crede prieten cu temutul miliardar, însă nu ştie că, pentru Vântu, Traian Băsescu şi partidul disciplinat ca o armată ce îl susţine, sunt cu mult mai folositori. Oamenii ca SOV îşi fac, de obicei, prieteni naivi, ca sa aibă de sacrificat atunci când interesele o cer. Astfel, Vântu l-a sacrificat pe prietenu Geoană pentru succesul pionului Băsescu.
    • +18 (22 voturi)    
      temutu' uragan (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:39)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui felix

      s'a dovedit o fasaieala.
      un vant scapat in nadragii tremuranzi de gija zilei de maine.
      caci, sa stitzi dv, cinstitzi boieri, bogatzii sunt mai tematori pentru ziua de maine...

      ilici d'aia va trai o suta de ani.
      el si'a adunat averi in ceruri :-))

      jos stafeta lui ilici !
      liberali, spalatzi'va rusinea la vot !
    • +4 (6 voturi)    
      chiar si pentru (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 6:30)

      maria [anonim] i-a raspuns lui felix

      asta il votez pe Base.Daca stie sa-si faca prieteni din dusmani, inseamna ca si pe romani ii va face prieteni pe veci cu ungurii, cu rusii...
    • -2 (4 voturi)    
      Drogurile usoare relaxeaza? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 6:59)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui felix

      ???
    • +6 (8 voturi)    
      sov cirjarul (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:04)

      doftor [anonim] i-a raspuns lui felix

      uau ce bun esti voiculescule????
      Mai astfel de exemple din puturile gindirii anencefale?
      anencefalia = absenta cerebelului si a encefalului
  • +23 (37 voturi)    
    Vadim (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:16)

    John [anonim]

    Oioioooooo!!!!! Ce a mai putut inventa Vadim!! Hahaaha!!!!! =)) Basescu violator! Pe asta de ce nu-l baga numeni la racoare?!? Sau hai, fie, macar sa-l interneze! Vai de noi, ce oameni avem in P.E.!!
    • 0 (0 voturi)    
      >>>>>>>>>> (Duminică, 6 decembrie 2009, 4:23)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui John

      lasa ma ca iasa si asta la suprafata, ca de obicei. e nevoie de timp...
  • -19 (39 voturi)    
    Pffff....Basescu asta... (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:16)

    bgd [utilizator]

    Dupa dezbatere, recunosc, inclinasem usor spre el...acum iar sunt indecis.
    Am declarat-o de multe ori...si imi sustin parerea. Daca Basescu era lasat in pace si nu era atacat de nici o televiziune nimic, pierdea alegerile fara nici o problema. Are un talent in a-si taia craca de sub picioare fenomenal....
    Adica dupa toate atacurile murdare purtate de portocalii asupra celor rosii, cu documente falsificate prin ziare, cu afise penale prin orase, cu mizerii....acuma vine el pacificatorul si da declaratia asta.
    Eu acuma ar trebui sa cred ca...uite domle ce om e Basescu asta, isi protejeaza contra-candidatul, se opne staff-ului, are bun simt. Ce om... Bine ca nu sunt un naiv din asta.
    RUSINE !!!!!!!!!!
    • -14 (22 voturi)    
      de acord (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:40)

      zyx [anonim] i-a raspuns lui bgd

      mi-ai luat vorba din gura :) Am inceput sa-mi reamintesc incet incet din ce aluat e facut si basescu :)
      • -8 (8 voturi)    
        Geoana stie ca este sarac cu duhul, (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:09)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui zyx

        accepta acest lucru, si se foloseste de el.

        In schimb Basescu, nu-si recunoaste propriul aluat, acest lucru impiedicandu-l sa se foloseasca in mod benefic de toata personalitatea lui.
    • +15 (19 voturi)    
      Base e inclinatia corecta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:41)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      Incinasei bine ... doar ca uite ce usor esti de influentat! Trebuie sa votezi cu cel care te convinge ca poate sa faca ceva pt tine, ca cetatean roman; nici pe departe nu votezi cu cel care nu stie nici cati romani suntem in tara asta unde vrea sa devina presedinte, si nu cu cel care se relaxeaza la cel ce a lasat in strada mii de romani prin "Dormi linistit, FNI vegheaza" .Am fost destul de clara?
      • -2 (4 voturi)    
        :) (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:14)

        bgd [anonim] i-a raspuns lui Raluca V

        Ce sa faca pt mine? Pot ei sa imbunatateasca serviciile oferite de stat pana la nivelul serviciilor oferite de firmele private? Nu ! Pot ei sa curete sistemul judiciar? Nu ! Practic Justitia e stat in stat. Daca Basescu putea face asta...o facea in 5 ani, dar nu. Deci ce sa faca pt mine? Da...drumuri mai bune si sa asigure o stabilitate economica. Cam atat.
        Vantu? Vantu s-a folosit de prostia romanilor. Ce om intreg la minte se duce si baga bani intr-un fond de investitii care ii promite niste fantasmagorii? Prostii tot timpul platesc... Iar daca in tara asta sunt atat de multi mi se pare normal ca oameni fara scrupule de-al de Vantu sa profite de ei... Nu-l apreciez, nu-l simpatizez, insa in scoietatea in care traim, bazata in special pe bani, aia mai slabi de inger se afla la baza si nu la varf.
        Eu aleg intre astia 2 in functie de cu totul alte criterii...asa ca poate ai fost clara pt altii, insa pt mine deloc... De fapt nici nu pot sa aleg...de asta am zis ca o sa dau cu banu.
        • +2 (2 voturi)    
          Prostii platesc. (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:50)

          Dacu [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          E corect, prostii platesc intotdeauna.

          Dar ce stat e ala in care cel ce da teapa la 350.000 de prosti este liber si n-are nici o frica ???

          Aud ???

          Exercitiu de imaginatie: cum ar arata o lume in care Maddoff ar fi acum liber? Era o jungla.

          Eu n-am nimic cu Vantul, la urma urmei. A incercat, i-a iesit.
          Am cu statul. Ca nu-i face absolut nimic desi trebuie sa garanteze securitatea cetateanului (inclusiv financiara).
          Asta nu e permis !!!
          De la FNI incoace eu m-am convins - nu avem stat!!!

          Si, merg cu rationamentul mai departe: daca Vantu e in spatele statului ?

          Ei, atunci se schimba problema. Atunci deja am ceva cu Vantu.

          FNI - reprezinta un stigmat pe emblema statului de drept Romania - nu numai o gaura in buzunarele prostilor din Romania.

          Eu as fii multumit sa fie inchisi toti vinovatii, sa se faca publice listele cu politicienii care au profitat de FNI (ca au fost cam toti probabil - si abia atunci intelegi ce a fost FNI), si sa nu se dea nici un ban inapoi.

          2.
          Ai dreptate intr-un fel ca "in societatea in care traim, bazata in special pe bani, aia mai slabi de inger se afla la baza si nu la varf". Dar asta nu inseamna ca trebuie sa acceptam legea junglei.
          De ce le place la toti Germania - tocmai pt. ca nu e jungla, sunt reguli si sunt respectate.

          Eu sunt de acord cu tine dar un minim de reguli respectate de toti trebuie sa avem. Dupa care fiecare sa se descurce cu inteligenta lui.
          E ca in piramida necesitatilor. Un minim e absolut necesar.
          • 0 (0 voturi)    
            De acord...dar... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 18:55)

            bgd [anonim] i-a raspuns lui Dacu

            Gandeste-te la Germania putin.... Tot timpul au fost o natiune infloritoare, oamenii au cu totul alta mentalitate, iar reconstructia tarii a fost mult mai usoara. Asta ca sa nu mai vorbim despre faptul ca ,lasand la o parte caderea zidului, ei construiesc acea tara de mult mai mult timp.
            Noi pe de alta parte avem alt trecut, comunist. Mare parte din conducatorii nostri provin din acel sistem...plus ca noi ne chinuim de 20 de ani sa construim statul asta. E greu sa construiesti un stat modern pornind de la conceptii comuniste si in asa scurt timp.
            Iata de ce adaptarea la legea junglei care functioneaza in acest moment in tara este ceva absolut necesar. Pana cand vom avea niste reguli minime va mai trece ceva timp iar pana atunci....prostii platesc.
            Cui platesc?
            Pai tot timpu exista altii mai destepti, care stiu sa foloseasca legile in avantajul lor si sa profite de pe urma asta. Iar unul dintre ei a fost Vantu.
            De ce crezi ca a facut afirmatia aia... "Intariti-va statul" ? Insa nu cred ca se afla Vantu in spatele statului... Daca se proteja controland din umbra statul...in perioada 2004-2006 ,cel putin, putea fi inchis...dar nu. Ori nu au pur si simplu cum sa-l inchida...ori se afla in spatele tuturor oamenilor care se afla in fruntea tarii. Oricum am lua-o...faptul ca Geoana se intalneste pe ascuns sau pe fata cu Vantu nu are nici o importanta pt mine.
    • -8 (18 voturi)    
      Basescu asta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:42)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      Marinarul a spus in seara asta (involuntar cred, din spontaneitatea caracteristica) ca este pragmatic. Si pragmatismul, instinctul de animal politic, iti spun ca ti se duce naibii credibilitatea daca tu, avand o caseta compromitatoare despre adversar, o folosesti exact ca si atunci cand o astfel de caseta a fost folosita impotriva ta si tu ai blamat public acest lucru.

      Este evident ca daca Basescu ar avea o astfel de caseta si ar difuza-o s-ar sinucide politic, cel putin in mediul urban - multi dintre votantii lui (deci nu fanii ultras, printre care as putea fi incadrat) ar ceda la campania televiziunilor care zice "toti sunt o apa si un pamant" si nu s-ar mai duce la vot, scarbiti. Si votantii lui Antonescu care i-as acorda votul lui Basescu s-ar scarbi de tactica murdara si si-ar anula votul.

      Deci plecand de la premiza ca Basescu ar avea o astfel de caseta este logic si pragmatic sa nu o foloseasca, mai ales daca acea caseta ar fi o mizerie. Cred ca putem fi de acord ca nu cu o caseta murdara poate castiga Basescu electoratul lui Antonescu. Asa ca ce rost ar avea sa o foloseasca si sa dovedeasca stereotipurile de gen "toti sun la fel"? Pragmatic.Nu ca ar avea cine stie ce bun simt sau ca este om bun, ci pentru ca o astfel de caseta ii reduce sansele de a-l bate pe Geoana, si Basescu are creier.

      Acum mai ramane sa stabilim daca Basescu chiar are o astfel de caseta sau pur si simplu incearca sa pluseze electoral. Te las pe tine sa te gandesti la cate bisericute (daca le poti numi asa) sunt in PSD, cate grupuri de interese, si cati il vor dat jos pe Geoana; scandalul (mizeria) Birchall este doar un exemplu de cum se mananca pesedistii intre ei si cum raul unuia este binele altuia.

      Te las pe tine sa te decizi daca este plauzibil ca Basescu sa aiba material compromitator cu Geoana de la vreun membru PSD din alta bisericuta - pentru ca vorba aia, in preajma prostanacului daca stai o zi aduni suficient material cat sa-l cobori urgent la 20% in sondaje.
      • +4 (6 voturi)    
        Rationamentul tau poate fi ok (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:54)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui Tomis

        daca ar fi alegeri in Germania nu in Romania. E simpla cacealma electorala, o spui vineri seara si nu o mai poate contesta nimeni. Chiar crezi ca s-ar suci electoratul lui Antonescu daca ar veni si Base cu o caseta in conditiile in care el a fost tocat marunt tot cu o caseta?
        • +4 (4 voturi)    
          Este ok rationamentul (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:36)

          Tomis [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

          Crezi ca Basescu se bazeaza pe voturi de la oameni convinsi ca el are o caseta compromitatoare si nu o difuzeaza? Crezi ca o astfel de chestia, adevarata sau nu, i-ar aduce macar un vot? Evident ca nu.

          Nu are nimic de castigat facand o astfel de cacialma, nu convinge nici macar unul dintre spectatorii OTV sa-l voteze doar pentru bunatatea sufletului. Eu tind sa cred ca are o mizerie despre Geoana de la vreun pesedist si, folosindu-si creierul (ca nu este prostanac precum altii), si-a dat seama ca nu are ce sa faca cu ea.
        • +3 (5 voturi)    
          haha (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:41)

          Tomis [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

          In alta ordine de idei as dori sa-i informez pe baietii cu minusurile ca sunt de-al lor, ca il votez pe Basescu, dar nu pe baza de sentimente ci pe baza de observatii lucide (in ultimii 6 ani am cam stat cu ochii lipiti de televizor si monitorul computerului citind presa). Stiu care sunt realizarile si nerealizarile lui Basescu si pot sa sustin CU ARGUMENTE ca este de departe cel mai bun presedinte pe care l-ar putea avea Romania la momentul de fata.

          Basescu ar fi mult mai bine vazut daca unii dintre fanii lui ar renunta la fanatism (poate justificat, dat fiind opozitia celeilalte tabere) si ar gandi logic ca au argumente sa-l sustina pe presedinte. Si daca citesti ce am scris, in comentariu, nu cred ca am scris ceva rau sau neadevarat despre Basescu.

          Baietii cu voturile, haideti sa va fac niste training-uri, sa va explic si eu bazele logicii, oratoriei si argumentatiei, ca sa nu ajungem in situatii penibile.

          :))) Nu trage dom' Semaca! Sunt eu, Lascarica.
    • +12 (12 voturi)    
      Base e inclinatia corecta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:45)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      Incinasei bine ... doar ca uite ce usor esti de influentat! Trebuie sa votezi cu cel care te convinge ca poate sa faca ceva pt tine, ca cetatean roman; nici pe departe nu votezi cu cel care nu stie nici cati romani suntem in tara asta unde vrea sa devina presedinte, si nu cu cel care se relaxeaza la cel ce a lasat in strada mii de romani prin "Dormi linistit, FNI vegheaza" .Am fost destul de clara?
      • -1 (1 vot)    
        e gresita (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:26)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui Raluca V

        Nu exista orientari doctrinare, confruntare de idei, ci doar grupuri de interese ce se numesc partide. Toate au moguli. Si membrii gruparilor migreaza, de la o organizatie la alta, tot in functie de interese. Inclusiv mogulii migreaza. base este capul unei grupari si face strict pentru el. Nu difera de orice alt politician ajuns in fruntea leusteanului. Ce are base deosebit fata de ceilalti este ca-si pune metresele ministrese. Sustine-l, lasa-l sa faca putin pe ginecologul (tu pacienta) si cine stie. Eu iti urez mult succes.
    • +17 (19 voturi)    
      Comentariul altcuiva: (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 3:36)

      des [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      Necrolog
      Joi seara, politicianismul român a suferit o grea pierdere prin trecerea la cele veşnice a prezidenţiabilului Mircea Dan Geoană, care după ce crescuse în sondaje ca Făt Frumos (care într-un an creştea cât 10, iar la 9 ani arăta ca la 90), a fost finalmente răpus de Vântu(l) care l-a (a)tras într-un mod pe cât de pervers, pe atât de tembel pentru nişte strategi de talia celor ai PSD.
      Figură emblematică a campaniilor electorale din 2004 la PMB şi 2009 la Preşedinţie, Mircea Geoană rămâne în memoria analizei politice "decât" prin diplomaţia de înaltă ţinută "care" a practicat-o, prin aproape reuşita de a menţine incognito vizitele sale diurne la Moscova şi nocturne la altarul zeului Eol, prin neostoita întrerupere încă din primele secunde ale intervenţiilor interlocutorului ca un veritabil diplomat de carieră inginer, prin neobişnuita capacitate de a îmbrăca vidul ideatic în cuvinte şi promisiuni bombastice. Cu adâncă durere în suflet, nu vom uita, între altele, petele de culoare aduse în politica dâmboviţeană prin propunerile compensării în cuantum de 25.000 Euro a fiecărei repatrieri a românilor din diaspora, a lansării primului cetăţean român în Cosmos, a livrării medicamentelor pensionarilor prin poştă, a organizării unei loterii a vizelor pentru cetăţenii moldoveni şi multe alte asemenea, fără a omite, desigur suprarealistele ajustări aduse cu inegalabilă graţie gramaticii limbii române.
      Electoratul român, alături de toată suflarea marketingului electoral, inclusiv foştii consilieri politici ai defunctului, deplânge această pierdere irecuperabilă şi exprimă sincere condoleanţe familiei partidice îndoliate.
      Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească în pace alături de toate celelalte experimente de candidaţi efectuate în laboratoarele politichiei româneşti.
      Requiescat in pacem!
      Toţi cei îndureraţi sunt îndemnaţi să-l însoţească pe ultimul drum duminică, la vot!

      http://turambarr.blogspot.com/2009/12/analiza-dezbaterii-de-aseara.html
      • +16 (18 voturi)    
        necrolog (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 5:07)

        cucu [anonim] i-a raspuns lui des

        Excelenta notit[ Necrologul. Treci intr-o redactie! Bravo!
      • +6 (6 voturi)    
        Super (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:13)

        votant [anonim] i-a raspuns lui des

        Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească în pace .!!!
        Excelent comentariul!!!
        • 0 (0 voturi)    
          Ma rog... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 18:04)

          Goye [anonim] i-a raspuns lui votant

          Nu se poate ca doar sa-l odihneasca? :D
    • -2 (2 voturi)    
      opinia nu trebuie sa omoare limba romana (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 8:17)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui bgd

      Poti avea orice opinie doresti, dar atunci cand este copiata ca idei (sau mai exact lipsa lor) si ca exprimare (agramata) dupa antene respectul scade si este evident fie o sarcina de serviciu sau un creier spalat incapabil de a gandi singur. Limba Romana nu are nici o vina sa fie siluita in acest hal.O sa te surprinda dar nu votez cu Basescu - din motive intemeiate cred eu- dar nici nu pot accepta tradarea pertidului meu PNL care deschide iresponsabil calea ideologiei comuniste - periculoasa pentru Romania chiar in varianta reformata- aliata cu afacerile frauduloase. A mai facut greseala in 1946 crezand ca ei vor scapa si au ajuns in temnite. Partidul, prin baza lui sanatoasa, ar trebui sa ia atitudine impotriva colaborationistilor. Prin noi Insine ! Nu prin indicatii si agenti de influenta ai Moscovei - singura putere straina ce a ciuntit tara si a urmarit permanent sa o tina sub influenta sa.
      • 0 (2 voturi)    
        What ??? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:04)

        bgd [anonim] i-a raspuns lui bogdan

        Ce idei copiate de la antene domle? Ce exprimare agramata? Nu inteleg....da exemple amice ca sa stiu si eu la ce te referi. Nu de alta, da sa nu mor prost. Si lasama cu creierele spalate si sarcini de serviciu....cauta pe altcineva, eu n-am treaba cu chestiile astea.
        Sigur mie ai vrut sa-mi raspunzi?
        • +1 (1 vot)    
          Lasa-ma (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:16)

          bgd [anonim] i-a raspuns lui bgd

          Scuze...graba.
  • -17 (31 voturi)    
    hai ca-i tare dom'le (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:19)

    alegatorul turmentat [anonim]

    Si scrisoarea de la Zoitica.....o aveti si p-aia domle? Ca vedem c-aveti printzipiiii....
    • +14 (22 voturi)    
      s-o spunem p-aia dreapta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:40)

      minnie [anonim] i-a raspuns lui alegatorul turmentat

      base scotea mizeria public daca voia. acum se vede cine are bun-simt in campanie si cine doar il clameaza, dar vine cu inregistrari vechi de 5 ani.
  • -18 (30 voturi)    
    esti smecher (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:20)

    silvius [anonim]

    asta e data pentru aia slabi de ingeri.
    "uite ce om bun e base!"
  • -23 (33 voturi)    
    Era culmea sa nu mai minta ceva (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:23)

    sebastian [anonim]

    M-as fi mirat sa treaca o zi fara ca Basescu sa nu mai scuipe venin in urma sa. Lasa in urma o tara inversunata. Sa treaca o data alegerile astea, sa scape Romania de o asemenea caricatura de presedinte.
    • +14 (18 voturi)    
      daca tot vorbesti de minciuni (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:59)

      st-an [utilizator] i-a raspuns lui sebastian

      uita-te in ograda la tine .. la geoana si adunatura de psd-isti .. aia mint si cand nu vorbesc! iar cand vorbesc altceva decat 'Basescu rau' nu stiu.
  • -10 (24 voturi)    
    ? (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:23)

    ileana [anonim]

    Iar Ana Birchal?
    Numaram orele pana se termina campania...ne-am saturat de voi...
    In loc sa aveti o doctrina si-un program, scormoniti in rahatul produs de celalalt si aratati care-i mai prost...(bine...pe unu il cheama :"prostanac", dar am crezut ca sunt copiii de pe strada rai....)
  • +22 (30 voturi)    
    adevarat? (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:23)

    Victor Gheorghe [anonim]

    Daca este adevarat.. atunci jos palaria.. le demonstreaza ca se paote si altfel
  • -12 (26 voturi)    
    Si de ce (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:27)

    gabriel4west [utilizator]

    ... si de ce o spui acum, si nu ai spus-o inainte de aparitia casetei cu copilul ?

    Minciuni .... Chiar acum latra la TV domnul Preda. Oare de ce PDL-istii nu mai stiu sa vorbeasca normal si tipa tot timpul ?? Uneori chiar isteric ??

    Vreau liniste......
    • +14 (16 voturi)    
      Socialismul este cel mai linistit regim. (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:56)

      Aida [anonim] i-a raspuns lui gabriel4west

      Dl profesor Preda este o persoana foarte rabdatoare. Poate asculta si poate astepta. Cei care vor show au pe Antene. Cei care vor liniste sa voteze socialismul - te linistete de tot in saracia mintii si a egalitarismului, pardon ajutorului social.

      Go West Gabriel si invata de acolo daca un profesor precum este Dl. Preda nu te poate invata. Dar vezi ca in vest nu se permite sa latrii la altii si sa intinzi mana pentru ajutor social.


      Votati socialismul - este cel mai linistit regim. Avem inaintasi valorosi: Iliescu, Nastase nepotul Tamarei, Hrebe si Vanghelie care este. Chiar daca Prostanacul nu sa ridicat la inaltimea cerintelor are in spate un prieten Vantu, un Patriciu PetroMidia, un Voiculescu Felix.
      Cei care se aseamna se aduna spune o vorba romaneasca, asa ca votati socialismul.

      Iar daca nu votati socialismul nu-i nimic, conducerea galbena se va sacrifica si va participa la un Guvern cu cine va cistiga alegile. Doar alegatorii decid, nu?

      Exact, noi cei care votam decidem, nu o conducere temporara aflata sub influenta unui Patriciu.
    • +9 (13 voturi)    
      sssttttttt .... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 2:30)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui gabriel4west

      Ce nu intelegi? Acum a intrat in posesia casetei de la un PSD-ist :)) Si are bunul simt sa nu raspunda cu acceasi moneda ! O fi el marinar la origine, dar va da lectii de diplomatie, cand vrea! Vrei liniste?? FNI vegheaza; iti spune ceva?
      • 0 (0 voturi)    
        >>>>>>> (Duminică, 6 decembrie 2009, 4:27)

        Invincible [utilizator] i-a raspuns lui Raluca V

        si eu am o caseta cu tine cand trageai "praf" pe nara da ma dau gentelmen si n-o bag pe teava ca-s gentelmen.
  • +23 (29 voturi)    
    Nu ma intereseaza (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:27)

    OK [anonim]

    DACA nu e vorba de aranjamente, smenuri, susanele si ciordeala din bani publici, trafic de influenta, santaj si alte specializari de la Fuckultatea PSD, nu ma intereseaza si nu vreau sa o vad.

    Daca e chestie penala, ne intereseaza pe toti si Basescu nu are dreptul sa o ascunda.

    Daca e Prosty cu pantalonii in vine... no, thanks. Nu e treaba mea si nici nu vreau sa mi se faca greata asa ca sa o inmaneze lui Prostovieski cat mai curand si sa taca din gura pe subiectul asta amandoi cat or trai.
  • +21 (31 voturi)    
    Succes! (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:27)

    Cristina [anonim]

    Succes duminica domnule presedinte!
  • -17 (33 voturi)    
    OTV ? ... ce cauta Basescu acolo ? (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:28)

    dan dumitru [anonim]

    Am ajuns sa o vedem si pe asta...In disperare de cauza BAsescu se afiseaza pe OTV , care stim cu totii ce fel de canal este....Imi este rusine ca am un astfel de Presedinte...disperat dupa voturile celor care se uita la OTV.

    In seara aceasta l-a pierdut pe al meu ! PAcat...
    • +21 (27 voturi)    
      Domnule Dan Dumitru, (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:30)

      anar1975 [utilizator] i-a raspuns lui dan dumitru

      ...din pacate OTV a ramas, alaturi de B1 una din singurele 2 televiziuni care i-au oferit spatiu de emisie pe perioada campaniei electorale. Nicaieri in alta parte nu si-a putut expune opiniile. Spre deosebire de voi, cei ramasi in tara si care "din cauza copacilor nu mai vedeti padurea" , eu am reusit sa imi formez o opinie cat mai aproape de obiectivitate (fiind emigrata de ceva timp!), informandu-ma de pe internet sau de pe mass-media de aici, din Franta (ziare, televiziuni). Si daca nu il votezi pe Basescu, atata paguba, caci oricum nu aveai niciodata de gand sa o faci, dupa ideile pe care le emiti...
      • -13 (17 voturi)    
        Si pe care internet ti-ai facut parerea? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:40)

        amuzatu [anonim] i-a raspuns lui anar1975

        Ca si eu citesc presa online.....hotnews ar trebui sa schimbe culoarea fundalului in portocaliu....Ne batem cu pumnul in piept ca realitatea noastra e mai adevarata ca a lor....insa nu ascultam nici un argument....Atacam atacam atacam....si ne mai miram ca ne da saracia afara din casa
        • +5 (7 voturi)    
          pe mine nu ma da (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:41)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui amuzatu

          dar daca or sa imi ia de la psd jumatate din salariu impozit ca sa plateasca pensii o sa redevin sarac. o sa revin de unde am plecat. si sincer, nu pentru asta am mers la scoala, nu pentru asta am muncit si invatat atatia ani.

          in ultimii cinci ani am asistat la formarea unei cvasi-paturi de mijloc. psd-ul abia asteapta sa le dea in cap prin umblarea la taxe si impozite pentru supravietuirea generatiei pro - da multi.
      • -11 (13 voturi)    
        Nu-i asa deloc. (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 2:23)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui anar1975

        OTV a ramas alaturi de B1, Taraf si Etno singurele televiziuni care il invita in ideea de a-l scoate perfect.
        Ai vazut ce s-a intamplat cand s-a dus la Realitatea? Fix au sters pe jos cu el... La fel patea si la Antena...si in alte parti. Daca era intradevar TARE se ducea acolo unde este criticat si le dadea peste nas...dar nu. El se duce unde stie ca-i sunt ridicate mingile la fileu...unde stie ca e pupat peste tot.
        Sa fim seriosi...a fost invitat de toata lumea...dar el nu serveste decat ce e usor.
        • +12 (14 voturi)    
          bgd, culcate ca se stiu sondajele ... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 4:09)

          dgb [anonim] i-a raspuns lui bgd

          ... si in toate este castigator Basescu. In toate patru.


          Mai ales ca onor conducerea galbena va face ce doreste poporul. Nu acum inainte de alegeri, dar odata ce va iesi Basescu da.
          PNL va participa la guvernare, este doar rezultatul votului.

          Degeaba se dau de ceasul mortii cei rosii, daca te amesteci cu galben iese portocaliu.

          Unde ai mai pomenit ca votantii de dreapta sa voteze cu candidatul stingii?? Unde? Este adevarat ca partidul lui Iliescu stie cum sa dezbine dreapta, dar dupa aceste alegeri nu va mai reusi.

          Este timpul ca cei care au valori de dreapta sa castige.
        • +7 (7 voturi)    
          Au sters cu el... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:58)

          bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          Mai intii, motivul pentru care nu imi place OTV si nu ma uit de regula la el este ca reflecta interesele frivole ale telespectatrului mediu, un lucru care o aduce insa intr-un mod pervers mai aproape de idealul de televiziune decit televiziunile cu staif de la noi preocupate exclusiv de interesele patronilor si/sau invitatilor sponsori.

          Insa la OTV am putut urmari in direct (si uneori in reluare) TOATE luarile de cuvint ale celor trei candidati ramasi in turul 2 si nu numai. In studio au putut intra si si-au putut transmite mesajul Becali, Vadim, Coca Andronescu, Basescu, Stolojan, oricine a considerat ca are ceva de spus si uta face rating. Asta a fost diferenta cruciala fata de Antena 3, B1, Realitatea. Un ziarist si un post TV pot avea opinii, dar doar dupa ce prezinta informatia.

          In schimb, modul in care Realitatea "a sters pe jos" cu Basescu ar fi fost o performanta reala pentu niste paparazzi de la Click!, Can Can sau Atac la persoana. Pentru un post de stiri, acea emisiune a fost descalificanta. Clipul nu era "breaking news", nu exista niciun motiv ca opinia candidatului sa nu fie ceruta din timp, astfel incit sa i se dea posibilitatea unui raspuns argumentat si informat. Mai ales ca proba autenticitatii sau trucajului casetei revine legal si deontologic celui care o face publica.

          Sincer, m-as fi asteptat ca o asemenea "lovitura" sa fi fost data de un OTV, Taraf sau de o alta televiziune "tabloida", nu de un post care cunoaste si pretinde ca respecta normele deontologice ale jurnalismului.
        • +5 (5 voturi)    
          mai bgd... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:24)

          neutrino [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          tu daca ai fi jugnit s facut in toate felurile, cum se intamppla la antenute, te-ai mai duce la ei? Aia nu e critica..ci laturi plin de venin din partea lui ciutacu, ala cu laptopul gadea si care naima or mai fi...sau alde realitatea care transmite un filmulet care se "presupune " adevarat, cu un alde Razvan Dumitrescu care se arata viteaz, nu fura si nu minte, dar stia de existanta filmultului din luna septembrie (a asculta ultimele inregistrari de pe filiera Chirieac-SRS-Macovei). Si vezi ca esti cam prost informat tu, el nu a refuzat nici on invitati si spre deosebire pe cellat ...a si facut invitatii de confruntari. Da ce sa ii faci, manipularea e mare..numai ca nu toti avm memorie atat de scurta ca unii.
          • +2 (2 voturi)    
            Ce manipulare draga Marlena? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:42)

            bgd [utilizator] i-a raspuns lui neutrino

            Crede-ma ca daca eram manipulat...de mult votam Geoana si PSD, insa uite ca nu am facut-o si nici nu intentionez sa o fac. Insa ce spun eu sunt niste lucruri care ar trebui vazute de toata lumea...
            Hai sa-i vedem pe toti cu aceiasi ochi, nu vrei?
      • -6 (14 voturi)    
        asta nu e adevarat (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 3:22)

        corbul [anonim] i-a raspuns lui anar1975

        Cred ca si antena 3 il astepta cu drag, dar nu cred ca are oua sa se bage intre 5 care dau in el din toate partile :)). Asa ca se duce si el la nasu si la dd. Astia sunt singurii care sunt de acord sa-i ridice mingi la fileu
        • +7 (7 voturi)    
          Mai schimbati canalul (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 7:09)

          maolina [utilizator] i-a raspuns lui corbul

          Ca ne-ati innebunit cu replicile lui Ciutacu si Stan si cu rationamentele lor timpite.Iar voi parca sunteti benzi de magnetofon.Nu exista nici un dram de originalitate in comentariile voastre.Chiar sunteti toti cu intelect la limita sau v-a spalat Antena pe creer?
    • +12 (14 voturi)    
      Nu fii snob ! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:57)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui dan dumitru

      Mah, da' sms pt masina si apartament, trimiti la OTV? Hai ma, nu fiti penibili ... IrealitateaTV s-a ridicat pe spatele politicii, daca nu vedeai si la ei tot pe Elodia; de ce sa nu mamance si Diaconescu o paine?Si apoi nu de disperare e vorba, ci de normalitate, Base vrea sa demonstreze ca nu trebuie sa apari la televiziunile consacrate ca sa transmiti un mesaj si ii reuseste, vezi ca te uiti la el chiar si pe OTV. Nu judeca o carte dupa coperti!
    • +4 (4 voturi)    
      discriminare (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 6:34)

      maria [anonim] i-a raspuns lui dan dumitru

      cei care se uita la OTV nu tot romani sunt, nu tot alegatori ?
    • +6 (6 voturi)    
      pardon? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 7:39)

      Olguta [utilizator] i-a raspuns lui dan dumitru

      Si cei care se uita la OTV, nu sunt romani?Sau romani sunt doar Patriciu & Co care se uita doar pe canalul Arte si tot nu inteleg nimic?
  • -12 (26 voturi)    
    Gargara PDL (Vineri, 4 decembrie 2009, 23:29)

    un simplu liberal [anonim]

    Sa nu uitam!!!!
    PD-L are nevoie acum ( doar acum ) de electoratul pnl -ist .
    Cu prima ocazie, va face tot posibilul sa distruga liberalii.
    Au uitat pnl-isti ,asa usor acele vremuri ?
    PACAT
    • +10 (14 voturi)    
      Nu intelegi nimic ... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 2:00)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui un simplu liberal

      Mah, pana sa ajunga PD-L sa guverneze cu PNL, o sa ii manance PSD-ul cu tot cu bunul lor simt; Antonescu nu mai poate sa dea acum inapoi, dar s-a prins ce eroare a comis, nu i-ai vazut reactiile de la dezbatere? Ce sa mai faca acum?Daca e baiat destept, o sa o suceasca dupa 6 decembrie cand iese Base presedinte .... daca nu o sa plece cu Johannis la Sibiu.
    • -2 (2 voturi)    
      De cate ori deschide gura un liberal (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 7:11)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui un simplu liberal

      spune ca daca nu iese Basescu presedinte, PDL-ul dispare.Asta inseamna ,loogic, ca Pdl-ul vrea sa distruga PNL-ul
    • +1 (1 vot)    
      argumente (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:44)

      Andrei Cosmovici [utilizator] i-a raspuns lui un simplu liberal

      Frate, te rog eu frumos: baga si tu un argument legat de afirmatia "PD-L va face tot posibilul sa distruga liberalii". Cand s-a intamplat acest lucru vreodata? Hai sa discutam elegant.
  • -16 (24 voturi)    
    Scarface (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:20)

    Menumorut [anonim]

    Aporoporo de cicatricea de pe obrazul sting al Basescului.
    "Seful statului a facut referinte si la cicatricea de pe fata sa spunand ca aceasta apare dupa 1998 fiind urmarea unei operatii de extirpare a "unui bulgare de grasime".
    A aparut din neant o fotografie a tinarului capitan Traian fumind un trabuc.
    Ce revelatie....obrazul sting era imaculat.
    Numai ca un observator atent poate vedea verigheta si ceasul pe mina dreapta a matrozului...concluzia este ca: cine are habar cit de cit de pelicula de celuloid pe care se imprima pentru eternitate si bune si rele, poate sa jure, dar nu strimb, ca obrazul sting era ascuns camerei de luat vederi iar fotografia este una in oglinda.
    Lasa-neeeeeeeee!!!!!!!!!
    • +7 (9 voturi)    
      basca si motul ei (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:41)

      urania [utilizator] i-a raspuns lui Menumorut

      De chirurgie estetica ai auzit? Ce poate face u doctor estetician? Crezi ca nu a avut bani pt o asemenea operatie? Ce naivi sunteti sau va place sa vanati motzuri de basca?
    • +9 (9 voturi)    
      esti incoerent (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:47)

      Alina [anonim] i-a raspuns lui Menumorut

      esti incoerent nenea , da rau de tot.
      care e concluzia pana la urma ?
      ah ... si ce de la ai pornit ?
    • +1 (1 vot)    
      Ma intirziatule (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 6:58)

      Misu [anonim] i-a raspuns lui Menumorut

      in 70 camerele de filmat erau cit masa, tu ai impresia ca era ca acum cind orice bizon se filmeaza facind sex cu telefonul mobil?
      Cum dracu poti sa susti asemenea prostie? Camere de filmat se gaseau atunci doar in televiziuni.
  • +15 (19 voturi)    
    hm.. (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:21)

    ana cretu [anonim]

    f. frumos ca nu o scoate, pana la urma.
  • -4 (10 voturi)    
    daca? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:41)

    Florin [anonim]

    daca o aveai sigur aparea in mass-media, REFUZ sa ma mai postesti in fata ca in 2004. Valea pe mare
  • -7 (17 voturi)    
    Romanas (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:41)

    Maria [anonim]

    Poporul roman va avea exact soarta pe care o merita!!! Si cu asta am spus tot!! nu intelegeti, votati va rog basescu si o sa traiti la fel de bine.....santaj, servbicii asrvite, certuri interminabile, alegeri si referendumuri la nesfarsit si o lupta pentru ciolan imensa....Crin v-a oferit o alternativa, voi natie de ...... nu aveti cum sa o intelegeti...Votati basescu, eu cu meseria mea am primit un contract de 8000 euro si voi pleca....bun ramas cu basescu in frunte!!!si sa nu uit, va doresc multe SUCCESURI, sanatate, implinirea tuturor dorintelor...etc etc..oda conducatorului iubit...si un 23 august fericit....
    • +5 (5 voturi)    
      Marmote (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 6:54)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Maria

      Tanti , o persoana cu potential ca sa castige 8000euro nu are timp sa umble pe forum-uri . Mai ales ca sa incerce sa ne convingem sa votam un penibil candidat de stanga , compromis inca inainte de a incepe mandatul .
    • +1 (3 voturi)    
      da (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:36)

      Rhadoo [utilizator] i-a raspuns lui Maria

      Ai perfecta dreptate. Daca o tara e majoritar "manelista", tot cu niste "manelisti" va vota.
  • +13 (19 voturi)    
    Traiasca adevarul ! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 0:43)

    teodora [anonim]

    Excelenta prestatie a presedintelui Traian Basescu in ultima sa aparitie pe postul de televiziune OTV. A demonstrat inca o data ca este un om capabil sa conduca destinele acestei tari. Nu avem nevoie de papusi catelusi de plus ca domnul Geoana care sa raspunda la cel mai mic apel al vreunui mogul manat de interese meschine. Oamenii incompetenti care nu au habar de problemele acestui popor, pe care nu ii intereseaza suferintele celor simpli (vezi apelativul mosneag cu care Geoana numeste un batrin roman). Nu avem nevoie de iluzii si minciuni sfruntate cum sunt cei 25.000 de euro promisi de domnul Geoana romanilor care se intorc din strainatate. Nu avem nevoie psd-isti care nu sunt capabili sa isi asume responsabilitatea si se retrag de la putere cand tara se afla in criza economica. Nu avem nevoie de un presedinte care sa se balbaie si sa nu aiba cunostinte solide chiar din domeniul diplomatic, in care domnia sa a profesat. Pai daca despre problemele externe nu aveti habar, ma intre Avem nevoie de oameni energici si hotariti care sa puna capat coruptiei si nu sa iasa ca niste soricei pe usa din dos a Primariei (vezi Timisoara). Domnul Geoana nu este competent pentru functia la care el aspira. Este intrecut chiar ca si presedinte de partid de multi colegi PSD. Nu putem sa lasam la fruntea unei tari un om caruia ii e frica sa apara in fata romanilor. Nu jurnalistii care v-au facut portretul la Antene sau la ... Irealitatea vor conduce Romania in locul dumneavoastra domnule Geoana. Pina si ei au mai multa forta decat dumneavoastra, cu toate jocurile lor murdare. Campania dumneavoastra ar fi trebuit sa se bazeze pe calitatile dumneavoastra ca om politic, nu pe mizerii adresate contracandidatului dumneavoastra. Ce ati facut domnule Geoana in ultimii 20 de ani, in afara faptului ca ati dat mana cu cel care a pus la cale lovitura de stat din decembrie 89, cu cel care a organizat mineriadele in care au murit atatia oameni ?
    • -6 (6 voturi)    
      teodora (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:55)

      Glad [utilizator] i-a raspuns lui teodora

      si daca imi permiti sa duc mai departe ideea:

      "excelenta prestatia domnului Basescu in locul unde se integreaza perfect - OTV"
  • -8 (18 voturi)    
    E deja penibil asta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:44)

    Daniel [anonim]

    Hai base las-o moarta daca incepi cu d-astea e clar ca esti expirat.

    Du-te la OTV sa te vada toti manelistii poate te voteaza.

    Cat despre aia cu timpu de emisie, prostie. Are timp de emisie garantat si la antena 3 si la realitatea. Dar bine a facut ca nu s-a dus... ce sa faca? Sa se duca la antena 3 sa-l jupoaie aia de viu?

    E logic sa se duca undeva unde nu i se pun intrebari serioase si unde nu incearca jurnalistii sa-l prinda si sa-l defaimeze.
  • -8 (18 voturi)    
    E deja penibil asta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 1:44)

    Daniel [anonim]

    Hai base las-o moarta daca incepi cu d-astea e clar ca esti expirat.

    Du-te la OTV sa te vada toti manelistii poate te voteaza.

    Cat despre aia cu timpu de emisie, prostie. Are timp de emisie garantat si la antena 3 si la realitatea. Dar bine a facut ca nu s-a dus... ce sa faca? Sa se duca la antena 3 sa-l jupoaie aia de viu?

    E logic sa se duca undeva unde nu i se pun intrebari serioase si unde nu incearca jurnalistii sa-l prinda si sa-l defaimeze.
  • 0 (10 voturi)    
    cred ca (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 2:05)

    adi [anonim]

    e caseta cu geoana si laura andresan...ha ha
    ce-mi plac glumele mele!!!
  • +13 (25 voturi)    
    Basescu Presedinte! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 2:57)

    Andrei [anonim]

    Basescu presedinte, face "scandal" ca sa nu avem noi parte de "linistea" lu Voiculescu, Vantu si Patriciu! E clar ca lumina zilei! Presedintele Romaniei are nevoie de noi, indiferent ca suntem pdl-isti, psd-isti, udmr-isti, are nevoie de noi sa ii dam o mana de ajutor in lupta cu coruptii, de asta sar toti pe el! Pt ca e singurul politician in 20 de ani corect! Chiar nu vi se pare suspect ca sar toti pe el, dar lumea il voteaza? Cand toti sar sa bata un singur om se cheama LASITATE, asta face Geoana & Co! Daca nu ne aparam presedintele, nu avem dreptul sa cerem vremuri mai bune! Romani aparati-va presedintele, macar acum in ceasul al doisprezecelea! E obligatia noastra! Basescu Presedinte!:)
    • -2 (8 voturi)    
      ha ha (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:34)

      Rhadoo [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

      Eu 5 ani de zile am trait cu speranta ca macar un mare corupt va infunda puscaria. Cu ce-mi garanteaza mie presedintele Basescu ca 5 ani de-acum incolo vor intra macar 3,4 mari corupti la puscarie? Cei 5 ani de "lupta asidua" nu prea isi vad efectele in prezent, iar multi romani traiesc tot in pragul saraciei.
      Nici Geoana nu-mi place, deoarece sub haina frumoasa de diplomat priceput se ascunde o mare hahalera.
      Asa ca, ce sa votez intre un derbedeu si un prostanac? Mai bine imi vad de ale mele, imi continui munca, deoarece stiu ca oricare din ei ar iesi presedinte, nu-ti poti crea un destin mai bun decat prin propriile forte.
  • +10 (22 voturi)    
    Sa speram ca o sa iesim invingatori! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 2:57)

    Speram [anonim]

    Besescu trebuie sa iasa presedinte.. el reprezinta speranta noastra ... Trebuie sa ramana guvernul Boc.. sa putem continua dezvoltarea tarii
    • -7 (13 voturi)    
      Besescu (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 4:27)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui Speram

      el besescu si tu mirosescu.
    • -5 (5 voturi)    
      si semnam cum ? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:49)

      Glad [utilizator] i-a raspuns lui Speram

      berceanu, videanu, udrea ?

      de ce crezi ca johannis nu ar reusi sa faca mult mai multe ?
  • -6 (14 voturi)    
    ca~rta~ra~scu (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 5:07)

    Andrei Plesu [anonim]

    Preşedintele a povestit la OTV şi ce a făcut cu cărţile primite cadou joi seară de la Geoană. A scăpat de ele. "Nu le-am dus acasă. Şi nici în birou nu le-am dus. Să fie duse cât mai departe. Dacă am fost public politicos, nu am ştiut cum să scap cât mai repede de ele."
    Asa ca, peste inca 5 ani, utima carte citita va fi tot. . . ati ghicit: Levantul de Mircea "Cartarascu", la fel ca in 2004.
    • +3 (3 voturi)    
      cartile alea sint malefice (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 7:23)

      culita [anonim] i-a raspuns lui Andrei Plesu

      nici eu nu le-as fi luat. aia fac vraji ma. ce vreti sa-l strice pe el capitano? dar gestul lui geoana? in direct? hahaha...prostanac...a mai si zis sa le maninca de craciun...pai se invechesc si a mai mingiiat si base pinea aia, de ziceai ca o da cu unt
  • -5 (7 voturi)    
    Tupeu! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 7:54)

    albescu [anonim]

    Cum poti sa afirmi asa ceva cand stii bine ce le-ai facut celor de la PNL. Cinisul consta in nominlaizarea lui Flutur care a repetat aseara "propunerea" lui Basescu. Ea se traduce cam asa: dorim sa mai smulgem din PNL inca cativa tradatori cu care sa putem guverna.
  • -5 (7 voturi)    
    Manipularea lui Base (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 8:08)

    florica [anonim]

    arestarea lui Nicolae Popa a fost o pacaleala facuta tocmai ca Vantu sa sara in barca lui Basescu, daca nu cumva ei sunt intelesi de mai mult timp. i-au intins o capcana lui Geoana, si el credibil si prostut s-a prezentat la la Vantu, mogulul sef. In aceste conditii Basescu castiga al doilea mandat, iar Vantu va beneficia de imunitate in continuare, si veti vedea ca justitiarul Basescu va termina lupta cu mogulii incepand cu 7 decembrie. Pacat de Geoana, un om diplomat, mai finut, nu un badaran, golanas smecher. Dar se pare ca daca nu esti asa ceva nu ajungi sef, director si nici presedinte de tara. Partea trista este ca romanii prefera smecherasii, golania, marlania, si in consecinta il vor alege pe marinar. In max 3 ani tara va fi pusa pe butuci, pana acum a mai mers cum a mers, dar acum nu mai avem nicio sansa sa ne redresam cu Boc, Udrea, Videanu and Company.
  • +6 (8 voturi)    
    Caseta exista (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 8:25)

    Dan [anonim]

    Despre acea caseta, pe care multi ziaristi o asteptau sa iasa la lumina, a vorbit si Ion Cristoiu saptamana trecuta la un post TV. Ce contine nu a spus, probabil ca nu stia nici el precis, a spus doar ca a auzit in cercuri gazetaresti ca ar fi vorba de ceva foarte compromitator la adresa lui Mircea Geoana. Mai mult decat atat, Cristoiu a mai zis ca, dupa opinia lui, filmuletul trucat cu pumnul si palma, a fost lansat pe piata de Dinu Patriciu, tocmai pentru a a arunca in derizoiu acesta caseta ce urma sa apara. Dar uite ca nu a mai aparut, iar noi nu am mai avut parte de o distractie supimentara. Pacat, mie incepuse sa-mi placa.
    • -1 (1 vot)    
      CACEALMA ! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:30)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui Dan

      Daca exista Basescu o foleosea deja !
  • +6 (10 voturi)    
    Haideti la vot!!! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 8:33)

    nelu [anonim]

    Daca iese Geoana presedinte vom avea in sfarsit liniste si pace in Romania.
    Va dati seama? Nemernicul de Basescu a indraznit sa ne scoale din somn, prin scandalul provocat, legandu-se de oameni inocenti ca Vantu, Patriciu, Voiculescu, etc.
    Daca iese Geona presedinte vom putea dormi linistiti, doar am obosit dupa 5 ani de insomnie.
    Multi insa, par sa ignore previziunile meteorologice pentru posibilul mandat al lui Geoana: se anunta intemperii, vreme rea si, mai ales, vant puternic.
    Daca iese Geona presedinte, veti avea cu siguranta bani mai multi (doar asa a promis). Dar, aveti grija sa va priponiti bine banii, caci vantul puternic s-ar putea sa v-ii ia.
    Daca iese Geona presedinte...va fac si eu o urare anticipata:
    Noapte buna, drag roman!
    Noapte buna, somn usor,
    Sapte purici pe-un picior.
    De la banii tai ia-ti gandu´.
    Ei sunt in siguranta la Vantu!

    "Desteapta-te, romane!" Nu mai stiu unde am auzit acest indemn nerusinat, dar pare o lozinca electorala a lui Basescu.
    Mai bine... "culca-te, romane"!!!
  • -3 (7 voturi)    
    Secu? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 8:35)

    Radu Motzatu [anonim]

    E bine antrenat. Metodele securiste sunt la loc de cinste. Indem catre liberali:
    Hai acus,
    Hai acus
    Sa-l dam jos
    Pe bataus.
    Si sa scapam tara de un securisto-comunist!!
  • -4 (8 voturi)    
    jigodie (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:04)

    j [anonim]

    Si noi populatia avem o multime de casete compromitatoare cu tine,cu jignirile tale ,cu minciunile tale,cu impostura ta.Ai o caseta cu Geoana pe dracu,daca o aveai era de mult data publicitatii,lasa cacealmaoa ca ne-am saturat de fumigine din serialul Elodia pe care i-l faci la OTV.
  • +2 (2 voturi)    
    pentru Administrator (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:26)

    ploiesteanu [anonim]

    Ultimile 9 sau 10 comentarii , eu zic , decente, n-au mai fost publicate. Nu ma supar, spuneti-mi doar daca sunt interzis, sa nu-mi mai pierd timpul cu scrisul. Oricum va citesc ziarul online cu drag. Da-ti-mi un semn pe e-mai. Un "da", inseamna ca nu imi veti mai publica parerile , "nu" , insemna ca nu mi se interzice opinia, si a fost defapt, o intamplare.
    Multumesc anticipat pentru un eventual raspuns.

    ploiesteanu
    • 0 (0 voturi)    
      nu esti matale singurul (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 22:13)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      fii linistit.
      ori se doarme, ori e ceva care nu convine.
      mie mi'au fost interzise 2-3 interventzii, toate legate de adrian severin.
      scriam c'a fost cadru didactic la cacademia fane patriotu', pe la sfarsitu anilor 70 inceputul anilor 8o, coleg cu secares. (leonte rautu era inca rector)
      era pe vremea cand victor frunza, profesor la jurnalistica a publicat articole in vest si a fost exclus din pecere.
      pe'atunci severin combatea cu mana pe documentele celui de'al shaispilea congres.
      acum se da expert in parlamentarizm mUE.

      am scris asta, asa, sa vedem daca acuma apare.
      ca tot n'a luat jobul de comisar. auzi la ce aspira securiciu, la al doilea post in guvernul ioropean.

      jos comunistii !
  • -1 (5 voturi)    
    POPA este inca in urmarire prin INTERPOL (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:34)

    CIP [anonim]

    http://www.interpol.int/public/data/wanted/notices/data/2009/89/2009_29089.asp - inca-i cautat!!!!!!!!!!!!! daca este cautat? sa insemne oare ca nu a fost prins? care este adevarul?
    • -1 (1 vot)    
      Basescu merge la cacealma! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:32)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui CIP

      Ca de obicei !
  • -4 (8 voturi)    
    domnule presedinte (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:36)

    nea traian [anonim]

    Domnule Presedinte Basescu Traian, printr-o imprejurare nefericita ati ajut in aceasta postura. Cu voia dumneavoastra ati recunosc intalnirea cu Vantu din parcare, ati recunosc intalnirea cu Voiculescu de la , culmea, GRIVCO, ati recunoscut ca ATI FOST prieten cu DINU PATRICIU. Domnule presedinte, cat de naivi si creduli ne credeti dumneavoastra? Dumneavoastra ne subestimati si ne calcati in picioare inteligenta! De ce sa va dau votul meu? Sa avem iar ani de zile de criza politica prelungita? Sa ii mai dati scene lui Ridzi de 100000euro? Cumva mogulii Voiculescu, Vantu,Patriciu s-au metamorfozat in puiu popoviciu, cocos, cosuneanu, berceanu, bercea mondialu! Am abservat ca aveti sustinatori puternici:Nicolae Guta si Florin Salam! Ati pierdut deja, iar dumneavostra o stiti...
  • -5 (9 voturi)    
    tipic basescu (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 9:48)

    Glad [utilizator]

    nici nu o da pe departe, nici nu tace.

    ori esti barbat si daca tot aduci vorba o transmiti mai departe, ori esti barbat si taci din gura pana cand o livrezi respectivului, asa cum ai dat de inteles.

    sper sa scapam de modul acesta de a face politica.
  • +7 (9 voturi)    
    BASESCU ESTE MAI BUN (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:12)

    Dan Tulceanu [anonim]

    Cat s-ar stradui antenele si irealitatile sa-l vopseasca in negru , Base ramane singurul candidat viabil . Cat despre cei ce-l afurisesc , era de asteptat de la niste cameleoni politici , dar cel mai mult imi repugna atitudinea lui Dinescu care da dovada de o slugarnicie nerusinata fata de gasca lui Geoana. Dinescule ,cu ocazia asta ti-ai pierdut si ultimi simpatizanti, du-te la cetate, apuca-te de baut si de gatit ca la asta te pricepi ! Sau poate vrei Ministerul Culturii ????? Pentru mine nu esti decat Ministrul Urii al Curvarasiei si al Inculturii (M.U.C.I.), Sa-ti fie RUSINEEEEE !!!!!!!!!!
    • -1 (1 vot)    
      Candidat (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:36)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Dan Tulceanu

      candidat viabil?...Basescu?...cred ca glumiti...acest betiv...nemernic care minte cu nerusinare e candidat viabil?....cred ca voi nu sunteti constienti de ce ne asteapta daca Basescu va mai primi un mandat de presedinte...daca sti vedea ce fel fac acesti portocalii campanie...cu bataie..cu injuraturi...cu amenintari....primite probabil la ordinul presedintelui lo, probabil ca v-ati mai gandi o data....mai aveti timp pana pe 6 decembrie sa luati decizia cea mai buna..si sa dati Romaniei un presedinte diplomat si capabil...
      • 0 (0 voturi)    
        mai draga, (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 18:58)

        gigel [anonim] i-a raspuns lui gigi

        matale pui gaz peste foc doar pentru ca-ti place ce iese sau esti pdl-ist si trebuie sa starnesti comentarii pro-base?
  • +9 (11 voturi)    
    Top televiziuni ! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:19)

    Sorin_Oradea [anonim]

    Dupa parerea mea B1 TV si OTV sunt singurele care l-au invitat pe Basescu fara sa incerce sa-l injure , Realitatea si Antenele sunt cele care l-au injurat cel mai mult fiind clar partinice pt. Geoana,PRO TV ,PRIMA,KANAL D si NATIONALtv, au fost total neutre si tin sa le felicit pt. faptul ca nu au dat in nimeni. Uitasem de slugarnica TVR care ar trebui sa fie impartiala si sa prezinte totul nedeformat...dar stiti deja ca este sluga PSD. Voteaza Basescu !!
  • -5 (9 voturi)    
    caseta (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:46)

    bine ca mai traim [anonim]

    Credeti ca daca ar fi avut ceva compromitator ... ar mai fi stat pe ganduri??? Eu nu prea cred, si-ar dori sa aiba ceva Base impotriva lui Geoana. Ultima zvacnire ... daca nu castiga prezidentialele o sa-l mazileasca ai lui si din partid.
  • +12 (12 voturi)    
    A bunch of Thank You's (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 10:56)

    Cats [anonim]

    Tuturor co-nationalilor mei vitriolanti care s-au aratat oricand gata sa ma injure si sa ma califice pentru - nu convingerile, in Romania e dificil sa iti pastrezi asa ceva, ci - CREDINTA si speranta mea in evolutia politica si a statului in care traiesc, tuturor acelor care m-au balosit la comanda pe 300 ron/saptamana (da postace, si cu tine vorbesc) si tuturor celor care n-au venit niciodata aici sa aiba o discutie, ci doar sa-si verse in fata propriile mizerii, tuturor acestor concetateni LE MULTUMESC PENTRU TOT CE AU FACUT PANA ACUM in toata aceasta campanie.

    Gata dragilor, s-a terminat. Ma duc la vot pentru ca exista o Constitutie care imi da acelasi drept ca si voua indiferent de cate murdarii veti fi aruncat inspre mine si sper sa ne revedem de maine mai curati si mai uscati, ca si cum - nu-i asa? - nimic nu s-ar fi intamplat.

    Si inainte de a pleca, va mai spun o data, ca sa va ofticati.

    Hai Romania, hai Base.

    Over and out.
  • +7 (9 voturi)    
    referendum (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:16)

    io [anonim]

    Ia ghiciti ce va face Base, primul lucru dupa ce va modifica Constitutia conform referendumului...?
    VA dizolva Parlamanetul, evident...!!!! si va organiza alegeri anticipate pentru unicameral, pina in 300 de parlamentari :)))
    asa ca asteptati-va la o noua runda de alegeri, doar n-ar fi chiar fraier sa piarda avantajul impotriva PSD obtinut la Timisoara.....

    zi-le Base!!!
  • +2 (8 voturi)    
    Cand nu cunosti trecutul.... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:32)

    mircea [anonim]

    Geoana isi tine ascuns trecutul.Tot CV-ul lui este in ceata.Se da diplomat.Cum?De unde?Pt.ca a fost ambasador la americani,nu este o dovada de diplomatie.Adevarata diplomatie se face la Londra,Paris.Ce sa invete de la americani?Visul american e una,diplomatia americana e alta.Geoana nu a lucrat nicaieri,deci nu are nici-o experientaDupa el tot ce zboara se mananca.Nu a fost nici destept sa-si ia consilieri romani.Nu exista termen de comparatie intre SUA si Romania.Prostii ca Geoana nu au ce cauta la conducerea Romaniei.Ca presedinte al senatului a facut mult rau romanilor,ca presedinte al Romaniei ar fi un dezastrupentru populatie.
    • 0 (2 voturi)    
      trecutul... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:11)

      cometica [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Fi corect si lasa acuzatiile de 2 bani deoparte: de 5 ani cine face scandal la otv si taraf ? cine bea si merge cu masina noaptea prin orasul ala de i se spune capitala? Zi un guvern care a functionat intreg un an sbu basel? Zi un an in care acolitii lui basel nu au primit contracte foarte babane sa le mearga bine ?
      Sa traiesti bine, bai mircea cu trecutul tau cu tot!
  • -3 (11 voturi)    
    JALNIC peste tot unde te uiti! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:44)

    meseriasu [utilizator]

    In 2009, dupa 5 ani de basel am urmatoarele date: mi-e frica sa intru intr-un spital pentru ca am sanse foarte mari sa "crap" acolo, mi-e frica sa merg cu trenul sau auto pentru ca pot sa "crap" in ambele mijloace de deplasare fara sa-mi dau seama, mi-e frica sa las copilul singur afara sa nu cumva sa-l ia te miri cine sa-i faca rau, mi-e frica sa zic ceva la serviciu sa nu deranjez sefii ca sa nu ma dea afara, deeee partidu lu` peste prajit, la telefon ma gandesc de 5 ori inainte ce zic pt ziaristii zic ca suntem ascultati, la scoala trebuie sa vad de copil sa nu-l bata manelistii...
    Baaa, in ce tara traim! Dupa 5 ani de "sa traiti bine!" vine pe otv si taraf sa-mi zica cum sa traiesc...
    JALNIC peste tot ! Azi scrie "Wall Street Journal" despre noi ca fiind, retineti, CEA MAI CORUPTA TARA DIN EUROPA !... In 2009, dupa 5 ani de basel am ajuns cea mai corupta tara din lume va zic eu...
    Si mai are curaj sa ne ureze cum sa traim...jura pe biblie de parca a citit o pagina de acolo sa stie ce inseamna sa juri pe biblie... hahaie de nici el nu stie de ce hahaie...
    Daca asta e presedintele care il doriti, macar recunoasteti ca jalnic, minicinos, betiv, incult, fanatic, mai jalnic decat bietul Iliescu si Constantinescu!
  • +11 (11 voturi)    
    INCREDIBIL !!! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 11:58)

    stanley [anonim]

    Incredibil nivelul la care a ajuns sa se prostitueze postul TRealitatea TV!
    Vineri seara, la ultima emisiune de campanie, postul lui Vantu trebuia sa dea lovitura finala anti base, de si Vantu se jurase cu o zi inainte ca, de si este prieten cu Geoana, s-a hotarat sa nu se implice cu nimica in campanie!!! Si in studio au fost invitate 2 echipe: din cea probasescu Preda (ce slab s-a prezentat!) iar din cea anti base 3 persoane: Liviu Dragnea PSD, Florin Iaru si Saftoiu, ultimii 2 venind cu temele bine pregatite! Adica dupa ce ca s-a procedat ca la Antena 3 (unde se aducea un reprezentant probasescu iar restul de 3 - 4 se aruncau pe el ca sacalii sa-l termine), moderatoarea nu a avut nici un pic de jena sa ii ajute pe cei 3 sa-si faca numarul. M-a impresionat pana la lacrimi in special numarul lui Saftoiu care, de si pana atunci avusese la alte iesiri pe sticla o atitudine anti-basescu moderata, de data asta , (oare intamplator?) efectiv a explodat in ultima ora de campanie si aproape plangand, a povestit cum Base "dupa ce s-a folosit de amandoi (adica el si Adriana) i-a aruncat la o parte!"
    Pai mai baietas, cum dracu sa va mai tina Base cand unul a dat dovada de incompetenta intr-un serviciu important iar cealalta l-a tradat. Iar o regula elementara de bun simt si de confidentialitate i-ar fi obligat pe amandoi sa aiba o atitudine discreta, nu sa infiga si ei un cutit... Rusine Saftoiule! Rusine Realitatea!
  • -3 (7 voturi)    
    Geoana presedinte (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:02)

    Popescu Aurelia [anonim]

    Vai , vai cata marinimie!!!! E o forma mizerabila de santaj!!!! In 2004 il acuza pe Nastase ca il santajeaza pe "draga Stolo", dar dupa ce a castigat a uitat aspectul. Haideti sa fim seriosi , e o dovada clara de lipsa de caracter, in conditiile in care face afirmatia acum, cand Geoana nu se poate adresa cetatenilor!!! Nu va lasati pacaliti!!!! Votati Geoana!!!!!!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    sa votati cu mintea nu cu inima... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:12)

    axel2009 [utilizator]

    doamne cum poate fi un candidat asa de pe laturi cu realitatile Romaniei; 80 milioane de romani, nota de 1,9 data de nu stiu cine pentru nivelul combaterii coruptiei (apoopos cine este partidul cel mai corupt cu cele mai multe dosare la parchet?), rata dobanzilor 18%,crearea de locuri de munca cand sustinatorii sai au declarat ca trebuie dati afara intre 50-80% din bugetari, lipsa de claritate in exprimare, bilbiieli cand il intrerupi din rostirea poeziei invatate pe de rost,

    este las si se ascunde dupa fustele nevestii si ale slugoilor platiti sa-l promoveze si sa-l apere sa nu se faca de ras...
    Base avea dreptate ca Nastase era de o mie de ori mai bun. barem ala stia sa tina un discurs corent, nu face pe el de o confruntare, si putea sa sustina niste idei.....
    cireasa pe coliva a pus-o aseara cand n-a catadicsit sa vina la confruntarea cu Base de la OTV care l-a acceptat peste ora 12 pe purtatorul de cuvant al PSD-ului vesnic agitatul vadim , inebunit ca-i va lua Base medicamentele trimise de Geoana prin posta.....si aceasta hahalera a democratiei, una din rusinea Parlamentului European a debitat toate prostiile si invectivele despre presedinte, dind dovada ca iar a incurcat tabletele......
    Votati cum va taie capul, este esential sa nergeti la vot ca sa nu mai oracaiti cum veti trai dupa 6 decembrie...
    Analizati cum o duceti voi si ai vostri si cum o duc ei si ai lor.....si cugetati cu mintea romanului de pe urma cine credeti ca a facut si mai va face ceva si pentru pulimea din aceasta tara
    sa va dea dumnezeu luciditate cand votati si mai ales ochii pe butelie( urna) pentrua nu mai fura baietii destepti pentru linistea lor si nelinistea noastra.....
  • -2 (6 voturi)    
    gogosi (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:26)

    who [anonim]

    astea sunt gogosi.daca ar fi avut basescu o astfel de caseta ar fi dat-o imediat pe mana presei.si cum sa zica el ca se lupta pentru un guvern pdl-pnl cand Antonescu a zis clar ca refuza orice fel de oferte venind de la pdl ?
  • -2 (6 voturi)    
    lasati-ne (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 12:33)

    cetatenu onest [anonim]

    toti sunt vinovati numai marinelul nu.te-ai intanit si tu sau ba.ce mai conteaza ca cum ,ca ca, ca s-a....prostii.sper sa se termine cu curavsaria tip base.pacat ca suferim toti acum dar tinem cu cel ce apare amarat saracu cu fetele cu cate o vila si el cu cate.plangea de mila unei amarate dar el a uitat si geoana sa i-o zica a uitat cu casa din mihaileau.ceausescu a reinviat.serios
    • +2 (2 voturi)    
      base nu-i amarat (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:48)

      kati [anonim] i-a raspuns lui cetatenu onest

      suparat, da asta e alta poveste. Incearca un test de imaginatiesimplu: te chinui sa faci curatenie generala in casa, dai totul cu fundul in sus, vine copilul incepe sa urle ca nu gaseste caietele si incepe sa urle, vine sotul, nu-i mancare gatita si urla, pui aspiratorul si urla ca faci scandal si nu aude televizorul. La sfarsitul zilei te injura toti si intreaba de ce n-ai terminat curatenia, ce-ai facut toata ziua? Nu te apuca disperarea?
      E ASA SIMPLU DE PRICEPUT - VOTEZ BASESCU!!!!
  • -2 (4 voturi)    
    BASESCU TRAIAN TAINUIESTE FAPTE INFRACTIONALE ? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:03)

    liviau2005 [utilizator]

    Orice fapta imorala,infractionala a kgb-lui iliisto-PSD-ist Geoana mircea TREBUIE CUNOSCUTA DE ROMANI?Pana acum p[rintot ce a facut geoanam ircea atenteaza la siguranta nationala si sustine coruptia in romnaia alaturi de SOV.
  • -1 (5 voturi)    
    sport national (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:22)

    traian [anonim]

    omul continua tradita inceputa cu "biletelul"... Daca are o caseta cu dezvaluiri si nu o da catre presa, inseamna ca ori e obtinuta ilegal, ori il prejudiciaza si pe el. Nu cred ca se abtine din bun simt.
    • -1 (3 voturi)    
      Sau... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:45)

      Xulescu [anonim] i-a raspuns lui traian

      ... de fapt nu are nicio caseta. Daca o avea sigur o facea publica. Nu-l prinde rolul asta de om cinstit, impaciuitor. Nu pe cei din cealalta tabara i-ar prinde.
  • -1 (3 voturi)    
    ce nervosi sunt astia ca pierde baselu!.... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 13:45)

    nenica [utilizator]

    ce nervosi sunt astia ca pierde baselu!....
    Ce pierdeti voi, baaaaaaaaaaa!
    Case si masini...
    Fiti seriosi!
  • -1 (1 vot)    
    ,,,, (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:42)

    andrei [anonim]

    Este logic ca pe acest site comenteaza de regula membrii de partid pdl si fanaticii base,reportajele fiind si pro base si anti geoana si psd , care dau tot felul de argumente ilogice si care nu au de-a face cu realitatea.Una peste alta mai avem de asteptat o zi cu base presedinte nu cred ca pe un om cu scaunul la cap il influenteaza astfel de stiri ca cea de mai sus cand base nu a avut retineri sa-l atace toata campania pe geoana si partidul sau acum dintr-o data i-a revenit bunul simt ce om normal poate sa-l creada.Eu m-am lamurit cu base inca de acum 2 ani cand fiind la cativa centimetrii de el l-am simtit cum duhneste a bautura un presedinte sa se prezinte asa in fata cetatenilor este inadmisibil.care vreti votati cu betivu eu votez cu geoana
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 17:47)

      eu [anonim] i-a raspuns lui andrei

      Ce am remarcat eu:
      - citatul lui Titulescu -nu era greu de ghicit dupa cuvinte ca” iscalitura “si avand in vedere contextul discutiei dar prostanacului mare diplomat nu-i fuge mintea…
      - cadoul lui Geoana -cartea scrisa de el ???? si “bunele maniere “dupa ce madam Geoana se rujeaza in public ca o tzoapa-http://img256.imageshack.us/i/mihaelatoapa.jpg/ !!
      -comportamentul de cretinei mascarici a lui Dinescu si Antonescu
      -fata impietrita a neamtului de cate ori Geoana spunea ce va face guvernul lui..
      -faptul ca Geoana la 31 ani era prea tanar si derutat cu revolutia..
      Acum la 51 de ani este si mai derutat cu toate legile astea …cu economia ..cu diplomatia ..cu Rusia ..cu Ucraina …cu tractoarele ..cu educatia ..
      PREA MULT CHIAR SI PENTRU EL!!!
  • -1 (1 vot)    
    de ce este b1tv probasescu ? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:11)

    Val Antim [anonim]

    de ce este b1tv probasescu ? ma intreb .
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru cei care voteaza contra lui Basescu (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 15:54)

    Gelibre [anonim]

    UItati-va la filmuletzul de aici:
    http://www.youtube.com/watch?v=3oMJY5ss95E

    se explica pas cu pas care a fost strategia de dezinformare utilizata de Geoana. Poate va treziti din toropeala in care v-au adus televiziunile.
  • 0 (0 voturi)    
    Castigator va fi cel de al doilea clasat (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:06)

    Octavian [anonim]

    Caseta exista, nu am nici o indoiala, se vorbea despre ea inca inainte de declaratia presedintelui.. Daca Basescu se realege, nu o va folosi niciodata, puteti fi siguri. Daca pica, este insa obligat sa ne-o arate si noua, trebuie sa stim cat mai multe despre Mircea Geoana, cel care ne va conduce timp de cinci ani spre noi culmi de progres si civilizatie. Nu sunt nici nervos, nici speriat si cu atat mai putin disperat. Pentru ca, indiferent cine va castiga, ne asteapta vremuri cumplite, vorba lui Cristian Diaconescu, care este unul dintre putinii nostri politicieni in cuvantul caruia eu cred. De aceea, uneori ma gandesc ca adevaratul castigator al bataliei va fi cel clasat pe locul al doilea.
  • 0 (0 voturi)    
    minciuna (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:07)

    mihai [anonim]

    basescu minte popa nu este arestat se poate vedea pe site interpol ,este un vierme intrigist
  • 0 (0 voturi)    
    reforma (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:54)

    saladin [anonim]

    Vreau reforma si modernizarea statului roman. Vreau sa traiesc ca in Europa. Vreau ca Romania sa apartina romanilor si nu ciumei rosii si oligarhiei patriciu,vantu,voiculescu...
    La dezbaterea de joi Presedintele Basescu a demonstrat ca vrea asta. Noi romanii care gindim la fel trebuie sa-l ajutam pe el pentru a ne schimba viata noastra.
    Votati BASESCU duminica !.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine d.reac.u te mai crede (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 18:02)

    vasile [anonim]

    tocmai tu faci acum pe milosu . Ti-o fi chiar mila de Geoana. Ti-e mila de tine ca au inceput astia sa-ti unga funia .
    La capatul ei vei fi tu si clica iar noi poporul vom trage pe rand, scaunelul fiecaruia. Mars de aici gaozar imputit , fi-ti-ar tarana usoara
  • 0 (0 voturi)    
    Fara Prostanac !! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 19:13)

    Liberalul Desteptat [anonim]

    Sunati-va prietenii, rudele!
    NU STATI ACASA !!
    Este singura sansa sa scapam de dictatura mogulilor! Daca va castiga Geoana, asa cum au facut Realitatea & Antenele cu Basescu – trucaje, calomnii nesfarsite, minciuni sfruntate, manipulari a la Cornelius Rosiianu etc – vor face cu intreaga tara timp de cel putin 5 ani de aici inainte!
    Votez Basescu – amintindu-mi:
    (1) ca un Mare Prostanac care il viziteaza in momente cheie pentru cariera sa pe Vantu nu poate fi Presedintele Romaniei !!
    (2) numai cu Basescu Presedinte sunt sigur ca este cineva care va lupta in continuare cu mogulii si oligarhii imbogatiti pe spinarea noastra
    (3) pentru o relatie corecta cu rusii si nu de subordonare - precum vrea Geoana
    (4) pentru ca nu pot uita cum o gasca de aventurieri
    - care pretind insa ca fac o altfel de politica!!!! -
    au incercat sa puna cizma pe doua din simbolurile noastre sacre:
    Piata Operei din Timisoara si Seniorul Corneliu Coposu!…
    Hai la Vot !
  • 0 (0 voturi)    
    NU GEOANA (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 19:46)

    ana. [anonim]

    parerea mea este ca in ciuda a tot ceea ce face psd-ul, Basescu tot va iesi presedinte. Domnule geoana incetati cu filmulete trucate si cu jmecheriile. Romanii il vor tot pe Traian Basescu presedinte si asta se va vedea la vot duminica
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 19:52)

    goagalitz [anonim]

    Sa facem un exercitiu de memorie. La inceputul campaniei geoana declara ca a studiat campania lui Obama. Acum, dupa ce a demonstrat prostanacul ce de fapt e cel mai mare prost, ma intreb ce a studiat la Obama? Coperta, nr de la pantofi, daca are ruj pe buze? Oricum, geoana nu a avut decat cea mai murdara campanie, nu m-a facu decat sa-l dispretuiesc si sa ma intreb cum de a creat Dumnezeu o asemenea aratare si de ce ne-a dat-o tocmai noua, romanilor? Ce am facut noi, Doamne, de ne pedepsesti asa? Ajuta-ne maine, ca e sarbatoare, sa scapam tara de hoti! Ajuta-ne,Doamne, nu ne lasa pe mana tiranilor! Dani-l pe Basescu!
  • 0 (0 voturi)    
    Mos Nicolae (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 19:59)

    goagalitz [anonim]

    Mos Nicolae, se spune ca esti darnic si aduci bucurie in inimile tuturor. Nu vreau de la tine decat un singur lucru: il vreau pe Basescu presedinte. E mult? E putin? Nu stiu....dar asta e dorinta mea. Nu-l vreau pentru mine, il vreau pentru 22 mil. oameni, il vreau pentru copiii si nepotii nostri. Stiu ca tu, Mosule, nu iubesti oamenii rai,hoti si mincinosi. Daca e asa, atunci sigur imi vei indeplini dorinta.
  • 0 (0 voturi)    
    ..... (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 20:02)

    goagalitz [anonim]

    Cine nu-l vrea pe Basescu ori e prost, ori e comunist, ori e la fel de mincinos si las ca geoana.
  • 0 (0 voturi)    
    un presedinte adevarat!!!!! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 20:22)

    ana [anonim]

    kiar daca are ceva compromitator pt geoana nu le foloseste pt k vrea sa castige alegerile cinstit !!!!asta se numeste un presedinte adevarat!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Perdele de fum (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 20:31)

    Costel [anonim]

    Am ales , votez Basescu , dar asta nu ma face sa fiu retinutinut in privinta casetelor . Prea se leaga si gestul si caseta data lui Nastase de cea lui Geoana . E posibil sa fie , nu neg dar de unde atita marinimie in politica ? Merita latura Geoana acest lucru dupa atita murdarie !!!? ...sau sunt doar ...PERDELE DE FUM ?
  • 0 (0 voturi)    
    Traian Basescu (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 20:36)

    Ingrid R. [anonim]

    Pentru ca nu a vrut sa-i ofere privilegii, marele magnat rus Boris Berezovski a inceput o anticampanie si o murdarire a imaginii fostului Presedinte al Rusiei, V. Putin. Acelasi curent de opinie anti-presedinte il practica domnii magnati Patriciu, Voiculescu si Vantu. Si ei sunt niste jucatori iar principala lor miza o constituie prezidentialele din Romania anului 2009. Felicitari domnilor pentru modelul ales.
  • 0 (0 voturi)    
    Miscarea Browniana (Duminică, 6 decembrie 2009, 2:27)

    GENED [anonim]

    Dragi prieteni,
    Incep prin a va spune ca va respect punctele de vedere desi doctrinar va plasati de la extrema stanga pana la extrema dreapta. Dar oare de ce am adus in discutie DOCTRINA cand aceasta nu este necesara. Este mult mai facil sa avem doua pozitii: “PRO” si “CONTRA”. Aceasta ne scuteste sa mai gandim si sa citim. Nici macar nu este nevoie sa cunoastem istoria ultimilor 20 de ani. Este sufficient sa zbieram “sus” / “jos” si sa ne expunem “creierele spalate” pe INTERNET.
    Eu imi gasesc o explicatie pentru starea mea de “Creier spalat” pentru ca am trait si vreo 20 de ani in communism dar pentru cei mai tineri este nefiresc si totusi…
    Parcurgand comentariile am senzatia ca assist la un experiment pe care cineva il face cu noi. Suntem niste eprubete cu apa in care cineva toarna o picatura de cerneala albastra si ne coloram in albastru, cerneala rosie si ne transformam in rosu, cerneala rosu cu galben si ne transformam in portocaliu…Aceasta este o calitatea a creierului spalat. Ia forma vasului si ia culoarea pe care o da “Chimistul”. A doua calitate a creierului spalat este ca nu poate avea constiinta de sine (ca si apa din eprubeta) si nici nu poate sa realizeze cat de dobitoc este “Chimistul” care-l coloreaza.
    Suntem niste cobai care ne-am pus creierul la dispuzitia cuiva si acel cineva “se distreaza copios” vazand ce ‘balet gratios” facem noi, chiar si pe Internet.
    Intrebarea mea este cine este “Chimistul Chimistului”? (suna ca Mama Masii).

    O fi Geoana? Nu cred, ca ar fi si el mai stapan pe sine , ne-ar inocula picatura de social democratie, ne-am trezi toti cu o concesiune de gaz sau titei prin Siberia si ne-ar face pe toti rosii si multimilionari.

    Sa fie Crin? Nu cred, pentru ca mi-ar pune o picatura de rosu peste albastru si putin galben si ar iesi un negru sinistru. Inainte tovarasi “prin noi insine”-impreuna cu Geoana, Iliescu, Vadim, Voiculescu si si eminentele cenusii Vanghele si Becali.

    O fi Basescu? Nu cred, ca pana acum ne-ar fi f
  • 0 (0 voturi)    
    votati, oameni buni, ca e votul nostru! (Duminică, 6 decembrie 2009, 6:30)

    mashreq [utilizator]

    ma deranjeaza ipocrizia lui basescu cand spune ca "se va lupta" pentru un guvern pdl-pnl. care pnl? pai n-au avut guvern cu pnl-ul si n-a mers? ce a facut basescu atunci, decat sa incerce din rasputeri sa-l debarce pe tariceanu?! nu vreau sa aud ca "tariceanu pe ici pe dinculo, ca patriciu bla-bla-bla" pt ca oricum si base tot in gashka cea mare este. mi-e sila sa aud laude ca "baga la puscarie" pe cineva - nu baga pe NIMENI, asa cum nimeni (din echipa "cealalta") nu l-a "bagat" pe el, cand erau ei la putere. hai sa fim seriosi, nu stiti vorba "o mana spala pe alta"?! numai ca nu-si spala mainile chiar in vazul nostru, dar evident ca asta se intampla.
    cu toate astea, ca si acum trei saptamani...haideti la vot, fratilor, ca nu e votul lor, e al nostru, si cine nu vine poa' sa se laude nu ca "nu a participat la circ", ci ca s-a intors pe vremea comunismului, cand (pentru cine isi aduce aminte, ca mine, desi nu am apucat vreo votare dupa ce implinisem varsta de vot) aproape nimeni nu-si pierdea vremea cu asta. deci..iata, aveti de ales intre comunism (daca stati acasa si va abandonati dreptul la vot) si democratie (votul este una din componentele fundamentale ale ei)
    • 0 (0 voturi)    
      pt. mashreq (Duminică, 6 decembrie 2009, 10:17)

      Costel [anonim] i-a raspuns lui mashreq

      Apropo guvern PDL-PNL , este o prostie cit timp acestia din urma i-au dat afara pe PDL sa ramina ei (18%) sustinuti din umbra de PSD . Ori suntem nebuni sa credem ca PSD a intrat la guvernare de dragul de a sluji acest popor DEVALIZAT de ei timp de 20 de anii , pina si episodul FNI este marca Iliescu (doar urmau alegeri -nimeni nu a vrut sa observe mai atent - DE CE ?), scopul lor a fost descreditarea PDL si Traian B , -un om normal la cap cred ca sa dat seama demult . PNL a fost si este partidul SURPRIZELOR (vezi lupta lor inainte de comunism cu PNT ) iar dupa 89 ,, prostitutia politica ,, practicata. In spiritul obiectivitatii NU cred ca asta ar fi solutia PDL-PNL ,nici pentru o secunda , ci guvrnul pe care-l vrea dreapta ca numai asa vor iesi la iveala scopul lor de a scapa de BASESCU si a demonstra ca nu romanul este ,,obiectivul,, ci Patriciu, Vantu ,Nastase , Voiculescu .........ca doar nu le mai ajunge top 100 Romania , vor top 100 Word .