Victor Ponta: Nu-l voi vota pe Mircea Geoana la Congresul PSD

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 18 ianuarie 2010, 15:15 Revista Presei | Radio TV

Victor Ponta
Foto: Agerpres
Vicepresedintele PSD Victor Ponta a declarat luni, la Realitatea FM, ca nu crede in versiunea potrivit careia Mircea Geoana ar fi pierdut alegerile din cauza "atacurilor energetice" din perioada electorala, precizand totodata ca nu il va mai vota pe acesta la Congresul partidului.

"Pe mine nu m-a atacat nimeni energetic, nu cred in povestile astea si in niciun caz nu cred ca se pierd alegerile in felul acesta (...) Alegerile in Romania nu se castiga cu flacara sau cu altceva. Domnul Hrebenciuc este un om foarte inspirat intotdeauna in a da explicatii", a declarat Ponta.

El a subliniat ca acest tip de mesaj nu ar trebui sa fie tema de discutie in partid si ca, pentru a afla motivele reale privind esecul la prezidentiale, "trebuie sa lasam la o parte flacara violet sau de orice alta culoare". "Cred ca flacara portocalie ne-a ars destul de tare inca o data si poate despre ea sa vorbim", a mai spus social-democratul.

Ponta a precizat ca, de altfel, nu s-a discutat niciodata in sedintele conducerii partidului despre genul acesta de activitate care ar fi perturbat alegerile. "Am stat langa domnul Geoana, ca purtator de cuvant, in toata campania si nici macar dl Geoana nu a discutat de asa ceva. Stiu de dl Hrebenciuc care crede in lucrurile astea, noi fiind mai ignoranti si necrezand in ele, nu ni le-a explicat foarte mult", a spus Ponta.

Ponta a mai apreciat ca declaratiile lui Mircea Geoana "se pot explica", intrucat este normal ca acela care a pierdut alegerile, "dupa o batalie lunga si grea", sa fie suparat si sa incerce sa-si dea seama unde s-a gresit. "Exista explicatii mai normale sau mai paranormale", a aratat vicepresedintele PSD.

Cu toate astea, intrebat daca il va mai vota pe Mircea Geoana la Congresul PSD pentru un nou mandat de presedinte al partidului, Ponta a raspuns: "Nu, nu cred".


Citeste mai multe despre   






















4121 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    da (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:15)

    Mihai-G [utilizator]

    Deci ala care i-a fost purtator de cuvant in campanie spune ca nu il va vota pentru un nou mandat la partid.
    Asta ar trebui sa-i spuna ceva dlui Geoana.
    • +1 (1 vot)    
      ce sa-i spuna? (Marţi, 19 ianuarie 2010, 10:11)

      cet23 [anonim] i-a raspuns lui Mihai-G

      Fii serios! Nu are geoana capacitatea intelectuala ca sa analizeze o asemnea situatie! O atribui flacarii violete sau mai stiu eu carui fapt idiot!
  • +12 (14 voturi)    
    Fii rau Ponta! (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:16)

    Petre [anonim]

    Am citit ca un cetatean liber al Romaniei a dat unui caine numele "Ponta". Nimic rau in asta. Citise omul in personalitatea lui Ponta ca doar latra! Ponta, iti schimbi stapanul?
    • +12 (12 voturi)    
      :-))) (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:36)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Petre

      Eu am visat ca am gasit un caine si i-am dat numele "Ciuvica" :-)))))
    • 0 (0 voturi)    
      :)) (Luni, 18 ianuarie 2010, 18:11)

      Tov. Mazel [anonim] i-a raspuns lui Petre

      Stapanul poate si-l schimba dar naravul, BA!
  • +6 (6 voturi)    
    Foarte tareeee!!! (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:23)

    szabig83 [utilizator]

    Foarte tare mesajul lui Petre, felicitari! :)
    Omul asta tot timpul mi-a fost antipatic (ca toti ceilalti din PSD), dar cu faza asta mi-a castigat cat de cat respectul! Oricum, trebuie sa fii prost(anac) sa-l mai sustii pe Prostanac, dupa toate gafele monumentale pe care le-a facut, inclusiv fazele penibile, cand incearca sa explice ca a fost "vrajit'! :)) As fi curios sa aflu totusi cu cine va vota acest domn Ponta: Bombo, sau who else??? :)
  • +8 (8 voturi)    
    caut stapan nou (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:29)

    oldman [anonim]

    micul titulescu al lui nastase a crescut, a devenit purtator de cuvand al prostanacului. a latrat si aici cat a putut si acuma ii trebe stapan nou.
  • +10 (10 voturi)    
    comentariu (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:30)

    doru [anonim]

    Dle "Titulescu cel Pitic" cereti inregistrarile de la Antene sa va admirati declaratiile demne de Catavencu din perioada alegerilor.....
    Acum nu mai e bun Mircica doar ca la lovit violetul ala?
    Asa vede omul treaba....violeta.Apoi e declaratia unui important demnitar al Romaniei....sau nu?
  • +7 (9 voturi)    
    Serios? (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:33)

    domino63 [anonim]

    Micule, Titulescu, nu iti miroase gura a nimic?!
    Atunci de ce arborai zambetul ala tamp superior, atunci cand tampitul de geoala promitea in stanga si in dreapta?! Nici atunci nu aveai buzele lipite de fundul lui?
    Sau te pomenesti ca v/a dezbinat "flacara aia violet"?
    Mi/e scarba de pesede, dar de tine mi/e si mai si!
    Se presupune ca esti tanar si ca ar trebui sa gandesti altfel! Sa fim seriosi! Esti doar o lichea care a crescut la umbra altor lichele!
    Ia uita/te in ochii copiilor tai?
    Ce crezi ca vei vedea?
    Iti spun eu, un mare kkt! Asta esti, asta se vede! Se cunoaste scoala lui nastase! Socrului tau i/ai numarat... ouale?!
    • +3 (3 voturi)    
      aprob (Luni, 18 ianuarie 2010, 17:52)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui domino63

      Ma bucur ca mai exista persoane care au luciditatea sa observe ca scarba asta de ponta este cel putin la fel de periculoasa ca orice alt pesedist si sub nici o forma nu merita vreun gand bun sau respect pentru ce a spus, chiar daca acum a intors armele si da in prostanac.
      Feriti-va de pontozaur!
  • +5 (7 voturi)    
    Soarta lui Geoana este mov (Luni, 18 ianuarie 2010, 16:36)

    zet [anonim]

    Daca pana si pupincuristul Ponta il voteaza NOT, nu prea mai are sanse. Intr-un fel imi pare rau: cu Geoana la butoane PSD ar fi fost condamnat la opozitie perpetua pana la desfiintarea definitiva. Pe de alta parte, aruncarea lui Geoana peste bord aduce dupa sine alta limpezire necesara: PNL o sa ramana cu degetul in gura: el cu cine se mai aliaza? pentru cine nu stie, crinutza era aliata cu geoana, nu cu PSD! haha... good job, crinutza! i se mai spune si blow job!
  • 0 (0 voturi)    
    Geoana e pe faras (Luni, 18 ianuarie 2010, 17:13)

    anonim [anonim]

    Si Basescu ar fi zburat din PD-L daca pierdea. Geoana a comis si erori majore care l-au costat pierderea alegerilor.
  • +3 (3 voturi)    
    energii tinere la PSD. (Luni, 18 ianuarie 2010, 18:02)

    mircea [anonim]

    Ponta,Banicioiu,O.Vasilescu,T.Corlatean,etc,oameni tineri din PSD,care se dau scoliti,din prea mult zel in pupatul in fund a lui Geoana au ajuns ridicoli sustinand atacuri paranormale.D-lor, o fi PSD un partid de babe si de dobitoci ca Vanghelie,dar daca va placea cartea si nu prostia,nu promovati in prim plan asemenea specimene.Asocierea cu prostii,prosteste.Daca sunteti baieti destepti(ma refer si la O.Vasilescu),faceti un grup propriu in cadrul PSD,care sa faca politica,nu vrajeli.Sa fi vrut Basescu si nu reusea sa faca de ras PSD,cum au reusit Geoana si gasca lui.
  • +1 (1 vot)    
    dulai,catelusi,hiene (Luni, 18 ianuarie 2010, 18:41)

    dracula [anonim]

    ajung la concluzia ca oricit ai cauta prin psd pe cineva care sa fie curat,ar fi o nebunie, nu gasesti mai deloc pentru-ca toti sint bagati mai mult sau mai putin in afaceri necurate,multi pupucuristi si catei care au latrat cindva pentru sustinerea unuia sau altuia in posturi de conducere,fiecare a intrat in cite o gasca,nu stiu daca in acest moment ar putea vreunul sa faca ceva,ponta acest zis procuror este de mult o persoana indezirabila in rindul electoratului,da si el din coate.pesedeilor cred-ca le lipseste constructia,ei sint si au ramas in campania electorala,distrug,calca pe cadavre,sa lase ura deoparte si sa treaca participind la constructia romaniei.
  • 0 (0 voturi)    
    n-ai cum... (Luni, 18 ianuarie 2010, 20:31)

    done [anonim]

    ... sa mai ramai alaturi de Geonel pentru ca asa ai facut si cand ai renuntat la baschetul targujian. ti-a fost teama sa nu fi facut de ras de echipa. n-a fost asa din partea echipei. pentru colegiul tau macar ai "aranjat" treburile pentru alea doua terenuri de baschet. cam putin, da' avand in vedere ca se bucura copii de ele e OK si atat
  • +1 (1 vot)    
    Sarmanu Geoana (Marţi, 19 ianuarie 2010, 9:29)

    Vasi [anonim]

    Pentru un om care a candidat la presedentie, prea il lasa toti sa se duca la fund.
    Se vede de la o posta ca acest domn nu conduce partidul, dar va reveni deoarece e mai bun demagog si diplomat decat multi altii din conducerea acestui partid. Poate daca se purta mai mult ca un fel de Iliescu avea de castigat.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa iasa in fata! (Marţi, 19 ianuarie 2010, 10:50)

    gazpefoc [anonim]

    Ponta sa iasa in fata si sa declare:

    Paranormalii lor au fost mai puternici decat paranormalii nostri!
  • +1 (1 vot)    
    premiul I (Miercuri, 20 ianuarie 2010, 12:23)

    gigi [anonim]

    Premiul I cu coronita- la pupat in cur/Romania se atribuie lui VICTOR POOOOOOOOOONTAAAAAAAAAAAAA!!!!!! In rest.... la aceeasi categorie Corlatean, Lia -turista, fostul ministru de interne, geniul de la giurgiu!!! si multi altii!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    mesaj catre d ul victor ponta (Joi, 18 februarie 2010, 11:48)

    boian ioan [anonim]

    Mie mi se pare acest tanar domn cel mai potrivit pentru functia de presedinte PSD.Pe aceasta cale va urez mult succes domnule Ponta pentru sambata si sper ca partidul sa revina din nou in fruntea clasamentului sub conducerea d voastra .BAFTA