Adrian Nastase: Sunt tot mai hotarat sa candidez la presedintia PSD. Partidul se poate topi ca inghetata

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 26 ianuarie 2010, 20:35 Revista Presei | Radio TV

Adrian Nastase
Foto: Rompres
Adrian Nastase declara ca este tot mai hotarat sa candideze la presedintia Partidului Social Democrat, precizand ca decizia o va lua la sedinta Consiliului National al partidului (for pe care il conduce) din 4 februarie.

El a criticat, la Realitatea TV, starea actuala in care se afla partidul, respectiv plecarile din PSD si discutiile despre excluderea unor membri.

Respingand ideea unei spargeri a PSD, Nastase a spus insa ca "partidul se poate topi precum inghetata", in momentul in care dispar "vigoarea, directiile".

"Cand mergi la vanatoare de mistreti nu tragi in iepuri, pentru ca sperii vanatul", a explicat fostul premier, adaugand ca, prin modul in care se deruleaza in prezent dezbaterea interna, PSD "ofera tinte false" inamicilor politici.

La presedintia PSD si-au anuntat candidatura pana in prezent Miron Mitrea, Mircea Geoana si Cristian Diaconescu. Presedintele PSD va fi ales la Congresul din 20 februarie.

Adrian Nastase nu a scapat ocazia de a mai face o metafora cu aroma gastronomica: "Partidul asta e ca un fel de tort cu blaturi succesive", a spus el, facand referire la FSN, PSDR sau PSD, o istorie pe care PSD trebuie sa si-o asume.

Intrebat cine ar putea face parte din echipa lui de conducere, Adrian Nastase nu a dat un raspuns clar, dar, intrebat specific despre anumite nume, a facut cateva caracterizari succinte, presarate cu ironii:

Mircea Geoana:
  • nu spun ca a fost luat prizonier de unii sau de altii, dar, neavand propria sa constituenta in partid, sigur ca a avut un moment greu intr-un partid care este foarte complicat
  • Mircea Geoana ar putea sa faca parte din echipa de conducere fara indoiala
  • S-a batut realmente mai bine decat am crezut in campanie
  • Infrangerea poarta un nume foarte clar - Mircea Geoana  - din cauza unor greseli foarte individualizate
  • El trebuie sa invete sa dea mesajul din stomac, nu sa-l transmita folosind foarte mult gesturile, uitandu-se in stanga si in dreapta, asa cum fac americanii
Victor Ponta
  • Il apreciez foarte mult si cred in continuare ca poate sa aiba un viitor foarte bun
  • Invatand sa stea mai mult la sedinte, sa vorbeasca mai putin la telefon, sa discute mai mult cu cei din tara, va reusi sa fie un lider puternic
Ion Iliescu
  • Cu dl. Iliescu am facut echipa de 20 de ani. Il consider un om extrem de intelept
  • Are foarte multa intelepciune pe care trebuie sa o folosim
  • Ce trebuie sa oferim noi in schimb? Putin respect
Adrian Nastase a afirmat ca este constient de imaginea care i-a fost creata in presa - arogant, acuzatii de coruptie - precum si de faptul ca aceasta perspectiva este foarte greu de schimbat rapid. "Nici nu imi propun lucrul acesta", a precizat el.

"Ei (membrii PSD) stiu ca sunt un om corect, care isi tine promisiunile, ca sunt un foarte bun organizator, ca am viziune si o anumita creativitate", a continuat fostul premier, precizand ca isi propune ca, daca ajunge presedinte al partidului, sa aduca inapoi o parte dintre membrii care au parasit PSD.

Unul dintre numele invocate de el este Valeriu Steriu.

El nu crede insa ca Gabriel Oprea ar putea reveni vreodata in PSD: "Doar cu forta am mai putea sa-l aducem inapoi. Ii place asa de tare in tabara cealalta incat nu cred ca ar veni inapoi".


Citeste mai multe despre   






















2371 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Sigur se va topi (Marţi, 26 ianuarie 2010, 20:38)

    bic [anonim]

    Daca Diaconescu nu va fi ales atunci PSD-ul nu are nici o sansa!
    • +6 (6 voturi)    
      ouale de cuc (Marţi, 26 ianuarie 2010, 22:35)

      Adreea Mantiea [anonim] i-a raspuns lui bic

      Fireste tovarase presedinte, fireste, sediul partidului trebuie sa-si puna termopane
      Si dorul lui Ulise se topea dupa Elena a lui U
      Si noi ne topim de dorul tau, fireste , shaltadata, shaltadata, o sa fie matusha fata...
  • -6 (6 voturi)    
    Geoana=lider fals,Nastase=lider veritabil (Marţi, 26 ianuarie 2010, 20:46)

    Eneas [anonim]

    PSD are in fata destinul unui partid de stanga,dar nu prea stanga
    ii trebuie un lider real ,care sa se implice,care sa loveasca,care sa taie
    Iliescu il umflase ca pe un balon si il purta legat de mana .Geoana chiar nu poate intelege un partid si constructia de partid ,ajunsese un bichon maltez in mana papagalilor provinciali,numiti in deradere baroni
    • +8 (8 voturi)    
      el lider minimo (Marţi, 26 ianuarie 2010, 22:54)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      Ai dreptate, Nastase este un lider veritabil. Cine ii poate conduce mai bine pe pesedisti decat un corupt puscariabil care sa le reprezinte interesele in afacerile cu statul?
      • +1 (1 vot)    
        sa sti ca... (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 21:30)

        muky [utilizator] i-a raspuns lui Tomis

        ...o buna parte din infractori sunt f. inteligenti,dar nu suficient de inteligenti, daca au ajuns dupa gratii;dar sunt destui care sunt inca in libertate,pt.ca sistemul este asa cum este in Romania si sunt suficient de bogati ca sa mituiasca in stg. si in dr.;si in alte tari este coruptie,dar ca la noi...parca am fi intr-o jungla(desi ,poate ca acolo sunt legi nescrise pt. supravietuire,pe care daca nu le respecti ,dispari)
        sa auzim de bine
  • +13 (13 voturi)    
    Corect, PSD-ului ii sta bine la racoare (Marţi, 26 ianuarie 2010, 20:53)

    CezarN [anonim]

    Nu credeam sa fiu vreodata de acord cu acest inculpat, insa iata ca a venit clipa: Adrian Nastase are dreptate, PSD-ului ii sta bine la racoare. :)) Altfel, se topeste.
    • +7 (7 voturi)    
      ce bine ar fi (Marţi, 26 ianuarie 2010, 22:32)

      al [anonim] i-a raspuns lui CezarN

      "[...] PSD. Partidul se poate topi ca inghetata." ... ehe, de te-ar auzi si Dumnezeu. Daca s-ar topi si direct deasupra unui canal astfel incat sa nu miroasa mizeriile topite si nu aiba nimeni de lucru curatandu-le, ar fi chiar nemaipomenit.

      p.s. Nu as compara PSD-ul cu o inghetata insa, decat poate la capitolul instabilitate si resurse de intretinere a starii inghetate.
  • +12 (12 voturi)    
    nesimtitul... (Marţi, 26 ianuarie 2010, 20:58)

    silencer [utilizator]

    a fost prins cu matza in sac si inca se mai considera un om corect care vrea o functie publica in Romania????????????????
  • +7 (7 voturi)    
    ce se mai codeste Adrian... (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:03)

    axl [anonim]

    ...fix ca o fata mare. Ba nu candideaza, ba se inscrie in competitie, ba asteapta sa vada ce sustinere are. Comparatia cu vanatoarea imi place. Nu si-a dat uitarii vechile metehne. Il vad in stare pe Nastase sa vaneze gaini pe ascuns, cu amortizor, in curtea casei de la Cornu, numai sa nu apara in ziare ca si-a incalcat promisiunea de a nu mai participa la vanatori.
    Succes in REFORMA partidului, domnule Adrian Nastase!
  • +13 (13 voturi)    
    "Blaturi succesive"... (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:13)

    Justin Puscasu [anonim]

    Ce a uitat sa spuna Dl. Nastase este ca blatul fundamental al tortului PSD este PCR.
    • +6 (6 voturi)    
      cel mai (Marţi, 26 ianuarie 2010, 23:35)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Justin Puscasu

      adevarat comentariu. Restul sint note de subsol.
    • +3 (3 voturi)    
      Excelenta observatie, 1000% adevarat ! (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 4:59)

      judex [anonim] i-a raspuns lui Justin Puscasu

      Oare de ce se sfieste d-l Nastase sa recunoasca provenienta din esalonul KGB-PCR a actualului PSD, din moment de Ilici a declarat astazi ca revolutia din 1989 a fost opera comunistilor ? Eu cred ca liderii PSD se incurca in proprille minciuni...
  • +6 (6 voturi)    
    ca lepra se tin astia de romani (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:18)

    Ovidiu [anonim]

    vad ca suntem inca vazuti ca fiind cei mai corupti, cu ei la putere nu eram nici acum in ue, si totusi se incapatneaza sa se tina de scaun...

    fara sa discriminam, dar persoanele trecute de 60 de ani nu au ce cauta in poltiica, acolo unde este vorba despre VIITORUL tarii...

    de asemenea penalii, care au dosare, care sunt banuiti, asupra carora planeaza suspiciuni... Cum vreti voi sa conduceti o tara de oameni cinstiti? Daca s-ar trezi Tepes, jumatate de Parlament ar fi in "big trouble", nu va e rusine?

    sa se implice cei de 35 de 45, de 55... cei de 65-75-85 ce treaba au , ce-i mai mana pe ei in lupta?
    Orgolii si ambitii personale, care ne tin pe loc pe astia care inca nu suntem suficient de in varsta ca sa mai putem prinde o romania la nivelul vesticilor?

    Romania = o tara trista, condusa de bufoni !!!
    • +1 (1 vot)    
      te rog nu insulta bufonii... (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 22:06)

      muky [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      ...caci in general,erau niste oameni f. inteligenti,care prin giumbuslucurile lor stiau sa inveseleasca multe capete incoronat(si nu numai),iar unii erau sfatuitori sau iscoade f. eficiente;asa ca...s-ar potrivi, dupa mine,o tara trista,condusa de afoni(d.t.p.d.vedere ce tin de conducerea unei tari);sunt si exceptii(dar putine),iar cu o floare nu se face primavara... sa auzim de bine
  • +5 (5 voturi)    
    Hai Geoana ! (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:21)

    utug [anonim]

    Tara piere si baba ... se topeste dupa scaunul lui Geoana. S-ar putea ca nu Geoana sa fie ... ce a zis ... nu spui cine.
  • +5 (7 voturi)    
    zau ?! se topestee ? (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:25)

    patru case [anonim]

    nu stiam ca fleacara violeta e asea da ...giga calorica.
  • +6 (6 voturi)    
    se naste ceva monstruos? (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:34)

    curculita [anonim]

    ady crezi ca noi uitam ca esti un mason intre masoni, care sint impotriva acestei tari? e timpul sa va mai dam si peste bot si cu timpul...sa nu mai fiti in fata ptr totdeauna.
  • +8 (8 voturi)    
    Cu gust de cioco...lunga (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:39)

    theseeker [anonim]

    Mai aditzu... daca partidul mult iubit este ca o inghetata, pregateste-te sa lingi cornetu, sa nu care cumva sa patati troaca de porci numita politica...
  • +12 (12 voturi)    
    A actionat in dispret fata de poporul roman (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:53)

    cornel [anonim]

    Pe Adrian Nastase il tin minte in cateva ipostaze relevante din punctul meu de vedere :
    --- El si sotia dansului umblau de parca erau din serialul "Dalas", imitandul pana la absurd pe JR.( ba mai mult, parca avea ranch in Texas.)
    ---A anuntat candidatura lui la presedentia Romaniei, din biroul oval( in timp ce se afla la Bush)
    ---A dat bani multi la Adevarul ptr.publcitate, ptr. ca Cristian Tudor Popescu, Bigdan Chireac si altii ca astia sa il proslaveasca in ziare.
    ---A dat pe nimica toata rafinaria de la Petriomidia lui Dinu Patriciu, chiar si in ideea ca acesta avea colaboratori americani( ptr a-l sustine in cariera lui de viitor presedinte.) N u numai. Se cunosteau si din culisele lui 1989. Deocamdata atat.
    • +4 (4 voturi)    
      cum atat ? (Marţi, 26 ianuarie 2010, 23:17)

      io [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Si Petromu ?
    • 0 (0 voturi)    
      Ba da hotarati-va :) (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 13:01)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Patriciu e sau omul KGB-ului sau omul americanilor?

      In tavalugul de idei prostesti si nejustificate am aflat de curand una noua...cica Patriciu i-a facut cadou de nunta lui Antonescu 2mil de euro :) Unii de pe aici au stofa de scriitori SF.

      Cat despre razboiul Geoana / Nastase (si altii) e cam nasoala treaba pe la PSD pt ca nu prea au pe cine pune in frunte (sau in echipa in general). Geoana a tot pierdut orice alegeri (parlamentare, prezidentiale, locale, referendumuri etc) de cand e in fruntea partidului. Si Nastase a pierdut tot in fata lui Basescu si oricum are o imagine nu prea buna (mai ales datorita banuielilor de coruptie). Diaconescu risca sa devina Geoana II. Mitrea nu are substanta....cam nasol.
  • +6 (6 voturi)    
    Bombonel (Marţi, 26 ianuarie 2010, 21:56)

    kelo24 [anonim]

    simte ca se strange latul. Dar nu e el prost, a stat ceva timp ascuns si la urmatoarele alegeri va candid"prostanacul" e expirat, "care este marean" nu il voteaza nimeni in afara de vangheliotii cumparati cu bere si mici, ponta e prea ingamfat si nu i-au crescut inca ouale ca la bombonel, iliescu va "da coltu" cat de curand (asa s-ajute D-zeu). Speram ca PSD-ul sa se topeasca. Oricum ideea e ca nici cu PNL-ul nu mi-e rusine si nici cu PDl-ul, toti is corupti unii mai mult altii si mai mult. Clasa politica "noua" formata din Udrea, Pitzi, Ponta, mai nou Prigoana, EBA etc vor sa isi depaseasca mentorii .... in furat. Avand in vedere faptul ca nimeni nu e interesat sa creeze un sistem de invatamant bun, viitorul suna fffffffff....fff rau. Vom ajunge in doua generatii o tara de inculti care o sa ridice in slavi oameni gen Marean sau Mazare, posibili viitori sefi de stat. Doamne apara-ne!!!
  • +5 (5 voturi)    
    oare (Marţi, 26 ianuarie 2010, 22:09)

    saladin [anonim]

    Dupa razboi multi viteji se arata !. Unde erati Domnule Nastase cind Geoana calca cu gratie in strachini - vizite neelucidate la Moscova, la Vantu, la Timisoara, lipsa de mesaj politic, charisma ?. Atunci de ce nu ati luat atitudine ?. Acum inghetata psd se cam topeste, asa este ....
  • +1 (3 voturi)    
    Pai, haide odata (Marţi, 26 ianuarie 2010, 22:48)

    mihai [anonim]

    ...mai nene. Hotaraste-te mai repede, ca se dezintegreaza partidul de tot din lipsa de onoare a lui geona de asi da demisia, cum ar fi corect. Dar ce te astepti de la un demagog prostanac, marioneta lui vanghelie si a altor de teapa lui. E nevoie si de un om inteligent la carma PSDului, mai i-a cativa tineri si arunca gunoaiele peste bord.
  • +4 (4 voturi)    
    mineriade (Marţi, 26 ianuarie 2010, 22:56)

    Petrovici [anonim]

    Lasati tara in pace ca avem si noi dreptul sa traim. Ati luat-o cu mineriadele, acum ii trageti cu razboi civil. Mai bine ar da bogatasii vostri banii la buget sa avem pentru pensii, salarii, sa acceptati micsorarea pensiilor si salariilor mai mult decat nesimtite. De aici provine razboiul civil si ar fi bine sa inteleaga lumea sa se opreasca la cei bogati precum Patriciu, Voiculescu, Vantu, Nastase, DIP, Mitrea. Aveti grija cu ce amenintati ca de fapt voi sunteti tintele de unde trebuie sa luam banii.
  • +5 (5 voturi)    
    sa va topiti. (Marţi, 26 ianuarie 2010, 23:00)

    gabi [anonim]

    sa va topiti odata cu gheata ce ne inconjoara in aceste zile.
  • +4 (4 voturi)    
    VACCINUUUU......ATENTIE !!!!!!!! (Marţi, 26 ianuarie 2010, 23:06)

    renegatu [anonim]

    A aparut vaccinul deja pentru urmatoarea pandemie.
    Se chiama Vaccinu BOMBO-Nase contra gripei scrofale (alias Porcunastase). Este iradiat la Cantacuzino cu raze ULTRA VIOLETE si are ca profesor cercetator de renume mondial Excelenta Sa : Prof. Dr. MARE-anus VAiGaozie- ......da manca-ti-as....nu credeti... vai de capu la ai vostri... sint renumit in TZIGANIA mondialilor... cititi in almanahelelele.
    << Citez din discursul prof-ului : " am folosit , manca-ti-as,..... ochelarii lui VC-ul Tudor ajutat la CETIRE (care ??)de lunetele lu Tatuca ILICIcovrigi si am introducera.... ? am uitat,,, manca-ti-as,,,ce am pus ... hai la vacsinare.. gata cu micsii si borea-la..Sictir ">>>
  • +3 (5 voturi)    
    Nastase (Marţi, 26 ianuarie 2010, 23:32)

    esenin [anonim]

    Dintre toti candidatii la sefia PSD, Nastase este singurul care are stofa de lider. Mitrea nu are sustinere, Diaconescu nu are decat un vocabular elevat iar despre Geoana ce se mai poate spune. Pacat ca de Nastase atarna cazul "matusa tamara", pentru ca este un tip extrem de inteligent. La minusuri pot adauga lipsa de tupeu dambovitean, desi este politician roman si posibil corupt. Oricine va fi presedinte la PSD nu poate conduce fara ajutorul lui Vanghelie, Dragnea si altii. Daca totusi Geoana va fi numit iarasi 'presedinte' este foarte probabil ca si Crin Antonescu sa primeasca un post de vicepresedinte in noua echipa a inteligentului. Oricum toti spera la reforma in PSD. Ce gluma? Reforma in PSD inseamna desfiintarea partidului. Reforma inseamna inlaturarea din functii importante a sefilor de filiale, gen vanghelie. Problema este ca ei cu grobianismul si demagogia lor au adus voturi. Oricum la fiecare ciclu electoral PSD-ul pierde cel putin 3 procente. Dormiti, oameni buni, dormiti! Problema nu este la stanga, unde si PNL-ul s-a raliat si probabil de acum vor participa la alegeri alaturi de PSD-PC intr-o alianta aberanta. Se pare ca peste 3 ani PDL-ul se va duce spre 40% datorita locului lasat liber de catre liberali. Desi nu a fost un partid de dreapta PDL, este obligat sa suplineasca lipsa politicii liberale in romania si la viitoarele alegeri, cand romania isi va reveni de pe urma crizei economice se pare ca are sanse sa castige o noua majoritate relativa. La asta trebuie sa se gandesca PSD-ul. Nu ii doresc succes!
    • +4 (4 voturi)    
      ce imi place, (Marţi, 26 ianuarie 2010, 23:54)

      ady [anonim] i-a raspuns lui esenin

      ne-ai dat afara si acum trebuie sa deal cu vanghe si alti infractori, ei insasi devenind. haha
      dar noi? viata noastra cine ne-o mai da inapoi?
      il judeca cineva pe ilici or ba?
  • +1 (1 vot)    
    D-l Nastase si actualii lideri ai PSD... (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 5:20)

    judex [anonim]

    ...trebuie sa raspunda mai intai cum de l-au propus COLECTIV pentru functia de presedinte pe d-l Geoana, un personaj care, adus in lumina reflectoarelor doar doua saptamani, ne-a dezvaluit: urmatoarele defecte grave: a) legaturi tenebroase cu Moskwa; b) dereglari psihice; c) instigari politice cu grave repercursiuni sociale (contra-mitingul de la Timisoara); d) legaturi obscure cu unii dintre cei mai mari devalizatori ai tarii (Patriciu, Vantu);
    Este imposibil ca liderii PSD sa nu fi cunoscut adevarata fata a d-lui Geoana, pe care presa a descoperit-o in doar cateva zile; ca urmare, propunerea PSD a fost facuta in totala cunostinata de cauza. In aceste conditii, este necesara schimbarea intregii garzi din conducerea PSD, partid asupra caruia vor plana grave suspiciuni, mergand de la iresponsabilitate pana la tradare de tara, in caz ca INTREAGA conducere nu este schimbata. N.B.: Faptul ca Ilici-KGB este presedinte fondator al PSD nu face decat sa amplifice suspiciunile...
  • 0 (0 voturi)    
    Iliescu a crescut (clonat) ciraci (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 7:49)

    hotnewsfil [utilizator]

    Iliescu este un uzurpator. A preluat o "mostenire" de la Ceausescu, pe care pingelica si-o pregatise cu cele mai eficiente mijloace de stapanire comunista : popor speriat-dresat sa taca malc in banca sa, "ajutat" de cele doua "aparate" pricipale de lucru -cel de partid si securitatea. Ilici le-a luat pe de-a gata, a venit la masa pusa, tot tacamul fiind perfect pregatit de predecesorul detronat de el. Cu asemenea "scule" perfect pregatite, cum sa nu stai linistit la putere? Cum sa nu beneficiezi de belciugul pus in nasul poporului? Cum sa nu-i distrugi, din fasa, pe naivii ce constituisera nucleul partidelor istorice, ce si-au inchipuit ca puterea comunismului a cazut odata cu disparitia lui Ceausescu. Marea putere, partea nevazuta a icebergului construit de comunism, a ramas intacta : poporul dresat si "aparatele". Iliescu n-a avut decat sa se aseze in capul acestora. Tehnicile specifice, de gasca, infiltrare, diversiune, invrajbire, infierare, etc., le cunostea si el perfect, din practica de decenii.
    Urcat pe tronul tarii, Iliescu a constatat ca lucrurile arata altfel privite din interior, nu cum le vedea el cand dadea tarcoale tronului ocupat de pingelica. Iliescu s-a trezit pe cap cu imensa complexitate a unei tari. Pingelica era versat in cunoasterea si luarea de decizi de ansamblu. Iliescu nu stia ce nu stia despre conducerea unei tari. A trebuit sa incropesca, din mers, "tehnici" de lupta cu poporul ce incepuse sa se miste in jug, caruia ii mirosea a democratie.
    Orgoliul lui Ilici, fara margini , sustinut din spate de violenta sa (nativa) gata sa izbucneasca, dorinta patologica de a ajunge in varful varfului puterii, au constituit motorul care l-a propulsat si l-a mentinut pe tron, dotat si cu instrumentele perfide proprii comunismului.
  • 0 (0 voturi)    
    Iliescu a crescut (clonat) ciraci (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 7:51)

    hotnewsfil [utilizator]

    URMARE /
    Avand o inteligenta limitata, sufocata si de dorinta oarba de parvenire, Iliescu a ramas "intepenit in proiect", in "fuga inainte", invatate in comunismul pe care il absolvise cu brio.S-a chinuit in toti acesti douazeci de ani sa joace rolul social - democratiei, desi a fost format o viata intreaga sa-i fie adversar.
    N-a fost si nu este suficient de lucid sa isi stapineasca pofta de putere, sa lase libera instalarea naturala a democratiei, a economiei de piata, dreptul la proprietate. Prin formare si din fire, le-a urat visceral.
    Cumintenia poporului dezamagit, transformata in pasivitate, face posibila functionarea din inertie a "modelului" Iliescu.
    Cat a fost in plina vigoare, a impiedecat poporul sa-si pregateasca adevarate personalitati care sa conduca tara. Le-a anihilat din fasa, de teama sa nu i se ia puterea. Cei care, aparent, si-au dezvoltat unele inclinatii sunt, de fapt, niste personalitati "neterminate", cu cresterea "stopata" (amputata) de Iliescu.Ilici a acceptat numai ciraci. El si-a creat astfel opera si, intr-un proces invers, opera l-a creat pe el, l-a naravit in convingerea ca este cel mai tare, ca este singurul apt sa conduca mizerabila gospodarie Romania. Toti cei de la varful PSD si al partidelor satelit inventate de Iliescu, sunt niste "neterminati".
  • 0 (0 voturi)    
    si ???? (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 8:50)

    arletty [anonim]

    ce daca se topeste ???? Tant mieux. In primul rind, imi vine extrem de greu sa vad in gasca ultrapestrita cu interese de clan un partid. Pentru ca chiar ar fi nevoie de un partid social democrat, unul adevarat, nu o facatura in contra naturii, cum este aceasta adunare de gasti. Deci, ramine cum am stabilit: so, what daca se topeste "partidu'" ??? Nu-mi ramine decit sa-i doresc sa fie cit mai grabnica. Ura si la mai mare !
  • 0 (0 voturi)    
    nastase (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 13:39)

    impartial [anonim]

    nu presa l-a facut arogant si corupt. Presa doar a constatat. Interesant ca nici nu-si propune sa faca ceva pentru a schimba aceasta imagine. Probalil stie ca , oricum, n-ar putea (asta ar insemna sa se prezinte in fata justitiei , iar de acolo ar trebui sa mearga in alta parte .....).
  • 0 (0 voturi)    
    si unde se topeste inghetata (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 15:26)

    Gix [anonim]

    in mânã sau in gurã?