Dan Voiculescu: "Daca maine mi-ar spune Basescu sa fiu premier si mi-ar promite ca nu se amesteca, atunci m-as duce"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Joi, 3 iunie 2010, 23:10 Revista Presei | Radio TV

Dan Voiculescu
Foto: AGERPRES
Presedintele fondator al Partidului Conservator, Dan Voiculescu, a vorbit joi seara, la Realitatea tv, despre situatia actuala in care se afla Romania, despre guvernul Boc si s-a dat de partea pensionarilor pe care vrea sa-i apare "pentru dreptate" si "nu dintr-un interes" al sau. Voiculescu a mai spus ca atata timp cat presedintele va numi premierul, orice guvern care va veni nu va putea face fata pentru ca va fi condus de catre "cineva obedient".

"Eu sunt intr-o pozitie foarte ingrata. Sunt un capitalist, dar acum apar pensionarii, apar clasa care este in nevoi. Probabil apare intrebarea de ce o fac. O fac pentru dreptate, si nu dintr-un interes al meu, ci pentru ca romanii merita conducatori mai buni decat acestia de acum", a declarat Dan Voiculescu.

Presedintele fondator al Partidului Conservator s-a aratat de parere ca actualul guvern este depasit de situatia, dar ca lucrurile nu se pot rezolva atata timp cat numirea primului ministru o face presedintele Traian Basescu: "Acest guvern de acum nu poate face fata situatiei din Romania. Dar problema grava este cu ce il inlocuim? Tot timpul vom reveni la "comandantul superm" pentru ca el face numirea de premier".

Intrebat de catre jurnalistul Robert Turcescu daca s-ar duce premier in cazul in care Traian Basescu l-ar chema, Dan Voiculescu a raspuns: "Daca maine mi-ar spune sa fiu premier si mi-ar promite ca nu se amesteca, atunci m-as duce sa fiu prim ministru".

Dan Voiculescu a mai adaugat ca tara noastra este departe de situatia critica din Grecia sau alte state europene, dar ca "am ales din toate posibilitatile sa punem presiune pe bugetari si pensionari. Este o ambitie a presedintelui. Este cea mai comoda si cea mai sigura masura".

Voiculescu a vorbit si despre cazul in care actualul guvern va fi schimbat si s-a aratat de parere ca "Domnul Traian Basescu nu va nominaliza un premier bun profesionist care sa scoata tara din criza. El are nevoie de certitudinea ca urmatorul premier sa fie obedient. Nu exclud ca un viitor prim-ministru sa fie domnul Oprea. El poate fi obedient, dar nu are pregatirea profesionala [...] Poate va fi pus un guvern de tehnicieni, dar premierul va fi cineva obedient".

Liderul conservator a vorbit si despre cum vede el situatia actuala a tarii si ce s-ar putea face pentru ca lucrurile sa se rezolve. "O tara poate fi administrata ca o societate comerciala. Pe aceleasi principii [...] Primul lucru pe care trebuie sa-l facem este sa renuntam la reducerile salariale si la taierea pensiilor. Apoi, trebuie intarirea rolului statului imediat prin transferarea fortelor umane care nu-si fac treaba acolo unde este treaba de facut. Iar apoi, guvernul trebuie sa faca un plan legat de incasarea datoriilor".


Citeste mai multe despre   






















3377 vizualizari

  • +30 (34 voturi)    
    Vrabia malai viseaza ! (Joi, 3 iunie 2010, 22:24)

    adrian88000 [utilizator]

    Eu cred ca vei fi solicitat sa intri in puscarie nu la guvern. Putintica rabdare "Varanule" ...
    • +12 (18 voturi)    
      Nu cred... (Vineri, 4 iunie 2010, 0:29)

      judex [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

      ...ca Basescu il va nominaliza vreodata pe Dan Voiculescu ca PM.
      In schimb, ar fi fost posibil ca Geoana/Antonescu sa-l oferteze pe post de inlocuitor pentru Johannis. Cum, insa, Voiculescu a abdicat prin aceasta iesire publica de la principiul CrinoGeoanei cum ca "Presedintele trebuie sa numeasca un PM nominalizat de majoritatea parlamentara de moment", cred ca prin acceptarea fatisa a rolului lui Basescu in nominalizarea PM, Voiculescu si-a cam dat foc la valiza, indepartandu-si astfel singurii potentiali sustinatori. Ori, poate, scaparea aceasta a lui Voiculescu reprezinta prima victorie majora a lui Basescu in al doilea mandat asupra sistemului ticalosit ?
    • -6 (8 voturi)    
      Vrabia Mihai Viteazu (Vineri, 4 iunie 2010, 10:06)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      ... tocmai era sa scriu asta. Desi daca alternativa e Boc, mai jos ca Boc e greu de imaginat.
      • +2 (4 voturi)    
        Rastoarna imaginea (Vineri, 4 iunie 2010, 14:22)

        Ionel [anonim] i-a raspuns lui ac

        Si o sa realizezi ca Boc e singurul care a facut ceva bun pentru tara, dar a zgandarit ticalosii si nesimtitii si prin media acestia au reusit sa indobitoceasca poporul minimalizand ce face Boc. Pentru prima data masurile luate de Boc sunt masuri ale unui stat de drept si pentru dreptate sociala.
        • 0 (2 voturi)    
          Masurile care? (Duminică, 6 iunie 2010, 14:19)

          ac [utilizator] i-a raspuns lui Ionel

          Alea despre care vorbeste si pe care nu le ia? Masure Lebesque semicontinua? Boc e singurul care... man, singura scuza e daca ai fi nepoata lui Boc. Altfel, du-te si ia-ti medicamentele.
          Si Voiculescu NU il vreau prin guvern (asta ai inteles?), am zis ca Voiculescu > Boc. Si asa si e, ceva mai slab si mai sluga ca Boc rar am mai vazut.
          • 0 (0 voturi)    
            Daca nu stii masurile luate ... (Luni, 7 iunie 2010, 22:42)

            Costica [anonim] i-a raspuns lui ac

            ...de unde tragi concluzia? de la Antene si irealitatea? pai alea si cand PDL era in oipozitie iar Tariceanu cu PNL+PSD la putere tot de Basescu (care nu avea nici o putere execuitva) si PDl discutatu si infierau...Si asti ace faceau? iauzi, contract de 3 milioane dat unei firme care nici nu exista...
            Ai pus tu mana pe un Monitor Oficial sa vezi ordonantele de urgenta?
            Ai ceva de spus de ruperea matei cu afacerile oamenilor din executiv? Au facut ceilalti asta?ASu vreun gand ? sa-ti spun eu ce dezmat e in administratia locala majoritara PSD+PNL? Ca acolo guvernul anu intra...
            Ai curaj sa sustii ca cresterea taxelor era o masura mai buna? Macar ai pareri proprii bazate pe judecata ta si nu ce-ti spun aia interesati la televiziunile lor??
  • +25 (27 voturi)    
    IPOCRIT SECURIST (Joi, 3 iunie 2010, 23:01)

    antivantuluifelix [anonim]

    ai taiat salariile din compania ta cu 50% si ai dat afara oameni din compania ta doar ca nu ti-a placut mutra lor si ne vorbesti de dreptate
    O sa te vada dumnezeu diavole
  • +28 (30 voturi)    
    sunt convins (Joi, 3 iunie 2010, 23:01)

    cet23 [anonim]

    Sunt convins taica, sunt convins ca te-ai duce! Si pentru functia asta, sunt convins ca Antenele brusc ar deveni fan Basescu iar Gabriela Vranceanu Firea ar sari sa-l pupe pe Borceanu si sa-l laude ca ce baiat finut este! :)))))
    Viata asta.... ;)
  • +29 (31 voturi)    
    Cred ca Base mai repede l-ar propune (Joi, 3 iunie 2010, 23:27)

    Ovidiu [anonim]

    pe tomberonul de langa casa mea premier, decat pe tine, bai loaza...

    E logic, daca va ganditi, tomberonul se mai goleste de gunoi din cand in cand, dar gunoiul, va fi gunoi mereu...
    • +6 (8 voturi)    
      super comentariu! (Vineri, 4 iunie 2010, 12:12)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      HAHAHA!!!
      Tareeee!!!
      Asa este, desi cred ca tomberonul ar fi mai capabil sa conduca tara in vreme de criza economica decat Mr. Felix...

      Dl Felix este complet habarnist, este ca si cum ai pune un brutar sa faca operatii pe creier... Cum poate avea curaj sa gandeasca la eventualitatea ca el sa fie premier? Ce il recomanda?
      Pentru salvarea tarii este nevoie de un premier tehnocrat, iar deciziile sa fie dure si bazate pe argumente tehnice, sa nu fie decizii politice!

      Motanul Felix habar nu are de un minim de cunostinte economice...
  • +32 (34 voturi)    
    toata viata a tras cu urechea la ce vorbeau (Joi, 3 iunie 2010, 23:28)

    Ovidiu [anonim]

    altii, a scris rapoarte la securitate, si nici acum, dupa 20 de ani nu isi poate dezlipi mana de ureche....

    mizerabilule....
  • +20 (22 voturi)    
    a (Joi, 3 iunie 2010, 23:37)

    opiu99ro [utilizator]

    "nu din interes" ....

    parca esti dintr-o manea :))
  • +24 (26 voturi)    
    tara o duce greu (Joi, 3 iunie 2010, 23:42)

    cipri_ [utilizator]

    tara o duce greu, voiculescu eroul, s-ar jerfi, si s-ar trudi s-o scoata din criza...... ce n-ar face voiculescu pentru binele poporului....

    ar trebui sa-i dea iRealitatea ceva premiul la "zece pentru romania".........
  • +19 (21 voturi)    
    HA ah ah (Joi, 3 iunie 2010, 23:43)

    Analfabet [anonim]

    Dar spuneti-ne domnule Voculescu? Cand s-a amestecat? Sau ce intelegeti prin amestec? Ce ati vrea sa faca un presedinte? Sa stea cu mainile in san? Lasati-l pe Basescu... e bine acolo unde e. Sunteti ultimul care trebuie sa comentati despre el.
  • -15 (19 voturi)    
    si cu Patriciu ar fi la fel (Joi, 3 iunie 2010, 23:56)

    monica L [anonim]

    Desigur, nu ne-ajunge ca avem presedinte securist, ne trebuie si-un premier asisderea...
    • -7 (11 voturi)    
      minusuri, de ce? (Vineri, 4 iunie 2010, 10:21)

      saint just [anonim] i-a raspuns lui monica L

      Monica, ai dreptate, subscriu!
      Ce or fi sarit toti postacii sa-ti dea minusuri?
      A nu se uita flota....
      Tipii care te-au amendat cu minusuri mi se par ipocriti. Pentru unii securisti sunt ei muma si pentru altii ciuma! Fiti impartiali !
      De aia a ajuns tara in situatia in care este.
      hai sariti toti cu muinusuri, sau si mai rau poate nici nu imi postati comentariul. Asa o sa ma edific de "culoarea" site-ului
      • +6 (10 voturi)    
        da, si marmota uite asa invelea ciocolata... (Vineri, 4 iunie 2010, 12:14)

        alex [anonim] i-a raspuns lui saint just

        Basescu este la fel de vinovat in cazul Flota, precum este vinovat Will Smith pentru atacurile cu bomba nucleara de la Nagasaky si Hirosima...

        Nu mai crede nici pisoiul meu de abureala Flota-Basescu...
        • -2 (2 voturi)    
          pentru alex (Vineri, 4 iunie 2010, 14:10)

          saint just [anonim] i-a raspuns lui alex

          alex, tu te-ai nascut dupa 89.....
          TOTI dar TOTI capitanii de vas in timpul impuscatului erau securisti.
          Iar cazul flota nu e solutionat
          Eu nu fac parte din niciun partid tocmai pentru ca toate sunt "contaminate"
          Pofta buna la ciocolata impachetata de marmota si viseaza tu frumos despre conducatori cinstiti si plini de virtute.
          • +1 (1 vot)    
            Aberezi! (Vineri, 4 iunie 2010, 14:09)

            George [anonim] i-a raspuns lui saint just

            Capitanii de nave nu erau securisti si nici turnatori. Fiecare nava isi avea CI-istul ei insa acesta nu era niciodata capitanul. Era altcineva. Asadar, nu mai mintii cu nerusinare varanule ce esti!
            Si apropo... de unde naiba sti ca alex s-ar fi nascut dupa 1989? I-ai studiat biografia? Ei bine, uite ca eu m-am nascut inainte de 1960 si stiu mai multe decat tine securistule!
            Cat despre cazul "flota", asta a ramas obsesia bolnava si marota unor frustrati ca tine. Dar cazul "poponarul" in care esti implicat? Tot n-a fost rezolvat... Asta ca sa vezi ce bine e cand afirmi orice prostie despre un om. Si noi putem spune orice despre tine, chiar daca nu este adevarat. Nu? Varanule ce esti!
            • -1 (1 vot)    
              lui george (Vineri, 4 iunie 2010, 16:40)

              saint just [anonim] i-a raspuns lui George

              Mai gica,mai,
              las-o moarta.
              Esti mic, rau si ignorant.
              Daca eu sunt securist, atunci tu esti fata mare.... ha, ha, ha.
              Ma felicit ca nu sunt nici portocaliu, nici verde si nici o alta culoare. Sunt liber ca pasarea cerului si sunt si liber cugetator fara fanatisme de 2 bani. Imi place libertatea cuvantului si cea de gandire.
              Nu-mi plac : voiculestii, basestii, iliestii,bomboneii, georgeii (adica cei ca tine) si toti care fac pasiuni politice.
              Fa pasiune pentru amarati si pentru cei trasi pe sfoara de cei pe care-i tii cu atata drag in brate si ii votezi de 20 de ani incoace.
              Inca nu s-a nascut ala care merita votul meu!
              p.s. da tu....i-ai studiat biografia???
              Eu am tras doar o concluzie...
              Eu atat stiu, cine traversa Dunarea innot pana in 89 nu era securist. Cine pleca in "interes de serviciu" afara (Base in Franta) era securist. N-o sa ma convingi tu de contrariul.
      • 0 (0 voturi)    
        De ce a luat minusuri? (Vineri, 4 iunie 2010, 17:28)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui saint just

        Penrtuca a comparat un securist dovedit cu un "securist" creat de Realitatea,Antenele si fanii lor.
        • 0 (0 voturi)    
          lui adrian88000 (Vineri, 4 iunie 2010, 18:31)

          saint just [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

          Deci base a fost in perioada 1987-1989 Şef al Agenţiei NAVROM din Anvers.....
          iar voiculescu la crescent. Amandoi deci plecau inainte de revolutie in "interes de serviciu" in vest. Nu trebuie sa creeze sau sa dovedeasca nimeni nimic. E clar ca lumina zilei.
          Precizarea ta nu are nici o valoare. Faptele vorbesc.
          • 0 (0 voturi)    
            saint just (Sâmbătă, 5 iunie 2010, 12:37)

            adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui saint just

            CNSAS a constatat ca Voiculescu a colaborat cu Securitatea si nu a constata ca Basescu a colaborat.
            Faptele vorbesc !
            Si mai devreme ai jignit toti comandantii de nava , facandu-i securisti , prefacandu-te ca nu stiai ca pe fiecare nava oceanica era un C.I.-st.
            Astept scuzele tale pentru cei jigniti!
  • +24 (26 voturi)    
    super felix metropolis (Vineri, 4 iunie 2010, 0:14)

    costin [anonim]

    ma uit la fotografia ta si raman siderat cata cinste, corectitune si dorinta de ajuta emana. ai un zambet atat de pur si o privire de copil. aproape ca vad bunatatea pe care chipul tau o emana.
    in rest, asa e, esti dezinteresat si n-ai nici un motiv sa te bucuri ca le scad pensiile si salariile. nu vei mai putea tu sa-i jefuiesti duminica seara. in ziua libera de la Dumnezeu, tu bagi mana in buzunarele romanilor disperati.
  • -5 (7 voturi)    
    umor britanic (Vineri, 4 iunie 2010, 1:16)

    mucenic [anonim]

    acest umor sec este dezarmant. Basescu nu e poporul. Nu-si risca el capul chiar daca ar vrea.
  • +15 (17 voturi)    
    toarce motanel .. (Vineri, 4 iunie 2010, 1:41)

    romaya [utilizator]

    Si a mai sustinut "cu tarie " tov.Voiculescu ca guvernul tehnocrat Croitoru n-a ajuns sa fie votat in parlament pentru ca Basescu l-a retras !! Bineinteles ca Ursu &madama nu l-au contrazis.. Voiculescu este vicepresedintele senatului ,nu?? Asta habar n-are ce se intampla prin parlament ,un mare ignorant,nesimtit si mincinos...deh..meteahna veche ..dom'profesor!
  • +13 (15 voturi)    
    Ce mincinos demagog (Vineri, 4 iunie 2010, 1:41)

    vlad_I [anonim]

    ""am ales din toate posibilitatile sa punem presiune pe bugetari si pensionari. Este o ambitie a presedintelui. Este cea mai comoda si cea mai sigura masura".
    " este fals, cu cat o tara vrea sa impoziteze mai mult bogatii si firmele cu atat scade crearea locurilor de munca, daca tu ai avea 20 de angajati si maine fiscul iti mareste impozitul, doar nu te gandesti sa faci angajari, automat iti scade puterea de a face competitie pe piata internationala sau la tine acasa cu produse impozitate mai putin in tara lor de origine. Cum sa angajezi cand produsele tale vor fi mai scumpe deci se vor vinde mai putin? Auzi "Este cea mai comoda si cea mai sigura masura" de cand se stie lumea politica scaderea salariilor este cea mai grea dintre masuri, dar si cea mai curajoasa care apoi rezultate bune.
  • +18 (20 voturi)    
    Comunist pur sânge (Vineri, 4 iunie 2010, 1:53)

    m3th0dman [anonim]

    Domnul se autointitulează capitalist - pe când CNSAS i-a dat verdictul de colaborator cu securitatea.

    El îi informa pe securişti despre propria familie.
    • +2 (6 voturi)    
      gresit (Vineri, 4 iunie 2010, 6:42)

      ioba [anonim] i-a raspuns lui m3th0dman

      daca informa despre familie putem spune ca era ... familist :-))))
  • +6 (8 voturi)    
    securistii inter pares(322)... (Vineri, 4 iunie 2010, 2:37)

    Bancorex [anonim]

    Cu asa tupeu au oligarhizat,devalizat si manipulat Romania(antrenati pentru "spectacol"),cand nu mai pot sau le e mai greu sa-i puna "sula"in coaste lui Basescu,se auto propun ei si toata gasca lor:(:(:(
  • +9 (11 voturi)    
    d-l Voiculescu este un produs al (Vineri, 4 iunie 2010, 7:16)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    "Epocii de Aur"
    Fara caracter, fara educatie, fara bun simt !!!
  • +6 (8 voturi)    
    Un turnator nenorocit (Vineri, 4 iunie 2010, 7:26)

    rochiri [utilizator]

    Voiculescu este doar : Un turnator nenorocit!
  • -7 (11 voturi)    
    Basescu are nevoie doar de boci (Vineri, 4 iunie 2010, 7:27)

    eliza [anonim]

    Basescu nu va pune un alt prim-ministru atata timp cat il poate tine pe Boc deoarece este foarte greu sa mai gaseasca un yesman ca el. Numai asa Basescu poate conduce absolut totul asa cum isi doreste - spre dezastru. Va taia tot ce nu se poate sifona altfel. Ca sa aiba Udrea cu ce sa jongleze.
    • 0 (0 voturi)    
      pentru eliza (Vineri, 4 iunie 2010, 17:41)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui eliza

      Voiam sa te intreb ; ce motiv ar avea Basescu sa vrea sa conduca totul ? Dar am citit pana la sfarsit si am vazut ca ai dat raspunsul. Dupa tine Basescu VREA sa nenorocesca Romania pentruca sa aiba Udrea cu ce sa jongleze.
      Ai un premiu la rubrica "Din putul gandirii" !
  • +6 (8 voturi)    
    naravul din nascare.. (Vineri, 4 iunie 2010, 7:28)

    agora [anonim]

    Pervers .Oare cand vom scapa de astfel de specimene?Si ce e mai dureros e ca unii chiar il cred .; demagogul contemporan tot ...ofteaza dezinteresat pt tarisoara lui ...
  • +6 (8 voturi)    
    cat tupeu... (Vineri, 4 iunie 2010, 7:29)

    roman [anonim]

    stai linistit, nu te solicita nimeni.
  • +7 (9 voturi)    
    felix visatoru (Vineri, 4 iunie 2010, 7:54)

    sandu [anonim]

    parca se daduse o lege prin care se interziceau etnobotanicele , dar de fapt la banii lui isi permite ceva mai tare la dezintoixicare cu tine motane !!!!
  • +4 (6 voturi)    
    parca-l vad pe iliescu in poza aia (Vineri, 4 iunie 2010, 8:06)

    causius [utilizator]

    felixovaranului i-ar trebui o operatie estetica, ceva care sa ii schimbe capul cu totul, nu doar lifting, ca prea aduce cu iliescu in poza aia....
    restul, le-au spus ceilalti.
  • +7 (9 voturi)    
    Daca ne spuneti cum ati ajuns miliardar.... (Vineri, 4 iunie 2010, 8:06)

    lili [anonim]

    Pai, cum sa ajungeti premier Dle Voiculescu, Dvs unul dintre cei mai contestati oameni politici, cand asupra Dvs planeaza cele mai mari suspiciuni de coruptie si de furt, adica, cam cum facurati Dvs miliardele alea??!! Eu muncesc cinstit de multi ani si in functii inalte de conducere si cu salarii mari, dar deloc nu am reusit mai mult decat un trai decent. Dvs , cum ati reusit sa faceti miliardele, va intreb sincer..... Ma intereseaza, dicolo de orice urma de ironie.... Puteti sa ne spuneti "secretul lui Polichinelle"??!!!
  • +6 (8 voturi)    
    se apropie funia de par (Vineri, 4 iunie 2010, 8:22)

    mar [anonim]

    cand un mogul merge in televiziunea altui mogul, iar toxicitatea depaseste limita suportabilitatii este semn ca se apropie funia de par.... Baietii nu mai au argumente si incep sa vorbeasca din strafunduri. Auzi si tu, o tara se conduce ca o SC. Sa inteleg ca aplicam L31 republicata la nivel de lege fundamentala. Pai si acolo apare insolventa ca etapa intermediara la faliment. Si acolo exista planul de relansare, care presupune reducerea cheltuielilor si renuntarea la unele activitati, inclusiv reducerea personalului!!!
    Poza este de o relevanta impinsa la cinism.
    Asta se viseaza premier (oare scleroza a inceput sa roada masiv???) iar "marele jurnalis" si "diva" a trustului va fi purtatorul de cuvant, nu? Eventual la sef la cancelarie il numeste pe Ursu si la prognoza pe Oana Stancu, care nu stie ce scrie cand scrie, ca de priceput sau vorbit nu mai spun...
    Asta este din ciclul mogulii spun lucruri traznite...
    Mare magraon, mare caracter..
  • -8 (12 voturi)    
    Basescu e problema (Vineri, 4 iunie 2010, 9:14)

    Mihai [anonim]

    Se pare ca cei care scriu pe forumul asta traiesc in alta tara. Basescu e problema si punct. Atata timp cat va fi Basescu la conducere ne va fi din ce in ce mai rau.
    • +9 (11 voturi)    
      mare adevar (Vineri, 4 iunie 2010, 8:45)

      mar [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Asa este Basescu este problema ca a ridicat capacul de la canalizare si a aratat zoaiele si mizeria acumulata in 20 de ani de pseudocapitalism!!
      Asa este Basescu este de vina ptr. ca a stricat socotelile Aliantei Anti, care nu a avut interesul decat sa distruga si sa prosteasca o natie prin manipulare si informatie!!
      Gata s-a terminat, ori noi cei care vrem reforma si un stat modern, ori voi comunistilor si securistilor.
      Cred ca daca acest libidinos avea un dram de constiinta, fiind dovedit ca turnator se retragea cu demnitate si nu mai facea pe deontologul.
      La cosul de gunoi al istoriei cu voi!!!
      • -3 (7 voturi)    
        cu un amendament (Vineri, 4 iunie 2010, 9:10)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui mar

        Basescu este chiar canalizarea! Iar acum in sfarsit a ridicat capacul si i se vad peste tot zoaiele si mizeria. Daca ar mai exista un dram de constiinta la el si latraii sai am vedea multe capete bagate in pamant. Dar din ca vad si pe aici constiinta lipseste cu desavarsire. Dar vine ea si ziua de plata.
    • +1 (3 voturi)    
      credeti ca va mai merge,monstruletilor inoculati? (Vineri, 4 iunie 2010, 13:17)

      Mirko [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      As spune ca ai o perfidie/retorica tipic iliescianista,da inca va da mana la "arogante" d-astea in tara lu tatuca ilici(sistem,structuri si constitutie).Mai bine ati spune-o pe aia dreapta,ca prea putin va intereseaza civilizarea si evolutia Romaniei,ci doar sa vina ai vostri la putere...Ps Atata timp cat voi si reprezentantii vostri politici/publici veti tine cu ghearele de "sistemul care va convine" de 20 de ani vom merge din rau in mai rau:(
    • 0 (0 voturi)    
      pentru mihai (Vineri, 4 iunie 2010, 17:47)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Ar fi fost mai usor pentru tine daca erai obsedat sexual. Obsedat anti-basecian e mai dificil, nu? Ce vise ai noaptea? Grele... tipi in somn ,transpiri ai cosmaruri, nu?
      Nu era mai placut sa ai vise erotice?
  • +1 (3 voturi)    
    Ar fi vrut presedinte, ........................... (Vineri, 4 iunie 2010, 9:16)

    Miiircea [anonim]

    Dorinta cea mai mare a fost sa fie presedinte, dar, probabil s-a lamurit ca are sanse 0% in fata electoratului. Acum viseaza 'para malaiata-n gura lui natafleata', poate, poate.... Asa sunt unii "romani", nu se mai satura, felix a prostit odata statul cu crescent-ul si afacerea egipteanului cu arme si ca si motanul, odata dat la smantana nu se mai lasa.
  • +5 (7 voturi)    
    Slab (Vineri, 4 iunie 2010, 9:35)

    miki [anonim]

    Mai lasati-o cu domn profesor,Turcescu la bagat in buzunarul de ceas,cu toata economia lui.Vorbea de colectarea TVA si a celorlalte impozite.Nici nu are habar ca pe site DGFP judetene sunt trecuti primii 150 de datornici la bugetul de stat sau general consolidat.Toti aia sunt in insolventa si statul nu are ce sale ia,sunt miliarde in fiecare judet.Cei care au ceva le-a scos la licitattie insa ,nu cumpara nimeni nici bunuri mobile nici imobile.Practic ,cu legea in mina ,nu poti sa iei nici un ban.De unde sa stie el de unde avea Basescu suma de 26 miliarde si nu 40 cum spunea mnelui.Sunteti slab domn profesor,neinformat si mare,mare demagog.Masurile pe care le propuneti nu pot fii aplicate si sa dea rezultate mai repede de 24 luni.
    • -3 (7 voturi)    
      Basescu (Vineri, 4 iunie 2010, 10:35)

      f [anonim] i-a raspuns lui miki

      dragilor, in cel mai scurt timp, tov. basescu il va sacrifica pe boc, va plange nitel ca a gresit, va veni smerit la tv si ne va spune ca el a vrut, dar nu a fost lasat, s.a.m.d. Eu unul cred ca daca ar putea, s-ar nominaliza pe el insusi. Sunt curios ce cred acum cei ce l-au votat? Sunt multumiti de alegerea facuta? Ce ne tot plangem atat? Avem ce am votat (unii) a doua oara.
      • +1 (1 vot)    
        basescu ? (Vineri, 4 iunie 2010, 15:42)

        pf [anonim] i-a raspuns lui f

        cum atzi ajuns la asta ca era vorba de dom profesor dela latrinele 1,2,3 ?!

        mai lasatzi'ne dom'le cu base. toata ziua buna ziua, base !
        stiu ca'l iubitzi, mai ales mata, mai draga ef.
        dar mai usor cu admiratzia.

        pai !
        • 0 (0 voturi)    
          Tovarasul ef e bugetar. Si proletar. (Vineri, 4 iunie 2010, 17:18)

          Dorin [anonim] i-a raspuns lui pf

          Asadar trebuie sa-l intelegeti. N-are nimic de facut si, ca urmare a lipsei de activitate pe bani multi, sta toata ziua pe forumuri sa-i injure pe Basescu, Boc, Udrea si cine i-o mai veni la indemana. E frustrat, obsedat si labil. Acesta este tovarasul ef. Profilul? Antenist si realist convins, socialist-liberal sau liberal-socialist (dar in fond e totuna) de ideologie, adica o combinatie urata de galben-rosu. Tovarasul ef e cu probleme mentale. Pur si simplu nu-i poate iesi din cap esecul ciuruitor din seara de 6 decembrie 2009 si astfel a ramas setat si incremenit in proiectul anti-Basescu al idolilor lui Voiculescu-Geoana-Antonescu-Patriciu-Iliescu, adica in proiectul celor care aveau sa dea tara pe mana rusilor in situatia in care marioneta Geoana, vizitatorul secret al Moscovei in trei randuri ar fi ajuns presedinte. Ei bine, iata ca n-a ajuns. Aceasta e defapt cea mai mare durere neimpartasita a tovarasului proletar-bugetar ef. Acum isi duce existenta pe forumuri, executand ordinele stapanilor lui, injurand la Basescu si incasandu-si biscuitii mucegaiti drept recompensa pentru asta.
      • 0 (0 voturi)    
        penrtu f (Vineri, 4 iunie 2010, 17:54)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui f

        Da, sunt multumit! Are o sarcina extrem de grea. Sa convinga 2/3 di n Parlamentari ca trebuie aplicat rezultatul referendumului si aprobat proiectul unei noi Consitutii. Este extrem de greu. Ai vazut ce fel de oameni sunt parlamentarii...
  • +3 (5 voturi)    
    economistu' felix (Vineri, 4 iunie 2010, 10:31)

    panfil flecaru [anonim]

    e subtzire in materie de gandire economica.
    absolvent de ase, comertz exterior..
    practica si experientza in biznesul international...
    l'a transpirat rau turcescu, aseara.
    cat de moderatori, oricat de ingaduitori, nu si'au putut retzine zambetele lor zeflemitoare.
    se pare ca felix nu da bina in afara barlogului dela latrina 3.

    cat de premier, a afimat si el ca tot nu risca nimic.:-)
  • +4 (6 voturi)    
    naparca, a mai scazut din pretentii! (Vineri, 4 iunie 2010, 10:55)

    murfatlar [anonim]

    marele vis al lui este sa fie presedintele tarii,vazand ca nu-i agreeat ce si-a zis "capalau"in barba lui ;
    ia sa poftesc si la un post de premier,poate,poate pun botul alianata bolsevica PNL-PSD si hotomanii din PDL si ma sustin.
    atunci :hai la daramat guven ,deoarece haosul imi creeaza starea de normalitate la hotie ca si-asa Boc este mai mult 'Hopa-mitica "
  • +3 (5 voturi)    
    ce sa fac eu acolo (Vineri, 4 iunie 2010, 10:57)

    Felix Motanul [anonim]

    ce sa faci ma acolo ? ai ce nerusinare sa zici asa ceva, cate ipocrizieee.. aiaiaiai de aia suntem aici
  • +2 (4 voturi)    
    e buna asta (Vineri, 4 iunie 2010, 11:09)

    amos [utilizator]

    :))
    voiculescu premier! si sa nu se amestece nimeni in treburile lui :))
    chiar m-a distrat; mi-a facut ziua buna
  • +3 (5 voturi)    
    Voiculescu premier! (Vineri, 4 iunie 2010, 11:21)

    Claude [anonim]

    Prima numire: Vrinceanu Firea Gabriela pe post de adulmecat basi....pardon, purtatoare de cuvint
  • +4 (6 voturi)    
    Penal!! (Vineri, 4 iunie 2010, 12:06)

    Sebica Vonicesti [anonim]

    Securist notoriu care isi plateste iesirile de imagine sa nu dispara din politica !!A gasit o bresa la "dezmostenitii sortii" sa-i apere pentru niste voturi(candideaza numai pe la saraci...)!!
  • 0 (2 voturi)    
    eu am o alta abordare (Vineri, 4 iunie 2010, 12:15)

    danandreipaval [utilizator]

    Ce este in stransa legatura cu alt articol. Probleme financiare are irealitatea.
    Cred ca Felix turnatorul a imprumutat ceva bani lui Vantu si astfel a aparut marele profesor turnator la irealitatea.
    Cat despre problemele cu evaziunea.... sper ca se vor rezolva in sensul de a fi dovedite ca fiind reale.

    Este raspunsul executiei in direct aplicate lui Basescu in campanie. Cumparati-va pop corn si tineti aproape pentru executie in direct in reluare si exclusivitate... Revenim.... "Vantule dormi linistit Basescu lucreaza pentru tine".
  • +3 (5 voturi)    
    cate comentarii (Vineri, 4 iunie 2010, 12:18)

    roman [anonim]

    oare porcu asta stie ca o tara intreaga nu-l accepta, de unde are atat tupeu?

    criminal securist la PUSCARIE cu tine!
  • +3 (5 voturi)    
    - pentru postacii antenisti (Vineri, 4 iunie 2010, 12:37)

    alexander the great [utilizator]

    Pentru postacii antenisti: aveti forum si pe antena3.ro... Aici avem doar minusuri pentru voi.
  • +2 (2 voturi)    
    asa este (Vineri, 4 iunie 2010, 13:37)

    elis [anonim]

    vrabia malai viseaza si... securistul un pom mai inalt sa se catere unde sa nu fie deranjat de nimeni. ii fileaza lampile dlui Felix iar noi pierdem "salavatorul".
  • +1 (1 vot)    
    Hahahahahahaha (Vineri, 4 iunie 2010, 14:32)

    Dorin [anonim]

    Fotografia este extrem de relevanta pentru ce fel de mizerabil este tovarasul securist si turnator Dan Felix Voiculescu. Foarte relevanta. Cu mana la urechea ciulita.... Urechistul dracu'!

    P.S. Apel catre lichele! Adica catre antenisti si irealisti... Strangeti-va laolalta cu totii si apoi dati-va foc! Societatea nu pierde nimic. Din contra. Are foarte multe de castigat.
  • +1 (1 vot)    
    Auzi, da? (Vineri, 4 iunie 2010, 15:47)

    Vizitiul [utilizator]

    Daca maine ti-ar spune sa mergi la puscarie, ce-ai face? Ti-ar promite si ca nu se amesteca :)
  • -1 (1 vot)    
    Romani Idioti (Vineri, 4 iunie 2010, 22:11)

    Traian [anonim]

    Cred ca s-au strans toti frustratii dati afara de la Antene aici. Altfel nu-mi explic de ce sunt toti asa de suparati pe Voiculescu in loc sa fie suparati pe cei care conduc acum tara si datorita carora toti romanii suntem in aceasta situatie de cacao. Dar nu va doresc decat sa mai stea Basescu si Micul Boc inca 20 de ani la putere ca sa va iasa pe nas. Sunteti jalnici si avea dreptate Zoso, suntem un popor de aurolaci si lobotomizati.
    • 0 (0 voturi)    
      Mai tovarase... (Luni, 7 iunie 2010, 22:56)

      Costica [anonim] i-a raspuns lui Traian

      ...Cum dracu crezi ca a ajuns Voiculesu asa de bogat ? Ce mama dracului super afaceri stii ca face? Ce produse facut de firma lui consumi , in afara de televiziune , ce este serviciu, nu productie de bunuri? A facut case , ca multi altii dar si alea au fost date pe credite! Ai? De ce a redus salariile in trust cu 50% , mai putin latrailor ce ies zilnic la lins?
      Si apoi, cata economie intelegi ca sa-ti fie clar ca NU EXISTA SOLUTIA MARIRII TAXELOR ? In romania , datorita politicilor amicilor tai nu fac productie , deci PLUS-VALOARE, decat multinationalele care isi planifica afacerile departe de aici sifunctie de piata internationala ce este la pamant ! Nici o legatura cu noi sau cu Boc ! Ce , face Boc si guvernul banii?Ei impoziteaza si strang din ce consumam si impoziteaza profitul multinationalelor. Scade profitul , sare in aer sandramaua caci pensiile si salariile bugetare s-au marit fara a creste productia si productivitatea ci pe baza cresterii temporare a consumului datorat creditului fara buletin (cati romani fara credite stii?) Acum a murit consumul si s-a dus dracului venitul la buget ! Guvernul spune cum se cheltuie iar cand nu ai , nu ai. Ori bagi fabrica de bani in functie iar dupa cum te exprimi, habar nu ai vremea moristii PSD de facut bani fara valoare si nu ai simtit niciodta ce inseamna sa-ti scada salariul de la o zi la alta, ori reduci cheltuielile de stat. Atat !