Dan Diaconescu: Sunt jurnalistul numarul 1 al tarii. Vantu, Voiculescu si Patriciu au vrut sa-mi cumpere televiziunea

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 20 iulie 2010, 22:05 Revista Presei | Radio TV

Dan Diaconescu incearca sa blocheze privatizarea Oltchim
Foto: Agerpres
Dan Diaconescu a fost si in aceasta seara invitatul special al Realitatii TV avand (din nou) aceleasi dezvaluiri in exclusivitate si senzationale pe care le-a repetat si in emisiunile trecute: cum i s-au montat microfoane in casa, cum i s-au scos din casa, cum a fost filat in permanenta, cati bani a cheltuit statul cu urmarirea sa etc.

Dan Diaconescu a incercat sa explice de ce l-a sunat pe presedintele Basescu si pe alti politicieni de la putere. Patronul OTV spune ca "este cel mai informat ziarist din Romania si, daca el nu a putut afla din sursele sale de faptul ca se pregateste perchezitionarea casei sale si a arestarii sale, inseamna ca arestarea sa a fost decisa intr-un cerc foarte restrans, de maxim 10-15 oameni de la varf care stiu tot ceea ce misca in tara asta si, prin urmare, i-a sunat pe acestia ca sa afle ce s-a intamplat".

Intrebat de moderatoarea emisiunii ce raporturi are cu ceilalti "moguli" ai presei, Sorin Ovidiu Vantu, Dan Voiculescu si Dinu Patriciu, Diaconescu s-a limitat sa spuna ca toti trei au incercat in mod repetat sa-i cumpere televiziunea si a tinut "sa reaminteasca ca el e doar un mogulas fata de cei trei care au averi mult mai mari".


Citeste mai multe despre   



















6658 vizualizari

  • +36 (40 voturi)    
    Consult psihiatric (Marţi, 20 iulie 2010, 22:07)

    Cristi [anonim]

    Un consult psihiatric omului asta cand i se face ? Poate e mitoman.
    • +29 (29 voturi)    
      Viitorul politician (Marţi, 20 iulie 2010, 22:34)

      marinaru [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      Mesajele lui merg foarte bine la cei care ii urmaresc emisiunile. Astea cu "10 oameni stiu tot in tara asta"...controleaza tot, fac tot, etc. E plina tara de naivi.
      • -16 (22 voturi)    
        Ce ofticati sunt basescienii (Miercuri, 21 iulie 2010, 0:43)

        Lica [anonim] i-a raspuns lui marinaru

        Baietii cu creierii spalati de Basescu uita ca Diaconescu l-a facut presedinte, uita ca Diaconescu e singurul care mai face ceva dezvaluiri, nici macar nu se intreaba cum de Rosca Stanescu, Bogdan Chiriac, Vantu si altii nu au fost prin puscarie cand au facut fapte asemanatoare...

        Poate ar trebui sa se intrebe totusi de ce idolul Base nu mai racneste la tv despre reducerea numarului de parlamentari si alte asemenea, votate de noi toti ca prostii.
        • +3 (7 voturi)    
          justitia functioneaza. cand n-are-ncotro (Miercuri, 21 iulie 2010, 7:57)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui Lica

          am fost surprins ca vuvuzela poporului (la care mergeau in emisiune boc si basescu) a fost arestata. ramane de vazut ce va pati.
          apropo, de ridzi ati mai auzit ceva?
          tare mi-e ca p-astia ii iau doar ca sa ne arate noua ca justitia functiooneaza si este corecta dar inca nu am vazut sa ajunga la un rezultat.
          poate ati vazut voi dar eu n-am vazut nici in cazul caltabos
        • +5 (7 voturi)    
          ce-are (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:31)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lica

          sula cu prefectura?
          aici e vorba de un om cu deviatii psihiatrice in faza incipienta, nu de ura ta fata de basescu.
          si nu, nu-l simpatizez pe basescu, stai linistita.
        • +4 (6 voturi)    
          diaconescu (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:37)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui Lica

          Dar tie cine ti-a spalat neuronul??
        • 0 (0 voturi)    
          Tu la cap ai ceva. (Joi, 22 iulie 2010, 11:19)

          ionut [anonim] i-a raspuns lui Lica

          Presedinte pe Basescu l-au facut cei ce l-au votat. Nu DD sau alcineva.
          Pe langa asta tu ce vrei sa spui cu faptul ca Basescu a uitat de vreun serviciu facut de DD in campanie? Adica daca asta e dovedit excroc acum ce ar trebui sa faca Basescu? Sa intervina sa ii dea drumul, sau cum?
          Esti plecat cu pluta taticu'.
    • +13 (13 voturi)    
      Filat (Miercuri, 21 iulie 2010, 0:32)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      Cica cum a fost filat in permanenta...cred ca de la atata filaj ii fileaza o lampa, sau mai multe!
      • 0 (0 voturi)    
        Filajul (Miercuri, 21 iulie 2010, 12:21)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

        ...este o chestie care se poarta, si sunt convins ca intr-adevar era si Danut urmarit. Fapt concret: intr-o zona din Bucuresti, sta intr-un apartament una dintre garzile de corp a unuia dintre cei 3 moguli mentionati in articol. Si in permanenta, cand tipul e acasa, sunt 2 masini pe langa cele doua intrari in bloc, cu baieti cu ochi albastri, care il supravegheaza. Si asta de care zic nu-i decat un amarat de body-guard..
    • -7 (7 voturi)    
      mitomanul !!!! (Miercuri, 21 iulie 2010, 4:06)

      EU RO [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      tu ti l-ai facut , amice?????
    • +1 (1 vot)    
      mah! (Miercuri, 21 iulie 2010, 16:44)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      s-au terminat toti jurnalistii din tara asta....a rams paduchele de diaconescu care alerga singur si a constata ca a ajuns primul!!! hm! auzi la el, numarl 1! alo, "domnu' dan" luati legatura cu domnu' vadim sa va dea reteta lui de calmante ca poate pocniti de atata umflat in pene...
  • +30 (32 voturi)    
    prea multa atentie (Marţi, 20 iulie 2010, 22:12)

    andu [anonim]

    Dati prea multa atentie unui mascarici. Impreuna cu irealitatea faceti publicitate gratuita acestuia. Cine doreste sa vada personaje gen dd se uita la 0tv.
    • +11 (21 voturi)    
      Deci Realitatea il are acum si pe DanDiaconescu (Marţi, 20 iulie 2010, 22:37)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui andu

      Deci sa intelegem ca acum Realitatea l-a adus comentator de serviciu si pe DanDiaconescu ?

      Practic, publicul lor tinta este acelasi ca si al lui DD. E o miscare naturala din partea RTV.
  • +24 (26 voturi)    
    Analfabetul asta se crede nr 1 (Marţi, 20 iulie 2010, 22:14)

    Alin Ionescu [anonim]

    analfabetul nr 1 al tarii, poate!
  • +27 (29 voturi)    
    spermatozoidul presei (Marţi, 20 iulie 2010, 22:15)

    Gino [anonim]

    un imbecil al presei romanesti surprinzator este faptul ca beasla jurnalistilor nu ia nici o masura impotriva acestui ra..t uscat ce face de ras presa romaneasca.
    • -9 (9 voturi)    
      Potoleste-te maestre! (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:30)

      Petre [anonim] i-a raspuns lui Gino

      Multa furie capusorul lu'matale!
      Incepusi fraza cu litera mica si uita-si, draga neimbecilule, sa mai pui virgula pe la juma de fraza!
      • +1 (1 vot)    
        Uita-si ??????? (Miercuri, 21 iulie 2010, 14:40)

        oki [anonim] i-a raspuns lui Petre

        Ce va sa zica acest cuvant ? Las-o mai moale cu corectarile !Nu te mai da mare ca nu reusesti decat sa fii caraghios.
        • -3 (3 voturi)    
          Ok! (Miercuri, 21 iulie 2010, 15:35)

          Petre [anonim] i-a raspuns lui oki

          Care cuvant?
          Despre ce corectare e vorba?
          Era un sfat. Primit de cei care sunt in clasele primare.
          DD, oricum ar fi, nu merita sa fie catalogat imbecil. Asta denota o superioritate a lui Gino, iar Dvs pareti un om de treaba.
          Ma bucur ca v-am intalnit.
          Ma dau mic in fata Dvs.
  • +22 (24 voturi)    
    neuronul stingher..... (Marţi, 20 iulie 2010, 22:18)

    dadan [utilizator]

    asta crede ca traieste intr-un film de la Hollywood...isi face singur scenarii si vrea sa induca ideea ca e important.....labilitate pshihica? eu zic sa incerce furadanul , cu siguranta ca o sa ajunga celebru....televiziunile din romania iti dau aripi....mi-e cam sila de tara asta in care se mediatizeaza pana la disperare asemenea cazuri penibile.....sau triste
  • +13 (15 voturi)    
    tipul e nebun ,certamente ! cativa ani de (Marţi, 20 iulie 2010, 22:20)

    Eneas [anonim]

    recluziune undeva la Balaceanca cred ca este exact ce ii trebuie pentru reechilibrare ...poate fi si o puscarie ,dar cu pastrarea aparentelor democratice si a drepturilor cetateanului DD Santajistu
    propun sa fie adunat de pe coclauri si parazitul Lazarush,alt santajist notoriu ,cu care DD s-a antrenat in santaje
  • -7 (15 voturi)    
    Grea boala paranoia (Marţi, 20 iulie 2010, 22:21)

    Dr. Sp. Balaceanca [anonim]

    Din pacate nu numai specimenul e contaminat ci toti care-l baga in seama, incepand cu Basescu si Boc care-i vizitau postul .
  • +12 (12 voturi)    
    Lauda-ma gura ca ti-oi da friptura.... (Marţi, 20 iulie 2010, 22:25)

    jorj [anonim]

    Ar fi amuzant daca nu ar fi sinistruacest personaj abject.....
    • -3 (3 voturi)    
      Genial! (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:58)

      Petre [anonim] i-a raspuns lui jorj

      "Ar fi amuzant daca nu ar fi sinistruacest personaj abject....."
      Incalcita formulare. Poate ca mintea celui care a generat-o.
      • 0 (0 voturi)    
        Iar ai comis-o ! (Miercuri, 21 iulie 2010, 15:19)

        oki [anonim] i-a raspuns lui Petre

        Si ti-am zis sa nu te mai dai mare..."generat-o" !
  • +19 (19 voturi)    
    du-te-n amarul tau! (Marţi, 20 iulie 2010, 22:29)

    cet23 [anonim]

    In prezent, tu esti mascariciul numarul 1 al tarii!
    Jurmalist nu esti deloc! Caci ceea ce faci la OTV nu are nici o legatura cu jurnalismul!
    Eu respect ce a facut omul asta la OTV, din punct de vedere al afacerii, ca nu e putin lucru ca dintr-un apartament de bloc sa imprime - din pacate - un trend marilor televiziuni, dar asta nu e deloc jurnalism!
    Eu cred ca Dan Diaconescu are o impresie foarte eronata privind atasamentul multora dintre telespectatorii sai! Cel putin majoritatea celor ce urmaresc OTV-ul nu au un atasament special fata de Dan Diaconescu. Dar oamenii sunt atrasi de grotescul ce apare frecvent in emisiunile sale. Dar asta nu inseamnca ca toti cei... pasionati de grotesc, ca sa ma exprim asa, sunt "pasionati" si de Dan Diaconescu. Ca sa fac o paralela, stiti expresia aia... "iubesc tradarea dar urasc pe tradatori".
    Dan Diaconescu este acum la apogeul carierei sale. De acum inainte urmeaza prabusirea lenta. Caci arestarea lui poate fi acum extrem de interesanta, dar nu mai poate face nimic in viitor care sa egaleze sau sa depaseasca momentele lui de glorie din saptamanile astea! Si... oamenii se vor plictisi! In plus... din cate stiu eu.... nici dupa ani de zile "de jurnalism a la Dan Diaconescu" nimeni nu stie ce e cu Elodia! ;) Pana la urma, o "ancheta" prelungita ani de zile care nu duce la nici un rezultat, isi pierde din atractivitate in ochii publicului larg si descalifica "anchetatorul"!
    • +2 (2 voturi)    
      Gresesti amice!!! (Miercuri, 21 iulie 2010, 8:24)

      gheorghe [anonim] i-a raspuns lui cet23

      In ce priveste ancheta cu Elodia! De la aceasta ancheta acest individ a facut atatea milioane ca iti va fi si greu sa le numeri. Sotul Elodiei ar trebui sa pretinda o parte din acest bani ca drepturi de . . . autor! Si acum acest DD face milioane pe baza restarii sale. Pleasca pe capul lui!
    • -2 (2 voturi)    
      Offf ... la naiba !!! (Miercuri, 21 iulie 2010, 8:40)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui cet23

      pana una alta se pare ca si tu te uiti la OTV :))))))) .... e de bine ...

      Aviz tuturor celor care blamati OTV-ul ...
      Este prajitura cea mai ieftina si cea mai buna dintr-o cofetarie ... pe care toti o evita doar din grandomanie si fudulism ... dar la care toti tanjesc ... :))))))))))))
      • +1 (1 vot)    
        prajitura (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:40)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Cea mai ieftina, cea mai buna, dar mai ales cea mai frumoasa cand este ornata cu cateva muste mari si verzi!!!
        • 0 (0 voturi)    
          Sa faci din rahat bici (Miercuri, 21 iulie 2010, 12:38)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui adrian

          care sa si plesneasca. Uite ca DD poate!
          Si nu se da in laturi sa-si foloseasca pana si rahatul propriu. La cat e plina politica de rahat unul cu asemenea abilitati ar trebui sa fie in fruntea statului.
      • 0 (0 voturi)    
        rugaminte (Miercuri, 21 iulie 2010, 19:03)

        cet23 [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Stii ce te rog? Gaseste-mi o persoana in tara asta care sa nu fi auzit de Elodia? ;) Nu e nevoie sa te uiti la OTV ca sa auzi de acest celebru, mistic si aproape paranormal personaj! :))))))
  • +8 (8 voturi)    
    a mai fost unul nr. 1 al tarii (Marţi, 20 iulie 2010, 22:31)

    lungu bogdan [anonim]

    daca pe fiul nr. al tarii l-am impuscat, cu ziaristul nr. 1 ce planuri avem?
  • -15 (21 voturi)    
    Toate primele 7 comentarii mai sus... (Marţi, 20 iulie 2010, 22:33)

    RapidFire [anonim]

    par scrise de acelasi om.
    Mai sa fie! Se gandeste la unison aici, ce sa zic - Bravo!
    ;-)
    • +7 (7 voturi)    
      A, da? (Marţi, 20 iulie 2010, 22:54)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui RapidFire

      Serios? Si dupa ce ti-ai dat seama? Pentru ca se exprima toti in limba romana?

      Sincer, eu sesisez aici si desconsiderare, si mila, si revolta impotriva tembelului dd, si ironie ... Si astea in stiluri total diferite deexprimare ... Sau si tu esti de-al lui dd si vadim (adica paranoiac adept al tuturor teoriilor conspiratiilor posibile si imposibile)?
    • +2 (4 voturi)    
      urmarindu-l pe nebun ,am remarcat doua (Marţi, 20 iulie 2010, 23:23)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui RapidFire

      chestii:
      1.indiferent cu cine a vorbit ,acela s-a jurat -sa moara mama Dane ,sa mor in puscarie Dane ,sa n-apuc la metrou -ca nu are nimic cu el ! cred cu tarie ca un Videanu ,sau mai stiu eu cine ,chiar s-a jurat ,ca atata minte are ,la cate doctorate a performat !
      2.jocul dea arestarea a ajuns o gluma in Romania - 10-15 oameni o hotarasc pentru a face michteaux de unul ca Diaconescu ,doar asa sa ii faca o aroganta ! iar unul ca Diaconescu incepe ,ca la baba oraba ,sa intrebe din prost in prost -care ati facuto ? -nu va mai tineti de glume ,ca poporul ma iubeste !
      chiar nu stiu ce sa cred despre cat de idioti suntem, ca nu le punem capul pe tocator atator carpe politice si din media ...
  • +9 (9 voturi)    
    repere jurnalistice (Marţi, 20 iulie 2010, 22:39)

    georgel007 [anonim]

    asta e numarul 1 in jurnalism desigur!!
    pe locul doi la mica distanta rosca-stanescu imparte podiumul cu fratele lui de santaj chireac.
    pe locul trei gasca lingailor trage tare. ciutacii si gadacii lupta din greu iar locul pe centura jurnalismului il au asigurat.
    urmeaza la mica distanta o intreaga armata de activisti ratati, turnatori ordinari si analfabeti cu pretentii.
    sincer diaconescule, fa un sondaj pe bune cu o firma independenta si pune o singura intrebare: daca ar muri DD v-ar parea rau? o sa vezi ca cel putin 51% o sa raspunda ca nu te regreta.
    la revedere, drum bun.
    • -6 (8 voturi)    
      continui eu enumerarea (Marţi, 20 iulie 2010, 23:16)

      cristian [anonim] i-a raspuns lui georgel007

      Ai uitat sa-i enumeri pe lacheii basescieni: tata Andreea Pora,Turturica,Sever Voinescu(inregimentat PDL),traian Ungureanu(inregimentat PDL) Robert turcescu,Mircea Marian(apropo mai cumpara cineva Evenimentul ca vad ca putrezeste ziarul pe tarabe- a am uitat la cumparat mogul bun Paunescu ala care a uitat sa isi plateasca datoriile la Bancorex)
  • +2 (2 voturi)    
    Realitatea plateste deplasarea la Jakarta? (Marţi, 20 iulie 2010, 22:48)

    Liviu Iordache [anonim]

    Oare prezenta cu orele la Realitatea a lui DD este o forma de plata a deplasarii acestuia la jakarta, unde, facind pe ziaristul, a putut transmite indicatii vintoase lui Nicolae Popa? Ar fi o ipoteza interesanta, ca prea este promovat de vintu! In plus, potrivit tacticii pe cale de a se rasufla a lui vintu, realitatea fiind stoarsa se incearca insistenta pe OTV. Asa cum a facut cu toate media, vintu le arunca si se apuca de altele, ca sa nu plateasca datoriile. Schema veche, invatata, intr-un fel, de la cluburile de fotbal, care in 20 de ani au avut 15-16 denumiri oficiale...
  • +4 (4 voturi)    
    Alo Romania, ce se intampla in tzara aia? (Marţi, 20 iulie 2010, 22:55)

    Burebysta [anonim]

    Alo Ospiciul de nebuni Romania? ce se intampla acolo? v-a lovit soarele in cap? chemeti garda nationala pentru numele lui dumnezeu sa adune bolnavii din studiouri si sa-i spitalizeze...heloooo
  • +4 (4 voturi)    
    :| (Marţi, 20 iulie 2010, 23:05)

    sentenced [utilizator]

    Nu vreau sa fac pe sensibilul , dar mi-e greata de oamenii din tara asta .
    Pot sa suport nivelul de trai din Romania , pot sa suport multe lucruri de genul , dar sa vad ce persoane sunt la conducerea tarii si sa-l vad pe Diaconescu la TV cum sugereaza ca va fi presedintele tarii .... astea chiar sunt motive sa plec din tara asta , nu pentru bani , ci pentru sentimentul de a face parte dintr-o tara ca lumea .
  • -2 (4 voturi)    
    Idi (Marţi, 20 iulie 2010, 23:10)

    badea [anonim]

    Ce tarisunteti! Nashpa cu caldura asta. Daca asta este mascarici, ciumetii astia care se afla in politica cum sunt? Pana una alta, asta apare la tv si se lauda. Infractorii care se ocupa de politica fura mai departe si distrug tot.
  • -6 (6 voturi)    
    Va fi noul Presedinte al Romaniei (Marţi, 20 iulie 2010, 23:11)

    Senzationescu [anonim]

    Daca maine ar avea loc alegeri prezidentiale, ar iesi din prima.
    O sa cam zmiorcaie protocalii si rosiorii si galbiorii peste cativa ani la prezidentiale, da' asta e. Cloaca partidelor care s-au lafait la putere in ultimii 20 de ani se va duce la hazna.
    • +3 (3 voturi)    
      hazna (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:43)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Senzationescu

      Iar haznaua va avea o firma mare deasupra - OTV.
      • 0 (0 voturi)    
        Unul care nu suporta haznaua (Miercuri, 21 iulie 2010, 15:11)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui adrian

        nu prea are ce cauta in politica romaneasca. DD a demonstrat ca se simte bine in hazna si, pe deasupra, are si abilitatea de a scoate bani din rahat.
  • +6 (6 voturi)    
    Vadim e coerent (Marţi, 20 iulie 2010, 23:11)

    Balaceanca [anonim]

    Vadim incepe sa-mi fie simpatic prin comparatie. L-as intreba serios ep DD: "Mai Dane, tu esti asa pe bune? Sau e vrajeala, e un rol de-al tau ptr a sustine nisha ta de piata?"
    Asemenea diaree verbala eu n-am mai vazut. DD este esenta tuturor nebunilor, ghicitorilor, trans vazatorilor, omidelor, paranormalilor, serpilienilor care se perinda de ani de zile la otv. De atita timp a luat ceva de la toti rezultind dementa actuala. Tare ma tem ca raspunsul la intrebarea de mai sus e trist, asa e el de fapt, e in lumea lui care, din pacate, se suprapune putin peste lumea noastra. E amuzant si infricosator in acelasi timp...daca se poate asa ceva... Sa vina Salvarea !
  • +5 (5 voturi)    
    Dan Diaconescu (Marţi, 20 iulie 2010, 23:12)

    Anonim [anonim]

    Este curajos, pupolar dar i s-a cam urcat la cap dorinta de a deveni Presedinte al Romaniei. Sa-si puna mai intai intrebarea ce ar face daca ar fi in diferite situatii dificile, uneori fara iesire, asa cum este Romania astazi si abia atunci va putea sa-si spuna lui si telespectatorilor sai: DA, SUNT CEL MAI BUN SI VREAU SA DEVIN PRESEDINTE. Pana atunci, l-as invita la prudenta si sa mai si taca uneori din gura.
  • 0 (2 voturi)    
    Mazare2 wannabe (Marţi, 20 iulie 2010, 23:20)

    Publicus [utilizator]

    Crede ca ii va merge si lui cum i-a mers si lui Mazare. Mazare a speculat momentul arestarii sale si a ajuns primar. Fiind un oportunist, era de asteptat ca DD sa incerce sa speculeze momentul in favoarea sa. In ordine de idei, cu riscul de a imi atrage minusuri, nu inteleg de ce aruncati cuvinte urate nejustificat. Ii pot spune lipsit de scrupule, nesimtit, oportunist, intrigant, dar nu prost, idiot sau ratat.
  • +4 (4 voturi)    
    Cine se crede individul? (Marţi, 20 iulie 2010, 23:28)

    Liviu [anonim]

    pe cand ma bucuram de faptul ca Jiji ne-a mai slabit cu ineptiile lui, incepe sa debiteze tot felul de bazaconii acest individ care se si viseaza presedintele Romaniei! Mare este gradina Ta Doamne....
  • -6 (6 voturi)    
    Forta partidul poporului! (Marţi, 20 iulie 2010, 23:35)

    Gugu [anonim]

    De asta e tara asta asa cum e! Daca dati si in ultima speranta a romanilor ,atunci va meritati soarta! In acesti 20 de ani ne-au condus toti acesti jegosi din partidele astea de la conducere si din opozitie .
  • +3 (3 voturi)    
    vai, vai (Marţi, 20 iulie 2010, 23:36)

    spy [utilizator]

    mai modestule...
  • -3 (3 voturi)    
    despre curajul de a respecta pe cel de langa tine (Marţi, 20 iulie 2010, 23:44)

    anonim [anonim]

    citesc si citesc comentariile voastre...si ma gandesc in sinea mea...cat de idioti trebuie sa fim...cum se-arunca cainii la gat, cat de superficiali suntem....cum judecam si aruncam cuvinte grele fara a sti nimic, fara a avea nimic, fara a ne dovedi judecatile .... cine e Dan Diaconescu? un tip genial, se pare, pentru ca a facut-o singur, fara sa ne doara pe noi astia care ne dam cu parerea....de ce nu-i acordam nicio sansa? pentru ca ii spunem sa'na lu' Videanu care minte pe post cu o nesimtire care ma face sa vomit si altora ca el ....pentru ca nu avem incredere in noi...d'asta!!!! ...ne ascundem in spatele unui monitor, unui ghiseu, unei vieti in care curajul de a reusi pur si simplu al unora ne repugna....
    cine sunt eu sa judec...cine sunteti voi sa faceti analize, sa puneti diagnostice, sa aruncati vorbe doar asa de dragul de a va posta....suntem aici pentu ca meritam....nu-i nimeni vinovat de agonia pe care o traieste poporul roman decat el insusi....
    noi nu mai avem respect, credinta, opinie, argument....
    • -1 (1 vot)    
      fantastic ... (Miercuri, 21 iulie 2010, 8:32)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui anonim

      dupa cum spuneam si intr-un mesaj anterior ... nu am o "simpatie" extraordinara pentru DD ... insa ne cam meritam soarta ... citesc atatea mesaje negative la adresa acestui om ... si cred ca oricine dintre voi, daca ar fi fost in locul lui, v-ar fi tremurat bucile ... inchipuiti-va sa fi fost voi si familia voastra in locul lui ... bai frate ... sunteti cam praf ... de fapt ... mult prea mult praf este in Romania ...
      Cu toata sinceritatea, ma fortez sa scriu romania cu "R" (r mare) ?

      Sa va fie rusine ...
  • +2 (4 voturi)    
    stupid monkey (Marţi, 20 iulie 2010, 23:47)

    dam [anonim]

    cine ii zice odata la maimuta asta ca el este un nimeni si nu-i pasa nimanui de el ca e prea mic si are putere prea mica.doar deceleratii se uita la emisiunile lui de doi bani la canalul lui de doi bani.
  • +3 (5 voturi)    
    Dan Diaconescu isi face curaj dar..... (Miercuri, 21 iulie 2010, 0:19)

    anaana [utilizator]

    Patronul OTV este intr-o situatie foarte dificila asa ca s-a gindit ca metoda Becali este ideala: - devine parlamentar/presedinte si justitia noastra minunata nu va mai reusi sa-l condamne . Daca va reusi sa ajunga in parlament depinde si de noi. Laudele de genul - "eu vorbesc la telefon cu Basescu, Obama, Papa de la Roma.." imi aduc aminte de pustii care se apara de prietenii agresivi cu : - Tu stii cine e tata ? Lasa ca vine tata si te bate ! O vizita la psihiatru este foarte necesara.
  • +4 (4 voturi)    
    Aha... (Miercuri, 21 iulie 2010, 0:21)

    traian [anonim]

    Adica asa zisul jurnalist pre numele sau Nomber One nu stie ca pe acest mioritic plai un secret impartasit la mai mult de trei persoane devine bun al intregului popor...
    Daca stiau 10-15 persoane inseamna ca problema lui DD era pe buzele tuturor babelor barfitoare sau moderatorilor de la prestigioasele posturi radio si tv din Vladivostok si Alaska pana la emiunile dezbatere de pe Cartoon Network sau MTV...
    Daca DD este numarul unu in presa romana sunt tare curios cum arata si cat de inofensiv si suav este jurnalistul ghinionist aflat pe locul 13...
  • 0 (2 voturi)    
    Are ceva probleme sigur cu capul (Miercuri, 21 iulie 2010, 1:17)

    NUTU CAMATARU [anonim]

    Omul nu e sanatos,primul lucru care la facut cand a iesit din puscarie a fost sa vina la otv sa vada cum sta cu audienta :))) oricum asa nebun mie imi place de el ca ai agita pe toti si el e f calm
  • -6 (6 voturi)    
    Postati ofticati: bagati-va unghia in gat (Miercuri, 21 iulie 2010, 1:21)

    Valentin Comanici [anonim]

    Pun pariu pe 100 lei (vechi) - un pariu simbolic ca n-am fost uns de "moguli" - ca peste 90% din indignatii de aici, postacii de mai sus, sunt frustrati de scriptaci, cel mai probabil ziaristi ratati, blog-eri cu cate 5-6 vizitatori pe zi - si aia tot dintre ei, se auto-citesc si auto-comenteaza -, ziaristi macinati de invidie ca au luat frate... da' asta, DDD, a luat mai mult ca ei... ("mama lui de borfash"), ei "mari ziaristi" "cainele de paza al democratiei" (bine ati mai pazit-o !), indivizi parasutati in tara asta si atat de plini de ei, "intelectueli" cu nas "suptzire" ... toti se dau loviti: "eu emigrez" daca iese asta presedinte...... dar, fratioare, cand ti-au vandut petrolul pe nimic, dar cand ti-au dat bancile pe nimic, cand ti-au data tara plocon, dar cand romania nu mai este suverana unde ati fost mai indignati de doi bani? de ce nu ati scos capurile atunci? de ce nu v-ati umplut de indignare si nu v-ati carat de pe atunci pentru ca a sta cu limba in c.... aluia de v-a platit oricum nu se cheama ca aveti multe de-a face cu tara asta. Sau v-ati luat partea si crapati de ciuda ca asta a luat mai mult? NIMIC DIN RAUL DIN TARA ASTA NU SE PUTEA INTAMPLA FARA LARGUL CONCURS AL PRESEI, AL ZIARISTILOR. Plecati... paguba-n ciuperci. Repede veti turna vorbe goale de daci, de romani, de voievozi si de pashoptisti... vorbe goale: "tinerii nostri la Paris invata" .... Cred ca s-a dat drumul la intrecerea socialista care injura mai bine, care-i mai istet in a il face in fel si chip pe raul mai nou intruchipat in DDD care ia painea de la gura "telectualilor cu nas suptizre". Nimeni, nici macar unul de aici - cred ca a tunat si v-a adunat - nu poate trece de balacareala si sa vada dincolo de ea... Cine l-a invatat pe DDD sa spuna ce spune nu l-a invatat rau: aia e singura sansa, si, ca vrem ca nu vream , pe drumul ala vom merge. Ca o va face DDD sau altul, prea putin importa insa tipul de societate creionat ala se va impune. P.S. : ia vedeti ca va canta vedeta la 0TV
  • +4 (4 voturi)    
    ar fi bine? (Miercuri, 21 iulie 2010, 3:42)

    monica L [anonim]

    Sa-i spui unui astfel de ipochimen ca si maimuta crede ca face mai bine multe chestii decit omul?
  • +3 (3 voturi)    
    Plasa ....pacaliciule... (Miercuri, 21 iulie 2010, 7:58)

    TED [anonim]

    Aiurea....semeni tot mai mult cu G.Becali si C.V.Tudor....adica te lauzi fara acoperire....
    Un jurnalist modest...de mahala...care face orice pentru a fi vazut...nu te pacali...NU EXISTI decat pentru astia cu orizont limitat...tu si manelistii mai credeti ca sunteti importanti....
    Si soarele se invarte dupa tine,NU?...Trateaza-te!...
    • -2 (2 voturi)    
      Zau, badie?!!! (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:45)

      DanC [anonim] i-a raspuns lui TED

      "Un jurnalist modest...de mahala".
      Bine spui!!! Doar ca nu prea suna corect; un jurnalist e jurnalist. Punct.
      Unde e mahalaua cu jurnalisti?
      De unde ai aflat , om bun ce pari a fii, ca cei care se uita la DDD au "orizont" limitat?
      Mai, firar sa fie, te luasi si de manelisti! Pai manelismul e un fenomem. De ce desconsideri pe cei care nu sunt ca matale? Poate e greu sa iti amintesc precum ca suntem egali dar diferiti. Si ne putem respecta. Daca am inceput cu gradinita si am pus mana pe o carte.
  • -1 (1 vot)    
    DAR DACA............ (Miercuri, 21 iulie 2010, 8:07)

    Spectator [anonim]

    Dar daca tot ce spune el este adevarat? Gandul ca DD ar putea sa-l sune pe Basescu cand vrea si ca are acces prin "sursele" sale la tot ce misca in tara asta ma ingrozeste. Daca el, prin televiziunea sa de "garsoniera", are acces la informatiile respective ceilalti mari patroni de televiziuni la ce informatii au acces? CVT si-a cerut scuze pentru articolele scrise in timpul mineriadelor, peste niste ani o sa constatam ca de atunci tot punem botul la ce spun unii sau alti la tv sau presa si nu mai suntem in stare sa discernem ce e adevarat din stirile respective. S-a spus ca nu trebuie sa facem justitie la tv. Dar politica interna, externa, economica o tocam marunt de dimineata pana seara. Practic asistam la o lupta de totul sau nimic permanenta. Costurile nu conteaza si mai ales nu se iau prizonieri. Mai nou in hora a intrat si DD si asa ca o sa avem parte de mai mult circ.
  • -2 (2 voturi)    
    Aha ... (Miercuri, 21 iulie 2010, 8:22)

    Ovidiu [anonim]

    Ma amuz teribil cum vad toti desteptii pamantului care posteaza mesaje ridiculizandu-l pe Diaconescu ... si care, pana una alta, munciti ca niste sclavi pe plantatia "smecherilor".
    Nu il sustin neaparat pe DD, insa deocamdata este cel mai puternic ziarist din Romania (tara de rahat, dealtfel) care a reusit pana acum sa tina piept unor tertipuri absolut grotesti de a-l "lichida" ...
    Mie mi-ar fi rusine sa stau pe scaun si sa comentez nedrept pe cineva care, pana una alta, a incercat sa faca ceva ... si incearca inca ...
    Sa indrazniti sa-l ridiculizati de Diaconescu atunci cand veti avea o scoala, o munca in spate, dar mai ales un curaj cum le-a avut si le are el.
    Deocamdata muriti incet si sigur in lumea pe care voi toti, comentatorii de duzina, o permiteti ...

    Ia ... luati-va de mine ... va simtiti ofensati ?
    • 0 (0 voturi)    
      Curaj? (Miercuri, 21 iulie 2010, 13:04)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      Nu ne luam de tine, stai linistit, ca nu ai spus ceva senzational. Daca tu il consideri cel mai puternic ziarist din Romania inseamna ca doar asta este limita ta. "Curajul" lui Diaconescu este frica si disperarea.
    • 0 (0 voturi)    
      prostul e bine (Miercuri, 21 iulie 2010, 13:35)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      sa-l lasi sa fuga de unul singur, ca tot pe locul 2 iese.
  • -2 (2 voturi)    
    Am vazut o parte din emisiune (Miercuri, 21 iulie 2010, 8:42)

    Florin [anonim]

    si mi-a placut. DD a fost jignit in permanenta si a facut fata cu succes. Este un tip educat si are stofa de politician. Sunt convins ca nu crede in "panaceul Cojocaru", dar trebuie cumva sa ajunga parlamentar ca sa se poata apara.
    In teorie puterile dintr-un stat sunt separate, dar in practica este evident ca nu-i asa. Stie DD ce spune.
  • +3 (3 voturi)    
    ceea ce este f grav (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:19)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    este ca individul asta a spus ca el are f multe informatii si ca daca el nu a aflat ca i se pregateste perchezitionarea casei ... Practic el spune ca are acces la informatii care, in mod normal, ar fi secrete. asta mie mi se pare foarte grav, cu atat mai grav cu cat lui diaconescu i s-ar fi parut firesc ca el sa stie ca urmeaza sa i se perchezitioneze casa. numai si pt afirmatia asta ar merita sa infunde puscaria, dovedeste ca este membru al unui grup infractional.
  • +1 (1 vot)    
    n-ai zice ca (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:26)

    nahir [utilizator]

    ar avea nevoie de o internare la "nr.9".
    noroc ca mai scoate cate-o perla. daca se-ndesesc, chiar cred ca ii va trebui un halat alb cu manecile legate la spate.
  • -3 (3 voturi)    
    invidia (Miercuri, 21 iulie 2010, 9:28)

    petreflp [utilizator]

    caracteristic,tipic romanesc,sunteti frustrati si invidiosi pe reusita altora,ma bucur ca sunteti jalnici si nu rationali.ce mesaje ordinare puteti lansa,ma intreb voi cine sunteti?nimeniiii
  • 0 (0 voturi)    
    Hipnotizatorul idiotilor... (Miercuri, 21 iulie 2010, 10:42)

    Sergiu [anonim]

    De ce nu mai ies pensionarii in piata sau la colt? asta i-a terminat psihic de ii doneaza si proteza din gura.... ce idioti crede el ca-l voteaza numai pt ca e finul lui Nicu Gheara? primarul ala de l-au santajat a uitat tot dupa ce afost vizitat de oamenii lui Nashu' ...
  • -2 (2 voturi)    
    PRESA STRAINA ALATURI DE DD (Miercuri, 21 iulie 2010, 10:46)

    NICOLE FORMESCU [anonim]

    PRESA STRAINA ALATURI DE DIACONESCU "THE SCOTSMAN"
    O tara a declarat ca media este o potentiala amenintare la securitatea nationala. In aceeasi saptamina, a fost arestat unul dintre cei mai cunoscuti jurnalisti si prezentatori TV, fiind acuzat de santaj si judecat tirziu in noapte, judecata care a durat ore destul de numeroase. Totusi, Romania pe a carei scena inca se desfasoara aceste evenimente mai sus mentionate, este membra a Comunitatii Europene si raspunde in fata Bruseels-ului.
    Arestarea lui Dan Diaconescu, patron al postului National de televiziune OTV si foarte popular moderator de talk show, vine dupa ce Consilul de Siguranta Nationala a pus pe lista sa media, ca fiind un pericol la fel de mare ca si terorismul, coruptia si crima organizata.
    Impreuna cu aceasta campanie a guvernului anti-media, incidentul a cauzat comparatii cu restrictiunile regimului comunist al lui Nicolae Ceausescu.
    CSN din care face parte Presedintele tarii, Ministrul de Aparare, Dept de inteligenta si alti oficiali dein conducerea tarii au declarat ; “ campanile media sint orchestrate pentru denigrarea institutiilor de stat prin informatii false…”
    Mogulul TV Dan Diaconescu, 42 de ani, poate fi descris ca o reusita combinatie dintre Michael Parkinson si Jeremy Kyle. Show-ul lui de noapte, Dan Diaconescu Direct,, este un talk show in care are ca invitati personalitati ale Romaniei, celebritati, oameni de rind cu povestile lor unele adevarate, unele caudate si politicieni de frunte.
    Avocata Mihaela Anghelus din Bucuresti care a discutat in emisiunile de televiziune despre cazul lui Dan Diaconescu, ne declara ca Guvernul tarii vrea sa puna pumnul in gura presei.
    “Deja traim intr-un Stat Politienesc” spune ea, “ din multe puncte de vedere acum este mai rau decit pe vremea regimului lui Ceausescu”
    Diaconescu este o personalitate puternica, implinit din punct de vedere financiar si cu o influenta deosebit de mare asupra populatiei din Romania, fiind foarte indragit de catre popor
  • 0 (0 voturi)    
    Diaconescu si presa (Miercuri, 21 iulie 2010, 11:20)

    catalin [anonim]

    - nu poate fi criticat nimeni ca detine ca face afaceri;
    faptul ca presa este o afacere si singurul criteriu in presa sunt pseudo audientele e un alt aspect.
    - o presa consecventa, independenta, etc este un ideal
    - in schimb atunci cand vorbesti de juranalisti -acestia sunt persoane individuale - pot sa-i caracterizezi, si o sa observi cum in romania (numai exista R) nu ai asa ceva, ai in schimb oameni de afaceri care fac presa emisiunile tv sunt niste mici afaceri totul este supus regelui ban. Un jurnalist bun nu poti avea in acest sistem de presa creat de fosti securisti care s-au privatiazat
    - Stiati ca ?????? Mihai Eminescu a fost juranlist ?
    adica oamenii de afaceri la vremea respectiva au permis unor valori sa se manifeste in interesul comun - astazi nu se poate securistii au corupt totul, chiar daca ar exista juranalisti valorosi ori ar deveni corupti ori muritori de foame ori emigranti valorosi in alte tari
  • +3 (3 voturi)    
    Alo! Psihiatria! (Miercuri, 21 iulie 2010, 12:19)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Diaconescu are nevoie de ajutor de specialitate!
    La fel si RTV.

    Vedeti ce puteti face si pentru Antenisti.

    Ne-am saturat de acest subiect cu iz de drojdie !
  • +2 (2 voturi)    
    dd direct (Miercuri, 21 iulie 2010, 12:37)

    mercedes [utilizator]

    Dan Diaconescu se incapataneaza sa numere cati imbecili are Romania. Daca numarul creste, DD devine un real pericol social care nu trebuie ignorat.
  • 0 (0 voturi)    
    Dan Mitomescu (Miercuri, 21 iulie 2010, 15:32)

    Bogdan [anonim]

    no comment!
  • +2 (2 voturi)    
    DDD si spitalul 9 (Miercuri, 21 iulie 2010, 15:33)

    Sanda [anonim]

    Ma consider totusi cu ceva creier,asa ca acest tip nu face parte din CERCUL MEU vizual ,la fel ca ANTENELE si REALITATEA.
    Dar,aseara,butonand telecomanda,am vazuto pe D-na A.Pora,si am zis ia sa vad ce poate debita un //.,in fata unei parti din ELITA Jurnalistilor....Si stupoare!!!!Acest biet tip care demonsreaza inca o data (daca mai era nevoie)ca in CARACAL sa rasturnat carul cu prosti,a luato razna de tot.Pur si simplu am compatimito pe D-na Pora,pentru supliciul la care a fost supusa.
    Dar acea prezentatoare PENIBILa,oare chiar asa de //. este,de a adus in studiou un dement.
    Nu este simplu deloc....trebuie sa ne ingrijoram,pentruca PROSTII ,se inmultesc in aceasta Tara.Sa ne fereasca DUMNEZEU.(editat de HotNews.ro)
  • 0 (0 voturi)    
    tupeulapartinecelormici (Miercuri, 21 iulie 2010, 17:14)

    eesus [anonim]

    Mi ar fi rusine sa intru pe un site numai ca sa injur un om. Eu inteleg ca exprimarea e libera da ganditi va la voi ca oameni. Nu uitati prea desteptilor ca aveti telecomanda? Doi la mana declaratia "Dan Diaconescu: Sunt jurnalistul numarul 1 al tarii" e taiata din context--> omul spunea "sunt jurnalistul numarul 1 al tarii din punctul de vedere al ratingului". Cati dintre voi lucreaza 14 ore pe zi 7 zile din 7 ?
    Toti de aici pareti foarte intelectuali si plini asa de ironie si sarcasm dar nu stiu daca folositi toate calitatile astea in cel mai bun mod. Cunosc cine e dan diaconescu. nu ma uit la otv. nu am nici o treaba cu el. Jignirile astea de mai jos arata cat de mici sunteti ca oameni. Respectati va!
    EU IMI IUBESC TARA DAR MI E TARE JENA DE TOTI ASTIA CA VOI CE STAU IN FUND IN FATZA UNUI ECRAN SI COMENTEAZA IN LEGATURA CU CE FAC SAU SPUN ALTII. Ce se difuzeaza la tv se difuzeaza din cauza noastra ( sa zicem telespectatori) nu a lui dan diaconescu. Fericire si Sanatate va doresc.
    "Non idem est, si duo dicunt idem."