Traian Basescu la TVR1: Sunt sanatos tun. M-am zgariat doar cu un betigas in ureche

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 4 august 2010, 21:07 Revista Presei | Radio TV

Presedintele Traian Basescu a fost invitat miercuri seara intr-o editie speciala la TVR1. Seful statului a explicat de ce a mers la spital, dand asigurari ca a fost vorba de un control banal si ca este sanatos tun.

"Daca vreodata va fi o situatie dificila cu sanatatea mea va asigur ca presedintia va da un comunicat. Eu inot in fiecare dimineata cateva zeci de minute. Dupa ma curat in urechi cu betigase cu vata. Vorbind la telefon am bagat din greseala betigasul cu partea fara vata si mi-am produs o rana in ureche. Am fost la spital si mi-au pus putin rivanol. Trebuia sa anunt natiunea pentru asta?!", a declarat Traian Basescu.


Citeste mai multe despre   






















4659 vizualizari

  • -7 (31 voturi)    
    Din greseala? (Miercuri, 4 august 2010, 21:13)

    Constantin [anonim]

    Cu cine vorbeai la telefon dis de dimineata? Si apropo, betigasele au la ambele capete vata.
    • 0 (6 voturi)    
      Asa (Joi, 5 august 2010, 7:54)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

      Asa sa-l ajute Dumnezeu!
      • +2 (2 voturi)    
        sa-i dea dumnezeu sanatate (Joi, 5 august 2010, 13:11)

        2012 - sfarsitul lumii portocalii [utilizator] i-a raspuns lui niculita30

        cat adevar e in spusele lui cu betisorul. ca asta e vorba lui, nu a mea. la el am auzit-o.
        inca o data va urez sanatate domnule presedinte. sa va dea dumenzeu atata sanatate cat adevar este in spusele dumneavoastra
    • -2 (6 voturi)    
      VADIM (Joi, 5 august 2010, 8:27)

      Gogu [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Nu putem spera de cat ca aberatiile lui Vadim despre sanatatea sa sunt doar aberatii... Altfel e rau de noi toti... se spune ca oameni suferinzi se inriaesc si devin predispusi la a face rau altora...
    • +1 (3 voturi)    
      A stat cu rana-n ureche? (Joi, 5 august 2010, 11:11)

      George [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      A zis asa: "ieri de dimineata..." deci de marti de dimineata, cand si-a bagat betigasul in ureche cu acel capat fara vata (!?) si pana miercuri pe la 10-11, cand a ajuns la medic, presedintele nostru a stat cu rana deschisa in ureche? Bietul de el, ce o mai fi suferit...
  • -8 (30 voturi)    
    Mai romani (Miercuri, 4 august 2010, 21:15)

    zack [anonim]

    mare ghinion ca e doar o zgarietura......
  • -5 (29 voturi)    
    asa zicea si marmota (Miercuri, 4 august 2010, 21:19)

    gigel [anonim]

    Eu n-am vazut betigase cu vata la un singur capat. Sa-mi dati minusuri daca voi ati vazut.
    • 0 (14 voturi)    
      halatul,halutal!! (Miercuri, 4 august 2010, 21:37)

      mar [anonim] i-a raspuns lui gigel

      nu s-a intamplat sa pierzi un capt de vata de la betisor? Hai ca am inebunit!!! Suntem o natie nebuna de scenarita care este injectata in "doze de cal" de trusturile toxice, insolvente si AntiRomania!!
      • -4 (12 voturi)    
        MINCIUNA este problema !!! (Joi, 5 august 2010, 0:27)

        ANTON [anonim] i-a raspuns lui mar

        Merisar, problema este MINCIUNA......sigur ca problema pare minora dar faptul ca MINTE CONTINUU frizeaza SANATATEA MINTALA !!
      • +1 (3 voturi)    
        Mistocar... (Joi, 5 august 2010, 10:20)

        George [anonim] i-a raspuns lui mar

        Tu nu realizezi ca face misto de noi (asta ca sa fiu ponderat in exprimare, fiindca un termen mai apropiat ar fi ca si-a batut joc de telespectatori, inventand o miciuna greu de crezut si la copiii zglobii)? Si e recidivist, nu cu mult timp in urma ne-a spus ca nu s-a dus in Moldova acoperita de ape fiindca citea o lege... importanta (sau mai multe, ma rog, era vorba de codurile de procedura...).
    • -4 (8 voturi)    
      gigele ,te joci cu betigasele ? (Miercuri, 4 august 2010, 21:45)

      Dr.Jivago [anonim] i-a raspuns lui gigel

      poate sa fie un chis de conduct care e infectat.. in acest caz se poate inciza fara internare-probabil de la inotul in bazin
      -daca este un polip care vine din urechea medie se poate sa ramana cu o perforatie de timpan.e mai delicat
      .
  • -8 (24 voturi)    
    Penal! (Miercuri, 4 august 2010, 21:22)

    Vizitiul [utilizator]

    Bine ca nu si l-a bagat in alta parte, la o adica :)
    • -1 (11 voturi)    
      :) (Miercuri, 4 august 2010, 21:48)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      adica in cealalta ureche?
  • -5 (21 voturi)    
    liar (Miercuri, 4 august 2010, 21:26)

    Alex [anonim]

    "Macane" mai Taiane. De unde ai matale betigashe fara vata la ambele kapete ? De pe e-licitatie.ro, de la cel mai ieftin dar nu si cel mai bun ?

    Nu prea cred. La copii mici de foloseste o pompitza aspiratoare. E mai eficienat si nu raneshte timpanul.

    In rest sa fii matale sanatos ca altfel nu-tzi doresc sa ai parte de sistemul medical din RO. Vezi faza cu RMN-ul stricat chiar la SMC. E admisibil ?
    • -2 (12 voturi)    
      Pai (Miercuri, 4 august 2010, 22:08)

      HESS [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      O caca maca e bine si in spitalele romanesti.Cand e ceva mai cu cantec toti fug in strainataturi.Nastase,Basescu ,Ritzi .
  • +7 (11 voturi)    
    cred (Miercuri, 4 august 2010, 21:30)

    atreus [anonim]

    ca ar trebui sa atragem medici si profesori de calitate cu salarii mai atractive. Selectia ar trebui sa faca diferenta... hmm... Sanatatea si Educatia ar trebui sa fie la fel de importante ca BNR de ex.
  • +12 (14 voturi)    
    asta ne mai lipsea (Miercuri, 4 august 2010, 21:52)

    fata de la etajul 2 [anonim]

    O dezbatere despre ce fel de beţigaşe de ureche foloseşte Băsescu! Haha!
    Mâine ce mai dezbatem? Hârtia igienică a lui Băse? Periuţa de dinţi? Pila de unghii? Pentru scobitul în nas ce foloseşte, degetul sau batista? Haha!
    • 0 (4 voturi)    
      Nu noi am ales subiectul... (Joi, 5 august 2010, 10:25)

      George [anonim] i-a raspuns lui fata de la etajul 2

      ... acestei dezbateri, ci Presedintele, care da in derizoriu (voit, nu ma insoiesc), orice "problema" care i se pare agasanta. Eu retin de aici nu felul betigasului, ci modul "la misto" cu care ii trateaza pe telespectatori!
  • -10 (16 voturi)    
    Si eu inot (Miercuri, 4 august 2010, 22:01)

    gigi [anonim]

    in fiecare dimineata cateva zeci de minute. Eu spre deosebire de dl presedinte inot in datorii. Si ma zgarii cu betigasul pe creier in fiecare zi ca nu stiu ce sa mai fac de disperare.

    Chiar nu ii este rusine sa vina in fata natiunii si sa spuna ca el inoata in fiecare dimineata? Pe criza asta? De ce nu trage de fiare sau joaca squash?

    Basescule, te-am votat si acum imi pare rau.
    • 0 (4 voturi)    
      mai draga, (Joi, 5 august 2010, 10:01)

      travis [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      Tu inca mai mananci banane doar de Craciun? Se pare ca ai ramas blocat in niste tipare f interesante dpdv medical...
  • +6 (16 voturi)    
    asa e (Miercuri, 4 august 2010, 22:43)

    hy [anonim]

    basescu nu-i bun. psd-u e bun. crin ant e cel mai bun. guvernarea e de vina, daca veneau altii era mult mai bine. basescu a fost la spital ca e bolnav copt si nu vrea sa recunoasca. boc e responsabil de tot ce se intampla. au venit inundatiile si guvernul a fost de vina ca n-a facut diguri, noroc ca a fost Realitatea si Antena sa destupe mintile oamenilor!!!
  • -7 (7 voturi)    
    betigasul lui Traian (Miercuri, 4 august 2010, 22:56)

    marie anete [anonim]

    Uite, de un ceas nu pot sa iti scriu acest mesaj,DRAGA PRESEDINTELE TUTUROR, deci si al meu, nu cred ca te-ai ranit in "betigas" , nici ca folosesti acest limbaj, ai totusi o faculta, si o onoare in tara nu prea mare, nici putere economica, dar asa au vrut altii si te-ai pliat, e cam greu fara banutzi?Acum serios pove, ia seama la chestie, un maestru reiki ce sufera de 2 chestii ,1) pupincurism prezidential, 2) adoratie pt ceramica de sangereni+lacomia+complicitatea, violatei, si niste amintiri de cand venea el la mine in oras si grupul local reusea sa il determine sa bea 3zile si 3 nopti celebra palinca locala, si mi se pare mie, sau tocmai cand stim noi cine nu are voie,din cauza unor asteptari, o mai face stong si urmeaza tot stronguri chinuitoare apoi, as vrea, dar nu pot a spune ce ma roaga violata, cica sa mai stau o luna, doar atat, Merge un domn undeva peste o luna si gata cosmarul ei? E fara griji peste o luna? Unde merge domnul peste o luna?Uite ce nadajduieste violata, dar cine o ajuta? Un tatic, si inca un maestru,ce sa fie in capul ei? Nu o mai fi acolo info, a pus-o prin straini, sau inamici, nu o sa mai fie. Nu cred ca iti apartii Domnule Presedinte !
  • +1 (7 voturi)    
    fara? (Miercuri, 4 august 2010, 23:05)

    Alex [anonim]

    exista betigase cu vata doar la un varf? wtf
    • -1 (9 voturi)    
      da (Miercuri, 4 august 2010, 23:17)

      chris [anonim] i-a raspuns lui Alex

      da, exista, in capul lui Basescu!
    • +2 (6 voturi)    
      ca sa vezi... (Miercuri, 4 august 2010, 23:23)

      Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Ia prietene daca nu crezi
      http://img-europe.electrocomponents.com/largeimages/RD558802-03.jpg

      Ce e adevarat e ca nu ar trebui sa le folosesti in urechi, cu vata la un cap sau la amindoua... scrie pe cutie.
      • -1 (7 voturi)    
        Ca sa vezi pana unde duce pupincurismul... (Joi, 5 august 2010, 0:27)

        Catalin [anonim] i-a raspuns lui Dan D.

        ...fata de Basescu.

        Arati o imagine de betisoare pentru curatat echipamentele electrice, electronice si industriale ca sa demonstrezi ca exista asa ceva :)
        • 0 (0 voturi)    
          ca sa vezi... (Vineri, 6 august 2010, 19:33)

          Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

          Prietene, ca sa iti arat cit esti de prost. Daca mai citesti de 2-3 ori mesajul lui Alex, se intreba daca sint betisoare cu vata doar la un virf, si raspunsul e ca exista. Cind te mai duci pe la chinezi, intreaba poate gasesti si tu, si nu doar pentru electronice.
    • -1 (9 voturi)    
      Nu.. (Miercuri, 4 august 2010, 23:23)

      salontanul [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Nu exista dar domnu presedinte face economii drastice si le taie in doua .
  • -3 (7 voturi)    
    LA CAP ESTE DUS ! (Joi, 5 august 2010, 0:23)

    escu [anonim]

    Personajul este sanatos la trup, probabil.
    La cap insa este dus !!! Nu mai are rost sa argumentez....evidentza nu necesita argumentatzie !
    Facetzi doar un exercitziu simplu...uitatziva la dl. Basescu fara sonor.....va vetzi plange de mila !
    • +2 (6 voturi)    
      bestial (Joi, 5 august 2010, 2:08)

      toro [utilizator] i-a raspuns lui escu

      Chiar mi-o trecut prin minte cum ar arata Crinutza la televizor pe mute :)
  • +4 (6 voturi)    
    Inot (Joi, 5 august 2010, 1:37)

    Unu [anonim]

    Dle. Presedinte desi datorita evenimentelor ultime sunt dezamagit, ma bucur sa aud ca inotati zilnic ,va admir pentru asta.Cine inoata zilnic cateva zeci de minute,dupa parerea mea debordeaza de sanatate.Faceti lobby printre micuti,tineri pentru acest sport complet,sa lase tigara si cafeluta.O natiune e tare daca Indivizii ei sunt puternici fizic si psihic,nu depresivi.Faceti multe piscine.
    • -3 (7 voturi)    
      Nu te ambala (Joi, 5 august 2010, 8:22)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui Unu

      prea tare.Nu a precizat IN CE inoata zilnic dimineata.Eu am o banuiala ca in sifon "imbunatatit".Ceea ce e cam nasol,nu crezi?!
  • -1 (5 voturi)    
    ne minte asa de frumos (Joi, 5 august 2010, 9:54)

    cititor hotnews [anonim]

    Cata iresponsabilitate si cinism intr-o singura persoana.
    Si asta nu ar fi nimic,dar e presedinte.
    Nu pot sa nu fac analogie cu mentalitatea unei parti din popor,cu un caz din justitie prin care se cerea clementa de persoana vatamata pentru un escroc,deoarece ii promitea multe si ca o "mintea frumos".
    Da-mi doamne mintea de pe urma a romanului si primul gand al evreului.
  • +1 (3 voturi)    
    Sa fim cinstiti (Joi, 5 august 2010, 10:12)

    Pantera Roz [utilizator]

    si sa acceptam faptul ca individul,fiind matol ca de obicei,a luat o scobitoare,a vrut sa se scobeasca intre dinti si a nimerit in ureche.Ce D-zeu,nu e clar ca buna ziua?!Ne tot dam pe aici pe dupa cires...
  • -1 (1 vot)    
    Ce trebuie sa retinem? (Joi, 5 august 2010, 10:37)

    George [anonim]

    Din toata patania presedintelui, noi, romanii, vom trage doua invataminte: 1. este benefic inotul dis-de-dimineata, asa ca ministerul de resort (stiti voi care) se va ocupa, intru sanatatea populatiei, sa contruiasca cu mare repeziciune bazine de inot pe tot cuprinsul patriei; 2. pacientii raniti la urechi fiindca folosesc doar un capat al betigasului, vor fi tratati gratuit si fara a da socoteala reporterilor anumitor televiziuni.
  • 0 (0 voturi)    
    betigase (Joi, 5 august 2010, 12:15)

    Clujeanul [anonim]

    Eu nu am vazut niciodata betigase de curatat urechile, fara vata in ambele capete.

    Cumparatii oameni buni betigase normale lui Basescu, sa nu se mai zgarie.
  • +2 (2 voturi)    
    am aflat cu cine vorbea (Joi, 5 august 2010, 14:01)

    tot eu [anonim]

    Am aflat cu ce ministru vorbea.
    Cu udrea.
    Ce vorbea ?
    Am aflat si asta,
    Vorbea de bagat ceva dar a intrat in alta parte.