Crin Antonescu la Realitatea TV: PNL este pregatit sa isi asume responsabilitatea guvernarii inainte de alegerile din 2012. PDL-ul nu trebuie sa se reformeze ci sa dispara de pe scena politica

de Stefan Popovici     HotNews.ro
Luni, 9 august 2010, 23:34 Revista Presei | Radio TV

Crin Antonescu
Foto: Agerpres
​Presedintele Partidului National Liberal, Crin Antonescu, a declarat in studioul Realitatea TV, ca formatiunea politica pe care o conduce este pregatita sa isi asume responsabilitatea guvernarii chiar si inaintea unor eventuale alegeri, avertizand ca prezenta la putere a PDL pana in 2012 ar fi extrem de costisitoare pentru tara. Conducatorul liberalilor a prezentat cateva masuri alternative pentru gestionarea situatiei din tara, insistand asupra redirectionarii banilor primiti din Europa dinspre clientelele politice catre dezvoltarea tarii. In plus, Antonescu considera ca politica externa a Romaniei trebuie sa fie mult mai activa.

Declaratiile presedintelui PNL:

-Ani de zile s-a intretinut falsa impresie ca demnitarii au salarii uriase. In realitate, salariile presedintelui, ministrilor, parlamentarilor sunt modeste.

-Eu nu sunt omul care sa faca toate lucrurile despre care se spune ca trebuie facute doar ca sa dea bine

-Problema taierii salariilor bugetarilor cu 25% este o problema grava nu pentru ca imi scade mie salariul.

-Deosebirea dintre PSD si PNL este urmatoarea: PSD vrea sa dea jos Guvernul dar nu va guverna fara suport popular, in timp ce noi consideram ca acest Guvern trebuie sa plece, avem o varianta viabila pe care dorim sa o construim, dar nu prea avem cu cine.

-Existau raspunsuri pentru reducerea deficitului bugetar fara taierea salariilor sau pensiilor. Optiunea statului a fost in favoarea clientelei PDL.

-Guvernantii opereaza cu banii pentru a-i dijmui. As aduce oameni care sa opereze tinand cont de interesul public si care sa faca absorbtia de fonduri europene ca la carte.

-Dorim reducerea cotei unice de la 16% la 10%

-La inceputul lui 2009 am spus ca tara nu are nevoie de un acord cu FMI-ul. Ar trebui sa obtinem garantii prin politica externa.

-"Opozitia trebuie sa fie impotriva Guvernului, nu impotriva tarii" este o vorba de doi lei. Domnul Traian Basescu nu are ce sa reproseze opozitiei in acest moment.

-In orice sistem politic de tip latin exista clientela in sistemul de administratie. Important pentru un sistem sanatos este sa tii aceasta clientela in anumiti parametri. Clientela este cea care sufoca. Aveti garantia persoanelor care vorbesc in numele partidelor. Singura garantie politica este garantia increderii.

-PDL trebuie sa dispara, nu sa se reformeze.

-PNL este dispus sa caute o formul care sa inlocuiasca actuala putere pana in 2012. Luam in calcul atat rasturnarea guvernului, cat si suspendarea presedintelui.

-Votam o motiune de cenzura doar daca vom avea alternativa unei continuitati.

-Partidele pot astepta pana in 2012, la fel si romanii, dar costa mult si este pacat de acesti bani si de acesti ani.

-Voi dezvolta subiectul politicii externe in campania electorala. In Romania, din 2007, nu mai avem politica externa. Trebuie sa fim activi la masa discutiilor in Uniunea Europeana.

-Basescu e un nimeni in politica externa

-In adunatura asta de buimaci sau de snapani, doamna Elena Udrea este un personaj care pare a avea un proiect, insa acesta e pe bani publici si e prea costisitor.

-Nici domnul Basescu nu crede ca remanierea ar avea vreun rost.


Citeste mai multe despre   



















2541 vizualizari

  • +30 (34 voturi)    
    "Existau raspunsuri pentru reducerea deficitului" (Luni, 9 august 2010, 23:43)

    PSD-nl [anonim]

    dar, ghinion, nu le spunem la nimeni si nici nu ne-am nghesuit sa guvernam pe criza, vrem acum ca se termina criza :)


    Tovarase

    PSD-nl trebuia sa fi avut "raspunsurile" astea de la inceputul crizei ca sa arate ca nu fac scandal degeaba


    Raspunsurile astea nu stau in gusa PSD-nl, ci trebuiau sa fie PUBLICE demult cu cifrele pe masa - nu la secret - aratate la toata lumea ca sa-si dea cu parerea toti expertii internationali de la Comisia Europeana, de la Banca Mindiala, de la FMI si BNR, asa cum isi dau cu parerea si despre programul guvernului

    Acum e prea tarziu pentru "raspunsuri".
      #showComment#showComment#showComment#showComment
  • +25 (27 voturi)    
    incompetenta (Luni, 9 august 2010, 23:44)

    lili [anonim]

    rar ti-e dat sa vezi un politician cu pretentii care sa recunoasca cu atata ingenuitate ca nu se pricepe la nimic...
  • -23 (33 voturi)    
    PNL e cea mai buna alegere (Luni, 9 august 2010, 23:45)

    doru [anonim]

    Acum, PNL ar fi cea mai buna alegere politica.

    PDL, PSD si PC ar trebui dizolvate...sa nu mai ramana nici fum de ei.
      #showComment
  • +23 (31 voturi)    
    Crinule..... (Luni, 9 august 2010, 23:48)

    myth [anonim]

    Mei, da' afirmatiile astuia nu sunt pur anticonstitutionale si clar de regim dictatorial??? Cum adica un partid ajuns la putere sa faca sa dispara un alt partid politic?!?! Tembelii astia, rastalamacesc in fel si kip constitutia ca sa il puna pe Base undeva anticonstitutional si totul nu este decat interpretare tendentioasa . . . iar dementul asta afirma clar ceva anticonstutional Articolul 8 din constitutia Romaniei "
    (1) Pluralismul în societatea românească este o condiţie şi o garanţie a democraţiei constituţionale.

    (2) Partidele politice se constituie şi îşi desfăşoară activitatea în condiţiile legii. Ele contribuie la definirea şi la exprimarea voinţei politice a cetăţenilor, respectând suveranitatea naţională, integritatea teritorială, ordinea de drept şi principiile democraţiei."

    Mai anticonstitutional de atat, nu se poate!!! Crinule, esti retard!!
      #showComment
  • +27 (31 voturi)    
    3 INTREBARI pt dl Antonescu (Luni, 9 august 2010, 23:49)

    judex [anonim]

    1) Cam ce bun simt trebuie sa aiba un politician care a pierdut batalia politica intr-o minuscula circumscriptie electorala colectand in jur de 2000 de voturi (asa, ca dvs.) sa vorbeasca de suspendarea unui politician ales de vreo 9 milioane de romani ca presedinte al tarii ?
    2) Care este nivelul dvs. de inteligenta, daca nu intelegeti ca desemnarea unui PM (in cazul in care veti reusi daramarea lui Boc) este atributul Presedintelui (in cazul in care niciun partid sau alianta ELECTORALA nu obtine 50%+1 in Parlament), rolul Parlamentului fiind doar sa accepte sau sa respinga propunerea Presedintelui ? Constitutia (pe care tot dvs. nu vreti sa o schimbati) este atat de clara la acest capitol, ca pana si repetentii (asa, ca dvs) ar trebui sa o inteleaga...
    3) Daca intelegeti sensul paragrafului 2) de mai sus, va dati seama ca incercarea dvs. sau a Parlamentului de a eluda Presidenti in desemnarea un PM este echivalenta cu o incercare de lovitura de stat ? (macar din pozitia de recidivist in suspendari neconstitutionale ar trebui sa intelegeti la ce va expuneti)
      #showComment
  • +20 (26 voturi)    
    Antonescu, un Goebbels mioritic ? (Luni, 9 august 2010, 23:50)

    XtrO [utilizator]

    Ce politician cu minime calitati diplomatice e in stare sa debiteze o afirmatie de genul: "PDL trebuie sa dispara, nu sa se reformeze". Domnule, nu credeti ca asemenea imbecilitati era in stare sa emita doar Goebbels, in vremurile sale de glorie ? Asa cum era personajul in discutie orbit de ura xenofoba, asa sunteti dumneavoastra orbit de ura impotriva adversarilor politici. Unde e "politica bunului simt" cu care ne-ati tocat si aburit in timpul campaniei electorale ? Sau aia era doar pentru prostime, pana va vedeati cu boii in caruta ? Probabil aerul din biroul securistului antenist va tulbura mintile....
  • -17 (25 voturi)    
    Inca o pagina ... (Luni, 9 august 2010, 23:55)

    Gigi [anonim]

    ... in care il injuram pe unul dintre membrii opozitiei mai rau decat pe cei de la putere ... bagati baieti! Ia explicati-ne cum este Antonescu de vina pentru criza economica, lipsa de reformare a statului, coruptia si toate relele din tara ... :)) Oare o fi de vina si pentru ca EBa nu stie gramatica?
      #showComment#showComment
  • +7 (13 voturi)    
    e grav (Luni, 9 august 2010, 23:56)

    eu [anonim]

    in Romania s-a ajuns ca politicieni de varf sa recunoasca existenta clientelei politice, ba mai mult sa spuna ca trebuie tinuta intre anumiti parametrii. Ma lasa pur si simplu fara cuvinte. Pe zi ce trece simt ca ma apropii din ce in ce mai mult de punctul in care imi voi face bagajul si voi pleca fara sa ma uit inapoi.
  • +11 (17 voturi)    
    HOPA.... (Luni, 9 august 2010, 23:56)

    ginoiordache [anonim]

    S-a trezit conu CRIN> Vai ce vis am avut" zise CRINA noastra cea boema.De cand n-ai mai fost la munca ?Nu te intrece nimeni la chiul.Cu Crina presedinte vom minca numai placinte.....
  • +16 (18 voturi)    
    Sforr, sforr, sforr (Luni, 9 august 2010, 23:57)

    Petru Moldovan [utilizator]

    Asta e formnula PNL de guvernare. In frunte cu seful, fie vor lipsi de la servici fie vor dormi in fotoliu.
    E de remarcat performanta sefului acestui partid de a vota doar de 2 sau 3 ori intr-o intreaga sesiune parlamentara. Cred ca a stat numai la tigari si cafele la bufetul senatului.
    Si pacaliciul asta a intrat de pe pozitia doi in parlament, a castigat clar Ionut Popescu in circumscriptia unde am votata si eu dar nu a avut peste 50%, asa ca Pacalici a intrat cu circa 22% in detrimentul lui ala care a luat ceva de genul 38%...
    Asa ca foaie verde liberala...
      #showComment
  • +21 (25 voturi)    
    Pt. crinutz (Luni, 9 august 2010, 23:58)

    Vladi [anonim]

    "Existau raspunsuri pentru reducerea deficitului bugetar fara sa taierea salariilor sau pensiilor. Optiunea statului a fost in favoarea clientelei PDL" Ma, Crine, deficitul l-ati facut voi psd-pnl cand ai marit pensiile cu 43% si alte masuri populiste. Adica vrei sa spui ca deficitul de 4 miliarde putea fi redus din clientele PDL? pai daca aveau atatia bani in fiecare an, isi faceau 10 tv ca realitatea. Hai sa nu-mi spui ca pnl-ul si PSD-ul moare de grija tarii ! Ma gandesc la saracu Voiculescu ce insomnii are, de grija oamenilor.
  • +13 (19 voturi)    
    vrabia malai viseaza (Marţi, 10 august 2010, 0:00)

    zaboo [utilizator]

    ai vrea tu, bai muzeografule, sa dispara PDL si sa veniti voi ca vulturii la ce a mai ramas de praduit in tara... ca nu va mai satura Dumnezeu si nu va umple gura cu pamant la toti, sa scapam de voi - ca sunteti o plaga! o mana de viermi care colcaie in propria mizerie! crapati, lichelelor!
      #showComment
  • +14 (20 voturi)    
    Acest demagog.... (Marţi, 10 august 2010, 0:03)

    Liviu [anonim]

    ...ipocrit si cel mai mare chiulangiu ar trebui sa dipara impreuna cu altii din PNL de pe scena politicii dambovitene si Ro. ar fi mai castigata! Zice ipochimenul: "as aduce oameni care sa opereze, tinand cont de interesul public"...Pe cine? Pe Vosganian care a facut praf cateva miliarde de euro pe pomeni electorale si a lasat o gaura mare, in bugetul statului, cat prostia lui?! Nenorocitilor....
  • +12 (16 voturi)    
    Redirecţionarea.. lol (Marţi, 10 august 2010, 0:04)

    slur [utilizator]

    Să nu cumva să redirecţioneze fondurile către Remeş/Fenechiu/Păcuraru
  • +15 (19 voturi)    
    Am inteles dom' Patriciu (Marţi, 10 august 2010, 0:07)

    C.T.C [utilizator]

    Basescu e un nimeni. Crin Antonescu e o vedeta a politicii interne si internationale.Nu vreti ma sa-l suspendati si pe Barack Obama pentru ca i-a scazut sustinerea in randul cetatenilor americani cu mult sub 50% ? Ia vorbiti voi cu Vantu, Patriciu si Voiculescu si mergeti in state sa le propuneti asta si americanilor. Poate va aleg aia acolo pe voi. Formati voi si un partid KGB-RO si sunt convins ca veti avea succes peste ocean. Singurii care trebuie sa dispara din viata romanilor sunteti voi, scursurile si urmasii scursurilor comuniste.
  • +12 (20 voturi)    
    Catre Crina (Marţi, 10 august 2010, 0:09)

    Andrei Mihai Gratie [utilizator]

    Crina tata, de ce nu il iei de manuta pe poanta si sa va duceti voi asa de placere intro excursie in afara sprectului politic pentru totdeauna? Nu de alta dar ne-am saturat de gargara si jecmanirea voastra timp de 20 ani. Adio PSD-PC si PNL si sa va intoarceti cand va voi chema eu, adica niciodata!!
  • +8 (12 voturi)    
    Antonescu si cu Romania (Marţi, 10 august 2010, 0:14)

    vld [anonim]

    Asa ai face si tu si cu PNL-ul cu Romania...nu o mai reformam ca nu mai e cazu...pur si simplu o eliminam.
  • +10 (14 voturi)    
    mda (Marţi, 10 august 2010, 0:14)

    dobrica [anonim]

    Mai aveti nevoie pana in 2012 sa intoxicati poporul cu realitatea ca sa aibe efect. aha, vreti in octombrie cand populatia simte varful crizei, peste cifra asta prin februarie martie incepe economia mondiala sa ajute si pierdeti ocazia, vulpoilor. Ce program bun ati pus voi pe masa? doar vrajeala ca reforma se putea face si fara reduceri de pensii si salarii?
  • 0 (10 voturi)    
    PNL-PDL-PSD-UDMR (Marţi, 10 august 2010, 0:16)

    HESS [utilizator]

    Niste ZAPCII constituiti in gasti care au pus mana si impartit romania.Lasi,hoti,tradatori ai intereselor nationale.Lingaii occidentului si groparii proprii natiuni.Cine mai crede ca acestia pot sa aduca romania pe fagasul bun dupa ce tot ei in 20 de ani au jucat-o la zaruri.,ori e nebun ori e idiot.
  • +12 (16 voturi)    
    sugestiva poza (Marţi, 10 august 2010, 0:56)

    mar [anonim]

    Ce privire poate sa aiba acest individ. Oare prezenta de 1% in Parlament, mandatul prin redistribuire ( ca in filmele cu prosti eu castig, dar intra perdantul in Parlament)si suferinta provocata de reducerea salarului cu 25%, sa fie suficiente ptr. a provoca o asa fuga de idei.
  • +10 (14 voturi)    
    PNL in guvern (Marţi, 10 august 2010, 1:36)

    tamasz [anonim]

    Simplu dar adevarat: Pe de o parte PNL nu poate guverna singur pentru ca nu are reprezentarea populatiei exprimate prin vot. Pe de alta parte
    PNL a avut ocazia sa-si asume raspunderea guvernarii de nenumarate ori inainte de 2012. Insa au refuzat cu indarjire.
    Conducerea tarii nu se face prin inlocuirea logicii cu emotiile. Ci ea cere judecata, raspundere si multa, multa munca. Tinerii conducatori de opozitie sunt straini de atributele astea:
  • -10 (14 voturi)    
    O gramada de PDL-listi..au comentat (Marţi, 10 august 2010, 1:55)

    Costeag11 [anonim]

    Mai rau decat astia..nu exista..Crin,Ponta,mama lui Iliescu,Vadim..oricine sa vina..doar sa plece dracului astia odata..
      #showComment#showComment
  • +12 (16 voturi)    
    De ce am votat PDL? (Marţi, 10 august 2010, 3:40)

    nae [anonim]

    Din cauza unor afirmatii de acest gen.
    Nu mi-a placut PDL niciodata,de ce dracu sa-mi placa ca nu e gagica..
    Dar cand il vezi pe Iliescu,Nastase....Patriciu,Antonescu,Orban,Norica...si mai le si auzi tampeniile te apuca dracii nu alta.
    Nu mai e vorba de cine ne place ci pe cine uram mai mult.
  • +6 (12 voturi)    
    rusine (Marţi, 10 august 2010, 6:21)

    dan [anonim]

    nea crinule...hai sa iti povestesc ceva...cat timp partidul pe care tocmai il conduci a fost la guvernare, romania era in crestere economica...cand ati plecat de la guvernare romania avea deficit bugetar desi a fost toata perioada cu crestere economica...pai uite de acolo nu are PDL-ul bani...ppentru ca a trebuit sa plateasca datoriile pe care le-ati creat voi...
    P.S. : lider politic mai incompetent...sincer nu am vazut...nea crine m-ai dezamagit profund...
  • -1 (5 voturi)    
    O solutie pentru Crin! (Marţi, 10 august 2010, 8:38)

    gheorghe [anonim]

    Daca vrei sa dispara de pe scena politica PDL-ul cumpara un flacon cu flit si . . . . gata, ai rezolvat problema. Pastrezi un pic si pentru Presedintele Basescu, fii destept. Scapi de doua muste odata!
  • -1 (3 voturi)    
    Daca dispare Base+PDL-ul (Marţi, 10 august 2010, 9:41)

    Mao [anonim]

    oare ce se fac Crin, PNL-ul, PSD-ul, Voiculescu, Vantu si angajatii acestora. O sa-l planga lung si bine ca le-a dat o paine de mancat (x televiziuni care-l toaca toata ziua marunt). Noroc ca o sa urmeze primul presedinte de sex feminin din Romania :) care va continua sa furnizeze subiecte (UE=Udrea Elena)
      #showComment
  • +4 (8 voturi)    
    Cat de masochisti tre` sa fim.... (Marţi, 10 august 2010, 10:04)

    Ronin [utilizator]

    ...sa ne alegem un reprezentant de teapa astuia? O putoare ordinara care nu a creat un leu plus valoare in toata existenta lui! Practic asta a trait deageaba pana acum iar ca recompensa, vrea sa fie presedinte!
  • +2 (6 voturi)    
    asteptam sa va puneti cenusa in cap (Marţi, 10 august 2010, 10:11)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    pentru exercitiul de lene cronica si demagogie care domina viata dvs politica, d-le Antonescu.

    V-ar placea la guvernare .
    Rasu' , plansu'.

    Mama ei de viata.
  • +5 (9 voturi)    
    Ziua Z (Marţi, 10 august 2010, 10:18)

    xolv [anonim]

    Baietasul asta crede ca va tine piept PSD-ului. E naiv!

    Basescu e singurul care a reusit sa trimita pSD-ul sub 50%. Cu toate defectele lui, daca l-ati fi ajutat, Romania ar fi scapat de ciuma rosie.
  • -6 (6 voturi)    
    Un lucru e cert: (Marţi, 10 august 2010, 10:41)

    Pantera Roz [utilizator]

    n o fi Antonescu miezul din Fanta,dar are un merit mare de tot:cand aud pedelistii de el si de PNL intra in coma diabetica,nu alta.Ceea ce nu e un lucru chiar rau,nu?!
      #showComment#showComment#showComment
  • +1 (5 voturi)    
    al cui joc faci crinule? (Marţi, 10 august 2010, 11:52)

    danahile [utilizator]

    pentru ca daca vroiai sa intri in turul 2 cu basescu puteai sa o faci ,iar in turul 2 il bateai .eu iti multumesc ca l-ai adus pe base la putere si implicit pdl-ul.lol crinule sa stii ca tu esti miezul din kurtos)))))
  • 0 (4 voturi)    
    stupefiant! (Marţi, 10 august 2010, 12:21)

    yellowdog [utilizator]

    sa faci afirmatia ca administratia/ partidele politice sunt clientelare, dar clientela trebuie mentinuta in anumiti parametrii. Cine stabileste acesti parametrii? Patriciu? Nenorocitule!
    Eu credeam ca trebuie eliminat sistemul clientelar, nu e un dat si nu e prevazut in constitutie, dar voi vad ca aveti alte idei...
  • 0 (4 voturi)    
    Antonescu? cine-i Antonescu? (Marţi, 10 august 2010, 13:09)

    paul [anonim]

    Antonescu este o mare nulitate, un om depasit atat de cei din partid cu mai multa prestanta cat si de evenimentele care se succed pe langa el si din care nu inteleg nimic si fata de care nu este deloc pregatit. Daca prin absurb ar primi guvernarea in brate ar fugi la tata (pardon Nasu') Patriciu sa-i faca temele. Sarmul aparent ascunde o incompetenta crasa. In spatele lui este de fapt ura viscerala a lui Dinu Patriciu fata de Basescu fata de PDL.
  • +1 (3 voturi)    
    nu (Marţi, 10 august 2010, 14:33)

    ntoskrl [anonim]

    Sa speram ca nu este cazul mai antonescule. Ca de cate ori ati fost la guvernare numai prostii ati facut
  • -1 (1 vot)    
    Derizoriu (Marţi, 10 august 2010, 16:06)

    Alui [anonim]

    fara alte comentarii.
  • +1 (3 voturi)    
    Ca sa-l ajut (Marţi, 10 august 2010, 17:00)

    Mihai [anonim]

    Baiatul acesta pare un produs expirat. Este un fel de unt lasat cu capacul deschis care a inceput sa se ingalbeneasca. Iata cateva dintre aberatiile rostite ieri la iRealitatea:
    - scaderea TVA-ului pana la zero la alimente. Este imposibil ca tara UE caci TVA-ul national se constitue ca parte a bugetului comunitar si deci UE nu admite un TVA mai mic de 15% caci n-ar avea din ce sa-si faca bugetul.
    - absobtia fondurilor europene. Cica va pune el profesionisti ca ministrii si care sa stie sa le absoarba!! Cred ca in capul sau oamenii astia trebuie sa fie un fel de vidanje!? De fondurile europene se ocupa agentiile (pe 8 regiuni). Au fost la guvernare atat PNL cat si PSD si au absobit ZERO bani europeni. Chestiunea tine de lipsa profesionistilor si de sistem;
    - politica externa. Profesorasul uita ca fiind tara UE toata politica externa este parte integranta a politici externe UE. Nu poti sa ai relatii cu oricine (teroristi, traficanti, tari sub embargo) doar ca sa faci bani. Uita ca in UE sunt COTE de import si cote de investitii din afara spatiului UE;
    - chetuirea banilor publici! Istoricul uita cand Admonitei achizitiona un WC in curte mobil cu 300.000 euro, cand repara o scoala cu 1.000.000 euro si asta numai pe termopane. Uita ca a achizitionat calculatoare la 3.500 euro/bucata cand in magazin erau la 600 euro. Si istoria s-a reprodus in fiecare minister pastorit de liberali.
    - ca are masuri anticriza! Uita probabil ca politicul a fost declarat incompetent de catre marii finantisti ai lumii (de aceea este FMI-ul) si ca asa cum un politician (fie si chiar Antonescu) nu poate inlocui un pilot de avion, tot asa poetii finantisti ai PNL-ului nu pot inlocui expertii in finantate caci ar fi dezatru. In concluzie: liberalii si psd-istii cu capul infierbantat vin la TV sa se viseze lideri cand in realitate spun numai geonisme (adica prostii) in care nici ei nu cred.
  • 0 (2 voturi)    
    Esti dus rau ... (Marţi, 10 august 2010, 17:07)

    euro [anonim]

    Nenea Crin, te-ai verificat recent la cap? De cand esti matale in politica in afara de a-ti injura rivalii n-ai facut nimic. Nu intelegi ca nu esti credibil tot repetand mereu "dati-ne noua puterea sa mai furam si noi!".
    PNL-ul a murit cand ati dat-o afara pe Mona Musca.
  • 0 (2 voturi)    
    no comments (Marţi, 10 august 2010, 17:07)

    panfilica galceava [anonim]

    "acest Guvern trebuie sa plece, avem o varianta viabila pe care dorim sa o construim, dar nu prea avem cu cine."
    ................................
    zise crineatza, si mai lua o gura de f^n ...

    mai mult decat...explicit.:-)

    romani, dormitzi in pace !
  • 0 (0 voturi)    
    sunt curios... (Miercuri, 11 august 2010, 0:23)

    goe [anonim]

    Sunt curios daca mai exista cineva care-l ia in serios pe acest zero barat. In afara de latrat de potaie, lins unde a scuipat, idiotenii, demagogie ieftina si absente cu nemiluita de la servici, ce mai poate oferi acest nimeni? De ce liberalii tolereaza acest paduche in fruntea partidului??? Asta este cel mai mare mister.