Dinu Patriciu la Realitatea TV: Arestarea lui SOV are legatura cu prestatia jurnalistica a Realitatii TV. Sunt ingrijorat de acumularea excesiva a puterii de catre un singur om

de Catalina Ciociltan     HotNews.ro
Joi, 9 septembrie 2010, 21:37 Revista Presei | Radio TV

Dinu Patriciu in studioul HotNews.ro
Foto: HotNews.ro
Dinu Patriciu a declarat in aceasta seara la Realitatea TV, ca este convins ca arestarea lui S.O. Vantu este facuta la ordinul lui Traian Basescu si are legatura cu prestatia jurnalistica a Realitatii TV.

Acesta mai spune ca are dovezi clare ca Traian Basescu a stat si in spatele arestarii sale, dar ca prefera sa pastreze aceste "argumente juridice pentru instanta".

"Sunt ingrijorat de faptul ca puterea este acumulata excesiv de catre un singur om. Nu pot sa nu fac o comparatie cu Rusia de astazi. Singura diferenta e ca macar dictatorul lor e puternic. Dictatorul poate fi si sui", a declarat cunoscutul om de afaceri care a reamintit prin ce a trecut el atunci cand a fost retinut.

"Am petrecut 48 de ore in total in arest, dar am scris aproape 70 de pagini... Acolo nu scrii ci sezi. Stai si astepti, dar e altceva ceea ce resimti in interior, stiind ca esti pandit doar sa faci o greseala care sa te inculpe, doar doar te autoincriminezi. Resimti o revolta in fata mistificarii si o furie rece tot timpul", a povestit Dinu Patriciu, momentul retinerii sale din mai 2005.

"Este evidenta inegalitatea de tratament si prezumtia de nevinovatie din unele cazuri.  Eu cred ca democratia incepe cu respectul legilor tarii si al institutiilor, or in cazul celor care conduc tara asistam la dispretul fata de institutii si legi iar eu mi-as permite sa-i rog pe reprezentantii tarilor diplomatice sa inceapa sa ia nota de aceatsa involutie democratica. Cred nu ar trebui sa se mai lase furati de demagogie si sa incepem o adevarata revolutie de sistem. Astazi traim intr-un stat in care exista doar puterea batei si asta se intampla cand exista atatia judecatori si procurori care sunt ofiteri", si-a incheiat pledoaria Patriciu.

"E clar ca ne aflam intr-un moment in care e nevoie de diversiuni. Motivatia diversiunilor sta de fapt in incompetenta guvernantilor", a mai declarat Patriciu.


Citeste mai multe despre   






















5376 vizualizari

  • +32 (34 voturi)    
    ??? (Joi, 9 septembrie 2010, 21:41)

    Arcash [anonim]

    Argumente sau dovezi, d-le Patriciu? Diferenta este enorma!
  • +32 (36 voturi)    
    Stim deja. (Joi, 9 septembrie 2010, 21:41)

    marinaru [utilizator]

    Basescu este vinovat pentru tot. Poate de asta a si castigat un al doilea mandat pentru ca prea toti ati fost pe el.
    • +20 (22 voturi)    
      sa fie ! (Vineri, 10 septembrie 2010, 2:04)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui marinaru

      daca e Basescu vinovat si pentru asta eu nu pot decat sa il felicit :) Bravo !
      • +6 (8 voturi)    
        Dinu PATRICIU: Eu nu cred in televiziune ! (Vineri, 10 septembrie 2010, 9:51)

        vamaiot [anonim] i-a raspuns lui Cristi

        Este afirmatia pe care Dinu Patriciu o face in acelasi emisiune in care isi aduce aminte ca l-a vazut pe Basescu dandu-i un pumn unui copil !

        Acum vine sa spuna ca arestarea este... ''ordinul lui Traian Basescu si are legatura cu prestatia jurnalistica a Realitatii TV.''

        Si im pare bine ca mai scapa un mic indiciu, da domnule prestatia jurnalistica, atunci cand ai prestatie neechidistanta nu ii mai poti spune jurnalism, ziarism, media ii poti spune prestatie , stiti, si artistii de la circ presteaza !

        Cand se clatina caracatita, organigrama e normal sa iesi sa strigi ''dictatorul'' dar vedeti voi, poporul a pierdut cultul dictatorului, si a ajuns sa urasca mai rau cultul hotilor, si oricine care dicteaza justitie si organizare a statului va deveni din calau - erou !

        Unii sunt asa de incompetenti incat vin in fata romanilor cu fraze parca transmise altor mafioti , nu unui popor , si mai inchei cu una de pomina !

        SOV: Intaritiva statul !

        Dar nu pot sa ma abtin,

        SOV: Izolatil pe Basescu !

        poate ca urmatoarea va fi:

        Izolatii pe romani !
        • +1 (1 vot)    
          COMPLETARE (Vineri, 10 septembrie 2010, 20:55)

          carat [utilizator] i-a raspuns lui vamaiot

          *....dar e altceva ceea ce resimti in interior, stiind ca esti pandit doar sa faci o greseala care sa te inculpe....*

          Mai Patriciule, daca esti curat, de ce ti-e teama ? Ce greseli poti face cand nu ai nimic de ascuns ?! Aaaa !!! Ai imbatranit si ti-e teama ca te lasa memoria si te vei incurca in minciuni !!! Doamne ajuta.
  • +20 (24 voturi)    
    vechiul discurs (Joi, 9 septembrie 2010, 21:43)

    rochiri [utilizator]

    Dictatura in UE!
    Prosti cred!
  • +22 (26 voturi)    
    umbla vorba la mine in cartier odata ca (Joi, 9 septembrie 2010, 21:45)

    Daniel [anonim]

    atunci cand a fost arestat a plans toata noaptea cand s-a trezit in celula cu alti detinuti, in arest preventiv....abia spre dimineata si-a revenit, a dormit un pic iar apoi au reusit sa ii obtina eliberarea...
    • +13 (17 voturi)    
      plange foarte usor,are celulita si o hidrateaza (Joi, 9 septembrie 2010, 22:05)

      Jean Minunatul [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      cred ca pe Patriciu l-au adus de la reanimare,are deja 2 pre-infarcturi si o fractura de coccis !
  • +19 (25 voturi)    
    Argumente (Joi, 9 septembrie 2010, 21:46)

    Vizitiul [utilizator]

    Ce fel de argumente, le aveti pe vreo caseta VHS sau CD? :)
  • +29 (35 voturi)    
    Scursura societatii... (Joi, 9 septembrie 2010, 21:47)

    Hopeless [anonim]

    .....dispari odata pentru totdeauna din viata romanilor...
    Poti sa-i iei cu tine si pe Ponta, Iliescu, C. Antonescu samd. Nu veti lipsi la nimeni. Garantat.
  • +33 (39 voturi)    
    Povesti (Joi, 9 septembrie 2010, 21:47)

    Leo [anonim]

    Un om nevinovat nu are de ce sa se teama!
    Nu Basescu decide condamnarile, ci judecatorii. Sa-i lasam sa-si faca treaba!
  • +18 (22 voturi)    
    Priviti cum sta pe scaun (Joi, 9 septembrie 2010, 21:51)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    un imbuibat cu burtă şi chelie
    Mi-l amintesc în anul 1990: obraznic !
  • +28 (32 voturi)    
    Halal logica (Joi, 9 septembrie 2010, 21:56)

    Dragos [anonim]

    Dar ca SOV chiar o fi acuzat pe drept de procurori, si-a pus oomul asta vreodata problema? Nu poti fi si bogat si inculpat in acelasi timp, ca altfel involueaza democratia?! Isi bate joc noi, omul asta...
  • +20 (24 voturi)    
    mi/e greata (Joi, 9 septembrie 2010, 21:56)

    profesor [anonim]

    Cat de ingrijorat pare Patriciu de dictatura din Romania. Pai ... daca la noi era dictatura el nu mai era de mult timp in libertate. Cred ca n-are notiunea termenilor. Un escroc si un om care si-a vazut propria-i tara ca pe o prada mare si grasa. Mi-este o greata enorma!!!
  • -18 (22 voturi)    
    hai sa fim seriosi (Joi, 9 septembrie 2010, 22:00)

    Tim [anonim]

    Nu il apar pe Vantu ca nu merita aparat. Pe de alta parte tipul are declaratia cea mai tare de dupa revolutie: Aparati-va Statul! Dar nici nu cred in arestarile astea de 29 de zile. Care ar fi motivatia?
    Dar ma uit ce face Patriciu: vanzarea Rompetrol o miscare de politica externa mult mai buna decat tot ce a facut Base. Apoi sistemul de burse: cunosc 2 oameni care au primit burse in studentie in ultimii ani. Imi spuneti ca a furat Petromidia etc. De ce ar fi el mai prejos decat OMV care ne-a luat Petrom cu tot cu resurse aproape gratuit? A incercat cineva sa aresteze actionariatul OMV? De bine de rau daca Patriciu a aberat cu privire la criza nu m-a afectat. Cat a aberat Base insa ...
    • +13 (15 voturi)    
      confunzi (Joi, 9 septembrie 2010, 23:43)

      sanaq [anonim] i-a raspuns lui Tim

      faci o confuzie...petromul l`am dat nu numai gratis, am si platit ca sa il ia austriecii, din calculele de la vremea respectiva petromul avea active mai mari decat tot ovmul mare si tare...dar nu tin minte sa il fi vandut base...poate ma insel dar eu cand ma gandesc la asa vanzari imi vine in minte psd si nastase...
  • +7 (11 voturi)    
    se strange latul ! (Joi, 9 septembrie 2010, 22:01)

    doru [anonim]

    hotii la puscarie ! nu-l suport pe bashinescu dar daca el este in spatele arestarii lui vantu il felicit !
    • +16 (18 voturi)    
      Nu Basescu aresteaza (Joi, 9 septembrie 2010, 22:50)

      fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui doru

      Uite cum sta treaba: pe vremea lui Nastase+Iliescu nu misca nimeni in front, nici vorba de astfel de arestari (a fost in schimb arestat unul care a scris un Armaghedon impotriva sefului), iar cand unul a fost arestat (neica Tarau), insusi prim-ministrul Nastase a iesit pe post sa-l apere, apoi pe procurorul care l-a arestat au vrut sa-l infunde.
      Ei, acum e si presa aiurea, insa parca si justitia incepe sa-si faca datoria. Si de-asta ai putea sa-l feliciti pe Basescu, pentru ca a fost si el un factor, acolo.
  • -12 (12 voturi)    
    Argumente, tegumente, ligamente (Joi, 9 septembrie 2010, 22:05)

    Frobenius [anonim]

    Se culege via, se stoarce mustul, se remaniaza vinul.
    Romani, distrati-va!
  • +22 (24 voturi)    
    Parole, (Joi, 9 septembrie 2010, 22:05)

    fillip [anonim]

    Parole, Parole, Hotul trebuie sa dea banii inapoi, si apoi bagat la "mititica".
  • +14 (16 voturi)    
    Your NEXT (Joi, 9 septembrie 2010, 22:06)

    HESS [utilizator]

    ,,Mesiu,, .
  • +23 (25 voturi)    
    similaritati (Joi, 9 septembrie 2010, 22:43)

    GoPo [anonim]

    Vorbeste HOTUL despre NEBUN !

    Si eu .... "Sunt ingrijorat de acumularea excesiva a AVERILOR de catre un singur om"!

    Conteaza ce cred eu? NU!
    De ce ar conta ce crezi tu?
  • +15 (17 voturi)    
    Ingrijorare mare (Joi, 9 septembrie 2010, 23:04)

    robert.b [utilizator]

    Iar eu sunt foarte ingrijorat de cresterea din ce in ce mai mare a burtii Dvs. Sunteti cumva balonat?
    • +9 (11 voturi)    
      raspund (Vineri, 10 septembrie 2010, 0:58)

      patricu [anonim] i-a raspuns lui robert.b

      mai robert uite cum sta treaba..de cand a iesit basea nu mai merg afacerile..si simt ca merg in jos..iar burta e pe fond de stres ,mananc mult pe fond de stres si mai recent beau si apoi plang
  • +13 (15 voturi)    
    camorra (Vineri, 10 septembrie 2010, 0:31)

    chapi [anonim]

    Imediat cum a intrat Vantu la rece si la mancat ghiveci de criza, brand de zdup, a iesit si Ioan Niculaie la atac sa spuna ca abia asteapta sa importe gaze de la rusi de doua ori mai scumpe, ca pe el l-a dezavantajat ordonanta lui Videanu care il obliga sa sustina producatorii romani de gaze care le furnizau la preturi de doua ori mai mici fata de cele din import!! Cititi pe money whatever, aia cu afacereza, aia ai lui sov.
    Securistii astia lucreaza impotriva intereselor statului, pacat ca sunt romani vanduti, daca tot se dau asa de destepti de ce nu fac totul sa salveze economia? Penca stie mai bine ursul rusesc. Mi-e sila de toti.
  • +8 (10 voturi)    
    next! (Vineri, 10 septembrie 2010, 0:46)

    kamaradu [anonim]

    Ii e frica ca urmeaza! Doar stie cite magarii a facut! Sper ca si ilici sa fie pe lista!
  • +10 (12 voturi)    
    d-le Patriciu (Vineri, 10 septembrie 2010, 0:49)

    ady [anonim]

    faptul ca un fost capitan de vas a candidat la presidentie si a castigat va ramane in istorie ..voi astia miliardarii de carton care muriti daca nu mai faceti afaceri cu statul o sa fiti o pata neagra in istorie ,si asta va roade
    P.S cand tiganul e vinovat tot el ameninta
  • +9 (9 voturi)    
    Fiecare cu grijile lui (Vineri, 10 septembrie 2010, 6:47)

    Leon [anonim]

    Pe mine ma ingrijoreaza de pilda ca o mina de oameni au acumulat o putere economica excesiva, cu ajutorul careia vor sa controleze tot: clasa politica, justitia, mass-media.
  • +7 (9 voturi)    
    presa (Vineri, 10 septembrie 2010, 8:30)

    nafets7ro [utilizator]

    Pe mine ma ingrijoreaza mai degraba "acumularea excesiva" a presei in jurul a 3 oameni si ca o buna parte din populatie ia de bun tot ce degurgiteaza trusturile fara a reflecta cat de cat asupra informatiilor.
  • +7 (7 voturi)    
    Unde esti tu Tepes doamne....? (Vineri, 10 septembrie 2010, 9:20)

    cornel [anonim]

    Ce rechin doamne ! In toate tarile din jur,foste comuniste, au cam disparut oligarhii gen Patriciu.Poate si noi, chiar daca mai tarziu.....Noroc de faptul ca suntem in NATO.
  • +9 (9 voturi)    
    afaceristi romani (Vineri, 10 septembrie 2010, 9:21)

    Mircea [anonim]

    Este de remarcat un lucru important si anume faptul ca, desi acesti mari afaceristi se dau nemultumiti de lucrurile din Romania si il injura pe Basescu, nici unul nu isi ia averea sa plece cu ea in strainatate, unde crede el ca este mai bine, si sa-si continue afacerile acolo. Pleaca in schimb tot cei amarati..
    Rezulta ca :
    1. Mai este inca mult de furat in Romania !
    2. Toti acest afaceristi (SOV, Patriciu, Becali, Nicula,etc.etc.) pot castiga numai in Romania dar nu s-ar descurca in tari in care legile functioneaza
  • +8 (8 voturi)    
    Patriciu+ Vantu = PArteneri la furt (Vineri, 10 septembrie 2010, 9:28)

    Cata [anonim]

    Hotul il apara pe hot, pentru ca stie ca si el este la rand, si nu prea ii convine. Patriciu promit sa mai donez gadienilor si procurorilor 25% din salariu meu pentru ca sa iti asigure un loc bun si permanent langa Vantu
  • +4 (4 voturi)    
    putere (Vineri, 10 septembrie 2010, 10:15)

    ela [anonim]

    si noi sunt ingrijorati de acumularea puterii ec.in mana unor oameni care au inselat alte mii de oameni sau statul adica tot pe noi oamenii.Cand ii vezi pe imbuiubatii astea la tv care se apara unul pe altul iti vine sa dai fuga la frigider sa iei putina lamaie.
  • +6 (6 voturi)    
    Teapa statului roman (Vineri, 10 septembrie 2010, 10:25)

    Silviu [anonim]

    Responsabilul cu teapa statului roman de 600 milioane, pe care kazahii nu au de gand sa o plateasca comenteaza arestarea altui hot.
    Ar fi putut sa taca , era mai interesant din punct de vedere al mesajului sau . Asa isi intareste imaginea de hot care apara alti hoti.
    De ce nu au sarit si alti "miliardari " romani sa tipe din gura de sarpe ? Nu le e frica ? Dar au tacut tocmai pentru a nu fi asociati cu Hotul National.
    Asa cum trebuie o clasa politica cu venituri din munca si nu din contracte cu statul asa este necesara o clasa de patroni romani cu afaceri cinstite si corecte. Dar de asta e responsabila o clasa a judecatorilor cinstiti care sa separe marginea societatii de cei care ne conduc...
    Ceea ce stiati ca lipseste...
  • -6 (6 voturi)    
    Naspa (Vineri, 10 septembrie 2010, 10:34)

    Virgil [anonim]

    Ma uit la comentariile de pe acest forum si nu-mi vine sa cred. Nu-mi vine sa cred ca am avut o Revolutie, nu-mi vine sa cred ca am scapat de comunism. Nu prea se vede, sincer. Aceiasi manipulare de tip cripto-comunist, numai ca acum in rolul lui Ceasca este un marinar mediocru si care se uita cam crucish. Un pic penibil, dar tot nu-mi vine sa cred.
    • +5 (5 voturi)    
      cum ai ajus la concluziile astea??? (Vineri, 10 septembrie 2010, 11:07)

      neutrino [anonim] i-a raspuns lui Virgil

      Mai postac, vezi ca ramai fara ratia de paine pe timp de criza...si nu prea te vad bine. Noi nu am avut o Revolutie ci o lovituta de stat, pusa la cale de alde ilici iar musiu paturiciu a beneficiat din plin de pe urma ei, vezi indrumarile lui lici catre paturiciu si altii. abia acum, la 20 de ani dupa (cam mult) am inceput si noi sa miscam: vezi SOV, Voicu, Diaconescu, Becali..etc. So, daca asta e comunism si tie nu iti place, iti cumpar eu un bilet dus in Coreea de Nord, la "democratie" si lasa-ne pe noi aici, in "cripto-comunism"
    • +5 (5 voturi)    
      la nashpa (Vineri, 10 septembrie 2010, 11:10)

      timtim [anonim] i-a raspuns lui Virgil

      bai frate, tu asociezi Revolutia cu dreptul de a jefui o tara! Nu-mi amintesc ca asta sa se fi strigat atunci: "Vrem sa furam! Cat mai mult ptr cat mai putini!". Cati ani ai? Aveai ochi atunci? Ochi cu care sa intelegi nu doar sa vezi farfuria din fata. Nimeni nu spune ca actuala putere o fi vreo "virgina" in ale politicii. Nu! Stie multe, e o curva cu multe fete insa atunci cand negi evidentele inseamna ca esti vecin bun cu nebunia. Oare cei 300.000 de pagubiti or fi pure inventii? Oare alte si alte inginerii financiare facute pe mosia lui SOV, scrise "combativ" de ziaristi neaflati mai deunazi in solda lui SOV au fost imaginatii ale unor debutanti in ale jurnalismului? Coane, recunoaste si tu ca si Badea ca e greu sa musti mana care te hraneste. Si te hraneste bine! Chiar daca acea mana e plina de dejectii, continui sa o adulmeci ca un caine credincios, trecand eroic peste reactia de voma provocata de miros stiind ca tine in mana bucata de carnita ce-ti aduce linistea pantecului si libertatea de a perora ineptii. Poate ar fi bine sa retii ca banii pe carte-i castiga pseudo-ziaristi - oameni care altfel in lumea reala cu greu ar deosebi un gandac de colorado de o gargarita - sunt munciti cu sudoare si chiar cu sange de oameni care se chinuie cu un salariu din ce in ce mai minim. Si pe care onor' guvernul il vrea redus la zero!
    • +7 (7 voturi)    
      Da' oamenii aia inselati de Vantu cu FNI (Vineri, 10 septembrie 2010, 11:17)

      CCC [anonim] i-a raspuns lui Virgil

      n-au dreptul la justitie? Da' Maria Vlas de ce a facut puscarie, daca toata povestea e incalcarea libertatii presei? Voi va auziti ce spuneti, mai ganditi uneori inainte sa vorbiti??? Povestea e simpla, un excroc si un delicvent a cumparat cu banii furati de la naivi o televiziune si a folosit-o in scop personal. Acum e arestat pentru ca e excroc si delicvent, nu pentru ca are televiziune! Mai ganditi mai baieti, si daca nu va place tara duceti-va in alta parte! Mie tocmai a inceput sa-mi placa in Romania!
    • +3 (3 voturi)    
      au (Vineri, 10 septembrie 2010, 15:40)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Virgil

      adica daca a fost revolutie nu mai trebuie arestati escrocii?
    • 0 (0 voturi)    
      NASPA (Vineri, 10 septembrie 2010, 21:07)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui Virgil

      Da ba, naspa, pe toti ne plsteste Basescu !
  • -7 (7 voturi)    
    Nu mai avem loc de prosti (Vineri, 10 septembrie 2010, 11:27)

    mugur [anonim]

    Cand oare isi vor da seama idiotii care l-au votat pe basescu si multi care nu s-au sinchisit sa se duca la vot, ca sa evite (re)alegerea "pletosului" in functia de presedinte, ca tara asta se indreapta spre dictatura acestui personaj ? Sunt oare greu de citit sau urmarit la TV masurile pe care basescu le intreprinde pentru a se eterniza la Cotroceni ? TREZITI-VA !
    • +4 (4 voturi)    
      Vezi ca Vantu nu mai are bani (Vineri, 10 septembrie 2010, 13:24)

      CCC [anonim] i-a raspuns lui mugur

      si scrii textele astea gratis. Sper ca ai stomacul tare :))))).
  • -9 (9 voturi)    
    Nu mai avem loc de prosti (Vineri, 10 septembrie 2010, 11:28)

    mugur [anonim]

    Cand oare isi vor da seama idiotii care l-au votat pe basescu si multi care nu s-au sinchisit sa se duca la vot, ca sa evite (re)alegerea "pletosului" in functia de presedinte, ca tara asta se indreapta spre dictatura acestui personaj ? Sunt oare greu de citit sau urmarit la TV masurile pe care basescu le intreprinde pentru a se eterniza la Cotroceni ? TREZITI-VA !
    • +5 (5 voturi)    
      m-ai omorat (Vineri, 10 septembrie 2010, 15:38)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui mugur

      m-ai terminat cu "dictatura", in secolul 21, in UE. Te mai cred doar pensionarii de la tara. Si ma termini si cu "pletosul". Mai bine zi-i repetentul chiulangiu, ca e mai aproape de adevar.
    • +4 (4 voturi)    
      amice... (Vineri, 10 septembrie 2010, 15:41)

      sfarsitoru [anonim] i-a raspuns lui mugur

      cunosti continuarea nu ?
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Vineri, 10 septembrie 2010, 14:18)

    io [anonim]

    nu stiu cum sa zic, dar sa stai in fata lumii intregi si sa spui asemenea aberatii e de ordinul fantasticului.

    honey, you need a shrink, ok?
  • +5 (5 voturi)    
    SOS (Vineri, 10 septembrie 2010, 14:54)

    vasia [anonim]

    PATURCIU prezinta-te la satra si fa-ti valiza. Urmatoarea serata la Jilava o organizam in cinstea ta.
    Comitetul de Organizare
  • +5 (5 voturi)    
    deranj mare (Vineri, 10 septembrie 2010, 15:36)

    MirceaA [utilizator]

    escrocii strang randurile, ca e pericol mare. Nu se mai "pupa nimeni pe gingii", toti sunt cu morcovul bagat pana la frunze si tipa ca din gura de sarpe ca e facatura politica la ordinul lui Basescu. Daca stau si ma gandesc, Basescu de aia a si fost votat.... ca a promis ca-i baga pe astia dupa gratii.
  • +5 (5 voturi)    
    pe cand... (Vineri, 10 septembrie 2010, 15:39)

    sfarsitoru [anonim]

    vedem si Motanu pentru 24-48h la cutie ?
    • 0 (0 voturi)    
      nu 24-48, (Vineri, 10 septembrie 2010, 22:54)

      nemanipulabila [utilizator] i-a raspuns lui sfarsitoru

      eu vreau sa stiu cand il vedem definitiv la cutie. pe felix. si pe sov. si pe ilici. si pe patriciu. si pe nastase. etc.
      si lista e lunga.
      deci pe adevaratii periculosi antiromani.
  • +1 (1 vot)    
    Niste grasi plini de colesterol....si nu mai crapa (Vineri, 10 septembrie 2010, 20:53)

    Dakota [utilizator]

    Oare sunt singurul care asteapta pe din-astia ca patriciu, vantu...iliescu , etc ..sa faca un infracyt si sa crape dracului odata?!?!
    Sa nu-i mai vad si sa nu mai aud de ei!!
  • 0 (0 voturi)    
    niste nenorociti (Duminică, 12 septembrie 2010, 15:13)

    Carmen Maria Brasov [anonim]

    basescu e un nenorocit noi nu mai putem abia ne mai taraim de la o zi la alta si pe el il taie ca ar trebui sa-l aresteze pe vantu maine poimaine ma aresteaza si pe mine un simplu cetatean ca poate a aflat ca nu l-am votat pe el sau poate nu ii place de fata mea.Toti locuitorii acestei tari sunt in pericol datorita lui si se mai spunea ca pe vremea lu Ceausescu te aresta daca spunei ceva dar acu cum e?Toata nebunia asta cu Vntu nu e decat o mascarada se pare ca omul asta nu a mai centrat cu bani sau altcava la base de asta a fost inchis.Motive................ ca vai de mine la ajutat pe Popa si...................omul a fost cinstit si a recunoscut ca este prieten cu el ,dar ce poti face, zic basescu si ..............O sa ajungem niste muritori de foame.