Steaua - Astra 1-1

Ilie Dumitrescu si-a dat demisia: "Renunt din cauza suporterilor care nu ma mai doresc la echipa". Becali: "Sa fie sanatos!"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 20 septembrie 2010, 22:49 Revista Presei | Radio TV

Ilie Dumitrescu
Foto: AGERPRES
Antrenorul Stelei, Ilie Dumitrescu, si-a dat demisia in aceasta seara, imediat dupa incheierea partidei Steaua-Astra 1-1, scrie Gazeta Sporturilor.

"Am prins o zi proasta. Am venit sa ajut echipa asta, am venit cu sufletul deschis, dar nu pot continua... demisionez. Suporterii si-au indeplinit obiectivul, Ilie Dumitrescu a plecat. Am jucat prost, pacat de evolutia de la Liverpool. In continuare sint alaturi de jucatori, nu am luat nimic de la aceasta echipa, am venit gratis... Renunt din cauza suporterilor care nu ma mai doresc la echipa", a anuntat Ilie Dumitrescu in emisiunea Fanatik Show (Digisport TV).

Gigi Becali a declarat la GSP Tv ca nu poate sa-l faca pe Ilie Dumitrescu sa se razgandeasca deoarece acesta "este om de onoare si se tine de cuvant". "A demisionat? Sa fie sanatos!... Nu stiu pe cine o sa pun in loc. E, oricum, urat sa vorbesc despre un inlocuitor pentru Ilie in momentele astea", a mai declarat Becali.

Daca Emerich Ienei sau Helmuth Duckadam au declarat ca spera ca decizia lui Ilie Dumitrescu sa fie luata "la cald" si sa revina asupra ei, presedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat la Fanatik Show ca antrenorul Stelei a demisionat fiindca "a fost lucrat din interior".

Intervenit telefonic la GSP TV, Marius Lacatus s-a aratat surprins de demisia lui Ilie Dumitrescu dupa doar cateva etape, mai ale ca se afla la doar un punct de primul loc. Simbolul Stelei a mai declarat ca ar accepta sa antreneze din nou echipa daca i s-ar propune asta.


Citeste mai multe despre   






















9684 vizualizari

  • +6 (18 voturi)    
    BRAVO! (Luni, 20 septembrie 2010, 22:52)

    yess [anonim]

    Bravo Ilie! Ai stofa mai buna decat ajutor la cioban!
    • +6 (6 voturi)    
      SIngurul care o sa reziste mai mult de 6 luni... (Marţi, 21 septembrie 2010, 8:56)

      ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui yess

      la Steaua este chiar Jiji in persoana! :))
  • +23 (25 voturi)    
    :)) (Luni, 20 septembrie 2010, 22:53)

    Silviul [anonim]

    Ăsta cât a rezistat, 3 săptămâni? Ce **** mea, e antrenor nu e mama Omida, Dupa un an doi se vad rezultatele.
    • +2 (4 voturi)    
      Imi pare rau de Ilie(jucatorul) (Marţi, 21 septembrie 2010, 10:47)

      Alex One [anonim] i-a raspuns lui Silviul

      Dar adevarul e ca echipa nu joaca. Exact ca in epocile Hagi, Laca si Dorinel. Numai ca Ilie a avut alta trupa, teoretic mult superioara. Daca nici cu amaratii de la Urziceni,care dupa ce bate Steaua o fura cu 4-0, si cu Astra nu reusesti nici macar un chinuit de 1-0 ce pretentii sa ai cand vor merge la Galati sau vor juca cu Dinamo ori Rapid (iar 1-5 ca-n primavara? ). Desi nu-l agreez pe Dragomir parca asi crede si eu ca intr-adevar Ilie a fost lucrat .Cel putin la Urziceni jucatorii au lasat impresia ca au refuzat jocul. Ca sa nu mai vorbim de episodul cu Apostol la Liverpool. A mai pomenit cineva ca un jucator sa refuze sa joace pe Anfield ? Astia de la Urziceni parca au fost adusi impotriva vointei lor si acum se comporta ca atare, in loc sa se fi razbunat pe Bucsaru fac fite la Steaua !Bavo Gigi, buna miscare ai facut( ca de obicei de altfel) ai dat milioane pe niste chifle ! Cred ca Ilie a cautat pretextul cu injuriile galeriei de a da bir cu fugitii in perspectiva urmatoarelor infrangeri foarte previzibile cu Galati si Napoli ,dupa care sigur l-ar fi executat nu numai suporterii ci si Becali.
  • -8 (22 voturi)    
    hahahahahahahaha (Luni, 20 septembrie 2010, 22:54)

    tirtau [utilizator]

    mizerie ...hahahahaha.....in ce mizerie traimmmmmm.hahahahahahahahahahaha
    • +10 (16 voturi)    
      hahaha (Luni, 20 septembrie 2010, 23:44)

      eu [anonim] i-a raspuns lui tirtau

      si asta e motiv de ras ghiolbane?
      • +1 (5 voturi)    
        Da, este o solutie! (Marţi, 21 septembrie 2010, 7:51)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui eu

        Rasul curata destul de bine mizeria umana. Unii prefera insa o alta solutie....radical opusa rasului.
  • +20 (20 voturi)    
    Pentru Jiji (Luni, 20 septembrie 2010, 23:57)

    Tica [anonim]

    Nea Jiji, dar cu Vanghele nu vrei sa incerci?
    • +2 (2 voturi)    
      asta (Marţi, 21 septembrie 2010, 10:12)

      ha,ha [anonim] i-a raspuns lui Tica

      e tareeee!!!
  • +14 (16 voturi)    
    Foarte bine! (Marţi, 21 septembrie 2010, 0:02)

    pete1 [utilizator]

    N-are rost sa te pui cu prostu'....ca poate se ia!
  • +17 (19 voturi)    
    asta este sadomasochismn de acum (Marţi, 21 septembrie 2010, 0:53)

    ioba [anonim]

    si-a batut joc de Hagi (nasul), si-a batut joc de Dorinel Munteanu, de Lacatus, de S(h)toichita, de Piturca (prietenul), de Zenga..........

    cat de lacom, prost si fara coloana trebuie sa fii ca sa te incurci cu asa un specimen oligofren (na ca facui o aroganta)?

    intr-o tara normala cu oameni demni nu ar aparea nici o stire despre cioban si nu s-ar incurca nici un antrenor cu el.... nici un fotbaliator nu ar semna cu acest club si nu s-ar lasa prezentat la palat

    dar cum nu este tara normala si cum multi se lasa cumparati pe doi arginti tare ma tem ca se vor gasi destui care vor juca dupa cum le canta fluierul ciobanului oligofren.
  • +8 (8 voturi)    
    Becalicu! (Marţi, 21 septembrie 2010, 2:52)

    Vizitiul [utilizator]

    Oare cand intelege Becalicul ca nu are nici o sansa sa faca treaba la Steaua?
  • +13 (13 voturi)    
    Cit timp va mai trece.... (Marţi, 21 septembrie 2010, 5:41)

    Cadillac [utilizator]

    ...pina veti intelege urmatoarele:

    Comparatia lui bucali cu un cioban este o jignire adusa celui din urma !

    bucali nu este altceva decit o eroare genetica.
    • +7 (9 voturi)    
      eroare genetica (Marţi, 21 septembrie 2010, 8:31)

      clar [anonim] i-a raspuns lui Cadillac

      Si ce tara e aia pe caer o eroare genetica o reprezinta in parlamentul european. Iti zic eu: o tara de cacat.
  • +7 (7 voturi)    
    vai (Marţi, 21 septembrie 2010, 5:50)

    dan [anonim]

    DAca becali nu pleaca se alege praful de steaua
  • +2 (2 voturi)    
    Nu este un antrenor bun dupa mine! (Marţi, 21 septembrie 2010, 8:25)

    Gheorghe [anonim]

    Din moment ce spui dupa un meci pierdut cu 4-1 ca nu ai ce reprosa echipei si tie personal.Un antrenor bun ar fi vazut forma slaba in care este Nicolita de exemplu si nu l-ar fi introdus titular. Foarte multe mingi il cauta pe acest om si nu mereu le rezolva corespunzator. Un antrenor bun ar fi vazut din prima ca fotbalul jucat de stelisti in ansamblu este lent, lentoare care se manifesta aproape la toti jucatorii din momentul in care primeste mingea de la coechipier.Joaca de parca ar fi singuri pe teren, ori nu sunt singuri si de foarte multe ori am vazut cum au fost deposedati foarte usor din spate Timpul de reactie este prea lung si de aia am avut aseara impresia ca astristii erau mereu primii la minge, Ar fi vazut ca stopul mingii nu functioneaza ca sunt prea lungi si usor interceptanile de adversar si in fine ar fi vazut puzderia de pase date fara noima pe principiul scaparii de minge ca sa nu mai vorbim de lipsa suturilor de la distanta. Poate ca unii sunt incantati de jocul combinativ din fata portii adverse si poate ca si eu as fi incantat daca nu ar fi . . . steril. Dar e steril. Stelei ii trebuie un antrenor strain bun, nu plevusca. care sa vin la echipa cu viziune diferita de cea a antrenorilor autohtoni care sunt toti o apa si un pamant facuti antrenori la aveiasi scoala deci aceleasi notiuni de baza.
    • 0 (2 voturi)    
      Dar Ilie a fost vreodata antrenor? (Marţi, 21 septembrie 2010, 13:24)

      ilie meserie [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      Ai scris acest mesaj ca si cum aveai asteptari de la Ilie Dumitrescu, "cel mai prost antrenor pe care l-a avut Otelul", dupa cum zicea cineva cu umor.

      Asta e realitatea trista: Jiji nu mai are acces la niciun antrenor rezonabil din tara, ca i-a porcait pe toti in ultimii 10 ani. Iar de cei din afara nu are bani si nici chef sa semneze cine stie ce contract beton ca sa plateasca milionul de euroi daca face pe nebunul.

      Asa ca o sa carpeasca in continuare pe bani putini si calitate joasa. Credeti ca nu se poate mai rau decat Ilie Dumitrescu? O sa vedeti ca se poate.
      • +1 (1 vot)    
        Sfur ca . . . (Marţi, 21 septembrie 2010, 14:19)

        gheorghe [anonim] i-a raspuns lui ilie meserie

        . . . nu asteptam mai nimic de la Ilie, dar, asa e omul, trage speranta . . .
  • -1 (7 voturi)    
    Nu urmaresc fotbalul (Marţi, 21 septembrie 2010, 9:02)

    m [anonim]

    dar pot sa spun ca Ilie Dumitrescu a ramas acelasi agramat ca si acum 16 ani cand juca la turneul mondial din SUA. Intamplator am prins declaratia lui la radio si vreau sa va spun ca am auzit mai rar un om care sa se exprime mai greu si sa fie atat de dezlanat in idei. E normal sa nu poti face treaba daca nu esti in stare sa spui jucatorilor ce te astepti de la ei.
    • +5 (5 voturi)    
      Dumitrescu (Marţi, 21 septembrie 2010, 10:06)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui m

      Prost nu e...... nu o fi avind stofa de mare antrenor mai curind. Oricum, cind esti marcat psihic de timpeniile lui jiji cind menirea ta este sa te concentrezi pe munca de antrenor, exista si posibilitatea nici sa nu mai stii ce vorbesti.

      Oricum, cel mai penibil mi se pare pozitia si declaratiile infractorului Dragomir Mitica care ii ia apararea colegului intru matraplazlicuri Becali George.... Daca se baga Justitia in ei, astia trebuie luati la pachet...
  • +5 (5 voturi)    
    Fara iesire? (Marţi, 21 septembrie 2010, 10:16)

    IDT [utilizator]

    Am mai scris aici despre miliardarii "de carton" implicati in fotbal (vezi exemplul Urziceni!). Mai devreme sau mai tarziu, vor avea toti aceeasi soarta, veti vedea. Cat de tarziu? Cata vreme va mai face audienta vuvuzelelor de pe posturile asa zis sportive, va mai tine... Pe de alta parte, sa nu uitam ca asa zisii "suporteri" turbati de azi, l-au facut pe besmetic EUROIparlamentar!!! Acum sa se spele cu el pe cap, ca eu la stadion nu ma duc oricum pana va pleca si el si "ultrasii" extremisti si dezorientati complet de la realitate.
  • +1 (5 voturi)    
    ciobanul i-a facut vant! (Marţi, 21 septembrie 2010, 10:51)

    brod [anonim]

    iata cum stau lucrurile cu adevarat: fratii becali aveau o oferta de la o echipa din china pentru torje si brandan (la pachet). de aceea, ei au cerut ca brandan sa joace altceva - erau chinezii in tribuna, ca sa-l evalueze. acetsa este secretul. a mai insistat si finul borcea, ca si el e interesat de vanzarea lui torje. dinamo-steaua nu mai e o adversitate, ci o cooperativa.
  • +2 (4 voturi)    
    Ce chestie... (Marţi, 21 septembrie 2010, 11:15)

    Pantera Roz [utilizator]

    Si eu care ziceam ca-l prinde macar iarna pe Ilie la Steaua...Sunt dinamovist,asa ca n-ar trebui sa ma bag in discutia asta.Nu-mi place nici de Ilie ca antrenor,asa cum nu-mi place nici de Hagi.Dar cred ca Ilie s-a pripit.Macar pt. repriza 1 de la Liverpool.Am vazut un joc bun acolo.Cu rabdare,cred ca putea sa o faca pe Steaua sa joace un meci intreg ca acolo.Si nu mai sufla nimeni in fata ei,cel putin in campionat.Pai la Dinamo, Andone ar trebui schimbat din 2 in 2 etape,daca ne-am lua dupa "criteriile" lui Becali sau dupa "ultrasii" infierbantati din varii motive..Nici suporterii stelisti nu au rabdare si-i dau apa la moara ciobanului.In locul lui Ilie-fara salariu,cum lucra el-stateam la Steaua si-mi vedeam de treaba numai sa-i scot peri albi lui Becali,pt. ca asta trebuie "lucrat" cu metodele lui...
  • -1 (1 vot)    
    Succes la galerie! (Marţi, 21 septembrie 2010, 17:35)

    da capo [utilizator]

    Ilie, daca nu a mers sa faci o echipa de fotbal ca o pictura, incearca macar sa faci o galerie de pictura ca un meci de fotbal. Succes ! si rabdare, ca lista vedetelor steliste e mai scurta decit poate da Becali afara, intr-un an, un an jumate, iti vine iar rindul!