Radu Moraru despre protestul din fata CNA: I-a scos Voiculescu si foamea in strada. Mitingul lui Vuvuzel si Gudurel

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 9 noiembrie 2010, 23:58 Revista Presei | Radio TV

Radu Moraru
Foto: B1 TV
Radu Moraru i-a atacat in emisiunea "Nasul" (B1 TV) de marti seara pe Mircea Badea si Victor Ciutacu numindu-i "Vuvuzel" si "Guderel" si spunand ca acestia au fost in strada de Dan Voiculescu. Moderatorul i-a acuzat pe cei doi ca s-au comportat ca doi veritabili lideri sindicali, protestul impotriva CNA-ului transformandu-se prin lozinci si mod de manifestare intr-un miting electoral.

"Acolo a fost afisat un banner urias cu Basescu. Cativa oameni l-au chemat pe dl Gadea acolo, a venit, l-a inspectat, si-a dat acordul si a plecat apoi in mijlocul multimii. Ori ei ziceau ca nu vin cu un mesaj politic", a declarat jurnalistul Tiberiu Lovin (reportervirtual.ro) in cadrul emisiunii.

B1 TV a prezentat interviuri cu oameni veniti la miting cu microbuzele si autobuzele din Alexandria, nefiind in stare sa spuna exact pentru ce au venit acolo. "Am venit pentru ca... aaa... profesorii au salarii mici... aaa pentru ca bunicii mei cand primesc pensia...aaa... Nu am mai fost la alte mitinguri ci e prima dat cand vin cu par..." se balbaia unul dintre tinerii veniti din Alexandria.

"S-au facut de ras cu numarul mic de oameni scosi in strada. Ce mai urmeaza? Sa scoata copii din gradinita?... I-a scos Voiculescu in strada ca a inceput sa ruleze pe fond si procesul lui cu Institutul de Cercetari Alimentare (ICA). Nu o sa scape usor fiindca a luat 3 ha cu 100 de mii de dolari in buricul din Baneasa unde mp nu a coborat nici acum sub o mie de euro", a declarat Radu Moraru.


Cateva sute de persoane au protestat alaturi de Mircea Badea si Victor Ciutacu in Piata Constitutiei, dorind sa atraga atentia asupra amenzilor primite de la Consiliul National al Audiovizualului (CNA). Mitingul din Piata Constitutiei a inceput in jurul orei 14.00 si s-a incheiat, fara incidente, in jurul orei 16.00.

Solicitarea de aprobare a mitingului a fost depusa de Mircea Badea si Victor Ciutacu. Cei doi au luat aceasta decizie dupa sedinta CNA din 28 octombrie. Atunci, CNA a amendat cu 10.000 de lei Antena 3 pentru emisiunea "Sinteza zilei" din 14 septembrie, in care s-a incalcat dreptul la propria imagine al Elenei Udrea, iar Mircea Badea si Victor Ciutacu au folosit un limbaj injurios comentand o inregistrare care prezenta vizita ministrului la Vaslui.


Citeste mai multe despre   



















6863 vizualizari

  • +21 (33 voturi)    
    as vrea sa vad catalogul elevilor de la miting... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:06)

    popcorn monta [utilizator]

    sau erau cu profesorii acolo si sunt prezenti.asta e educatia ce o primesc in scoala.pe diploma de absolvire o sa scrie:mitingist de alexandria by liviu dragnea.
  • +25 (37 voturi)    
    vuvuzel si gudurel (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:10)

    irina [anonim]

    Am vazut si filmuletul. Voi l-ati vazut pe tanarul care intrebat fiind cu ce scop a venit la miting s-a balbait si a raspuns ,, eu sunt mai nou, am venit cu par...'' si a ramas blocat, nu mai stia ce sa spuna, ca s-a dat de gol ca a venit cu partidul (conservator cu siguranta).
    Nu dezinformati.
    Mai vuvuzel si gudurel, cat timp faci isterii de emisiuni, injuri pe cine vrei si cand vrei, nu te poti plange de libertatea presei.
    • +9 (13 voturi)    
      rectificare (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 4:26)

      irina [anonim] i-a raspuns lui irina

      de fapt ai lui Dragnea
  • +21 (31 voturi)    
    Limbaj injurios? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:17)

    max [anonim]

    Abia acum au observat? Le-a luat ceva timp.
    Le sugerez CNA sa revada inregistrarile de la Antena3 din ultimii 2-3 ani. Vor fi surprinsi.
  • -23 (31 voturi)    
    Mama si tata au fost la miting (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:37)

    mil [anonim]

    - sunt bucuresteni
    - nu mor de foame
    - nu sunt in partidul lui Voiculescu

    si mi-au spus ca nu au vazut nici grupuri si ca era plin de pensionari veniti cu nepotii ca lumea venea si pleca...in niciun caz nu a fost vorba de mitingisti profesionisti, adusi cu autocaru'.

    sa ii fie rusine lu' Pupincurel ca se ia de parintii mei gratuit.
    • +12 (18 voturi)    
      ba (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 2:38)

      NewLevel [anonim] i-a raspuns lui mil

      Ba sa le fie rusine parintilor tai ca te-au crescut asa.
      • 0 (4 voturi)    
        totusi (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 16:13)

        Ana [anonim] i-a raspuns lui NewLevel

        Dimpotriva, tu ar trebui sa-ti bagi capul in pamant pt ca vorbesti de parintii altora
    • +13 (19 voturi)    
      ... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 2:43)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui mil

      Sa inteleg atunci ca autocarele din piata au fost aduse de Basescu, pentru manipulare? Hmmmm...
      • +3 (3 voturi)    
        Incorect! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:26)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui Aph

        De fapt, Basescu e mana-in-mana cu Gadea si Badea! E cat se poate de clara treaba...

        :)) :)) :))

        Nici nu vreau sa ma gandesc ce-a fost la gura lui Badea cand a povestit despre miting :)) :))
    • +10 (16 voturi)    
      Da' de ce s-au dus i-ai intrebat? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 9:19)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui mil

      ..doar se plictiseau sau poate in amintirea vremurilor bune cand lucrau ca Felix sub acoperire..
    • -2 (2 voturi)    
      Idem (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 18:27)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui mil

      Sunt student, sunt din Bucuresti, nu mor de foame, Doamne ajuta, parintii mei nu-l suporta pe Dan Voiculescu, iar pe mine domnule Radu Morar ma injurati gratuit, la fel cum i-ati injurat prin declaratia voastra pe multi alti oameni, cu mult mai destepti decat dumneavoastra, care au fost prezenti acolo.
    • +3 (3 voturi)    
      Analize ai? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:23)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui mil

      1. Niste parinti ca aia pe care i-ai descris tu, nu pot avea copii :))

      Ergo: Esti infiat / infiata.

      2. "Lumea venea si pleca" - gura casca? Parintii tai adoptivi erau la gara? Mister!

      3. Era plin de pensionari veniti cu nepotii :))

      Eterogen grup: parintii tai adoptivi (relativ bogati si distinsi), oameni sarmani din Alexandria si bunici cu nepotei :))

      Jos palaria pentru tovarasii Gadea si Badea! Un miting reusit impotriva CNA-ului =))

      P.S. Sa-l vad pe cultul de Badea cum mai rade de aia care danseaza ca pinguinul dupa aceasta reusita "manifestatie de protest" :)) :)) :))

      P.S.2 Badea, mi-ar placea sa-ti dea astia inapoi fabrica de la Gherla, poate ai redeveni un om muncitor si simpatic. Daca a mai ramas ceva din tine...
    • -2 (2 voturi)    
      Si eu am fost (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:57)

      Cony [anonim] i-a raspuns lui mil

      Bine Mil!
      -nu sunt bucurstean
      -nu mor de foame
      -nu sunt membru de partid.
      si am fost la miting.
      Parintii tai au dreptate. Sa fii mandru!
  • -23 (31 voturi)    
    Cata prostie (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:37)

    lucian [anonim]

    Domnule Morar ori esti prost...informat.... ori cauti nod in papura... dar acesta a fost un miting de/ din 2 persoane. Iar despre pupincurismul colosal de care dai dovada cand Basescu abereaza inconstient in emisiunile tale, iar noi, oamenii de rand.... carora nu ne pasa de cati bani iei tu.... noi nu avem cu ce sa cumparam mancare.... ei cum sa te numesc eu pe tine?! Cum sa te injur, adanc si profund incat sa ma simt eliberat?! SI nu esti prost informat.Esti doar prost.
    • +15 (21 voturi)    
      Inteligentule (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:12)

      Ardelean [utilizator] i-a raspuns lui lucian

      du-te la munca nu sta la miting si pe 10 zmeuroi parliti si pe urma vi aici sa te plangi. la munca nu la intins mana si improscat cu noroi ca locuri de munca sunt destule numai sa vrei sa muncesti... esti cumva de prin Craiova ca dupa vocalize am impresia ca te cunosc...
      • +2 (2 voturi)    
        Dupa nivelul discursului (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:28)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui Ardelean

        pare sa fie din Caracal! =))
    • -5 (15 voturi)    
      da ! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:29)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui lucian

      as completa, un prost penibil ... la care din fericire nu se uita nimeni ...
    • +8 (16 voturi)    
      Lasa-ne! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 3:11)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui lucian

      Eu cred ca faptul ca nu ai tu ce manca e numai si numai vina ta. Nu cauta scuze pe la colturi de blocuri si nu mai da vina pe altii pentru faptul ca tu ti-ai ratat o parte din viata, ca toti grevistii in general. Nu e vina statului sau a unor oameni ca Basescu ci e vina ta ca nu te-ai putut adapta cerintelor acestui sistem. Eu zic sa taci si sa iti vezi de viata ta ca ai fi mai linistit in felul asta.
      • -4 (8 voturi)    
        La cat de prost esti e de mirare ca stii scrie! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 12:43)

        nelu [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

        Se pare ca voi nu ati trait vremurile de dinainte de 89, pentru ca altfel ati fi inteles ca ceea ce se intampla in regimul Basescu, este mai rau ca in regimul Ceausescu! Daca va plac doar injuriile lui Moraru, Marian sau Pora va priveste. Pentru mine insa injuriile sau acuzatiile fara acoperire sunt deopotriva nocive indiferent ca vin dintr-o parte sau alta.
        • +2 (2 voturi)    
          eu am trait vremurile alea si (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:29)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui nelu

          Am sa-ti spun doar atat:

          Ai trait degeaba!
    • +4 (8 voturi)    
      Sarac cu duhul (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:13)

      ...escu [anonim] i-a raspuns lui lucian

      Atata poti? De aceea si mori de foame!
      Si de aceea, vocabularul vostru ca si al "idolilor" vostrii este la fel de sarac.
      Morar foloseste un limbaj mult prea elevat pentru nivelul vostru. Nu-i pe intelesul tau...calmeazate.
    • -6 (10 voturi)    
      Morar (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 12:15)

      ioan [anonim] i-a raspuns lui lucian

      Dl Morar are ambele calitati, de "vuvuzel si gudurel" indreptate insa in alta directie. Mai bine ar tacea i loc sa cosmetizeze adevarul pe care toti il vedem!
      Miciuni cu duiumul din partea puterii, pe care Dl.Morar o cosmetizeaza cu nerusinare!
  • +15 (21 voturi)    
    sunt si ei suflete (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 0:49)

    mari [anonim]

    De ce sunteti rai ,sunt si ei suflete.Pai nu trebuie sa justifice coaja de mamaliga pe care le-o arunca felix.Pacat ca Obama s-a dus intetionat in Indonezia si le-a scazut audienta.Am auzit ca si copii de generala au intirziat intentionat la scoala sa nu poata parintii sa-i vada pe cei doi mari ganditori de renume mondial.
  • -6 (12 voturi)    
    Ne-ai convins si tu (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:34)

    Moraru [anonim]

    Mda...ti-ai aratat si tu cu ocazia asta limba de catifea...
  • -15 (21 voturi)    
    Bravo Mircea si Mihai (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:35)

    florin voda [anonim]

    Locuiesc in Canada de 6 ani si nu-mi vine sa cred cum de mai exista indivizi fara coloana vertebrala... radu moraru cred ca este unul dintre persoanele cele mai reprezentative din acest punct de vedere...
    Macar individul o face pentru bani.
    Ce este mai haios e ca pe langa el mai sunt si persoane suficient de idioate incat sa crediteze acest individ si sa aduca injurii celor care au curajul sa critice aceasta putere corupta(cum ar fii si cei ce comenteaza mai sus), de data asta pe gratis...:-)
    Astazi mitingul lui Badea si Ciutacu m-a facut sa ma simt mandru ca sunt roman .Credeam ca intelectualii acestei tari au disparut. Sus fruntea romani !!
    • +9 (17 voturi)    
      Intelectuali (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 3:02)

      vladutz [anonim] i-a raspuns lui florin voda

      E mai intelectual RM decat aia doi de o mie de ori, stai si dormi in canada PSD-istule, nu te afisa pe la Montreal ca s-ar putea sa o patesti ca mentorul tau Iliescu cu bucata de branza in cap
    • +11 (17 voturi)    
      :)) (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 9:20)

      Cifre [utilizator] i-a raspuns lui florin voda

      hahaha, si daca locuiesti in canada ce ma? te face automat intelectual si lucid? romani prosti sunt si in canada ba chiar prea multi.
    • +10 (16 voturi)    
      Eu zic sa te intorci (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 9:24)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui florin voda

      in tara si sa-i sustii, ca vad ca toti bietii "intelectuali" pe care a reusit sa-i scoata in strada Felix sunt doar cateva sute, mi-e ca dispare specia!
      Nenea Voiculescu plateste evident mai prost decat Vantu..
    • +5 (9 voturi)    
      Marele absent (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:24)

      El [anonim] i-a raspuns lui florin voda

      Si de ce nu ai venit la miting?
      Nu ti-a pus dragnea si tie un elicopter la dispozitie?
    • +4 (8 voturi)    
      Lasa vrajeala (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 13:36)

      Un oarecare [anonim] i-a raspuns lui florin voda

      Bai baiete lasa vrajeala cu canada. Tu esti in canada cum sunt eu pe Marte. Te-a pus Voiculescu sa te dai canadian ca sa pari mai intelectual si mai credibil. Sau cumva tu esti chiar Vuvuzel insusi ? Stai linistit Vuvuzel draga ca in Canada nu te primeste nimeni. Aia nu au nevoie de lingai si pupincuristi. Roaga-te sa traiasca Voiculescu cat mai mult, ca sa ai si tu ce manca si ce pupa.
    • +2 (2 voturi)    
      Alergi prin loboda... (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:33)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui florin voda

      Daca esti mandru pentru Ciutacu, Gadea si Badea...
      mare lucru n-ai fi ispravit pe aici...

      Sper ca o duci bine in Canda si sa nu te mai intorci pana nu-ti trece mandria asta. E jenant ce spui...
    • 0 (0 voturi)    
      tu esti Mircea sau Mihai glorios venit din rai? (Joi, 11 noiembrie 2010, 9:40)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui florin voda

      Faptul ca ne-ai anuntat din capu' locului ca locuiesti in Canada confirma inca o data ca : "nu conteaza locu', conteaza dobitocu' ."
  • -12 (20 voturi)    
    Bravo Mircea si Mihai (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 1:37)

    florin voda [anonim]

    Bineinteles , comentariul meu nu va fi publicat.
    Odata ce acest site , dupa ce incerci sa publici un comentariu, afiseaza :" Comentariul va fi vizibil dupa validarea de catre editorul site-ului." este clar ca va fi cenzurat.
    Oricum succes si numai bine.
    • +9 (13 voturi)    
      Canadian (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 2:46)

      alex [anonim] i-a raspuns lui florin voda

      ca tine si intelectuali ca Mircea si Mihai, halal sa ne fie , unde ai facut scoala, la Afumatii din deal
    • +7 (13 voturi)    
      mare duda mai esti (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 9:25)

      Cifre [utilizator] i-a raspuns lui florin voda

      ceea ce demonstreaza inca o data ca esti un distrus. ma intreb cum ti-au dat astia viza, sau poate ai vreun job in mijlocul muntilor si au zis ca oricum nu reprezinti nici un pericol, plus ca nu te prind in statisticile pe tara la media inteligentei popualiei.
    • +3 (3 voturi)    
      Stai sa vezi cenzura! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:35)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui florin voda

      Cand o sa mai vad la autor "florin voda" n-am sa mai citesc :))

      Adio!
  • +9 (15 voturi)    
    tucalarii (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 2:08)

    zoe [anonim]

    Tucalarii (cel care ducea oala de noapte a generalului )
    sunt niste instrumente (murdare ce-i drept) care au gasit un mijloc eficient de a-si valorifica chiar lipsa de valoare .
    Adultii care au fost la miting -cica sa-si manifeste dezprobarea fata de CNA-daca au facut-o pe bani iar ii inteleg (desi nu-i aprob) daca sunt someri , saraci etc.
    Pe profesorii care au organizat "excursia" ii consider criminali ca molesteza si pervertesc costiintele acelor tineri -care prin natura lor sunt puri- facandu-i sa para niste idioti ca tanarul intervievat care a-ti vazut ce greu s-a descurcat in minciunile adultilor .
  • -3 (11 voturi)    
    Moraru uita ca si el e presar chiar daca pupacios! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 8:36)

    leix [anonim]

    Nasu uita vad de ce protestau cei doi - oare CNA nu a gresit cu nimic pana acum cand a dat amenzi catre TV...si nu ma refer aici exclusiv la Antene, Realitatea, PROTV, OTV, B1 etc.? Ma intreb doarece pana acum o mare parte din procesele intentate acestei institutii au fost pierdute de CNA - si atunci te intrebi ce-i mana-n luta pe acesti strajeri de frunte ai limbii romanesti si a obiceiurilor mioritice - ei fiind numiti politic.. iar in Romania unde isi baga politica coada totul devine o cacofonie ca ultima scrisa de mine acum - deci relax CNA da amenzi pe banda rulanta doar-doar isi justifica banii si se gudura pe langa stapan.
    Nasu ar trebui sa fie atent la doua lucruri:
    1. si Mircea si Gadea sunt ziaristi exact ca si el, iar daca ei au fost amendati pentru emisiunile lor si modul de adresare...atunci folosind acele denumiri se face la randul sau vinovat si pasibil de amenda CNA...si nu e pentru prima data cand foloseste si el un limbaj de mahala sau jignitor - vezi cum a vorbit de mitingul politistilor sau de ultimul...penibil;
    2. libertatea presei nu poate fi ingradita de nimeni si cu atat mai putin de CNA, iar la modul si metodele folosite de ei te apuca rasul - mai ales cand citesti justificarile lor - nu pot sta in picioare in fata unei instante din Romania daramite in fata uneia de afara.
    Radu Moraru mergi si multumeste celor doi pentru gestul lor pentru ca ei au fost acolo si pentru dreptul tau de a spune lucrurile asa cum mintea ta le gandeste si nu cum altul le doreste sa fie spuse.
    Stiu stiu deontologii, presa de quality si premiile primite si bonitatea profesionala si numele care certifica totul or sa sara arsi dar sa fim seriosi daca se schimba configuratia CNA sa nu puterea, te poti trezi si tu cu amenzi si atunci de ce sa te lasi sa-ti bage cineva pumnul in gura?
  • -1 (7 voturi)    
    Moraru (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 10:39)

    Anonima [anonim]

    "S-au facut de ras cu numarul mic de oameni scosi in strada", zice Radu Moraru. L-as invita sa faca un exercitiu de imaginatie: cati oameni ar reusi sa scoata el? Cati oameni de calitate? El nu are audienta tv (pasiva) cati oameni s-au "deranjat" pentru Mircea si Ciutacu, pentru un principiu, acela de a nu ni se pune pumnul in gura. Moraru inspira atata dezgust ca nu ar scoate oameni in strada nici macar sa-l loveasca cu rosii.
  • -7 (13 voturi)    
    miting badea si ciutacu (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 10:57)

    Dorina [anonim]

    Dl Radu Moraru ar trebui sa va fie RUSINE pentru toate minciunile pe care le spuneti , nu va e frica de Dumnezeu, sau probabil ca a-ti luat ore de matematica cu profesoara d-nei Roberta Anastase de stiti sa numarati asa bine... sau probabil a-ti fost la miting si ati numarat d-voastra personal...
    Si sa stiti ca nu Voiculescu sau foamea i-a scos in strada pe Badea si Ciutacu , ci nevoia de dreptate si libertate , care ne-a fost luata in aceasta tara de asa zisi conducatori (tirani) , pe care d-voastra ii deserviti cu atata inversunare...RUSINE SA VA FIE.... dar probabil acestea au fost instructiunile primite de sus, iar d-voastra ca un "caine" ascultator le executati . RUSINE !!!!!!!!!!
    • +2 (6 voturi)    
      matematica sau gramatica? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 11:54)

      obosita [utilizator] i-a raspuns lui Dorina

      nu stiu cu cine a invatat domnul moraru matematica, dar dumneavoastra sigur aveti o problema cauzata de gramatica invatata din 2 in 2 pentru ca ne-ati omorat cu acel " a-ti"!
      • -4 (8 voturi)    
        Cine de cine rade! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 12:57)

        Nelu [anonim] i-a raspuns lui obosita

        Prietene pot sa inteleg ca esti pro Basescu, este dreptul tau, dar chiar sa te apuci sa numeri greselile gramaticale (una singura) apropo si Basescu stie sa numere tot pana la 1. De ce nu te uiti la tine ca ai inceput fraza cu litera mica? Mai crezi ca esti mai breaz?
        • +3 (3 voturi)    
          Prietene (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:40)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui Nelu

          ai dreptate intr-o singura prinvinta:

          Dorina nu-i de ras, este de compatimit.

          Acuma esti multumit?
      • +1 (1 vot)    
        si nici macar nu e perseverenta (Joi, 11 noiembrie 2010, 9:45)

        hatru [utilizator] i-a raspuns lui obosita

        I-a scapat o data si scris corect !
  • -3 (9 voturi)    
    Bravo Mircea si Mihai (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 14:48)

    florin voda [anonim]

    Mai dar sunteti mai multi decat am crezut... :-)
    Tineti-o tot asa ,a si dati-va numele totusi.
    Da, poate nu sunt in Canada. Asta e mai putin important.
    PSD-ist nu sunt dar este clar ca in opinia voastra trebuie sa fi afiliat unui partid politic sa ai o opinie.Orice incearca sa faca intelectualii acestei tari e catalogat de voi ca actiune sponsorizata de nu stiu cine. Trebuie sa intelegeti un lucru(cred ca este destul de dificil pentru voi dar sunt intelegator...), actiunile oamenilor responsabili SUNT INDEPENDENTE SI NU AU NEVOIE DE SPONSORIZAREA CUIVA.
    Intradevatr am fost membru unui partid politic , PNT-CD si am avut onoarea sa-l cunosc pe Seniorul Corneliu Coposu de la care imi place sa cred ca am invatat ce inseamna principiile democratice. Sunt convins ca multi dintre voi v-ati aflat la acele "mitinguri"de ponegrire a acestui mare om, atunci in 1990...
    Voi cei care considerati normal sa lingeti puterea in fund(si pe gratis mai ales...;-) ), stati linistiti, nu o sa va mai deranjez ...Dar nu uitati un lucru, in orice situatie ,obligatia unui cetatean este sa aduca critici puterii. Dar totusi nu va cred in stare sa intelegeti asta...
    Nu credeam ca o sa dau peste atata abjectie in acest site...
    Fermentare placuta...
    • +1 (1 vot)    
      ??? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 21:49)

      alex [anonim] i-a raspuns lui florin voda

      De unde ai mai scos-o si pe asta ca obligatia fiecarui cetatean e sa critice puterea?


      Mergand pe logica ta te intreb daca n-ai vrea sa candidezi si tu la ceva ca poate esti ales si dupa aia putem sa dam cu pietre dupa tine?
      Sa vedem cum o sa ti se para tie om cu bune intentii sa inceci sa faci ceva si sa iei doar suturi...

      Fara sa fie o obligatie cred ca util sa vedem si bunele si relele politicienilor, cat mai obiectiv cu putinta. Relele se vad cel mai usor...
      • -1 (1 vot)    
        Ii buna si asta (Joi, 11 noiembrie 2010, 1:23)

        Ceausescu [anonim] i-a raspuns lui alex

        Na ca avea dreptate omu'...
        Nu ai cum sa intelegi. Poate nu ai cu ce. Poate nu te lasa cineva. Poate nu vrei.

        Hai altfel.

        "Puterea" este aleasa sa faca bine pentru cei ce o aleg. Daca-si fac treaba - mergi cu baietii la bere, si taci sau spune bancuri. Daca nu - tipa cat te tine gura (adica critica), si nu arunca cu pietre, dupa nimeni, fiind ca ai baut o bere.

        E mai clar?
  • +2 (4 voturi)    
    Nasule, te iubesc! (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 16:48)

    valisa [anonim]

    Esti cel mai bun!
    • -1 (1 vot)    
      Bun la ce? (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 19:50)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui valisa

      ......
      Te rog completeaza punctele de suspensie.
  • +2 (4 voturi)    
    au fost doua mii (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 18:20)

    mircea [anonim]

    cititi junalul national !:-)
  • 0 (2 voturi)    
    Miting by Moraru (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 19:50)

    dragoshenko [utilizator]

    Ia sa fac el un miting pentru doi oameni si sa vedem daca vin o mie neinvitati?
    Ha, ha, il roade la ficat invidia ca Badea il "bate" in orice ar face!
    • 0 (2 voturi)    
      stimate utilizator (Miercuri, 10 noiembrie 2010, 23:46)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui dragoshenko

      Badea bate pe toata lumea de multa vreme. Cel putin asa sustine domnia sa in fiecare seara.

      Daca domnul Badea are asa de multi adepti, ar putea sa sa-si faca un partid, poate-i sugerati asta. Sau poate ii sugerati altceva... in fine vedeti dumneavoastra!

      In alta ordine de idei, inteleg ca domnii Badea, Gadea si Ciutacu (urata alaturare de nume!) au fost nemultumiti de deciziile de sanctionare ale CNA.
      Dumneavoastra ce parere aveti, deciziile CNA sunt corecte ori ba?

      Cu multumiri pentru deosebita candoare cu care scrieti,

      Luk
      • -1 (1 vot)    
        ... bine ca nu doare (Joi, 11 noiembrie 2010, 1:31)

        BaGaCiu [anonim] i-a raspuns lui Luk

        Da dom' profesor, e urata alaturarea de nume, si cred ca sondajul trebuia facut pe aceasta tema, nu pe subiecte de drepturi ale altora.

        Ca da ai fi foarte destept si neapreciat la valoarea dorita - poti sa protestezi.

        Daca in timpul protestului se vor face sondaje despre calitatile tale intelectuale, crezi ca deciziile CNA vor deveni mai corecte sau mai putin corecte?!!

        Ce bine e ca nu doare...
        • 0 (0 voturi)    
          Nu stiu despre ce sondaj vorbiti?! (Joi, 11 noiembrie 2010, 11:43)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui BaGaCiu

          Sunt magulit in ceea ce priveste apelativul folosit ("dom' profesor"), foarte frumos! :))

          Ma nedumereste insa ultima propozitie: "Ce bine e ca nu doare..."

          Daca scriati "ce bine ca nu doare..." as fi putut crede ca vorbiti despre mine.

          Asa... nu pot decat sa va urez insanatosire grabnica!
  • -2 (2 voturi)    
    Ce legatura are Morar cu toate astea?!! (Joi, 11 noiembrie 2010, 1:12)

    Curiosu' [anonim]

    Da oare cine se crede Nasu, ca sa judece actiunile altora, care pe el nu-l privesc cu nimic?

    El nu are treaba, sau o fi vreo obligatie?

    (Morala nu-i, ca nu l-a bagat nimeni in tăraţă).

    Ma intreb si eu...
  • -2 (2 voturi)    
    nea moraru (Joi, 11 noiembrie 2010, 1:56)

    marcel moldovan [anonim]

    Ia puneti-l pe moraru asta al vostru sa organizeze un miting si vedeti ce o sa iese.
    Eventual se strang 2-3 prosti pe langa el...:-)
    Vai si amar...
  • -2 (2 voturi)    
    Tovaraseee (Joi, 11 noiembrie 2010, 2:52)

    vas [anonim]

    respect badea,tine-o tot asa.Pana la urma scapam noi si de comunistul de Base cum am scapat si de celalalt
  • -1 (1 vot)    
    manipulari (Joi, 11 noiembrie 2010, 6:55)

    costi [anonim]

    manipulari de cea mai joasa speta la B1tv
  • 0 (0 voturi)    
    vrem detalii, vrem detalii (Joi, 11 noiembrie 2010, 16:11)

    cosmin [anonim]

    OK, aflat articolul asta.
    Vreau mai multe "hard facts" despre cum e organizatia lui felix.
    Merge la oameni la apartament sa le dea bani
    -organizeaza ceva congres unde ii cheama la miting
    - merg prin scoli
    - ii invoieste de la locul de munca
    - le face "o oferta ce nu se poate refuza"
    -de fapt oamenii vrouai la mantra chanting nu la miting ?
    Cum ii motiveaza pe ei sa faca efortul de a venii din alexandria sau din bucuresti.

    Nu inteleg ce e cu Alexandria. Sant ei mitingisti de profesie sau mai usor de cumparat
    - sant mai usor de adus decat din alte orase
    - n-a vrut Oprescu sa le dea autocare numai autorizatie,

    Unii lideri sindicali mai ales cei care au trecut in politica sant imorali iar multi politicieni hoti si e foarte rau ca s-au comportat asa.
  • -1 (1 vot)    
    Cata nesimtire/prostie..cat basism frate (Joi, 11 noiembrie 2010, 17:42)

    ROMAN LIBER [anonim]

    pot sa spun cu barbatie ca si eu am fost la miting si acolo au fost numai oameni civilizati nu nesimtit ca voi astia care comentati aicea .....tot insinuati ca voiculescu e un om "rau" poi ba desteptii lu'papuc ce a facut ma de ziceti voi ca e asa de rau?
    mircea badea este cel mai civilizat si corect om pe care l-am putut vedea la tv daca tot sunteti destepti si increzuti scoateti voi in strada peste 1000 de persoane cum a facut el.
    p.s 1 am vorbit cu destule persoane la miting si mi-au spus ca n-au venit indemnati de altii ci au venit din propria initiativa cum am facut si yo pt ca vrem o tara libera si dreapta!
    //(editat de HotNews.ro)
  • 0 (0 voturi)    
    moraru, cel mai stralucit ziarist in viata... (Sâmbătă, 18 februarie 2012, 6:17)

    florin v [anonim]

    poate sa-mi explice careva din ce traieste nea' moraru ?
    prin ce isi justifica banii pe care-i primeste drept salariu ?
    ceva imi spune ca nu din audiente