Ion Iliescu: Faptul ca lui Emil Boc i s-au prezentat onorurile militare e o lipsa de civilizatie si respect

de Catalina Ciociltan     HotNews.ro
Miercuri, 1 decembrie 2010, 22:52 Revista Presei | Radio TV

Ion Iliescu
Foto: Agerpres
Ion Iliescu a declarat la Realitatea TV ca la summitul OSCE putea sa mearga premierul sau oricine altcineva, iar faptul ca lui Emil Boc i s-au prezentat onorurile militare de 1 decembrie "este o lipsa de civilizatie si respect".

"Nu cineva anume trebuia sa desemneze cine sa primeasca onorurile. Asta curge din protocolul de stat. In locul sefului statului trebuia sa fie presedintele de Senat...asta e ordinea care nu poate fi schimbata", a declarat Ion Iliescu.

Ion Iliescu a mai spus ca Romania trebuie sa reintre in normalitate prin forta institutiilor statului pentru ca in curand "nu va mai exista stat", iar "cei care vor incalca regulile vor fi inlaturati de mersul istoriei".

Referitor la conflictul din opozitie, Iliescu a pus pe seama orgoliului actiunile celor doi conducatori de partid, care sunt inca "tineri si ca varsta, si ca experienta".

"Din partea ambelor conduceri trebuie sa existe un mod civilizat de a gestiona lucrurile. Opozitia, in conditiile astea trebuie sa actioneze solidar. Orgoliile personale intuneca gandirea oricui. De regula, Victor Ponta ma consulta. Tanar fiind are impulsuri. E inca tanar si ca varsta si ca experienta. La fel ca Antonescu. Amandoi au ajuns sa aiba raspunderi mari si sunt de inteles astfel de chestiuni", a spus Iliescu.

Iliescu este de parere ca desi PSD si PNL sunt "doua partide cu filosofii diferite, comandamentul zilei este de a actiona uniti pentru a scoate tara din situatia in care se afla".

In legatura cu reactia lui Traian Basescu la adresa protestului politistilor la Cotroceni, Ion Iliescu a apreciat atitudinea presedintelui drept "o reactie impulsiva fata de mecanismele democratiei".



Citeste mai multe despre   





















2998 vizualizari

  • +22 (26 voturi)    
    Vorbeste comunistul sef (Miercuri, 1 decembrie 2010, 23:12)

    Alexandru [anonim]

    Eu nu stiu cum nu ii e frica lui ion Ilievici sa vorbeasca. Ar trebui sa fie deja arestat.
    • +1 (1 vot)    
      ... te injur !" (Joi, 2 decembrie 2010, 19:23)

      "daca vrea sa injur... [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

      .....adica tu ma balacaresti toata ziua cu o dexteritate ca nici Stalin nu o avea... si vrei sa ti se dea 'onoruri'...; mai batranele - te faci ca nu stii : e razboi adevarat si ai sa-l pierzi ! Apropos de 'articolasu' dragalasu' in care se insinueaza ca in acesti 20 de ani Romania nu a avut 'oameni'.... ba a avut si chair multi, mai putin cunoscuti, iar dintre acestia unul este chiar acum presedinte !
  • +22 (26 voturi)    
    ! (Miercuri, 1 decembrie 2010, 23:17)

    neo [anonim]

    Nea Nelu', matale ce mai cauti in presa cu declaratii? In fine, hai s-o lamurim:
    1. prin "sinergia faptelor", nu poti sa dai onorul militar unui prostanac, indiferent ce functie ocupa;
    2. astia doi <<lideri>>, de se joaca cu chestia in nisip, nu sunt decat niste marionete ale alora pe care i-ai format matale, ce sa faca ei saracii?
    3. cu toate ca erau golani si jigodii imputite, grase si abjecte, pe militieni nu i-a facut Presedintele asa cum le-ai zis matale alora din Piata cand l-ai chemat pe Cozma sa-i bata. Iti mai amintesti, parca "golani"!?
    Si totusi, ce cauti pe la televizor la ore asa tarzii? Hai, la culcarica!
    • -4 (6 voturi)    
      prostana, neprostanac... (Joi, 2 decembrie 2010, 9:41)

      me [anonim] i-a raspuns lui neo

      era normal ca el sa primeasca onorurile!
      asta e regula. faptul ca iliescu nu e la puscarie e cu totul alta problema (care d c nu o rezolva pdlu?)
      chiar nu puteti sa vedeti ca pdlu incalca flagrant legile, contitnutia sa nu mai vorbesc de moral si de promisiunile facute in campanie?
      se poate sa nu mai priviti cu ochelari de cal?
      categoric nici opozitia nu e mai breaza, dar asta nu inseamna ca puterea e buna... sau castigati bani frumusei pentru comentariile scrise?
      • +6 (6 voturi)    
        Gresit! (Joi, 2 decembrie 2010, 10:33)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui me

        De ce sa primeasca Geoana onorurile? Avea delegare de la Basescu? Atentie: Geoana devine primul om in stat doar daca Basescu pateste ceva. In caz contrar a absolut normal ca presedintele sa-si trimita reprezentantul la festivitati. Nu e obligat sa-l aleaga pe Geoana, capisci??? Cat despre Ilici, sa dea Domnul sa traiesc ata cat sa-l vad incarcerat pentru masacrul din decembrie `89...
  • +19 (23 voturi)    
    sper ca te-ai ofticat (Miercuri, 1 decembrie 2010, 23:25)

    Ghita [anonim]

    atat de mult incat sa crapi de 22 ...
    • +9 (9 voturi)    
      da (Joi, 2 decembrie 2010, 1:05)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

      ar fi cel mai frumos cadou facut poporului roman
      • -5 (5 voturi)    
        aha... (Joi, 2 decembrie 2010, 9:41)

        me [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        si iliescu ce mai poate face pentur/impotriva romaniei? acum basescu e presedinte, hai sa nu mai traim in trecut, da?
        sa nu mai vb. ca a dori moartea altuia este josnic!
  • +2 (4 voturi)    
    ptiu, ce asemanare izbitoare.. (Miercuri, 1 decembrie 2010, 23:34)

    rooyoo [utilizator]

    ..cu cel de aici: http://img525.imageshack.us/img525/1556/ceausescu.jpg
    odihniti-va in pace amandoi !
  • +10 (12 voturi)    
    stafia lu' Ilici (Miercuri, 1 decembrie 2010, 23:37)

    Leul [anonim]

    Eu stiam ca fostul ministru comunist al tineretului si mai apoi presedinte neocomunist Vanea Ilici a decedat in chinuri groaznice!Se pare a a fost doar un vis....
  • -8 (8 voturi)    
    ce ma bucur ... (Miercuri, 1 decembrie 2010, 23:40)

    bucurosu [anonim]

    ca ia tras-o si acum ... tzaca fraiere
  • +13 (21 voturi)    
    Bratienii se rasucesc in mormant... (Miercuri, 1 decembrie 2010, 23:46)

    Andrei T [anonim]

    Unde scrie in Protocolul de stat ca seful Senatului reprezinta statul in cazul in care presedintele statului e plecat din tara? Adica de cate ori Basescu e in strainatate reprezentand Romania, seful Senatului reprezinta el tara? Ce e aiureala asta? Seful statului e reprezentat de cine e delegat de catre acesta. E simplu, logic si democratic. Greu se mai lasa dusi batranii comunisti de la putere. Si ce rusine pentru liberal sa primeasca morala de la dusmanul lor de moarte din anii 90! Cata umilinta suporta national-liberalii condusi de actuala echipa promoscovita, in asocierea lor cu vechii comunisti! Bratienii se rasucesc in mormant.
    • -12 (14 voturi)    
      ce patetic (Joi, 2 decembrie 2010, 0:17)

      Adrian P [anonim] i-a raspuns lui Andrei T

      Oameni buni, voi chiar sunteti idioti? Eu inteleg ca mosul e comunist si jigodie si mai stiu eu ce epitete, dar cand are dreptate lasati-l sa vorbeasca. Seful Senatului este al doilea om in stat dupa Presedinte. Cum adica sa delege presedintele pe cine vrea el sa reprezinte tara? Poate se trezeste intr-o zi ca il vrea pe Gigi Becali sa reprezinte tara sau pe Dan Diaconescu, sau un cersetor oarecare de pe strada. Atunci acesti oameni devin automat reprezentantii tarii? Evident ca nu, deci ce zici tu nu e nici logic, nici democratic, poate doar simplu. Daca vrei un exemplu concret, iti amintesc ca la suspendarea presedintelui, in conformitate cu Constitutia, el a fost inlocuit cu seful Senatului (Nicolae Vacaroiu atunci) si nu cu o persoana la intamplare aleasa de presedinte.
      • +9 (11 voturi)    
        aiurea (Joi, 2 decembrie 2010, 1:08)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Adrian P

        compari mere cu pere si vorbesti si total pe langa subiect. Ce are plecarea peste hotare cu suspendarea? Esti retard?
        • -6 (6 voturi)    
          ai dreptate (Joi, 2 decembrie 2010, 8:56)

          cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

          regulile nu exista in tara asta. sau pentru unii ca tine nu exista decat cand le convin.
          Cand a fost suspendat Basescu asta era una dintre strategii. Cat timp e suspendat seful senatului devine seful statului si poate promulga legi. Daca seful statului e plecat din tara, nu se pune problema ca altcineva sa promulge legi, dar in protocol locul presedintelui e tinut tot de urmatorul in stat care e presedintele senatului.
          Tu compari merele cu merele dar pe unele mere le vezi pere.
      • +7 (7 voturi)    
        delegarea automata a functiei (Joi, 2 decembrie 2010, 6:26)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Adrian P

        de sef de stat se face numai in cazul in care Presedintele Republicii devine incapabil de a mai lua decizii, practic de a mai conduce. Acele cazuri pot fi de natura medicala ( atac cerebral) sau de natura circumstantiala (rapit de teroristi). Numai in aceste cazuri se transfera puterea celui de-al doilea om in stat. In cazul de fata Constitutia nu a fost incalcata pentru ca Dl. Presedinte poate interveni cu mijloacele de comunicare pe care le duce cu el in afara tarii in cazul unei crize. Ar fi absurd ca un sef de stat sa-l lase sa conduca tara pe rivalul sau invins (si in cazul de fata si ridiculizat ca s-a declarat invingator inainte de a se numara voturile) in ultimele
        alegeri. Acest tip de transfer nu se intampla la nicio natiune, iar de la Dl. Geoana, fost ambasador in USA, ma steptam sa fi invatat macar atata lucru de la tara in care Constitutia e sfanta.
      • +3 (3 voturi)    
        diferenta (Joi, 2 decembrie 2010, 10:13)

        dorian gray [anonim] i-a raspuns lui Adrian P

        intre reprezentare si interimat. PSDul o stie, da se face ca ploua.
        Boborul, in mare inghit pe nemestecate ce i se da la TV, si uite -asa se uita ca aceasta e situatie de REPREZENTARE, nu de INTERIMAT
        .
        Cu alte cuv, daca TB nu se ducea la OSCE, la Astana, il trimitea pe Boc si venea el la parada. Atentie, il trimitea pe Boc, pentru ca aceasta este ordinea cand vine vorba de REPREZENTARE- Sefi de stat si de guverne.
        Nu vb de interimat, pt ca nu e cazul.

        Se intelege?
      • +4 (4 voturi)    
        Vorbest pe langa... (Joi, 2 decembrie 2010, 10:39)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Adrian P

        Una e in cazul suspendarii cand automat sefia revine la al doilea om in stat (Geoana in cazul nostru), si alta e in cazul de fata cand, plecat fiind, si-a delegat un reprezentant la festivitati care sa-l reprezinte.
    • -7 (7 voturi)    
      tu.. cam greu cu capul (Joi, 2 decembrie 2010, 1:39)

      cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui Andrei T

      daca asta e ordinea in stat si asa e legea...
      si lasa´i pe bratieni in pace. asta e ca si cum ai zice ca e penibil sa ii critice pe liberali unu care a zis ca Ceausescu ar fi fost un mare presedinte daca ar fi stat numai 10 ani. De criticat oricine are voie. Chiar si un idiot.
      vechii comunisti? toti sunt vechi comunisti. in afara de cativa care nu aveau varsta necesara sa fie comunisti in 89.
  • +7 (7 voturi)    
    mumia (Joi, 2 decembrie 2010, 0:07)

    egem [anonim]

    uite mumia asta nu ne lasa!!!!!!!!!!! vezi acusi vine21-22
  • +10 (10 voturi)    
    cine vorbeste (Joi, 2 decembrie 2010, 0:07)

    dan [anonim]

    Cel care a furat alegerile dupa revolutie si a chemat minerii sa omoare/violeze oamenii pe strazi pentru a-si consolida pozitia.
  • +9 (9 voturi)    
    Bosoroaga stalinista comunista (Joi, 2 decembrie 2010, 0:10)

    Canada [anonim]

    iatal pe acel criminal ca inca activiaza liber in loc sa fie dupa gratii !

    iatal pe acela criminal care datorita lui Romania e ruinata !

    arhivele trebuiau folosite in probarea crimelor lui si resul de securisti,kgb-sti ca el ce au distrus tara.

    ele au fost incuiate,dezorganizate si distruse.
    ingeneriile retelei parazite trebuiau demascate.au fost protejate,in numele democratiei staliniste comuniste kgb-ste si al cilivizatei comuniste,al secretelor clasificate si personale !

    nici acum fosta nomenclatura nu e smulsa de la putere,ci activeaza distrugand tara si mai mult.
  • +10 (10 voturi)    
    I-auzi ia! (Joi, 2 decembrie 2010, 0:15)

    alina [anonim]

    Sa te crucesti nu alta.Sa te freci la ochi si sa nu-ti vina sa crezi ce citesti.Cica''reactie impulsiva fatza de mecanismele democratiei''.Au oare a uitat tradatorul KGB-ist,unealta Moscovei din '89, care a fost reactia lui la manifestatiile din Piata Universitatii?Cand a adus minerii in Bucuresti omorand oameni astfel atunci nu a fost ''reactie impulsiva fatza de mecanismele democratiei''.Pe mormantul tradatorului astuia bolsevic va fi tot timpul iarba grasa pentru ca vor scuipa pe el incontinuu oamenii din tara asta.Te apuca greata cand vezi otreapa asta kgb-ista.
  • +9 (9 voturi)    
    Ãsta,adica ilici... (Joi, 2 decembrie 2010, 0:16)

    haiducul [anonim]

    ...continu se incapatãneze si sa apara ca salvator al democratiei,a furat o revolutie,mineriada tocmai el sa gasit sa critice,sã dispara si sa-i lase pe cei tineri sa faca opozitie cel putin ei sunt curati.
  • +8 (8 voturi)    
    Ion Iliescu si istoria romanilor (Joi, 2 decembrie 2010, 0:37)

    Mara [anonim]

    Cum Ion Iliescu zice: "cei care vor incalca regulile vor fi inlaturati de mersul istoriei"..., nu poti sa nu te intrebi oare cite volume va trebui sa cuprinda istoria acestui neam despre el (Ion Iliescu) si crimele sale?!...
    Ma intreb asta pentru ca sint dintre acei ce inca spera ca intr-o zi sa se afle adevarul despre revolta furata si trucata (d)in '89 de catre o sleahta de profitori si criminali, al caror cap stie tot romanul cine a fost...
  • +6 (8 voturi)    
    crin tanar ? (Joi, 2 decembrie 2010, 0:55)

    florin [anonim]

    haimanaua are 51 de ani .... las-o dreaku ... daca si la varsta asta e tanar. baselu e doar cu 8 ani mai mare dar toti vorbesc de el de parca ar fi bunica-su ...
    • +7 (7 voturi)    
      haha (Joi, 2 decembrie 2010, 1:11)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui florin

      era vorba de minte. Crin are mintea odihnita, ca n-a facut nimic toata viata, decat tras sfori si chiul. E atat de tanar ca si acum ar suge ceva.
    • -4 (6 voturi)    
      hmm.. ai tu dreptate (Joi, 2 decembrie 2010, 1:40)

      cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui florin

      dar experienta tot nu are. pe cand basescu si´a facut´o ca secretar de stat in ultimul guvern comunist.
  • +7 (7 voturi)    
    Prostancul si Bunicuta sovietica (Joi, 2 decembrie 2010, 1:13)

    ss [anonim]

    Cum sa ne reprezinta Prostanacul, el saracul nici macar in partidul lui nu are voie sa vorbeasca cu lunile!
    Oricum liber-cugetatorul Ilici mai bine ar inchide gura aia spurcata ca astfel sa uitam ca acest personaj sinistru mai exista. 21-22 poate scapam naibii si noi! I-al Satana ca a facut destula umbra pe Pamant!
  • +7 (7 voturi)    
    E dezgustator (Joi, 2 decembrie 2010, 1:18)

    Sabin [anonim]

    Pentru mine Iliescu devine pe zi ce trece imaginea personalitatii care a reusit sa prosteasca romanii semnaland dreapta si virnd la stanga. Dar poate cel mai mare dezastru este nu schmbarea de directie ci de sens, adica inapoi. Uitati-va cum reactioneaza si cu ce limbj in fata cartii lui Cartianu care ii dovedeste cu documente crimele? Cum a reactionat l condamnarea comunismului, la legea lustratiei sau cu ziaristul din Constanta. Cu ce "masura" face el aprecierea lui Base? Cu ce masoara el valoarea democratiei? Utopia sa merge pana acolo incat toti care-l injura pe Base sunt democrati! Iar cei care-l critica pe el sunt golani, derbedei, maimutoi, vanduti intereselor straine? Pana una alta Base s-a luat la tranta cu un sistem. Nu l-a invins, dar i-a scos tot putregaiul la suprafata. Si acest putegrai a fost cultivat de marele "democrat" Iliescu. Traim cu capul in jos ca sa ne para acest aparator al mafiei politice doar ca sa ne mintim ca este un mare om de stat? Suntem un popor de masochisti? Refuz ideea.
    • +3 (3 voturi)    
      Un raspuns pt. Sabin (Joi, 2 decembrie 2010, 8:25)

      Gabi [anonim] i-a raspuns lui Sabin

      O analiza scurta, dar pertinenta. Sunt intru totul de acord cu tot ceea ce ati scris. Retoric imi pun o intrebare - chiar tuturor li s-au spalat creierele? Cand citesc unele mesaje imi pun mereu aceasta intrebare. Democratic este dreptul lor sa scrie, dar cand iti exprimi gandurile cu atata virulenta si ura, ma intreb oare in slujba cui se afla. Poate este doar o parere.
  • +3 (3 voturi)    
    Te-ai astepta... (Joi, 2 decembrie 2010, 7:16)

    John M. [utilizator]

    de la un fost sef de stat sa cunoasca litera Constitutiei. Nu de la unul comunist, se vede. Piaza rea a natiunii romane vorbeste pe posturi ca s-a incalcat Constitutia ca nu i s-a dat onorul lui Geoana la parada de 1 Dec. Acest demers demagogic da o gresita interpretare Constitutiei, iar pentru milioane de tineri e important sa stie ca e o minciuna. Asa au condus Iliescu, Nastase, Geoana, si, in general, toti comunistii.
    Orice profesor de Constitutie de buna credinta poate spune fara echivoc ceea ce stie fiecare cetatean din Vest- ca atunci cand Presedintele pleaca din tara, locul lui NU E LUAT AUTOMAT DE AL DOILEA OM IN STAT. (Consecintele ar fi catastrofale). Al doile om in stat preia functiile numai in care Presedintele ar deveni incapacitat medical (atac cerebral, de exemplu) sau devine victima a circumstantelor ( rapit de teroristi, de exemplu). Acesta este un mod marsav de a denigra Presedintele in exercitiu. Personal, cred ca Iliescu stie ca minte. Daca nu, ar fi mult mai grav pentru cineva care a condus destinele unei tari timp de 11 ani. (Ceea ce ar si explica, chiar si numai partial, impasul moral al clasei politice).
  • +3 (3 voturi)    
    iliescu (Joi, 2 decembrie 2010, 7:59)

    rsss [anonim]

    Sa taca cucuveaua.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu zau, chiar asa? (Joi, 2 decembrie 2010, 9:07)

    Gheorghe [anonim]

    ARTICOLUL 97
    (1) Vacanţa funcţiei de Preşedinte al României intervine în caz de demisie, de demitere din funcţie, de imposibilitate definitivă a exercitării atribuţiilor sau de deces.
    (2) În termen de 3 luni de la data la care a intervenit vacanţa funcţiei de Preşedinte al României, Guvernul va organiza alegeri pentru un nou Preşedinte.


    Interimatul funcţiei ARTICOLUL 98
    (1) Dacă funcţia de Preşedinte devine vacantă ori dacă Preşedintele este suspendat din funcţie sau dacă se află în imposibilitate temporară de a-şi exercita atribuţiile, interimatul se asigură, în ordine, de preşedintele Senatului sau de preşedintele Camerei Deputaţilor.
    (2) Atribuţiile prevăzute la articolele 88-90 nu pot fi exercitate pe durata interimatului funcţiei prezidenţiale. A fost Presedintele in una din situatiile de mai sus pentru a se declara functia vacanta si interimatul valid? Evident ca nu! Si Presedintele ma poate delega si pe mine sa-l reptrezint la o ceremonie unde nu poate participa. Esti senil taica!
    • +2 (2 voturi)    
      Mai baga si el o "stramba"... (Joi, 2 decembrie 2010, 10:08)

      Ritzi Pitzi [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      Din moment ce declara la Realitatea, doar nu era sa felicite romanii si Romania de Ziua Nationala, ci mai trage o sageata in directia Puterii...

      Citatele din Constitutie sunt perfecte, dar dupa vreo 80 de ani mai uiti continutul articolului 97 pana cand termini de citit si articolul 98...
    • 0 (0 voturi)    
      repetitie (Duminică, 5 decembrie 2010, 22:50)

      micul cosas [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      -micul "nap ole on" se obisnuieste cu functia de presedinte dupa modelul rusesc--base primministru
      -sa-ti fie rusine dinu patriciu--
  • -1 (1 vot)    
    De retinut (Joi, 2 decembrie 2010, 9:35)

    urbanie [anonim]

    1.V-as invita sa vedeti, macar odata in viata - solemnitatea si seriozitatea cu care isi serbeaza ungurii Ziua Nationala...
    2.Cred ca de pe vremea ciumei rosii pesediste dateaza mizerabilul obicei de a zvarli pulimii cate un blid de fasole : in vazul televiziunilor, a strainilor...Singuri ne acoperim de rusine !
    3.Boc a gresit, nu trebuia sa accepte preluarea prerogativelor lui Geoana. De aici insa si pana la onania moguliana care a urmat - e cale lunga...
    4.JOS PALARIA pentru modul in care a fost tratata Ziua Nationala de catre ProTV !!! (la stiri, ma refer). Un model de simtire. Deci SE POATE obtine raiting, ramanand in acelasi timp OM. In speta - roman.
  • +2 (2 voturi)    
    cine vroiati sa primeasca onorul? (Joi, 2 decembrie 2010, 10:24)

    mariuca [anonim]

    prostanacul?
    Tavalit de micul sef de partid, batjocorit de o intreaga tara, alergat de soacra cu facaletul, da acest ipochimen sa primeasca onorul de la eroii nostri din Afganistan
    Eu nu accept asa ceva.
    Daca va inchipuiti ca Presedintele s-a dus la OSCE in scop de achizitii posete sau parfumuri pt doamnele sale VA INSELATI
    De ce s-a dus?nu vreau sa va explic daca nu intelegeti dar a fost si la ostasi in Afganistan cu daruri si imbratisari
    Imi este rusine ca sunt contemporana cu asa loaze, nu ca sunt romanca.
    Nici in anul 2070 PSD nu mai vine la guvernare, stergeti-va pe bot.Nu mai pune Dragnea mana pe Interne si Nica vice-prim
    Sa auzim de bine
    • -1 (1 vot)    
      eroi? (Joi, 2 decembrie 2010, 11:34)

      iliutza [anonim] i-a raspuns lui mariuca

      Mai usor cu eroii din Afganistan.
  • +2 (2 voturi)    
    Tatucul comunismului isi recunoaste copiii (Joi, 2 decembrie 2010, 11:20)

    akabond007 [utilizator]

    Hai, tatucule, adu-i impreuna pe cei doi fii care ti-au declarat iubirea de nenumarate ori: crin si ponta - crinoponta. Noua emblema a partidului PNLSD va fi trei trandafiri si-un crin crescand sub zambetul marsav al lui iliescu.
  • 0 (0 voturi)    
    c (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 11:08)

    julien [anonim]

    motivul principal pentr care nu s-a prezentat onorul lui geoana este acela ca este ;prostanac; asa cum a constatat chiar iliescu ion