Marian Vanghelie: Mircea Andrei era pregatit cu 2-300 de oameni intr-o stare de ebrietate in sediul PDL si nu vroiam sa se intample ceva.

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 31 ianuarie 2011, 23:14 Revista Presei | Radio TV

Marian Vanghelie
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a declarat in emisiunea "Ora de foc" de pe Realitatea TV ca social democratii au protestat azi nu ca sa sustina ca prefectul de Arges e nevinovat ci impotriva felului in care se face Justitie in Romania, impotriva faptului de "a lua oamenii din patul lor cu mascatii al ora 7 dimineata". Liderul pSD se  pronunta peentru judecarea in stare de libertate in aceste cazuri..inclusiv in cazul Ridzi sau Fluture.

Vanghelie i-a atacat din nou pe adverasarii politici din PDL sustinand ca acestia erau pregatiti cu 2-300 de oameni aflati "intr-o stare de ebrietate in sediul PDL si nu vroiam sa se intample ceva." Edilul d ela sectorul 5 a incercat s aindulceasca tonul apoi spunand ca "zice si el asa", dar ca a simtit intreaga atmosfera de la sediul PDL in acest mod.

Azi, la mitingul PSD de la Pitesti

"Sunteti oameni care au muncit pentru acest judet, nu lasati PDL-ul sa fure acest judet, asa cum au furat Romania in ultimii ani. Vrem sa aratam ca ne batem in continuare ca sa scapam Romania de Basescu si de Boc. Argesul va ramane cu oamenii care au muncit pentru el - ca Nicolescu si Pendiuc", a afirmat, luni, liderul social-democrat Victor Ponta, la mitingul organizat de social-democrati in fata sediului PDL din Pitesti, in semn de solidaritate cu presedintele CJ Arges, Constantin Nicolescu, in timp ce multimea striga "Nicolescu!", "Nicolescu liber!" si "Unitate!".

La randul sau, Marian Vanghelie a spus in fata multimii: "Avem nevoie de un stat de drept, nu de statul politienesc al lui Traian Basescu. Trebuie sa iesim pentru fiecare membru, nu sa lasam sa ne ia pe fiecare, cate unul-cate unul, cum ne-au luat in '40. Nu este in regula ce s-a intamplat cu Nicolescu, trebuie sa fim alaturi de el, sa fim uniti. Daca este nevoie, vom iesi afara si la Bucuresti pentru Nicolescu."
  • "Ei cred ca pot sa ne desfiinteze. L-au luat pe domnul Nicolescu, care este un om corect. In fiecare dimineata la 6:00 astept sa vina mascatii, ii astept pe geam, sa vad daca imi vine randul. Ei vor sa ne ia cate unul-cate unul. Voi fi alaturi de Nicolescu, voi fi alaturi de toate neregulile...", a incheiat liderul PSD Bucuresti.


Citeste mai multe despre   



















2489 vizualizari

  • +30 (34 voturi)    
    asa da (Luni, 31 ianuarie 2011, 23:31)

    goguta [anonim]

    bravo! foarte bine! sa stai alaturi de el! dar unde? la spital sau cu catuse? fii mai explicit!
    • +6 (12 voturi)    
      ciorile si papagalii vorbitori de la PSD (Marţi, 1 februarie 2011, 6:29)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui goguta

      academicianka Caterinka Andronesku si celebrul primar romano-american Smil Vanghelie cel care viseaza cu mascati de ghinda la drum de seara cu temei la puscarie ,s-au intilnit sa mai puna de un protest,sa mai arate ca exista si fura in continuare ,ca ei nu pot fi opriti de un accident de parcurs ca arestarea lui Nicolescu mafiotul lui Vacaroiu ....
      • +8 (8 voturi)    
        Pfoaiii (Marţi, 1 februarie 2011, 9:53)

        GT2 [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Ce limbaj ai ... nu am inteles o iota. Scrie mai pe romaneste :).

        De la academi... cuvantul ala cu k de l-a kilogram mi s-a taiat firul.

        Cat despre Vanghelie ... fara comentarii. Sa ii traiasca alegatorii :)). Sectorul 5 nu e sector al Bucurestiului.
  • +21 (25 voturi)    
    cine-i tipul asta penibil ? (Luni, 31 ianuarie 2011, 23:48)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    penal
    • +5 (9 voturi)    
      @valexandru, (Marţi, 1 februarie 2011, 0:05)

      nicole [anonim] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Salut!
      Vanghelie este "ca branza de oaie", adica e chiar branza de oaie, chestie care vine de la faptul ca totul la el este "de oaie". "Ai facut-o de oaie, din nou, Vanghelie", il alinta nevasta-sa probabil. "Si-acum ce stai ca prostu' si te holbezi la 7 dimineata pe geam?"
  • +21 (23 voturi)    
    ...cum se scrie istoria.... (Luni, 31 ianuarie 2011, 23:51)

    Andrei T [anonim]

    Se stie cum a ajuns Pendiuc la PSD? In timpul celui de al doilea mandat, celebrul Cosmanca i-a inscenat ceva ce l-a infricosat de moarte si a trecut de la PD la PSD. Si acum e mare PSD-ist! Cum se scrie istoria!
  • +8 (10 voturi)    
    diversiune? (Marţi, 1 februarie 2011, 0:09)

    roman diaspora [utilizator]

    observ ca nenea Vanghelie nu e numai pe post de clown, e si un mare diversionist. La inceput am si crezut ca s-au gasit ceva insetati care pentru o bere sa strige pentru oricine, apoi "a mai indulcit-o". Astea-s tepile la care PSD se pricepe de minune. Sa fi zis un PDL-ist ca a vazut cativa in stare de ebrietate la demonstratie, PSD-ul era in stare sa mai faca o demonstratie, daca nu chiar o revolutie simtindu-se jigniti. Mai nene Vanghelie, mi-erai simpatic dar ti-ai taiat singur craca.
  • +2 (10 voturi)    
    ''"intr-o stare de ebrietate'' (Marţi, 1 februarie 2011, 0:18)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    poate in doua, trei sute de stari de ebrietate, cite una de fiecare membru.
  • +5 (7 voturi)    
    Doamne fereste! (Marţi, 1 februarie 2011, 0:20)

    Bibi [anonim]

    Vanghelie presedinte!!!
  • +9 (9 voturi)    
    lovely ! (Marţi, 1 februarie 2011, 0:50)

    panfil flecaru [anonim]

    pregatiti intr'o stare de betie avansata !
    marean e numai unul 1
    inegalabil, inbatabil.
  • +6 (8 voturi)    
    Ca care este... (Marţi, 1 februarie 2011, 1:21)

    Luk [utilizator]

    ""[...] acestia erau pregatiti cu 2-300 de oameni aflati "intr-o stare de ebrietate in sediul PDL si nu vroiam sa se intample ceva."

    Pai cum!? Erau INTR-O stare de ebrietate.

    Fereasca Dumnezeu de mai rau! =))
  • +6 (8 voturi)    
    A zis bine.. (Marţi, 1 februarie 2011, 1:36)

    Alius [anonim]

    Va fi "aproape de toate neregurile"... Nu cred ca mai e nimic de spus. Oricum, noi stiam asta si fara sa ne spuna el.
    • 0 (0 voturi)    
      din p.d.v... (Marţi, 1 februarie 2011, 20:51)

      Oana [anonim] i-a raspuns lui Alius

      gramatical e gresit ; nu cred ca mai e NIMIC de spus...si am spus totul..
  • +6 (8 voturi)    
    Penibili (Marţi, 1 februarie 2011, 3:24)

    Mirela [anonim]

    Oare mai scapam de PSD? din intamplare azi am auzit discursul lui Ponta si nu pot decat sa ma ingrozesc ca vor reveni la fraiele tarii... in timpul lui Nastase , s-a spum emigrare in masa, daca vin acesti anarhisti la guvernare vom elibera tara..
    Inca mai cred in ratiunea romanilor
  • +6 (8 voturi)    
    ridicol (Marţi, 1 februarie 2011, 3:29)

    mike [anonim]

    ce vrea sa zica acest Van-gulie, adica ce e asta

    "nu sa lasam sa ne ia pe fiecare, cate unul-cate unul, cum ne-au luat in '40"

    pcr de atuni = PSD de azi...de fapt ce vreti voi tortionarilor?
    Ce ridicola e Romania de azi, de ce nu l-ati adus si pe Vadim Tudor, macar sa fie complet aceasta mascarada...
  • +4 (6 voturi)    
    Asa om,,,, (Marţi, 1 februarie 2011, 7:23)

    Gogu... [anonim]

    La asa om,asa oras...sau invers...
  • +3 (5 voturi)    
    Stim.... (Marţi, 1 februarie 2011, 9:58)

    Ronin [utilizator]

    ...ca esti alaturi de toate neregulile....nu este o noutate....
  • +3 (5 voturi)    
    Nu Vanghelie e prostul, noi suntem! (Marţi, 1 februarie 2011, 10:21)

    alegator [anonim]

    ...pentru ca permitem unor astfer de exemplare sa ne conduca... pentru ca mediocritatea conduce Romania... pentru ca adevaratele elite stau deoparte si nu iau atitudide nevrand sa intre in cloaca cu porci pentru care acest Vanghelie e reprezentativ. Un astfel de exemplar poate fi leader, poate insufla o anumita viziune celor cu IQ scazut dar nu poate si nu trebuie sa conduca decat cel mult o asociatie de proprietari in Rahova sau Ferentari. Rusine!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Ipocrizia unui meltean! (Marţi, 1 februarie 2011, 11:04)

    Catalin [anonim]

    Prostia melteanu-lui transpirat ,ajuns primar ,crede si el ce-a ce spune si mai grav ,crede ca noi muritori de rand mestecam ,obscenitatile lui comunistoide.De mestecat le-om mesteca dar nu le si digeram!
  • +2 (4 voturi)    
    Comportare de mahala (Marţi, 1 februarie 2011, 11:57)

    Ianos [anonim]

    Marian,saracu,nu stie prea multe.Bate din gura fara sa gandeasca,nu-si da seama ca neocomunistii il baga la inaintare si nu se prinde.El viseaza ca se lupta cu mascatii,ar face bine sa ne spuna la revolutie cu cine s-a luptat.L-a vazut cineva ?Sa stea mai bine bland,ca nu face decat sa fie caraghios.Delo,delo bafto,delo !
  • 0 (0 voturi)    
    deja-vu (Marţi, 1 februarie 2011, 19:03)

    danzigk [utilizator]

    nu tot asa ziceau comunistii prin '91 cand devastau sediile PNT si PNL ?