Marian Vanghelie: Imi doresc sa fiu primarul Capitalei, dar astept ca bucurestenii sa vizualizeze mai intai cine face ceva in acest oras

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 21 martie 2011, 22:35 Revista Presei | Radio TV

Marian Vanghelie
Foto: AGERPRES
Marian Vanghelie a explicat la emisiunea "Evenimentele zilei" de pe B1 TV ca el este "un politican in slujba oamenilor" si daca ministrul Elena Udrea a dorit sa colaboreze cu el in realizarea "celui mai mare proiect imobiliar de dupa'89" nu a putut decat sa se comporte normal, chiar daca au existat atacuri peste limita decentei intre cei doi.
N.R. Este vorba despre un proiect imobiliar pe 100 de ha unde vor fi construite peste 15 mii de locuinte.

Vanghelie a vorbit si despre relatia cu Victor Ponta facand o analogie cu relatia sa cu Geoana aratand ca a ramas alaturi de acesta pana la capat chiar daca l-a votat pe Ion Iliescu la sefia PSD.

In finalul emisiunii primarul sectorului 5 a declarat ca-si doreste sa candideze la functia de primar general al Capitalei, dar prefera sa nu se grabeasca si sa-i astepte mai intai pe "bucuresteni ca sa vizualizeze cine face ceva in acest oras".

Liderul PSD Bucuresti spune ca nu e nicio suparare daca nu va ajunge primar general la urmatoarele alegeri deoarece el are un proiect pe 15 ani pentru Bucuresti si-si propune ca in urmatorii 3 ani sa aduca consultanta "de peste tot de afara" asa cum a facut recent prin vizita la Washington.



Citeste mai multe despre   






















1152 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    bucurestenii vad cu ochii mintii (Luni, 21 martie 2011, 22:59)

    Bonus pater familias [utilizator]

    si mai ales cu ochiul soacrei. si soacra e cea mai buna consultanta in orice situatie! proiectele tri-cincinale nu intereseaza nici pe cei ne-nascuti!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! (Luni, 21 martie 2011, 23:00)

    Gutza [anonim]

    Si eu imi doresc sa fiu presedintele planetei Jupiter!
  • +1 (1 vot)    
    Mareane... (Luni, 21 martie 2011, 23:12)

    Florin [anonim]

    Daca "te vizualizez" vreodata primar al Bucurestiului, eu ma mut din oras! Si "pe persoana fizica", si pe persoana juridica! Deci imi iau si firma si ma duc... Caut in "almanahe" sau pe "goagal" si gasesc eu un loc frumos, unde sa ma stabilesc! Am zis!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru catindatu' V (cinci) (Luni, 21 martie 2011, 23:12)

    gogu [anonim]

    mai domnu' vanghy, tu ai vazut filmul "Roscovanul"? Du-te , de baga capul sub cismea, ca arzi ! Ziiiiiiiiiit !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Vanghelie in radicale (Luni, 21 martie 2011, 23:44)

    radu [anonim]

    Haoleu Vanghele, fi-ti-ar scoala de ras.
    Vizualiza-te-as eu pe tine academician, n-ai fi primul analfabet acolo.
    Te-as pune sa scrii dupa dictare textul asta.
  • 0 (0 voturi)    
    PSD ul... (Luni, 21 martie 2011, 23:54)

    blec-bierd [utilizator]

    mereu plin de surprize ...
  • 0 (0 voturi)    
    NU! Jet! (Marţi, 22 martie 2011, 0:02)

    Bogdan [anonim]

    Sa dea norocu' si sa plece paranghelia de la primaria sector 5, un primar doar de fatada, exact ca in cazul blocurilor pe care le-a "pictat" acum un mandat ca sa faca rost de voturi. E un incapabil, redus fara constiinta. PLEACA, SHUUU, hai ca esti "jenibil"!
  • 0 (0 voturi)    
    Daaa, (Marţi, 22 martie 2011, 0:24)

    ZIT [anonim]

    Si ca sa va convingeti va invit sa "vizualizati" Piata Rahova (spate), Piata niki scorpion, strazile adiacente Sos. Alexandriei pe sensul spre depoul Alexandria, culorile orbitoare ale blocurilor de la sosea, etc. Toate intretinute extraordinar de bine din taxele platite de contribuabilii sect. 5 . Ca sa nu mai vorbesc de curatenia si ordinea care domneste in zona... Invit si pe altii din sector sa-l laude pe dom' primar fara egal, ca sa "vizualizam" mai bine cind il vom vota... Mare e tupeul astuia, Doamne !
  • +1 (1 vot)    
    Doamne Fereste! (Marţi, 22 martie 2011, 0:33)

    Alex007 [utilizator]

    Sa ne fereasca D-zeu sa ajunga Bucuresti pe mana lu asta,o sa ajunga tot un Ferentari.
    Sectorul 5 este un jeg.Nu stiu cum arata inainte sa vina el dar este sub orice critica.
  • 0 (0 voturi)    
    unde se poate vizualiza? (Marţi, 22 martie 2011, 1:30)

    I [utilizator]

    trebuie ochelari 3D?
  • 0 (0 voturi)    
    Cainii si mizeria cand le "faceti"? (Marţi, 22 martie 2011, 1:31)

    Andy [anonim]

    Dumneavoastra nu stiti decat sa dati mita electorala o data la 4 ani si sa vopsiti blocurile in culori tipatoare.
    Deszapezirea se face la misto in sectorul 5.
    Tot in sectorul 5 sunt printre cei mai multi caini comunitari.
    Nu mai vorbim de strazi pline de noroi (asflat nu exista!)
    La sectorul 5 aveti noroc ca sunteti reales de anumite persoane care primesc ajutoare, dar in Bucuresti nu sunt toti numai asistati social.
    Deci mai usor cu pianul pe scari.
    Ar fi culmea sa avem Capitala condusa de un "almanahe". Ar insemna ca ne-am retardat de tot.
  • 0 (0 voturi)    
    cartier cu dedicatie (Marţi, 22 martie 2011, 1:34)

    andu2 [utilizator]

    udrea bate palma si cu corina dumitrescu si cu vanghelie. iar apartamentele sunt cu dedicatie. asa cum au spus-o chiar ei.
  • 0 (0 voturi)    
    x (Marţi, 22 martie 2011, 2:06)

    x [anonim]

    face pe dracu...hai sa fim seriosi
  • 0 (0 voturi)    
    să "vizualizeze"?!? (Marţi, 22 martie 2011, 2:39)

    ampersand [anonim]

    :)) Mi-aduce-aminte de o descriere ce-am citit-o-ntr-un ziar pe la sfârşitul anilor 90, cu unul care se plângea că, citez aproximativ, "vulpea a penetrat în curte printr-o gaură din gard iar apoi a survolat coteţul cu găini".
    • 0 (0 voturi)    
      hahaha (Marţi, 22 martie 2011, 8:33)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      dada, mi-o amintesc. Asta va face si olandezul Van Ghelie.
  • 0 (0 voturi)    
    vizualizare prin vizor (Marţi, 22 martie 2011, 12:11)

    nouvelobs [anonim]

    traversarea pe jos, vara, a sectorului administrat cu "harnicie" de vanghelie,este un sport extrem care devine si mai periculos noaptea.
    este drept, iarna, este imposibil de intrat acolo.

    last but not least : acest primar trebuie vizualizat de justitie intai de toate.din salariul lui de bugetar cheltuie in stil de milionar.
  • 0 (0 voturi)    
    asta n-a facut nimic in sectorul 5 (Marţi, 22 martie 2011, 12:33)

    asta n-a facut nimic in sectorul 5 si vrea sa "nen [anonim]

    asta n-a facut nimic in sectorul 5 si vrea sa "nenoroceasca" si Bucurestiul
  • 0 (0 voturi)    
    imposibil (Marţi, 22 martie 2011, 12:36)

    raluca [anonim]

    nu cred ca exista vreun bucurestean care sa-l vizualizeze pe vanghelie primar general....e cam imposibil..! pe udrea, da, as putea sa m-o imaginez primar, avand in vedere ca ea are o viziune diferita asupra bucurestiului, una in care sa dispara primarii de sector, caci toti sunt corupti si incapabili sa cheltuie cu folos banii publici....macar vrea o schimbare, asa cum mi-o doresc si eu....iar asta nu va incepe cu vanghelie primar! :)) in niciun caz
  • 0 (0 voturi)    
    Tu mah?!?!?! (Marţi, 22 martie 2011, 13:30)

    Catalin-Andrei [anonim]

    Tucmai Vanghelie s-a gasit sa spuna de facut cate ceva in Bucuresti:))...."Gugalu" asta cu ochi care habar nu are sa vorbeasca da are tupeul nesimtit sa aduca vorba de facut treaba....Cand de altfel se stie ca tot ce face este sa stea pe langa duduia Udrea, sa mai prinda si el cate un os...
  • 0 (0 voturi)    
    un primar analfabet.....? (Marţi, 22 martie 2011, 15:27)

    romina maria [anonim]

    un primar care nu stie ce este guagle sau care nu stie sa conjuge verbul ,,a fi,,?eu zic sa ramai la sectorul 5 la indienii tai ca la capitala nu ai sanse....
  • 0 (0 voturi)    
    Saracu de Vanghelie (Marţi, 22 martie 2011, 15:29)

    baciu [anonim]

    Dar cine a facut misto de el ca are vreo sansa la primaria generala? Il tot plange Udrea ca nu are bani la buget, d'aia vrea sa ia de la sectorul 1 si sa-i dea si lui. Acum Udrea ii face cadou si proiectul cu ANL poate scoate si el ceva. Cred ca si-a gasit un aliat bun in Elena Udrea.
  • 0 (0 voturi)    
    E vremea schimbarii in 2012 (Miercuri, 23 martie 2011, 10:31)

    Alin [anonim]

    Vanghelie , vrabia malai viseaza, tu in 2012 nu vei mai castiga nici primaria sectorului 5.
    Doresc sa-i asigur pe cetatenii sectorului 5 ca din anul 2012 primarul sectorul 5 va fi domnul Corin Romanescu. Un tanar puternic, dinamic si mult mai destept decat vanghelie.