Victor Ponta despre acuzele lui Blejnar: Nu raspund la tot ce inventeaza Traian Basescu. Acestea sunt opera lui Dan Andronic. Locul lui Blejnar este la inchisoare

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 24 iunie 2011, 22:23 Revista Presei | Radio TV

Victor Ponta
Foto: Agerpres
Liderul PSD Victor Ponta a refuzat la Antena 3 sa comenteze acuzatiile aduse de catre seful ANAF, Sorin Blejnar, care sustine ca liderul social-democrat ar fi primit sponsorizari ilegale pe "suveica" termocentrelelor de la Rovinari si Turceni.

In locul unor raspunsuri, liderul social-democrat a trecut la acuze sustinand ca locul lui Blejnar este la inchisoare el "patronand coruptia" si evaziunea fiscala.

Ponta mai spune ca "toate acestea sunt atacuri facute la ordinul presedintelui Basescu si sunt orchestrate de consilierii politici Dan Andronic si Tal Silberstein.

"Dl. Basescu este obisnuit sa le caute adversarilor sai un dosar. Lui Crin Antonescu i-a zis ca este turnator sub numele de "Porumbacu", iar mie in direct la tv ca am primit bani de la Turceni si Rovinari.", a fost replica copresedintelui USL.

Acesta si-a exprimat si afirmatiile facute la adresa celor doi consilieri amintiti:

"In 2004 am lucrat in staff-ul de campanie al lui Adrian Nastase cu Dan Andronic si Silberstein care lucreaza acum pentru Traian Basescu. Atunci imi cereau sa facem o campanie negativa si sa-l acuzam mereu pe Traian Basescu. Le-am spus ca nu se poate fiindca noi am fost la putere si nu ar avea rost. Asa se incearca si acum. Nu sunt dispus sa raspund la toate atacurile lui Traian Basescu si nu sa ma justific zilnic  de ceva ce nu exista", a incheiat Ponta.


Citeste mai multe despre   



















4018 vizualizari

  • +30 (30 voturi)    
    Foarte tare! (Vineri, 24 iunie 2011, 22:40)

    denvarel [utilizator]

    Te acuza seful fiscului de frauda si tu spui ca ar trebui sa intre el la inchisoare.
    Ma miram de unde tupeul sa ceara anticipate acum 2 zile fara sprijinul, ce zic eu sprijin, informarea partidului din care face parte. De fapt nu era tupeu, era disperare de-a dreptul. Sa se ia de mana cu Badea care nu plateste TVA pe munca sau pe creatie. De fapt ala nu plateste nimic, vrea sa fie scutit de toate taxele probabil pentru ca traieste in Romania si e tot timpul ocupat.
    Antonescu se trezise proaspat din somn si oricum nu realiza bine ce se intampla iar Ponta o luase pe campii cu alegerile anticipate in speranta ca vine iar PSD-ul si il iarta de TVA.
    • +15 (17 voturi)    
      il aduc pe rege si scapa toti (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 0:17)

      desteptarea [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      ...scapa si el si Badea, Dragnea si toti ceilalti suparati pe legi si justitie :))
    • -5 (7 voturi)    
      hai sa ne reamintim (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 9:03)

      nelhotep [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      in cate dosare a fost mentionat numele lui Blejnar?
  • +25 (25 voturi)    
    Locul lui Blejnar este la inchisoare (Vineri, 24 iunie 2011, 22:41)

    Gimmy [anonim]

    Chiar asa, fara nici o judecata, tovarasu' procuror!?
    • +1 (1 vot)    
      Janic! (Duminică, 26 iunie 2011, 17:52)

      Alf [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

      Gandire tipica de om primitiv. Asa zisa lui cultura juridica este numai o spoiala aplicata pe un individ lipsit de morala, educatie si caracter care are si obraznicia sa pretinda fraiele Romaniei.
  • +27 (27 voturi)    
    deci :))) (Vineri, 24 iunie 2011, 22:44)

    blec-bierd [utilizator]

    ponta nu face campanie anti-basescu
    ponta e un om definit de onoare si onestitate care nici nu se pune problema sa primeasca ... sponsorizari ilegale, la fel si crin prin asociere...

    ca tot veni vorba nici voiculescu nu a fost nicidecum turnator, si el este o victima... azi maine ii va fi livrat si lui un scaun cu rotile si 2 3 carje

    cel mai tare banc pe ziua de azi sper ca v am distrat =))))
  • +13 (13 voturi)    
    Tonta Ponta aka Mickey Mouse (Vineri, 24 iunie 2011, 23:39)

    Tonta Ponta Tzutzerul lu' Bombo Nastase [anonim]

    Tonta Ponta e un Mikey Mouse imatur,Sova ciordea bani de la Turceni (Gorj care-i mosia lu' Tonta) si-i dadea parandaratu lu' Tonta Ponta,simplu....:)
  • +13 (13 voturi)    
    Fie... (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 0:11)

    Razvan [anonim]

    Ii propunem sa traiasca intr-o bula de natura utopica (evident!) in care toata lumea se face vinovata de ceva, numai el nu, fie scapam de aroganta lui prosteasca si sa ne lase in pace !
    M-am saturat de comentariile lui, de fiecare in antiteza cu ceea ce ne arata dovezile, ca si unui nebun cand ii spui ca are probleme, iar el refuza categoric sa inteleaga realitatea, asa si Ponta asta.
    Nu numai ca arata ca un copil, dar si gandirea contrara moralitatii, bunului simt dar si tupeul de ne lua drept prosti, il califica ca un om de joasa speta !
    Chiar m-a enervat !
    • +14 (14 voturi)    
      Ciocoii Rosii (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 5:31)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui Razvan

      Carlanul Ponta are apucaturile si naravurile unui celebru "nepot", al unei nu mai putin celebre "matusi" Tamara.

      Nu stiu cum se face, dar mai toti cei implicati in astfel de scandaluri de coruptie au la baza studii... juridice!
      Impricinatii astia fenteaza legea - cu legea in mana, la vedere si fara nicio jena!
    • +4 (4 voturi)    
      Cat tupeu! (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 19:54)

      ioil [utilizator] i-a raspuns lui Razvan

      Unde a ti vrea ca poanta sa-si verse veninul decat la antena 3.Asocierea cu turnatorul nr1 al securitatii Felix motanul ne lamureste in totalitate despre tinta acestei gasti !
  • +11 (11 voturi)    
    Ponta...apucaturi de comunist (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 4:55)

    Mockito [anonim]

    Cu asa viitor prim ministru si un Crin presedinte... tropaim in pas alergator spre comunism. N-o sa mai aiba voie nimeni sa comenteze nimic pt ca va ajunge acolo unde vrea desteptul de Ponta. Si ca sa nu plece toti romanii din tara, probabil ca Ponta va inchide granitele... ce atata plimbare si ce atata uniune europeana... prea v-ati luat-o in cap.
  • +6 (6 voturi)    
    Mi-e mila de ei (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 7:44)

    nano2k [utilizator]

    Astia nu mai vad nimic altceva decat Basescu in fata ochilor. Asta e numeste obsesie in sensul deplin patologic al cuvantului.

    In nicio tara din lumea asta nu cred ca exista atata dispret si aroganta vizavi de Presedinte ca in Romania. Si vorbim de Institutia Presedintelui, iar Presedintele a fost votat de minim 50%+1 dintre romani!

    In SUA, cand un candidat pierde alegerile prezidentiale, el vine in fata natiunii si spune: X este presedintele meu pentru urmatorii ani (bla bla) God Bless America!
    Adica din momentul ala macar respectul trebuie asigurat vizavi de Presedinte si implicit fata de poporul care l-a votat.

    Dar cui (incerc sa) dau eu lectii?...
    • +1 (1 vot)    
      Da cui? (Duminică, 26 iunie 2011, 6:48)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Mentalitatea lor(ponta&companii) este egala cu PARANOIA !
  • +9 (9 voturi)    
    Domnule Blejnar! (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 8:07)

    Rescatorul [anonim]

    Acest Domnu' Goe, copilotul hidrei cu doua capete Iliescu/Nastase, a afirmat ca "locul dvs. este la inchisoare". Daca nu il dati in judecata, inseamna ca acceptati ca are dreptate.
  • +6 (6 voturi)    
    Iar a voastra unde ? (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 9:15)

    cornel [anonim]

    La casa de nebuni !
  • +9 (9 voturi)    
    Bine ca platesc io`.... (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 10:28)

    Ronin [utilizator]

    ....impozite la stat! Daca stau si ma gandesc bine, eu dau (procentual) muuult mai mult la stat, raportat la veniturile mele, decat tovarasii astia. Da` tre` sa recunosc ca in schimb ei i-mi plang de mila pe la televiziuni......
  • +7 (7 voturi)    
    Patetic (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 12:04)

    Richer [anonim]

    Un fel de mini-Vadim!
  • +7 (7 voturi)    
    important (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 13:45)

    anion [utilizator]

    Mai, dar ce important esti! Vasazica nu ai luat banii pe care-i spune Sova, apoi a *INVENTAT* Basescu contractul semnat de tine? Andronic face opera acum lui Basescu, iar cu voi era altceva, taraf cumva? Blejnar la inchisoare, dar tu pentru ca nu-ti declari corect castigul te pui la dispozitia ANI fara sa mai il incriminezi pe Basescu, sau pui greii partidului sa protesteze ca mamaligarii de la Pitesti ?
  • +2 (2 voturi)    
    Ponta-comisar bolsevic. (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 17:22)

    mircea [anonim]

    Ponta dovedeste pe zi ce trece apucaturi barbare,bolsevice.De la comparatia cu Che Guevara,la amenintarea judecatorilor in cazul Nicolescu de la Arges si amenintarea unui functionar al fiscului atunci cand este intrebat de veniturile realizate.Toate dovedesc apucaturile golanesti si mafiote ale lui Ponta.E drept ca democratia naste monstri si este de datoria noastra sa nu lasam astfel de monstri sa ajunga sa ne conduca.
  • +1 (1 vot)    
    Tare baiatu', (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 20:20)

    giga [anonim]

    indiferent despre ce e vorba Basescu e de vina si-l persecuta. Sincer sa fiu mi se pare prea Pontalau sa-si piarda Basescu timpul cu el. Ma intreb daca nu tot Basescu i-a facut/ schimbat copilu', impuscat socru in boase, bagat filipineza sa-l spioneze, etc
  • +1 (1 vot)    
    hotii (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 20:51)

    cine vb [anonim]

    bine de acord cu tine cand spui ca locul lui blejnar este la parnaie,TE INTREB EU PE TINE HAHALERA CE ESTI ,BANDA DE HOTI DIN psd UNDE II ESTE LOCUL-----USL=PSDpc+PNL=BANDA DE HOTI SI TALHARI CARE A JEFUIT TARA---,la parnaie cu voi mafiotilor
  • +3 (3 voturi)    
    Vreau si eu presedinte de PSD ! (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 21:23)

    ilinois [utilizator]

    Nu trece zi ca acest Ponta sa nu produca cate o gugumanie ! Deci la conducereaPSD poate sta orice incompetent !, Oricum aia de langa el fac ce vor !halal patachina
  • 0 (0 voturi)    
    Asa deci!!!!!! (Sâmbătă, 25 iunie 2011, 23:50)

    soare [anonim]

    Blejnar la puscarie ca asa vor muschii tai de procuror de serviciu la usa lui bombo si KGBilici. Iar tu esti un mesia care ne arati calea cea dreapta, adica spre comunism in zbor. Vezi , zborul asta sa nu cumva sa fie un picaj , nu de altceva da cu sondajele stati bine , adica in cadere.
  • 0 (0 voturi)    
    mie mila de sarmanul........... (Duminică, 26 iunie 2011, 7:01)

    banateanul. [utilizator]

    de cand urmaresc acest SAID si citesc comentariile numi amintesc sa fi citit pe cineva care sal laude,(pe ponta) mie mila de el ,haideti domnilor sal mai si laudam :) ,dar chiar mam gandit oare PSD-isti nu citesc hotnews.ro ? Aaaaaaaaaa........e simplu ei sunt fara carte!