Marian Vanghelie: Credeti ca pe profesorii universitari cu care fac anumite proiecte ii deranjeaza ca am spus ejaculat?

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 28 iunie 2011, 21:13 Revista Presei | Radio TV

Ponta si Vanghelie
Foto: Agerpres
Fostul lider al PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a declarat marti la TVR ca nu este deranjat de decizia prin care a fost inlaturat de la sefia organizatiei: "Eu am locul meu; este locul Marian Vanghelie". Primarul sectorului 5 a incercat sa explice si gafa monumentala din emisiunea "EvZ" de pe B1 TV cand a spus ca "trebuie sa fii tare si bun ca sa conduci o filiala a PSD altfel te ejaculeaza imediat".

"Credeti ca pe profesorii universitari cu care fac anumite proiecte ii deranjeaza ca am spus ejaculat?...Va spun ca peste cativa ani o sa vorbesc mai frumos; nu stiu pentru cine intereseaza acest lucru, conteza cum dracului facem ca sa depasim aceasta criza fara maimutareli", a spus Vanghelie.

Declaratii Marian Vanghelie:

  • ministerul  dezvoltarii nu este proprietatea nimanui; nu cred ca daca o serie de primari vor lua bani de la minister se considera a fi un troc; nu trebuie sa mergem pe orgolii si sa lasam jumatate de tara sa nu se dezvolte
  • dupa decizia de ieri m-am simtit ajutat, dupa ziua de ieri eu am spus ca vreau o cariera anume in urmatorii 10-15 ani si cred ca ei (colegii-n.r.) m-au ambitionat acum;
  • eu am locul meu; este locul Marian Vanghelie; totul este la superlativ pentru ca am o viziune exacta despre cum ar trebui dezvoltat orasul Bucuresti
  • cheltuim bani pe iarba, in loc sa facem diverse chestiuni; e asa o tavaleala a banilor
  • ma scuzati ca folosesc tgermenul asta, dar imi place...si ieri m-am grabit si am zis ejaculeaza, dar este si un cuvant tehnic, sa stiti;
  • credeti ca pe profesorii universitari cu care fac anumite proiecte ii deranjeaza ca am spus ejaculat?
  • va spun ca peste cativa ani o sa vorbesc mai frumos; nu stiu pentru cine intereseaza aceste lucru, conteza cum dracului facem ca sa depasim aceasta criza fara maimutareli
  • trebuie sa-i scoatem din politica pe cei care au furat foarte mult, nu doar pe cei care nu-i plac lui Traian Basescu; si nu trebuie sa mai acceptam privatizari gen Apa Nova si acum Radet.

Decizia ca organizatia de Bucuresti a PSD sa fie condusa, in perioada pre-electorala, de un birou provizoriu de coordonare din care fac parte Corina Cretu, Rodica Nassar, Ecaterina Andronescu, Marian Vanghelie, Ion Iliescu si Adrian Nastase, condusi de Victor Ponta, care va fi "presedintele coordonator al acestui birou", a fost adoptata in sedinta de luni a Comitetului Executiv National al PSD.

"Nu e o decizie impotriva cuiva, e o decizie in interesul PSD-ului" pentru "cele mai importante alegeri pe care PSD le-a avut in cei 20 de ani de existenta", a sustinut Victor Ponta.

"Eu m-am nascut presedinte, asa m-a facut viata, sa stiti. N-am inteles exact daca mi s-a reprosat ceva", a declarat, marti dimineata, fostul lider al PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, inaintea primei sedinte a noului Birou Coordonator al filialei. Intrebat de jurnalisti daca schimbarea sa de la sefia organizatiei de Bucuresti a partidului este o "decizie justa", primarul sectorului 5 a replicat: "Nu inteleg de ce folositi tot felul de cuvinte din DEX, pe care unii le inteleg, altii nu le inteleg".

"De ce nu ati venit la ziua mea sa vedeti daca au fost acolo intelectuali sau nu?", le-a mai spus el ziaristilor.




Citeste mai multe despre   






















2572 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Pacat de timpul pierdut (Marţi, 28 iunie 2011, 21:20)

    Andradda [utilizator]

    Voi, presa ati facut din Vanghelie cel "care este " la ora asta.
    Acum n-aveti decat sa intoarceti pe toate fetele, toate "intelepciunile" acestui rrom semianalfabet.
  • +2 (2 voturi)    
    deja (Marţi, 28 iunie 2011, 21:31)

    mem [anonim]

    marean deja e plictisitor...
  • 0 (2 voturi)    
    este o rusine (Marţi, 28 iunie 2011, 21:33)

    viorel [anonim]

    este o rusine pentru tara noastra ca dupa lovitura de stat din Decembrie 1989 au acces in functii publice analfabetii si prostituatele !
  • +2 (2 voturi)    
    pentru trecerea acestei crize (Marţi, 28 iunie 2011, 21:34)

    panfilache [anonim]

    se poate folosi un elicopter, fara maimutareli.
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    " conteza cum dracului facem ca sa depasim aceasta criza fara maimutareli", a spus Vanghelie.
  • +2 (2 voturi)    
    analfabeti, prostituate, incompetenti (Marţi, 28 iunie 2011, 21:35)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    analfabeti, prostituate, incompetenti, obraznici, impertinenti...
    asta a adus in viata publica Lovitura de Stat din Decembrie 1989
  • +2 (2 voturi)    
    Vanjelie (Marţi, 28 iunie 2011, 21:38)

    Tzintirim Sorokin [anonim]

    Cred ca faci proiecte cu profesorii universitari de la Univ Gheorghe Cristea si Haret, zi drept.
  • +2 (2 voturi)    
    Ce o fi vrut sa spuna Nastase? (Marţi, 28 iunie 2011, 21:40)

    mircea [anonim]

    Il judecam pe Vanghelie ca vorbeste si nu intelege sensul cuvintelor folosite(sau el spune una si noi intelegem alta).Adrian Nastase a spus ca in organizatia PSD Bucuresti nu sunt oameni de cultura si atunci se intelege poticneala lingvistica a lui Vanghelie.Totusi ,eu credeam ca Ecaterina Andronescu,Adrian Nastase,Victor Ponta au ceva studii universitare,deci PSD Bucuresti nu-i o organizatie de analfabeti cum spune Nastase.Si atunci de ce-i conduce Vanghelie.Chiar parea ciudat ,la alegeri ,pe afisul lui E.Andronescu scria GARANTAT VANGHELIE.Adica prostia garanteaza intelepciunea.Mai intelegeti ceva?Eu nu si de aceia am zis ca cei de la PSD sa stea deoparte pana se vor face intelesi.Cica sunt social democrati ,dar iau la remorca un partid obscur(chipurile de dreapta),ma refer la PC si dupa aceia pun de o nunta cu PNL.Cum se pupa programele social democrate cu cele liberale?Mint si unii si altii si atunci sa ne lase in pace,sa-si clarifice programele ca prea seamana a ne fraieri.
  • +1 (1 vot)    
    NOU HAOS (Marţi, 28 iunie 2011, 21:47)

    Liana Rusu [anonim]

    ...Ati uitat de "nou haos" - o "traducere" foarte libera... a termenului know-how, probabil:))
  • +3 (3 voturi)    
    Ase ie noi! (Marţi, 28 iunie 2011, 21:48)

    Halbu' [anonim]

    Io nu cre' mancati-as ochii lu' matale ca ie deranjati! C-asa vorbim, noi, romanii, cu haccent! A...despre priecte: ie simplu, fratie io iau 75% si restu' de 5% ii donez lor, sa mance si gura lu' profesorii ceva! Hai, ca m'a ejaculat micu' Titutontonescu!
  • +4 (4 voturi)    
    Monumental (Marţi, 28 iunie 2011, 22:07)

    Orpheus [utilizator]

    Cand o sa se ridice monumentul prostiei o sa scrie MAREAN pe el.

    Daca n-ar fi trist ar fi amuzant.
  • +3 (3 voturi)    
    siderare totala (Marţi, 28 iunie 2011, 22:13)

    nicksone [utilizator]

    citesc si ma minunez... ma minunez si citesc... incerc sa nu folosesc dex-ul in exprimare, ma gandesc ca poate ma citeste Van Gellye.nu imi vine sa cred ca exista asa ceva (aceasta chestie seminanalfabeta) care isi permite sa se erijeze in lider.liderul cui?) cetateanul van gellye poate e onorabil, insa omul politic, teoretic reprezentantul unor electori , practic stim noi ai cui, este un dezastru. de la conjugarea lui "a fi" pana la "ejacularea" fara voie de la PSD bucuresti a trecut ceva timp, insa individul nu a progresat deloc. nu are rost studierea zicerilor sale,ii las pe cei de la Kamikaze sa se ocupe. intamplator am citit despre subiectele de la Bacalaureat 2011. ma gandeam: oare Van Gellye, ce ar fi scris? s-o gasi pe undeva examenul sau scris la limba romana de la bacalaureat? initial am ras, cu lacrimi... e greu sa nu razi. insa cand te gandesti ca acesti indivizi reprezinta romania in pelegrinarile lor, te apuca plansul... ah, Romanie,unde ai ajuns??
  • +3 (3 voturi)    
    Rugaminte (Marţi, 28 iunie 2011, 22:21)

    Daniels22026 [utilizator]

    "va spun ca peste cativa ani o sa vorbesc mai frumos;".

    Domnule Vanghelie va rugam sa nu va imbogatiti vocabularul, caci intotdeauna ne-ati inveselit. Si ne-ati dat tuturor posibilitatea sa ne simtim superiori, prin raportare la vocabularul si gramatica dumneavoastra. Sa fiti sanatos !
  • +3 (3 voturi)    
    Ce gluma trista si 'van Chelie' asta.... (Marţi, 28 iunie 2011, 22:29)

    garcea [anonim]

    Ca in bancul cu spermatozoidul sef, si vangrebla 'a fost tradat, este pe liber'.
    Ajunsese gibonul sa se bata pe burta cu toti intelectualii din PSD.
    Este o miscare inspirata 'ejacularea' astuia... cum il cheama.... am uitat, na.
  • +3 (3 voturi)    
    Da ma, da... (Marţi, 28 iunie 2011, 23:26)

    eek [utilizator]

    Profesorii universitari SUNT deranjati de incapacitatea ta de a vorbi corect, da!!!
    Ce Dumnezeu te face sa crezi ca nu?
    Din pacate trebuie sa te ignore sau sa treaca peste... dar crede-ma pe cuvant, Vanghelie, ca sunt deranjati!!
    Caz valabil in mod general. Intelectualii ce sunt in minoritate TREBUIE sa tolereze prostia maselor (din care si TU, Vanghelie, faci parte).
  • +3 (3 voturi)    
    we have a winner (Marţi, 28 iunie 2011, 23:30)

    bogdan [anonim]

    Vanghele , stai jos ,4( PATRU)! Mai stai un rand si anul asta!
  • +2 (2 voturi)    
    bravo (Marţi, 28 iunie 2011, 23:41)

    tehnik [anonim]

    ..sper din inima ca domnul primar Vanghelie nu se refera la natura precoce a acelui moment, legat de indepartarea din conducere.De alfel sunt pline site-urile cu tot felul de spray-uri pe rezolvarea acestui fenomen si ma tem ca vor avea de suferit chiar si simplii membrii PSD pana la urma, conducerea fiind imbatranita te astepti la orice.