Cozmin Gusa: Dan Voiculescu cenzureaza la Intact orice material care are legatura cu el/ Despre Gadea: A cazut dintr-o isterizare anti Basescu intr-un pupincurism pro Voiculescu

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 28 iunie 2011, 22:54 Revista Presei | Radio TV

Gusa si Voiculescu
Foto: Colaj / Sursa foto: Agerpres
Robert Turcescu a prezentat in emisiunea "EvZ" de pe B1 TV un filmulet prezentat de Antena 3 in care Dan Voiculescu era ridicat in slavi invitand apoi invitatii din platou sa-l comenteze. Cel mai acid s-a dovedit Cozmin Gusa care a declarat ca, in calitate de fost sef al Intact, stie sigur ca Voiculescu a fost de acord cu "aceasta oda" deoarece "acesta cenzureaza in trust orice material care are legatura cu el".

Vorbind despre principalii realizatori de la Antene si in special de Mihai Gadea, Gusa a declarat ca acestia au fost niste jurnalisti foarte buni pana au cazut "din isteria anti Basescu in pupincurismul pro Voiculescu".

"Va mai spun ca in acest film se mai face o dezinformare si anume ca Voiculescu ar fi infiintat Antena 3. Acest post a fost infiintat de Sorin Oancea", a continuat Gusa.

Robert Turcescu a dezvaluit si el ca a fost 'curtat" de mai multe ori pentru a trece de la Realitatea TV la Antena 3, "dar nu puteai vorbi cu el fiindca era foarte zgarcit".

Un mic fragment din filmuletul care-l lauda pe Dan Voiculescu
"Forta media nu i-a adus lui Dan Voiculescu doar bucurii dar si antipatia adversarilor politici care au facut tot ce au putut pentru a-l determina sa cedeze presiunilor de tot felul. I s-au pus in spate fapte pe care nu le-a facut, s-au inventat povesti pe care credulii le-au inghitit... ce face vicepresedintele Senatului in fata atacurilor? ce nu fac multi. Prin fundatiile sale ii ajuta pe tinerii talentati si-i ajuta pe cei oropsiti de soarta sa o duca mai bine, iar ca om politic ii ajuta pe romani sa nu fie umiliti in tara lor... Dan Voiculescu are 7.000 de angajati...7000 de familii rezista in fata crizei datorita investitiilor facute de el... Acestea sunt doar cateva motive pentru care angajatii de la Intact ii spun <<cool mogul>>"


Citeste mai multe despre   























4334 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Intact! Despre GCP ce sa zici de bine...Bancorex. (Marţi, 28 iunie 2011, 23:06)

    mil [anonim]

    2 banci falimentate...pana de curand plateam 1 cent la fiecare litru sa acoperim gaura lui GCP la Bancorex.
  • +3 (5 voturi)    
    cenzura (Marţi, 28 iunie 2011, 23:08)

    obs. [utilizator]

    voiculescu=guse=lichele doar momentele difera
    • -7 (9 voturi)    
      Voiculescu pare ca (Miercuri, 29 iunie 2011, 3:41)

      Davout [anonim] i-a raspuns lui obs.

      a mentinut o echipa competenta la Antene, nu are nevoie de cenzura.
      • +1 (3 voturi)    
        antene (Miercuri, 29 iunie 2011, 8:54)

        obs. [utilizator] i-a raspuns lui Davout

        autocenzura
        • -3 (3 voturi)    
          voiculescu e corect (Miercuri, 29 iunie 2011, 15:57)

          ministrul [anonim] i-a raspuns lui obs.

          chiar daca are si atacuri politice, ca orice politician, ele sunt civilizate. nu a jignit pe nimeni
  • +6 (8 voturi)    
    ... (Marţi, 28 iunie 2011, 23:08)

    Anca [anonim]

    Incerc sa-mi inchipui atmosfera de acolo si mi se face SCARBA !!!!!!
    • -3 (3 voturi)    
      Voiculescu a facut (Miercuri, 29 iunie 2011, 13:24)

      Davout [anonim] i-a raspuns lui Anca

      un trust de profesionisti, ceea ce e notabil.
  • +8 (10 voturi)    
    Felix - fantoma securitatii comuniste (Marţi, 28 iunie 2011, 23:22)

    Demetra [utilizator]

    Ceausescu a fost omorat degeaba. Oricand in societatea romaneasca poate aparea un nou Ceausescu si se vor gasi destui aplaudaci care sa-i gadile orgoliul. Jalnic popor care naste la nesfarsit
    monstri!
    • -2 (6 voturi)    
      Voiculescu a mers la CEDO (Miercuri, 29 iunie 2011, 3:14)

      Davout [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      Sa vedem ce va spune aceasta despre verdictele date impotriva lui.
      • +3 (3 voturi)    
        Iar incepeti cu prostiile? (Miercuri, 29 iunie 2011, 10:28)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui Davout

        CEDO n-are treaba cu delatiunile lui Voiculescu!
        • -4 (4 voturi)    
          CEDO are legatura (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:46)

          Davout [anonim] i-a raspuns lui Luk

          cu orice abuz facut de justitia unui stat membru UE. Voiculescu are prezumtia de nevinovatie, ca oricare cetatean UE.
          • +2 (2 voturi)    
            A avut aceasta prezumtie (Joi, 30 iunie 2011, 14:39)

            Luk [utilizator] i-a raspuns lui Davout

            Inainte de judecata.

            Dupa o hotarare definitiva nu mai este loc de prezumtii :))

            Cauta in DEX.
  • -10 (12 voturi)    
    Și ce dacă?.Am telecomandă. (Marţi, 28 iunie 2011, 23:26)

    florin [anonim]

    Selectez informația,Voiculescu=Felix și ce dacă?Emisiunea,postul mege înainte,eu am telecomandă,deci pot să selectez dar momentan îmi plac emisiunile referitoare la Rege după gafa lui Băse,și-mi place,bravo lor,la așa gafă merita să fie faultat Băse istoricul de 2 sticle și mai vreu.Asta e prostia se plătește și nu se iartă,nici nu se uită.
  • +15 (17 voturi)    
    ajunge! (Marţi, 28 iunie 2011, 23:28)

    nostradamus [anonim]

    A fost este si va ramane varanul dizgratios al media si spatiului public romanesc post-decembrist, indiferent cate voci se vor ingramadi la turul pantalonilor sai sa-i acompanieze flatulatiile in glas de privighetori. Limbajul nu-mi face cinste dar simt ca fac hepatita daca-l mai vad mult pe sticla. Scuze pentru termenii deloc eleganti pentru tipul de cititor care frecventeaza site-ul dar am ajuns aproape de limita suportabilitatii.
  • +8 (10 voturi)    
    dizgratios (Marţi, 28 iunie 2011, 23:43)

    george [anonim]

    Un film dizgratios cum numai pe timpul lui Ceausescu se facea.

    Oarecum pe langa subiect.... antenele au distrus speranta de mai bine, antenele reprezinta vocea opozitiei, cine e la putere asta e.... de deobicei oamenii au speranta ca voi veni alti si le va fi mai bine, cand vezi insa care este alternativa la putere, iti pierzi orice speranta si iti vine sa emigrezi.
  • -2 (4 voturi)    
    Gusa, un ipocrit (Miercuri, 29 iunie 2011, 8:32)

    Lorin [anonim]

    Cosmin Gusa, la cate tabere a schimbat pana acum, ma mir cum de isi mai aduce aminte cum erau unii si altii... Este cel mai in masura sa faca aprecieri la adresa unor persoane ca Voiculescu, ca doar e plin de moralitate si verticalitate, nu !!!
    • +3 (5 voturi)    
      O fi, nu zic nu.... (Miercuri, 29 iunie 2011, 9:18)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Lorin

      ....numa` ca chesta asta nu il face pe Felix mai putin securist...daca intelegi ce vreau sa spun....
  • -3 (7 voturi)    
    inca o intoxicare (Miercuri, 29 iunie 2011, 9:30)

    pectoral [anonim]

    Este evident faptul ca dl.Gusa se pricepe la intoxicare. Nu cred ca Voiculescu se implica in politica editoriala a trustului Intact.
    • +4 (4 voturi)    
      :)) (Miercuri, 29 iunie 2011, 10:29)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui pectoral

      Nici eu nu cred ca se implica: el face politica editoriala!
      • +2 (2 voturi)    
        @ tuturor (Joi, 30 iunie 2011, 12:03)

        socrate67 [anonim] i-a raspuns lui Luk

        Aduceti-va aminte de ce a patit Sorina Matei si mai era un tip...nu mai stiu cum il cheama...
  • -5 (7 voturi)    
    asta simte si "boborul" (Miercuri, 29 iunie 2011, 10:02)

    Locotenentul [anonim]

    Cum adica isterizare anti Basescu din partea lui Gadea? I've got news : tot poporul roman este "isterizat" anti Basescu si este la limita suportabilitatii acestui personaj.
    • +5 (5 voturi)    
      Zau? (Miercuri, 29 iunie 2011, 10:30)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Locotenentul

      Tu si cu Voiculescu sunteti "poporul"?

      =))
      • +3 (3 voturi)    
        care popor? (Miercuri, 29 iunie 2011, 12:41)

        soare [anonim] i-a raspuns lui Luk

        Se spune tu si admiratorii, impreuna cu mult iubitul adoratul si inegalabilul presedinte fundator (de la flatulatii) al inegalabilei si de loc mirositoare organizatii de partid (de 1%) si p(r)ost de (dez)informatii halena 3.
        • -1 (1 vot)    
          ? (Miercuri, 29 iunie 2011, 16:07)

          popas [anonim] i-a raspuns lui soare

          ai ceva vreun link pe youtube care sa iti sustina afirmatiile? Ca umbla vorba de potenta... pardon: flatulenta lui voiculescu, dar nu avem dovada...
          • +1 (1 vot)    
            Un link cu ce? (Joi, 30 iunie 2011, 14:40)

            Luk [utilizator] i-a raspuns lui popas

            N-am reusit sa pricep ce doresti?!