Lazaroiu: Ponta a castigat alegerile si cu ajutorul PDL. A avut suport logistic in anumite filiale pedeliste

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 11 iulie 2011, 21:48 Revista Presei | Radio TV

Ministrul Sebastian Lazaroiu a declarat ca Victor Ponta a acstigat alegerile ptr sefia PSD si cu ajutorul PDL-ului. "Sun mici aranjamente tehnice in filialele partidului. A avut un sprijin logistic. Intrebati la Dambovita, la Iasi..." a declarat Lazaroiu care sustine ca liderul PSD nu va fi candidatul USL la prezidentiale fiindca oamenii din partid il prefera pe Sorin Oprescu.

Lazaroiu sustine ca Victor Ponta l-a "vizitat" de cateva ori pe presedintele Traian Basescu ca sa-i ceara sprijin politic pentru anumite proiecte. Mai mult, acesta spune ca Victor Ponta este un prieten al PDL si are multi prieteni in PDL.


Citeste mai multe despre   






















1373 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Vroia sa organizeze curse de masini? (Luni, 11 iulie 2011, 22:06)

    mircea [anonim]

    Ponta s-a remarcat prin incercarea de a bloca fucntionarea justitiei cand s-a dus sa-l apere pe baronul PSD din Arges si prin cursele de masini..ma intreb pentru care s-o fi dus
  • 0 (2 voturi)    
    Aha... (Luni, 11 iulie 2011, 22:32)

    Catalin Dimofte [utilizator]

    Nu prea inteleg ce vrea sa demonstreze Lazaroiu cu chestia asta.
    Poate cel mult ca, asa cum e Ponta, sunt si pedelistii, un panseu din categoria "impuscandu-te singur in picior."
    Iar faptul ca i se pare surprinzator/condamnabil ca Ponta i-ar fi cerut ajutorul lui Basescu demonstreaza ingustime de minte.
    Basescu e presedintele Romaniei, nu al PDL, obligat prin urmare, cel putin in virtutea functiei, sa colaboreze cu toate partidele.
    Daca asa stau lucrurile, ca Ponta i-a cerut sprijinul lui Basescu iar ultimul i l-a si acordat, ar fi un plus pentru amandoi.
  • 0 (0 voturi)    
    Concluzie (Luni, 11 iulie 2011, 22:35)

    Vizitiul [utilizator]

    Pai daca este asa, va dam foc!!!
  • -1 (1 vot)    
    Diferente (Luni, 11 iulie 2011, 22:44)

    jgjgjjjjjjjjjjj [anonim]

    Dar asta bate campii rau de tot. Tot pe aratura e mereu, daca si la minisster conduce dupa cum gandeste e vai de noi. Mai crede cineva aceste aiureli?
    Eu unul nu le cred. Sa aduca dovezi daca are.
  • 0 (0 voturi)    
    Disperare mare... (Luni, 11 iulie 2011, 23:53)

    incomod [anonim]

    "Lazaroiu sustine ca Victor Ponta l-a "vizitat" de cateva ori pe presedintele Traian Basescu ca sa-i ceara sprijin politic pentru anumite proiecte. Mai mult, acesta spune ca Victor Ponta este un prieten al PDL si are multi prieteni in PDL."
    Mamaaa, disperati rau daca au ajuns sa recurga la smecherii d-astea de doi bani... :)) Se para ca 10000 de oameni care-au huiduit-o pe mandra oficiala, i-au pus pe jar...suna mai convingator decat orice sondaj o huiduiala sanatoasa... Se pare ca multi au inceput sa vada viitorul in dungi :)
  • 0 (0 voturi)    
    nu credeam dar (Marţi, 12 iulie 2011, 0:11)

    visio [anonim]

    iata ca apare un nou om politic feroce; oameni buni, Lazaroiu il va manca cu fulgi cu tot pe Ponta si va pune psd pe butuci; daca avem rabdare pana la anul, chestie deloc grea pt ca oricum nu avem ce face prin tara, vom vedea un psd facut panza de paianjan; cu psd praf, pnl va veni in genunchi la usa pdl-ului; dar asa se intampla cand seful de partid se numeste Antonescu....doamne, ce caraghios....
  • 0 (0 voturi)    
    Ehe! (Joi, 14 iulie 2011, 18:14)

    arakis [utilizator]

    Domnul Lazaroiu incearca sa dezbine USL,cu tot felul de "soparle"!Si cel mai grav este ca se foloseste de Sorin Oprescu ,Primarul General care are cu totul alte preocupari,mult mai actuale!