Elena Udrea: Cred ca a venit momentul sa fac un copil

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 20 mai 2012, 20:21 Revista Presei | Politic

Elena Udrea
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
Fostul ministru Elena Udrea a declarat ca incearca de aproximativ doua luni sa isi gaseasca timp pentru viata personala si crede ca "este momentul" pentru conceperea unui copil.

"Mi se pare o responsabilitate foarte mare (de a avea un copil -n.r.). Nu poti sa te inhami la asta decat in momentul in care esti sigur ca poti sa o faci foarte bine si cand ai foarte mult timp la dispozitie. Cred ca este momentul", a spus Udrea, la o emisiune a Realitatea TV, potrivit Mediafax.

Udrea a aratat ca doar lucrurile care tin de familie ar putea-o opri din cariera politica, dar ea spera sa nu se produca astfele de situatii.

Fostul ministru, vicepresedinte al PDL, a recunoscut ca mai plange de emotie la filme, dar niciodata din cauza a ceea ce se intampla in politica sau in activitatea profesionala.

"Mai plang de emotie, plang la filme, culmea, din ce in ce mai des. Incep sa ma gandesc ca oamenii cu cat inainteaza in varsta devin mai sensibili, probabil ca asta e, pentru ca ma surprind din ce in ce mai emotionata de tot felul de filme. In rest, din cauza a ceea ce se intampla in politica sau in viata mea profesionala nu am plans niciodata", a declarat Udrea.

Ea a mai spus ca atunci cand vrea sa se relaxeze isi suna prietenii si ca relatiile sale de prietenie sunt statornice: "Eu am aceiasi prieteni pe care ii aveam si acum zece ani, cu ei ma simt cel mai bine si daca vreau sa am un moment in care sa ma relaxez imi sun prietenii".

Udrea a mai declarat ca nu a avut un model atunci cand a intrat in politica, ca isi dorea sa faca politica si ca niciodata nu i-a parut rau de alegerea facuta.
Ea a precizat ca in politica nu prea a acceptat sa se schimbe si nu a renuntat sa fie ea insasi.

"Nu prea am acceptat sa ma schimb eu. Mai ales in politica femeilor li se ofera tipare. Trebuie sa intri intr-un tipar: sa fii asa, sa te comporti asa si atunci esti acceptat. Eu am refuzat sa fiu altceva decat ceea ce sunt pentru ca, pe fond, eu m-am gandit ca, pana la urma, oamenii vor judeca dupa ceea ce fac, nu numai dupa culoarea parului sau inaltimea tocurilor", a explicat vicepresedintele PDL.

Ea a dezvaluit ca dintre treburile casnice, cel mai putin ii place sa calce.

Udrea a mai spus ca de cinci ani scrie pe blog si apare pe facebook sau twitter, aceste obiceiuri ajutand-o in comunicarea publica.


Citeste mai multe despre   






















5252 vizualizari

  • -1 (17 voturi)    
    nu e stire (Duminică, 20 mai 2012, 20:37)

    cosminrs [utilizator]

    si chiar ar fi mai bine ca oamenii de teapa elenei udrea sa nu se inmulteasca. sunt prea multi oameni rai.
    • +1 (13 voturi)    
      Nuti la brutarie ! (Luni, 21 mai 2012, 2:18)

      justitia [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

      Si madam Ritzi a facut un copil, doar asa se amana cercetarea penala.
    • -4 (6 voturi)    
      Unde drag ai vazut tu rautate? (Luni, 21 mai 2012, 11:38)

      Anonimul [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

      Unde drag ai vazut tu rautate la Elena Udrea? Pentruca esti un USList nenorocit si va denunta prostia e rea? Elena Udrea, pe linga faptul ca este o femeie frumoasa este si foarte desteapta ( inteligenta) ceeace la voi USListe inteligente sau frumoase nu se prea gasesc. Vezi Daciana, Cretu, etc.Asa sa gelozia va face sa vedeti trautate intr-o femeie cu clasa ca Udrea.
  • +2 (14 voturi)    
    ce-a facut Madam Udrea ?! (Duminică, 20 mai 2012, 20:37)

    costica [anonim]

    Poate careva sa scrie pe forumul asta ce-a facut Dna Udrea in politica sau ca Ministru ?!
    Pe de alta parte, cred si eu ca e vremea sa faca un copil, ca nu prea mai are ce face, vede si ea ca PDL e pe farasul alegatorilor, Traian Basescu iese si el maine poimaine din politica iar fara el nici un PDList nu va mai exista in varful politicii romanesti..
    Cred ca e vremea unui copil, s-a terminat pe cat de repede a inceput cariera fulminanta a Dnei Udrea....
    Ca si in cazul Robertei Anastase, nimic nu a recomandat-o pe Elena Udrea sa ocupe functii inalte in statul roman decat relatia cu Traian Basescu...
    Dupa ce Traian Basescu va iesi din politica romaneasca, nici urma de Roberta, Udrea, Sulfina, Raluca sau alte prezente feminine mai mult blonde....
  • +3 (13 voturi)    
    P E N I B I L ! (Duminică, 20 mai 2012, 20:39)

    . [anonim]

    P E N I B I L !
  • +5 (11 voturi)    
    Momentul era inainte (Duminică, 20 mai 2012, 21:02)

    a_claudiu [utilizator]

    Ar fi trebuit sa aiba copii inainte de a avea grija de cei care au copii. Chiar si intr-un minister cum ar fi al turismului.
  • -5 (19 voturi)    
    va iesi cu sindrom Down (Duminică, 20 mai 2012, 21:09)

    gimini [utilizator]

    Problema e ca la aproape 40 de ani nu e de ajuns sa desfaci picioarele. Mai trebuie sa ai si noroc. Si in plus, cu cine il va face?! Ca si Base, si Cocos, sunt batrani. Asadar, sanse mari ca ala micu sa iasa cu Sindrom Down. Daca isi gaseste insa un calaret tanar, eventual vreun student sarac si gerontofil printre postacii oranj, poate are noroc si face un copil sanatos. Succesuri!
  • +1 (13 voturi)    
    de fapt (Duminică, 20 mai 2012, 21:15)

    roman [anonim]

    cred ca a venit momentul sa ma orientez si catre potentielele mamici care vor vota.

    politica, cea mai frumoasa meserie.
  • +1 (19 voturi)    
    jos ciuma usl (Duminică, 20 mai 2012, 21:17)

    mario [anonim]

    Performanta atinsa de sectorul turismului, aflat sub sefia doamnei Udrea, a fost una pe masura asteptarilor…numarul turistilor a crescut, serviciile s-au imbunatit..altfel e acum perceput turismul. A reusit in politica de atatea ori si sunt convins ca si in viata privata va fi cum va dori ea
  • +5 (13 voturi)    
    !!1 (Duminică, 20 mai 2012, 21:17)

    master [anonim]

    se spune ca in viata trebuie sa plantezi un pom si sa cresti un copil….cu siguranta toate vor veni la timpul lor
  • +1 (21 voturi)    
    90 (Duminică, 20 mai 2012, 21:17)

    cristi [anonim]

    Udrea a fost printre singurii politicieni pentru care faptele au vorbit in numele lor. Succesul de care s-a bucurat turismul si PNDI aflate sub carma ei au demonstrat inca o data ca nu conteaza culoarea parului sau intaltimea tocului, ci seriozitatea si ambitia.
    • +3 (9 voturi)    
      "succesul de care s-a bucurat" Dna Udrea .. (Luni, 21 mai 2012, 6:26)

      vio [anonim] i-a raspuns lui cristi

      este ceva mai mare decat titlul comentariului tau, adica este de dimensiunea: 90-60-90 !!!
  • +2 (16 voturi)    
    00 (Duminică, 20 mai 2012, 21:18)

    dan [anonim]

    cu totii resimtim la un moment dat stresul zilnic la care suntem supusi la serviciu…faptul ca Udrea n-a stat prin greve de lux pe banii nostri ca altii e de apreciat si ar putea cred ca ar putea imbina cu usurinta viata de familie cu politica
  • +2 (14 voturi)    
    Toata stima (Duminică, 20 mai 2012, 21:25)

    redklown [utilizator]

    pentru dvs.E mai bine sa va ganditi si la viata dvs.
  • 0 (14 voturi)    
    dfrdgjkfr (Duminică, 20 mai 2012, 22:02)

    anca [anonim]

    Elena udrea are si ea viata ei , ma bucur ca isi doreste un copil , are stabilitate financiara si iubeste copii !
    • +2 (4 voturi)    
      anca,dan,cristi,mario,poate redklown=E.Udrea (Luni, 21 mai 2012, 11:37)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui anca

      scriu atat de frumoooosssss, absolut la fel, au pseudonime cumintzi, respecta ortografia, bravo !
      ca niste soimi ai patriei, plini de iubire pentru intzeleptul conducator.
      Ce faci Udrea, te lauzi singura pe Hotnews?
  • 0 (14 voturi)    
    Cu cine? Se trage la sorti? Vreau si eu .... (Duminică, 20 mai 2012, 22:20)

    .... [utilizator]

    un belet de participare (macar).
  • 0 (14 voturi)    
    . (Duminică, 20 mai 2012, 22:27)

    Mitica [anonim]

    Cu cine?
  • 0 (12 voturi)    
    Zise (Duminică, 20 mai 2012, 22:42)

    miguel [anonim]

    Traienica ca ar vrea si el nepoti si hop si tu.
  • +2 (18 voturi)    
    trist (Duminică, 20 mai 2012, 22:46)

    Archon [anonim]

    Una din cele mai sinistre figuri de pe scena politica din romania. Atat mai lipseste, sa se reproduca. Darwin se rasuceste in mormant...
  • 0 (16 voturi)    
    perpetuarea (Duminică, 20 mai 2012, 22:48)

    ia cucu [utilizator]

    Perpetuarea speciei.
    Cineva trebuie sa ne conduca maine. E bine ca oameni capabili vor influenta educatia hotilor de maine.
  • -9 (11 voturi)    
    Un pic de decenta (Duminică, 20 mai 2012, 23:20)

    iosif [anonim]

    Catre Archon, ia cucu si alte specii domestice:
    Un barbat adevarat este masurat in vorbe si
    galant in exprimare cand vorbeste despre femei.
    Huliganismul verbal apare din cauza refularilor din
    adolescenta, si din cauza contactelor sexuale excesive
    cu unul din parinti sau ambele.
    • +6 (8 voturi)    
      decenta (Luni, 21 mai 2012, 1:57)

      ia cucu [utilizator] i-a raspuns lui iosif

      Decenti sa fie banda de hoti protejati de lege, care-si bat joc de destinul tau si al familiei tale.

      Decent sau galant esti cu o doamna.
  • +7 (9 voturi)    
    ashs da perpetuare (Duminică, 20 mai 2012, 23:42)

    florin samson [anonim]

    da dupa ce am pus ceva banuti deoparte prin programul "vizitati frunza de un milion de euro" intradevar nimic nu poate completa mai bine tabloul decat o odrasla!!
    poate ar trebuii deschisa o scurta ancheta sa vedem si noi cam cum sau cheltuit ceva fonduri ptr dezvoltarea turismului si apoi sa ii se ofere un 7 pina la 10 ani de reflexie
  • 0 (0 voturi)    
    Sa-i dea D-zeu posibilitatea (Luni, 21 mai 2012, 17:51)

    gigi [anonim]

    Ii doresc sincer sa aibe un copil sanatos.

    Banii obtinuti cinstit si onest prin afacerile cu statul trebuie pana la urma lasati mostenire, nu?

    Domnule Cocos ... la treaba !
  • 0 (0 voturi)    
    Are nevoie de ajutoare ? (Luni, 21 mai 2012, 19:50)

    hnnhghkkd [anonim]

    Hotararea unei familii de a avea un copil este un lucru intim, ce tine doar de familia respectiva. Spui ca vrei copii doar daca ai nevoie de ajutor pentru asta .